Opinie o Ernst & Young w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Ernst & Young. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ernst & Young o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ernst & Young w Warszawa

kwak kwak

tak szczerze, bez hejtu - tego jakie procedury kontrolne się wykonuje na każdej pozycji sprawozdania (w pierwszym roku bez zapasów i podatku odroczonego), co może się przydać potem w controllingu / dużych działach sprawozdawczych korpo i tylko tam potem przyjdzie audytor z big4 i będziesz z nim gadać w pracy, będąc po tej drugiej stronie. - jeśli pójdziesz do audytu usług finansowych, to tego jak funkcjonuje taka instytucja - z całego Big4 ey jest tu najgorszą opcją, bo audytuje najmniej z tego sektora. posprawdzaj sobie kto jest audytorem banków w Polsce. jeśli pozwolą ci się skupić na jakimś innym konkretnym sektorze, np. nieruchomości, to będziesz mieć bardzo ogólną, niespecjalistyczną wiedzę z tego jak to działa i potem możesz się zaczepić w takiej firmie na stanowisku administracyjnym / w controllingu, który też jest pracą administracyjną. czyli bardzo ogólna wiedza nt. sprawozdawczości + być może wiedza branżowa, ale 90% ludzi w audycie ma miszmasz w portfolio, więc to działa tylko dla nielicznych. audyt jest bardzo adminowy i antyspecjalistyczny. to jest groch z kapustą. tu masz wielkiego telekoma i ogarniaj przez 4 miesiące w roku jego koszty i przychody. tu masz jakąś spółkę nieruchomościową, tu 3 spółki produkcyjne, tu hurtownię farmaceutyków przez tydzień. każdy inny dział big4 (za wyjątkiem transakcji!) będzie lepszy.

Brrrr
@kwak kwak

A czemu transakcje jeszcze gorsze?

katowice

Zero profesjonalizmu ze strony osób rekrutujacych. Uczestniczylem w rekrutacji na stanowisko młodszego audytora, przeszedlem testy po dwoch rozmowach powiedziano mi ze otrzymam informacje od HR odnosnie finalnej rozmowy aczkolwiek nic takiego nie mialo miejsca. Finalne jedynie otrzymalem wiadomosc ze zamknieto rekrutacje po dwoch miesiacach.

kandydat

Cześć. Może ktoś ma wiedzę w poniższej kwestii. Przeszedłem wszystkie etapy rekrutacji, decyzja miała zapaść w ciągu 2 tygodni. Czekam na odpowiedź już miesiąc, w międzyczasie wysłałem kila mejli do rekrutera, poza jedną odpowiedzią (po 3 tygodniach od ostatniej rozmowy), że wciąż odbywają się spotkania z kandydatami jest cisza. W systemie moja aplikacja ma od miesiąca ten sam status "You are in the hiring team phase of the interview process”. Czy to oznacza nie? Dzięki.

step
@kandydat

załóż konto na LinkedIn i napisz do menagera lub partnera z którym miałeś rozmowę :D HRy się ociągają jak zawsze, osoby z działu do którego aplikowałeś nie gryzą (partner i menager), odpiszą ci od razu, przecież cię nie zleją :) możesz śmiało mówić do nich na ty, zacznij od zwykłego "cześć"

@step

Cześć. Dzięki. W końcu po kilku ponagleniach i bardzo długim oczekiwaniu, dostałem odpowiedź, że dosłownie właśnie (dzień wysłania mejla z prośbą o informację) okazało się, że rekrutacja została wstrzymana z powodu budżetu. Jako, że nie jestem wewnątrz firmy, nie jestem w stanie ocenić czy to rzeczywiście nagła kwestia czy też od dawna było to już wiadome tylko nikt nie raczył mnie o tym poinformowac lub też była to rekrutacja żeby poznać rynek i jacy kandydaci są aktualnie dostępni. Reasumując cały proces rekrutacji - brak szacunku i empatii w stosunku do kandydatów ze strony firmy, - mimo, zapewnień i zachęt do kontaktu w razie pytań i przeciągania sie procesu rekrutacji (przypominanie się) niska responsywność, a w zasadzie brak kontaktu ze strony firmy, mimo wysyłania mejli (mejl - jedyny możliwy kanał komunikacji). Jeżeli już na etapie rekrutacji występują tak poważne problemy i zakłócenia, to człowiekowi zapala się czerwona lampka czy jest to solidna i godna polecenia firma - niech każdy sam oceni, ale w mojej ocenie szkoda czasu i nerwów.

queque
@Kandydat

powiem tak - w tej firmie jest gorzej niż cię potraktowano jako były pracownik mogę powiedzieć ci tyle - nie żałuj, nie idealizuj tego co ta niby firma może ci zaoferować i jakby wpłynęło to na twoją karierę (ps: nie wpłynełaby), nic nie tracisz, mówię to z ręką na sercu, mit big4 upada :) no i dołączenie do tej firmy w styczniu to proszenie się o kłopoty, zero przygotowania na sezon i rozliczanie cię z pracy jak przeszkolonych robolów

@step

Dobre rozwiązanie, jesteś pracownikiem skoro wiesz tyle na temat podejścia do szkoleniowców? Ogólnie panuje u was taka luźna atmosfera, ludzie ze sobą na ty? Ogólnie pytam bo szukam właśnie czegoś takiego a nie jakiś wyścig szczurów.

Pttanje

Cześć. Orientujecie się może jakie są wynagrodzenia dla praktykantów (praca 40H tygodniowo).

podpisuję się

akurat nie. na A1 wymuszą nadgo. na praktykancie nie. jasne, stawka godzinowa trochę niższa. ale w przeliczeniu na godzinę to praktykant ma dużo więcej.

Realia
@podpisuję się

jeśli biuro regionalne to go prawdopodobnie wyrzucą na wakacje, za te 9h w busy nie odbierze sobie "mniejszym" etatem w low sezonie, brak możliwości wzięcia L4, brak urlopu mi na praktykancie próbowali wymusić nadgodziny - i to w nie jednym biurze :)

Audytor

Pierwszy etap to stronka EYa, która jest stratą czasu i chyba nikt na to nie patrzy. Drugi etap to rozmowa telefoniczna z HR, jedno pytanie w języku angielskim. Trzeci etap to rozmowa z menadżerem z EY-a, ponownie jedno pytanie po angielsku. Czwarty etap to rozmowa z partnerem, najmniej profesjonalna. Brak merytorycznych pytań, tylko stricte HR-owe pytania o niczym. W trakcie rozmowy nie padły informacje o benefitach pozapłacowych jak wyzysk, brak realnego rozwoju czy brak poszanowania godności ludzkiej.

Pytania po angielsku o hobby i powód wyboru EY-a. Pytania po polsku w rozmowie z HR i menadżerem to rozwinięcie swojego CV (np. wpisałeś analityczne myślenie - prośba o podanie przykładu potwierdzającego ten fakt). Ostatni etap z partnerem najmniej merytoryczny, zbliżony do pytań jakim jesteś zwierzęciem, ponieważ o traktowaniu pracownika jak człowieka można zapomnieć w tej firmie.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Hej

Cześć. Może tutaj pomożecie mi coś zrozumieć bo już sama nie wiem o co chodzi. Składam od dawna CV do EY. W mojej opinii mam dobre kwalifikacje, skończone bardzo dobre studia, dodatkowe kursy, e-learningi. Nigdy nie dali mi szansy, zawsze odrzucają moją kandydaturę na starcie nawet nie dzwoniąc. Później widzę na linkedin, że prace dosłała Np. Osoba na 2 roku studiów, dla której to pierwsza praca. Ręce mi opadają bo nie wiem co mogłabym więcej zrobić. Bardzo to smutne,

Nie przejmuj się
@Hej

chyba ma się bana na 2 lata jak jedna rekrutacja się nie udała To, że zatrudniają kogoś z 2go roku to raczej chodzi o tani koszt takiego studenta a nie wielkie kwalifikacje i predyspozycje. EY lubi zatrudniać praktykantów do kwietnia-czerwca, a następnie wysyła ich na wakacje i każe wracać w wrześniu/październiku, gdy są już joby. Mają gdzieś, że ten student traci źródło zarobku na kilka miesięcy, renomą EYa jeszcze nikt się nie najadł. A no i wysyłają ich po całej Polsce na inwentaryzacje, praca raczej ogranicza się do spisania danych z dokumentów, więc rozwój też żaden. Problemem może być też twoje zbyt duże doświadczenie zawodowe, jesteś wtedy mniej podatna na (usunięte przez administratora), bo znasz mniej lub bardziej zdrowe środowisko pracy, gdzie nadgodziny nie są standardem, w efekcie trudniej tobą manipulować, dużo osób co zostaje w tej firmie to jest pierwsza poważną praca, oni boją się odejść z eya Jeżeli masz dobre kwalifikacje, możesz śmiało pominąć etap eya, będziesz się tylko marnować w tej firmie. Niedługo firmy będą mieć gotowe budżety i plany, pojawią się nowe oferty pracy a wynagrodzenie może być podobne lub lepsze, tylko trzeba uzbroić się w cierpliwośc

dział

do jakiego działu aplikujesz? j.w., doświadczenie w ey (big4) możesz spokojnie pominąć, to już nie są drzwi do kariery, tylko drzwi do zszargania godności osobistej. rób certyfikaty, kursy. wiedza ma swoją cenę, a w ey jej wbrew pozorom nie zdobędziesz. że w grudniu mało ofert to normalka

Nie przejmuj się

Tak, teraz jest proces ustalania i zatwierdzenia planów na 2024, więc gdzieś w styczniu-lutym można oczekiwać zwiększonej liczby ofert do tego co mamy teraz PS: teraz jest busy w audycie, więc zostałabyś wrzucona na głęboką wodę bez przeszkolenia, a potem byś była rozliczana jak asystenci, którzy byli juz na jakiś projektach + mieli szkolenia, brak awansu nawet możliwy, a będą mieć gdzieś twoje starania, nie warto :)

klajent

spółeczka, która łamie wszystkie prawa pracowniczem od mobb,ringu do planowania nadgodzin (tych rzeczy nie można planować!) nie warto, ten wpis w CV znaczył może coś 10-15 lat temu, znam spółki, które widząc doświadczenie w BIG4 skreślają na starcie, bo za wysokim ego nie idą umiejętności

Tatarak

Tak z ciekawości.. duża jest rotacja w tej firmie.. Jak skoro tak źle się na nas patrzy jak mamy EY w CV ????

Wielki wpis w CV
@Tatarak

Oczywiście nie jest to zero-jedynkowe, że wpis w EY lub brak wpisu powoduje wyrzucenie CV do kosza. Jednak wszyscy mówią, że ey stał się masówką a jakość wiedzy w tej firmie spada. Potwierdzają to idiotyczne pytania z audytu, które widzę to z perspektywy klienta, ale też narzekania innych moich kolegów, którzy pracują w księgowości lub kontrolingu i też otrzymują rewuesty i łapią się za głowę. Mimo wszystko, EY ma dobry PR i potrafi zgarnąć ambitnych studentów (którzy potem żałują, że dali się nabrać na ten obraz profesjonalnej firmy). Tych nie warto skreślać, bo widać to po CV, że pojawiały się jakieś staże, dodatkowe projekty, konkursy. Druga strona medalu jest taka, że najgorsi są Ci od początku przeszkoleni przez EYa. Wysokie mniemanie o swojej wiedzy, zdolnościach analitycznych itp. Wykładają się na prostych pytaniach z finansów, szokiem dla nich jest rzeczywistość, że uzgadnianie dla uzgadniania i wybranie próby nie jest analizą xD prawda jest taka, że bez dokumentacji klienta i dokumentów z PY, nie są w stanie nic zrobić prócz SL to GL

Planuję aplikować na stanowisko młodszego specjalisty ds. fakturowania i rozliczeń z klientami, powiedźcie proszę, jak wygląda praca w tym dziale? Czy trudno się tam dostać?

Dorota

Jak wygląda kwestia pracy zdalnej na projektach AML? Czy jeśli jest konieczność pracy w biura to musi to być biuro warszawskie?

Damian
@Dorota

Obowiązkowo 2 dni z biura.

@Damian

Dowolne dwa dni w tygodniu, czy będą narzucać, które? I co ze sprzętem do pracy z domu? Robiłbym na własnym laptopie, czy to wszystko dostaję z firmy?

Aga
@Dorota

Przeszlam rekrutacje, czekam na drugi etap i powiedziano mi, ze praca na AML jest w 100% zdalna, kolezanki z TA potwierdzaja

Justyna
@Aga

Oooo, skoro byłaś na pierwszym etapie rekrutacji, to opowiedz jak on wyglądał! O co Cię pytali? Jak długo trwało to spotkanie? Czy miałaś jakieś zadanie do wykonania? Ile czasu masz teraz czekać na feedback? :) Będę składać CV, więc fajnie wiedzieć, co możliwe, że będzie mnie czekać.

Ad
@Justyna

I jak tam? Jesteś już może po pierwszym etapie? Możesz powiedzieć jak wyglądała rozmowa?

Po 15 miesiącach

stwierdzam, że audyt to praca fizyczna. Niewymagające użycia mózgu klikanie. Awansują ludzie, którzy mówią takie rzeczy jak "WNiPy to coś do podatków" nie będąc wcale świeżakiem. Na każdym projekcie jest większa szansa, że (usunięte przez administratora) się wydarzy, niż nie (np. okarżanie podwładnego o zgubienie dokumentów, które samemu się zgubiło), a wymuszanie nieodpłatnych nadgodzin to standard. Nigdy więcej.

Ewelina

A jakie macie opinie o pracy w IT w EY? Consulting

Balbinka

W IT w sensie w jakim dziale? Supportu czy technology consulting?

@Balbinka

Jakie są opinie o Technology Consulting?

@Kandydat

Pozytywne, jeżeli chcesz się angażować. I nie mam tu na myśli pracę po 12-15h, tylko uczciwa pracę 8h dziennie, proaktywne podejście do zadań i odpowiedzialność za taski jakie ma się na sobie.

@JJ

co tam się robi poza wdrożeniami ERP, na których się chyba koncentrują? jest tam dział SAP, ale jakie są inne opcje?

Bolek

Jest to firma konsultingowa, ale paradoksalnie nigdy nie zostaniesz tam prawdziwym prawnikiem lub finansistą. Zawsze będziesz tylko narzędziem w łańcuchu sprzedaży usług. Jedynym celem i wartością w EY jest sprzedać Twoją usługę jak najdrożej i zapłacić za to Ci jak najmniej. W związku z tym zawsze będą wykorzystywać Twoją pracę i zawsze będą obniżać jej wartość.

@Bolek

prawda. jeśli chodzi o audyt to lepiej się zatrudnić na początek w mniejszej kancelarii, wtedy się bezpośrednio czasami współpracuje z biegłym i naprawdę jest się Asystentem biegłego. w EY będąc na A1 jest się Asystentem A2 z rocznika 99, z seniorem - który też nic nie wie i nie jest biegłym - współpracy merytorycznej brak, tylko podaj przynieś pozamiataj. senior też z rocznika 97 będzie. z managerem to już żadnego kontaktu. dodatkowo nawet jak ktoś coś wie (bardzo rzadkie w Assurance), to przez system rotacyjny nikomu nie zależy żeby cię przyuczyć, bo jesteście razem na projekcie 3 tygodnie. małe kancelarie naprawdę polecam na start. zarobki w przeliczeniu na godzinę takie same, a więcej wiedzy. szacunek gratis.

meritum
@JJ

"dodatkowo nawet jak ktoś coś wie (bardzo rzadkie w Assurance), to przez system rotacyjny nikomu nie zależy żeby cię przyuczyć, bo jesteście razem na projekcie 3 tygodnie" a jeżeli ogarniasz to wrzucą ci więcej pracy ponad normę XD a jak jej nie wykonasz to zostaniesz skrytykowany XD

pytajnik
@JJ

Mnie zastanawia jedno: firma międzynarodowa, o ugruntowanej pozycji, doradzająca największym spółkom zatrudnia młodych i niedoświadczonych ludzi zaraz po studiach albo w ich trakcie. Ile więc warte są te analizy, usługi podatkowe itp. tworzone przez studentów?

@meritum

"jeżeli ogarniasz to wrzucą ci więcej pracy ponad normę XD a jak jej nie wykonasz to zostaniesz skrytykowany XD" tak też bywa. senior stwierdza, że ogarniasz, więc wrzuci Ci coś ze swojego innego B projektu bookingu na projekcie A, więc w tym samym czasie musisz się wyrobić jeszcze z dodatkowymi zadaniami. a jak się nie wyrabiasz, to będziesz kończył za darmo w domu. bo chyba nie chcesz zawieść seniora - przecież on Cię zauważył, docenił, dostrzegł. chcesz mu teraz pokazać, że wcale nie masz magicznych mocy i nie potrafisz zrobić 2x tyle co inni w tym samym czasie? za duża presja. będziesz siedział po nocach i to kończył. i wcale nie będą to rozwijające zadania, czyniące z Ciebie specjalistę w dziedzinie. bo takich w audycie nie ma.

@pytajnik

usługi podatkowe chyba mogą być normalnej jakości (?), tam mają chyba przyswoitej długości urlop na cele naukowo-rozwojowe, wskutek czego mają więcej osób z tytułem doradcy podatkowego, niż bez tego tytułu (mniej, niż podatkowcy z Deloitte i KPMG, ale jak na EY to podejrzanie kompetentny zespół xd), a za darmo KIDP tego nie daje. w audycie biegłych jak na lekarstwo. menedżer bez biegłego to norma. nikt nic nie wie. w transakcjach nie ma systemu rotacyjnego, jak w audycie i te projekty są dłuższe, więc być może też jest tam wyższa jakość. ogólnie to są chciane usługi, a nie przymusowe, wymagane przez ustawę o biegłych rewidentach. i tak, duże spółki, które ma EY są z tego tytułu, że audytor grupy ma być taki sam. poza tymi EY audytuje spółki krzak, gdzie konkurowało ceną. wrzuca tam acting seniora A1 oraz M1. acting seniorowi mówi się, że dostał ten projekt, bo go docenili. ale prawda jest taka, że na normalnego seniora po prostu nie ma tu budżetu.

Czy w dziale consultingu na pozycji Project Managera można spodziewać się wielu nadgodzin?

Xyz

Pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko „Analityk lub Analityczka Biznesowa w zespole Doradztwa Biznesowego Finance Transformation” ktoś może powiedzieć coś więcej o pracy w tym zespole? :)

hRy w eyu

Dla osób rekrutujących się, wysyłajcie dokumenty pocztą, żeby mieć potwierdzenie odbioru. Wysyłanie pocztą wewnętrzna kończy się tym, że co roku jest kilku szczęśliwców, którym zgubią dokumenty, które maja takie dane, które pozwalałyby na wzięcie chwilówki :)

HR
@hRy w eyu

Czyli HRy się nie zmieniły. Dziwię się ludziom, że pozwalają się tak motać z HRami czasami parę miesięcy by dostać tu pracę. To brak szacunku wobec siebie xD

kadry
@hRy w eyu

a zmienili już system do wrzucania nadgodzin? pamiętam, że ten system był tak toporny, że wpisanie jednej godziny zajmował drugą nadgodzinę XD

Everst

A1 do A2 - dział Vat lub Vat Compliance - o jakich widełkach zarobków można mówić? Dzięki

Dyrektywa ds. równości

Moi drodzy, Rada Europejska przyjęła nowe przepisy o przejrzystości wynagrodzeń 24 kwietnia 2023 r. i rząd ma trzy lata na jej przeniesienie do prawa krajowego. Unijna dyrektywa ma pomóc zwalczać dyskryminację płacową i zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE. Na mocy nowych przepisów firmy w UE będą zobowiązane udzielać informacji o wynagrodzeniach i jeśli luka płacowa ze względu na płeć przekracza 5% – podejmować odpowiednie działania. Firmy zatrudniające ponad 250 pracowników będą musiały przedstawiać odpowiedniemu organowi krajowemu sprawozdania roczne na temat swojej sytuacji w zakresie luki płacowej ze względu na płeć. Mam pytanie związane z tą kwestią - jeśli mamy kłaść taki nacisk na równouprawnienie i równość wynagrodzeń, czy korporacje monitorują także podział zatrudnienia ze względu na płeć na różnych stopniach zaszeregowania? Czy na stanowiskach juniora, specjalisty, seniora, managera, leada, senior managera itd. zawsze jest udział mężczyzn i kobiet bliski 50%/50%? Czy kobiety i mężczyźni są awansowani i zatrudniani biorąc pod uwagę taki parytet, aby utrzymać balans? Czy taki parytet jest w ramach danego działu np. finanse, zakupy, IT, HR, sprzedaż? Jakie są wasze doświadczenia i czy należałoby podnieść taką kwestię uchwalając przepisy związane z dyrektywą? Czy było to adresowane przez zarząd EY?

Gogl
@Dyrektywa ds. równości

Nie ma równowagi. W kadrze zarządzającej więcej kobiet. Gdzie mam zgłosić dyskryminacje mężczyzn?

Lookacz
@Dyrektywa ds. równości

Zatrudniać/awansować ludzi nie ze względu na kompetencje tylko płęć? Nie no świetny pomysł XD Już same te uchwalone przepisy to cyrk, bo badania wskazują na to, że w krajach rozwiniętych luka płącowa wynika z tego, że kobietom nie chce się negocjować wynagrodzeń i ubiegać o podwyżki tak jak płci przeciwnej. No ale jak to w UE, jak się komuś nie chce to przecież trzeba mu dać z urzędu.

Ważne Pytanie

Cześć. Po jakim czasie od złożenia CV otrzymaliście telefon od rekrutera? U mnie już ponad dwa tygodnie, na profilu kandydata jest adnotacja, ze zakwalifikowali mnie do następnego etapu rekrutacji ale nadal cisza. Mam czekać nadal czy raczej się nie nastawiać?

kandydant

Cześć, Pracuje ktoś na stanowisku do spraw mediacji? Jakieś opinie o pracy? Co tam dokładnie robicie, jak wyglada kadra zarządzająca, jakie są zarobki i jak wyglądał Wasz proces rekrutacyjny? Będę wdzięczny za jakakolwiek odpowiedz.

Monia

Jestem zainteresowana stanowiskiem Specjalisty ds. sprzedaży i organizacji szkoleń. Planuje wziąć udział w rekrutacji. Przeczytałam, że w firmie codziennie obcuje się z językiem angielskim, nie rozumiem na czym to konkretnie polega. Ludzie w biurze porozumiewają się po angielsku czy chodzi o zagranicznych klientow? Szkolenia dla pracowników organizowane są w formie online? Jest jakiś budżet przeznaczony na rozwój pracownika?

Lol
@Monia

Praca głównie online, w zespole mogą być osoby który znają tylko j. angielski. Budżet zależy od projektu.

@AML

Dzień dobry, jaka panuje atmosfera na stanowisku AML? Widziałam ogłoszenie na praktyki i zastanawiam się nad aplikowaniem. Jak wyglądają zarobi dla początkujących?

bolbol
@@AML

atmosfera zależy od projektu, ale na większości jest dobra

Zostaw merytoryczną opinię o Ernst & Young - Warszawa

• Jak się pracuje w Ernst & Young?

Zobacz opinie na temat firmy Ernst & Young tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 311.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ernst & Young?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 104, z czego 17 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ernst & Young?

Kandydaci do pracy w Ernst & Young napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ernst & Young