Opinie o ORLEN Laboratorium S.A. w Płock

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ORLEN Laboratorium S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ORLEN Laboratorium S.A. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ORLEN Laboratorium S.A. w Płock

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w ORLEN Laboratorium S.A.?

młody

Na I umowę 2800 brutto + premia miesięczna max 12%.

Ręce opadają

Zdecydowanie nie polecam tej firmy . Pomijając niskie zarobki to do tego dochodzi jeszcze fatalna atmosfera. Odnosi się wrażenie że zarząd nie ma pojęcia co jego dyrekcja wyprawia. Spotkać się można z brakiem szacunku ze strony przełożonych. Obawiam się że kiedyś dojdzie do tragedii ponieważ pracownicy psychicznie nie dają sobie rady.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w ORLEN Laboratorium S.A.?

ala

Wynagrodzenie w całości wpływa na konto.

Kalina

Niestety,Orlen Laboratorium to nie jest firma przyjazna pracownikowi,niebotyczne wymagania za marne pieniądze.Kazde100 zł podwyżki to batalia związków zawodowych,może oprócz związków branżowych bo to związki kierownictwa, z zarządem.Niedługo będą musieli dopłacać pracownikom do najniższej krajowej.Więc radzę ją omijać.

OlaOla
@Kalina

Uważam, że to firma bardzo przyjazna pracownikom. pracuję o 2,,5 roku i jestem bardzo zadowolona. robię to co lubię dodatkowo otrzymuję wiele benefitów w postaci bogatego socjalu. Owszem pensja zawsze może być wyższa ale póki co jest ok.

Firma ORLEN Laboratorium S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierownik stacji paliw Orlen. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy ORLEN Laboratorium S.A. organizuje staże dla studentów?

OlaOla

Organizują staże i praktyki ale bezpłatne, no chyba że Twoja Uczelnia ma program stazy unijnych. Wtedy za staż płaci uczelnia a ty robisz np. w Laboratorium w Płocku.

Była laborantka

Jeżeli chodzi o dodatki socjalne to jest ok ale to związki o to walczą jak w całej grupie Orlen. Jeżeli zależało by to od zarządu spółki to by były marne jak wynagrodzenia. Jest to firma w której zmiany są na wyższych szczeblach. Cały czas nowe stanowiska kierownicze i dyrektorskie powstają a zwykły pracownik jest traktowany jak zwykły robol. Pracy jest bardzo dużo. Przez 12h laborant czasem nie ma czasu iść do łazienki albo na przerwę. Często się to kończy że ludzie padają z przemęczenia i wyjeżdżają karetka na szpital. Firma oszczędza na jakości wszystkich przedmiotów które są w użytku pracownika począwszy od odzieży ochronnej po sprzęt pomocniczy laboratoryjny. Wydatki przekłada na samochody dla kierowników które służą im tylko do dojeżdżania do pracy i do celów prywatnych. Jeżeli chcecie pracować jak ludzie i święta spędzać z rodziną lepiej omijac ten zakład.

@Była laborantka

@Była laborantka Wigilia też jest dniem pracującym w ORLEN Laboratorium? Ta druga zmiana od 18 do 6 też działa, czy są skrócone godziny?

Kropla
@Edyta

Pracuje się niezależnie czy są święta, czy sylwester, jak ci wypadnie idziesz na nockę czy pierwszą zmianę. Jeśli przypadnie ci pracować w święta dają 2 godziny wolnego, jednak nadal należy się tak dogadać z brygadą, żeby była obsada, która będzie mogła wykonać pracę na czas twojej nieobecności. W praktyce więc jeśli przykładowo w wigilię pracujesz do 18 to szanse na wyjście dwie godziny wcześniej będą miały 2 osoby, reszta w inne dni.

Gosia
@Edyta

Normalnie pracujemy

@Gosia

Rozumiem. Dowiedziałam się już od Was całkiem sporo o specyfice pracy w ORLEN Laboratorium. I z uwagi na to, że właśnie trwa tam rekrutacja ( https://www.orlenlaboratorium.pl/PL/Kariera/Strony/Aktualne-oferty-pracy.aspx ), chciałabym dopytać o jej przebieg. Podpowiedzcie, jak wygląda tak każdy etap rekrutacji. No i ogólnie, czy jest trudno dostać tam pracę?

Gruba Berta

Każdy pisze że w Orlen Laboratorium jest taka lipa.... To niech idą popracować do "PRYWATNEJ FIRMY " i pogadamy wtedy...... Nie piszcie bzdur,że jest taka presja i ciśnienie....u prywaciarza jest miód malina??. Nie każdy prywatny pracodawca płaci nadgodziny,dodatki nocne.Najniższa krajowa wykazana...reszta w kopercie pod stołem.A składki?Z tym jest różnie. Nie jest to praca na akord.... Praca po 12 godzin.OK. Tu macie wszystkie świadczenia,pełny socjal,na święta wielkanocne i bożego narodzenia pieniądze,gruszkę,na wczasy dla dziecka,na książki,kartę paliwową itd....... Przytoczę słowa dawnego mojego szefa..."Jak ci nie pasuje to na twoje miejsce jest 10-ciu...." Więc nie piszcie głupot...

@Gruba Berta

Wiesz, każdy ma prawo do własnej opinii. Fajnie, że odpowiadała Ci ta praca. A w jaki sposób zarząd ORLEN Laboratorium motywuje swoich pracowników?

Praca pod presją kierowników którzy za wszelką cenę chcą się wykazać kosztem laborantek. Praca zmianowa 6-18, 18-6 1.1.w.2.2.w.w.w czyli jak wypadnie święta czy też nie do pracy trzeba iść zawsze są do odbioru godziny w takim systemie pracy plus dodatkowe dni wolne ustalone przez pracodawcę ale to kierownik ustala kiedy masz wziąć wolne co jest niezrozumiałe. W skrócie nikomu nie polecam pracować w tej firmie jako laborantka/laborant. Stawki zależne od znajomości. Na start prawie najniższa plus 10% premii i 500 zł za zmiany. Szukajcie innej pracy.

@Adam

@Adam Stanowiska zmianowe mają niestety swoje wady. Ciekawi mnie czy w ORLEN Laboratorium Sp. z.o.o istnieją świadczenia pozapłacowe? Opieka lekarska, dofinansowania posiłkow? Będzie fajnie jak odpiszesz.

@Pinacolada, pracujesz w firmie ORLEN? Firma prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko: Laboranta. Możesz napisać jak przebiega rekrutacja, z ilu etapów się składa? Jakich pytań można się spodziewać? Przeprowadzane są testy na dane stanowisko, sprawdzające nasze umiejętności? Po zakończonej rekrutacji długo trzeba czekać na odpowiedź czy udało nam się dołączyć do zespołu? Co warto wiedzieć przed złożeniem swojego CV?

Stefan

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Czy trudno się dostać?

Pinacolada
@Stefan

Ciągle są rekrutacje

anka

mozna na starcie zarobic 1900 zl netto?

@Negatyw, nie do końca rozumiem, to "trzepanie ile się da", Twój komentarz z tytułu jest negatywny, ale czy to źle, że da się w ORLEN Laboratorium zarobić? Chyba, że coś źle zrozumiałem z Twojej wypowiedzi. Kwestia wypłaty zawsze jest w sumie najważniejsza, ale na stronie obiecują też spory pakiet socjalny, m.in. zwroty pożyczek mieszkaniowych, a to rzadko spotykane, powiecie o tym coś więcej?

Uczeń technikum chemicznego

a sa jakieś możliwości awansu ze stanowiska laboranta ? i co można zrobić by wycisnąć jak najwięcej z tego zawodu?

Negatyw
@Uczeń technikum chemicznego

Jak jesteś z kimś po rodzinie to pewnie, że możesz awansować, póki co posiadacz akcji spółeczki ma w (usunięte przez administratora) co wyrabia się w (usunięte przez administratora) to każdy trzepie ile mu się uda :-)

Justyna

Proszę o informację jak wygląda sustem zmianowy w laboratorium? Jakie są godziny pracy?

Xyz
@Justyna

Pracujemy po 12 godzin I mamy dwie 1od 6-18 dzień wolny,dwie 2 od 18-6 i 3 dni wolne I tak cały czas

Bolo

No to pewnie dobrze sie pracuje skoro od dawna nie pisaliście. Nie macie na co narzekać?

Bolec

Praca w laboratorium to w dalszym ciągu porażka. Dali 350 zł brutto zmianowego lecz zarobki jakie były takie są. Co to jest 100 zł brutto podwyżki? Śmiech na sali. Zwykły człowiek bez układu pracuje 7 lat i zarabia ledwo 3 tys brutto a przychodzi pociot bez szkoły i na start dostaje dużo wiecej. Gdzie tu logika? Ogólnie nie polecam.

Teddi

Pochwalcie się co z układem zbiorowym. Inne firmy, zgodnie z prawem, po roku czasu od zakupienia/przejęcia innej zorganizowanej części przedsiębiorstwa negocjowały/wprowadzały układ zbiorowy. Znajoma opowiadała, że już co najmniej od 10 lat trwają negocjacje. Może by mi odpowiedział jakiś etatowy związkowiec za co bierze pieniądze?

laborantka

praca w laboratorium jest coraz bardziej stresujaca male wynagrodzenia coraz wiecej pracy ostatnie posuniecia zwierzchnikow przyczyniaja sie do spadku zaufania pracownikow zdejmuje sie kompetentnych fachowcow zastepujac ich MIERNOTAMI trzymajacymi paluszek w D...E

laborant
@laborantka

bardzo dobra firma moze zarobki troche male ale ogolnie jest dobrze a co do malych zmian moze okaza sie dobre

antylaborant
@laborant

no cóż nie okazały się dobre

Niestety nadal zarobki są na poziomie najniższej krajowej, roboty ciągle dokładają a place stoja w miejscu. Na orlenie zarabiają 4 razy wiecej. O podwyżkach ani słychu ani widu. Nędza! za 1500 zł netto nie jest w stanie utrzymać rodziny ani domu!

Smutna prawda jest taka, że w laboratorium nie są zatrudniane osoby po studiach z kierunkowym wykształceniem tylko panie z doświadczeniem z pracy w sklepie mięsnym i krawcowe. Skoro może tam pracować każdy to płacą najniższą krajową. LABORATORIUM to brzmi dumnie - dokładność, rzetelność, kompetencje... Ja już tam na szczęście nie pracuję i nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o ORLEN Laboratorium S.A. - Płock

• Jak się pracuje w ORLEN Laboratorium S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ORLEN Laboratorium S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ORLEN Laboratorium S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ORLEN Laboratorium S.A.
1.9/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Chemików 7
    09-411 Płock