Opinie o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Capita Polska sp. z o.o., a także Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capita Polska sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

zołza

Odkąd zmienił się general manager obserwuję tylko zmiany na gorsze... Najbardziej ogarnięte osoby rezygnują z pracy, natomiast premiuje się ludzi, którzy poza czubkiem własnego nosa nie widzą nic więcej, Jeżeli ktoś szuka pracy na dłużej, to zdecydowanie nie polecam. Jak tak dalej pójdzie to cały management szlag trafi. Przypuszczam też, że niedługo Indie przejmą większość projektów i chyba o to w tym rozwalaniu organizacji chodzi.

Edward Nigma

Wystawiam opinie neutralna - niech kazdy na podstawie ponizszego opisu sam wyrobi sobie opinie nt tej firmy :). Moze na poczatek pare zalet Capity: - lokalizacja blisko centrum (dobry dojazd, duzo srodkow lokomocji, chociaz na parking firmowy nie liczcie - lacznie budynek ma jakies 30 miejsc parkingowych dla 1000 ludzi); - ludzie (niski poziom presji powoduje generalny klimat luzu, porownywalny do takiego, ktory uswiadczycie w Euroclearze); - atmosfera luzu (nikt nie placze po toaletach, nikt nie chodzi w nerwach); - brak nadgodzin (wyganiaja Cie 1 min po 17 - super); - imprezy firmowe trzymaja poziom (poza okazjonalnie wymiotujacym po toaletach brytyjskim szefostwem); - na poczatku tego roku wymienili komputery na nowe. A teraz wady, ktorych jest niestety duzo wiecej: - jedne z najnizszych pensji w Krakowie (Capita niestety oferuje wybitnie niskie stawki. Tak niskie, ze porownywalne korporacje placa na wstepie 50%-70% wiecej. Dlaczego tak jest? Capita swiadczy uslugi outsourcingowe dla brytyjskich klientow. Poniewaz jest to outsourcing, to musi byc tanio, bo to jest glowna wartosc dodana tego typu uslug. Im taniej, tym lepiej); - klimat tonacego statku, z ktorego ludzie salwuja sie ucieczka (W zwiazku z ww. niskimi pensjami rotacja jest ogromna. Co tydzien HRy oprowadzaja po firmie 5-10 grupki nowicjuszy na miejsce poprzednich 10, ktorzy zdazyli juz uciec. Sytuacja jest bardziej stabilna w przypadku menagerow, ktorzy przy okazji spotkan z szefostwem z UK alarmuja o koniecznosci nieustannego uzupelniania teamow. Jaka slysza odpowiedz? "Oh, don't keep them, let them leave". ); - brak fachowych szkolen (Poza - fenomenalnym swoja droga - kursem pierwszej pomocy nie liczcie na jakiekolwiek fachowe, zewnetrzne szkolenia. Nawet menagerowie nie przechodza szkolen z zarzadzania ludzmi/kontrolowanie morale/organizacji czasu pracy teamu, co niestety potrafi sie bardzo niekorzystnie odbic na pracy calego zespolu); - brak mozliwosci rozwoju (Poniewaz outsourcing opiera sie na podzlecaniu maksymalnie prostych uslug, wszyscy pracownicy danego dzialu robia zasadniczo to samo. To oznacza, ze roznica w kompetencjach pomiedzy menagerem i szeregowym pracownikiem jest znikoma, przez co mozliwosci rozwoju zawodowego sa praktycznie zadne i szybko docieracie do sufitu); - klimat brytyjskiej kolonii (Poniewaz core biznesu bierze sie z UK, regularnie odbywaja sie wizyty rozmaitych oficjeli brytyjskich, ktorych oprowadza sie po firmie, przedstawiajac teamy. Atmosfera tych wizyt przypomina odrobine dogladanie stada owiec na pastwisku - oficjele wchodza w interakcje wylacznie z czolobitnymi menagerami, traktujac reszte ludzi jak powietrze. Smutno. Co jakis czas przyjezdzaja oficjele wyzszej rangi, na czesc ktorych organizuje sie eventy pelna para - baloniki, poczestunki oraz organizuje im oficjalne przemowienia, na ktore wszyscy pracownicy firmy sa zapraszani partiami. Te wyklady to ogolnie rzecz biorac absolutne mistrzostwo politycznej sztuki oratorskiej i prania mozgu mlodym ludziom - taki VIP potrafi przez 40 minut powiedziec 80-120 zdan, z ktorych absolutnie nic konkretnego dla nikogo ani niczego w firmie nie wynika. Cos przepieknego ;D). Dla kogo zatem jest Capita? a) dla mlodych studentow, ktorzy szukaja pierwszej, spokojnej pracy w trakcie studiow; b) dla mlodych ludzi po studiach, ktorzy szukaja pierwszej pracy na gwalt i nie moga znalezc nigdzie indziej; c) dla mlodych matek, ktore chca miec swiety spokoj i stabilnosc zawodowa; d) dla ludzi, ktorzy nie maja wysokich wymagan zawodowo-finansowych, a chca sie skupic na zyciu prywatnym i nie chca miec zadnych nadgodzin, a przy tym cenia sobie fajnych ludzi i atmosfere chillu. Dla kogo nie jest Capita: a) dla ludzi z ambicjami zawodowymi; b) dla ludzi z ambicjami finansowymi; c) dla ludzi z ponad-przecietnymi wymaganiami dot. rozwoju firmy, w ktorej pracuja.

Kamila

Hej, interesuje się stanowiskiem specjalisty ds prawnych, czy ktoś może mi powiedzieć jakie są warunki w tym dziale i ogólnie jaki jest przedział wynagrodzenia w Capita? mam roczne doświadczenie z góry dziękuje :)

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Capita Polska sp. z o.o.?

@Pytanie

Jak się zwolni ktoś z wyższego stanowiska to jest szansa wpaść na jego miejsce. Ewenualnie jak się dział rozwija to wtedy czasem coś się "rozbija" na kilka teamów i jakimś team leaderem można zostać (chociaż teraz teamy raczej się kurczą niż rosną). Innych opcji raczej nie ma. Generalnie nie ma żadnej polityki dotyczącej awansów czy podwyżek. Od przypadku do przypadku. Nawet podwyżek inflacyjnych nie ma, co chyba już jest standardem na rynku.

@korposzczur

W połowie mijasz się z prawdą, od tego roku są jasno określone ogólne zasady przyznawania podwyżek.

@B.

Tak? Jakie? Nie przypominam sobie, żeby coś takiego zostało zakomunikowane. Przypominam też, że podwyżki obiecywane od początku roku jeszcze nie zostały wypłacone... Niby mają być teraz w lipcu, ale po tych jazdach i pokrętnych wyjaśnieniach odnośnie opóźnień i braku zgody "z góry" to ja nadal nie mam pewności.

Xyz
@korposzczur

Skieruj to pytanie do przełożonego, a otrzymasz odpowiedz. Na publicznym forum nikt rozsądny takich informacji nie będzie podawał :)

korposzczur Nowy wpis
@Xyz

Rozmowa z przełożonym potwierdziła moje obserwacje - nie ma żadnych zasad.

Alli

A jak tam Łukaszenka na czele działu Legal? pozwala już pracownikom rozmawiać między sobą czy dalej zakaz? mniejszości wszystkie wytępione? faszyzm jest już oficjalnym sposobem zarządzania? (usunięte przez administratora) dalej codziennością? Powinniście dodać te wartości do waszych Capita Values aby oszczędzić ludziom czasu na aplikowanie do tego cyrku

jestem prawnikiem
@Alli

Już nie. Dział Legal przestał istnieć jakoś chyba w połowie marca.

orzech
@jestem prawnikiem

Chyba nikt nie jest zaskoczony zamknięciem dzialu. Biada tym, ktorzy zatrudnia bylego managera, pana Łukaszenko ;] żadnemu bylemu pracownikowi Capity nie życze spotkania go w swojej firmie.

antypr
@orzech

nie ma nic gorszego niż zarządanie przez strach, mam nadzieje ze Pan Manager się tego nauczył :) dobre praktyki HR, zarządzanie zespołem i projektami - coś takiego tam nie ustniało

gigo
@Alli

Niecały rok temu Pan manager został odsunięty od pracy z ludźmi, w końcu postanowiono coś z tym zrobić, dostał zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób ze swoimi pracownikami, mógł jedynie z team leaderem. Oczywiście nikomu nie wolno było o tym mówić. Przesłuchiwano tych pracowników którzy jeszcze zostali w kwestii zachowania tego Pana, chociaż 99% osób prześladowanych już dawno odeszło i zostało tylko kilka (wspaniała polityka rozwojowa działu) oczywiście wyszło to o czym wszyscy wiedzieli, gnębienie, prześladowania, zmuszanie do samo zwolnienia, mm.oo.bb.ii.nn.gg (pisane tak bo portal usuwa zdania z tym słowem- gnibbom) Pojawił się problem dla góry firmy co z tym delikwentem zrobić, jak się go pozbyć, konsultowano to z zewnętrzną kancelarią itp. Dziwne, że przez tyle lat HR i jego przełożeni chowali głowę w piasek i nic z tym nie zrobili. Po przesłuchaniach pracownicy usłyszeli min. że "to był taki specyficzny sposób zarzadzania trochę nieodpowiedni, będziemy myśleć co tym zrobić, damy wam znać". Aby uprościć i zabezpieczyć siebie pracodawca rozwiązał cały dział, chociaż chciano się pozbyć tylko jego.

biedronka
@gigo

Alleluja!! to nie ja zwariowałam tylko wszyscy to widzieli!! A pan Manager mówił ze ze mną jest coś nie tak :)

tom Nowy wpis
@gigo

Najwieksza szkode to zrobił ktoś kto dał temu Panu jakiekolwiek uprawnienia do zarzadzania czymkolwiek, ale to tylko dowodzi brak podstawowych umiejętnosci kadry zarzadzajacej.

byly pracownik Nowy wpis

Pracowalam w tej firmie rok, dziwne ze az tyle. Byla to moja pierwsza praca w korporacji - jak wiadomo zawsze gdzies trzeba zaczac, natomiast moj owczesny team nie przyjal tego zbyt dobrze, byli wrecz oburzeni ze management UK zdecydowal sie zatrudnic kogos bez doswiadczenia w tym dziale i raczej niechetnie podchodzili do szkolenia mnie. Po 3 miesiacach dowiedzialam sie ze dostane umowy na czas nieokreslony, mimo zapewnien podczas rekrutacji taka jest sciezka. Dostalam umowe na rok. Po pol roku kiedy mialam otrzymac swoj bonus ktory tez byl jednym z warunkow zatrudnienia dowiedzialam sie ze w mojej umowie jest nieco inny zapis i przez to nie otrzymam bonusu - dzieki, teraz przynajmniej bede czytac 3 x uwazniej to co podpisuje (ps. Inne osoby w zespole dostaly ten bonus). Po 4 miesiacach na stanowisku w dalszym ciagu nie mialam zadnych uprawnien do systemow ale magicznie zostalam nagle oddelegowana na inny projekt ktorego znowu musialam uczyc sie od podstaw. Po dwoch miesiacach od tego zdarzenia nagle wszyscy pracownicy ktorzy pracowali na moim pierwotnym projekcie zostali zwolnieni, a mi kazano zamykac procesy jako jedynej, nagle udalo sie nadac mi uprawnienia. Mialam robic to dodatkowo przez 3 dni, robilam to 2 kolejne miesiace. Pozniej, mimo nawalu pracy i grubo pomniejszonego skladu zespolu dolozyli jeszcze jeden projekt na ktorym bylo mnostwo pracy. Nie wspomne w tym wszystkim o wielu niedomowieniach, otwartym obrazaniu pracownika przez cudowny management UK, ktory wcale nie kryl sie z tym ze traktuje nas jako tania sile robocza, niesamowitej arogancji z ktora nie spotkalam sie nigdzie indziej. Na koniec wszyscy z dnia na dzien dostalismy wypowiedzenia do rak. Redukcja etatow. Niesmak pozostał.

X Nowy wpis
@byly pracownik

Brzmi znajomo... Obserwowałam to z trochę innego miejsca, ale wspomnienia mam podobne. Nie wyniosłam z Capity zbyt wielu dobrych wspomnień, a doświadczenie z pracy może i ładnie wygląda na papierze, ale nic poza tym.

Czy pracownicy Capita Polska sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Xyz
@Pytanie

Każdy zespół może się integrować we własnym zakresie. Z uwagi na pandemię i zagrożenie epidemiczne nie ma aktualnie ogólnofirmowych integracji dla wszystkich pracowników.

Learning Coordinator
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Bardzo sprawnie działający dział HR. Rozmowa wstępna, test z angielskiego, później około 30 minutowa rozmowa w języku angielskim, zaproszenie na interview. Feedback zawsze na czas. Pracy niestety nie dostałam ale odpowiedź dostałam po 5 dniach i jasno wyjaśniono mi powody (angielski nie był wystarczający). Sam proces rekrutacji wspominam bardzo miło i sporo mnie nauczył.

Pytania

Customer service, wady, zalety, doświadczenie

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Edward Nigma

M
@Edward Nigma

Pierwszy prawdziwy opis Capity, na jaki tu trafilem - DZIEKUJE! Spedzilem w firmie troche czasu i ten opis trafia w samo sedno. Swietne miejsce na poczatek, 1-2 lata pracy i ogien do przodu. Nie ma sie co rozwodzic nad placami - sa cholernie niskie, ale jest tez spory luz i relatywnie duzo czasu na doszkalanie sie. No i swietni ludzie jako ogromna wartosc dodana :)

Marta z Bieżanowa
@Edward Nigma

Pracowałam w firmie 4-5 lat temu i widać niewiele się zmieniło. Opis w punkt, zgodny z moim doświadczeniem. Polecam firmę jedynie na start, po roku-dwóch trzeba zaczynać myśleć o kolejnym kroku. Okrojone procesy i powtarzalne czynności codziennej pracy nie rozwijają zawodowo i po pewnym czasie można zorientować się, że jesteś "w kropce" i jedyne wyjście to rozpoczynanie od samego początku w poważnej firmie.

@Marta z Bieżanowa

Widzę pewną sprzeczność w komentarzu. Polecasz firmę na start na 1-2 lata, jednocześnie mówiąc, że byłaś z nami prawie 5 lat :) Mamy naprawdę sporo osób, które są w firmie 4-7 a nawet prawie 10 lat. I nie, nie dlatego, że nie mają dokąd pójść - dobrze im tu po prostu :)

x
@Pracownik

Napisała, że pracowała 4-5 LAT TEMU, a nie że przez taki czas.

Karpik
@x

Hahaha, no i właśnie tacy ludzie pracują w Capicie przez dłuższy czas. Wyjaśniam - nieumiejący czytać ze zrozumieniem ????

@zołza

Coś w tym chyba jest... Jeszcze do niedawna zajmowaliśmy dwa piętra. Teraz tylko jedno.

falafel
@zołza

jak to, to szczytowe osiągnięcie obecnego menagera tzn. darmowa kawa i PlayStation, na którym gra tylko IT Ci nie wystarcza? :D

Jakoś nie :D

ITI
@falafel

dlatego nie przedłużono ci umowy bo nie grałeś na PS? Przeciez byłeś takim wspaniałym pracownikiem. I nie tylko IT gra na PS :) baw się dobrze gdziekolwiek jesteś. heh kolejny hejt frustrata

falafel
@ITI

jestem dalej z wami, ale na Ps nigdy się nie załapałem :) po prostu nie widzę zmian poza w biurze poza w/w.

@falafel

Powiedzcie mi jaki jest sens z posiadania PlayStation w miejscu pracy? Owszem, jest pół godzinna przerwa, ale kurna w tym czasie ledwie pady się uda dostać. Chyba że opierdzielenie się to czyjeś główne zajęcie w tej firmie. Mi jeszcze nigdy nie udało się znaleźć na tyle wolnego czasu żeby zagrać. To PS tylko wkurza ludzi, którzy mają co robić...

Edward Nigdma
@Kumkum

Sens jest czysto propagandowy :). Play station to realnie rzecz ujmujac najmniejsza mozliwa inwestycja w ogolny well-being pracownikow, ktora mozna sie chwalic przy kazdej mozliwej okazji, co z reszta regularnie ma miejsce ;). Tak jest, jeszcze przez najblizszych 10 lat bedziecie slyszec o tym, ze "You were telling us you wanted some more life-work balance at the office? We got you a play station. See? We're constantly listening to your feedback" ;D.

Ania
@zołza

Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie. Od momentu zmiany GMa widzę postęp, firma się rozwija. Rośnie zapotrzebowanie na nowych pracowników do istniejących już projektów. Mamy możliwość rozwoju dzięki szkoleniom i wsparcie od Team Leaderów i Managerów. Co więcej, nasz nowy GM jest człowiekiem, który jest dla nas dostępny i otwarty na dyskusję, słucha nas. Co do udogodnień w formie darmowej kawy czy Playstation to w moich oczach jest to sposób na dorównanie standardom innych korporacji- to dobrze. Nie do końca rozumiem oburzenie innych tym faktem. Wielkie zmiany nie przyjdą z dnia na dzień, wszystko zaczyna się od małych kroków :) Ty 'przypuszczasz', że Indie przejmą większość projektów, a ja z kolei słyszałam, że nowe (projekty) mają zostać otwarte właśnie w Krakowie. Do wad mogę niestety zaliczyć aspekt finansowy- liczę, że i to wkrótce się zmieni. Pracuję tu już kilka lat i od około roku czuję, że wszystko zmierza ku dobremu. Podsumowując, atmosfera i perspektywy w Capicie są świetne.

@zołza

Komentarz ma dwa lata, a firma jak istniała tak istnieje ;-) GM też się wyrobił przez ten czas. Pracuję tu prawie 5 lat i bardzo sobie cenię firmę jako pracodawcę i ludzi, których mam wokół :-)

megaloman
Kandydat

Hej, jakie opinie macie o dziale HR w Capicie?

@megaloman

A o co dokładnie pytasz?

megaloman
@~pracownik

Jaka panuje atmosfera, czy można się rozwijać?

@megaloman

Chyba pytasz o zespół, gdzie są stanowiska Onboarding coordinator, Extensions coordinator, etc. Zespół jest spory, można się bardzo dużo nauczyć jak chodzi o procesy onboardingu czy obsługę klienta anglojęzycznego. Co do rozwoju - wszystko zależy od Ciebie.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

@Pytanie

Umowa na okres próbny ( 3 miesiące ) , potem na ogół na czas nieokreślony lecz zdarzały się przypadki na czas określony. Po pozytywnym przejściu okresu próbnego, brak wzrostu wynagrodzenia. Po około 12 miesiącach można ubiegać się o ,,zdjęcie" juniora lecz nie są to sztywne ramy czasowe.

Sprzedawca
@Pytanie

nie chce nic mówić, ale w Lidlu już proponują 4.000 brutto :)

@Sprzedawca

Fantastycznie, że w Lidlu oferują 4K, to ciężka fizyczna praca, dobrze, że wreszcie nie opłacana płacą minimalną.

Desek
Kandydat

Hej, Jak się pracuje w dziale HR? A dokładniej na stanowisku HR coordinator? Jak atmosfera, warunki pracy? :)

Gabriela
@Desek

Nie wiedziałam, że e firma Capita chce zatrudnić kogoś na stanowisko HR Coordinator - widziałam jedynie ogłoszenie dotyczące pracy jako HR Specialist. Może w związku z tym już dostałeś tę posadę? Powiedz coś o swojej aktualnej sytuacji.

@Gabriela

To są 2 osobne procesy rekrutacyjne. Zapraszamy do aplikowania :) HR Specialist: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=f437159c1925400b8798f11d16355c4a HR Coordinator: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=4bc78073b84646dfb5cf9235bb23c24b

@Desek

Fajna atmosfera, super ludzie i dużo można się nauczyć. Procesy podzielone na konkretne działy: Contractor Care, Onboarding, Extensions. W zależności co Cię interesuje w HR możesz też wspierać wszystkie zespoły :)

Kris

Czy dalej jest zdalna praca w Capita?

Kryśka
@Kris

Tak.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Capita Polska sp. z o.o.?

asa
@Pytanie

po okresie probnym 3 miesiace, ale serio nie chcesz tam pracowac...

@Pytanie

Kiedyś rzeczywiście umowę na czas nieokreślony w większości przypadków dostawało się po 3 miesiącach, ale z tego co wiem to zmieniła się polityka. Nie wiem czy we wszystkich teamach, ale w moim jest tak, że nowe osoby dostają najpierw 3 miesiące, potem kolejną umowę na jakiś dłuższy czas (chyba 2 lub 3 lata) i dopiero po niej mają obiecane, że dostaną na czas nieokreślony. Najchętniej to w ogóle by nie dawali na czas nieokreślony, ale chyba w kodeksie pracy jest taki wymóg i nie mają wyjścia. A te 3 lata to i tak pewnie niewiele osób wytrzyma :D Ogólnie Capity nie polecam.

Kamila

Odp
@Kamila

Warunki są na pewno sprzyjające dla kogoś kto lubi pracować samodzielnie i wychodzić z inicjatywą. Duża elastyczność w porównaniu z projektami działającymi na KPI, za cenę tego że często trzeba na własną rękę szukać rozwiązań i drążyć temat przy minimalnych instrukcjach od klientów. Może być ciężko odnaleźć się komuś kto preferuje odgórnie uporządkowaną pracę i klarowne procesy. Sama praca jest z gatunku contract management, czyli do ogarniania są nie tylko aspekty prawne, ale też finanse, administrowanie bazami, compliance, software itp. Generalnie w firmie osoby z doświadczeniem (1-3 lat) zwykle pewnie łapią się w przedziale 3.5-6k, ale nie ma reguły i wszystko zależy od projektu.

Krystyna
@Odp

Czyli Twoim zdaniem w Capita Polska najlepiej odnajdą się osoby samodzielne i kreatywne? A możesz napisać, czego firma wymaga od kandydatów pod względem technicznym? Bardzo dziękuję.

Trfhxh
@Kamila

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to na start dostaniesz 3k brutto i po każdym roku jakąś podwyżkę (z tymi bywa różnie, ale ogólnie ta są kwoty pomiędzy 200, a 600 zł, z tym, że dużo częściej ludzie dostają 200 zł). Teksty o wynagrodzeniu rzędu 6k (nawet po 3 latach) polecam puszczać mimo uszu - jedyna szansa w Legalu na takie zarobki to zostanie team leaderem albo managerem, szeregowi pracownicy na takie wynagrodzenie nie mają szans. Co do samej pracy to jest bardzo mało prawnicza, za to dużo w niej Excela i to takiego w miarę zaawansowanego. Dział ma wewnętrznie opracowane szkolenia z tego programu, które faktycznie szybko potrafią nauczyć bardzo wielu funkcji Excela, natomiast, na ile tworzenie zaawansowanych wykresów etc jest potrzebne prawnikowi odpowiedz już sobie sama. Na minus - panuje tam bardzo dziwna dyscyplina, doniesienia o zakazie rozmów między biurkami (że o zakładaniu słuchawek, czy zajrzeniu na np Onet nie wspomnę) niestety nie są na wyrost.

byly pracownik
@Kamila

Nie, nie i jeszcze raz nie. Ciagłe obserwacje, patrzenie na rece, wysyłanie maili o godzinie przyjścia i wyjścia, podczas lunchu Manager akurat codziennie idzie do kuchni po kurtkę i zapalić - obserwuje czy jesz, czy skończyłeś, wysyła maile czy juz jestes przy biurku jak spędzisz na przerwie 4 minuty za długo. Zarządzający wychodzą z założenia że nie ma co szkolic nowych ludzi bo i tak zaraz odejdą, nie nauczysz sie nic, a nabawisz nerwicy. Nie ma czegoś takiego jak team meetingi, nie ma dzielenia sie doświadczeniami, nie ma podziału pracy i obowiązków. Są za to 2 osoby pracujące już chwile, które niewiadomo co robią - bo po co mają czegokolwiek uczyć młodszych stażem kolegów - a stawiani są za wzór do naśladowania i awansują co chwile w wielkiej tajemnicy przed reszą zespołu. Jak lubisz sie podlizywać managerowi to masz szanse zarobić może 4,200 brutto po roku czy dwóch, ale psychicznie musisz sie nastawić na terror bądź być tak samo nasawionym do pracy jak on. Dopóki nie zmieni sie zarządzający to nie ma szans zeby cokolwiek sie w tym dziale zmieniło. Z całą pewnością jest na bieżąco z tym, co piszą na GoWork - ale nie bardzo sie tym przejmuje. Ukrywa ważne sprawy, kłamie w żywe oczy, ośmiesza pracowników przed innymi, ma sie za świetnego managera a zdolności zarządzania teamem i treści merytoryczne jakie prezentuje są żadne. PORAZKA, miałem wielu przełożonych ale z kimś takim nie miałem i mam nadzieje w przyszłości nie będę miał do czynienia. Szkodzi tej firmie, a potrafi tylko obgadywać i donosić na innych, nie wiem jakim cudem nikt go jeszcze nie zwolnił. O to że nie ma projektów oskarża wyższych w hierarchii dyrektorów czy niewiadomo wie kogo, a prawda jest taka że sam nic sobą nie reprezentuje. Żandych merytorycznych szkoleń, za to ciągłe spotkania, obgadywanie innych Teamów i członków własnego Teamu, snucie planów, które nigdy nie będą zrealizowane. za narzędzie idealne pranwika uważają Excel - sami wrzucając jakieś niezrozumiale zadania - a nie wytłumaczą nic i każde zadane im pytania cedują na innych "zasiedzianych" kolegów z zespołu, którzy są tak leniwi ze i tak nie pokuszą się na udzielenie ci konketnej odpowiedzi. O legalisie/lexie można zapomnieć - firmy przeciez nie stac bo muszą kupić kawę do kuchni. Nie ma sensu, strata mojego czasu i nerwów, nawet "na start" - tylko się zniechęcisz. Zarobki dla najniższego stanowska Legal Analyst to 3,5 - każda próba negocjacji przy przedłużaniu kontraktu jest poczytywana za bunt. OMJAĆ

ex-pracownik

Zgadzam się w 100% z @byłym pracownikiem. Omijać szerokim łukiem

Na
@ex-pracownik

Opis trafiony w punkt na 100%

Kamo
@Kamila

Jak ci zdrowie psychiczne miłe to omijaj z daleka, wystarczy poczytać albo posłuchać o Panu zarządzającym działem i jego wspaniałych metodach pracy i wartościach.

Adam

Miejsce idealne dla studentów i osób chcących rozpocząć pracę w korporacji. Nie należy oczekiwać dużych zarobków ( jak wcześniej kilka osób wspomniało, Capita wypłaca jedne z najmniejszych stawek w Krakowie ) - stanowisko juniorskie w zależności od działu to ok 2,3 k na rękę. Polecam omijać szerokim łukiem dział procurement'u ze względu na bardzo fałszywego i nieprofesjonalnego Team Leda. Najlepszymi zespołami na samorozwój są HR, zespół pracujący z SAP oraz dział ,,Włochów".

B
@Adam

W firmie są dwa działy procurmentu, w jedynym rzeczywiście TL/Mngr miał dziwne praktyki. Drugi pięknie śmiga, ma odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu i nawet kilka nagród na szczeblu dywizji na swoim koncie :)

@B

Ciekawe czy mamy na myśli tych samych TL. W każdym razie , wszędzie trzeba uważać :)

Jenny_ 123

Jesli chodzi o Legal Team to od dwoch miesiecy wiele sie zmienilo jesli chodzi o prace, flexibility & projekty,takze nie moge sie do konca zgodzic z powyzszym komentarzem dotyczacym Legal zespolu I pracy w Capicie. Bylo wiele sytuacji,gdzie ludzie notorycznie spozniali sie do pracy. Szkoda tylko ze nie zostali usunieci z pracy wczesniej, tylko trzeba bylo czekac na zalozenie przez nich wypowiedzenia.

Ehh
@Jenny_ 123

To trzeba bylo im wypowiedzirc umowe wskazujac za powod notoryczne spoznianie sie albo nie dawac po dwoch miesiacach umowy na czas nieokreslony. Z reszta wasza strategia jest taka ze, jak ktos Wam nie psuje to potraficie mu tak zycie w firmie uprzykrzyc notorycznymi spotkaniami i inwigilacja ze i tak odejdzie bo nikt o zdrowych zmyslach tam dlugo nie wytrzyma. Tak tez bylo ze mna. Bardzo ciezkie do zniesienia psychicznie miesiace i do tej pory trauma na dama mysl o managerze dzialu

Poli
@Jenny_ 123

Nikt się nie spóźniał do pracy, to jakieś kompletne bzdury. Widać, że ktoś się chce usprawiedliwić panie manager.

Ehh
@Poli

Poli, a nawet jakby sie spoznial, to przeciez mozna bylo przychodzic miedzy 8 a 9 i wyjsc po 8 h, wiec nie rozumiem o co chodzi Jenny ????(usunięte przez administratora)

Niedoszły pracownik

Niestety po dwóch miesiącach od wysłania cv otrzymałem odpowiedź, że jednak nie rekrutują. Strata czasu a język angielski postanowiłem zostawić po prostu dla siebie (obecnie czytam "Gone With The Wind" M.Mitchell). Zresztą po tym co widzę jakie tu zarobki (przed tzw. pandemią), to tym bardziej dobrze, że nie otrzymałem angażu.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Capita Polska sp. z o.o.?

Cappuccina
@Pytanie

Imprezy firmowe sa organizowane w "Forty Kleparz" i sa bardzo spoko. Co do spotkań integracyjnych - to już chyba sprawa wewnatrz zespołu, czy chca razem wychodzić, czy nie.

byle

Co do pracy w dziale Legal, sama praca w porządku tylko zarzadzajacy widzi tylko same problemy wszedzie.Wprowadza wojskową dyscypline, jest nieoficjalny zakaz rozmów przy biurkach, za kilkuminutowe spoznienia groził zwolnieniem i pipem, czepianie się dosłownie wszystkiego, ludzie zastraszeni. Co chwilę trzeba było rekrutować nowe osoby bo mało kto chce pracować w takiej atmosferze.

Jerry
@byle

Ale wspomnienia :) Pamiętam jak na wstępie usłyszałem od tego pana managera "no bo u nas jest jak w wojsku" myślałem, że żartuje, niestety nie. Wytrzymałem miesiąc. Pozdrowienia dla tych co jeszcze zostali.

ludzik
@byle

Wielcy panie i panowie prawnicy co nie potrafią cześć odpowiedzieć jak się ich mija. Dobrze wam tak, homonto założyć i za robotę się wziąć.

Nick
@ludzik

Myśli taki że jak skończy prawo to już w lektyce do pracy będą go nosić a wszystkie dywany pod nogi rozwijać bo przecież pan mecenas idzie - ludzie popracujcie poza korpo przez miesiąc a zobaczycie jak wygląda zycie. W d@$@@" się przewraca.

Bursiarz
@byle

z Legalem to ogólnie jest jakiś strukturalny problem. siedzą cicho, nie mówią nikomu cześć, nie integrują się, milczą i nawet się nie uśmiechają. nie wiadomo co robią, prawdopodobnie niewiele. istnieje tam nadreprezentacja kierownictwa w stosunku do tych podstawowych pracujących stanowisk, co chwila chodzą na jakieś udawane spotkania. ludzie często się rotują i nie utrzymują kontaktów z innymi teamami. nie zazdroszczę im, to nie jest dobra wizytówka dla Capita.

Paula
@Jerry

Też tam pracowałam i pamiętam jak ten pan manager kazał mojemu koledze z działu szukać w internecie zdjęć odznak i medali wojskowych aby wydrukować i przypinać pracownikom za zasługi dla niego - to nie żart. Poza tym ciagłe szczucie jednych pracowników na drugich, rozmowy tylko 1 na 1 oczywiście aby nie było świadków tego co mówi a wszyscy zastraszeni, atmosfera jak w obozie każdy podejrzany. Nowo przyjętym obiecuje gruszki na wierzbie nastawiając już odpowiednio w zamian za ślepe oddanie i donoszenie. Ktoś zrobił wielką krzywde tej firmie dając jakakolwiek władzę tej osobie niezruwnoważonej psychicznie, zgadnijcie dlaczego odeszłam.

Joe

Hej! Jak wyglada praca w Human Resources i jakie jest wynagrodzenie?

@Joe

Masz na myśli wewnętrzny dział HR czy jeden z projektów?

Johnny z Arizony

Opinia neutralna Zalety: - miejsce - dobry dojazd komunikacją miejską - w większości projektów ciężko o nadgodziny - dosyć luźna atmosfera (w zależności gdzie się siedzi ;p) - jak się trafi na fajny projekt i potrzebuje spokojnego, stabilnego zatrudnienia, a nie zarobków, to taka osoba będzie zachwycona - spoko imprezy firmowe - ludzie - niezależnie od stanowiska, są mega spoko - abstrahuję od umiejętności typowo managerskich czy sposobem zarządzania działem, o których później :D - bezproblemowe zarządzanie czasem wolnym (urlopy, na żądanie itd.) Wady: - jak wspominano wcześniej - zarobki raczej niezbyt atrakcyjne - dalej tutaj jest drobne poczucie taniej siły roboczej - wybitnie fałszywi współpracownicy z zagranicy - typowo wyspiarskie podejście - masz trzymać uśmiech na ryju, choćby się waliło i paliło. Dodatkowo chyba większość w Londynie rzeczywiście myśli, że praca w krakowskim oddziale Capity to dar od niebios i że zatrzymają pracownika perspektywą jakiejkolwiek pracy. - wątpliwej jakości udogodnienia - wspominane już legendarne PlayStation czy chillout room :D - stopniowe przenoszenie niektórych działów do Indii, bo wiadomo, że tam taniej - spotkania z "ważnymi osobami" - "nam zależy, jesteście super, dobra lecę na samolot" - plus dłuższe spotkania wyłącznie z managerami - straszny rozstrzał pomiędzy umiejętnościami zarządzania przez niektórych managerów Takie, które nie pasują do wad albo zalet: - jeżeli komuś podobają się spotkania typu motywacyjne filmiki, czy cringe'owe nagrania (przynajmniej dla mnie), to MOŻE będzie zadowolony z atmosfery typowo korporacyjnej - jak kogoś nie interesuje nakład pracy innej osoby/innych działów, to przeżyje - są działy w których jest sporo do zrobienia, a też takie, które mogą przesiedzieć większość czasu przy PS4 albo w kuchni. Podsumujmy: - jak kończysz studia i chcesz mieć jakieś doświadczenie przed rozpoczęciem większej kariery, to Capita jest dla Ciebie - chcesz mieć święty spokój - Capita jest dla Ciebie, pod warunkiem, że trafisz na stabilny dział

Agnieszka

Nie wiem, czy w całej firmie tak jest, ale przynajmniej w 3 projektach, w których pracowałam, atmosfera była wspaniała. Wszystko inne, o czym piszą ludzie czyli zarobki czy brak szkoleń to niestety prawda. Mimo to daje opinię pozytywną.

niktważny
@Agnieszka

Długo już pracujesz w Capicie? A czemu zmieniałaś projekt aż 3 razy? Które są spoko? Mój projekt niedługo będzie zamknięty (business przenosi się do Indii oczywiście) i zastanawiam się nad tym czy próbować dołączyć do innego czy jednak szukać poza Capitą. Opinie na tej stronie nie są zupełnie z czapy i mam świadomość capitowych słabości, ale mimo to przyzwyczaiłem się już do tego miejsca i panujących zasad.

Zostaw merytoryczną opinię o Capita Polska sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Capita Polska sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 179 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Lubicz 23