Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

JG

Witam, ma ktoś informacje odnośnie wczorajszej rozprawy? Internet narazie milczy dlatego pytam

NIE JESTEM ROBOTEM

Czy ktoś wie jaką kwotę wpisać za odprawę i odszkodowanie, wypowiedzenie trzymiesieczne skrócone do miesięcznego, pracowałam ponad 10 lat, 1607 na rękę, zalegają z wypłatą za grudzień, styczeń, luty

Sonia

https://generator.mpips.gov.pl wniosek indywidualny

NIE JESTEM ROBOTEM

Czy wiadomo jak przebiegła dzisiejsza rozprawa?

Ex-matrasowicz

Rawa
@Ex-matrasowicz

Pracodawca w ciągu miesiąca ma 30 dni na sporządzenie wykazu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych. Po upływie miesiąca i dwóch tyg. od wyroku sądowego można składać wnioski o wypłatę świadczeń z Funduszu Gwarantowanych świadczeń Pracowniczych. Więc może na święta coś będzie.

@Rawa

Przecież wyrok nie jest jeszcze prawomocny...

Rawa

Jest już prawomocny 4 czerwca była rozprawa

@Rawa

Gdzie to jest napisane? W monitorze sądowym i gospodarczym nie ma żadnego wpisu

@Rawa

Czyli możemy się zwrócić do FGSP o wypłatę zaległości? Czy ktoś już to zrobił i otrzymał odpowiedź?

@Ginger

Nie, 3 sierpnia jest rozprawa o upadłość lub oddalenie ( co w 99% nastąpi poniewaz nie ma środków), wtedy musimy odczekać miesiąc i dwa tyg i dopiero składać , wcześniej będą odrzucone.

@Kinik

Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie czekam.

@Ona

Otrzymałam list polecony z sądu z potwierdzeniem prawomocności wyroku i podaniem terminu rozprawy na 3 sierpnia

@Kinik

Napisz proszę kiedy najlepiej pisać do fgsw, prośba o jakiś wzór pisma i walczymy

@Rawa

Prośba o jakiś wzór wniosku do fgsw

@Rawa

Kiedy najlepiej pisać do fgsw? A może nie trzeba, w końcu wiedzą komu ile zalegają? Proszę o informację

@NIE JESTEM ROBOTEM

Po jutrzejszej rozprawie Matras ma miesiąc żeby przygotować listy do FGSP, ale rozmawiałam z panią z FGŚP że wielokrotnie próbowali kontaktować się z PMR w celu stworzenia takiej listy i nikt nie udzielił im potrzebnych informacji. Więc FGSP Panie z Funduszu radzą samemu przygotować dokumenty

Podaj proszę numer telefonu do Pan z FGSP? Z góry dziękuję

@NIE JESTEM ROBOTEM

Anna Filarecka Kierownik Zespołu ds. Wypłaty Świadczeń z FGŚP Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie tel. 22 571 73 20, fax 22 571 73 01 JEŚLI KTOKOLWIEK DOWIE SIĘ WYROKU JUTRZEJSZEJ ROZPRAWY PROSZĘ NIECH PISZE TU NA FORUM, PIENIĄDZE Z FUNDUSZU WYSTARCZĄ DLA WSZYSTKICH NIE BĄDŹMY DLA SIEBIE KONKURENCĄ

Ex-matrasowicz
@Kinik

Nie znam procedur obowiązujących w FGŚP, ale podejrzewam, że uruchomią wypłaty po PRAWOMOCNYM wyroku. Czy ktoś wie czy decyzja o odrzuceniu upadłości również musi się uprawomocnić, czy jest wiążąca dla wszystkich stron natychmiast? Obyśmy nie czekali na to 10 miesięcy jak przy sprawie o umorzenie sanacji...

@NIE JESTEM ROBOTEM

Wzór aktualnego wniosku znajdziesz na govinie. Lepiej byłoby żeby jakis zarządzający podał im kwoty, bo wiele osób ma zapis-płatnik zalega z wyplata wynadrodzenia-czyli nie wiadomo ile.

A to jest taki XD

Raczej

Iwona

@Były pracownik, czy mógłbyś podzielić się z nami swoją opinią na temat pracy w Księgarnia Matras w Warszawie? Chętnie dowiem się, jak Twoim zdaniem ta firma wypadała na tle innych, podobnych firm z branży. Możesz coś powiedzieć na ten temat? @Nick, rozumiem. Trzymam kciuki za pomyślne i szybkie rozwiązanie sprawy!

Nowe artykuły o Matrasie: 1. https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/koniec-sieci-matras-sad-odmowi-nawet-ogloszenia-up,48584 2. https://www.pb.pl/po-matrasie-zostaly-tylko-sledztwa-936148

Kawka

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa zapytanie w sprawie: sygn. akt X GRS 5/17 zarejestrowane pod numerem 141876 otrzymane dnia 19-07-2018r. Informujemy: Sprawa została zakonczona dnia: 29-08-2017 r. Sprawa jest nieprawomocna. W sprawie nie wyznaczono terminu rozprawy. Biuro Obsługi Interesantów Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie ul. Czerniakowska 100A 00-454 Warszawa

s.

Jaki jest aktualny adres Matrasa? Nie mam dalej druków Z-3 z zeszłego roku i ZUS nie może mi wypłacić macierzyńskiego! Od pół roku jestem bez pieniędzy i ubezpieczenia zdrowotnego...... Już mam dość......... W dodatku dowiedziałam się z zusu, że jak nie dostaną tych druków to mogę dostać odmowę wypłacenia należnego mi macierzyńskiego i zaległego chorobowego z zeszłego roku! Jest ktoś w podobnej sytuacji?

@s.

W marcu pisałam na Jana Pawła Woronicza 15/203; 02-625 Warszawa. List był odebrany, ale odpowiedzi żadnej nie dostałam.

@sonia

ja pisałam w marcu na woronicza ale do dzis nei dostałam informacji z poczty ze list został odebrany

@ika8809

Wysłałam poleconym i sprawdziłam na poczcie w zakładce śledzenie przesyłki, bo jak wyślesz za potwierdzeniem odbioru to płacisz ok 10 zł.

Wkurzona

Sądzę że powinniśmy napisać skargę na opieszałość sądu. Mija pół roku od zwolnienia pracowników, nie otrzymaliśmy wynagrodzenia jeszcze pół roku i nie dostaniemy nawet złotówki z należnych nam pieniędzy.

Wawka
@Wkurzona

Popieram musimy zacząć coś robić.

@Wawka

A ja mam pytanie mialam skrocony okres wypowiedzenia do 1 miesiaca umowe na czas okreslony pracowalam w firmie ponad 5 lat ile kasy powinnam dostac? Musze napisac do sadu ktos powie?za grudzien nie dostalam za styczen 400 zl za luty nic i powinnam jeszcze dostac 2 miesiace odprawy czy cos jeszcze?????

@Wkurzona

Pomysł dobry, ale jak się za to zabrać nie mając żadnych konkretnych danych. Tak naprawdę to nie ma pewności czy to opieszałość sadu czy też sprytne postepowanie naszego byłego pracodawcy .

Sara
@sonia

Sąd pierwszej instancji potrzebował miesięcy, by m.in. rozpatrzyć wnioski o zwolnienie z kosztów sądowych, które złożyło dwóch wierzycieli: Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Znak. Powinny być załatwione odmownie z automatu, bo zwolnić z kosztów można tylko wtedy, gdy wnioskodawca wykaże, że nie ma funduszy na ich uiszczenie. Trudno uznać, by tak duże firmy nie dysponowały… 200 zł.

@Sara

Tak, ale na to nie mamy żadnego dokumentu żeby dołączyć do skargi. Sądy nie zajmują się sprawami na słowo. Wszystko trzeba dokumentować. Nasze źródło inf. to internet lub ktoś powiedział. Przepraszam moje. Co jakis czas sprawdzam w rejestrze spółek i Matras jest aktywna tylko wydaje mi się że te rejestry nie są często aktualizowane. Restrukuryzacja jeszcze trwa czy już nie? Ktoś wie?

Szarik
@sonia

Wiadomość z PMR Restrukturyzacje Postępowanie sanacyjne Matras zostało umorzone postanowieniem z dnia 29 sierpnia 2017r., zatem kilka miesięcy przed powołaniem PMR Restrukturyzacje SA na zarządcę masy sanacyjnej. Informacja o umorzeniu postępowania jest ujawniona w Monitorze Sądowym i Gospodarczym i dostępna online dla każdego zainteresowanego. Postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego, z uwagi na złożone przez wierzycieli zażalenia, uprawomocniło się dopiero 4 czerwca 2018r., kiedy to sąd okręgowy oddalił je wszystkie. Oficjalna informacja w tej sprawie nie będzie kierowana indywidualnie do wierzycieli czy pracowników. Mimo upływu czasu nigdzie oficjalnie nie jest ogłoszone że restrukturyzacja jest zakończona , to jest przykład opieszałości. Wiadomości email są dowodami w sprawie, więc jesli ktoś uzyska istotną informację niech wkleja tu na portal. Dzięki współpracy może uda nam się zebrać 4-5 dowodów na zaniedbania Sądu.

s.

Mam problem. Dostałam wypowiedzenie ostatniego lutego. W połowie lutego rodziłam. Zus miał mnie przejąć do wypłaty macierzyńskiego + wypłacić 3 zaległe chorobowe ale..... Nie mogą skontaktować się z Matrasem w celu otrzymania moich dokumentów potrzebnych do przejęcia mnie. Podobno kilkakrotnie wysyłali listy o moje dokumenty, wysokość wynagrodzenia itd ale nic nie otrzymali. Od pół roku nie mam żadnych pieniędzy i ubezpieczenia. Czy ktoś miał podobny problem z ZUSem i Matrasem? Czy ktoś ma jakiegoś maila gdzie można napisać do Matrasa? ewentualnie jakieś rady? Składanie wniosków do sądu mija się z celem, wszystko wydłuża się w czasie a w dodatku matras i sąd to też nic nie daje...

@s.

Z własnego doświadczenia wiem, że jakikolwiek kontakt z firmą nie da żadnego efektu. Moja sprawa w sądzie odbyła się bez udziału pozwanego na moją korzyść.

@sonia

Miałaś ten sam problem? ZUS nie otrzymał druków Z-3 za zeszły rok i bez tego dalej nie mogą mnie przejąć. Czy sprawa w sądzie poszła w miarę sprawnie? Możesz coś więcej napisać na ten temat?

@s.

Nie, miałam sprawę o sprostowanie świadectwa pracy. Napisałam co według mnie jest nie tak i co powinno być. Dołączyłam e-maile które wysłałam, list polecony w/w sprawie, umowę o pracę, świadectwo pracy i sąd orzekł że w związku z tym, iż pozwany nie odpowiada na wezwania sądu,przychyla się do mojego roszczenia. Trzeba uzbroić się w cierpliwosc. Ja założyłam w marcu a sprawa była w maju. Powodzenia.

Anka
@s.

Witaj.Ja do dnia dzisiejszego czekam za chorobowe za styczeń i luty . Do dziś piszę , dzwonię i nie odpuszczę.W lipcu mam sprawę w sądzie w Bydgoszczy , w sierpniu Warszawie.Opisałam też ZUS I Matras do wszystkich mediów.Czasem myślę ,że szkoda moich nerwów ,ale spróbuję doprowadzić do końca. Pozdrawiam

Gryka
@Anka

Spróbuj do Doroty Kowalczyk pisać maile najlepiej codziennie

@Gryka

Jaki jest do niej mail?

Gryka
@s.

Chyba dorota.kowalczyk@matras.pl Tylko ja to do niej pisałam kilka miesięcy temu, nie wiem czy to nadal aktualne

@Gryka

Na tego maila próbowałam. Nie działa już

@s.

d.kowalczyk@konsmetal.pl Pisałam na ten jest aktywny ale nie odpisuję. Powodzenia

@anonymous

Dzięki, wysłała. W prawdzie dostałam maila zwrotnego z informacją o urlopie, ale chociaż doszło. A jaki jest aktualny adres siedziby?

Ona

Proszę podlinkować gdzie można znaleźć informacje o uprawomocnieniu się umorzenia postępowania sanacyjnego w monitorze gospodarczym bo nie widać tego w aktualnych informacjach

@Ona

Taką informację otrzymałem bezpośrednio z firmy PMR Restrukturyzacje w Warszawie. Uprawomocnienie znaleźć można w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

koko

co to oznacza dla bylych pracowników?

@koko

Oznacza to, że po uprawomocnieniu się upadłości Matras będziemy mogli otrzymać zaległe pieniądze z FGŚ czy Syndyka.

Ona

Pod jaką datą w monitorze sądowym i goosodarczym szukać tych informacji ponieważ nigdzie nie ma informacji o uprawomocnieniu się wyroku. Proszę o info

Lizzie

Do otrzymania zaległych pieniędzy jeszcze bardzo długa droga. Na razie uprawomocnił się wyrok ws. sanacji w Matrasie (po ponad 9 miesiącach od jego wydania!). Teraz musi się zacząć proces o upadłość i dopiero prawomocny wyrok w tym procesie otwiera drogę do wypłat. Widząc jak opieszałe są sądy śmiem wątpić czy zdążymy przed wyrokiem. Nasze roszczenia wygasają po roku od ustania stosunku pracy :((.

Stan na 2018-06-29 / GRs 5/17

Ginger

Czy ktoś z Was złożył pozew do sądu i coś osiągnął? Czy jest sens zakładać sprawę o wypłatę zaległych pieniędzy?

NIE JESTEM ROBOTEM

Co to oznacza dla osób którym matras zalega z wypłatą wynagrodzen?

NIE JESTEM ROBOTEM

Co z naszymi pieniędzmi? Czy ktoś wie jak można je odzyskać?

Chmurka

Witam czy już doszła do wszystkich wieść o wyroku sądu z zeszłego tygodnia ? Cofnęli restrukturyzację i zarządca odwołany . Prezes-a raczej tylko właściciel- znów na pełną władzę nad tym bałaganem . Teraz można czekać na upadłość jak złożą wniosek

qwerty
@Chmurka

podaj źródło informacji, mataczenia jest za dużo na świecie

@qwerty

Źródło sprawdzone i pewne . Są jeszcze dobrzy ludzie przy prezesie którzy przekazują informację na bieżąco ????

@Chmurka

Dzwoniłam wczoraj do PMR i potwierdzili że wyrok jest prawomocny. Czekają na pisemne potwierdzenie, żeby oficjalnie ogłosić że nie są już zarządcą Matrasu.

zniesmaczona
@Chmurka

Czyli co to oznacza dla nas szaraczków??

zzz

szkoda

Basia

Witam czy zna ktoś email do Pani Doroty K. lub do matrasa? Pozdrawiam

Rozalka
@Basia

Kiedyś pani Dorota odpowiadała ze standardowego maila firmowego, tzn. imię.nazwisko@matras.pl , ale czy dalej funkcjonuje poczta firmowa? Nie wiem, nie miałam z nimi kontaktu od marca.

@Basia

dorota.kowalczyk@matras.pl ja kontaktowałam sie pod tym meilem ale odpowiedz od tej pani graniczy z cudem. na moich 20 meili odpowiedziała na 2 powodzenia :)

Iwona

@Kasia Faktycznie byłaby to świetna wieść dla osób, które zatrudniała Księgarnia Matras. Koniec maja już niedługo. Czy to jest informacja z potwierdzonego źródła? Jeżeli dostaniecie taką informację koniecznie opiszcie ją na forum, by dotarła do szerszego grona osób.

@Iwona

To informacja prosto z ZUS. Udzielona telefonicznie ci prawda ale od osoby, która moja sprawę prowadzi. Jak dostanę pieniądze to się pochwale. Zaznaczam, ze to obejmie na razie tylko osoby, które maja "papiery" na to.

czy ktos dostał juz powiadomienie z sądu z wyrokiem ze matras ma wyplacic zaległosci

Pat

Ja dostałam nakaz zapłaty

@Pat

A ile czekalas na taki nakaz i co on Ci da?

Nik
@Anna

A bylas w sadzie pracy i co dalej ? Napisz prosze bo ja nie bylam .

@Pat

Kto wydał ten nakaz? Sąd Pracy?Czy byłaś z tym nakazem u komornika?

Pat
@Anna

Napisałam do sądu pozew i dostałam takie pismo jakoś Po ponad miesięcy. Matras tez taki otrzymał o ile Odebrał. Raczej to nic nie da. Pewnie takich pism maja mnóstwo Nie liczę na nic

@Pat

Jeżeli w świadectwie pracy nie masz ile konkretnie Ci zalegają to taki nakaz przyda się do FGSP gdy spółka przestanie być aktywna. Ja mam sądownie sprostowane świadectwo pracy z takim aneksem. Niewielką nadzieję mam. To są pieniądze, które się nam należą bez względu na to co tam niektórzy wypisują. Trzymajcie sie!

Iwona

Ostatnio sporo z Was wypowiadało się na temat Księgarnia Matras i spraw księgowych firmy. Jak wygląda teraz kwestia zaległości płacowych? Czy zostały Wam już wypłacone? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja w Księgarnia Matras? @ika8809, @zniesmaczona, jak teraz wygląda Wasza sytuacja?

saguaro
@Iwona

żadnych pieniędzy nie otrzymaliśmy, zaległości były i są.czarno to widzę.

@saguaro

na dzień dzisiejszy wygląda to tak , że końcem kwietnia dostałam przelew z Zus( kwota odpowiada wypłacie za 2 miesiace marzec i kwiecien). do dzis nie dostałam jeszcze zadnej oficjalnej odpowiedzi, pisma z zusu o przyznaniu dalszych swiadczeń ale mam nadzieje ze kolejne wypłaty dostanę do końca macierzyńśkiego. Matras zalega mi z wypłata za 2 miesiace ulop i skrócenie okresu wypowiedzenia. czekamy na upadłość ale tez czarno to widze. Granie na zwłokę za chwile przepadnie mozliwosc ubiegania sie o swoje zaległe wypłaty

@Iwona

Matras zalega mi wynagrodzenie za 2 m-ce, ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, za skrócony okres wypowiedzenia a do tego 2-miesięczną odprawę. Jeśli warszawski sąd jeszcze trochę przeciągnie wydanie decyzji o ogłoszeniu upadłości lub jej oddaleniu, to mogę pożegnać się z tymi wszystkimi, należnymi mi jak psu buda, pieniędzmi.

@anonymous

Nie tylko Ty się pożegnasz z tą kasą. Najgorsze że nic nie możemy zrobić.

Nikt
@anonymous

Jeszcze dłużej trzeba bylo siedzieć w Matrasie on na pewno nie oglosi upadłości. Chciwość.....

@Nikt

chciwość czyja?? niektórzy "siedzieli" w matrasie bo niestety nie jest tak łatwo w malutkim miescie zwolnic sie i szukać o nowa czegos majac na utrzymaniu siebie i dzieci kredyty. Akurat mja księgarnia została zlikwidowana rok temu i kto chciał mógł przejsc do swiata ksiazki i dostac bez problemu odprawe z matrasa. Ja miałam taka sytuację ze byłam na l4 wiec zostałam na umowie do czasu wypowiezdzenia. Nawet gdyby Matras nie chylił sie do upadłość to moja umowa nie zostałaby mi przedłuzona bo nikt w tej firmie nie chciał dawac umow na czas nieokreslony a taka juz musiałabym dostac. Przepracowałam w tej firmie 6 lat i uwazam ze nalezy mi sie to z czym zalega mi matras.

@Nikt

Może Pani siedziała bo ja ciężko pracowalam i za pracę wymagam wynagrodzenia zgodnie z umów warto o pracę.

@Nikt

Nie istotne czy ktoś stał, siedział czy leżał. Strony obowiązywała umowa o pracę i wynikające z niej zobowiązania które pozostały nieuregulowane. To nie "chciwość" tylko należne nam pieniądze. Żadna łaska...

Istotna informacja dla osób, które czekają na wypłatę świadczeń zaległych za styczeń i luty 2018 z ZUS. Dowiedziałam się, ze osoby które maja na druku z-3 lub świadectwie pracy, napisane ile matras im wisi, dostaną świadczenia, być może do końca maja, reszta musi o takie zapisy się ubiegać. Najważniejsza przeszkoda, czyli wniosek zarządcy do ZUS, już została pokonana, 9 maja wpłynął wniosek. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.