Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

ksiegarz

Sprzedani jak wyposażenie? nikt nie musi kupić miejsca z pracownikiem. Jak matras zadba o byłych pracowników? odprawy dostaną? ludzie chcą wiedzieć czy będą mieć pracę czy nie.... mają rodziny opłaty... a o braku pracy dowiedzą się 2 dni przed?

Ks

Ja wiem z doświadczenia że nikt nie musi załogi przejąć

Ksiegarz

Likwiduja raczej małe ksiegarni czy wieksze też?

nikt
@Ksiegarz

Likwidują nierentowne ...przynoszące straty (wielkość nie ma znaczenia)

Warszawa2
@nikt

Nawet jeżeli zdecydują się zamknąć jakieś nierentowne punkty, to na bank zostaną przejęte przez inną księgarnię wraz z załogą. Przy sprzedaży Matras zadba o swoich byłych pracowników, więc o to bym się nie obawiał. Wiem z doświadczenia

darka

Ok być może Matras nie upadnie, nie wiem jaka jest do końca sytuacja, ale co najmniej raz w tygodniu kogoś zamykają, niestety. A co z nowościami, art-papem? I brakami w zatowarowaniu? Nagle zaczniemy dostawać tyle towaru, że będą pełne księgarnie?

wierzacy

Ktoś tutaj ewidentnie robi burze w szklance wody... ciekawe komu tak bardzo zależy na upadku Matrasa? Halo konkurencja, jesteście tu? A tak na serio, to ja się nie martwię, bo restrukturyzacja pomoże nam w złapaniu oddechu. Trzeba wierzyć! Zobaczycie - będzie dobrze.

Niewierząca
@wierzacy

A jak skomentujesz fakt nieopłaconych czynszów? Prawda jest taka, że Matras dostaje wypowiedzenia najmu i dlatego księgarnie są zamykane. To nie restrukturyzacja tylko przymus. Właściciele nie chcą dalej czekać na opłaty.

k.
@wierzacy

Hallo mowisz o zlapaniu oddechu zlikwidowanych ksiegarni? A wlasciwie wyrzuconych przez wlascicieli lokalu - za nie placenie czynszu? Ktos Ci placi za te posty ? To jak jestes taki madry to powiedz jak mam dojezdzac za ta pensje 45 km.do ksiegarni w innym miescie .Takie dostalam polecenie od MR.

Simba

Chwilowo uniknął upadłości, ale restrukturyzacja nie pomoże i po roku - sajonara! Jak wszystkie interesy JK. Odkąd pamiętam, zawsze tak było u niego.

Del Rey

Warszawa? coś wiadomo ? szukać już nowej pracy?

Pracownik Matrasa
@Del Rey

Są plany co do kilku księgarń, jak coś będę wiedział powiadomię

Ciekawski
@Pracownik Matrasa

Ciekawe co ze wschodem i księgarniami na północy, których jednak nie tak dużo jak na południu :/

@Del Rey

Wiadomo, że będzie sanacja i nie upadniemy. Nie siejmy paniki. Będzie restrukturyzacja. Szczegóły wkrótce podeśle

ksiegarz

Nie , oddelegowanie do pracy w innym miescie - a dojazd na wlasny koszt. Tak jest w reg.Ludzkim

Zaciekawiona
@ksiegarz

A jesli ktos się nie zgodzi na takie przeniesienie? Co wtedy ? Jest jakieś inne wyjscie ?

Zorientowany
@Zaciekawiona

Nie zgadzając się na takie rozwiązanie automatycznie rozwiążą Ci umowę bez żadniej odprawy. Ja tak miałem Fajna ta nasza firma.

k
@Zorientowany

Jesli przedstawili ci zmiane warunkow pracy na pismie, a ty ich nie przyjoles nalezy ci sie odprawa . Idz do inspekcji pracy i zapytaj . Graja z zaskoczenia i pod presja , ale niezgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

slash
@ksiegarz

Pisze się Łódzkim

k
@slash

Oczywiście, masz 100% racji. Ale jak nie masz nic do powiedzenia, to chociaż kogoś poprawisz ?

@slash

telefon poprawił, przeoczony błąd. Nie musisz od razu poprawiać szczególnie że jest napisane Ludzkim, a nie Łudzkim. Wystarczy się domyślić. Jedni wezmą L4 inni po prostu boją sie o pracę.

darka

Tez interesuje mnie co w sytuacji gdzie nie ma innej ks w miescie bo u nas właśnie przejęcie przez kogos innego ani praca w innych punktach nie wchodzi w grę. Co wtedy przymusowy urlop i wypowiedzenie?

Księgarz

Pracownicy którzy mieli urlop z tamtego roku byli zmuszeni żeby go wziąć. Wypowiedzenia nikt nie dostał na ten czas. O likwidacji dowiedzieliśmy się dwa dni wcześniej przed dniem pakowania.

Księgarz

My zamykalismy kilka dni temu i niestety nikt nas nie przejął, przeszliśmy do innych ks w mieście.

Jo
@Księgarz

A powiesz coś więcej o tym jak wygląda w Twoim przypadku kwestia zaległych urlopów, wypowiedzeń, ewentualnych braków na księgarni? Jak to zostało rozwiązane? Bardzo proszę o odpowiedź. ;)

Ksiegarz
@Księgarz

Byliscie jakos wcześniej uprzedzeni o likwidacji? a jak nie ma innej ks w miescie to co robia? po prostu zwalniają?

darka

A jak wygląda sytuacja gdy jakaś ks jest zamykana, ok dostajemy kartony pakujemy się i co dalej? Wypowiedzenie i na urlop? A świadectwo pracy pocztą jest dostarczane? Był ktoś w takiej sytuacji i wie? Bo my już tak myślimy i wolimy być na to przygotowane.

Patrycja
@darka

Witam. Pracowałam w magazynie i powiem że raczej zacznijcie się pakować. Sama zrezygnowałam z pracy po tym jak zwolniono 80 osób w Głównym Magazynie w Moszna Parcela.Wszyscy zaczynają uciekać z magazynu to raczej w księgarniach sytuacja jest raczej bardziej drastyczna. Pozdrawiam pracowników wszystkich księgarń Matras.

Kostrzyn

Niezłe długi skoro zamknięcie tyłu placówek nie pomaga.

Jane

Podobno księgarniami na południu, które mieszczą się w sieciach handlowych Auchan interesuje się Bukszpan. Mówi się, że to już pewne, że czeka na zwolnione przez nie lokale.

ksiegarz

Bielsko, Ustroń, Cieszyn też zapycha dziury na półkach. Wstyd ciagle mówić że nie ma czegoś. Wiadomo coś jak to ma dalej wyglądać na tym terenie? Najwazniejsze żeby wypłaty były i żeby mieć pracę. Podobno już pytają o te punkty inne ksiegarnie zeby podkupić.

Heniek

@Ika Tym razem padło na Oborniki

Henryka

@Mech chyba zależy która spółka córka Matrasa Ci płaciła. Ja mam z Matras księgarnie i nie mam niedopłaty. A wam płaci jeszcze Matras SA?

Ika

1 mniej. Kogo tym razem zatopili?

Iwona

@ksiegarz taką informacje znajdziesz na stronie firmy. http://www.matras.pl/ksiegarnie/ Lista księgarni jest na bieżąco aktualizowana.

ksiegarz

napisz adres strony gdzie znajde aktualny wykaz czynnych ksiegarni

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.