Ernst & Young

Opinie o Ernst & Young

anonim 2008-12-01 00:07

Zatrudniamy najlepszych ... akurat.
Nie ma to jak długie i pozbawione celu postępowanie kwalifikacyjne kończące się rozmową typu: którym z bohaterów bajki o Kubusiu Puchatku się czujesz? Jeśli już jesteś na pokładzie to zależnie od tego z kim masz do czynienia stosunek typu:
- ile jeszcze możemy z ciebie wycisnąć,
- lub praca na czas niemająca nic wspólnego z jakością.
Poczytajcie sobie kwiatki pod jakimi podpisuje się audyt, a zobaczycie co to znaczy marka na rynku.
gość 2012-07-18 17:14
Lepiej zatrudniać byłych i obecnych agentów pokroju Petelickiego niż młodych i wykształconych !!! Bo młodzi jeszcze by ten motłoch pozwalniali...
mr mister 2013-01-24 04:15
W tym przypadku to naiwny optymizm
ktoś 2013-02-01 11:53
potwierdzam to co zostało napisane powyżej przez mr mister.
gabiard 2013-12-06 23:45
Jeśli chodzi o prace w usłogach ksiegowych to porażka, praca po godzinach ktore nie sa płatne, przełożeni bardzo słabi, owsze pracy jest dużo i różnej wiec mozna spotkac sie z wieloma wątkami ale zależy od tego jakiego ma sie klienta: jak ma sie słabego to zadania są słabe, jeśli chodzi o rynek warszawski to płace są baaardzo słabe.
hjjh 2014-09-16 12:13
Firma szczyci sie, ze nie przetrzymuje absolwentow na praktykach po obronie magisterskiej. A robi to nagminnie. Praktykant dwa razy tanszy niz analityk
Pracownik 2014-11-08 12:06
Michał z takim pretensjonalnym podejściem to daleko nie zajedziesz, a konkurentem przy dzisiejszej rotacji jesteś żadnym, możesz mi wierzyć. Po zmianie nazwy nic się nie zmieniło, bo niby co ma się zmienić? Ja jestem z EY bardzo zadowolony, mimo że to zależy od działu (umówmy się że księgowość jest najniżej w hierarchii). Ludzie są super, nikt mi nadgodzin nie odmawia, liczne benefity, a co do praktykantów absolwentów, to normalna jest umowa o pracę dla studentów, jeśli pracodawca wie, że są tego warci. Także zależy od działu i od tego co sobą reprezentujesz.
tier 2014-12-17 13:36
no ja się tu z kolegą @bulgo to w zasadzie nie zgodzę, bo ja nie uważam że wystarczy się realizować i rozwijać, bo według mojego zdania to bardzo ważne są zarobki bo wątpię że ktoś na przykład pójdzie do pracy która go "kręci", realizuje i jest dla niego super wyzwaniem ale płacą marne grosze. uff, mam nadzieję że nikt się za to nie obrazi ;p
Wika 2015-01-15 18:49
Nie wiem czy to w tym watku. Procese rekrutacyjny długi I bezsensowny. Case interview zakonczyl sie stwierdzeniem, ze wlasnie takich casów nie będę robić w mojeje ewentualnej pracy w EY.
Calosc procesu trwala 6 miesiecy I zakonczyla sie dokladnie niczym tj brakiem jakeijkolwiek informacji.
Ale to jescze nic - nie zwórcono mi wydatków za podrów na koncowe interview z partnerem do Londynu.
BEWARE
Marcin 2015-03-16 07:30
Głównie jest to doradztwo i audyt. Niby zawsze pozostają w cieniu danej działalności, ale na terenie Warszwawy i całego kraju wprowadzają zmiany, które firmom pomagają się utrzymać na rynku, który jest coraz to bardziej wymagający. Według mnie nie ma lepszej firmy zajmującej się doradztwem i audytem, ale każdy ma swoje zdanie.
bolek 2015-03-19 09:48
Nowe logo całkiem fajne no i silna marka na rynku tworzą wrażenie dobrego miejsca pracy. Nie wiem jak w innych działach, ale jeśli chodzi o shared service zajmujący się para sprawozdawczością finansową, trochę vat i cit, to wygląda to słabo. Część menadżerów jest słaba merytorycznie, i nie można liczyć na ich wsparcie. Wymagania jednak mają i w razie wpadki zrzucają wszystko na pracownika. Teksy w stylu” nie obchodzi mnie jak , ale ma być zrobione” są powszechne. Całość pracy sprowadza się do kopiowania danych z jednego excela do drugiego. Dane dostaje się gotowe i po prostu przekleja do kolejnego pliku. Nie ma szansy nauki niczego poza excelem i niszowym programem do raportowania. Jeśli na rozmowie rekrutacyjnej usłyszysz , że będziesz mieć okazje nauczyć się IFRS, US GAAP itp. to nie traktuj tego serio. Praca codziennie po paręnaście godzin. Duża rotacja ludzi. Jeśli trafisz do teamu łódzkiego, lub pod menadżera z łodzi to jeszcze jest ok. Jak pod warszawę to nawet pisać szkoda. Do tego dochodzi wykłócanie się o godziny w timesheet. Polecam ludziom lubiącym skrajne doznania , lub piszącym pracę naukową o różnych środowiskach pracy. Pozostałym zdecydowanie odradzam.
dontcallme 2015-08-14 12:16
Ja właśnie podpisałem umowę na 3-miesięczne praktyki. Pierwsze rozmowy z kobietami z HRu to była całkowita porażka (serio tępe dzidy). Jedna z nich cisnęła po mnie przez dobre 15 min, że znam 4 języki obce i ona jest pewna, że jestem żałosnym człowiekiem, bowiem tylko wkuwam słówka i nie robię nic ciekawego w wolnym czasie. Później druga wytykała mi, że nie uprawiam sportu, a przecież ,,oni w EY stawiają na różnorodność zainteresowań" (sic!). Nie podejrzewałem, że przejdę dalej w procesie rekrutacji, ale się udało.

Rozmowę przeprowadzał dyrektor departamentu i manager. Interview trwało blisko godzinę i było serio bardzo miło i profesjonalnie. Korpo pokazało ludzką twarz!

Mam nadzieję, że od września kiedy zacznę, będę równie zadowolony. Jedyną wadą jest płaca. Byłem w głębokim szoku, że mają stawkę godzinową - to po pierwsze - a poza tym wynosi ona tyle co w maku (10zł brutto).
Ja juz odkladam 2015-08-24 23:47
buahahaa... no to awansowales z kasa = 0. Skoro znasz 4 jezyki, to co tu jeszcze robisz ? Liczac, ze masz 24/5 lat, jakbys w tym momencie to rzucil wszystko i wyjechal, to jestes w stanie do 30 roku zycia odlozyc min 0,5 - 0,7 mln PLN pracujac na Zachodzie w takiej samej korporacji, ktora bedzie Ci placila 4-6x wiecej. Noi jezykow pouzywasz. Bardzo poszukiwani sa w UE Zachodniej ludzie znajacy min 2 jezyki obce. Swego czasu bylem na delegacji w Brukseli i brali do inzynierskich branz kazdego, kto znal FR + NL lub FR + DE, bo angielski, to wiadomo - kazdy zna. Wiec wisialo w necie pelno ogloszen i nawet doswiadczenia w pracy nie trzeba bylo miec. Wiec mlody - do roboty i do boju ! Nie siadaj na laurach, wiem ze Warszawa to fajne miasto, wciaga, duzo tu fajnych i ladnych kobiet na kazdym kroku, etc. no ale musisz podjac jakas decyzje, dzieki ktorej zarobisz kase. A paniami pieknymi sie zajmiesz w wieku +30. Czasu Ci starczy jeszcze..
PB 2015-09-26 12:11
Kolego, sam zaczynałem w EY od praktyk. I nawet teraz wiem ile płacą pratykantom. Bajki o 10zl na godzinę można między bajki włożyć. Na pierwszych praktykach dostajesz 20zl/h brutto, kolejne praktyki to już 25zl/h. Praktyki są rozliczane godzinowo z tego względu aby łatwiej było połączyć praktyki z uczelnią, przecież to logiczne :D a Twoja historia o 'chamskich babach' z hr brzmi jak mocno wyssana z palca :)
kukuryku 2015-11-01 19:57
ODRADZAM pracę w EY. Merytoryka zerowa, pomoc zespołu zerowa, atmosfera fatalna. Każdy buduje karierę na plecach innych.
Jeśli chcesz się rozwijać zawodowo to na pewno nie do EY.
Ładne biuro to nie wszystko.
bocianos 2015-11-02 21:22
Jesli komus odpowiada wzajemne podkładanie sobie nóg i budowanie kariery na pracy innych tylko EY.
Panie z rekrutacji, no coz... to trzeba zobaczyć na własne oczy :) opisać ciężko :)
jarek 2015-11-06 16:34
Twoje słowa są przepisane z ofert pracy ich shared service, i brzmią jak ich reklama. Czyżby byli w takiej desperacji, że szukają ” łosi” w gowork ? Jedyny rozwój jaki tam będziesz mieć to copy/pase w excelu i to 24/h. Odradzam, to shared service w najgorszym wydaniu. Zero merytoryki, praca mechaniczna, toksyczna atmosfera pracy. EY Care & Wellness to fajnie na reklamie wygląda. Ty nie będziesz mieć czasu nawet po kawę skoczyć. Karta benefit to gadżet , nie zdążysz na żadne ćwiczenia, może na siłownie otwartą 24h. Opieka medyczna w najbardziej zapchanej sieci.
obserwator 2015-12-17 13:53
Jak się chcesz dorobić, to musisz byc menadzerem, najlepiej własnej firmy. W każdym innym miejscu co najwyżej godnie zarobić.
darek 2016-01-13 15:46
Witam, czy wiecie ile EY daje poczatek analityk pracujący w zespole konsultant? ile mozna spodziewac aby na rozmowie poprawna kwote dac?
aleks 2016-01-14 12:15
Witam Rozalia, a w którym mieście odbyłaś tą rozmowę kwalifikacyjną?
fggy 2016-02-22 11:58
czy w audycie albo podatkach na co dzień ma się styczność z j. angielskim?
gj 2016-02-26 18:14
a czy na staże, programy, praktyki przyjmują studentów/ absolwentów po 30 roku życia?
gj 2016-02-27 00:02
PS. studia niestacjonarne
jjanek 2016-04-26 14:01
stres, nadgodziny, zamęczanie pracownika, na najniższym szczeblu jesteś nikim, szefowie traktują jak mięso armatnie -dla ludzi o mocnych nerwach, inaczej NIE POLECAM!
robocik 2016-05-08 19:04
ATH w Łodzi jest odwrotnością tego czym szczyci się firma. Musicie być na każde zawołanie. Niska płaca, wielkie wymagania. Team leaderzy siedzą w kuchni plotkując podczas gdy inni nie mają gdzie rąk włożyć. Na oko 90% kadry to studenci na umowę zlecenie, których firma traktuje jak pełnoprawnych pracowników i ma wiele wymagań. To co mówią na rozmowach rekrutacyjnych można sobie włożyć między bajki. Bardzo często praca jest rozłożona nierównomiernie między członków zespołu. Telefony nie w godzinach pracy to standard. Bardzo dobre miejsce jeśli chcesz nauczyć się pracy w stresie, wiedzieć gdzie już nie chcesz pracować oraz nauczyć się kontaktu z wysoko postawionymi osobami z dużych przedsiębiorstw (klienci). Polecam spróbować, aby doznać mocnych wrażeń, a następnie wypowiedzieć umowę czym się nikt nie przejmie co pokazuje jaki jest stosunek firmy do ludzi. Owoce w kuchni i prezenciki na święta (co nie jest czymś niespotykanym) oraz "prestiż" nie jest wart marnowania sobie życia.
EY-owicz 2016-07-17 21:56
Sprzataczki u nas wiecej zarabiaja niż 2000.
Agg 2016-07-22 12:01
A czy ktoś może orientuje się jak wygląda praca Asystentki w dziale audytu ? Dostałam zaproszenie na rozmowę do Gdańska. Zastanawiam się czy warto i jakie finanse mogą mi zaoferować
sunshine 2016-07-27 12:43
Szczycą się wysokimi miejscami w rankingach związanych z Candidate Experience, natomiast dla mnie to marketingowa bujda. Wzięłam udział w kilku etapach rekrutacji - został zaangażowany mój czas, a po trzech tygodniach od spotkania - po moim ponagleniu i prośbie o informację - dostałam automatycznego, bezosobowego maila z informacją o tym, że nic już się nie zadzieje z moją kandydaturą.

Myślę, że rekruterzy i firmy, które poważnie traktują swoich kandydatów powinny dotrzymywać słowa w kwestii ustalonego terminu odpowiedzi zwrotnej oraz poświęcić tę 1 minutę, żeby powiedzieć o wyniku telefonicznie - ze zwykłego szacunku do kandydata.
et 2016-10-10 15:18
HAHAHAHAHAHAHAHHAA..... :D
Milena K 2016-10-12 22:08
Witam,
Czy wiecie jakie sa widelki na poszczegolnych corporate levels w E&Y?
Bylam wdzieczna za odpowiedzi.
Dzieki
Antymadrydzista 2016-10-13 20:55
Czesc, czy wiadomo cos o warunkach finansowych i benefitach?
szycha 2016-10-15 23:03
W końcu załapując się na praktyki przy wsparciu audytu w zespole centralnego wsparcia audytu. W końcu jak dorzucają odpowiednie benefity socjalne to jeszcze lepiej o nich świadczy, bo premia normalnie jest dorzucana.
ilaj 2016-11-02 14:26
W koncu jak sie skonczyl proces ktory wytoczyl wam wasz byly pracownik za doprowadzenie jego zdrowia do rujny nadgodzinami przymusowymi?
Młodzik 2017-01-04 18:54
W takiej firmie to się jeszcze można dokształcić.Mam pytanie czy ktoś wie o pracy dla asystenta ds VAT-u? Jeszcze jedno a jak przedstawiają się zarobki? Słyszałam o dodatkach socjalnych co się w tym mieści?
Nanana 2017-01-10 12:06
Proszę o informację jak wygląda praca przy VAT oraz na jakie zarobki można liczyć.
Urzędnik 2017-01-12 14:23
Nie musisz się o to martwić, firma z pewności sobie poradzi. Zastanawiam się po co piszesz ten wpis jeśli nie interesuje Cię praca w takiej super firmie. Tu możesz tylko zyskać i rozwijać swoje kompetencje, ponadto zarobki są dobre i premie również.
robert 2017-01-20 10:44
Zmarnowałem 2 popołudnia na rozmowy. Mam aktualnie pracę, więc zawsze musiałem coś wymyślić, żeby wyjść na te rozmowy. Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi, nawet zwykłego "dziękuję, ale nie, dziękuję". Pomijając, że rozmowy były naprawdę źle zorganizowane. Porażka na całej linii.
Michael 2017-01-20 22:00
Benefity to jakaś porażka. Luxmed - najgorszy w Warszawie, multisport i inne karty sportowe do wyboru. Do tego raz na miesiąc 10 minut masażu. Nic poza tym niestety - nie wyróżniają się w tym temacie.
Robert 2017-01-24 10:37
Jestem pracownikiem EY od dawna i mogę stwierdzić, że firma jest dobra i pracuje mi się bardzo dobrze. Zarobki mamy dobre a co bardzo ważne to atmosfera w firmie jest naprawdę super , ludzie dobrani i życzliwi. Wpisy stawiające EY w złym świetle robią złośliwi ludzie.
majki 2017-02-14 08:52
Z pewnoscia, zli ludzie robia na zlosc doskonalemy EY :D oczywiscie ze nie ma w EY ani mobbingu ani wyzysku do utraty zdrowia. Alez tak samo ten pozew sadowy przeciwko EY za wlasnie utrate zdrowia i zwolnienie przez to, tez wytoczyl zlosliwy pracownik :D
Zostaw swoją opinię o Ernst & Young - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ernst & Young