Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Artur

A wie może ktoś jak wygląda praca na magazynie na Łopuszańskiej? z góry dzięki

?

Alicja - 2013-10-07 13:51:49 To ja podziękowałam jak usłyszałam o wynagrodzeniu, przez takich dekli psuje się rynek pracy, bo są gotowi iść za miskę ryżu i jeszcze całować w stopy.Można iść do takiej pracy ale nie utrzymasz się za 1180 zł.w Warszawie,Powodzenia;) Widzę że nawet za 2 zł byś poszła do pracy. A czy ja gdzieś napisałam że pracuję w Warszawie. W moim mieście trudno o robotę i ta w Matrasie jest całkiem sensowna, dostajesz umowę o pracę, premie, masz prawo do urlopu, chorobowego itd. Normalne, standardowe warunki pracy. To że trzeba pracować, to normalne. I dbać o czystość, i obsługiwać klientów, i polecać zakładki, a czasem roznosić ulotki. Ale sorry, czego Ty Alicja oczekiwałaś? Że będą Ci płacili za nic? Że cały dzień posiedzisz za ladą żując gumę i dostaniesz za to pensję?

?

ala - 2013-10-08 08:34:06 Jak ciąża ma się do pracy w ksiegarni? Może wypowie się jakaś kierowniczka, która miała w zespole ciężarne? Nie można zmuszać cieżarnej do stania 8h ? jakie ma obowiażki wobec tego taka kobieta?Według przepisów kobieta ciężarna nie może wykonywać pracy w pozycji stojącej — ponad trzy godziny w czasie zmiany roboczej. Wiadomo, że mamy zmiany raczej po 8h (wiadomo że każda księgarnia ma inne zmiany zależne od godzin otwarcia). Można jej zapewnić np krzesło za kasą tak, żeby mogła dalej pracować (jeżeli oczywiście chce) ale będę szczera, że lepiej iść na L-4 i spokojnie doczekać rozwiązania. Bałabym się, że coś dźwignie lub się przeciąży, za wysoko podniesie ręce i dziecku stałaby się krzywda dlatego u mnie nie ma problemu żeby ciężarna poszła na chorobowe. Gorzej ma się sytuacja powrotu do pracy po rozwiązaniu. Nasza regionalna traktuje ciężarne jak chorobę i często nie przedłużą Im umowy. Dziwne podejście biorąc pod uwagę wiek kobiet pracujących w tej firmie. Jako kierownik nie mam problemu z tym, żeby mama wróciła po porodzie do pracy ale wiadomo, że ludzie są różni. Liczę, że udzieliłam wyczerpującej odpowiedzi. pozdrawiam

ala

Alicja

?

- 2013-10-06 22:28:55 - 2013-10-06 09:58:40 Alicja - 2013-10-05 22:25:39 Byłam na rozmowie ostatnio płaca minimalna premie kwartalne, otwierają połączenie z kawiarnią.masakra.o czym wy gadacie?? pytałam się i premii miesięcznych nie ma no chyba że kierownicy. z ta kawiarnią za taką kasę to przesada.masakra.Widzę, że masakra to twoje ulubione słowo. I przesada :) Przesada masakra :) Pewnie cię nie chcieli za to "mądre" słownictwo, a teraz się wyżywasz na forum. A kawa plus książki to najlepsze połączenie :)To jest niesamowite, nawet w niedzielę w pracy :/ Wykończy się Pani, Pani (usunięte przez administratora):)To samo mogę powiedzieć o Tobie - zamiast odpocząć, wyjechać gdzieś z rodziną, to siedzisz i węszysz spiski. Nie wiem o jaką Panią (usunięte przez administratora)Ci chodzi, napisałem tego posta w odpowiedzi na poziom posta z masakrą. Niektórzy lubią dywagować o nieistniejących problemach. Ciekaw jestem za kogo teraz mnie weźmiesz :) a może lepiej pogodzić się z faktem, że nie każdy ma takie samo zdanie co ty.

ala

Alicja

Mira

Jak napisał(a) jeden z przedmówców: "plany są podawane co miesiąc". Ale ja do dziś swojego planu na październik nie mam.

Żeby wszystko było jasne - premie są kwartalne jeżeli wyrobi się plan. Plany są podawane co miesiąc. Premia miesięczna - czyli 100 zł, to żadna premia, tylko wyrównanie do najniższej krajowej, która wzrosła od stycznia do 1600. Ciekawostka - przed podniesieniem najniższej krajowej dostawaliśmy do wypłaty 115 zł premii, po podniesieniu obcięli te 15 zł, więc de facto pracownicy matrasa na tym stracili.

jary

premie teoretycznie sa i kwartalne dlaczego ktos beszczelnie pisze ze miesieczne.poza tym plany nie sa podnoszone o jakis okreslony wskaznik w stosunku do analogicznego miesiaca ubieglego roku ,ale np tak aby nie zrobic planu kwartalnego winduje sie ostatni miesiac.

?

Alka - 2013-10-04 21:59:39 Premie miesięczne??Co za brednie, premia kwartalna jest tylko, byłam na rozmowie i się pytałam.Podstawa to minimalna krajowa.Ogrom funkcji od sprzątacza po ochroniarza i w niektórych punktach jako barista.A socjal zapomnij na pewno nie w tej firmie;)Na pewno byłaś na rozmowie w tej samej firmie o której się tu pisze? Premie są miesięczne, nie kwartalne. Ktoś cię wprowadził w błąd, albo sama celowo wprowadzasz w błąd innych. Jeśli dla Ciebie dbanie o porządek w miejscu pracy i zwracanie uwagi na złodziei jest ogromem funkcji, to gratuluję podejścia. Idąc tym tokiem rozumowania - w każdej księgarni powinni być: sprzedawcy, sprzątaczka, ochroniarz, barista, pewnie jeszcze pomocnicy sprzedawcy i magazynierzy.

Alka

?

- 2013-10-03 19:53:39 - 2013-10-03 16:59:19 Jack - 2013-10-03 16:24:04 Premiowanie w Matrasie wygląda następująco: pierwszy miesiąc kwartału - robisz 115% planu drugi miesiąc kwartału - robisz 120% planu trzeci miesiąc kwartału - dostajesz taki plan, że na premię nie masz żadnych szans.Mam wrażenie, że w tym temacie to sami bajkopisarze, albo osoby celowo oczerniające Matrasa i wprowadzające ludzi w błąd. Premiowanie tak nie wygląda, jest ustalane indywidualnie dla danego sklepu, bierze się tu pod uwagę i lokalizację, i specyfikę danego okresu (wiadomo że w sezonie limity są większe). Jak już koniecznie chcecie o tym pisać, to piszcie prawdę, bo aż zęby bolą od czytania niektórych bredni.Święte słowa!Dokładnie tak jest- lipiec super bo plan wyrobiony ponad 100% to samo w sierpniu,a na wrzesień dowaloli taki plan.że nie bedzie premiiJeśli są ustalane indywidualnie to właśnie po to, aby były wykonalne. Są ambitne, ale premię nie dostaje się za standardową robotę, tylko za coś co wykracza ponad. Gdyby faktycznie było tak jak piszesz, to nikt nigdy nie dostawałby premii, a te są przyznawane stosunkowo często. Wiadomo, że w każdym jednym miesiącu ich nie będzie, ale jak księgarnia dobrze prosperuje, to szanse są duże.

Jack

Od 15 sierpnia do 15 września miałem na myśli.

Jack

A z urlopami nigdy nie miałem żadnego problemu. Oczywiście nie można iść na urlop od 15 sierpnia do 15 i w grudni, ale to chyba oczywiste.

jackblack

A jak jest z urlopami?

nikt

plany dokladnie nie sa ustslane na3 miesiace ttylko co miesiac i niestety w ten sposob aby nie bylo premii !!"!!!!!!!!!!!!!!!!!zadnego poszanowania dla pracownika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.