Lenko SA, Exact Systems, SGP

Bielsko-Biała

Opinie o Lenko SA, Exact Systems, SGP

kiepski 2014-04-12 20:56
Syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alfred 2017-03-17 16:59
Nie polecam !!!
Tkaczka 2017-05-09 21:01
Mistrzowie bardzo fajni, i Pan Grzegorz, i Pan Mirek, komunikatywni, pomocni, uśmiechnięci! Praca na tkalni ciężka, ale do ogarnięcia w miarę szybko, dla bystrych. Ale zarobki, to porażka, za pracę w systemie 3 zmianowym wypłata poniżej 1500zł, za prace w systemie 4-brygadowym dają dodatek 250zł brutto/m-c. To żart jakiś! Po 15 latach pracy 11,50zł/h. Kpina! Uciekam z Lenko :( Mogę tyrać, ale nie za takie pieniądze :(
Wolny 2017-05-15 21:49
Witam, odradzam pracę w firmie Lenko w Wilkowicach a konkretnie na magazynie. Śmieszne pieniądze, przestarzałe wózki które non stop się psują. Do tego Kierownik który jest aspołecznym, wypalonym i znerwicowanym cholerykiem. Kto zna temat potwierdzi. Jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Na szczęście to już za mną. Naprawdę odradzam !!!!
Tkaczka 2017-06-05 08:32
Już odeszłam z Lenko Wilkowice, po 2,5 m-cach okresu próbnego! Tak, jak pisałam powyżej, bardzo fajni mistrzowie na tkalni, i Pan Mirek (z Nim pracowałam na początku) i Pan Grzesiu (z Nim pracowałam po około dwóch tygodniach). Mili i sympatyczni, pomocni i komunikatywni (marnują się w Lenko!). Pozdrawiam ich serdecznie przy okazji, Sama praca na tkalni bardzo ciężka (to się jeszcze da wytrzymać), ale płacą tak marnie, że rotacja ludzi jest ogromna. Z Lenko nie uciekają tylko "stare" tkaczki, z kilku, kilkunastoletnim stażem pracy. Wg mnie boją się zmian, bo pensja na czas i znają swoją pracę. Ale wg mnie to za mało, aby tam trwać! Po 5 latach pracy dobra tkaczka (a uwierzcie praca jest b.ciężka, kilogramy do przenoszenia, pilnowanie osnów i wątków, bo krosna cały czas w ruchu, zmiana asortymentu i przezbrajanie krosien w pozycji takiej, że kręgosłup pada) zarabia (pod warunkiem, że miała w danym miesiącu 2 tygodnie nocek) coś około 1600zł na rękę! To są normalnie żarty! Do tego ta propozycja firmy - system 4-brygadowy za gratyfikacją 250zł brutto/m-c! Normalnie jaja! A jak koleżanki na tkalni? Niektóre bardzo fajne (pozdrawiam Asię, Agnieszkę S., obie Basie, Agatkę, Patrycję, koniecznie Halinkę). Inne, no cóż, kontrowersyjne! Opieprzą Cię przy wszystkich, że za mało osnowy zostawiłaś na cewce, choć pracujesz dopiero od tygodnia i masz prawo do błędów! Ale to chyba jakieś stare, bezdzietne panny! Inne pracują tak, że krosna chodzą nawet na przerwach, bo chcą pokonać normy wszystkich innych tkaczek (jakby pracowały na akord, lub miały z tego jakieś profity w postaci np. premii - może mają?). I jeszcze jedno. Na okres próbny nie dostaniecie wg obuwia (zeszmacić trzeba własne), czystej koszulki i spodni (te dostaniecie używane, często porwane, po kimś - ciucholand normalnie). Wchodzicie do zakładu przez boczne wejście, na 2 piętrze (wchodzicie lub wjeżdżacie windą, nie na 1 piętrze, jak "mówi" winda) jest szatnia, tam się przebieracie, potem z powrotem na dół, przechodzicie przez całą jedną halę i dopiero tam jest czytnik elektroniczny wejściówek. I tam należy być o godz. zgodnej co do minuty, z godz. rozpoczęcia pracy! Czyli w pracy trzeba być 15 min przed czasem :) A przerwa śniadaniowa (całe 20 minut)?! Macie dwie możliwości! Albo pokonujecie halę (jedną lub nawet trzy- zależnie, gdzie pracujecie), potem schodami (lub windą)do góry. Już Wam minęło najmniej 5 minut. Myjecie się gdzieś w międzyczasie (kolejne 2 min). Tyle samo potrwa powrót. Na kawę, herbatę i śniadanie zostaje Wam najwyżej 8 min. Jest też druga opcja. Lecicie do najbliższej łazienki , myjecie się, wracacie pędem, parzycie kawę, herbatę i jecie co tam macie, na metalowych schodkach przy krosnach, w warunkach - pozostawię to bez komentarza! A tak na co dzień, to normą jest, że brakuje osnowy i wątku, że nie ma na czym pracować , bo kiedyś na agregatach były 4 osoby, ale pozwalniali i teraz są 2, i się nie wyrabiają! Ogólnie firmy - NIKOMU NIE POLECAM - chyba, że desperatkom! Ale one też z Lenko uciekną!
Tkaczka 2017-06-05 08:38
A Ty nie byłbyś znerwicowanym cholerykiem pracując w tej firmie, za takie pieniądze? Ja uciekłam, dobrze, że Ty też :) Pozdrawiam!
Zostaw swoją opinię o Lenko SA, Exact Systems, SGP - Bielsko-Biała
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lenko SA, Exact Systems, SGP