Opinie o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Capita Polska sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capita Polska sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

Lilja

jako osoba swiezo po studiach nie mialam zbyt duzego wyboru jesli chodzi o prace, jednak tego bardzo zaluje. Wyjatkowo rozczarowujacy management. Nie rozumiem jak mozna trzymac kogos tak nieprofesjonalnego w firmie jak jeden z managerow, ktory czesto uzywal glosno niecenzuralnych slow w pracy, co wiecej w rozmowach dotyczacych jego zycia prywatnego. nikt nie jest bez winy i ja zdaje sobie sprawe z tego ze nie wszystko robie dobrze. Przypomniala mi sie pro po tego managera i konsekwencji czynow jedna sytuacja. Zaczynajac prace w Capita zapomnialam wykonac jeden z powierzonych mi obowiazkow, nie dostalam papierowej wersji dokumentu. ROZUMIEM, MOJA WINA. Ale moj manager gdy zdal sobie sprawe o moim zaniedbaniu, trzymajac w rece dokument poprosil mnie zebym go poszukala i dala mu update. Po 20 minutach mojego bezsensownego szukania, a za czym idzie Capito- 20 minut bezcelowej czynnosci, ktora wykonalam ze wzgledu na to, ze management robi co chce, moj manager przyszedl do mnie, zaczal sie smiac i machac mi kartka przed twarzą mowiac ' zartowalem, ale smiesznie bylo zobaczyc jak szukasz tego wszedzie''. poza tym, SDM ktory mowi do pracownikow ' jesli macie jakies g*wno w swoich plikach to prosze to g*wno posprzatac'. zaluje ze przepracowalam tyle czasu w tej firmie. W bardzo duzej mierze praca opierala sie na plotkowaniu o innych i wychodzeniu na papierosa. Oczywiscie wychodzic mogli wybrancy tak srednio raz na 40 minut. Inni robili to zamiast lunchu. Gratuluje Capito, ze pozwolilas sobie na samowolkę.

@Lilja

Lilja, jakbyś była managerem jak by wyglądała twoja praca, twoje zachowanie, twoja postawa? Niestety wyolbrzymiasz i nadinterpretujesz pewne rzeczy. Nie idealizuj świata, bierz go takim jaki jest, i jak ktos próbuje rozładowac atmosferę nie bierz tego jako afront.

@Lambo

Cześć @Lambo Używanie słów niecenzuralnych w pracy jest Twoim zdaniem w porządku? Dla mnie problemem nie jest to, że ktoś próbuje rozładować atmosferę w taki sposób jak opisałam poniżej- raczej fakt, że Capita pozwala na to, żeby ktoś marnował czas na głupie żarty- za który płaci firma.

@Lilja

@Lilja czy słowa niecenzuralne zostały użyte aby cię obrazić czy wyrażały emocje rozmówcy. Czy to była rozmowa z Tobą czy z kimś innym i tylko słyszałaś. Nie ukrywam że sam używam takich słów gdy rozmawiam z ludźmi, z którymi czuję się dobrze. Czy zwróciłaś uwagę tej osobie aby nie używała takich słów? Niby oczekujesz zmiany ale nie podejmujesz sama żadnej akcji, liczysz że problem się sam rozwiąże. Nie ma czegoś takiego jak kolega zarządu, nie w tej firmi i to co mówisz to zwykły fałsz. Dział HR jest od tego aby zgłaszać takie rzeczy. Już się niestety nie przekonasz ponieważ zamiast podjąć działania - uciekłaś. Po ucieczcze żal bierze górę i wylewasz to teraz tutaj jak pomyje z wiadra. Mamy prawo czuć się w pracy swobodnie, mówić o naszych prywatnych sprawach luźno z ludźmi z naszej "kasty", którzy potem nie będą nas oczerniać na forum za użycie brzydkiego słowa. Mamy prawo stracić trochę czasu, za który traci klient, jeśli to ma wprowadzić większy luz w pracy i lepszą atmosferę. Niestety mały żart wobec ciebie przerodził się w przykre zdarzenie. Przynajmniej taka jest twoja interpretacja ale tak na prawdę nie możesz mieć pewności co twój przełożony miał za cel - nie spotkaliście się w tym samym miejscu. Co do "faktu" że kapita na to pozwala to jak napisałem - nie przedstawiasz faktu bo nie zrobiłaś NIC aby sprawdzić czy Capita na to pozwala - to jest tylko i wyłącznie Twoja OPINIA. Chciałbym Ci pomóc jak tu byłaś i tak się czułaś, jeśli było Ci z ty źle. Brak zrozumienia rodzi frustracje i błędne interpretacje. Szkoda że nie spotkaliśmy sie wtedy i nie mogliśmy sobie porozmawiac przy kawie. Poza tym jest tyle akcji w których można brać tu udział i świetnie się bawić w "kastach" i jeśli nie ma backlogów, nie ma tez problemu z delgacją pracownika do takich rzeczy. Są też zajęcia "pozalekcyjne" - siatkówka, piłka nożna itp. - W których brałaś udział? Baw się dobrze tam gdzie jesteś i oby spełniły się Twoje oczekiwania.

@Lambo

Mam nadzieję, że kiedyś przestaniesz zakładać z góry jak i kiedy ktoś się zachował. Pomoże Ci to zyskać trochę wyrozumiałości. To, że przytoczylam sytuację będące dla mnie niemilym doświadczeniem nie oznacza, że zachowałam się biernie w takich sytuacjach. Forum na goworku jest po to żeby przedstawiać swoją ocenę pracodawcy. W Twojej opinii jest dużo założeń dotyczących tego jak sie zachowałam. Pamiętaj proszę, że nie przedstawiłam konsekwencji tych sytuacji, ani tego jak dalej sie potoczyły.

@Lilja

Czytaj ze zrozumieniem proszę.

@Lambo

"Co do "faktu" że kapita na to pozwala to jak napisałem - nie przedstawiasz faktu bo nie zrobiłaś NIC aby sprawdzić czy Capita na to pozwala" "Są też zajęcia "pozalekcyjne" - siatkówka, piłka nożna itp. - W których brałaś udział?" Kontrolujesz to co piszesz, czy masz standardową wypowiedź obronną firmy z której wybierasz losowe zdania? Pamiętaj jeszcze, że Capita ma w ofercie Luxmed i Multisport, polecam uwzględnić jeszcze to następnym razem w obronnym elaboracie :) Kończę już dalsze wypowiedzi. Nie jest to mój poziom dyskusji. Twoja wypowiedź dla biernego czytelnika tego forum jest jeszcze mniej zachęcająca do pracy tam niż moja. Nie wiem czy taki efekt chciałeś uzyskać. Wydaje mi się, że nie. Pozdrawiam i życzę więcej luzu.

@Lilja

"Kontrolujesz to co piszesz, czy masz standardową wypowiedź obronną firmy z której wybierasz losowe zdania?" - wyciągam z kapelusza :P "Nie jest to mój poziom dyskusji" - Przykro mi że Cię zawiodłem ale nie zwykłem zaniżać poziomu dyskusji do innych. "Twoja wypowiedź dla biernego czytelnika tego forum jest jeszcze mniej zachęcająca do pracy tam niż moja." - decydujesz za wszystkich pozostałych czytelników? "życzę więcej luzu." - piszesz to po tym całym żalu który tu wypisałaś? Czy to na pewno mi potrzeba luzu? Luxmed i Multisport nie są zajęciami które mogą integrować ludzi. Multisport może jeszcze jakoś do tego posłużyć ale ten Luxmed... "Hej chodźmy razem na kolonoskopię, poznamy się bliżej!!!" Zaproponuję to ludziom od eventów

Brygada
@Lambo

Lambo, probujesz ratować "dobre" imię Capity, syzyfowa praca. Lilja ma rację! Wiem o kogo chodzi, cały open space o tym mówił.

Hejo

Capitowcy! Obecnie jestem zatrudniona na okres próbny na juniorskim stanowisku. Czy w razie pomyślnego jego przejścia mogę liczyć na wyższe wynagrodzenie? Jest jakaś polityka na całą firmę, czy wszystko zależy od działu, teamu?

mo
@Hejo

A czy zmienily ci sie obowiazki? Bo w sumie zgodzilas sie na okreslona sume przy zatrudnieniu...

hejo
@mo

No właśnie ustalone wynagrodzenie dotyczy okresu próbnego, później podpisywałabym już pewnie umowę na czas nieokreślony. Chodzi mi o to, że okres próbny ma być dla mnie testem, czy się nadaję na to stanowisko. Jeżeli „zaliczę” ten test, to czy mogę liczyć na wyższe wynagrodzenie w nowej umowie?Ktoś coś?

ron
@hejo

Hej, najpewniejszym źródłem informacji będzie TL Twojego zespołu ;) na forum nikt Ci nie da gwarancji bo to pewnie od stanowiska zależy.

@ron

Na tym forum możliwie jest również uzyskanie takiej informacji. Wszystko zależy jednak od osób, które zabierają tu głos. Pewnie już od pewnego czasu jesteś pracownikiem w Capita Polska. Powiedz, czy osoby bez żadnego doświadczenia mają szanse na zatrudnienie w tej firmie?

@hejo

To jest test zarówno dla Ciebie jak i pracodawcy. Jeśli kwota którą dostajesz jest kwotą uzgodnioną to nie ważne na jaki okres jest umowa. W każdej firmie działa to podobnie. Owszem przełomy umów jest to fajna chwila na przedyskutowanie zmiany wynagrodzenia natomiast na okresie próbnym udawadniasz jedynie że jesteś warta tej kwoty którą Ci zaoferowano chyba że na rozmowie ustalono z Tobą inaczej. tak jak napisał @ron, najlepiej zapytaj swojego przełożonego.

@Lambo

Cieszę się, że postanowiłeś dołączyć się do tej dyskusji. Wzajemna pomoc jest tu bowiem bardzo istotna. Zapewne jesteś pracownikiem w firmie Capita Polska. Powiedz, czy macie tam organizowane jakieś cykliczne szkolenia, podnoszące Wasze kwalifikacje?

Mokka HR
@hejo

Witaj, jeżeli kwestia zmiany wynagrodzenia nie została omówiona przed podpisaniem umowy na okres próbny to Twoje wynagrodzenie nie ulegnie zmianie. Zazwyczaj takie ustalenia są też formalizowane listem intecyjnym przed rozpoczęciem pracy. Najwazniejsze tez w podejmowaniu zatrudnienia jest od początku wywalczenie jak najwyższej stawki ponieważ w praktyce podwyżki wewnątrz zdarzają się rzadko, a jeśli juz to są znikome. Zawsze może podjąć temat i radziłabym to zrobic ze swoim TL przed zakończeniem umowy próbnej.

Aneta

@~przyszły Capitanin Super, cieszę się, że pozytywnie przeszedłeś proces rekrutacyjny w Capita Polska i niedługo rozpoczniesz tam swoją karierę zawodową. Napisz nam proszę, jak owy proces wyglądał - podaj nam jakieś szczegóły. Jaki rodzaj umowy zaproponowali Ci na początek - od razu umowa o pracę, czy najpierw okres próbny?

Capitanin
@Aneta

Dzieki! Proces rekrutacji uwzglednial test z angielskiego i rozmowe, na poczatek umowa na okres probny, ale na juniora ciezko wymagac wiecej.

@Capitanin

@Capitanin A zatem Twoje umiejętności były weryfikowane w sposób konkretny, a to bardzo dobrze świadczy o firmie Capita Polska. Miejmy nadzieję, że pomyślnie przejdziesz okres próbny i zostaniesz tam na dłużej. A masz w tej chwili zapewnione ubezpieczenie?

~capitanin
@Aneta

@Aneta, tak mam ubezpieczenie w Luxmedzie już od pierwszego dnia pracy - to jest super!

@~capitanin

To naprawdę świetnie! Widać, że Capita Polska od samego początku daje swoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa w postaci takiego ubezpieczenia. A jak oceniłbyś, po tym w sumie niedługim czasie od zatrudnienia, atmosferę między pracownikami tej firmy?

wqeqr

Całkiem sporo tu info o HR ale moglby ktos cos bardziej konkretnego i uzytecznego napisać? W poniedzialek mam rozmowe telefoniczna do IT i chcialbym się jakos przygotowac.

@wqeqr

Nie masz się o co martwić. Pomimo tego całego hejtu na HR to tylko zwykły trolling nie mający nic wspólnego z prawdą. Powodzenia!!!

~capitanin
@wqeqr

@wqeqr rozmowa potrwa ok. 25 minut, pewnie będzie w języku polskim, jak i angielskim. Pytania dotyczące Twoich planów zawodowych, obecnego doświadczenia, powodów zmiany zatrudnienia etc. Ja pamietam rozmowę jako konkretną, miłą I przyjemną zatem trzymam kciuki i za Ciebie!

~przyszły Capitanin

@xxxxxx nie zagdzam sie z Tobą. Ja ostatnio przechodziłam proces rekrutacyjny i było super. Mega profesjonalna osoba się ze mną skontaktowała, pózniej super spotkanie i po 1 dniu dostałam ofertę. Takiego profesjonalnego, pozytywnego i szybkiego podejścia moge tylko gratulować.

xxxxxxxx

Rekruterzy w tej firmie to jakies dno totalne ,rekruterka pomyliła wszystko ,była nie przygotowana i bez pojęcia z kim rozmawia i jeszcze ani me ani be ani kukuryku za to ze się pomyliła i zmarnowała mój czas,totalna żenada tacy ludzie bez pojęcia którzy nawet nie maja odrobinę godności żeby przeprosić za radosną twórczość i niekompetencje - omijać z daleka tą firmę bo to jedna wielka żenada

alespocisnal
@xxxxxxxx

Ocenianie organizacji i wszystkich rekruterów po doświadczeniu z jednym z nich nawet jezeli nie bylo idealnie jest słabe.

Aneta

@xxxxxxxx Współczuję Ci doświadczenia takiej sytuacji, ale chyba nie wolno oceniać wszystkiego tak powierzchownie - każdy może mieć bowiem gorszy dzień. Na jakie stanowisko aplikowałeś do Capita Polska? Wiemy już, że Twoim zdaniem proces rekrutacyjny nie przebiegał tak, jak powinien. Może jednak napiszesz nam jeszcze, jakie warunki współpracy Ci tam zaoferowano?

Aneta

@John Morley A zatem dobrze, że firma Capita Polska daje szansę młodym ludziom na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, nie ogranicza ich. Sam zapewne jesteś ich pracownikiem - jakie stanowisko obejmujesz? Na jaką formę umowy mogą liczyć nowo zatrudnione osoby - z miejsca dostają umowę o pracę, czy przechodzą okres próbny na umowie zlecenie?

student

Ostatnio widziałem oferty pracy na stanowisku Junior Data Analyst. Czy w Capicie na takie stanowisko wymagane jest wykształcenie w finansach/ekonomi itp? Jestem studentem kierunku ścisłego, a umiejętności w kierunku analizy danych nabywałem na własną rękę. Czy ktoś pracujący w Capicie mógłby podpowiedzieć, jakie umiejętności są pożądane na takie stanowisko?

John Morley
@student

Aplikuj, jak masz glowe na karku, to sobie poradzisz. Tu bardziej patrza na podejscie typu can-do a nie na doswiadczenie.

Aneta

@student Super, że jesteś zainteresowany pracą w Capita Polska. Już zdecydowałeś się na aplikowanie, czy jednak czekasz na moment, w którym zbierzesz wszystkie niezbędne informacje? Pamiętaj, iż jeśli nie uda Ci się tutaj uzyskać odpowiedzi na zadane pytania, to zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z nimi: https://www.capita-europe.com/pl/kontakt Powodzenia!

Aneta

@szymi Na jakie stanowisko aplikowałeś? A może już dostałeś od nich odpowiedź? Pamiętaj, żeby informować nas na bieżąco o rozwoju sytuacji. @Leszek Na ich oficjalnej stronie internetowej widziałam, że prowadzą teraz rekrutację https://www.capita-europe.com/pl/kariera Poszukują ludzi na różne stanowiska - a jakie Ciebie by interesowało?

szymi

Ile mniej więcej mija czasu od wysłania CV, żeby ewentualnie ktoś się skontaktował z kandydatem?

Szejn
@szymi

Kilka dni

Leszek

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Jakie stawki dostaje się na początek? Coś z socjalu?

Cap
@Leszek

A jakie role cie interesuja?

Aneta

@Lilja Rozumiem Twoje podejście, jednak zawsze warto próbować walczyć o swoje racje. @Lambo Widzę, że musisz być już doświadczonym pracownikiem w firmie Capita Polska. Czy Twoim zdaniem warto tam aplikować? Osoby bez większego doświadczenia zawodowego mają szansę?

Sam
@Aneta

Tak, warto aplikowac. Przede wszystkim jak nie masz doswiadczenia, bo to firma dobra na poczatek kariery. Jesli sie postarasz, to na pewno zostaniesz doceniona.

~Lelka
@Aneta

Oczywiście, że warto. Capita wyróżnia na rynku też to, że inwestują w ludzi bez doświadczenia dając nam szansę. Probuj! Ja polecam!

Sam

Praca w Capicie jest spokojna, nie jest tak stresujaca jak w innych korporacjach. Atmosfera jest super, nie spotkalem sie z jakimkolwiek zlym traktowaniem. Przerwa 30 min wliczona w czas pracy, oprocz tego mozna wyjsc po szybko kawe do kuchni czy cos do jedzenia. Czego oczekujecie? Firma placi za kazda minute waszej pracy, nie musimy zostawac dluzej, zeby odpracowac lunch, tak jak to jest w wiekszosci firm. Wspolpracownicy sa rozni, ci ktorzy naprawde dobrze pracuja zapewne nie maja problemow z liderami.

Aneta

@Lilja Bardzo serdecznie dziękuję Ci za Twoją opinię dotyczącą pracy w firmie Capita Polska. Z Twojego wpisu wyłania się bardzo negatywny obraz tego pracodawcy, widać chaos panujący w tej firmie. Czy zgłosiłaś takie zachowanie managera względem Ciebie zarządowi?

@Aneta

@Aneta W sytuacji kiedy manager jest bliskim przyjacielem osób w zarządzie jaki to miało sens? Wolałabym zachować dla siebie to, w jaki sposób rozwiązała się ta sytuacja. Chciałam tylko uczulić przyszłych pracowników na panującą tam samowolkę. W Capicie niestety zdecydowanie dało odczuć się podział na kasty. Mi pokazano gdzie jest moje miejsce w hierarchii. Management idzie na lunch na 1 godzinę conajmniej, ja miałam wyliczone co do minuty moje 30 minut. Naprawdę żałuję, że nie odeszłam z tej firmy wcześniej niż powinnam.

@Lilja

Czemu jesteś taka rozżalona? przecież przysługuje ci 30 min przerwy a nie więcej. Czemu rozliczasz innych z tego ile maja przerwy. Rozróżniasz "kasty" a to tylko inne grupki ludzi do których nie należysz ale przywłaszczasz sobie prawo do tego aby w nich być.

Czepiasz sie...
@Lilja

Jakie kasty...? Nie zauwazylam zadnych. Manager ma zazwyczaj nielimitowany czas pracy, czasem musi cos przedyskutowac nawet w lunch...nie odbiera nadpracowanych godzin jak inni...Jesli ktos zachowuje sie wobec Ciebie zle powinnas z nim porozmawiac, z przelozonym i z HR w ostatecznosci. Wylewanie teraz zali jak juz nie pracujesz jest slabe...

Lajo Cze

Z tego co widzę dużo łebskich ludzi ucieka z Capity. Jedni zarobią gdzieś więcej, drudzy chcą rozwoju, trzeci mają dość korpo (lizusostwa, niekompetentnych, głupkowatych manadzerów i nieprzygotowanej kadry, mało kasy i tworzenia spreadszitów ). Zależy też do jakiego teamu i działu trafisz. Podobno w Llloydsie jest ciekawie i kultura, a tak poza tym to głupkowate zaczepki liderki i gimbaza jeśli chodzi o angielski.

hej
@Lajo Cze

Czy mozesz podac przyklady tych lebskich osob wedlug ciebie, ktore odchodza z Capity? Ciekawe...

Aneta

@Marta To super. Czy w związku z Ty wiesz, czy firma Capita Polska prowadzi aktualnie rekrutację? @Lajo Cze Bardzo dziękuję Ci za Twój aktywny udział w dyskusji, jednak z Twojej wypowiedzi nie wynika istotna kwestia - czy sam pracowałeś w firmie Capita Polska?

@Aneta- tzn uwazam ze jak na pierwsza prace po studiach, bez zadnego wczesniejszego doswiadczenia w korporacji jest w miare OK. Jesli chodzi o premie to jakas byla bodajze raz w ciagu tego roku ale bez kokosow. @Lajo Cze- hmmm, nie zauwazylam zeby angielski byl na niskim poziomie- z tego co zaobserwowalam to przynajmniej u nas ludzie mowia plynnie :)

Aneta

@Marta Fajnie, że Ty również postanowiłaś wziąć udział w dyskusji na temat pracodawcy, jakim jest Capita. Wnioskuję, że praca w tej firmie sprawia Ci dużo satysfakcji, a ponadto jesteś zadowolona z zarobków. A propos wynagrodzenia - czy firma oferuje, oprócz podstawy, jakieś premie i dodatki pozapłacowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Capita Polska sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Capita Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Capita Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capita Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capita Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Capita Polska sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capita Polska sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 183 ocen.
  • Lubicz 23
    31-503 Kraków