Rationel Polska

Opinie o Rationel Polska

jap

produkuje się okna i drzwi

wodzu

pytanie mam jak wyglada robota w Dovista piszą tylko pracownik produkcji a dokładnie to co tam sie robi bo na zdjeciu nie widac moze ktos napisze?

T5 Ork

Ludzie jeżeli ktoś potrzebuje roboty to może spróbować, szału nie ma, zapierniczać trzeba, normy są tak jak wszędzie przegrzane, niczym się nie różni praca od flexa, rotacja jak wszędzie, generalnie wszędzie jest podobnie biedny Sven_ska się wkręcił, jak się chcesz rozwijać to idz na studia i tam rotuj artykuły do gazety pisz bo sie marnujesz poeto

Jarek

Boisz sie ze jak nowi przyjdą i cie wygryza... Jak ci nie pasuje to spadaj do konkurencji. Większości pracownikow praca w WV pasuje, jak ktos jest niekompetentny i nie próbuje sie poprawić to go zwalniają sorry ale tak jest

jap

Tak, za autobus kasują, ale 30zł miesięcznie :) Rękawów tam nikt sobie nie obrywa. Z premią faktycznie porażka. Urlopy są 3 w roku: w grudniu przerwa świąteczna od 25.12 do 6.01., w lipcu 2 tygodnie, w lutym tydzień - tak jak dzieci mają ferie.

Dovista

W odpowiedzi na posta zamieszczonego przez Sven_sk , informujemy, że przedstawione opisy dotyczące działalności Dovista Polska są nieprawdziwe i przedstawiają obraz niezgodny z prawdą. Nasza firma w Wędkowach jest stabilnym pracodawcą działającym na polskim rynku od 20 lat. W ciągu tego czasu została zbudowana od podstaw organizacja, która obecnie składa się z 6 hal produkcyjnych - wydziałów produkujących różne typy okien i drzwi. Nasza oferta pracy skierowana jest do osób, które poszukują pracy na lokalnym rynku – w obszarze miast – Tczew-Stargard-Malbork oraz mniejszych miejscowości z wymienionego rejonu. Priorytetem Dovista jest zapewnienie pracownikom stabilnej i bezpiecznej pracy, która spełni oczekiwania zatrudnionych w Dovista ludzi. Transport pracowników do firmy w Wędkowach jest opłacony przez Dovista. Od stycznia zmieniły się przepisy i nie trzeba już nawet płacić podatku (30 PLN). Co do zasady staramy się informować o potrzebie nadgodzin z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Jeżeli uruchamiana jest praca w nadgodzinach w soboty to dojazd do Dovista jest opłacany przez pracodawcę. Transport nie jest zapewniany dla nadgodzin w tygodniu. Koszt jaki ponosi Dovista miesięcznie na opłatę transportu dla pracowników to ponad 100 000 zł. Praca w nadgodzinach może być uruchamiana w szczególnych potrzebach pracodawcy (w razie zagrożenia utrzymania terminu dostawy, absencji) najczęściej podczas wysokiego sezonu (lipiec-listopad). Jest to związane z faktem, że każde zlecenie jest unikalne i nie możemy produkować wyrobów na zapas. W dniu 06.01 (Trzech Króli) na jednej z fabryk musieliśmy uruchomić dodatkową produkcję, było to zdarzenie incydentalne. Dovista zapewnia przerwy w pracy gwarantuje 2 tygodnie wolne od pracy w lipcu, zwykle 2 tygodnie w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz tydzień ferii zimowych. System premiowy obowiązujący w Dovista składa się z kilku elementów. Maksymalna kwota dodatkowego wynagrodzenia po okresie próbnym to 650 PLN. Na wysokość premii mają wpływ m. in. następujące czynniki: jakość wytworzonych produktów, bezpieczeństwo, produktywność zespołu. Wielkość premii z poszczególnych zakresów jest rozliczana oddzielnie – niższa premia z zakresu produktywności nie obniża premii za jakość, bezpieczeństwo. Składnik premii związany z bezpieczeństwem wykonywania pracy, jest bardzo istotny w Dovista. Bezwzględnie wymagamy przestrzegania przez naszych pracowników zasad BHP, w trakcie wykonywania pracy. Fluktuacja kadr w Dovista jest związana z sezonowością procesu produkcyjnego. Dovista nie współpracuje z żadną agencją zatrudnienia, wszyscy pracownicy są zatrudniani bezpośrednio w Dovista Polska. Naturalnym procesem jest rotacja, pracownicy podejmujący zatrudnienie w Dovista w pierwszych trzech miesiącach pracy są szkoleni – każdy nowo zatrudniony w Dovista pracownik ma zaplanowaną ścieżkę wdrożenia do pracy. Uczy się pod opieką trenera, uczestniczy w szkoleniach dotyczących wymagań jakościowych produktów , BHP-u i stanowiskowych. Optymalną jakość i tempo pracy nabywa po ok 3 miesiącach. W tym roku firma zainwestowała w szkolenia pracowników ponad 500 tyś – dane aktualne na kwiecień 2015. Po okresie próbnym zgodnie z procedurą rekrutacji, następuje ocena jakości pracy, na podstawie tej oceny najlepszym kandydatom Dovista proponuje pracę. Spośród nowozatrudnionych w 2014 na koniec roku rozstaliśmy się z 35 pracownikami (co stanowi 10%). Oferowany przez Dovista pakiet opieki medycznej to koszt 2,33 zł na miesiąc (podatek dochodowy), które płaci pracownik objęty dodatkową ochroną. Pakiet zapewnia dostęp do 25 specjalistów bez skierowania w max 5 dni. Tylko wyjątkowe badania (np. rezonans) są dodatkowo płatne. Aby pakiet medyczny został uruchomiony dla pracownika, musi on zakończyć pomyślnie 3 miesięczny okres próbny i otrzymać propozycję pracy w Dovista. Karta sportowa jest dodatkowym benefitem Dokładamy wszelkich starań, aby oferta Dovista Polska spełniała oczekiwania i potrzeby naszych pracowników, równocześnie zapewniając zadowolenie klienta jako gwaranta stabilnej przyszłości naszej firmy. Słuchamy opinii naszych pracowników i ich pomysłów na zmiany poprzez wspólne warsztaty, system zgłaszania problemów, PPI, poszukiwanie przyczyn źródłowych. Razem zmieniamy firmę na lepsze.

@Dovista

A ludzie i tak przychodzą do pracy po to, aby po kilku dniach iść na chorobowe. Takich pracowników, to nikt nie potrzebuje :)

nowy
@Dovista

ja szukam pracy, wysłałem CV i odzewu po 4 dniach nie ma? a niby szukają ludzi i ulotki roznoszą?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Rationel Polska? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
exworker

Muszę pilnie skontaktować się z działem kadr i płac. Ma ktoś może do nich numer telefonu?

Pracownik t2

A co myslicie o liderach na t2, kto waszym zdaniem jest najbardziej wporzadku a ktoremu sie powalilo w glowie?

anika

wszyscy narzekają a pracują.... się nie podoba zwolnij się a nie psujecie opinie pracodawcy JESTEM PRACOWNIKIEM OD 6 MIESIĘCY I NA WYNAGRODZENIE NIE NARZEKAM

T5

A ci to za poszerzanie drogi przy T2 - po co ??? Źle było ?

Oczko z T2

A ja z tej okazji chciałbym pozdrowić moich najbliższych przyjaciół lidera Romana B i kierowników Łukasza M, Marcina J. Ps. Moi kochani Przyjaciele uwielbiam z wami pracować i prowadzić codzienny dialog...Pozdrawiam Daniel

Maszynownia t2 C
@Oczko z T2

widzę same złe zdania na temat WIOSKI... ZASTANÓWCIE SIĘ... transport jest-koszt który ponosicie miesięcznie wynosi 10-30 zł (nie licząc dojazdu do przystanku)przerwy są po to żeby zjeść albo zapalić fajkę, jak ktoś zostanie poproszony o późniejsze póście na przerwę to czy któremuś z pracowników coś się stało złego?? bez przesady. sam zostaję często na przerwie ale wiem, że przerwa mi się należy i wcześniej czy później na nią pójdę. nikt się nie czepia. wiadomo, że kazdy ma gorsze dni. skoro przełożony zwrócił nam uwagę - z jakiegoś powody to zrobił. pamiętajcie!!! dużo osób słyszało o ostatnim wypadku w VW... nie omijajcie zabezpieczeń b o to one być może uratują nam zdrowie, a nawet życie. z jakiegoś powodu maszyna została tak zaprojektowana i obudowana. straszną głupotą było obejście wszystkich możliwych zabezpieczeń. ... sam jestem operatorem wiertarek i raz pękło mocowanie wiertła. zapewniam że gdyby nie obudowa niby tylko z blachy 2.5 mm to to właśnie mocowanie uderzyłoby mnie prosto w głowę. a 18000 obrotów to nie prędkość koła od roweru. pracujmy z rozwagą. nie kieruję tego do nowych ale i do starych stażem pracowników. nie popadajmy w rutynę. nie myślmy że skoro przez 5 lat nic sie nike stało to tym razem też się uda. jeżeli myślicie że rutyna jest ok...nawet nie wiecie jak się mylicie. ja nie mam jeszcze dzieci, ale chciałbym w mam nadzieję że niedalekiej przyszłości będę mógł prowadzić za rękę moją całą ręką moje dziecko. trzymac na rękach widzieć i słyszeć. stosujmy ochronniki słuchu i okulary a ne tylko na pierwszej zmianie bo "góra" patrzy. wzroku i słuchu nikt nam nie naprawi za darmo. pozdrawiam Maszynownia t2 C

fgvghfty

Jak Wam tak źle, to czemu się nie uczycie na normalnej uczelni, żeby zdobyć jakąś wiedzę i napisać konkretne CV do innej organizacji? Dlaczego nie uczycie się języka, nie robicie kursów? Pytam? Po pracy najlepiej iść na T8 co nie? Trzeba coś z siebie dać, aby mieć lepiej. Tylko to kosztuje mnóstwo wysiłku i czasu. Pozdro!

nie idiota

po co ludzi obrażasz, normalni ludzie pracują ty musisz być idiotą i bardzo dobrze że już cie nie ma

jap

Ale głupoty wypisujecie. Teraz nowy pracownik dostaje 1930zł brutto. Premia przysługuje po 3 miesiącach, podwyżka tak samo. Zaznaczę tutaj, że kwoty są brutto, czyli oznacza to to, że nasze kochane państwo zabiera nam z kazdej kwoty ok 33%. Pracuję 7 lat (operator produkcji), zrobię sobie ok 20-30 nadgodzin i wyciągnę ok 3000zł na rękę w miesiącu. Rękawów nikt sobie tam nie urywa. Głupoty piszą ci, co nie nadają się do pracy. Transport jest, socjal jest, urlopy też są. Umowa o pracę jest. Dorobić można przyjść na tzw zlecenie, np coś posprzątać. Dach nad głową jest. Odzież robocza też jest. Kawa faktycznie nie dobra, ale nikt nie mówi, że trzeba ją pić. A tak w ogóle, to jakiś pracodawca daje kawę i herbatę pracownikowi w okolicy? Jeśli nie odpowiada Ci praca na danym stanowisku, to zawsze możesz porozmawiać z kierownikiem o zmianie stanowiska. Nadgodziny robi się w sezonie. Np teraz zimą nie ma nadgodzin, to każdy narzeka, że są słabe wypłaty. Jak są nadgodziny i jest okazja, aby zarobić, to narzekają, że muszą zostawać na nadgodziny. To jest właśnie ta polska mentalność. Takich pracowników nie chce żaden pracodawca. Firma dopłaca do nauki, studiów, języka obcego. Do wszystkich leni i wiecznie narzekających - zwolnijcie się i dajcie popracować tym, którzy chcą pracować. Bo piszecie takie głupoty, że się w pale nie mieści, a to tylko dlatego, że nie urywacie sobie tam rękawów i jesteście rozleniwieni. Taka jest prawda!!

kgsgdfha

Polakom nawet 10 000 zł dać podwyżki to by było mało.Jakby nie było związków to byście mieli 12 miesięczny kalendarz a podwyżki to wcale nie chcieli dać.Związki wywalczyły 50 zł + 30 zł z premii której i tak w całości nigdy się nie osiągnie.W tamtym roku też 170 zł z premii przeszło do podstawy uważam że to też chyba lepiej bo jest ciężko uzyskać całą "fikcyjną" premię.Także przestańcie narzekać bo bez związków byście najniższe krajowe zarabiali i wszystkie soboty pracowali za wolne w 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym.pozdro wszystkim

asd

Nie podoba siępodwyżka to uderzcie do związków, które nawet nie chwalą się na swojej stronie z negocjacyjnego sukcesu!! Zamiast 400zl aż 50.. Co do przerwy, to w kodeksie pracy nic takiego nie ma, że przysługuje po 4h. W ciągu 8h przysługuje 15minut przerwy, więc kierownik postapił jak najbardziej właściwie. A taka postawą, że masz wyje**** w jego pilne zlecenia psujesz tylko atmosfere i narażasz na straty innych pracowników, którzy są uczciwi, wiedza po co przychodzą i dbają o terminowość dostaw.

duda
@asd

ASD który z zakładów da ci 400 zł podwyżki. Pracowników około 1500 razy 400 to sobie policz ile to kasy miesięcznie a związki może i by wywalczyły więcej tylko ile ludzi by wyszło do strajku zastanów się!!!!!!Jesteś taki mądry to zapisz się do związków i wywalcz więcej.Cwaniaków jest dużo a jak przyjdzie co do czego to siedzą cicho jak mysz pod miotłą także zastanów się co wypisujesz.pozdrawiam

hds

witam. ostatnio miałem sytuację kiedy to kierownik uprzejmie poprosił mnie o to czy pójdę poźniej na przerwę i wzamian za to będę robił jakieś pilne zlecenie na które już czeka auto. zgodziłem się żeby się nie kłócić bo wiadomo że pracownik jest z góry na przegranej pozycji jeśli bym odmówil. Mam pytanie do wszystkich co sądzicie o tym? przecież kodeks pracy mówi że po 4 godzinach pracy przysługuje przerwa. a jak przyjdzie kierownik i zapyta czy pójdę poźniej na przerwe bo jest co śpilnego do roboty to jak postąpić w takiej sytuacji? osobiście w (usunięte przez administratora) mam że coś pilnego jest i że auto czeka. dla mnie liczy się przerwa a nie jego pilne zlecenia. i Czy jeśli bym mu odmówił a on by się mścił lub chciał mnie zwolnić to gdzie wtedy szukać pomocy? banda kierowników w tej firmie to służbiści. 5 minut by nie podarowali jak człowiek szybciej skończy pracęi chciałby iśc do szatni czy chociażby na kawę ale jak oni chcąnaginać kodeks pracy to najlepiej sięzgodzić i milczeć ;/ tak być nie może. szkoda że zwiążki nie biorą sie za nich.

mona

Misia gdzie ty pracujesz na jakiej hali co ty gadasz jakie ponad 2 tys. przy 8 godz.5 dni w tyg.Jak pracujesz na produkcji krótko to nawet podstawy nie masz 2 tys.

misia

Myślę ze narzekaja ci ktorzy nigdzie wczesniej nie pracowali Jestem tu od niedawna i jestem zadowolona normalna atmosfera w pracy dobre warunki socjal wynagrodzenie ponad 2 tys przy 8 godz 5 dni w tyg to calkiem ok

ciekawy

Witajcie!Mam pytanie ile moze w Doviscie zarobic lider bo wiem ze nowa osoba ok 1400 na poczatek ale czy lider ma duzo wiecej czy jest to kwota symboliczna? Pozdro

Prawdomówny-- Może i masz racje 6dni w tyg narzędzi nie ma kawa nie dobra tak narzekasz jak jest tak bardzo źle to dlaczego tam pracujesz ? wszystkim jest źle a robią po 6 jak ty lub więcej lat .. Praca jak każda inna tylko trzeba chcieć .. jak ci nie pasuje to się zwolnij nikt cię nie będzie siłą trzymał ;) Pozdrawiam ;*

prawdomówny

nie gadaj że nie narzekasz bo każdy o coś narzeka. pracuje bo muszę mam rodzinę na utrzymaniu a ty jak chcesz to możesz dla firmy nawet w niedziele przyjść charytatywnie pokazujcie tak dalej to z was niewolników zrobią.pozdro

T1

Do 2pac, zgadzam się i też wszyscy jesteśmy zaskoczeni zwolnieniem Gosi. To jest (usunięte przez administratora) przegięcie wywalać zajebistych ludzi a zostawiać smutasów!!! Kierownika się panosi po fabrykach

radekq94

elo kto poleca jakąś normalną firmę w Tczewie i okolicach stg ? Jak by któs pomógł byłbym wdzięczny :)

Zostaw merytoryczną opinię o Rationel Polska - Wędkowy

• Jak się pracuje w Rationel Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Rationel Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rationel Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rationel Polska