Opinie o For5 Jan Kulig w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie For5 Jan Kulig. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w For5 Jan Kulig na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Restauracje
Restauracje Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o For5 Jan Kulig w Katowice

Pracowałem tu dość krótko, jednak od razu można zauważyć mobbing w kierunku pracowników w mcdonald's w plazie na ul. sienkiewicza 2 ze strony jednej z menagerek. Sz. P. Magda robi wszystko co może, aby praca była nieprzyjemna i wybiera sobie ulubieńców, a resztę traktuje jak najgorszy sort.

Były Pracownik
@Bogusia

Często tak jest że nic nie oddają. Premia jest frekwencyjna, ale często wycofują ją na parę miesięcy, po czym wraca na jeden miesiąc i znowu nie ma. A często jest tak że jak nie dostaniesz premii to stawka jest poniżej najniższej krajowej

Czy w For5 Jan Kulig zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Zainteresowana

A jak sytuacja jest lepsza to premia wraca? Ile generalnie jest weekendów pracujących w miesiącu. Pytam czy zdarzy się, że ktoś ma cały weekend wolny.

Zuzia

Rok temu firma poszukiwała pracownika na 1/2 etatu jako pracownik restauracji. Planuje podesłać firmie swoje dokumenty ponieważ rozglądam się za pracą w tamtych stronach. Czy jest możliwość żeby zostać zatrudnionym na cały etat? Jakie wtedy zarobki wychodzą? Wyjdzie ponad 4 tyś? Dodatki jak Multisport, bony na święta, macie coś takiego?

Menager do godziny ma około złotówki z hakiem więcej niż pracownik więc prawie nie ma różnicy

Renia Nowy wpis

Też znalazłam ofertę dla pracownika restauracji, ale na cały etat i to nawet by mi bardziej odpowiadało. Godziny pracy podali 9-21, ale to takie długie są zmiany czy można ustalić je krótsze? Wolałabym maksymalnie pracować po 8h lub 6h. To jest też praca w weekendy, ale zastanawiam się jak ich dni pracujących wypada więcej w ciągu miesiąca.

Zuzia

@Zuzia

4000? Toż to nawet menadżer wyższego szczebla tyle nie ma, pracownik może liczyć co najwyżej na 3

Xxx
@.

Haha ????, pracownik ledwo co ma 2800 przy zwolnieniach do domu bo mały zarobek jest.

@.

A kierownicy zmiany? Oni mają coś więcej płatne? Z tym menadżerem to chyba muszą mieć coś więcej skoro zwykły pracownik ma 3 tyś.

Ja Nowy wpis

Kacper B

Byłem pracownikiem zmiany nocnej w plazie. Polecam te prace każdemu kto lubi bardzo dużo pracować za minimalne wynagrodzenie. Jeśli szukasz pracy na już, zgłoś się. Wezmą praktycznie każdego :) Plusem na pewno są współpracownicy nie licząc pewnych wyjątków (kto ma wiedzieć ten wie). Menadzerowie nocni S,O,Ł,G To na prawdę w porządku ludzie dzięki którym chociaż trochę chce się przyjść do tej podłej pracy. Może poza ostatnim, który prywatnie jest bardzo w porządku, ale Według mnie wykorzystuje pracowników. Drugim plusem jest to, że zmiany bardzo szybko mijają, przez ciągle zajęcie, czas się nie dłuży, a praca mija szybko. Trzecim plusem są ubrania pracownicze, które według mnie są dobrej jakości. Czwartym plusem jest to, że menadżerowie bardzo przestrzegają przepisów związanych z danymi osobowymi i nie pozwalają robić zdjęć grafiku PRACOWNIKOM, dzięki czemu pracownik też może poćwiczyć durne przepisywanie każdego dnia i skrupulatne sprawdzanie, czy się nie pomylił o jedną godzinkę, bo pomyłka może się wiązać z utratą premii frekwencyjnej. Oczywiście co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie (kto ma wiedzieć ten wie) Jeśli lubisz wysokie temperatury to bardzo dobrze! Nachylanie się nad gorącym grillem przy 30 stopniowym upale bez klimy to tutaj codzienność. Na szczęście w trosce o budżet restauracji oraz o środowisko, klimatyzacja jest wyłączana bądź w ogóle nie działa. Na nocce obłożenie pracą jest różne, w zależności od ilości osób na zmianie, od tego czy menadżer pomaga, oraz zadań które trzeba wykonać. Czasami odpoczywa sie grubo ponad godzinę gadając i paląc fajki, a czasami w ogóle nie schodzi się na przerwę, bo jest tyle pracy. Z minusów na pewno bym wymienił środki ochrony osobistej pracowników jak i ubogie zaopatrzenie apteczki. Gumowa rękawica która ma chronić przed oparzeniami, jest tak zniszczona, że prześwituje przez nią palec. Nie ma nic przyjemniejszego niż szorowanie gorącej frytury ze starego, osadzonego na ścianach tłuszczu w rękawicy przez którą można oglądać swoje zniszczone od pracy linie papilarne. 2 miesiące regularnego upominania się o nową rękawice niestety nie przyniosły efektu. Jedyną odpowiedź jaką dostałem to: "Rękawice zostały zamówione kilka miesięcy temu i restauracja czeka, aż przyjdą" :) Obiektywnie w skrócie uważam, że z braku laku praca może być, raczej szukałbym czegoś innego i nie wiązałbym dłuższej przyszłości z tą firmą. Jest wiele prac, w których za takie samo bądź nawet lepsze wynagrodzenie dużo mniej się przemęczysz, a będziesz mieć potencjalnie lepsze szanse na rozwój. Duże tempo pracy jak i praca w późnych godzinach może mocno wpłynąć na stan zdrowia organizmu.

Adela Nowy wpis
@Kacper B

Co do ubrań, to ile sztuk przypada na jedną osobę? Chodzi mi, czy jest odpowiednia liczba, aby móc zmieniać i regularnie prać? Za pranie tych uniformów odpowiada firma, czy każdy sam sobie je pierze??

Xxx

Jak wygląda praca w McDonald's przy vendo park w Dąbrowie Górniczej? Chodzi mi o atmosferę ?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie For5 Jan Kulig.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy w For5 Jan Kulig zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Aleksandra

I na długo? Bo z doświadczenia z innymi pracodawcami wiem, że nie zawsze UoP oznacza stabilność niestety… i to zawsze na pełen etat taka umowa u nich?

Mupek
@Aleksandra

Pierwsza 3 miechy potem 9 a na końcu nieokreślony

Roxa
@Mupek

A zdarzyło się, że druga umowa była już na stałe? Czy to raczej reguła to co napisałeś? Pierwsza jest w końcu zleceniówka czy uop?

Mupek
@Roxa

Umowa o pracę zleceniówek nie ma zdarza się ale bardzo rzadko

Paula
@Mupek

Zdarza się czyli kiedy lub kto może się spodziewać zlecenia na początek? To od czegos zależne czy raczej od preferencji pracownika? Ktoś tutaj pisał, że jest premia frekfencyjna ale czasem jest wycofywana. Z jakich powodów ją wycofują wiadomo?

@Paula

Zawsze jak rośnie stawka podstawowa, lub restauracja ma jakieś koszty to zabierają premie na parę miesięcy, warto zaznaczyć że w premie frekwencyjną wchodzi dodatek za weekend, czyli w normalnej sytuacji nic więcej nie jest płacone za godziny weekendowe, a pracy jest czasami wtedy kilkakrotnie więcej, UOP jest od samego początku

Zainteresowana

Alicja
@.

Ale co takiego robią, że pracownicy (niektórzy) są traktowani jak najgorszy sort? Jakie zachowanie i czynności na to wpływają?

@Alicja

Tak jak sobie manager upatrzy, tak tym dopieka

@.

Raczej chyba trzeba czymś podpaść? Na coś konkretnego podczas pracy trzeba uważać lub są jakieś zachowania, które nie powinno umownie występować? Jak na spokojnie wszystkie swoje obowiązki wypełniasz to chyba powinno być ok?

@Agata

Każde pytanie nowego pracownika kwitowane kpiną, a prośba śmiechem. Nie trzeba czymś podpaść, wystarczy, że ktoś ma tam zły dzień, a zamienia i tobie życie w koszmar

zzz
@.

Na Katowickiej w Dąbrowie również nie jest najlepiej... :/ Tyle ile było tam kierowników żaden nie umiał zarządzać oprócz pana Wojtka. W kierunku pracowników jest (usunięte przez administratora)za plecami kierowniczki. Zamiast traktować równo pracowników bo przecież jesteśmy tylko ludźmi to pracownicy są poniżani przy każdej zrobionej czynności. A jak już przyjdzie co do czego to pracownik jest najgorszy, tak się umią wybronić przy pani kierownik. Porażka totalna :/

Beata
@zzz

Czyli z tego co piszecie to atmosfera nie najlepsza... A jak zarobki? Dobrze płacą? Jest tylko podstawa, czy może są tej jakieś premie?

@Beata

Standardowo, najniższa krajowa, czasami dadzą jakieś premie ale to wynosi około 100zł dla osoby na całym etacie, więc nie ma o czym mówić

Beata

A można dorobić do tej pensji jakimiś nadgodzinami chociaż, skoro nie ma premii zbyt wysokich? Czy jak to z nimi jest? Wypłacają czy się odbiera wolne?

@Beata

Nie ma szans. Oddają, lub nie oddają ale o chociaż złotówce dodatkowo nie ma bo marzyć

Bogusia

Oddają lub nie? Jak to nie? Czyli jak zrobisz nadgodziny to jest możliwość, że nie odzyskasz tego czasu? Trochę to niesprawiedliwe. Co do tych premii to średnio co jaki czas można na nie liczyć?

Były Pracownik
@Bogusia

Manager

Nie polecam, ani jako pracownik ani jako manager. Szef zrobi wszystko żeby ci odjąć każdą złotówkę z i tak już głodowej pensji. (usunięte przez administratora)się szerzy, od każdego wymagane jest żeby "żył tą pracą" a awanse wiążą się z ogromnym zwiększeniem obowiązków za złotówkę do wypłaty. O tym co się w tej firmie dzieje to można książkę napisać

anżej
@Manager

za (usunięte przez administratora) pieniądze pracuj za trzech bo nie ma ludzi wypłaty są tak śmieszne że nie wiem czy sie smiać . czy płakać żal im kupic coś nowego mimo że wszystko sie psuje bo serwisanci w ciula grają zamiast naprawić nie ma powoli na czym pracować a pierdzielony kabel sie czeka już dwa miesiące w zime zabrali grzejniki szkoda gadać już poprostu

Manager
@anżej

Zgadzam się w stu procentach, jednego dnia zmniejszają budżet na środki czystości do tego stopnia że nie ma czym sprzątać, innego przyjeżdża jaśnie pani koordynatorka i ma problem do czystości podłogi która od ponad tygodnia jest myta czym tylko się da bo szanowny pan Jan żałuję paru złotych na płyn do tego przeznaczony. Takich pierdół jest multum, januszerka na każdym kroku

Czy w For5 Jan Kulig wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Silesiacc

Nie

Wuwu
@Silesiacc

Jaka atmosfera panuje w macu na silesii? Chce się zatrudnić, ale nie wiem czy warto.

Czy w For5 Jan Kulig występują paczki/bony świąteczne?

Silesiacc

Nie ma nawet premie frekwencyjna anulowali

Magdalena

Miałam okazję być w McDonald's Drive w ową niedziele . Obsługiwała nas bardzo miła pani na plakietce było napisane Karolina ( brunetka ) . Pani dwa razy nas przepraszała za długi czas oczekiwania ????, chwilkę czekaliśmy ale nie długo . Widać było że zasuwa w tej pracy . Na koniec pierwszy raz usłyszeliśmy że ktoś nam życzy miłego dnia . Zamówienie kompletne ciepłe .

@Magdalena

Ciekawa jestem czy za tego typu obsługę można tutaj dostać jakąś premię czy raczej nie da się ludzi z tego rozliczyć?

potyt

o tym co szefostwo odwala mozna książki pisać non stop nowe wymagania a od siebie nic nie dają już nie wspomne o płacy 19/h gdzie powinno być 19,70/h przychodzi koordynatorka pani.m to zaraz darcie mordy i cyrki . non stop tylko ploteczki i obgadywanie za plecami z strony innych pracowników a ty sie tam kurła męcz i siedz cicho gdy za ladą zbiera się kółko różańcowe i gada i jeszcze powiem o doborze stanowiska do pracownika ludzie którzy chcą iść na serwis są wysyłani na sale a ci którzy tylko wstrzymują prace robią na serwisie/kuchni czemu by ich nie wysłać na sale albo na sprzątanie przynajmiej by nie utrudniali funkcjonowania "lokalu" a po ostatnich cyrkach od szefostwa t współczuje P.Monice i reszcie CZAS KRZYKNĄĆ CO NAS BOLI !!!!

Baśka
@potyt

19,70zł/h? Są teraz w Mc umowy zlecenia? Za moich czasów były tylko umowy o pracę.

prawdziwy potyt
@potyt

przestań sie za mnie podawać wiem ze tu nie trzeba rejestracji ale ten nick jest mój!

Iza
@prawdziwy potyt

Jak sądzisz czemu niby ktoś miałby się za Ciebie podawać?

Prawdziwy potyt
@Iza

Niewiem ale to nie pierwsze takie cos kumpel mnie poinformował ze ktos uzywa mojej nazwy

@Prawdziwy potyt

No to od teraz nowy nick masz. Z tym przedrostkiem "prawdziwy" wyglądasz bardziej wiarygodnie. ;) A jego zdanie to podzielasz czy niekoniecznie?

Prawdziwy potyt
@Agata

Nie koniecznie fakt wenerwia mnie co nie co w tej pracy ale nie to co jego

Iza
@Prawdziwy potyt

To co Ciebie denerwuje w takim razie? Kto wie, może nie tylko Ty masz takie odczucia

Turysta

Czemu rozdzien zamknięty

Traktowanie pracownika było lepsze ale od tego roku jak kierownictwo objęła p.Monika na katowickiej 1c to pracownik jest najgorszym sortem jaki tam istnieje . O finansach nie wspomnę nie dosyć że zbyt mała płaca w stosunku do ilości pracy to jeszcze (usunięte przez administratora) z zerowego podatku. A na dokładkę pani kierownik robi byłym pracownikom pod górkę nie wspomnę już o tym że wydanie papierów odnośnie pracy to jej zasmarkany obowiązek a jeszcze umiała mieć problem o to że musi je przygotować.! Zanim zaczniecie wymagać od kogoś zacznijcie wymagać pierw od siebie i świećcie przykładem!

MI

Tak jest cały czas i będzie.... Aż w końcu nikt nie będzie chciał tam pracować. Każdy pracuje jak może i daje od siebie 100% a nawet słowo dziękuje nie usłyszy... :/ Bardzo dobrzy pracownicy odeszli i odchodzą.... nawet nikt ich nie zatrzymywał a już nie wspomnę o lepszej propozycji pracy. Awans na Katowickiej to trzeba mieć znajomości aby docenili cię. Ktoś tyra za 4 osoby a dostaje awans ten kto nawet drugiego człowieka nie umie traktować z szacunkiem.... porażka. Zdecydowanie pan Wojtek był lepszym kierownikiem.

@MI

A jak Wasze stawki w tym roku. Dalej najniższa za godzinę? Bo skoro były pisze że mała płaca na dużo pracy:(

potyt

nic sie nie zmieniło katwicka 1c to nadal (usunięte przez administratora) pod względem kierownictwa człowiek sie stara i nic przyszli nowi to zaraz stajesz sie z pracownika niezastąpionego njagorszym wrogiem tam mało kto ma szkolenia a płaca nie zależnie od godzin stałem 2.5k

@potyt

No to w zależności od ambicji człowieka to może być pozytywne lub negatywne, bo to oznacza, że można w sumie o nic się nie starać i sobie tak zarabiać? Czy fantazja mnie poniosła? ;p

@Agata

tak zależy od ambicji ale niektórzy są tylko obecni wręcz celowo sie opiepszają i są lepiej traktowani niz inni którzy pracują

@potyt

Co.xd Ale to bez sensu jest w takim razie. Chyba że to jakaś technika motywacji po prostu, żeby za robotę się wzięli?

Nieadekwatne pieniądze w porównaniu do ilości pracy jaką trzeba wykonać- pomimo iż osoba która zatrudnia się w gastronomii wie z czym to się je 1. Często zdarza się tak że managerowie siedzą a na kuchni jest 1 pracownik który pracuje za 5 osób... ze względu na braki w personelu 2. studenci wcale nie otrzymują 18,30 zł netto, lecz co najwyżej 12 zł 3. Święta obstawiane są praktycznie przez te same osoby, tak samo weekendy 4. Managerowie- nie mówię, że wszyscy ale na pewno paru z nich kompletnie nie wie na czym polegają ich obowiązki- na pewno nie jest to chodzenie po ciastka, picie kawy oraz jedzenie darmowych lodów i palenie papierosów po wyjściu kierownika restauracji do domu

Bo jest to prawdą sama nie raz miałam sytuację że byłam o godzinie 6 sama kolejna osoba dopiero na 12 godzinę sama musiałam robić dostawę obrobić się na kuchni za 5 osób posprzątać obsłużyć sale linie drive i mccafe to było wręcz nie możliwe pracowałam sama za 20 pracowników jak nie więcej a pani manager z supportu nie wiedząc gdzie co leży nie znając składu kanapek oferty śniadaniowej siedziała sobie w biurze albo chodziła wokół restauracji patrzyła czy kosze nie są pełne a jak były pełne to przychodziła i kazała iść je wymienić jednocześnie obsługując gości. Nie raz firma nie zapewniła środków dezynfekujących w czasie pandemii i nie raz poza pandemia nie było wystawionego mydła do rąk . Tak jak się wychodziło z toalety opłukać ręce woda 2x i szoruj na kuchnię. Ja wiem że każdy szuka oszczędności gdzie się da . Ale do jasnej Anielki nie takim kosztem!

Lu

Praca z klientem, wiadomo, ciężka. Ciągły zapiernicz, praca na pełnych obrotach. Niektórzy z kadry menadżerów wprowadzają napiętą atmosferę, traktują pracowników jak woły, krzyczą przy każdej małej pomyłce ;) Traktują podrzędnych pracowników jak dzieciaki. Dodatkowo, zmiany czasami i po 10h, a kierownik zmiany wypuszcza na przerwę już po 2 godzinach pracy.

Magdalena

Witam w McDonald's w Będzinie warpie pracowałam tam 3 tygodnie w ostatni dzień pracy jakaś małolata zaczęła na mnie drżeć ryja bo nie nadążyłam frytek nakładać to jej powiedzialam żeby sobie nałożyła frytki jak taka mądra jest to do mnie powiedziała że jak mi się nie podoba to żebym sobie poszla do domu. Odeszłam od stanowiska poszłam do szatni ubrałam się i wyszłam z tamtad. Dodatkowo jestem na 3/4 etatu miałam od poniedziałku do piątku pracowałam 5/6h w na grudzień grafik mi ustawili 8/9 godzin Na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziała mi że mogę ustawić sobie grafik pod męża a wyszło co innego. Nie polecam tego miejsca..

Jeśli szukasz pracy w której możesz się wysługiwać innymi i gdzie szybko za to awansujesz ,to polecam.Najbardziej nie kumate osoby dostają awanse za elementarne braki na danych stanowiskach. Natomiast osoby które je mają i się starają sa wyrzucane. Jeśli chodzi o premie i dodatki to nie myśl że je dostaniesz w kwestii 0 podatku do 26 r.ż.ta sama sytuacja.Nie dostaniesz i nawet się nie upominaj.

Ryszard

Opis nie zachęca, niestety. Aż tak źle jest? No i powiedz mi jak możesz nie dostać tego zwrotu podatku? Pracodawca wpisuje mniejszą stawkę godzinową czy co? Co to za kombinacje? :D

Kops
@Ryszard

No też mnie martwi że się tak tu kombinuje?

Były pracownik nocek rozdzien

Opinie dodaje po ponad 1,5 roku po opuszczeniu tego toksycznego miejsca. Prace skończyłem zaraz po wybuchu pandemii. Pracowałem około 2 lat na nockach sprzątających. Praca bardzo nie wdzięczna za psi pieniądz na rozdzienskiego bardzo duże kolesiostwo mgr awanse na wyższe stanowiska totalnie z (usunięte przez administratora) Obgadywanie ludzi ze ten taki ten taki ten za wolno robi ten nie starannie. Ogólnie to największa wadą tej pracy to ludzie tam pracujący przy tobie spoko a za plecami noże wbijane w plecy. Plusy to na pewno grafik wg potrzeb ale tez nie zawsze szło się dogadać. Ogólnie odradzam prace na stanowisku sprzątającego nie jednokrotnie się poparzyłem czyszcząc grilla czy frytury

Mariusz

Witam pracowałem 11 lat temu obu restauracjach kresowej i Katowicach na biurowcu w tamtych czasach kordynatorem była Marlena czytając komentarze widać sporo zmian w firmie for5

@Mariusz

Ale na lepsze czy gorsze. Bo nie piszesz, jak było te 11 lat temu

Mariusz
@Olga

Wydaję się że niewiele się zmieniło czytając komentarze .fajne mam spomnienia z tamtych lat dużo poznanych ludzi imprezy integracyjne i te po pracy pozdrawiam

Melody

Pracowałam przez bardzo krótki okres czasu bo około miesiąca. Kadra kierownicza na początku wydawała się w porządku jednak przy okazji pewnej nieprzyjemnej sytuacji wyszło szydło z worka. Mianowicie podczas rozklejania dwóch zamrożonych serów rozcięłam sobie łopatką palec praktycznie do kości, jako, że mam problem z widokiem krwi to zrobiło mi się słabo, menagerka wydawała się być na mnie zła za to, że ośmieliłam się skaleczyć, miałam problem z uzyskaniem pierwszej pomocy, a kiedy już doprosiłam się o opatrunek zostałam od razu odesłana do dalszej pracy mimo, że niejednokrotnie podkreślałam, że czuję się słabo i chcę iść do domu. Czułam się jak w więzieniu i nie dziwię współpracowniczce, która pod pretekstem pójścia do toalety zabrała z szatni wszystkie swoje rzeczy i po prostu uciekła. Za ponad trzy tygodnie pracy dostałam nieco ponad 1200 zł, a blizna na palcu została do dziś choć menagerka twierdziła, że to nic poważnego, a od tego zdarzenia minął już ponad rok.

@Melody

Nie myślałaś zgłosić tego do pipu? Z zaświadczeniem od lekarza.

Zostaw merytoryczną opinię o For5 Jan Kulig - Katowice

• Jak się pracuje w For5 Jan Kulig?

Zobacz opinie na temat firmy For5 Jan Kulig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w For5 Jan Kulig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

For5 Jan Kulig
1.6/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Kresowa 4
    41-200 Katowice