KOMES sp. z o.o.

Bielsko-Biała

Opinie o KOMES sp. z o.o.

Dominika
użytkownik zarejestrowany

@Wacek tutaj masz więcej informacji na ten temat http://poznan.eska.pl/newsy/placa-minimalna-2017-ile-na-reke-netto-za-godzine-najnizsza-krajowa/199111. Jeżeli ktoś z własnego doświadczenia może jeszcze pomóc to prosimy o wypowiedzi.

grupant

Czy to Komes kupił Dragona czy Solid lub Czasza? Wie ktoś coś?

Wacek

Jestem po pierwszej wypłacie w komesie po nowemu i za za styczen przerobołem 168 godz w ogole w tym 6 nocek i dostałem 1578,80 na reke, wiec z przeliczenia wychodzi mi 9,4 netto za godzine, czyli jak to jest, ze pisza w gazetach, ze minimum 9,49 netto za godzine ? płacówka mi powiedziala, ze wysztko jest dobrze policzone, ze z brutta 2154,24 tyle wychodzi. Ktoś sie orientuje w koncu jak z tym i stawkami brutto i netto jest ? bo zaraz bedzie druga wypłata i nie wiem czy mam awanture robic o te 9 groszów

Stasek

Eeee tam dadzom tyle ile muszom ani mniej ani wiencej tyle ze placom na czas i dajom mundury bo wtych agencjach com wczesniej pracowal to nawet tego nie bylo kieronwik dawal koperte zkasom za godziny i jak siewysiedzialo ze czysta to tysionc picncet bylo

Alfred

Od stycznia 2017 w kadrach Komesu w B-B ul. Montażowa 3, wydawane są umowy pracy na pełny etat, dla posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze stawką 9 zł na godz. brutto. Wie o tym prezes, komendant i oczywiście kadry. Wszyscy mówią że wypłata będzie zgodna z ustawą czyli 2000 zł brutto, to czemu w umowie piszą 9 zł. /godz. Chyba potrzebna jest jakaś kontrola z Państwowej inspekcji pracy lub inne. Zobaczymy. Czekamy. Zlikwidowano w Komes fundusz socjalny.

Zdzisława
@Jan 06.02.2017, 10:50
To co mówisz to prawda. Ale po co to ściemnianie, ze stawką 9 zł/godz brutto, plus dodatki plus premia, aby wyszło 2000 brutto....

A i jeszcze jedno co ma PiP do umów zleceń to nie bardzo wiem? Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna.

Pip
@Zdzisława 06.02.2017, 13:30

Po tym jak odpowiadasz widać, że jesteś z kierownictwa Komes i chcesz coś wybielić. Po co więc takie kręcenie z umowami o prace i stawkami 9 zł/godz brutto. Przecież zgodnie z ustawom, najniższe wynagrodzenie to 2000zł/mc brutto. I tak wystarczy napisać na umowach o prace. Wtedy nie będziesz musiał nic tłumaczyć.

rekrutacja

do Jimmy - wyślij mi cv - oddzwonię i powiesz o kogo chodzi. rekrutacja.ochrona@komes.com.pl

Jimmy
@rekrutacja 23.12.2016, 18:20

Zrobione.

Jimmy

Śmiech na sali. Dodali ogłoszenie o pracy, a skontaktować się z tym panem od zatrudnienia graniczy z cudem. Kiedy ja dzwonie to albo nie ma czasu i mówi że oddzwoni czego w ostateczności nie robi, albo zajęte. Zero profesjonalizmu, nie wiem kogo tam zatrudniają. Raz udało mi się z nim pogadać to mówił, że na stoprocent mnie przyjmie, po czym znów zero odzewu. Niewłaściwy człowiek na takim poważnym stanowisku.

Góral

Wypłaty na czas socjal jest, robotę się robi jak trzeba wiec weź Pan z soliduu czy h** wie skąd odpi**** się od komesu bo nie pracowałeś tu i nie wiesz jak jest . Tacy ludzie jak ty napewno by nie zagrzali u nas miejsca bo u nas robią wykwalifikowani ludzie a nie przychlasty po kursie ;)

stara baba

A wiadomo już coś konkretnie o podwyżkach na nowy rok ? Nasi kierownicy byli na spotkaniu z dyrektorami i mają być minimum o 1 złoty na godzinę ?

Makakus
@stara baba 13.11.2016, 17:50

Stawki napewno będą wyższe ;)

solidny

Widze, ze mam juz fanów, he, he. I tak Was prendzej czy pozniej szefostwo warszawskie kupi, tak jak całą resztę firemek z Bielska-Białej. Komes, czy inna Czasza i Domena, to bez znaczenia już po Was. Od nowego roku, jak stawki pójda w górę to cieciówka sie rozłoży, a w monitongu bedziecie musieli dokładać na potenge, nie sadze zeby wlaściciel chcial dokladać do interesu, wiec witamy w SS, wtedy dowiecie sie co to praca.

Gi KOmes
@solidny 31.10.2016, 16:12

Solidny - Ty to jesteś jak te Wasze działy handlowe obiecujące quady w Szczyrku ;-) Jak nie znasz realii to nie gadaj - nie wiesz jakie macie stawki po obiektach, a jakie są u nas [głęboko myśląc to nasze róźnice po nowym roku są dużo, dużo mniejsze niż Wasze] Gdyby pan Szymanowski chciał kupić którąkolwiek agencję już by to zrobił, a nie zatrudniałby do pisania wazelinowskich postów Ciebie ;-) Zacznij się zastanawiać jak Cię oszukają od stycznia 2017 roku na stawce, bo podwyżek na pewno nie dostaniesz takich jak tu będą.

Góral
@solidny 31.10.2016, 16:12

@solidny niech lepiej pomyślą Ci twoi warszawscy ile kar zapłacą od 2017 ;) inspekcja pracy zrobi porządek w końcu z wyzyskiwaczami pracowników ;)

hiki
użytkownik zarejestrowany

Wiadomo, że nie wszystko jest idealnie to każdy sobie zdaje z tego sprawę ale przydałaby się właśnie taka rzetelna opinia @usmialem się np. o rodzajach umów i premii?

usmiałem się

Pracuję w Komesie i nie jest źle ale też bez przesady tak wspaniale jak ktos notorycznie wypisuje powyżej. Te opinie chyba pisze ktos z kierownictwa firmy :)

rekrutacja.ochrona@komes.com.pl

solidny

Ale się dzieje w komesie, ho, ho, ho, co za prezent, jakiś mikołaj czy inny filantrop do nich zawitał, kupili jedno nowe auto i szum na pół Bielska, jakby złoty pociąg z Wałbrzycha przywiezli, dorabiałem u nich jako grupant to mogę coś powiedzieć z pierwszej reki, dobrze, że te stare graty fiaty w końcu wymieniają, bo grupanci to się nimi bali jeżdzić, a w zimie to był totolotek kiedy kto się rozwali, ano i jeszcze jeden hicior, nowa ekipa dyrekcji przekonała Piele do zmiany tych smętnych buciorów dla budowlańców, bo widać że teraz chodzą już jak normalni, a wcześniej to tak jakby na chwilę z budowy się wyrwali na druga przerwę śniadaniową i nie zdażyli przebrać. No teraz to już chłopaki całkowicie jak te pracowite pszczółki wyglądaja i na dodatek kubraczki maja takie fajne he, he, he. Lejemy z nich cały czas, jak się spotykamy na postojach, bo mają reklame że "służą" (do mszy chyba hee,hee, hee) to i w kolorach papieskich chodzić muszą heeheerecheee, zresztą całe to umundurowanie to o kant tyłka walnąć, kompletnie niepraktyczne, brudzące, słabej jakości i od razu było widać, że szefowie nie wiedzą co jest potrzebne dla człowieka z ochrony a, tylko forsa poszła w błoto. Ale liczy sie gust prezesowej, kobita się uparła ze im w żółtym do twarzy, to łażą sieroty po mieście i płaczą. Jeszcze sto lat i dalsze kuchenne rewolucje im zrobia

Kolega Kapsa ;-)
@Solidny 06.12.2016, 08:42
Heheh odezwał się macho jeżdżący Fiatem Punto lub Toyotą Yatris :))) Sorki chłopaczki ale do Solidu to się nie umywacie ;)...

Solidny Ty to jesteś jakiś dziwny...odpowiedz sobie na pytania: ile lat tam pracujesz? Ile razy zapłaciłeś karę za widzimi się kogoś z WWa lub BB? Ile zapłaciłeś za przepały? Ile masz na godzinę i ile będziesz miał? Dlaczego całe 24 h siedzisz w aucie i nawet nie możesz zjechać na bazę bo kilometry itd....?? Dlaczego macie pojedyńcze załogi ludzi bez upawnień do broni i czasem w ogóle bez KPOF? Czyli reasumując oglądaj się na prawo i lewo bo Pan Mil...ki już się czai ;-) Pytania można mnożyć chłoptasiu więc nie prowokuj....

Klient
@patrolowiec 08.12.2016, 20:35
Z ciebie taki klient jak ze mnie ksiadz biskup

No cóż zostałeś księdzem biskupem :)

Tajemniczy Klient

Może firmie jeszcze starczy na zakup nowych mundurków, bo w tych żółtych koszulinkach wyglądają jak ciecie parkingowi albo dostawcy z dhlu a nie agenci ochrony, ile razy podjeżdżają do nas to wołamy sekretarkę że paczka przyszła do odbioru

jabol

To sie widocznie powodzi w firmie jak nowe samochody kupiła, chyba to lepiej dla jej wizerunku, oby nie dla prezesostwa tylko dla zwykłych ludzi, co odwalają kawał ciezkiej roboty

JUWE

Ale głupoty tu piszecie.( usunięte przez administratora ) jest tu ktoś z grupy interwencyjnej wogóle?

dozorca

OldBOY
@dozorca 09.09.2016, 13:26
Na podwyszki dla ludzi to kasy nie ma, a na nowe auta to som, widze ze tera se tojoty pokupywali i szpanuja...

Jakbyś mówił poprawną polszczyzną to pewnie i firma by Cię doceniła. Polska język=trudny język ;)

TREPO

a do cieciowania na bramie też bedą szukać ? dorobiłbym sobie do emerytury ? gdzie są ogłoszenia ?

jjj

Ale bajdy tu smarujecie, widział ktoś zarobki 3 tysia w firmie ochroniarskiej to chyba w ruskich rublach podane. Komesiaki płaca trochę lepiej niż konkurencja, ale zarobić można do 2 tys, no chyba że się siedzi pół miesiąca na posterunku

aaaaa

ale chyba juz cos kombinuja z podwyzkami, bo miało byc od wrzesnia 12 złotych i teraz cisza, a jak pytałem kieriwnika to maja być dopiero od stycznia nastepnego roku czyli [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zbita i dalej robimy za 7,30 do reki

bbb
@aaaaa 29.08.2016, 18:45

Do aaa weź poczytaj sobie najnowsze przepisy w sprawie wytycznych do wprowadzenia stawek - od razu zauważysz, że nie jest to wymagane od teraz. Oczywiście na pewno nie umiesz czytać i dostaniesz czkawki w połowie ;-)

Prezes

A na jakie stanowisko ?

wyślij CV na adres rekrutacja.ochrona@komes.com.pl

madeinchina

wieta cos o podwyzkach ? bo od wrzesnia ma byc panstwowa stawka 12 zl za godzinem to juz chyba cos gadajom w firmie? bo u mie na posterunkach to majom po albo 7,30 albo 7,50 na godzine wienc nareszcie te pijawki bendom musialy dac normalne piniondze za robote a to bendzie minimum to hyba wiencej bendom dawac tym z co majom wienkszy starz ?

niuniek

Ja żem znalaz ich rekrutacje na ogłoszeniach w OLX wiec tam powinno byc dalej

nuniek

rozpytałem teraz o robote u nich, jest tak ze na grupach czy konwoju maja zarobki od 2000 do 2500 na reke mieseicznie czyli netto, a na cieciowce obiektowej od 1400 do 1700 na lape, wiec chyba tak jak wszendzie

@bolek 05.07.2016, 09:42
A za ile godzin? 400 czy 500 miesięcznie?

z tego co gadali to grupy od 216 do 240, a cieciowka od 168 do 216

@bolek 05.07.2016, 09:42
A za ile godzin? 400 czy 500 miesięcznie?

z tego co gadali to grupy od 216 do 240, a cieciowka od 168 do 216

maniek

A to legalne?

bystry

Robert nie jesteś chyba zbyt rozgarnięty. Przecież 1850 brutto to najniższa minimalna pensja. W każdej firmie na pełny etat tyle najmniej dostaniesz :)

zawiedziony

Nie! Ale dziękuję tej firmie, mam przez nią same problemy teraz.

bodyguard

Zgadza się Z2, na grupach interwencyjnych robią dobrzy goście.

użytkownik zarejestrowany

SSi pewnie mają wolne etaty jak większość firm ochroniarskich, podejrzewam że nie ma zbyt wielu chętnych do pracy za najniższą krajową.

JURAND

To fajnie, to będa awanse i fuchy do wziecia w komesowie. Nic nie jest wieczne, jeszcze troche i stare opierdzielanki wrócą. Te nowe miotły co przylazły żeby wyciągnąć komesa z bagna, to nie wiedza w jakie gniazdo żmij wlazły. Spuszczaja się chłopki, jakby dalej byli w tych wielkich firmach, co w nich robili, a cała reszta wokół nich tylko się śmieje po katach i czeka, żeby machnać kordzikiem w plecy jak sie potkna. Stara esbecka metodą podpierdzielają ich jak mogą do nowych władców komesowego bagienka, bo teraz weszła dobra zmiana, młody Piela pokłócił sie ze starym i rzadzi jego żona, co wie wszystko lepiej, to pewnie biedaki się w końcu zbieszą i odejdą, a zostana jak zawsze te dupowłazy i nieudaczniki, na których ktos musi robić, żeby mogli pić kawki, czytać gazetki, palic paieroski, pieprzyć o du..e maryni. Dlatego drogie dziadki wypatrujcie ogłoszeń o naborze o mój Bóże, he he, he,

zdzich
@JURAND 21.02.2016, 23:58

Najgorsze to są cwaniaki co nic nie robią a udają bardzo zapracowanych.

fanikowa

Zwolnią to będą szukać. Nierobów z administracji coraz mniej, jak ostatnio byłam po zaświadczenie, to pustka na korytarzach, a kiedyś to ciągle tylko przerwa na papieroski była i załatwianie prywatnych spraw.

z1

hehe dobre

grzesiu

J-23 nie zgadzam się, teraz jest inaczej KR już praktycznie nie istnieje w komesie i tutaj należy się wielki szacun chłopakom z działu handlowego. Bo tylko dzięki nim straszny Krzysztof jest już w firmie nikim a może niedługo go już nie będzie.

bodyguard
@grzesiu 18.02.2016, 07:40

Zgadzam się z przedmówcą, brawo chłopaki. Pogonić dziada :)

hansklos

DLA ZAINTERESOWANYCH DOWIADYWALEM SIE O ZASADY ROBOTY BEZPOSREDNIO U CHLOPAKOW Z GRUP. MAJA JAKIES DWA SYSTEMY - STARY Z NIZSZYMI STAWKAMI I NOWY Z WYZSZYMI. W TYM NOWYM PLACA 10 ZETA I WIEKSZOSC TAK PRACUJE WIEC WYPLATA DO STRAWIENIA. ROBIA PO 240 GODZIN WIEC ZAROBEK NA REKE JEST 2400 ZL. URLOP MAJA PLATNY NIE MA ZADNEGO NADRABIANIA GODZIN NA WOLNE. JEZDZA W SKLADACH 2 OSOBOWYCH SLUZBY SA PO 12 GODZIN KAZDY Z BRONIA. OBIEKTY SA WOKOL BIELSKA, OSWIECIMIA I ZYWCA. MOZNA DORABIAC JAK SIE JEST Z INNEJ AGENCJI NIE MA ZAKAZU ANI OPŁAT CZY KAR ZA COS TAM. NIE MA TEŻ NOCNYCH NALOTÓW I PODPUCH ZEBY URWAC PENSJE. SOCJAL JEST NA MIEJSCU W BUDYNKU FIRMY BEZ KOCZOWANIA PO STACJACH BENZYNOWYCH ALBO MARKETACH. NA MUS MAJA OBJAZDY REJONU, SZCZYTYWANIE PESTEK I MYCIE AUTA. DLA ZAUFANYCH SA FUCHY PO 15 ZETA I ILE GODZIN ZECHCESZ. MAJA SLABE AUTA BO JEZDZA FIATAMI PUNTO ORAZ TAKIE DURNE KANARKOWE MUNDURKI I BUTY CO LEDWIE ZALOZYSZ TO JUZ OBSWINIONE A WYGLADASZ JAK PALANT Z PRACY TYMCZASOWEJ. W LATO PODOBNO TEZ NIE MOZNA CHODZIC W KROTKIM REKAWIE BO PREZESOWKA ZABRANIA WIEC SIE SMAZYSZ W BKLASZANCE JAK NA PLAZY. WSZYTSKO OBGADANE Z FACETEM KTORY ZE MNA WCZESNIEJ PRACOWAL I TERAZ RZEZBI W KOMESIE NA INTERWENCJI.

papa

Chyba maja już jakieś lepsze kontrakty bo mój kolega który u nich robi od lata dostał propozycje przejścia na wolne miejsca zaczynał na stawce 5 złoty, potem miał 5,5 od nowego roku dostał 6 no a teraz ma przejś na 7,3 wiec jak na stróżowanie to nieźle jak chce to może pracować ponad 200 godzin, informacja jest sprawdzona bo sam teraz rezygnuje u siebie i ide do nich do roboty

antykretyn

Ja pracowałem w oddziale w Las Vegas ;)

J-23

Witam w hierarchii w komesie od czasu dyrygenta p.R i jego jednoosobowego zespołu p.O nikt nie wspiął się ani szczebla wyżej w karierze ponieważ kto był mądrzejszy to był zwolniony. Co do płac i umów to tak jak wszędzie tylko w komesie strasznie się klimat popsuł bo p.dyr.O poprzyjmował swoich ludzi.

Herman
@J-23 01.02.2016, 14:18

J23 widać, że jesteś osłem, tylko obsrywać umiesz i nic.Pomyśl dlaczego juz tu nie pracujesz?

Szrek

Spartakus co ty piszesz o stawkach ty chyba jesteś prawym palcem Olejaka jak tyle masz

psycholog
@Szrek 11.12.2015, 07:16

Jak u was pracuje Olejak to powiem tylko tyle: większej k.... nie ma na świecie

młody
@psycholog 12.08.2016, 21:18
Jak u was pracuje Olejak to powiem tylko tyle: większej k.... nie ma na świecie

Szrek-Ależ Pan wygadany - szkoda, że tylko kryjąc się pod nickiem bo na żywo to pewnie umiałbyś mu nic powiedzieć.

spartakus

qwa przestańcie już pierdzielić bez sensu jak cieżko w tym komesie, płacą wam za to oczrnianie czy kiego h.. wyplaty mam na czas, na legalu, żadnych wałków, daja dorobić godziny i nic nie płaca pod stołem, polecam wszystkim malkontentomm, czy jak to się tu ładnie mówi hejtujacym, popróbowac w realnym swiecie, pracowalem wczesniej w Skorpionie w z Ket, to dopiero byla jazda, grupy bez broni, 1 osobowe, ciagle obiecanki cacanki, ile to sie zarobi i jaki rokefeler z ciebie bedzie, a jak przszło co do cego to kasa tylko do raczki na czarno i spadaj leszczu, na papier dostajesztylko smieszne bebki, zeby byl jakis slad ze nie jestes niewolnikiem, sory wolonturiuszem, nie lepiej jest w Legione i reszcie firemek udajacych gigantow ochroniarstwa, a w skladzie same dziadki marki cieciurity emeryty, albo chlopaczki prosto po szkole, bez zadnego doswiadczenia. Idz z takimi faciami na realna interwencje, to zycze zdrowia, szczescia i krotkiego pobytu w szpitalu. Z najepszymi zyczeniami dla wszytskich palantow

MoczyMorda

A mnie tam wisi i powiewa kogo ciągle przyjmują i zwalniają, ważne żę robota jest i płacą na czas, ekipe lewusów to sami wypierd...my żeby nie mieć kłopotów u Zleceniodawcy i święty spokój na służbie. Są teraz dwaj nowi kierownicy, to niech się spuszczają

czarna polewka

widze, że wisza ogłoszenia w necie o naborze komesa na kierowników i do interwencji, cieciówki obiektowej, wszystkich wywalili z roboty czy co ? stare przysłowie zwalniają, czyli będą przyjmować, jeszcze zrobimy kariere

don pedros

w ochronie wszyscy są ciecie, tylko mniej lub bardziej wykwalifikowani, teraz i tak chcą wszędzie tylko dziadów z grupą inwalidzką, to już nie praca dla normalnych ludzi, w tym komesie popracowałem, ale dali umowe o pracę tylko na 1750 brutto, a dodakowe godziny tylko na zlecenie, rzuciłem to w cholere bo jak z tego wyżyć

Maciek

.... żeby nie utknąć jako cieć :) -co ty piszesz chłopie, tu wszyscy są cieciami w tej branży

Jak tam się miewa u was mój stary znajomy Krzysiu bajkopisarz?

Adam
@23754 21.11.2015, 12:13
Jak tam się miewa u was mój stary znajomy Krzysiu bajkopisarz?

Krzysiu miewa się dobrze , ale wiem że jego dziadek od strony mam nazywał się Andersen , nazwisko zobowiązuje! :)

Małgorzata

Dostałem ofertę i zgadzam się drogo, drogo i jeszcze raz drogo....

ALTERNATYWNY
@Małgorzata 19.11.2015, 18:13
Dostałem ofertę i zgadzam się drogo, drogo i jeszcze raz drogo....

Pani Małgorzato skoro Pani nie stać proponuję iść do Solidu albo Czaszy.

diablo

Przestańcie trole zaśmiecać forum. Tu mają być opinie o firmie, a nie osobiste wycieczki. Krótko do zorientowanych - kończy mi się umowa w grudniu i chce zmienić zatrudnienie na Komes. Jakie stawki i warunki oferują dla ludzi w grupach albo przy inkasie ?

naczelny hejter komesu
@diablo 18.11.2015, 17:04

Gościu tylko nie trolle jak już to hejterzy.

młody

Dobrze biorę się do roboty Panie dyrektorze P .... , co Pan taki nerwowy jak mówimy o uprawnieniach?

zainteresowany
@młody 18.11.2015, 09:57

młody- ja nie jestem nerwowy ponieważ nie warto na Ciebie się denerwować... szkoda mi czasu na Twój bełkot...zajmij się czyms twórczym...

Genek
@młody 18.11.2015, 09:57

Odczepcie się od dyrektora,ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Eugeniusz, portier z drugą grupą

leszek mózgowiec

A który to ten pracownik SUMO?

robol

Podobno komes zbiera ekipę do ochrony dużych imprez ? Robiłem u nich latem na festynach, czyli temat się rozwija. Ktoś coś słyszał ?

Zostaw opinię o KOMES sp. z o.o. - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KOMES sp. z o.o.