Opinie o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Capita Polska sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Capita Polska sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capita Polska sp. z o.o. w Kraków

Joe

Hej! Jak wyglada praca w Human Resources i jakie jest wynagrodzenie?

Kumkum
@Joe

Masz na myśli wewnętrzny dział HR czy jeden z projektów?

Johnny z Arizony

Opinia neutralna Zalety: - miejsce - dobry dojazd komunikacją miejską - w większości projektów ciężko o nadgodziny - dosyć luźna atmosfera (w zależności gdzie się siedzi ;p) - jak się trafi na fajny projekt i potrzebuje spokojnego, stabilnego zatrudnienia, a nie zarobków, to taka osoba będzie zachwycona - spoko imprezy firmowe - ludzie - niezależnie od stanowiska, są mega spoko - abstrahuję od umiejętności typowo managerskich czy sposobem zarządzania działem, o których później :D - bezproblemowe zarządzanie czasem wolnym (urlopy, na żądanie itd.) Wady: - jak wspominano wcześniej - zarobki raczej niezbyt atrakcyjne - dalej tutaj jest drobne poczucie taniej siły roboczej - wybitnie fałszywi współpracownicy z zagranicy - typowo wyspiarskie podejście - masz trzymać uśmiech na ryju, choćby się waliło i paliło. Dodatkowo chyba większość w Londynie rzeczywiście myśli, że praca w krakowskim oddziale Capity to dar od niebios i że zatrzymają pracownika perspektywą jakiejkolwiek pracy. - wątpliwej jakości udogodnienia - wspominane już legendarne PlayStation czy chillout room :D - stopniowe przenoszenie niektórych działów do Indii, bo wiadomo, że tam taniej - spotkania z "ważnymi osobami" - "nam zależy, jesteście super, dobra lecę na samolot" - plus dłuższe spotkania wyłącznie z managerami - straszny rozstrzał pomiędzy umiejętnościami zarządzania przez niektórych managerów Takie, które nie pasują do wad albo zalet: - jeżeli komuś podobają się spotkania typu motywacyjne filmiki, czy cringe'owe nagrania (przynajmniej dla mnie), to MOŻE będzie zadowolony z atmosfery typowo korporacyjnej - jak kogoś nie interesuje nakład pracy innej osoby/innych działów, to przeżyje - są działy w których jest sporo do zrobienia, a też takie, które mogą przesiedzieć większość czasu przy PS4 albo w kuchni. Podsumujmy: - jak kończysz studia i chcesz mieć jakieś doświadczenie przed rozpoczęciem większej kariery, to Capita jest dla Ciebie - chcesz mieć święty spokój - Capita jest dla Ciebie, pod warunkiem, że trafisz na stabilny dział

Agnieszka

Nie wiem, czy w całej firmie tak jest, ale przynajmniej w 3 projektach, w których pracowałam, atmosfera była wspaniała. Wszystko inne, o czym piszą ludzie czyli zarobki czy brak szkoleń to niestety prawda. Mimo to daje opinię pozytywną.

niktważny
@Agnieszka

Długo już pracujesz w Capicie? A czemu zmieniałaś projekt aż 3 razy? Które są spoko? Mój projekt niedługo będzie zamknięty (business przenosi się do Indii oczywiście) i zastanawiam się nad tym czy próbować dołączyć do innego czy jednak szukać poza Capitą. Opinie na tej stronie nie są zupełnie z czapy i mam świadomość capitowych słabości, ale mimo to przyzwyczaiłem się już do tego miejsca i panujących zasad.

Jaki jest wkład kierownictwa Capita Polska sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Godzilla

Naopowiadają Ci, że wszystko jest fajne i perspektywiczne, a z dużym prawdopodobieństwem i tak odejdziesz po 3 miesiącach z uczuciem rozczarowania.

polaczek

To niewątpliwie zależy od projektu. Atmosfera w wielu działach jest bardzo w porządku. Sporo managerów i team leaderów to bardzo fajni ludzie :) Z przykrością jednak stwierdzam, że jest ich coraz mniej. Moja team leaderka odeszła jakiś czas temu i od tego czasu nikt nie zajął jej miejca. Rekrutacja niby trwa, ale nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby. Nasz zespół jest w lekkiej rozsypce, chodzą wśród nas plotki że nasz projekt może wkrótce zostać zamknięty.

logo firmy Serwisant rowerowy
Niosacy Prawde

1. Capita a wynagrodzenie. Prawdą jest, że początkowe wynagrodzenie na stanowiska Juniorskie w Capicie, niewiele odbiega od wynagrodzenia w większości corpo, niestety na tym koniec braku rozbierzności w tej kwestii. Nawet najbardziej ambitni z pomysłami i kompetencjami z reguły stoją w miejscu, jeśli chodzi o zarobki. Stuktury większości projektów są płaskie, ekstrmalnie płaskie, przez co nie ma faktycznych możliwości awansu. Nie ważne co robisz, aby być docenionym musi po prostu skapnąc pieniądz z UK, na co w zależności od projektu menager ma niewielki wpływ. Dodatkowo w firmie jest podział na projekty „polskie” i „brytyjskie”(nie chce wchodzić w szczegóły tego podziału). Ale jest bardzo duża różnica w zarobkach. Najgorszym jednak jest kwestia premi/dodatków. Poza niewielkim funduszem socjalnym, na wczasy pod gruszą, albo bon świąteczny(naprawdę niewielki). W większosci projektów nie ma podwyżek innych niż inflacyjne, nie ma premi za osiągnięcia, nie ma premi za staż, nie ma bonusów rocznych, nie ma dofinansowań, zmiana stanowiska na wyższe równa się z podwyżką tak małą, że ciężko to opisać. 2. Atmosfera. Capita stoi atmosferą. Jest naprawdę luźno i przyjemnie. Lunch, przerwy, pozytywny śmiech na openspace. W znacznej większości pomocni ludzie. Capita to nie miejsce w kórym po 8h chcesz rzucić się z mostu. Po wyjściu z pracy wciąż ma się siłę na cokolwiek. Firma bardzo żadko wymaga takie tempo i pracy która stresuje w dużym stopniu, miałem porównianie. Inną kwestią jest to, że TL czy Menager w firmie to postacie nie do ruszenia. Ekstramalnie żadko ale jednak zdarza się, że komuś uderza władza do głowy i brakuje skutecznych sposobów na zrewidowanie tego – bo wszyscy są kumplami. Bycie kumplem z każdym w firmie, sprawia, że jeśli nie ma się problemów to jest super(większość)! Jednak, jeśli masz jakiś problem to z tego samego powodu strasznie ciężko go rozwiązać(nie mówię, że się nie da). 3. Luźne, ale ważne przemyślenia. Zostają w Capicie na dłuzej osoby które potrzebują: stabilnej pracy, czasu, możliwości swobodnego wyjścia z firmy w czasie pracy, osoby które potrzebują mieć siłę po pracy. Rodzice, studenci, albo osoby które po prostu są zajęte swoim życiem poza pracą. Osoby które wybierają spokój ponad zarobki. Capita jest doskonałym miejscem, aby zdobyć doświadczenie zaraz po studiach, czy po tym jak posypało Ci się życie i potrzebujesz stabilności i spokoju. Między innymi właśnie dla tego w firmie jest swobodna i spokojna atmosfera. Z drugiej strony jest to jedyna rzecz która zatrzymuje w firmie. Wspomniane już brak podwyżek, awansów i premi. Brak możliwości spełniania ambicji. Brakuje też solidnych technicznych szkoleń(chociaż z tym jest coraz lepiej). Dużo ważnych braków. Podsumowanie. Idź do Capity jeśli potrzebujesz stabilności i spokoju! Omijaj Capitę jeśli potrzebujesz wysokich zarobków i swoje ambicje planujesz spełniać w miejscu pracy.

carol
@Niosacy Prawde

Wielkie dzięki za podzielenie się opinią z innymi, to bardzo ważne. Proszę powiedz czy zarobki na stanowisku junior na start to ok. 3600-4000 brutto czy więcej lub mniej? Dla mnie to ważne bo mam propozycje do SS ale tam atmosfera podobno jest sztywna i brak oparcia w przełożonych, trochę się waham więc... Z góry dziękuję :)

Jarosław
@carol

Masz racje, takie szczegóły dotyczące zatrudnienia są bardzo istotne. Jeśli zdecydujesz się złożyć CV, napisz proszę jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna i czy była trudna do przejścia.

Niosacy Prawde
@carol

Uważam, że nie powinienem się dzielić dokładnymi liczbami, odpowiem tylko tak: Nie to nie jest przedział zarobków dla Juniora w tej firmie.

Aldi
@Jarosław

dokładne zarobki mozna dowiedzieć sę dopiero przy rekrutacji a dokładnie przy podpisaniu umowy, a i wtedy może się zmienić.

Kumkum
@carol

Rzadko w tych widełkach. Raczej mniej, czasem sporo mniej...

@carol

Jest to przedzial zarobkow na juniora.

@Hej

Nie dokladnie przedzial juniorskie stawki sa podobne w kazdek firmie

Nowa
@Hej

No tak, wszyscy wiedza na co mozna liczyc w korporacjach w kwestii zarobkow na juniorze, ale czy jest jakas szansa na szybki awans?

Xyz
@Nowa

Awans nie jest uzależniony od stażu pracy w firmie. Jeśli się wykażesz, zaangażujesz, będziesz robić więcej niż minimum, możesz awansować po kilku miesiącach. Ale nie licz na awans za to, że po prostu dobrze wykonujesz swoją pracę, za którą otrzymujesz wynagrodzenie. Awanse i podwyżki otrzymuje się za to, co robisz ponad Twój zakres obowiązków.

Xyz
@carol

Tak, są to zarobki realne na start. Ale pamiętaj, że zależy to od projektu.

polaczek
@Xyz

Realne w niewielu projektach w Capicie. W innych krakowskich korpo jak najbardziej.

po/pewnym/czasie

NIGDY, ABSOLUTNIE NIGDY WIĘCEJ. I nie każcie mi pisać konstruktywnej krytyki, bo na konstruktywną krytykę zasługują podmioty, które są tego warte i jest w nich nadzieja. W tym nie ma.

ale pocisnal
@po/pewnym/czasie

dziekujemy za bardzo owocna opinie, bardzo pomocna,not

Po pewnym czasie?
@po/pewnym/czasie

Nikt cie nie bedzie zmuszal do ponownej pracy w Capicie. Byc moze nie rozwinales swoich skiils w tej firmie, ale jest wiele osob, ktore to zrobily, maja mozliwosc dalszego rozwoju lub zostali na tyle przygotoeani, aby aplikowac na wyzsze stanowiska gdzie indziej.

@Po pewnym czasie?

Akurat w tej firmie możliwości rozwoju są bardzo, ale to bardzo ograniczone. Prawda jest take, że zostaną tam tylko ci, którzy gniją już tam od kilku lat.

Ala
@Piotr

Jesli sie w Capicie nie rozwinales to raczej nie z braku mozliwosci tylko z braku zdolnosci. Sa mozliwosci wykazania sie, kazdy je ma i czesto sa zauwazane. Mowie o wlasnym doswiadczeniu. Po prostu pracownicy pozytywnie nastawieni do firmy nie wchodza tu czesto .. .

Junior

Hej! Czy może ktoś powiedzieć mi o widełkach na stanowisku juniorskim?

maślana

w Lidlu zarobisz więcej.

Junior
@maślana

A jakieś konkrety?

maślana
@Junior

no nie pisze się o takich rzeczach, ale przewiń niżej to będziesz miał trop co do zarobków.

@Junior

Zalezy na jakim stanowisku juniorskim, IT, Finance, Insurance etc? Musisz doprecyzowac...

Rekrutacja przebiegła sprawnie. Najpierw 2 rozmowy przez telefon. Po przejściu pierwszego etapu, test z języka angielskiego przez internet a na końcu rozmowa z managerem. Sprawne podpisanie umowy. Bardzo pomocny , dwudniowy onboarding. Zarobki na początku nie powalają ( junior ) aczkolwiek po awansie na seniora jestem zadowolona No i oczywiście jest to zależne od działu w którym się pracuje, jednak da się wyżyć. Atmosfera bardzo przyjemna ( oprócz jednego zespołu w którym managerowi uderzyła władza do głowy ). Szkolenia z języka angielskiego , excella , w budynku bar samoobsługowy z jedzeniem. Polecam każdemu kto szuka stabilnej pracy w stałych ramach czasowych. Świetne miejsce aby zdobyć doświadczenie.

Gabriela
@Karolina

Super, że jesteś - jak na razie - zadowolona z pracy w Capita. Wspomniałaś, iż po awansie na stanowisko seniora, zarobki są już znacznie lepsze. A jak długo - oczywiście mniej więcej - trwa ten awans? Chętnie się tego dowiem.

Beowulf
@Gabriela

W Capicie nie ma stanowisk Seniorskich (chyba, że z nazwy), jest tylko specjalista. Nie wiem jak w innych projektach, ale przeważnie jeśli chcesz iść oczko wyżej to albo musi się otworzyć nowy proces w projekcie albo inny spec musi się przenieść/odejść itp. Mało tego trzeba się też trochę wykazać, bo za samo "zasiedzenie" to możesz co najwyżej dostać koszyk dobroci raz na 5 lat.

Jam Łasica
@Beowulf

Awans za zasiedzenie - a to dobry dowcip. Każdy chciałby być kierownikiem ale nie robiąc nic więcej niż junior. Zawsze i wszędzie na każde wyższe stanowisko trzeba i powinno się pokazać że ma się do niego potencjał. Jak jakaś firma daje awanse za zasiedzenie to potem wychodzą takie ameby umysłowe, którym najprostsze procesy trzeba tłumaczyć jak 5 latkowi.

@Karolina

@Karolina, Po jakim czasie od rozmowy z managerem otrzymałaś odpowiedz od firmy?

Ala
@Beowulf

Sa stanowiska seniorskie jak najbardziej. Nie wiem w jakim projekcie pracowalas, moze tam nie bylo. Trzeba sie czasem rozejrzec po firmie a nie od razu wydawac opinie. Niektore projekty sa bardzo ciekawe i rozwojowe, ale rozwijac sie tez trzeba chciec.

może_jan

Wszystko super w Capicie !!! Tyle ciekawego działo się od poczatku roku: nowy top management, nowy voice, nowe logo i te piękne nowoczesne barwy !!!! Aż zawrotów głowy można dostać od tych wszystkich zmian dzięki którym człowiek z sercem na dłoni biegnie rano do pracy i dzieli się swoją radością z klientami!!!! A takie tematy jak powiedzmy brak strategi, wszechobecny chaos, spychologia, brak perspektyw rozwoju, niezmienne wynagrodzenia, brak zaangażowania u niejednego z liderów (nie mówiąc o czymś takim jak wiedza i obycie... :-) to są przecież marne szczegóły :-) Capita i tak bije wszystkie firmy na głowę dzięki swojej lokalizacji i atmosferze !!!!!

Alebeka
@może_jan

Przesadzasz, przecież mamy xboxa i darmowa kawe xD nie żebym na to narzekal, ale sluchanie o tym przez większość jednego z wystąpień na onboardingu było z lekka zabawnym doświadczeniem.

Krzysztof
@Alebeka

Możesz napisać jakie jeszcze inne benefity obowiązują w firmie? Jest dofinansowanie do posiłków lub prywatne ubezpieczenie? Liczę na Twoją odpowiedź.

Jam Łasica
@może_jan

Możesz napisać dokładnie o jakim chaosie, braku strategii i spychologii piszesz? chy tylko tak rzucasz co ci ślina na język przyniesie?

Krzysztof
@Jam Łasica

Widzę, że masz inne zdanie niż @może_jan. Czy według Ciebie firma jest dobrze zarządzana i osiąga dobre wyniki? Napisz proszę więcej informacji.

noname021

Rekrutacja do firmy - umówiona rozmowa telefoniczna, która się nie odbyła. Po kontakcie z HR znów cisza. Brak profesjonalizmu. Dla mnie szkoda czasu na udział w procesie, którego przeprowadzeniem sama firma nie jest zainteresowana.

Wojtek

Nie pracowałem w firmie, natomiast miałem nieprzyjemność wziąć udział w pierwszym etapie rekrutacji przez telefon. Pani z HR coś się chyba pomyliło, jeśli uważa, że ma prawo naskoczyc na kandydata i sama zakończyć rozmowę bez głupiego 'do widzenia' , a ja tylko uprzejmie chciałem zakończyć rozmowę rekrutacyjna w związku z OBOWIĄZKIEM pracy w dni święta państwowe, gdyż 'firma pracuje wg kalendarza brytyjskiego, a dni są do odbioru'. Chora sytuacja I wmawianie ludziom, że to super opcja, bo można sobie przedłużyć weekend. Prawda jest jednak taka, że każdy taki dzień powinien być rozliczamy jako nadgodziny. Żałośnie niski poziom rekrutacji. Nie pisalbym tej opinii, gdyby nie to, że rzeczone rozmowa miała miejsce w sierpniu, a dziś (!) dostałem maila z informacją o negatywnym rozpatrzeniu mojej aplikacji. Totalnie nieprofesjonalne podejście do procedur rekrutacyjnych. Nie polecam nikomu, firma jak każda inna, pseudo wielka korporacja, a tak naprawdę rekrutuja na stanowisko customer service. W życiu nie spotkałem się z takim brakiem umiejętności miękkich że strony działu personalnego. TRAGEDIA!

Aneta
@Wojtek

Twój komentarz w jakiś sposób pomoże tym, którzy zastanawiają się nad aplikowaniem do Capita Polska - bardzo Ci zatem za niego dziękuję. Może nie warto tak źle oceniać Pani z HR po jednej rozmowie - każdy z Nas ma czasem gorszy dzień. A rozmawialiście wówczas o wysokości wynagrodzenia podstawowego? Na jaką w ogóle umowę można liczyć w tej firmie?

aleurwal
@Wojtek

Pracuje w firmie brytyjskiej obslugujac klientow w Wielkiej Brytani i kaza mi pracowac w swieta ktore nie sa swietami brytyjskimi- szkoujace Wojtek, Bedzie Ci ciezko znalesc prace ( zawsze wolne lub nadgodziny) w podobnej firmie ale powodzenia.

@aleurwal

No cóż, wszystko zależy od firmy. Nie wszystkie w globalnych centrach usług łączonych wymagają od pracownika godzenia się na takie chore warunki, bo niestety w świetle prawa, każdy taki dzień powinien być rozliczany jako nadgodziny. I proszę się nie martwić, bo ja pracę mam, na szczęście taką, w której szanuje się podstawowe kwestie dotyczące prawa pracy (a jest to również GBS!).- nie ma takie sytuacji, aby pracownicy mieli płaconą podstawę w dni świąteczne! (usunięte przez administratora)

zaciekawiona
@Wojtek

@ Wojtek jakas podstawa prawna dotyczaca pracy w swieto w nadgodzinach zamiast dnia wolnego?

~żenada
@Wojtek

A Ty tak poważnie? W jaki sposób oceniłes umiejetności miękkie działu personalnego?

Mateusz
@Wojtek

@Wojtek, czy oczernianie rekrutacji w Capicie sprawiło ci przyjemność? To raczej twoja opinia jest cytuje" Na żałośnie niskim poziomie", a nie team rekrutacyjny. Zostałem zrekrutowany przez jedną z dziewczyn z teamu rekrutacyjnego na stanowisko Junior Accountant, była bardzo profesjonalna! Rozmawiałem z kolegami z teamu i również chwalą sobie jak zostali zrekrutowani, wiem że ten team jest bardzo pomocny i cieszy się sympatią wśród pracowników. Myślę, że jesteś bardzo sfrustrowanym, roszczeniowym człowiekiem, pisząc nieprawdę o ludziach, którzy starają się wykonywać swoją pracę profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Zakłamujesz rzeczywistość i to jest żenujące. Nie chciałbym z tobą pracować.

Mateusz
@Aneta

~Aneta, naprawdę wierzysz w to, że ktoś z działu personalnego (czytaj: wyszkolonego aby rekrutować ludzi!) odłożyl słuchawkę bez do widzenia i był niekulturalny? Jak taka opinia może pomóc przyszłym kandydatom? Dziękujesz za wylewanie frustracji jakiegoś zakompleksionego kandydata, któremu nie podobają się zasady panujące od lat. Żenada

@zaciekawiona

Artykuł 1512 paragraf 1 i paragraf 2 "Kodeksu Pracy". Paragraf 1. Pracownik składa wniosek o wolne to pracodawca musi dać 1 godzinę wolnego za 1 nadgodzinę. Paragraf 2. Pracownik nie składa wniosku o wolne to pracodawca musi dać 1,5 godziny wolnego za 1 nadgodzinę.

Aneta
@Mateusz

Każdy może wiedzieć tą samą sprawę w sposób zupełnie inny. Dlatego też szanujemy i staramy się zrozumieć położenie danej osoby. Może byłbyś tak uprzejmy i powiedział Nam, na jakie stanowiska zatrudnia w chwili obecnej firma Capita Polska?

zaciekawoina

@ Nick istnieje jeszcze system pracy zmianowej ktory to warunkuje,Wojtek nie ma racji Kodeks prac zawiera również definicję pracy zmianowej. Wynika z niego, że praca zmianowa polega na wykonywaniu pracy według z góry ustalonego rozkładu czasu pracy przewidującego zmianę pory świadczenia pracy przez poszczególne osoby po upływie określonej liczby godzin, dni, tygodni. Z definicji tej wynika, że zmianowość może polegać na tym, że u danego pracodawcy przez np. 3 miesiące praca przebiegać będzie od 7.00 do 15.00, a przez następne 3 miesiące od 15.00 do 23.00. A zatem nie muszą występować równocześnie co najmniej dwie zmiany, wystarczy tylko, że dojdzie do zmiany rozkładu czasu pracy w określonej jednostce czasu. Gdy pracownik przechodzi na inną zmianę, zgodnie z obowiązującym rozkładem czasu pracy tygodniowy nieprzerwany odpoczynek może obejmować mniejszą liczbę godzin niż co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku w danym tygodniu pracy oraz 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy. Jednak w takim przypadku tygodniowy nieprzerwany odpoczynek nie może być krótszy niż 24 godziny. Pracę zmianową można stosować bez względu na system czasu pracy, przy czym już sama praca zmianowa jest przesłanką dopuszczalności pracy w niedzielę i święta.

@zaciekawoina

Dziękuję, za uświadomienie mnie. Nie zmienia to faktu, że nie każdy pracownik musi się godzić na takie warunki zatrudnienia. Rozmowa z rekruterką przebiegła w sposób jak wyżej i wydaje mi się, że nie powinna ona tak wyglądać, zabrakło w niej profesjonalizmu, dlatego warto aby firma zwróciła na to uwagę i uświadomiła 'tym' rekruterom, że psują firmie opinie. Dodatkowo, wysłanie informacji zwrotnej odnośnie przebiegu rekrutacji po ~3miesiasach od rozmowy, (podczas której rekruterka została wyraźnie poinformowana o braku zainteresowania ofertą) , niestety również wykracza poza dobre praktyki biznesowe.

@zaciekawiona
@Wojtek

@ Wojetk, spoko co do grafiku pracy, co do innych aspektow podniesionych przez ciebie - plena zgoda.

Lambo
@Wojtek

Odpowiedź po 3 miesiącach wysyła system a nie rekruter. Aż takie to bolesne że system został skonstruowany aby dawać odpowiedź interesantom o zamknięciu procesu rekrutacyjnego? Lepiej chyba wiedzieć niż nie wiedzieć. Co do tego jak była przeprowadzona rozmowa to czy przypadkiem twoja frustracja nie zamazała rzeczywistego przebiegu i zobaczyłeś/usłyszałeś to w negatywnym świetle? Znam te dziewczyny i poważnie podchodzą do swojej pracy i z szacunkiem do każdego kandydata, pomimo że nie każdy jest łatwy. Co do warunków pracy to jesteś od nich informowany przed podpisaniem umowy a nie po, więc jeśli się nie zgadzasz to twój wybór. To uczciwe podejście, nie ma tu żadnego oszustwa więc nie wiem czemu tak to odbierasz. Warunki jasno przedstawione, nie ma niespodzianki więc co w tym złego? Nie chcę cię obrazić @Wojtek ale czy troszkę nie przesadzasz/przekłamujesz prawdy? Życzę Ci abyś znalazł pracę dopasowaną do siebie. Znajdź również troszkę zrozumienia dla innych, roszczeniowość nie zawsze ma rację.

@Lambo

System można usprawnić, można w nim też na pewno zaznaczyć, że potencjalny kandydat nie jest zainteresowany wynikiem rekrutacji- każdy system ma administratora, nawet jeśli powiadomienia są wysyłane automatycznie! Z całym szacunkiem, ale ja nie jestem człowiekiem, który czerpie przyjemność z oczerniania ludzi w Internecie, a opinie, tak jak wspomniałem, napisałem po to, aby coś się w tej firmie zmieniło. Bo niestety, kadry to nie jest miejsce dla ludzi, którzy nie grzeszą kulturą osobistą, a Pani rekruterka która ze mną rozmawiała właśnie tym się wykazała. Z całym szacunkiem, ale ja nie mam urojeń, uczestniczyłem w życiu w nie jednej rekrutacji i nigdy, w żadnej firmie, nie spotkałem się z takim brakiem poszanowania dla kandydata!

paranoja
@Wojtek

Co do usprawniania systemu, jesteś programistą? Chyba za bardzo bagatelizujesz możliwości usprawniania systemów.

lol
@Aneta

Jak dobrze mi sie wydaje, Pani z HR Capity bronia jej dobre imie?

@Wojtek

To jest niesamowicie zabawne, że można uważać to za wadę! Swiadczy to raczej o braku logicznego myslenia, po pierwsze w polskie święto MOŻNA pracowac - a nie trzeba, a po drugie jezeli zdecydujesz sie na prace w polskie świeto które jest zazwyczaj w srodku tygodnia to sobie odbierasz pozniej w jakis poniedziałek albo piatek i masz długi weekend. To jest plus, mozesz - nie musisz!

Pracowałam w Capicie w Krakowie rok (dość ogólnie mówiąc) w dziale obsługi klienta. Praca w Capicie jest dobrym startem dla osób od razu po studiach, czyli łatwe zdobycie rocznego doświadczenia (które jest ważne dla innych pracodawców w Krakowie) i pójścia dalej. Ta firma zatrzymuje pracowników tylko umową na czas nieokreślony po pierwszej umowie na czas określony (6 miesięcy) oraz atmosfera. Po pierwszej umowie nie masz możliwości negocjacji wynagrodzenia. Inaczej.. można rozmawiać o podwyżce, ale jej nie dostaniesz. Atmosfera jest fajna, nie ma korpo dress codu, można luźno porozmawiać, ale niestety rotacja jest ogromna. Plusem jest fakt, że firma nie zwalnia, więc trzeba się naprawdę postarać, żeby zostać zwolnionym, więc umowę na czas nieokreślony daje wszystkim. Struktura firmy nie daje żadnych perspektyw rozwojowych (awansów) a przynajmniej w dziale, w którym pracowałam, bo słyszałam, że są możliwości w innych. Zespoły kilkuosobowe składające się z pracowników szeregowych, specjalisty i team leadera. Aby dostać stanowisko wyższe niż szeregowe, osoba na stanowisku specjalisty musiałaby się zwolnić. Podstawa to jedna z niższych w krakowskich korpo plus bonus kwartalny. Sama praca to siedzenie na telefonach (trochę customer service), odpisywanie na maile, wklepywanie danych do systemów. Trafiłam na świetnych ludzi, z którymi można się pośmiać, każdy wie co robi, bez rywalizacji między sobą. Szkoda, że firma przechodząc reorganizacje skupiła się na obsłudze klienta a nie zastanowiła się, dlaczego jest tak wysoka rotacja, bo przecież można szybko kogoś zastąpić. Podwyżki dla pracowników oraz restrukturalizacje zespołów dającą możliwość awansów na podstawie stażu, wiedzy oraz doświadczenia i zasług, a nie przeprowadzanych konkursów, gdzie ludzie między sobą "walczą" o stanowisko specjalisty, na pewno wpłynęłaby na zmniejszenie rotacji. Jest to zauważane przez inne korpacje w Krakowie i właśnie tam udają się byli pracownicy Capity.

Sylwia

W ostatnim czasie nieco mniej osób dyskutowało o tym pracodawcy, dlatego Twój komentarz szczególnie nas ucieszył. Dobrą wiadomością jest na pewno to, iż - jak wspomniałeś - Capita Polska umożliwia młodym ludziom zdobycie pierwszego, cennego doświadczenia zawodowego. Powiedziałeś też, iż w firmie tej trudno o rozwój. A czy nie macie tam organizowanych jakichś szkoleń o charakterze cyklicznym, które wpływają właśnie na podnoszenie kwalifikacji? Rozwiń proszę ten temat.

Jo

Pracuję w Capita od przeszło roku i jestem szczerze zachwycona. Mając porównanie z innymi firmami, widzę, że pracownicy są doceniani i faktycznie, wspiera się ich rozwój. Oczywiście, wiele można mówić o relacjach koleżeńskich. Osobiście, jestem ogromnie zadowolona z tych, jakie panują w moim zespole - pracuję w dziale finansowym. Wiele zależy od nas samych, zaangażowania w pracę czy zwyczajnie umiejętności społecznych - tutaj ciężko mi ocenić. Managerowie i Team Leaderzy mają obowiązkowe szkolenia w zakresie zarządzania zespołem, rozwiązywania problemów czy zwyczajnie wsparcia mentalnego. I jestem z nich ogromnie dumna. Dopiero tutaj pracownik jest widziany jako człowiek - a nie maszyna. Bardzo typową kwestią jest zmaganie się z deadlinami jakie występują każdego dnia. Nigdy, ale to słowem nigdy, nie zostałam pozostawiona samej sobie zmagając się z jakimkolwiek problemem. Jestem świeżo po studiach i szczerze przyznaję, że praktyczne ujęcie wielu tematów i wytłumaczenie ich przez współpracowników jedynie ułatwiło mi pracę. Atmosfera pracy nie należy do typowego corpo. Myślę, że większość pracowników się ze mną zgodzi. Pracując w Capita czujesz się jej częścią. Firmę budują ludzie, a działania oparte są na wzajemnym szacunku i życzliwości. Chociaż wiadomo - jak ktoś będzie szukał dziury to ją gdzieś znajdzie. Tyle, ze wszystko zaczyna się od nas samych. Szczerze polecam. Lubię atmosferę w Capita Polska sp. z o.o. za: Ciepło i zaangażowanie płynące od ludzi

Iwona
@Jo

Mogę zapytać w jakim dziale, na jakim stanowisku pracujesz?

ToJa
@Iwona

Chyba w HR.. Też pracuję tu od ponad roku i zauważam coś innego - po co docenić dobrego pracownika, skoro zawsze można zrekrutować nowego. W moim teamie osoby po roku idą do konkurencji - praca ta sama, płaca nieporównywalnie lepsza. Atmosfera jest mega przyjazna, ale management wychodzi z założenia, że każdy jest do zastąpienia... A koleżanka, która odeszła w zeszłym roku naprawdę chwali sobie zmianę firmy, głównie se względów finansowych. Ludzie nawet w windzie na głos narzekają na zarobki w firmie. Kilka lat temu może były one w miarę konkurencyjne, teraz niestety odstają od konkurencji. Gdyby nie super ludzie w moim teamie, to już dawno bym odeszła...

Iwona
@ToJa

ToJa a ciężko dostać pracę bez doświadczenia korporacyjnego? Mam doświadczenie w małej, prywatnej firmie i boję się że to mnie skreśli :(

@ToJa

Jak można twierdzić że ktokolwiek jest niezastąpiony?

chomik
@ToJa

Potwierdzam to narzekanie na zarobki na każdym kroku: w windzie, w kuchni, na open space... Z tegoż właśnie powodu rozważam odejście z tej firmy. Mogłabyś zdradzić do której konkurencyjnej firmy poszła Twoja koleżanka?

Jo
@Iwona

Ksiegowa, FSS jeżeli to pomoże :)

zniesmaczony

Zgadzam się z przedmówcą Wojtkiem,rekrutacja w tej firmie to totalne dno i zero profesjonalizmu ,chamskie zachowanie rekruterów którzy są bez pojęcia ,nieprzygotowani do rozmowy oraz nie mający pojęcia o stanowisku,takie (usunięte przez administratora) wśród HR to codzienność i norma a w Capicie to nawet na wysokim poziomie i nawet mnie nie dziwi rzucanie słuchawką bo to także norma w HR którzy uważają się za Bogów i Panów życia zawodowego a są totalnie bez pojęcia - typowa Polska kultura ludzi z HR

Lambo
@zniesmaczony

Czy masz na to jakieś dowody czy to tylko twoja opinia? Łatwo rzucić błotem ale jak trzeba pokazać prawdę to już ciężej. Rozumiem że ty jesteś brylantem w swoim fachu i same pochwały lecą w twoim kierunku? Forma twojej wypowiedzi to jak to ująłeś "dno i zero profesjonalizmu" więc ciężko brać cię na poważnie. Więcej merytoryki chłopcze.

walczmy z wiatrakami
@zniesmaczony

@zniesmaczony, Wiesz, smutne jest to, że osoba podnosząca argument o cudzej kulturze potrafi określić grupę zupełnie nieznanych osób jako "totalne dno". Obrzuciłeś błotem grupę młodych, skromnych dziewczyn, które na to po prostu nie zasłużyły. Zagadnienie "Polskiej kultury ludzi z HR" powinno być łączone z innym bardzo ważnym, a na tym forum jakże widocznym zagadnieniem "kultury kandydata". Rozwijać tej myśli nie zamierzam, ale zachęcam do przemyślenia tematu.

@Lambo

Przepraszam, a jekież to dowody możnaby przedłożyć odnośnie rozmowy telefonicznej z kimś z HR? Dodam, że jest to forum publiczne i dzielenie się wszelkimi szczegółami dotyczącymi własnej osoby, faktów, kontaktów czy firm, należy omijać szerokim łukiem.

Dlaczego pensje są takie niskie? Jak żyć za 2000 zł na rękę? Są pieniądze dla HR-owca, która pisze pozytywne opinie na tym forum, a nie ma na podwyżki dla ludzi, którzy naprawdę coś pożytecznego robią.

Sebastian
@pracownik

A widziałeś co się ostatnio podziało z akcjami Capity? Prędzej szlag trafi całą firmę razem z polskim oddziałem niż znajdą się pieniądze na podwyżki

PiTrojkąt
@Sebastian

Zarząd beznadziejny, upadekCapity to tylko kwestia czasu. Poziom świadczonych usług to dno, ale nie ma co się dziwić. Jaka płaca, taka praca :) Za 2000 zł doświadczonych ekspertów się nie zatrudni.

~Damian
@pracownik

Jak żyć za 2000 na rękę, poważnie?! Zapytaj swoich rodziców to Ci powiedzą, że tu kupa kasy na początek! Wszyscy wiedzą, że Capita jest dla ludzi, którzy chcą się uczyć i zdobywać doświadczenie! Z tego co wiem HR ma tam masę roboty - choć biorąc pod uwagę, że zatrudnili Ciebie to rzeczywiście z tą pożytecznością jest coś na rzeczy…

Oo
@~Damian

'kupa kasy' szczegolnie jak polowe oddajesz na czysz a druga na jedzenie, nie? ...

`zanim napiszesz sprawdź
@pracownik

@pracownik - pozytywne opinie nie są pisane przez pracowników HR :) Biorąc pod uwagę, że jesteś pracownikiem, ktoś w końcu musiał Cię zatrudnić, prawda? To nie było pożyteczne? Może zdradziłbyś zatem swoje imie i nazwisko a inni pracownicy HR w końcu (skoro sam uważasz, że nie robią) zrobią coś pożytecznego... :) W kwestii zarobków, sam sie na to zgodziłeś (chyba, że pracownicy HR stali nam Tobą z lufa przy skroni?), więc pewnie jakiś pomysł mialeś, czyż nie? Ludzie - zaprzestajcie "hejtu" - anonimowość nie czyni Was bohaterami!

@~Damian

Zdaje się, że ta wypowiedź to jakaś kpina.

Nowak

Czy są tutaj jakieś osoby z HR lub może po prostu ktoś wie, czy Capita organizuje staż letni dla studentów? Jeśli tak to w jakich działach i kiedy mniej więcej jest aplikacja?

ll

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Podnieść płace pracownikom i zapewnić im realny dostęp do poważnych szkoleń.

ex pracownik

Jedyny plus tej korporacji to-lokalizacja w centrum. To by było na tyle. Fatalna atmosfera, ludzie, którzy zachowują się jak w gimnazjum, zero szkoleń , a jeśli już to z wielką łaską i poirytowaniem może ktoś coś Ci wytłumaczy. Sama praca to jeden proces powtarzany w kółko , wypłata jak na początek to taka standardowa, nie jest źle. To były najgorsze miesiące mojego życia, kiedy co dzień trzeba było wstawać do Capity. Szczerze nie polecam.

@ex pracownik

Wiele zależy od teamu. Jedni mają ciekawe/rozwojowe projekty, inni klepią codziennie to samo - tak jest chyba w każdym korpo, tj. team, projekt decydują o postrzeganiu całej firmy.

Ania K.

Cześć! Jestem w trakcie szukania pracy i Capita ma parę interesujących mnie ofert- czy ktoś może napisać na czym polega test z angielskiego? Słownictwo/gramatyka? Czy poziom B2 powinien być wystarczający?

~Marzena
@Ania K.

Cześć Ania. Poziom znajomości języka angielskiego zależy od pojektu. Test bada poziom znajomości języka angielskiego od B1 do C1 Głównie znajdziesz w nim gramtykę, ale jest też listening do odsłuchania, słownictwo do dopasowania zatem taki mix. Życzę powodzenia! Daj znac jak Ci poszło!

Zostaw merytoryczną opinię o Capita Polska sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Capita Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Capita Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capita Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capita Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Capita Polska sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capita Polska sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 183 ocen.
  • Lubicz 23
    31-503 Kraków