Opinie o Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A. o rekrutacji.

Branże: Piekarnie
Piekarnie Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A. w Bydgoszcz

Art. 775. § 1. Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy, przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. § 2. Minister właściwy do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, wysokość oraz warunki ustalania należności przysługujących pracownikowi, zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej, z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju. Rozporządzenie powinno w szczególności określać wysokość diet, z uwzględnieniem czasu trwania podróży, a w przypadku podróży poza granicami kraju – walutę, w jakiej będzie ustalana dieta i limit na nocleg w poszczególnych państwach, a także warunki zwrotu kosztów przejazdów, noclegów i innych wydatków. § 3. Warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowej pracownikowi zatrudnionemu u innego pracodawcy niż wymieniony w § 2 określa się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie wynagradzania albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu wynagradzania. § 4. Postanowienia układu zbiorowego pracy, regulaminu wynagradzania lub umowy o pracę nie mogą ustalać diety za dobę podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju w wysokości niższej niż dieta z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju określona dla pracownika, o którym mowa w § 2.

Ustalanie wynagrodzenia za pracę Art. 771. Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą ustalają układy zbiorowe pracy, zgodnie z przepisami działu jedenastego, z zastrzeżeniem przepisów art. 772-775. Art. 772. § 1. Pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników, nie objętych zakładowym układem zbiorowym pracy ani ponad zakładowym układem zbiorowym pracy odpowiadającym wymaganiom określonym w § 3, ustala warunki wynagradzania za pracę w regulaminie wynagradzania. § 2. W regulaminie wynagradzania, o którym mowa w § 1, pracodawca może ustalić także inne świadczenia związane z pracą i zasady ich przyznawania. § 3. Regulamin wynagradzania obowiązuje do czasu objęcia pracowników zakładowym układem zbiorowym pracy lub ponad zakładowym układem zbiorowym pracy ustalającym warunki wynagradzania za pracę oraz przyznawania innych świadczeń związanych z pracą w zakresie i w sposób umożliwiający określanie, na jego podstawie, indywidualnych warunków umów o pracę. § 4. Regulamin wynagradzania ustala pracodawca. Jeżeli u danego pracodawcy działa zakładowa organizacja związkowa, pracodawca uzgadnia z nią regulamin wynagradzania. § 5. Do regulaminu wynagradzania stosuje się odpowiednio przepisy art. 239 § 3, art. 24112 § 2, art. 24113 oraz art. 24126 § 2. § 6. Regulamin wynagradzania wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy. Art. 773. § 1. Warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach sfery budżetowej, jeżeli nie są oni objęci układem zbiorowym pracy, określi, w drodze rozporządzenia – w zakresie niezastrzeżonym w innych ustawach do właściwości innych organów – minister właściwy do spraw pracy na wniosek właściwego ministra. § 2. Z dniem wejścia w życie układu zbiorowego pracy do pracowników państwowych jednostek sfery budżetowej objętych tym układem nie mają zastosowania przepisy rozporządzenia, o którym mowa w § 1. § 3. Rozporządzenie, o którym mowa w § 1, powinno w szczególności określać warunki ustalania i wypłacania: 1) wynagrodzenia zasadniczego pracowników, 2) innych, poza wynagrodzeniem zasadniczym, składników uzasadnionych zwłaszcza szczególnymi właściwościami lub warunkami wykonywanej pracy, kwalifikacjami zawodowymi pracowników, z tym że wysokość składnika wynagrodzenia, którego przyznanie uwarunkowane będzie długością przepracowanego okresu, o ile taki składnik zostanie określony, nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego, 3) innych świadczeń związanych z pracą, w tym takich, które mogą być uzależnione od okresów przepracowanych przez pracownika; w szczególności może to dotyczyć nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy pieniężnej przysługującej pracownikowi, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę. Art. 774. skreślony

Obowiązki pracodawcy Pracodawca jest obowiązany w szczególności: szanować godność i inne dobra osobiste pracownika, zaznajamiać pracowników podejmujących pracę z zakresem ich obowiązków, sposobem wykonywania pracy na wyznaczonych stanowiskach oraz ich podstawowymi uprawnieniami, organizować pracę w sposób zapewniający pełne wykorzystanie czasu pracy, jak również osiąganie przez pracowników, przy wykorzystaniu ich uzdolnień i kwalifikacji, wysokiej wydajności i należytej jakości pracy, organizować pracę w sposób zapewniający zmniejszenie uciążliwości pracy, zwłaszcza pracy monotonnej i pracy w ustalonym z góry tempie, przeciwdziałać dyskryminacji w zatrudnieniu, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy, zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz prowadzić systematyczne szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, terminowo i prawidłowo wypłacać wynagrodzenie, ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych, stwarzać pracownikom podejmującym zatrudnienie po ukończeniu szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe lub szkoły wyższej warunki sprzyjające przystosowaniu się do należytego wykonywania pracy, zaspokajać w miarę posiadanych środków socjalne potrzeby pracowników, stosować obiektywne i sprawiedliwe kryteria oceny pracowników oraz wyników ich pracy, prowadzić dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akta osobowe pracowników, przechowywać dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akta osobowe pracowników w warunkach niegrożących uszkodzeniem lub zniszczeniem, wpływać na kształtowanie w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego.

Rozdział II Prawa i obowiązki pracownika Art. 210. § 1. W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego. § 2. Jeżeli powstrzymanie się od wykonywania pracy nie usuwa zagrożenia, o którym mowa w § 1, pracownik ma prawo oddalić się z miejsca zagrożenia, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego. § 3. Za czas powstrzymania się od wykonywania pracy lub oddalenia się z miejsca zagrożenia w przypadkach, o których mowa w § 1 i 2, pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. § 4. Pracownik ma prawo, po uprzednim zawiadomieniu przełożonego, powstrzymać się od wykonywania pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej w przypadku, gdy jego stan psychofizyczny nie zapewnia bezpiecznego wykonywania pracy i stwarza zagrożenie dla innych osób. § 5. Przepisy § 1, 2 i 4 nie dotyczą pracownika, którego obowiązkiem pracowniczym jest ratowanie życia ludzkiego lub mienia. § 6. Minister Pracy i Polityki Socjalnej w porozumieniu z Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej określi, w drodze rozporządzenia, rodzaje prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej. Art. 211. Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest podstawowym obowiązkiem pracownika. W szczególności pracownik jest obowiązany: 1) znać przepisy i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, brać udział w szkoleniu i instruktażu z tego zakresu oraz poddawać się wymaganym egzaminom sprawdzającym, 2) wykonywać pracę w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosować się do wydawanych w tym zakresie poleceń i wskazówek przełożonych, 3) dbać o należyty stan maszyn, urządzeń, narzędzi i sprzętu oraz o porządek i ład w miejscu pracy, 4) stosować środki ochrony zbiorowej, a także używać przydzielonych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, zgodnie z ich przeznaczeniem, 5) poddawać się wstępnym, okresowym i kontrolnym oraz innym zaleconym badaniom lekarskim i stosować się do wskazań lekarskich, 6) niezwłocznie zawiadomić przełożonego o zauważonym w zakładzie pracy wypadku albo zagrożeniu życia lub zdrowia ludzkiego oraz ostrzec współpracowników, a także inne osoby znajdujące się w rejonie zagrożenia, o grożącym im niebezpieczeństwie, 7) współdziałać z pracodawcą i przełożonymi w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Art. 212. Osoba kierująca pracownikami jest obowiązana: 1) organizować stanowiska pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) dbać o sprawność środków ochrony indywidualnej oraz ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem, 3) organizować, przygotowywać i prowadzić prace, uwzględniając zabezpieczenie pracowników przed wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi i innymi chorobami związanymi z warunkami środowiska pracy, 4) dbać o bezpieczny i higieniczny stan pomieszczeń pracy i wyposażenia technicznego, a także o sprawność środków ochrony zbiorowej i ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem, 5) egzekwować przestrzeganie przez pracowników przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 6) zapewniać wykonanie zaleceń lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad pracownikami.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Podstawa mówiąca o drukach RMUA: Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dziennik Ustaw 1998 nr 137 poz. 887) Data ogłoszenia: 1998-11-10 Data wejscia w życie: 1999-01-01 Data ujednolicenia: 2007-01-01 O obowiązakach związanych z raportami miesięcznymi, mówi szczegółowo art. 41. USTAWY. Chyba ustęp 8 wskazuje, że pracodawca musi przekazać taki raport, w formie pisemnej. Jeśli chodzi o tzw. potocznie "kwitki": USTAWA z dnia 26 czerwca 1974 r. – KODEKS PRACY § 5. Art. 84. mówi, cytuję: "Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie." Koniec cytatu. Podtrzymuję więc to, co pisałem :) Na wniosek, żądanie pracownika, pracodawca ma obowiązek takich informacji udzielić. W innym przypadku taki obowiązek nie wynika z żadnych przepisów prawa pracy.

Każdy Pracownik ma Prawo do: Pisemnego potwierdzenia warunków zatrudnienia. Mimo że pełna umowa o pracę nie musi mieć formy pisemnej, pracodawca winien jest dostarczyć pracownikowi na piśmie pewne warunki zatrudnienia w ciągu dwóch miesięcy od momentu jego rozpoczęcia. Zazwyczaj dotyczy to metody obliczania wynagrodzenia oraz ustaleń, co do wypłaty za czas urlopu chorobowego. (W wypadku zatrudnienia na czas określony także warunki zakończenia stosunku pracy). Otrzymania pisemnego zestawienia swojego wynagrodzenia lub tzw. „kwitka z wypłatą”. Na wyszczególnieniu zarobków pracownika powinna znaleźć się wysokość pensji brutto oraz zestawienia wszystkich potrąceń od tej kwoty. Wynagrodzenia minimalnego. Doświadczeni dorośli pracownicy w Irlandii są najczęściej uprawnieni do otrzymywania (od lipca 2007) stawki 8,65 € za godzinę. Od tej płacy minimalnej istnieją jednak pewne wyjątki, jak np. w przypadku zatrudnienia przez członków bliskiej rodziny, pracowników poniżej 18 roku życia oraz praktykantów i stażystów. Są też w Irlandii pewne branże, w których obowiązuje wyższa płaca minimalna, jak na przykład w sektorze budowlanym. Dalsze informacje na temat wspomnianych branż można uzyskać od Usług informacyjnych NERA. Maksymalnie 48-godzinnego tygodnia pracy. 48-godzinny tydzień pracy opiera się na średniej liczbie godzin, obliczonej na podstawie cztero-, sześcio- lub też dwunastomiesięcznego okresu, w zależności od branży. Pracodawca musi prowadzić rejestrację godzin przepracowanych przez pracownika. Bezpłatnych przerw w czasie godzin pracy. Pracownicy są uprawnieni do 15-minutowej przerwy po przepracowaniu czterech i pół godziny, oraz do 30 minut odpoczynku po pracy przez sześć godzin. Corocznego urlopu. Pracujący na cały etat są uprawnieni do czterech tygodni roboczych płatnego urlopu na rok. Zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin są uprawnieni do proporcjonalnej ilości dni urlopowych, obliczanej na podstawie liczby przepracowanych godzin. Minimalnego okresu wypowiedzenia przed zwolnieniem z pracy. W przypadku przerwania stosunku zatrudnienia, pracownicy mają prawo do zapewnienia im minimalnego okresu wypowiedzenia. Jego długość jest uzależniona od długości zatrudnienia.

DOROTA

P ELI od kiedy Pani mów za siebie!! pracowalam na okrzei i wiem co sie dzialo wtedy, ja tez mialam problem z kwitkami i starym towarem, tyle ze w odroznieniu od Was ja potrafilam spakowac towar -deputat nasz swiateczny i oddac szefowi, aby sam to badziewie zjadl na swieta! Wkazdej firmie jest socjalne. wczasy pod grusza a w tej nic, a Wy sie cieszycie za te ochlapy ZENADA. Co do swiderkowej -(usunięte przez administratora), zadufana baba latajaca na szmacie, jak zostanie doradca dyr. do spraw sklepow to wtedy zobaczycie sympatyczna Ele menele

blabla

wiesz co daj sobie spokój bo doskonale wiemy kto napisał ten wątek i daj spokój P (usunięte przez administratora) ,bo inteligęcją nie świecisz prostaczko!!!!!!!! myśliż że tak trudno się domyśleć!!!!!!!

parownica z dobra pensja, ladnym socjalnym, kwitki

.......... - 2012-02-10 14:22:03 Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Wypłaty na czas. Co mi po kwitku, do gara go nie włożę. Obcej chyba się ustroje pomyliły. Przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę. Mozna iść tam gdzie dają kwitki i socjalny.straszne to co piszesz.. to ich za.srany obowiazek dac wyplate na czas, a szczerze mowiac nie dostajecie kwitkow bo boicie sie podpasc pani kadrowej. zero ambicji w takich pracownikach jak ty. ludzie PIP juz jest zawiadomiony o takich rzeczach jak kwitki, godziny nocne, stary towar, brak socjalnego, na niektorych slepach za niska temperatura zima, i za wysoka latem, a i w lato czesto brak wody do picia, ale pamiatajcie TYLKO WAM TEGO BRAKUJE , bo Panstwo szymanscy i reszta zalogi tzn kadra kierownicza itp maja wszystkiego pod dostatkiem, szef o wszystkim wie i kompletnie go nie obchodzi ze nie starcza wam do 10 i co sie dzieje na sklepach byle tylko inwentura sie zgadzala a reszte ma w d.upie NAPRAWDE. A do tych co tak chetnie chca sie skontaktowac z PIP, SANEPIDEM I PIH - CO ROBILISCIE KIEDY OKOLO 2 LATA TEMU KTOS RUSZYL TA MASZYNE Z TYM CALYM SYFEM? CO WTEDY ROBILISCIE? JEZDZIL PRZECIEZ PIP, SANEPID I PIH po sklepach i ekspedientki pokazaly ze wszystko wporzadku jest mimo ze mialy na sklepie 35 st a w lodoce z ciastem 20 st i zero wody do picia, PIP tylko jedno zauwazyl ze pracownicy sa bardzo zastraszeni kiedy ida po kwitek albo zaswiadczenie o zarobkach - tylko dlatego ze byli swiadkiem i rozmawiali z paroma pracownikami ktorzy czekali przed drzwiami kadrowej - lucyfera. No i jeszcze dopoki na sklepach beda pracowac takie panie jak (usunięte przez administratora) to tam sie nic nie zmieni - dla niej ta praca to szczyt marzen i ambicji i jej zawsze bedzie dobrze(usunięte przez administratora)

..........

blabla

cały czas co się dzieje w firmie i co się dzieje w firmie! niech się dzieje co chce !!wypłaty są na czas myślę że to najważniejsze i jest praca bo o to to dzisiaj ciężko,a co do (usunięte przez administratora)to chwała że jej tu niema nieczarujmy się że nie nadawała się tak to jest jak,, wyjdzie mysz z pod miotły\"

Obca

Naprawde najwazniejsza jest dla was (usunięte przez administratora)gdzie pracuje moze juz czas pomyslec o tym co dzieje sie w firmie i cos w koncu z tym zrobic piszecie same bzdury na tym forum interesujecie sie (usunięte przez administratora) a nikt nie wpadnie na pomysl aby zebrac sie wiekszoscia osob i moze zainteresowac PIP tym co sie dzieje w firmie i zrobic wkoncu cos dla nas na zebraniach ciagle od nas czegos wymagaja a dlaczego my jaka pracownicy nie mamy to co nam sie nalezy nie wiemy ile tak naprawde zarabiamy ile nam odciagaja i za co chyba nasze pensje ktore i tak sa zroznicowane bo kazdy zarabia inaczej sa wazniejsze od tego gdzie i co robi (usunięte przez administratora) dlaczego nie potraficie sie zoorganizowac dlaczego nie ma w tej firmie odwaznych wystarczy sluzbowy telefon podzwonic od sklepu do sklepu spotkac sie wieksza grupą i zrobic cos dla nas samych bo jak wiadomo jaki by nie byl kryzys to kazda firma diabelnie boi sie kontroli PIPu nie przeszkadza wam ze nie otrzymujemy kwitkow co z naszym socjalnym moze juz czas sie o tym dowiedziec Pozdrawiam odwaznych i nieodwaznych zrobmy cos dla siebie

EDZIA

ącki - 2012-01-24 16:23:19 tak tak prawda u P(usunięte przez administratora) pracuje wiesz tyle sklepów mają że nimogą się obrobić musi im pomagać hahahahahahahau krupasa?czyli to prawda ze lubi "chomika" haha jakie to sklepy z czym?

ącki

tak tak prawda u P(usunięte przez administratora)pracuje wiesz tyle sklepów mają że nimogą się obrobić musi im pomagać hahahahahahaha

gdzie ona teraz robi? (usunięte przez administratora)

ącki

tak to prawda i wielkie szczęście że jej tu niema podpierdzielała kogo się dało Masakra,a takie niewiniątko zgrywała oj dużo by tu o niej pisać Dużo Dużo!!!!!!!

wik

Słyszałam,że(usunięte przez administratora) straszy teraz gdzie indziej:)Prawda ,że odeszła od was???

Ktoś zewnatrz

Czas zainteresować PIP PIH tym co się dzieje w tej firmie.Nie można tolerować takich nadużyć ,czas wziąć firmę pod lupę .W naszej firmie taka kontrola przyniosła wiele korzyści .Pomyślcie o tym .Bo samo narzekanie nic nie zmieni.A PIP lubi wykonywać po kontrolach -rekontrolę więc firma i p. księgowa potrzęsą portkami a nałożone mandaty za nieścisłości dokumentowe i wytyczne poprawia znacznie warunki płacy i przestrzegania przepisów. Bo z tego co piszecie nie będzie brakowało dowodów .Pozdrowienia dla wykorzystywanych pracowników nie dajcie się !!! ktoś życzliwy z zewnątrz

małoważne

Ta firma to porażka nowa p.dyrektor doprowadzi ją do zamknięcia! Przeinwestowali mają problemy finansowe a na nas się odbija. Chyba będzie trzeba nowej pracy szukać bo ta firma i tak padnie,coraz większy mobbing. Od Nas wymagają coraz więcej za nędzne grosze a od Siebie nic nie dają.Lepiej zacznijcie szukać pracy Ja tej firmie daje rok.Porządni pracownicy poodchodzili.Zatrudniają starych powolnych ludzi co na sam widok odstraszają klientów.Traktują nas jak złodziei! Aż nie chce się pracować w tej firmie.Jak zaczną wszyscy powoli się zwalniać może wtedy zaczną doceniać pracowników-jak będzie jeszcze kogo...

;)

P.(usunięte przez administratora).. Patrzała tylko co staremu donieś a pewnie pod biurkiem szarpała druta!!!! A na (usunięte przez administratora) jaka obsługa? Z tułu palenie aż czuć na sklepie brak rękawiczek w podawaniu chleba bułek oblizywanie noża jak krojono ciasto przez tą (usunięte przez administratora) nie miła obsługa jak by tam za karę siedzieli! Jeden wielki syf i nic poza tym!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.
2.6/5 Na podstawie 151 ocen.
  • Rynkowska 15
    85-503 Bydgoszcz

Krys-And - Piekarnia - Szymańscy K.A.