Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Jimi

Mi tez nie przedłużyli umowy , trudno się mówi, płakać nie będę jak inni co wychodzili zapłakani od majstra. Wszedłem sobie z ciekawości na oferty pracy z „ mojejutro” zaciekawiony co VW Mi zaproponował a tam... same agencje pracy haha... te panie co wybierają te super oferty pracy to chyba głównie z OLX na zapchaj dziurę + wrzucili agencje pracy do których nikt nie chce iść. Szkoda tylko ze nygusostwo popłaca i takim dali jeszcze umowę, ale cóż... co dziennie kawa liderowi postawiona , paczki kupowane majstrowi na urodziny jednak się opłaciło. Trochę smutne jest to , że w Vw „ kolega „ z linki cię podpierdziela za plecami do majstra , Ala takie są realia tej firmy. Najgorsze są te wiesniaki z Gniezna i okolic , Ci to przebijają samych siebie czasami

Dojazd Białężyce

Witam, po tym całym zamieszaniu z umowami, może ktoś chce wspólnie jeździć do pracy, szukam dwóch osób że swoim autem z okolic Strzalkowa bo z tej miejscowości bd wyjeżdżać. Pracuje na lakierni zmiana 1 czyli jutro 6-14. Pozdro

Zgrzewacz

Dla wszystkich ktorzy sa bez umów mam dobre informacje od sierpnia rekrutacje wznawia workservice i beda zatrudniac ludzi do VW

JA

Tak działa solidarność VW pobrać jak najwięcej składek a potem wypad z pracy. My się nie znamy

Big
@JA

Kocie daj już spokój nikt Was nie lubi . Zróbcie dobry uczynek jakiś w końcu.

Zuomek
@Big

Tak, zróbcie jakiś pożytek i się samorozwiążcie durne kocury :) takich głąbów trudno znaleźć

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

@

nie jest dobrze we firmie, niedługo się przekonacie..

Co

O co chodzi?

BLB
@@

A czy ostatnio kiedykolwiek było dobrze? Wciąż coś.

Co
@BLB

Myśle ze tu nie chodzi o zwolnienia a o coś innego.

$
@@

Chodzi o te plotki o obniżce pensji najwięcej zarabiających pracowników produkcji ? ? ??

Spawalnia Z1
@$

Jeśli to będzie miało miejsce to przyklasnę tej sprawie. Niektórzy mają za wysokie stawki.

Kłamcy
@@

Od 2008 zarząd wiecznie płacze jak to źle się dzieje. Muszą szukać coraz to większych oszczędności. A na koniec roku dowiadujemy się o nowych rekordach. Rekord sprzedaży, rekord wyprodukowanych samochodów czy komponentów i oczywiście rekordowe zyski. Ta firma od zawsze opiewa kłamstwem. Ta ich PRAWOŚĆ jest tylko wtedy kiedy to oni czegoś od nas potrzebują. Zwykła obłuda!!!

Co?
@Spawalnia Z1

Z lekka głupi jesteś .Kiedyś ,jak się dorobisz dobrej grupy,przyjdzie głupszy od ciebie i powie „baranie za dużo zarabiasz”.A przepraszam za głupi jesteś na podwyżkę .

Norek

Jeszcze trochę i urlopik

Staly

Gorzej jak w przedszkolu. Niby rozmowa z kierownikiem jakiś magicznie podziała i zrezygnuje z opłaconych wakacji? Śmieszni są. W ogóle ta cała firma jest śmieszna. Najpierw pozbywają się dobrych pracowników tylko dlatego że umowa się kończy a teraz latają po liniach że mamy robić nadgodziny bo jest tyle pracy ze nie ma.kto tego robić. U mnie większość nadgodzin robili właśnie chłopacy którym podziękowali i teraz nie ma.kto robić. Ja tam ma gdzieś nadgodziny. Mogą mnie straszyć ale nic im to nida. Dla.zabezpieczenia mam dyktafon.

tak

Mam pytanie,dlaczego nikt nie zajmie się w tej firmie "stanowiskiem" lidera.Codziennie widzę,jak miło im mija czas na 4 h rozmowach przez telefon 6 h na palarni, 5 h na rowerze,albo u kolegów.Zobaczcie jakie mają grupy!!!Skandal.W linie ich tak jak jest w Niemczech.I to jest dobra zmiana dla firmy.Bardzo dawno zapomnieli co to jest w ogóle praca

ooo
@tak

Jestem przekonany gdyby Lider się z tobą zamienił to robiłbys To samo a może nawet i więcej, każdy może zostać liderem więc spróbuj szczęścia...

Ml3b

Czy mowa jest o tkzw liderze zbyszku z ml 4?

Były zawiedziony

Solidarność była dobra i uczynna jak w 2016 zbierali podpisy na swoje ciepłe posadki jakieś tam wybory samorządowe . I jak to wyglądało zaznacz mnie i moich kolegów a bedzie dobrze . I to jest podziękowanie straciliśmy pracę . Tak o nas zadbała solidarność .

No co teraz

Aspiracje miałeś kolego jak większość z nas w tej firmie i co teraz nie wiem co teraz spróbuj sprzedać i kupić coś na co będzie cię stać płot za przeszło 30 tys to już troszkę popłynołeś

O prosze

I biuro się odezwało cwaniaczki wy tez polecicie jak wsadza za was robota

@O prosze

Nie trafiłeś, nie jestem pracownikiem biurowym. To jak się pracuje na linii to nie trzeba już znać języka polskiego?

Kokpit

Muszę to napisać , bo okazało się , że przedstawiciel solidarności jako jedyny miał pewne informacje odnośnie umów itp. Mistrz mnie okłamał o liderze nie wspomnę. Oni jako jedyni coś wiedzą . Wiadomo wszystkiego nie mogą powiedzieć. Informacja do malkontentów jeżeli nic Wam się nie podoba to trudno tacy już jesteście.A co do inicjatyw to jest po prostu banda raz zapytałem i ten Wasz nie wiem jak on się nazywa nie umiał się nawet wysłowić . Piotrowi O to Wy możecie buty czyścić.

Kokpit
@Kokpit

Mistrzowie kłamali w żywe oczy. MOWIL MI ZE WSZYSCY POLECA A TO NIEPRAWADA ZOSTALI CHLOPACY KTORZY NAPRAWDE ZASUWALI NO I JEDEN CO NIE ROBIL NIC ALE ZNAL DOBRZE JEGO SYNUSIA

Obserwator
@Kokpit

Hmmm a czy lider cię zatrudniał??? Lider jest tylko czlonkiem zespołu i nic nie poradzi na Twoje zwolnienie, ale wszystko co zle to lider,, masakra,,

Z4

Zamknijcie (usunięte przez administratora), tą kantynę.. Nie dość, że jedzenie jest tragiczne i ilościowo jest go mało. Na domiar złego jeszcze nie jest otwarta w soboty. Już wolę wcześniej wstać i zrobić sobie jedzenie w domu, niż korzystać z tego syfu.

Kaban
@Z4

Do tarcia chszanu się nadajesz a nie do wolzwagena

WYJŚĆIE

WYJŚĆIE tak opisane są drzwi na Z4... Zwróćcie uwagę, mądrale z biur nie znają postaw gramatyki, tragedia !!!

Montaz

Czy ktos wie kiedy beda informowac sierpniowych?

Kaszka

Sierpniowych już informują że mają nie przedłużona umowę?

Bombka
@Kaszka

Dużo jest sierpniowych?

Wuja
@Kaszka

A po co?przecież to oczywiste,umowy czasowe a zwłaszcza te na czas nieokreślony dostają w tej firmie tylko rodzina i znajomi..ochydne ale prawdziwe.

Kaszka

Sierpniowych już informują że mają nie przedłużona umowę?

BRO

Moi drodzy! Nie ma już po co robić sobie złudnych nadziei, że będzie lepiej... Trzeba spojrzeć w końcu na to wszystko realnie i podjąć konkretne decyzje. W świecie gospodarka pada, nadchodzi recesja i kto będzie w takim razie nabywca aut? Nie można zakładać, że wszyscy z umowami do lipca stracą prace, ale można śmiało przyjąć, że 80% załogi z takimi umowami zostanie zwolniona. Świat się nie kończy na VW i uwierzcie mi, że można mieć lepsza prace niż tutaj, a nawet jak zarobisz te dwie czy cztery stówki mniej to pamiętaj, że masz jeszcze życie prywatne i czas dla rodziny, znajomych. Nie chce mówić, że jest tutaj złe i w ogóle bo nie o to chodzi... narzeka ten co nic nie robi, ale prawda jest taka, że ta firma zabiera większość twojego prywatnego czasu, tutaj już prawie mieszkamy, a mimo wszystko dla tego koncernu jesteśmy tylko liczbami i oni nie będą patrzeć czy Ty masz kredyt, rodzine... jak jest taka potrzeba musisz wylecieć i sobie radzić. Mam wrażenie, że duża cześć osób nie widzi świata innego niż ta firma i jakby mogli to by się z nią ożenili, a teraz wlasnie w dobie całego kryzysy i zagrożonymi miejscami pracy widać kto komu włazi w cztery litery i jak nagle znajomi z lini zaczynaja być wrogami, każdy czeka na to żeby komuś podwinęła się noga i z uśmiechem na twarzy leci do majstra. Jak na tym forum tak i w tej całej firmie przelewają się teraz tony jadu, nienawiści. Pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko życzę dużo szczęścia oraz sukcesów w szukaniu nowego miejsca pracy. PS: Solidarność to tez jeden wielki cyrk i śmiech... zrobili ogromne plakaty, rozwiesili z napisami, że oni zadają i na tym się wszystko skończy. Obrońcy w kieszeni VW z nastawieniem na podpis tego co VW im pod gębę podsunie.

Jjj
@BRO

Na spawalni Z 1praktycznie wszyscy lecą. Jedynym kryterium jakie powodowało przedłużenie umowy są znajomości. Wielu dobrych chłopaków którzy ciężko pracowali, czasem ciągnęli robotę poleciało tylko dlatego, że nie mają wuja czy sąsiada kierownika. To jest porażka Volkswagena a nie tych ludzi

Lakus
@BRO

No pięknie to wszystko koleżko opisałeś i nawet trochę się z tobą zgadzam z tym jadem, ale co do Solidarności, to jeżeli zapewnienie 8500 umów na czas nieokreślony to dla ciebie nic? Rozumiem że nie czytałeś porozumienia, bo pracodawca nie przedłuży ci umowy i jesteś rozgoryczony. Zanim kogoś oczernisz to chociaż się trochę rozeznaj w temacie. Ja właśnie dostałem umowę na 9 miesięcy i myślę że mam dużą szansę na umowę na stałe. Właśnie dzięki porozumieniu Solidarności. Pięknie piszesz o wylewaniu jadu itp. A na koniec wypowiedzi właśnie to robisz... Bądź konsekwentny chociaż....

Only god
@Jjj

Oj nie nie bylo jeszcze jedno kryterium zwlaszcza na spawalni Z1. Trzeba bylo placic mistrzowi to dalej byscie robili. Caly zaklad o tym gada i nikt nic nie moze zrobic.

Ronin
@Only god

Można można tylko czekam na odpowiedni moment materiał dowodowy jest gruby.Niech ,,majster,, zapamięta od czasu do czasu stare demony powracają.

@Lakus

Dostales umowe na 9 miesiecy bo jeszcze prawo pozwalało przedluzyc na czas okreslony. Ja kazda ocene mag dostawalem ponad to co pozostale osoby u mnie na lini zadnego l4. Wszystkie niedziele. Swoje plus optymalizacje badz produkcja inna zmiana. Nadgodzin co rok okolo 300. A umowy ostatatecznie osoby z plecakami dostaly. A solidarnosc odpowiedziala co oni moga to jedynie wpisanie na liste oczekujacych. I przygotowanie ofert pracy z agencjami pracy tym. Nie no super. Tez liczylem ze jestem w gronie zwyciezco, ale jak nie masz w tej firmie wujka, ojca, kochanki, na wyzszym stanowisku to powoli sie pakuj bo bedziesz tak jak ci ktorych yeraz zwolnia. Oj przepraszam nie zwolnia tylko nie przedluza umowy.

BRO
@Zgrzewacz

Solidarność powinna wszelkie ustalenia i propozycje od VW dostawać do przeczytania na tablecie... wszystko co dostaną na kartce przed nosem od razu podpiszą. Mam tylko takie pytanie, a mianowicie chodzi o kwestie zapewnienia miejsca pracy w innej firmie po zwolnieniu z tego kołchozu bo tak solidarność i VW o tym krzyczeli, że dla dobra pracowników prowadzą negocjacje z innymi firmami. Temat wygasł?

@BRO

Nie temat nie wygasl ale i jest aktualny zapewnili oferty pracy w zakladach z zatrudnieniem 4 brygadowym i nie przez glowny zaklad a w wikeszosci oferty z agencji pracy tym 2600 brutto z dodatkami

@BRO

Wszelkie zmiany i ustalenia powinny byc podane do inforamcji wszystkich czlonkow solodarnosci a nie dowiaduja sie po podpisaniu gdzie juz nie ma odwrotu to jest chore. (usunięte przez administratora) Sprzedawczyki. Jestem ciekaw czy pamietaja ze przy takiej ilosciz bedzie musiala jakas ilosc oddelegowanych wrocic na linki pracowac... Szara zeczywistosc robaczki

Ziom
@BRO

Dobrze prawisz człowieku, teraz tutaj tylko jad, hejt i zazdrość. Koledzy weźmy się w garść a nie wywalanie żali na kumpli bo ktoś dostał umowę. Wiadome było ze nie przedlużą Nam wszystkim umów więc dość już tego pierdolenia. Pożegnajmy sie z godnością. Ja też nie dostałem umowy ale cieszę się że moje ziomki z linki mają ja coś ogarnę nowego, wiec no stres ziomki. Peace ✌

Jednak i ja

Dzis dowiedziałem się ze nie dostane umowy w sierpniu :( nie wiem jak to rodzinie powiedziec. Jak dostalem telefon a potem prace w vw to moja cala rodzina mi gratulowala i zazdroscila. Mama z ojcem byla najdumniejsza ze mnie bo reszta braci to jacys stolarze a ja w wielkiej firmie znanej na caly swiat. Impreza byla 3 dni rodzina cala poinformowana jak to mi sie udalo. Nawet siostra myślała czy nie oddac sie mi zebym jej robote nakręcił albo kolegow z pracy zapraszal do domu to ona kogos wyrwie. A teraz jak mam im powiedziec ze koniec bajki?? NAWET CHCIALEM ISC NA MIESIĄC BEZPLATNEGO ABY PRZEDLUZYLI ALE NIE ZGODZILI SIĘ

SZARY PRACOWNIK

Gratuluję Filpowi z emki przedłużenia umowy. Majster docenił Twoje ciągle L4, branie opieki, urlopy na telefon i ciągłe siedzenie na telefonie. Majster pewnie będzie bardzo zadowolony z takiego pracownika który tak dużo się rotuje stanowiskami. Raz mlotek ,raz przebijak i to cała wiedza o stanowiskach. Jak firma chcę ciągnąć współpracę z kimś takim to już nic dobrego to nie wróży. Pozdrawiam wszystkich pracowitych których firma nie doceniła, głowa do góry dacie sobię radę a takie Filipy będą cale życie mlotkiem operować.

Max
@SZARY PRACOWNIK

Wiele jest takich przypadków. Z jednej strony się cieszę bo to doprowadzi do autodestrukcji firmy. Jak chcą tak mają. Już słychać narzekania niektórych że jakiś lewus ma przyjść na linię robić a byli ludzie którzy zapieprzali to im podziękowali

Filip
@SZARY PRACOWNIK

Chodź pogadamy jak jakiś problem

SZARY PRACOWNIK
@Filip

A co, zagonisz mnie do kolegi lidera, lub majstra? Bo takie donoszenie jest dla Ciebie czymś normalnym. Jak myślisz że ludzie tego nie widzą i nie wiedzą dlaczego tak zostałeś doceniony przez firmę to jesteś głupszy od tego młotka którym tak fachowo operujesz.

@SZARY PRACOWNIK

O ktoś widać zazdrości koledze przedłużenia umowy. No cóż @szarypracowniku szukaj czegoś nowego do wykazania sie od sierpnia, może trafisz lepiej. Powodzenia

Desperat spawalnia

Jak dostałem informacje ze nie dostanę umowy, to zaproponowałem przełożonemu ze zrobię mu loda. Odmówił. 2,5 tys kredytu co ja teraz zrobię

CBA
@Desperat spawalnia

Może nie jesteś w jego typie ?

Spragniony

Koleżanko jest więcej osób do pocieszenia jeśli cię to interesuje :)

@Spragniony

Nie wiam czy dam rade az tylu ???? Od 3 miesięcy nie byłam z facetem to az mnie nosi....

Zależy ile to jest cm? Ze masz nick Sprzęt jak kóń

@Desperat spawalnia

Znajdziesz inna prace się nie martw

Łzy
@Desperat spawalnia

Przykra sytuacja. Wszyscy walczą o to zeby godnie przeżyć. Automatyzacja niszczy nas zamiast nam pomagać. Zobaczymy na przykładzie VW co będzie za 10-15 lat. Cos czuje ze bedzie połowa tej załogi co została.

@Desperat spawalnia

(usunięte przez administratora) Zresztą co to jest 2, 5 tys dla pracownika vw. Jeden obiad chyba xd

Spawacz

No byłem ma rozmowie u majstra co jeździ białym arteonem że spawalni na pgn, że potrzebuje ludzi na urlop bo produkcja musi iść itp. Na odpowiedź, że nie pasuje na odchodne stwierdził 2 rozmowa z kierownikiem. Ludzi pozwalniali a teraz płacz bo nie ma kto robić.

CHARLES
@Spawacz

TEŻ JESTEM W TEJ GRUPIE ZWOLNIONYCH NAWET SIE CIESZE BO DAJE MI TO NOWE MOŻLIWOSCI I SZANSE NA LEPSZĄ PRACE BO WIADOMO ZE T U T aJ BYM SIE NICZEGO NIE NAUCZYŁ CO BYM MÓGŁ WYKORZYSTAĆ W PRZYSZŁOSCI W INNYCH FIRMACH JEDYNĄ RZECZĄ KTÓRA MNIE TROCHE WKURZA TO JEST TO ŻE POZWALNIALI PRACOWITYCH CHŁOPAKÓW A KORZYSCI ODNIOSĄ NA TYM JAK ZWYKLE TE STARE NYROLE

Hp
@CHARLES

Teraz zostali tylko leserzy od wciskania zielonego przycisku 200 razy dziennie. Tez nie żałuje, że tam nie dojeżdżam, chociaż jako młody i ambitny miałem tam przewagę - w odróżnieniu od lidera potrafiłem nazwać części w samochodzie osobowym.

@Spawacz

Niech sami teraz zapierniczają w tym smrodzie i duchocie. Każdy liczył ,że może akurat umowa będzie, (ja na pewno)choćby na rok a tu niestety wypad, dużo zdrowia się zostawiło w tej firmie przez 4 lata ,,

Z1 spawalnia
@Spawacz

Kolego na 1 zmianie zostali tylko znajomi i rodzina. Bylo naprawdę kilku dobry bezbłędnych pracowników ale tu nie chodzi o jakość.

@Z1 spawalnia

Masz rację, znajomości są na pierwszym miejscu A potem jak kto coś ustali.

Bolo
@Z1 spawalnia

Na każdym zakładzie tak jest, nie liczy się jakim jesteś pracownikiem tylko układy i znajomości. Chciałbym, żeby kiedyś ktoś przetłumaczył całe to forum po niemiecku i porozsylal do wszystkich e-maili VW na świecie. W końcu może ktoś zobaczył by i rozbił te układy, ukladziki, które ta firmę psują, niszczą i przynoszą jej ogromne straty. Kawowicze liderzy, ślepi mistrzowie, masę nierozwiązanych na czas awarii ze względu na olew liderów i nie tylko, totalny brak komunikacji i zerowy przepływ informacji. (usunięte przez administratora) Ja się cieszę, że nie będę już częścią tej zakłamanej "załogi" koledzy głowa do góry, nie ma co płakać, zobaczcie jak nas potraktowali. Nie warto lepiej parę stów mniej ale spokojniej żyć

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o