Capita Group

Kraków

Opinie o Capita Group

Ola

Zdecydowanie nie polecam, o ile na początku atmosfera pracy była wspaniała tak po zmianie menadżerstwa i to siadło. Jeden wielki chaos w procesach, pupilkami team leaderów zostają osoby, które po prostu umieją się dobrze ustawić, a pół dnia spędzają przeglądając internet pozostali jak posiedzą na kawie dłużej niż 5 min to już mają zwracana uwagę. Jeden z menadżerów ma w stylu rzucać świńskimi żarcikami, które są niesmaczne. Zatrudnij się na stanowisko junior accountant, a gwarantuje Ci, że zapomnisz co to jest księgowość.

tajawiem
@Pawel 05.08.2017 18:56
Tylko jedna uwaga... Jak na stanowisku junior accountant mozesz zapomniec co to ksiegowosc? Zeby zapomniec trzeba ja znac...Cap...

hejka, moglbsys cos opowiedziec wiecej o tej pracy albo tescie rekrutacyjnym na to stanowisko?

Mariusz
@tajawiem 14.11.2017 15:31

@tajawiem rekrutacja wygląda następująco: godzinna rozmowa po angielsku (standardowe pytania rekrutacyjne i o doświadczenie w F&A), oraz test z wiedzy o księgowości - różne rzeczy do wyliczenia ale z odpowiedziami ABCD. Do niektórych projektów pojawia się również rozmowa z managerem z UK

Coś nowego?

jamnik

Aplikowałem na stanowisko accountant. W ie ktoś jak wygląda rozmowa, test z angielskiego? Są jakieś inne testy? Będę wdzaięczny za odpowiedź

Aneta

@magdap recepcja to wizytówka firmy. Jeżeli zachowanie osób wchodzących w jej skład nie zrobi pierwszego dobrego wrażenia, to może mieć to wpływ na późniejsze postrzeganie całej firmy. Rozumiem, że poczułaś się zniechęcona. Niemniej byłaś brałaś udział w procesie rekrutacyjnym. Możesz powiedzieć na jakie stanowisko i jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna w Capita Group?

magdap

bylam na rozmowie rekrutacyjnej. Niestety bardzo negatywne wrazenie zrobila PANI Z RECEPCJI, ktora wzrokiem prawie mnie zmiarzdzyla, rozlozona na krzesle jak w domu przed kanapa, ubrana karygodnie po "domowemu", zero profesjonalizmu! Przepraszam, ale jednak recepcja to pierwszy kontakt z firma, jakies ZASADY powinny obowiazywac. Szczegolnie wieksza kultura i chec pomocy. Bardzo negatywny obraz. Czemu MANANGEMENT CAPITY NIE ZWRUCIL DO TEJ PORY NA TO UWAGE? Pula kandydatow na tak proste stanowisko jest OGROMNA, mysle ze warto byc bardziej selektywnym przy wyborze REPREZENTANTA firmy!

Piotr

Capita Group dla mnie jest świetnym pracodawcą. i tyle w temacie!

Tomo

hehe- widzę że wypowiadają się tu sami logicznie myślący znawcy biznesu- żenujące.

Billy

Jak na 500 osób w firmie to jest ich niewielu a ci co są zadowoleni to wynika z faktu że nie potrafią sobie znaleźć normalnej pracy. Capita tylko udaje ze chce być profesjonalną firmą a tak na prawdę to. O profesjonalizmie firmy świadczą jej pracownicy a zobacz ilu fajnych managerów ubyło w ostatnim czasie. To niestety nie świadczy dobrze o Capicie.

Opiniak

Nie twierdzę, że wszyscy sa zadowoleni z pracy ale ludzie, którzy cenią pracę z całą pewnością są zadowoleni.

Opiniak

Capita Group to fajna firma, szkoda, że na forum o takich bzdetach piszecie.

Macius

no tak, jaka firma takie komentarze. Mało kto fajny tam został- ci na poziomie albo sami odeszli albo zostali zwolnieni. Ale przecież lepiej zarządza się głupszymi od siebie- taka to nowa strategia nowego szefa. Przykre.

Lola

Jaka Firma tacy pracownicy ha ha. Żyją jak w kiepskiej telenoweli jak to już kiedyś tutaj napisał.

Piotr

Capita Group to fajna firma ale nie dla wszystkich!

Nick c.d.

Ale żeby nie było za pięknie to podam też minusy: 1. Podwyżka raz na rok - niestety nie mają żadnego znaczenia wyniki pracownika etc., podwyżkę dostaję się jedną w roku i jeśli masz pecha i akurat Capita w tym czasie tnie koszty to dostaniesz 100 zł brutto i musisz rok czekać na kolejną szansę (choć podwyżka raczej jest gwarantowana). W ten sposób moim zdaniem firma traci wartościowych ludzi - ciężko utrzymać motywację dostając minimalną podwyżkę i mając w perspektywie rok czekania na kolejną (która nota bene też może okazać się malutka). 2. Nadgodziny wyłącznie do odbioru - praktycznie nie ma możliwości, żeby wypłacano za nie wynagrodzenie, po prostu co kwartał musisz odebrać je i koniec. Ale z drugiej strony nie ma żadnych przekrętów z nadgodzinami (co się w innych korpo zdarza), jeśli siedzisz nawet 30 minut dłużej to wbijasz to do timesheetu i odbierasz przed końcem kwartału. 3. Szkolenia - od 2015 szkoleń dla pracowników praktycznie brak (są dla TL), ewentualnie szkolenia prowadzone przez innych pracowników Capity (których wartość w CV jest niestety żadna). W tym roku była zmiana managera całego centrum i nastąpiła w tej materii poprawa, choć póki co cały czas tylko słyszy się o tych szkoleniach, które ruszą jesienią. 4. Pensja - niestety na start dostaje się tutaj 3.000 brutto, chyba, że stanowisko jest naprawdę specjalistyczne. Jak na start w korpoświatku jest niby ok, ale ognia nie ma i nie ma co liczyć, że po 2-3 latach następuje jakiś duży przeskok, ot 3x200 zł brutto podwyżki, czyli dużo mniej niż u konkurencji. 5. Klasyczny outsourcing - to się akurat mocno wiąże z pkt. 4, ale warto o tym wspomnieć. Capita oferuje swoim klientom klasyczny outscourcing gruntem rzeczy prostych usług, więc siłą rzeczy osiąga zysk poprzez cięcie kosztów po swojej stronie (hint dla "wolniejszych" - pensji pracowników). Więc kasa przez nią oferowana nie powala i po jakimś czasie po prostu przestaje być atrakcyjna w porównaniu z tym co oferuje konkurencja świadcząca bardziej zaawansowane usługi.

nick

Capita jest miejscem w sam raz na pierwszą pracę w korporacji - atmosfera jest w porządku, system pracy dość sympatyczny (pólgodzinna przerwa obiadowa wliczana do czasu pracy, więc łącznie raptem 8h się siedzi w biurze, co nie jest standardem w krakowskich korporacjach), a i zarobki znośne. Nie wiem, jak jest z rekrutacją ludzi z zewnątrz, ale tydzień w tydzień od kilku miesięcy pracownicy dostają wykaz otwartych stanowisk w Capicie liczący kilkanaście pozycji, więc odważyłbym się stwierdzić, że szukają ludzi, tym bardziej, że dział odpowiedzialny za rekrutację ma nawał roboty. Kiedyś kręciły tym HR-y, obecnie jest chyba osobny zespół, co też świadczy o tym, że dużo ludzi muszą werbować, skoro zrobili osobny team tylko do takich zadań. W kwestii awansowania to jest to jak najbardziej możliwe i wcale nie trzeba sobie żył wypruwać - wystarczy przykładać się do pracy i być aktywnym. Problem w tym, że dużo osób przychodzi tam z założeniem, że przesiedzą w biurze 8h dziennie, co trudniejsze rzeczy zrzucą na innych, dostaną pieniądze i cześć - z takim nastawieniem ciężko gdziekolwiek awansować. Dużo mówi fakt, że wszyscy team leaderzy zaczynali, jako szeregowi pracownicy, więc na pewno nie ma tam żadnego szklanego sufitu. Co do zwolnień - z tego co wiem grupówki zdarzają się bardzo rzadko (ostatnia była chyba 2 lata temu). Sporym plusem jest fakt, że nawet gdy dany dział jest likwidowany to oferują pracę na innym stanowisku w innym dziale - rzecz jasna nie każdy może być tym zainteresowany, ale co do zasady w razie zwolnień nie zostawiają ludzi na lodzie. Natomiast, żeby zostać stamtąd wywalonym ot tak, to trzeba się naprawdę solidnie postarać, ponieważ ich zasada jest taka, że jak już kogoś przyjmą to raczej nie zwalniają, nawet jak ktoś sobie nie radzi to starają się zaproponować inne stanowisko. Atmosfera ogólnie jest bardzo sympatyczna, choć zależy to zapewne od zespołu i charakteru pracy. Było parę większych zmian ostatnio i Capita straciła paru świetnych managerów, ale żadnej katastrofy nie stwierdzono. Natomiast krytyczne opinie na temat recepcji, które się tu pojawiają są niestety uzasadnione - co prawda nastąpiły zmiany kadrowe tam i nowa osoba tam pracująca wywiązuje się ze swoich obowiązków bardzo dobrze,( usunięte przez administratora ) > Ogólnie dobre miejsce na początek korpokariery.

Zabawny gość z fajnego projektu

Bawią mnie niektóre hejterskie opinie. Owszem Capita jak Każda firma ma swoje wady i zalety. Jednak wy ludzie skoncentrujcie się na tym jak wykonujecie swoje obowiązki. Jesli przychodzisz tylko klikać, pogadać z klientem przez telefon, odstukać swoje 8h a trudne sprawy zrzucasz na innych bo nie chcesz wykazać inicjatywy to czego się spodziewasz? Co do wynagrodzenia to ja akurat mam wyższe niż moi koledzy i koleżanki bo takie sobie wynegocjowałem, zapracowałem na podwyżkę (chociaż lekko nie było). Nie mam żadnych znajomości. Przez ta firmę, odkąd pracuję przewinęło się dużo ludzi, ale szczerze... niektórzy się zwolnili po tygodniu ponieważ ciężkie dla nich było odbieranie maili po angielsku i rozmowa telefoniczna z klientami. SERIO!!! - tacy ludzie pisząc tu opinię są żenujący. Atmosfera jest super. Co do TLi to nie wiem jak reszta ale ja nie narzekam. Jak któryś jest nieuprzejmy lub nieuczciwy to i na takie coś są sposoby. Ciężko tutaj zostać zwolnionym a jesli jakiś projekt się kończy to są nowe możliwości i propozycje. Ostatnio jeden projekt rozwinął się o kolejne 2 pododziały po około 15 osób każdy. Inny cały czas rekrutuje pomimo że po stronie klienta zmienia się co chwilę kierownictwo. GS daje możliwości rozwoju od podstaw w dziedzinie SAP. Oczywiście widzę mnustwo SFRUSTROWANYCH (nie sflustrowanych) ludzi, słyszałem również plotki że jest źle. Z ludźmi nie ma kto tak naprawdę pogadać, nie ma kto przedstawić faktów a głupie plotki które jak głuchy telefon zmieniają nieprawdziwą pierdołę do rangi katastrofy. Fajni managerownie zostali pozwalniani co było wynikiem w mniejszym lub większym stopniu nowej wizji head managera. Jednak Capita Polska się nie zwija a jedynie przekształca, ewoluuje. Czy na gorsze czy na lepsze zobaczymy - chociaż GoWorkowe wróżki i wróże wiedzą pewnie lepiej. Na koniec powiem tyle że jeśli chcesz mieć fajną atmosferę to sam ją twórz razem z innymi. Na waszą całą grupę TL jest jeden a was jest wielu. Jeśli ma pupila to jest ich 2-je. Ja mam dobrze bo sam sobie na to zapracowałem i nigdy nie pozwoliłem zmienić atmosfery w moim projekcie. Ludzie którzy ze mną pracują to ludzie na których mogę polegać. Jak macie jakieś pytania i chcecie odpowiedzi szczerej aż do bólu to zapraszam.

df

Akurat szukają sporą liczbę osób. Mój brat pracuje w firmie i co drugi dzień jest zasypywani mailami z HR o aktualnych rekrutacjach. Także proszę nie uprawiać mitologii

Gil

nie ma ofert bo nie ma projektów i nic się nie dzieje.

Paweł

Gdyby w Capita Group było źle to firma miałaby dużo ofert pracy a tu jak na lekarstwo . Ktoś napisał, że tylko byli pracownicy chcą popsuć opinię i taka jest prawda. W myśl powiedzenia" Ta zniewaga krwi wymaga " to się mszczą , że nie pracują już w firmie.

Marcus

@Następna Rewelacja Po pierwsze-nie mam flustracji bo to ja się pożegnałem z Capitą- szkoda że tak późno- teraz na podobnym stanowisku zarabiam 2 tys. więcej. Capita płaci bardzo słabo w porównaniu z innymi. Po drugie-często spotykam się z ludźmi z Capity i wiem jakie nastroje panują wśród załogi, połowa z nich myśli o zmianie pracy, więc o czymś to świadczy. niedługo nie będzie kto miał tam pracować stąd myślę że powoli będą zwijać niektóre projekty.

Bombel

Capita Group ma opinię dobrego pracodawcy i dziwię się niektórym wpisom. Być może nie wszystkim jest w firmie dobrze ale czasami trzeba spojrzeć na swoją pracę!

Marcus

Ludzie, Odpuśćcie sobie tą Capitę. Jest tyle ciekawych firm w Krakowie. Oni się powoli zwijają więc nie warto ryzykować. Słyszałem, że nowych projektów jakoś nie przybywa a stare się kurczą. Chyba tam nikt nie ma pomysłu na rozwój tej firmy i tym samymi pracowników- nie warto tracić czasu na nich.

Karlina

Dysproporcje między wynagrodzeniami pracowników przyjętych w tym samym czasie na równorzedne stanowiska. Zenada

Powroty

Słyszałem o osobach, które wcześniej zrezygnowały, zatrudniły się w innych,podobno lepszych firmach, ale po jakimś czasie wracają do Capity...czyli nie jest tak złe :-)

Poldi

Jak idziesz do pracy z dobrym nastawieniem i chęcią to będzie dobrze!!

Karolka

Niestety widzę, że zmienia się na gorsze. Częste zwalnianie managerów nie zwiastuje nic dobrego. Atmosfera przez to też siadła, przynajmniej u mnie w teamie.

Karolka

Klara

Czy zmieniło się coś w firmie i zaczęliście narzekać na pracę ? Interesuje mnie i miałam zamiar aplikować ale jestem zaniepokojona niektórymi wypowiedziami. Nie chciałabym zmieniać firmy po krótkim czasie pracy. Proszę o konkretne informacje, będę wdzięczna

Księgowy

Zastanawiam się nad wysłaniem aplikacji, ale zależy mi na stałości i pewności zatrudnienia. Słyszałem, że w Capicie zdarzają się zwolnienia grupowe i bez uprzedzenia likwiduje się działy, a ludzi z dnia na dzień wyrzuca na bruk. Podobno tak było z pielęgniarkami i prawnikami. Czy to prawda?

Piotr

Widziałam ostatnią listę ofert pracy i okazuje się, że potrzebują trochę ludzi. W każdym razie jest szansa, że dostanę się. Czy rekrutacja jest trudna?

Rekrutacja

Znalazłam ofertę stażu w dziale rekrutacji. Orientuje się ktoś czy warto??

już niezadowolony

a ja jako pracownik tej firmy i widząc zmiany polegające na wyrzucaniu ostatnich fajnych managerów, nie wróżę Capicie nic pozytywnego, niestety. Ja w każdym razie, rozpocząłem poszukiwania nowego pracodawcy.

Paula

Właśnie aplikowałam do firmy i cieszę się mając nadzieję, że dostanę pracę w firmie. Fajny byłby start w życie.

Ania

Ja miałam interview dziś i do tej pory firmę oceniam za profesjonalną

Ania

Ja miałam interview dziś i do tej pory firmę oceniam za profesjonalną

Pasjat

Capita Group to dobrze rozwijająca się firma, wprowadzająca w swoje działania najnowsze technologie. Takie działania widzą pracownicy i dlatego każdy zaczyna chwalić firmę. Powiem wam, że dobrze mi się tu pracuje i z przyjemnością przychodzę codziennie do pracy.

Marcin

Cześć, dostanę od Was informacje na temat stanowiska Learning Coordinator w Capita? Ktoś pracował, albo zna kogoś, kto pracował? Będę wdzięczny za informacje!

Hanna

Ja prace w Capicie bardzo sobie chwale choc juz tam nie pracuje. Zarobki srednie, mozliwosc rozwoju istnieje tylko trzeba sie wykazac. Problem w tym, ze niektorzy chce byc leaderami po roku pracy, sa sflustrowani jak ktos inny awansuje. Polecam, atmosfera jest fajna.

Balbous

Czy moze ktoś wie dlaczego Capita Group ma tak długa ofertę pracy? Jakiś nowy oddział, czy może projekt?

Drogi

Ja mam pytanie i byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. W poniedziałek zadzwoniła do mnie rekruterka, która przeprowadziła ze mną krótki wywiad o moje doświadczenie i chęć rozwoju w danej branży ( cała rozmowa była po angielsku i raczej nie była Polką). Na koniec powiedziała że będę musiał wykonać test wiedzy w ciągu 3 dni. Minęło już 5 dni i nie mam od niej żadnego odzewu. Mam przez to rozumieć że zrezygnowano ze mnie już po rozmowie telefonicznej ? I Czy byłoby wskazane oddzwonić do niej na numer z którego dzwoniła ?

Darky

Hej, jak wygladaja godziny pracy w tej firmie?

Przemo

Czy Capita Group ma jakieś nowe oferty? Dobra firma i mam zamiar aplikować . Poczytałem opinie ale tu niewiele skorzystałem bo jak zwykle wylewacie swoje żale .

Aneta

@Tomaszco sprawia, że cieszysz się z możliwości pracy w Capita Group? Co uważasz za plusy pracy w firmie? Dodatkowe informacje mogą być istotne dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy i trafiły na ten wątek szukając odpowiedzi na swoje pytania.

Tomasz

Capita Group to fajna firma i cieszę się , że tu pracuję.

Piotr

Capita Group to lider w dążeniu do wdrażania cyfrowych procesów komunikacji. To nowoczesna firma z dużym potencjałem. Widzę, że mają długa listę ofert pracy, pewnie coś nowego gdyż bez powodu nikt nie zatrudnia.

Anonim

Co robi się na stanowisku Junior Accountant? Jakie są obowiązki?

Oluś

Nawet najlepsi czasami popełniają błędy, nie oceniajmy firmy tak szybko.

Zostaw opinię o Capita Group - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capita Group