Opinie o KWK Mysłowice-Wesoła w Mysłowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy KWK Mysłowice-Wesoła. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w KWK Mysłowice-Wesoła na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Mysłowice-Wesoła w Mysłowice

kalkulator

Chcecie zorientować się o kondycji firmy, zajrzyjcie do jej łaźni / sanitariatów. Nie chcielibyście oglądać Wesołej z pozycji łaźni ani sanitariatu. Te obrazy wbijają się do głowy na długo. Tymczasem, są ludzie którzy muszą z tego korzystać. Na dole dramat. Większość roboczodniówki to przemieszczanie się na stanowisko pracy i powrót. Przewóz dołowy w drodze pokonuje wodę i kilkucentymetrowe przerwy między szynami. Apatyczni pracownicy snują wizje o doczekaniu na emeryturę. Ciężko będzie doczekać, za wiele rzeczy się sypie w zbyt wielu miejscach jednocześnie. Co będzie, kiedy ceny węgla spadną - a są obecnie na górce? Gdzie będą alokować ludzi z zamykanych kopalni, skoro już teraz Wesoła i Staszic nie chcą / nie mogą przejmować ludzi? Na ile można zaangażować się w taką pracę, mając wypłaty w granicach 2,5 tys ? Maszyny przestarzałe. Niedobór narzędzi. Zagrożenia naturalne stale obecne. Dozór pozbawiony doświadczenia i autorytetu. Kierownictwo chamskie, niekompetentne i myślące tylko o nakręceniu kilku wałków nim to wszystko runie. Ciekawe, co dalej?

Hajer
@kalkulator

Zgadzam się

Papaj

Witam, w jakiej kwocie Górnicy dostają kartki na żywność obecnie ? Pozdrawiam wszystkich Górników.

Czy pracując przez Temkop jest szansa dostać się pod kopalnię?. Pozdrawiam

hajer

Pozwalniali starych doświadcznych górników na bramie za piwo to teraz trzeba nadrobić....ale czym? Zwalniali ludzi i dawali wypowiedzenia za tydzień rewiru!!!! Tak jak mają i obchodza sie z załogą takie teraz zbieraja żniwo. Ludziom brakowało 2 lata do emerytury i poszli w ch... doświadczeni górnicy. Tylko tej luki pokoleniowej nie zastąpi szybko nowo przyjęty.Potrzeba czasu i nauki a kto ich bedzie szkolił?Tu jest problem także z dozorem który bywa na dole i ma w (usunięte przez administratora) przodowych.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w KWK Mysłowice-Wesoła się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Mysłowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy SPAWACZ TIG stal nierdzewna
ATN Service ApS
Flight

Dozór nie potrafi dotrzeć do załogi.Juz za khw był terror od bramy po sam dòł.Brak rozmowy i dialogu.Wszystko na mus na już ma być. Tak się nie da.

hajer

Tak jak poniżej koledzy pisza logistyka leży.Bardzo duża kopalnia która ma dopiero teraz dobrego gospodarza.Płace najmniejsze w PGG.Ta kopalnia źle zagospodarowana od 15 lat teraz zbiera swoje żniwo.Szkoda że o 15 lat za późno.Słaba kadra dozoru.

Sajmon

Brak jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Z roku na rok jest coraz gorzej.

wieszcz narodowy

Nastają czasy upadku górnictwa węgla energetycznego w Polsce. Ostaną się kopalnie JSW (węgiel koksowy) i prywatne (Bogdanka, Silesia). Z całego PGG pozostanie tylko to, co przejmą spółki energetyczne. Może będzie to Marcel, może inne kopalnie około-rybnickie, może jeszcze jakiś Ziemowit. Reszta skazana na zagładę w krótkim czasie. KWK Mysłowice-Wesoła nie ma przyszłości. Za dużo metanu, za mało inwestycji, ogólnie za duży (usunięte przez administratora) organizacyjno-logistyczny na tej kopalni. Wysokość pensji na dłuższą metę też nie pomaga. Nie twierdzę, że ludzie będą się masowo zwalniać, bo to bzdura - gdzie niby mieli by pójść i pracować w takiej liczbie? A w polskich warunkach 2500 i więcej na rękę to wciąż kwoty zarezerwowane dla nielicznych. Twierdzę, że bez wzrostu pensji na dole kopalni nie będzie roboty z prawdziwego zdarzenia, tylko jej imitowanie. Nie będzie wykonów, nie będzie wydobycia, czyli - NIE BĘDZIE PIENIĘDZY I INWESTYCJI - czyli - nie będzie wykonów, nie będzie wydobycia itd. Zatem żegnajmy się pomału z KWK Mysłowice - Wesoła i może 5-6 innymi zakładami górniczymi. Upadek zaboli wielu pracowników i ich rodzin.

Iwona

@Mikołaj mądrze to powiedziałeś, bo właśnie kwestia zarobków jest ciężka, ze względu na doświadczenie, kwalifikacje i stanowisko, więc prostej odpowiedzi ile się będzie zarabiało nie dostaniemy. Dlatego najlepiej nie zadawać tego pytania, tylko dowiedzieć się bezpośrednio od pracodawcy. Za to może ktoś chciałby wypowiedzieć i zweryfikować słowa pracodawcy KWK Mysłowice-Wesoła z wywiadu dla gowork.pl z rzeczywistością http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,94141,wywiad-przemyslaw-praus? Każdy zainteresowany pracą zaciekawi się tym tematem.

Mikołaj

Pracowałem do k. 2012r. na Stanowiskach Maszynista maszyn wyciągowych w KWK Wesoła i były wtedy w miarę db. zarobki, ale : najpierw trzeba być Maszynistą maszyn wyciągowych tzn. ukończyć Kurs, być dyspozycyjnym, odpowiedzialnym i posiadać wiele "cech" których brakuje innym pracującym w kopalni, a wtedy zsumując to wszystko można było powiedzieć,że "opłacało się pracować", a inni powiadają że Maszyniści maszyn wyciągowych, czy Ratownicy górniczy, to zarabiają... Nie szukajcie "tanich" informacji nt. zarobków w kopalni, bo są uzależnione od wielu czynników.. Pozdrawiam. Emeryt.

Mikołaj

Pracowałem do k. 2012r. na Stanowiskach Maszynista maszyn wyciągowych w KWK Wesoła i były wtedy w miarę db. zarobki, ale : najpierw trzeba być Maszynistą maszyn wyciągowych tzn. ukończyć Kurs, być dyspozycyjnym, odpowiedzialnym i posiadać wiele "cech" których brakuje innym pracującym w kopalni, a wtedy zsumując to wszystko, to inni powiadają że Maszyniści maszyn wyciągowych, czy Ratownicy górniczy, to zarabiają... Nie szukajcie "tanich" informacji nt. zarobków w kopalni, bo są uzależnione od wielu czynników.. Pozdrawiam. Emeryt.

Iwona

Pracujesz w KWK Mysłowice-Wesoła? Chętnie dowiemy się jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia. Na co mogą liczyć pracownicy firmy?

nowy

Witam was wszystkich czy będą przyjęcia na kopalnie w 2017 roku. Z góry dziękuje za info.

ryl
@nowy

Tak będą przyjęcia -- urodzinowe , weselne i inne okolicznościowe dla dozoru .

ryl do potęgi
@ryl

hahahahah racja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ryl do potęgi
@ryl

hahahahah racja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bakin

tak napradę jeśli dobrze rozumiem to jest to Katowicki Holding Węglowy SA, tak kochani? w sumie to naprawdę bym się chciała u was zatrudnić, nawet na jakieś fozyczne stanowisko, ale jak wygląda sytuacja ze związkami zawodowymi? czy są one problemem?

obserwator

Na kopalni wesoła pracuje nie jaki Robert Foltyn , jest to damski bokser który znęca się na swojej byłej kobiecie. Jest zwykłym cipunem który zalega na mieście wszystkim dilerol pieniądze . Proszę prawdziwych meszczyzn o pomoc , mam 2 dzieci. Potrafi złapać mnie na środku miasta i bić ,kopac . Kiedyś usiadł na mnie i bił mnie pieściami po twarzy a już od dawna nie jesteśmy razem.

Destroyer

Syf przeokropny na tej kopalni.

ryl

uran mo teraz zprzyjac 50 chlopa w tym pomoc dolow bez doswiadczenia

firma obca

uran, bumech, budkop, prg bytom, pbsz kopex, zok, nie wiem czy jeszce ale kiedys robiły wampol, prg mysłowice, transjan, remagum,

paweł

witam mam pytanie wie ktoś jakie firmy robią na wesołej?

marcin

Ma ktoś wtyki zeby dostać się na wesołom pod kopalnie nie do firmy bo już robiłem dobrze zapłacę mój nr tel 781-265-844

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Mysłowice-Wesoła - Mysłowice

• Jak się pracuje w KWK Mysłowice-Wesoła?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Mysłowice-Wesoła tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Mysłowice-Wesoła?

KWK Mysłowice-Wesoła