Jupiter

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Natalia

21.03.2023 03:03

Nataliaikona wywiad

Dołączyłam do holenderskiej agencji Jupiter około trzy miesiące temu. Pierwszą rzeczą, która wzbudziła moje niezadowolenie, były warunki mieszkalne. Na miejscu okazało się, że dzielę mieszkanie z osobami, które były uzależnione od różnych substancji. Dodatkowo osoby te notorycznie robiły bałagan i zostawiały papierosy w zlewie w kuchni. Osoby z recepcji kempingu kontrolowały mieszkania czasem nawet trzy razy w ciągu dnia. Zmuszano mnie, abym sama tam sprzątała. Moje tłumaczenia dotyczące tego, że to nie ja robię bałagan, a nawet sprzątam po innych, nic nie dawały. Cały czas mówiono mi, że grozi nam wyrzucenie z miejsca zamieszkania bądź kara 50 Euro! Na dowód mojej racji robiłam fotografie, że to ja sprzątam. Początkowo koordynator nie reagował na moje zastrzeżenia. W końcu przeniesiono mnie i jeszcze jedną kobietę z kempingu do Poortvliet. Po przeniesieniu tam wróciłam do Polski. Sytuacja w pracy przypomina wyścig szczurów. Każdy manipuluje sytuacją tak, by zachować swoją posadę. Pewnego dnia team leaderzy wraz z osobami pracującymi tam dłużej zrobili bardzo głupi żart. Rozpuścili plotkę na mój temat. Nie wytrzymałam psychicznie i uciekłam z pracy, z płaczem. Półtorej godziny zajął mi powrót do miejsca zamieszkania, ponieważ nie miał mnie nawet kto odebrać z pracy, pomimo wyjaśnienie sytuacji osobom z agencji. Wracałam na nogach i autobusami. Zostałam zwolniona dzień później. Opowiedziałam w agencji o tej sytuacji. Powiedzieli, że rozumieją moją stronę, ale nie mają dla mnie żadnej innej pracy. Do wyboru miałam albo powrót do pracy, albo opuszczenie lokacji do niedzieli. Cała sytuacja działa się w czwartek, więc z cudem graniczyło to, żeby znaleźć samodzielnie jakąś inną pracę w tak krótkim czasie. Postanowiłam wrócić do kraju. Od kilku tygodni jestem w Polsce. Zadzwoniłam do agencji a bardzo nieprzyjemna Pani z księgowości stwierdziła ze nie należą mi się żadne pieniądze urlopowe, ponieważ do każdej wypłaty były one doliczane. Wypłata po odjęciu ubezpieczenia i mieszkania wynosiła idealnie tyle, ile powinnam zarobić, czyli nie miałam do niej doliczonych dodatkowych pieniędzy z urlopu. Kontakt z księgowością jest bezskuteczny. Opisałam również moją sytuację oficjalnie u pracodawcy. Do tej pory nic z tym nie zrobiono.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Nataliaikona wywiad

Pracowałam jako order picker/sensoring w magazynie Bleckmann, w miejscowości Bergen op Zoom. Do moich obowiązków należało pikowanie ubrań, kompletowanie zamówień, przygotowywanie i sprawdzanie paczek gotowych do wysyłki. Sensorowanie ubrań od razu zaczęło iść mi dobrze i zauważyły to osoby, które pracowały tam dłużej. Według mnie właśnie to było przyczyną tego, jak później byłam traktowana w pracy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Nataliaikona wywiad

Powinno być to do 350 Euro tygodniówki. Ja zarabiałam 108 Euro, ponieważ firma mimo moich chęci do pracy dawała mi "stand by" (sytuacja, w której pracownik pełni dyżur i jeśli wymagają tego okoliczności, jest gotowy do podjęcia pracy - przyp.red.) 2-3 razy w tygodniu lub co najmniej jeden co tydzień.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Nataliaikona wywiad

Pracowałam przez 3 miesiące.

Nataliaikona wywiad

Nie poleciłabym tej pracy nikomu, najgorszemu wrogowi. Warunki mieszkalne są bardzo złe a przede wszystkim niebezpieczne dla osób, które chcą normalnie pracować. Z moich doświadczeń wynika, że w firmie jest bardzo dużo osób z Polski, które są wrogo nastawione. Gdy tylko zobaczą, że ktoś dobrze sobie radzi a dodatkowo potrafi posługiwać się językiem angielskim, to zrobią wszystko, by utrudniać takiej osobie pracę.

Nataliaikona wywiad

Możliwości rozwoju były uniemożliwione głównie przez osoby, które pracowały tam długo. Jeśli ktoś chce pracować uczciwie i bezproblemowo, to nie ma szans na wyższe stanowisko.

Nataliaikona wywiad

Szkolenia w firmie nie było. Praca fizyczna na magazynie w Holandii nie jest skomplikowana i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wygląda to tak, że albo pracownik szybko się uczy (ma jeden dzień na zrozumienie systemu pracy), albo jest upominany lub od razu zwalniany.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Nataliaikona wywiad

W moim odczuciu atmosfera w pracy była tragiczna. Nigdy w życiu nie spotkałam się z aż tak złym traktowaniem przez „team leaderów” i starsze pracownice, a jestem osobą, która pracowała w swoim życiu w wielu miejscach. Dodatkowo uważam, że cała agencja funkcjonuje źle. Nie ma z nią kontaktu, a kiedy już uda się z kimś skontaktować, to trudno jest otrzymać jakąkolwiek pomoc. W tej agencji najczęściej słyszy się sformułowania takie, jak: „ja się tym nie zajmuje” i "nic więcej nie mogę dla Ciebie zrobić".

Nataliaikona wywiad

Warunki mieszkalne miały być zupełnie inne niż te, które zastałam po przyjeździe. Nikt nie uprzedzał mnie, że będę mieszkała z mężczyznami uzależnionymi od wszelakich używek, a jestem młodą kobietą. Nikt nie powiedział mi wcześniej, że będę musiała sprzątać po innych osobach, bo inaczej zostanę wyrzucona lub ukarana. Osoby z recepcji kempingu nie rozumiały sytuacji i tego, że to nie ja robię bałagan. Odpowiedzialność za wygląd mieszkania była wspólna. Koordynatorzy nie informowali o tym, jak w rzeczywistości wygląda praca. Umawiałam się na pracę cały tydzień+weekendy (w weekend mogłam przyjść raz). Nie było mowy o "stand by" 2-3 razy w tygodniu. Przed podjęciem pracy nie było również informacji o tym, że do wypłaty będą doliczane pieniądze za niewykorzystany urlop.

Nataliaikona wywiad

Chciałabym przekazać firmie, żeby mocno zastanowili się nad swoimi działaniami oraz organizacją pracy w Holandii. Warunki dla pracowników są okropne, zarówno pod względem mieszkalnym, jak i pod względem kontaktu ze współpracownikami. Pracowałam tam, ponieważ naprawdę potrzebowałam pieniędzy. W tamtym momencie sytuacja była taka, że w wielu innych miejscach nie było pracy i firma Jupiter doskonale o tym wiedziała. Wykorzystali to, że ludzie potrzebowali pracy. Zaoferowali najgorsze możliwe warunki. Nie miałam ochoty zaczynać kolejnego dnia. Byłam bliska zrobienia sobie krzywdy. Teraz musiałam rozpocząć terapię, by móc wrócić do zdrowia.

J

Prostuje cena za mieszkanie 108 euro to tyle za tydzień

Prawdziwe opinie są jak najbardziej ok, admin usuwa opinie niemerytoryczne, wulgarne, obraźliwe itp. Pozdrawiamy

J

Jeżeli chcecie pracować po 15 godzin tygodniowo to zapraszamy do Jupitera i płacić po 115 euro za lokację tygodniowo to na domek zarobicie tylko komu to się opłaca .....jeżeli godzin mniej to pobierają z wakacyjnego lub urlopu ...... koordynatorzy w Polsce obiecają wam wszystko zastanowić się milion razy nim pojedziecie do pracy z Jupiterem firma. Niegodna polecenia . (usunięte przez administratora)

Pracownik Produkcji

Przez Messenger... Pani rekrutująca jest bardzo "leniwa" .. chciala tylko moje dane personalne i nr telefonu.. Twierdząc, że CV jej nie jest potrzebne i wystarczające będzie tylko jak podam jej podst dane.. żenada.. warunki mieszkaniowe - (usunięte przez administratora) P.Anna M (osoba rzekomo rekrutująca z Pl biura) wysyła zdjęcia (usunięte przez administratora) warunków mieszkaniowych a na miejscu okazuje się totalna klapa. Zainteresowanym chętnie wyślę zdj na email..

Dlaczego rekrutacja odbywa się przez komunikator Messenger??

Kolego103

I te masowe siedzenia w pokojach a na koniec nic jakby nigdy nic się niedziało a tak to nom stop mają problem do człowieka???????????????? przy sprawdzaniu covida19 potem nagle już nikt nie chorował niemowiac o szykowaniu tygodniówkach i c o to za czekanie w blaszki wszyscy przyjedzali a niby był COVId 19

Magdalena
@Kolego103

Czlowieku w jakim ty jezyku piszesz?? O co Ci chodzi?

@Magdalena

czyli nie macie jakiegoś swojego slangu firmowego, skoro się dziwisz? tak wgl faktycznie cokolwiek jeszcze tu sprawdzają w zakresie tego całego wirusa? coś jeszcze u ludzi obecnie weryfikują?

Irena

Czytam i dziwie sie negatywnym opiniom. Uwazam, ze sa bardzo przesadzone. Wiadomo, lokacje spelniaja podstawowe warunki, to zadne luksusowe hotele, ale jest ok. Wszystko zalezy z kim mieszkasz i jak kto dba o swoje otoczenie. osobiscie jestem zadowolona. Jak w jednej firmie jest malo godzin, planista zawsze szuka czegos ekstra. Jak dla mnie na plus

Cześć Tak czytam te komentarze, i szczerze mówiąc, 95% to są komentarze jakiś (usunięte przez administratora) Postaram się przedstawić obiektywne spojrzenie na sytuację z obu perspektyw (agencja/prqcownik). Pracowałam (co prawda w innej agencji) jako koordynator przez ponad 3 lata, i szczerze mówiąc jakbym miała wypisać wszystkie osoby które tylko ja dałam na czarna listę bez możliwości powrotu bo coś (usunięte przez administratora) to bym musiała że 2 dni przed komputerem siedzieć. Chlanie - problem nr 1. Brudasy - nie sprzątają, mieszkają w (usunięte przez administratora) Problemów jest masa, ale poziom nie ogarnięcia siebie są mogę przez coraz więcej ludzi, jest straszna. Najlepiej wszystko za nich robić, załatwiać, tłumaczyć pod 10 razy to samo. O ciągle pytania np o salaris gdzie w 99% przypadków wszystko się zgadza, nawet nie wspomnę. Teraz kilka spraw z tej drugiej strony. Zakwaterowanie - sporo jest ok, ale zdarzają się takie, w których ja osobiście nie zostałabym nawet 10min. Ale ludzie często przyjeżdżają z jakiś wiosek nie wiem czemu godzą się na takie coś. Gdybym ja przyjechała do pracy, a na miejscu bym zobaczyła jakiś kampery, albo warunki uragajace człowiekowi to bym zrobiła armagedon z firmą lub agencja. Kolejna sprawa, normalnie działające agencje nie mogą robić wałków na wypłatach. Brak pracy - u mnie praktycznie nic takiego nie ma miejsca, ale gdybym była w takiej sytuacji, to na pewno nie siedziała bym na (usunięte przez administratora) 2 tyg tylko zmieniła agencje. Więc moja Rada, dla chcących wyjechać żeby pracować: Po 1, jeżeli jesteś uczciwy, nie chlejesz, chcesz pracować - w normalnej agencji praktycznie nie ma opcji że mieć jakieś problemy. Na pewno zorientować się na tyle ile to możliwe gdzie będziesz mieszkać. Szanować siebie, nie mieszkać w jakiś śmierdzących i brudnych hotelach, kamperach itd. No i niestety są agencje które nie ogarniają swoich lokacji, nie ogarniają ludzi. Skąd zdarzają się meliniarze czy narkusy i ich trzeba usuwać bo jednak zdecydowana większość to normalni ludzie którzy chcą pracować a nie siedzieć na chacie i ćpać i chlać. Jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało, odpowiem na każdy. Przedstawialam swoje stanowisko, znając od wewnątrz jak to wygląda. Nie mam na celu mówić że jedni są źli, drudzy dobrze, czy na odwrót, dlatego też nawet nie będę podawać nazwy, mojej byłej firmy. Pozdrawiam.

pppp
@Anna

Chciałbym coś napisać na temat firmy Jupiter dla tych którzy się wahają i obawiają,Firma Jupiter jest naprawdę dobra agencja i wszystkim polecam i nie mam tu żadnego interesu nie cukruje nikomu tylko stwierdzam fakty miałem zdarzenie tragiczne od miesiąca miałem bakterię która powodowała cichą wewnętrzna utratę krwi i byłem naprawdę umierający lekarz mówił mi że dzieliły mnie może 30 minut od smierci Umierałem koordynator wezwał karetkę i uratowali mi życie Pani Sandra planistka bardzo mi pomogła zna bardzo życie i jest wyrozumiała życzyła mi szybkiego powrotu do zdrowia i nie wymyśliła żadnego pretekstu by się mnie pozbyć kiedyś pracowałem w innej agencji i gdy zachorowałem to zostałem zwolniony poprostu pozbyli się kłopotu a Jupiter nie jest taki dba o swoich pracowników i nie słuchajcie ludzi co oczerniają firmę bo to ludzie problemowi alkoholicy i po zwolnieniu ich oczerniają jupitera polecam firmę bo zawsze stara się zapewnić pracę swoimi pracownikom i dba o standardy mieszkaniowe kto nie wierzy niech sam osobiście sprawdzi zatrudniając się tam firma jest Ok

@pppp

Nie każdy jest alkoholikiem! Więc sorry ale jeśli każdy tak uważa że tylko i wyłącznie niby problemy mają jacyś ludzie alkoholicy czy narkomani to są też zwykli ludzie co chcą przyjechać i zarobić no ale cóż jupiter wszystko zrobił inaczej.takze ja stwierdzak fakty iż ta agencja to żenada i bezsens i nie potrafią zapewnić niestety pracy taka prawda. Co do warunków to no cóż na masbree np jest okropnie, dużo tam ludzi nie fajnych i co do warunków tragedia.. żenada. Także proszę się nie wypowiadać jeśli ktoś z normalvyh ludzi miał taką sytuację. I wrzucać wszystkich do jednego worka.

Waldek

Witam jestem zainteresowany pracą mam prawko kat b chce być kierowcą który wozi ludzi a także dodatkowo pracować np na jakimś magazynie jakie macie samochody duże busy czy małe osobowe na benzynę czy ropę jak to wygląda i ile mógłbym zarobić tygodniowo? Pozdrawiam

byly pracownik z 2009 roku
@Waldek

nie warto pracowac jako kierowca bylem tam i za te 20 euro tygodniowo busem robisz dziennie duzo km nie masz czasuy na sen i jedziesz jak zombi przenioslem sie do innej agencji i tam mam 40 euro dodatku za busa jako kierowca i o wiele mniej km 4 razy krotsza droga a dodatek 2 razy wiekszy niz u jupiterów,dlatego brakuje tam kierowcow,nikt nie chce jezdzic za półdarmo

@byly pracownik z 2009 roku

Od 2009 roku minęło 13 lat.... sporo się zmieniło, warunki pracy - również finansowe. Mamy nowe samochody osobowe, którymi pracownicy dojeżdżają do pracy, a kierowca samochodu (osobowego - wystarczy kat.B) otrzymuje 50 € dodatku. Zapraszamy kandydatów do kontaktu telefonicznego - przedstawimy szczegóły.

@Waldek

dzień dobry - aktualnie szukamy pracowników do prac w magazynach i na produkcji. Kierowca, który prowadzi nasz osobowy samochód wraz z pracownikami, otrzymuje 50 € dodatku tygodniowo. I pracuje normalnie na magazynie. Prosimy o kontakt - przedstawimy szczegóły. Pozdrawiamy

grzegorz
@Jupiter

wiekszej bzdury to nie czytalem....zreszta wszystkie agencje przyjmuja wszystkich (usunięte przez administratora) bo maja z nich zysk wiadomo ze odurzonym sie łatwiej steruje i mozna walic takich po kieszeni,panie Waldku nie wierz w to

Zuza
@byly pracownik z 2009 roku

A do jakiej agencji się pan przeniósł jeśli można wiedzieć ? 3 osoby wyjechwc chcemy w przyszłam tyg i szukamy dobrej agencji

@Zuza

Green talent tam się przeniosłem i jest super nie ma narkomanów bo od razu są usowani

Madzia

Green talent jest bardzo kiepska agencja, maja prawie same szklarnie. Poczytajcie sobie opinie, będziecie wiedziec wszystko.

Jan
@Madzia

Nie zgadzam się z opinią pracowałem przez tą agencje i jest normalnie zależy też gdzie dostaniesz pracę ja byłem na gruszkach było super potem na sortowni cebuli tam było okropnie holender był idiotą kazał mys w styczniu traktory zimną wodą podwozia i nie pozwolił nawet się ogrzać w samochodzie służbowym którym dojeżdżałem do pracy hurtownia MAWI. Nie polecam tej hurtowni a lokale mieszkalne super tylko też zależy z kim mieszkasz bo (usunięte przez administratora) i alkoholików jest masa

@Jan

No i ja mam teraz pytanie. Dałeś tutaj w agencji feedback, że u tego przykładowego Holendra było niefajnie, jeśli o pracę chodzi? I oni o tym wiedzą i dalej tam ludzi wysyłają czy już nie?

A więc tak po pierwsze na pewno nie polecam Jupitera jako agencji czy ogólnie do czegokolwiek to jest stworzone. Ściągnęli nas z Polski twierdzili iż mają dla nas pracę, hmm "mają" przyjechaliśmy prosto z Polski myśląc iż człowiek sobie coś zarobi ale no cóż niestety stratni na tym dużo wyszliśmy. Przyjeżdżając na lokacje twierdzili iż nie ma na liście inny zaś kordyanttor twierdził że jesteśmy i czekaliśmy sobie 3 godziny aż łaskawie ktoś do nas wyjdzie na lokacji, po 3 godzinach stwierdzili iż z Holandii zabiorą nas do Belgii no fajnie już pierwszy dzień i takie nowiny. Nie mwoiac o tym że nie chcieli po nad wyjechać na dworzec gdzie mieli ledwo 8 km o wydając przy tym na głupia taksówką w CH** kasy . Bo przecież oni nie mogą ruszać aut. Wracając w Belgii byliśmy oczywiście bez pracy i siedzieliśmy 3 dni, mówili że mają pracę od zaraz a przyszło co do czego to nie mieli NIC. Po 3 dniach w Belgii zabrali nas na lokacje gdzie byliśmy wcześniej... No tak dwa dni w pracy dla nich by zarobić tyle dla nas mieli.. przyszedł weekend dostaliśmy informację o kolejnej przeprowadzce na Niemcy no super .. tam nas nie było jeszcze hmm w ciągu tygodnia tyle zwiedzić 3 kraje i 2 dni roboty . .. po przyjeździe do Niemiec kolejny tydzień 4 dni wolnego 3 dni pracy no tak przecież dla nich też na mieszkanie trzeba zarobić coz przyszedł kolejny tydzień poniedziałek 1 dzień pracy także w ciągu 3 tygodni przepracowaliśmy ledwo 6 dni... No fajnie po tym fakcie zadzwonili do nas i stwierdzili iż mamy sobie szukać pracy u konkurencji ponieważ nie mają dla nas pracy.. także pieniądze poszły w błoto a oni zadowoleni bo na nas zarobili .. nie polecam wyjazdów z nimi ani współpracy nawet gdy pracujesz dzień jeden to i tak ściągna z ciebie ostatnie grosze na ich mieszkanie, szkoda że wcześniej znać nie dawali iż pracy dla nas nie mają. Odradzam wszystkim wyjazdu z nimi. Chyba że lubicie zwiedzać i życie na walizkach lub być oszukiwani i siedzieć bez roboty na ich mieszkaniu . Odradzam !!! Nigdy więcej jupitera ani tych ludzi z którymi kontakt był ograniczony . A i co do wypłat nie są na czas na cuda nie liczcie. :)

Cat

Witam! Mam pytanie odnośnie miejsc zakwaterowania. Czy jest możliwość wybrać sobie gdzie się chce mieszkać czy przydział jest losowy?

Ttt
@Cat

A tak na zdrowy rozum, jak myślisz? Każdy chce mieszkać w jak najlepszych warunkach. Warto takie kwestie próbować załatwiać przed wyjazdem. No i dużo zależy z kim będziesz mieszkać. Mogą być dobre warunki a trafia się menele, brudasy i konfliktowi. A mogą być warunki skromniejsze ale że spoko ludźmi. Trzeba sobie zdać sprawę, że ilość brudasów i meneli niby jest spora, ale jakby brać pod uwage to jak dużo ludzi jedzie do pracy, i że większość to normalni ludzie, to ten odsetek meneli jest znikomy procentowo.

Abstynent

Proszę o zwrócenie uwagi na pracowników bo kontrolujcie ludzi czasami alkomatem ale tam powinno robić się narkotesty pracuje w magazynie Nunner w Drunen lipsstraat 64 i z niektórymi ludźmi nie da się pracować są pod wpływem narkotyków rąbią masę błędów przy pakowaniu ,liczeniu towaru a pracuje się w grupach i wszystko idzie też na pracowników którzy się starają i chcą normalnie pracować nie wiem czy zleceniodawca nie widzi co się dzieje? Przecież przez tych ludzi można stracić kontrakt,a łatwo i ch rozpoznać bo się dziwnie zachowują,proszę się przyjrzeć tej sprawie pozdrawiam

@Abstynent

nielegalne jest wyknywanie jakichkolwiek testów, nawet alkomatem

@Cuba Libre

To zależy od stanowiska. Jeśli pracujesz na stanowisku operatora np prowadzisz wózek albo obsługujesz maszynę przy której pracują ludzie mają prawo to sprawdzić oczywiście tak aby nie dopuścić do zniesławienia delikwenta. Przy pakowaniu nie ma takiej możliwości, ale jak czuje się ktoś pokrzywdzony ( albo jest pokrzywdzony) polecam zgłosić to do pracodawcy. A jak ma ktoś odwagę założyć sprawę np w SNCU. Ja będę nowym operatorem wózka ( na chwilę obecną) Sam święty nie jestem, gdy pierwszy raz pojechałem też robiłem co mi się podoba. Polecam koledze nie walczyć tylko pogadać z nimi.

@Cuba Libre

Dodam że sporo kontraktów z agencjami ma ustalony zakres obowiązków i często jest tak że każdy pracownik może być oddelegowany do obsługi bo wózka ept a wtedy musi być trzeźwy...:)

@Abstynent

To zależy od stanowiska. Ja osobiście polecam z nimi rozmawiać, po co włączyć. Holandia to kraj w którym jest dużo takich osób, jak nie oni to następni.

@ASU

nie prawda. Nie maja prawa testowac nawet wózkowych ( jezde od 20 lat). Tylko psy mogą, ale tez masz prawo odmówić

@Cuba Libre

Nie do końca, z tego co wiem jako operator jesteś chyba w grupie ryzyka i pod pewnymi warunkami że względu na ryzyko wypadku i produktywność ( o produktywności później) mogą Cię przetestować. "Voor werknemers met een risicofunctie worden de testen toegestaan mits naleving van bepaalde voorwaarden. In geval testen worden uitgevoerd, moeten het legaliteitsbeginsel, het finaliteitsbeginsel en het proportionaliteitsbeginsel in acht worden genomen. Zo kunnen deze testen enkel worden uitgevoerd om de geschiktheid voor het werk na te gaan. Ze moeten toereikend, ter zake dienend en niet overmatig zijn. Het arbeidsreglement moet de nadere regels bevatten inzake de aard van de testen die kunnen worden afgenomen, de betrokken werknemers, de gevolgen van de resultaten, ... Voor werknemers die geen risicofunctie uitoefenen worden de testen enkel toegelaten met hun uitdrukkelijke toestemming." Tłumaczenie z Google: W przypadku pracowników z funkcją ryzyka testy są dozwolone pod pewnymi warunkami. W przypadku przeprowadzania testów należy przestrzegać zasady legalności, zasady ostateczności i zasady proporcjonalności. Na przykład testy te można przeprowadzić tylko w celu sprawdzenia przydatności do pracy. Powinny być adekwatne, odpowiednie i nienadmierne. Regulamin pracy musi zawierać dalsze zasady dotyczące rodzaju testów, które można wykonać, zaangażowanych pracowników, konsekwencji wyników, ... W przypadku pracowników, którzy nie pełnią funkcji ryzyka , testy są dozwolone tylko za ich wyraźną zgodą. Co do produktywności, gdy jest zbyt duży gdy pracownik popełnia błędy bo jego funkcje poznawcze po chlaniu wysiadaj, ma no padaczkę alkoholowa a jego praca polega np na nakręcaniu nakrętek, to może zwyczajnie zostać zwolniony z tego stanowiska, jego wypłata będzie bardzo mała, zostanie np przeniesiony na inne stanowisko, zmuszony do leczenia choroby, jak się nie podejmie wysłany na leczenie do swojego kraju. Wiadomo to jest to co im wolno, nie to co robią. Znam takie przypadki, np że sławnego Kaatsheuvel, z tym że ci ludzie byli deportowani nie za picie, znaleźli jak zwykle cały wachlarz powodów do tego aby ich odesłać do tego super holenderskiego pierdla co tam jak w domu....sam paliłem i piłem później mnie wyciągnęła taka jedna, teraz szukam takiej samej ale już mi przeszło. Dajcie im jakieś kobiety porządne może.... :)

kandydat
@ASU

ASU i jak tam dostałeś się na wózek ? Wrażenia pozytywne ? Też mam tam jechać

Weronika

Witam! Pracowałam u Państwa dwa lata we wakacje temu i bardzo miło wspominam ten czas! Polecam firmę w 100%! Aktualnie również myślę o wyjeździe, jednak tym razem sama i mam pytanie odnośnie miejsca zakwaterowania. Czy Państwo przydzielają je losowo czy można wybrać sobie? Oraz czy posiadają Państwo pokoje jednoosobowe jeśli chodzi o nocleg w "klasztorze"?

franek

czy firma dostosuje sie do polecen rzadu holenderskiego?Znamy stawki płacy minimalnej obowiązujące w Holandii od 1 stycznia 2023 r. Ustawowa płaca minimalna wzrośnie o 10,15 proc. Zgodnie z zapowiedzią o wzroście stawki płacy minimalnej w 2023 r., o czym pisaliśmy tutaj, rząd Holandii podnosi minimalne wynagrodzenie w styczniu 2023 r. o 10 proc. Jest to pierwsza rządowa podwyżka płacy minimalnej od 1969 r. Ustawowa płaca minimalna (brutto) wyniesie w pierwszej połowie 2023 r. dla pracownika powyżej 21 lat: € 1934,40 miesięcznie; € 446,40 tygodniowo; € 89,28 za dzień; € 12,40 na godzinę przy 36-godz. tygodniu pracy.

Pracuje na Bleckmann z lokalizacja w Putte. Kontakt z planistka Sandra jak i z koordynatorem bardzo dobry. Polecam wszystkim.

Aga

Witam. A jak z dojazdem do pracy w Holandii? Czy w ofertach są proponowane rowery? Czy tylko samochody, lub busy?

@Aga

Dzień dobry, dojazd jest głównie naszymi samochodami - są to busy i samochody osobowe. Dojazd do pracy jest gratis

Mm

Biurko jupiterek PROSZĘ O WSKAZANE GDZIE BRAK MERYTORYKI ORAZ GDZIE OBRAZAM .....nooooo proszę wykazać się czytaniem TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM...czy to ciężkie zadanie dla pań w biurku.....

@Mm

Biurko jupiterek milczy... Ciężko pracują przy nim ludzie. Jeśli ma Pani Pan jakiś konkretny problem, zapraszamy do kontaktu - rzeczowego i nerytorycznego. Pozdrawiamy.

NIGDY
@Mm

Lepiej spać na śmietniku niż na lokacjach jupiter. Ktoś powinien sie za to wziąść. Tfu

Gbfjb
@NIGDY

Już nawet nie chodzi o biuro. Ale osadnicy w kontenerach pomylii świat realny z urojonym. Oni tam powinni się w większości leczyć . Z czym szacunkiem do tej porządnej strony. Ale taka jest prawda. Zarobki zarobkami ale jeśli ludzie nie umieją sobie poradzić z innymi ludźmi kulturą więc lepiej naćpać innych współmieszkańców to życzę im powodzenia w realnym świecie. Proponuję produkować tam kije ulumulu żeby dogadywać się z mieszkańcami.

Edyta

Superr koordynatorzy na lokacji Kondrad i Szymon. Z pracą jest ok ale co wziełam zika jeden dzień bo źle się czułam i zamiast dać mnie na rano dali mnie na popołudnie

Sylwuszka

Bardzo Dobra Firma. Ludzie, biuro i Koordynatorzy bardzo mili. Dobrze płatna praca. Polecam. ????

Julia
@Sylwuszka

Mówiąc że dobrze płatna jaką kwotę masz na myśli? Wiesz, takie stwierdzenia są jednak subiektywne a chciałabym wiedzieć jak najwięcej o firmie.

@Julia

Nawet min. miesięcznej stawki nie dadza ci zarobic

Jola

Witajcie chciała by się dowiedzieć jak się pracuje w firmie Jupiter

H.
@Jola

Opinie będą zawsze różne . Pracowałam tam 7 lat temu przez pol roku . Wróciłam ponownie 2 lata temu . Pracowałam dla nich rok czasu . Bywało różnie z praca raz była raz nie . Ogólnie jak jesteś dobrym pracownikiem i chcesz pracować praca będzie . Warunki mieszkalne ? Hmmm tu średnio ogólnie . Ja byłam na Masbree bungale 5 osobowe . Ale jak trafisz na dobrych ludzi jest ok :) sklep na miejscu drogi ale jest . Dla mnie nie było max tragedi na start może być :) Jak miałam jakiś problem zawsze dało się załatwić . Mówię zależy jaką osoba jesteś i jak pracujesz i tyle :) pozdrawiam

Mm

Dramatem jest praca dla tego biura ...

Danuta
@Mm

Dlaczego tak piszesz? Właśnie zastanawiałam się nad wysłaniem CV. Jeśli coś jest nie tak, to napisz, co dokładnie się dzieje.

Tt

Co tak boli jupitera do pani chętnej do pracy w Nuner ....naprawdę .....hotel....gemente no cud lokalizacja. szczyt osiągnięć w Venlo ....prawie pięć gwiazdek ...... Tylko prawie robi różnicę....polecam.......

Zostaw merytoryczną opinię o Jupiter - Venlo

• Jak się pracuje w Jupiter?

Zobacz opinie na temat firmy Jupiter tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 381.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jupiter?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 342, z czego 64 to opinie pozytywne, 168 to opinie negatywne, a 110 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jupiter?

Kandydaci do pracy w Jupiter napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jupiter