Rationel Polska

Opinie o Rationel Polska

cro cop

witam. odnosnie komentarzu robola: suwnice są na halach t3 i t5. na tych halach byłem. nie będę się wypowiadał gdzie dokładnie pracuję ale jak ktoś nie wierzy to prosze się przejść na halę t5 gdzie na całym montażu finalnym są suwnice.. każdy operator ma taką u siebie na stanowisku. również na dziale szklenia są suwnice. kobiety również tam pracują na tym szkleniu. ja pracuję na montażu finalnym(odnosnie komentarzu krzyśka) to dział na którym składa się okna z poszczególnych elementów w gotowe okno. ludzie którzy chcą pracować jakoś nie narzekają. najwięcej pretensji zwykle jest od osób które lubią ściemniać i co rusz są na chorobowym a do tego biorą urlopy na żądanie. jeśłi sięwam nie podobająwarunki w firmie to idzcie na budowę pracować, może będziecie mieli tam lepiej.

wierzący

Nie narzekajcie , jak ciężko to pora szukac miejsca gdzie indziej. To chyba wasza pierwsza robota. Sa suwnice , jak nie ma to zgaszaj .... Fima na tym nie oszczedza, dobrze ze się rozwija i jest co robić, podobno ma być budowana nowa hala fabryczna obok T2. także żeby nie było zwolnien i rozwój, pieniądze też muszą przyjść lepsze, tylko nie pierdolic jakości ...

Robol

Cro cop nie wiem na jakiej hali pracujesz,ale to co tutaj piszesz mija się z prawdą.Po pierwsze na pakowni nie ma suwnic.Po drugie wszystkie okna i dżwi balkonowe o wadze do 150 kg są odstawiane w stojak przez jednego operatora.Jedynie przy cięższych oknach ktoś ci pomoże.Tak to się przyjęło.Powiesz Team leaderowi że ci za ciężko ,to się zwolnij,jak nie dajesz rady to się po prostu nie nadajesz.BHP to po prostu jakiś żart.Wypadki są co roku,ale co tu się dziwić przy takim bałaganie.Na maszynowni smród.Wiadomo kleje woski,impregnat itd.Na malarni to samo chodzisz wiecznie upierdzielony od farby a na montażu to już wogóle totalna katastrofa.Nie wiem jak kierownictwo może doprowadzić do takiego bałaganu.Np. 200 nieskończonych okien w brokenie to standard na T4.Jednym słowem praca dla desperatów,którzy potrzebują pieniędzy.Cro cop nie pisz bajek ,bo tym samym oszukujesz ludzi ,którzy szukają "normalnej" pracy.

cro cop

a i jeszcze do krzyśka - picia jest do woli, są wodopoje z zimną i gorącą wodą

gonzales
@cro cop

ja zwiedziłem 4 hale i widziałem ze na pakowni nie ma suwnic tylko na pręgierzach i ze by załadowac okna to trzeba niezłych metrów narobic że by to załadowac a suwnice zajete a norma do wyrobienia takze znowu bajki z twojehj strony i nie odpowiedziałeś co na to kadra kierownicza sam widziałem jka przy team leaderze ładowali ręcznie niezłe sztuki i dałem sobie spokój

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Rationel Polska? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
cro cop

gonzales - nie wiem gdzie pracujesz. ja nie siedzę w biurze ale na swoim stanowisku mam suwnicę która podnosi do 350 kg więc dla mnie to nie problem by samemu spakowć okno o wadze 200 kg. i nie jestem zwolennikiem firmy tak jak to określiłeś. a i nie bylem swiadkiem by ktos musial dzwigać okna o takiej wadze ręcznie. pozatym piszę ze swojej strony opinię, nie wiem jakie warunki mająludzie na innych halach. jeśli ktoś chce to niech napisze ze u siebie ma ciężko ale nie życzę sobie byśna mnie naskakiwł w swoim komentarzu bo poprostu piszę jak jest u mnie. a co do pikników rodzinnych to nie wiem czy coś ściągają bo na nie nie chodze. a co do pytania Krzyśka - dziewczyny pracują na różnych stanowiskach nie sposób ich tu wymienić ale napewno nie tyrajątak jako koledzy gonzalesa - nie dzwigają ręcznie okien po 200 kg.

cro cop

Nie jest to marketing z mojej strony. Postanowilem napisać kilka zdań o firmie bo aż żal jak wszyscy narzekają. Prawda jest taka ze w okolicznych zakladach jest gorzej. Kobiety przyjmują ale z moich obserwacji wynika ze są to panie po ok 30roku życia. Żadnych mlodszych u siebie na hali nie widzialem.Slyszalem ploty ze to dlatego by im mlode kobiety nie odchodzily na macierzyński. Wg mnie to totalna glupota bo zamiast dawać prace mlodym ludziom vo zacheciloby spoleczenstwo do zwiększenia liczby dzieci w kraju to zatrudniają starszych. A wg mnie mlodszy to bardziej wydajny pracownik. Chodź nie zawsze

cro cop

Przepraszam za blendy ort.ale pisalem na szybkiego i z tabletu

other
@cro cop

o jakich godzinach odjeżdżają autobusy pracownicze?

mała
@cro cop

Masz racje-pracowałam tam.Zachorowałam i poszlam na zwolnienie.Mam powrot do dnia dzisiejszego.Reasumując-jesli ktos jest cwaniakiem i leniem to wszedzie bedzie mu żle .Do roboty sie zabrac a nie ciagle narzekac.Uczciwych i pracowitych ludi nikt tam nie krytykyje.Jesli jestes mila i kloezenska to wowczas i dla ciebie ludzie są przyjazni nastawieni.Ja mialam super kierownika-super gosc-człowiek:)Pozdrawiam T5:)

cro cop

Witam. Pracuje w tej firmie ok 3 lata. Moi przed mówcy maja trochę racji ale tez niektórzy przesądzają co zniechęca innych do pracy. Na poczatku kilka slow o do jazdach, socjalu i BHP. Otóż dojazdy są z Tczewa, Starogardu GD i czarnej wody oraz wszystkich miejscowosci leżących po drodze tych linii. Koszt jazdy autobusem to naprawdę grosze. Placimy tylko podatek od biletu miesięcznego . W co miesięcznym pasku od wyplaty widnieje koszt transportu i jest to ok 100zl brutto ale z wyplaty, tak jak wczesniej napisalem sciagany jest podatek wiec jest to ok 16zl. Wg mnie niewiele jak na calomiesieczny dojazd do pracy. Jedynie w przypadku nadgodzin jeździ my swoimi autami. Jeśli chodzi o socjal to jest on na dobrym poziomie. Do dam jeszcze ze umowy o prace które podpisują nowo zatrudnieni nie są to żadne smieciowki i nie slyszalem o tym by byly tam po ukrywane jakieś kruczki. Socjal ocenia na dobry' są dodatki na święta i na urlop itp. Niedawno firma wprowadzi la opiekę zdrowotna podpisując umowę zfirma PPol med. Umowa ta pozwala pracownikom firmy na szybkie dostanie się do lekarzy specjalistów. Podań przy klad kumpla który byli zarejestrowany do kardiolog a gdzieś w szpitalu i czekal pol roku na wizytę, dzięki karcie pol med czekal dwa tygodnie. Koszt takiej opieki zdrowotnej to ok 10zl miesięcznie. Można również objąć taka opieka kogoś ze swojej rodziny. Koszty nie są duże a wiec to kolejny plus tej firmy. Dodatkowym plusem jaki mogę przyznać firmie jest to iz można sobie kupić kartę multisport, koszt miesięczny ok 80zl a karta pozwala na korzystanie z obiektów sportowych typu baseny silownie itp. Wg mnie warto bo jak ktoś uprawia sport to na sam karnet na silke wydaje nierzadko ponad 100zl. A tu za 8dyszek mamy silownie, baseny, aquapark i itp i korzystamy do woli. Teraz parę slow o BHP. BHP ocenia bardzo wysoko. Firma przyklada dużą uwagę do tego byśmy mieli bezpieczne warunki pracy. Są audytu BHP, szkolenia itp. Nowo zatrudnieni przechodzą szkolenie BHP wiec wiedzą co im wolno a czego nie. Maszyny na jakich pracujemy są bezpieczne. W razie np gdyby którąś maszyna nie miala wymaganej rośliny czy zabezpieczenia to możemy odmówić pracy i nikt nam nie będzie robil problemów z tego tytulu. A wiecie dlaczego tak jest? Ponieważ to nasz przelozony odpowiada za nasze bezpieczeństwo i gdyby się cos komuś stali to mialby przerabiane. Liderzy maja trochę strach dyrektorów czy bhpowcow i bardzo dobrze. Boja sir o swoje dobre stoki ale nikt nas nie zmusi do pracy na nie sprawnym urządzeniu. A sami pomyslcie jak to jest w malych prywatnych firmach czy np na budowach gdzie często pracuje się na starych i nie a testowanych narzędziach. Wiem bo sam pracowalem na budowie. Teraz parę slow o zarobkach. Na okresie próbnym szalu nie ma. Ok 1300na rękę. Ale nie zrazajcie się tym, po to jest okres próbny byśmy nauczyli się pracy. I tu taka moja mapa rada: na okresie próbnym starajcie się dbać bardziej o jakość niż o ilość. Po okresie próbnym przysluguje nam premia jest to ok 300-500zl miesięcznie. A do tego jak ktoś dobrze pracuje to może liczyć na podwyżkę. Sam pierwsza podwyżkę dostalem 300zl. Jeśli chodzi o prace kobiet: niektore narzekają a inne polecają prace. Wszędzie tak jest ze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy. Wg mnie kobiety nie maja aż tak ciezkiej pracy. Sam pracuje na montażu finalnym, wyrabia normy ilościowe i jakościowe i sam tez się nie przepracowuje. Sumując, po 3 miesiącach nasze zarobki mogą pod skoczyć o ok 400-700zl a wiec juz robi się ciekawie . Jeśli chodzi o nadgodziny to są wyplacane wg kodeksu pracy tj 50tki i setki za prace w nad godzinach nocnych czy w soboty. Zdarza się ze czasami trzeba robić nadgodziny za wolne ale nie jest to zjawisko notoryczne. Dużo ludzi na to narzeka ale jest tez w tym plus, jeśli np mamy malo urlopu to możemy po robić kilka nad godzin i wziąć sobie dzień czy dwa wolnego za to. Urlop cala firma ma w lipcu. Są to 2tygodnie przestoju. Wg mnie to na plus bo jeśli by nie byli przestoju to tylko wybrani i ulubiency liderów czy kierowników dostawali by wolne latem i to cale dwa tygodnie od razu. Ogólnie mówiąc jak na region starogardzki firmę ocenia na 4 z plusem. Są powody do narzekan ale to jak i wszędzie. Do tych którzy zastanawiają się nad wyborem pracy w tej firmie: nie sluchajcie negatywnych opinii bo podejrzewa ze pisza to osoby którym się po prostu pracować nie chce, tylko sprobujcie a myślę ze 8/10 z was nie okazuje. Pozdrawiam

Gonzales
@cro cop

Skoro mówisz o bhp to nie tak pięknie (chyba siedzisz w biurze)z tego co wiem na pakowni chłopaki tyrają jak woły dźwigają okna po 150 -200 kg układają je na palety i co ty na to i co maja nie wysyłać . A Team Leader chodzi i nic nie mówi ,kierownik magazynu nic nie mówi ,co więcej szefowa magazynu widzi i też nic nie powie . Piszesz kity i nie wierze w resztę co piszesz

Witam, kobiety też przyjmują? a co robią zatrudnione tam Panie? jaka stawka? i o której odjeżdzają autobusty z starogardu prosze o odpowiedz. dzięki!

gosc

Piter sa autobusy ktore dowoza

Piter

Witam, Jak wygląda sprawa dojazdu z Starogardu do Dovisty ? Czy jeździ jakiś bus czy trzeba sobie indywidualnie zorganizować transport ?

ed

jacy wy jestescie smieszni czy ktoś was siłą trzyma w tej firmie?czy ktoś was zmusza byscie tam pracowali? nie.... to przestańcie nażekać bo tylko gadacie a i tak siedzicie mi jak coś nie pasuje to rezygnuję a nie chodzę i (usunięte przez administratora) a racja jest taka że ludzie nie chcą pracować przyjdą i za miesiąc chcą zarabiać jak kierownik jak tak to trzeba było studiować to byście zarabiali kokosy co niektóre osoby mają ledwo podstawówkę skończoną a zarabiać by chcieli jak prezesi żenada....... pozdrawiam

fizol

pracowałem w rożnych firmach i moge powiedziec że bez porównania. jako fizol dostałem opiekę zdrowotną. dla dzieci mam dostać wyprawkę i paczkę na święta.

anderpio

Witam Czy ktos powie jak tam wyglada z premiami czy są realne czy to tylko bajki z palca wyssane

piractfo

ej, to który to jest ten komp na T7 co torrenty na nim ssiecie? bym se trochę gierek zgrał :)

narzekac to każdy potrafi. warunki zostały jasno i wyraznie przekazane na rozmowie wiec nie wiem w czym problem. Na takie się zgodziliśmy wiec tak pracujemy

xxx

ja pracuję w DIVSTA już prawie rok i nie narzekam wyłpata ok 1800 zawsze na czas , jest fundusz socjalny więc dodatkowe pieniądze na święta i na urlop , tylko starzy pracownicy ciągle narzekają , że ciężko że mało kasy a gdyby tak pracowali u prywacirza za 1200 i jeszcze z opóznieniem , gadaja narzekają a tak narawdę boją się o swoje stołki, chodzą do liderów , skarżą na nowych a sami się opier... boją sie , Że nowi pracownicy będą lepsi i ich wygryzą , więc psują nowym opinię a liderzy zamiast słuchać plotek powinni się przyjrzeć jak pracyją ci starzy wyżeracze

lucek

Ja tam mam chyba z 10 CV wysłane, i cisza... przyjmują jeszcze czy nie?

RR

A o powiedzie o t2 ?. po rozmowie dowiedzialem sie ze bedzie praca od pon do soboty , oraz dostalem odrazu informacje ze bede mial miesiecznie 30-50 nadgodzin. co o tym sadzicie ? /

ed

no znam emię jest wpożo ostatnio wstawiła się za mną i za to jej DZIĘKUJE i nie gadajcie bzdur na fajnych ludzi a co do (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Rationel Polska - Wędkowy

• Jak się pracuje w Rationel Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Rationel Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rationel Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rationel Polska