Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Sama prawda

Kilka zdań na temat Vw ,3x dodatki w roku do wypłat .czym wy się podniecacie ?w innej firmie tez dostaje się na święta i na wakacje .a tutaj czujesz się typowym robolem przychodząc do pracy ,tym ze zostaniesz wykorzystany co do jednej sekundy i będziesz rozmyślać czy mozesz iść na WC.

Xxx

Z2 u nas w teamie umów nie dostały osoby które nie należą do Solidarności. Oczywiście oficjalny powód nie przedłużenia umowy to automatyzacja. Nie ważne że byli to pracownicy z ponad 3 letnim stażem z największym doświadczeniem, bez l4, mnóstwo nadgodzin, bez błędów, przyuczali nowych pracowników. Umowy dostali natomiast pracownicy po których trzeba ciągle poprawiać, notorycznie otrzymują zdjęcia z błędami, z krótszym stażem pracy. Oczywiście majster wszystkim mówił że to nie od niego zależy tą decyzja.

Puerto
@Xxx

A w teamie gdzie pracowałem wywali 3 osoby które były w Solidarności, a zostawili 1 którą nie jest członkiem. Solidarność!! SOLIDARNOŚC!!!

:-) urlop :-)

życzenia urlopowe? jaki Qwa urlop ??? co to za szopki jeszcze tydzień pod przymusem musimy pracować a państwo życzy nam miłego urlopu parodia

!!!!
@:-) urlop :-)

Bardzo wyraziście to ująłeś, nic dodać nic ująć..

Caddy
@!!!!

Volkswagen Poznań to firma która z zewnątrz ładnie wyglada a tak na prawdę to wielki (usunięte przez administratora) w którym rządzi przymus i kolesiostwo :)

Zibi
@Caddy

Zgadzam się z tobą w 100%. Tutaj jak sie nie spodobasz to nie masz co szukać i albo robisz tak jak oni chcą albo do widzenia.

Emeryt
@Zibi

Pracuje tu 25 lat i w 100% to potwierdzam!

Zak
@:-) urlop :-)

A Ja mam pytanie czy wyplate dostaniemy np. W piatek 7 czy bedziemy czekac do pon 10 ?

Abc
@Zak

A dostałeś kiedyś wcześniej?Niby dlaczego miałby być inaczej w sierpniu?pomysl

quo vadis
@:-) urlop :-)

postawiłem się ze nie przyjdę w pierwszym tygodniu tyrać po 10 godzin w nagrodę dostałem zaproszenie na rozmowę do kierownika :-) a tam usłyszałem "Jest kryzys i trzeba dać coś od siebie dla firmy :-) a tak na marginesie panie Marku do końca roku jeszcze będą redukcje etatów. Niech pana zastanowi sie jeszcze." zaczynają straszyć? umowę mam do stycznia i wszystko jasne :-)

Ojciec z Gniezna
@quo vadis

Nie chcesz nie musisz tu pracować...

Charles
@Ojciec z Gniezna

A mi nie przedłużyli umowy miałem do końca lipca Znalazłem prace na 1 zmianę i będę miał wolne weekendy Co prawda będę miał 5 stów mniej na wypłatę a czas z rodziną uważam za bezcenny Cieszę się ze mi nie dali tej umowy bo pewnie dalej bym robił a życie ucieka uważam ze nie warto szkoda życia pozdrawiam ????

Bombka
@Charles

A będziesz miał 100% na wakacje 70% na święta i ocenę MAG? co daje ładnych kilka tysięcy w skali roku?

Stary
@Bombka

No napisal ze bedzie mial 500zl mniej wiec doliczyl napewno.... Nie oszukujmy sie jest to praca na 3 zmiany kazdy kto pracuje wie co czuje sie po nocce z popoludniowki niema nic pozostaje tylko rano....

Charles
@Bombka

Nie stary nie będę miał tych benefitów ale jeżeli Ty przekaladasz kasę ponad wszystko to żal mi Ciebie I powiem jeszcze Tobie jedno jeżeli w rodzinie pracują 2 osoby to można całkiem spoko sobie żyć jeździć na wakacje itd ale domyślam się ze firma Ci życie uratowała Miłego zapie.....nia do emeretury oczywiście jak dociagniesz A w tym tempie to nie wiem ile dociagniesz Zapomniałem dodać ze nocna praca skraca życie rozregulowywuje zegar biologiczny pozdrawiam

Qula
@:-) urlop :-)

Jaki przymus gościu, nie ośmieszaj się

Bombka
@Charles

Po pierwsze nie każdy jest w takiej samej sytuacji finansowej, nie zawsze dwie osoby mogą pracować i nie zawsze trzeba mieć zdrowe dziecko. Także nie oceniaj nie znając sytuacji. Co do (usunięte przez administratora)Niestety nie pracuje już w VW, znalazłem inną pracę i może pod względem wysiłku lepszą ale nie (usunięte przez administratora) się jak co niektórzy tutaj jaką to ulgę odczułem jak mnie wyrzucili i jaki to VW zły i gdzie indziej na produkcji od razu tyle samo zarobie bo tak nie jest.

Work111

Czy wiadomo cos o powrocie worków do VW?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

zumo

Czarne Koty pora zacząć walczyć z monopolem solidarności w VW

Stary
@zumo

Tylko jak? Przecież ich nie ma w robocie

Gejzer
@zumo

Czarne koty ? Proszę cię :D :D Każdy z nich pewnie łoi gdzieś w swarzedzu na melinie jakąś berbele i chodzi od rana do nocy napier....ny. Praca ? Oni są stworzeni do czegoś szlachetniejszego niż praca. Wystarczy spojerzec na te twarze pełne inteligencji. przecież od razu widać ze conajmniej stanowisko prezesa wypadałoby in dać

Nicki_Ticki
@zumo

Monopolem? Chyba w monopolowym? ;-)

Ronnie
@zumo

Czarne koty to juz przeszlosc tak Mi sie wydaje. Bycie dla bycia to kiepska idea, a solidarnosc przynajmniej stawia czola tym wyzwaniom ktore teraz maja miejsce. Niezazdroszcze im tak na marginesie bo wiem ze cala frustracje pracownicy prZenosza nie na vwp a wlasnie na zwiazek zawodowy splidarnosc. Mozecie sie zgadzac lub nie ale bez nich pracodawca by robil jeszcze gorsze rzeczy. Np nie byloby wyplacanych nadgodzintylko wsYsxy do oodbioru itd itp

Plum

Tak się cieszycie że wam nie przedłużyli umowy, że ta firma upadła człowieka i wyzyskuje, że nie warto tu pracować a jakoś nie widzę żebście dobrowolnie odchodzili

Beztroski

Czytając ten ściek i potok komentarzy typu „ale się cieszę ze mnie wywali, nareszcie wolność” jestem rozbawiony. tak się cieszycie z utraty pracy a narzekacie ! Tak na prawdę (usunięte przez administratora) wam ścisnęło z żalu, ale żeby wyjść na twardzieli piszecie takie bzdety, że fajnie itd. Tak na prawdę to (usunięte przez administratora) praca, bardzo słabo ją stracić i dobrze o tym wiecie !

Robol
@Beztroski

Też mnie rozbawiłeś super robota na 3 zmiany soboty niedziele płaca poniżej 4000 i bieganie na lince , gdybym zarobił 7000 na rękę wtedy można czegoś żałować może ty tyle masz albo więcej i ciepły stołek mądralo.

redyk
@Beztroski

Super robota dla ludzi bez perspektyw na życie, tu się zgodze.Magazynierzy,kucharze,stolarze,budowlańcy czy rzeźnicy.Dla takich ludzi to ratunek.Oni nawet nie rozumieją,że taki system pracy za średnie pieniadze jest rodzajem upodlenia.Ale taki dostał najwyższą wypłatę w życiu, nabrał kredytów i uwiązał się na volkswagenowskiem smyczy.

Sierpien

No jestem ciekaw do kiedy sierpniowym dadza znac juz co niektorzy wiedza a ja nic jak narazie

Sierpien

Jak tam umowy sierpniowi wiecienl juz coś? Bo u mnie cisza

I
@Sierpien

Jak cisza to znaczy że umowa przedłużona. Powinieneś się cieszyć

Wyzwolony

Dzisiaj zrzuciłem z siebie ciężar psychiczny który mi towarzyszył ostatnie 3 lata. Piękne uczucie gdy masz świadomość uwolnienia się z niewoli . Od dwóch lat zbierałem się do zmiany pracy ale nie miałem na to czasu.... Życzę każdemu żeby poczuł to co ja dzisiaj , wolność wyboru co zrobić z własnym życiem a nie zmienianie życia pod plany firmy. Dawno nie czułem takiej ulgi, Pozdrawiam tych co nie mają klapek na oczach !!! Miłego popołudnia siostry i bracia !!!!

lol
@Wyzwolony

szczerze to trochę zazdroszczę, mając tę umowę na stałe ciężko się wziąć samemu za zmianę pracy jak człowiek się zasiedzi, a życie mija

Amel
@Wyzwolony

Mam takie samo uczucie...Życzę wszystkim zwolnionym znalezienia pracy z wolnymi popołudniu sobotami będzie dobrze...

Plum

Na zebraniu rok temu przewodniczący mówił że liczba pracowników zmniejszy się o 750 i że będą walczyć o związkówców i dobrych pracowników. Tak walczyli o dobrych pracowników że dobry pracownik z mojej linii leci za tydzień L4 a notoryczny leser i ktoś kto jawnie mówi że ma wywalone, przerzucany już trzy razy na inną linie zostaje bo ojciec jest wysoko postawiony w solidarności. Tyle z walki o dobrych pracowników

Stst
@Plum

Tak jest wszędzie. U mnie to samo. Gościu, który obskoczył całą linię i robił o wiele szybciej i sprawniej od innych leci. Ile razy jak coś nie działało to nawet starzy pracownicy się go pytali co jest i prosili o pomoc bo one miarę miał pojęcie a nie chcieli wołać lidera

Bidon
@Plum

U mnie jeszcze większy absurd. Na 13 uratował się 1 nie dosyć że błędy, l4 i spóźnienia do pracy były u niego norma to nie był członkiem solidarności!

Wow

Rozumiem twoją gorycz. Koniec umowy?

Lak
@Plum

Chłopie, przecież o automatyzacji mówili już dużo wcześniej. Znasz jakis sposób który zmusi pracodawcę do przedłużania umów pracownikom? Nie wiem czy zauważyłeś, ale na świecie właśnie szaleje koronawirus. Schodzimy na 15 zmian... Chłopie piszesz bzdury, tyle powiem

Nimbus 2000

A słyszałem juz o tym rowerowym jeźdzcu z lini 400. Podobno nic nie wiem a rzadi bardziej linkami niż mistrz.

@Lak

@Lak Tu nie chodzi o sam fakt zmniejszania ilości pracowników tylko o to że blokują możliwość pozbycia się jawnie olewajacych pracę ludzi bo to rodzina w zamian za wyrzucenie dobrego pracownika. Po takim czymś ja mam wierzyć że działają uczciwie dla swoich związkowców?

Orkan
@Nimbus 2000

Daj spokój tych 2 liderów co jeżdżą w ramie w ramię na Aufbale. Pół zmiany podobno spędzają na palarniach. Często ze sprzataczkami. Nie wiem kto im placi i ze nikt wyżej tego nie widzi. My na lini M to wyraźnie widzimy.

Mogiła
@Orkan

A gdyby tak zabrać każdemu Liderowi rower ?

Team zgrzewczy
@Orkan

A ten drugi, młodszy to dopiero randki sobie robi. Ja my nawet na poszyciach widzimy chodząc do ambulatorium i słyszymy o tym. Co chwilę na dworze jest widywany ze sprzątaczką. Niektórzy to widać mają jakieś dodatkowe przywileje w postaci przerw.

Gh
@Mogiła

Rower telefon karty i papierosy i powinni być monitorowani na nockach a nie ze sobie znikają

Dżerry
@Orkan

Witam Panowie zostawcie kolarzy w spokoju to bardzo fajni i pozytywni ludzie

WiernySpawaniu
@Dżerry

Fajni i pozytywni????!!!!! Cyfra się dla nich liczy. Wszystko dla wykazania się. Jak tu pracuje 18 lat to takich pozorantów i ściemniaczy nie widziałem.

Balaganos
@WiernySpawaniu

Przestań ich obrażać. Zrobią swoje to mają czas na siedzenie. To są liderzy a nie zwykli pracownicy, są lepsi od nas.

Dżerry
@WiernySpawaniu

Pozorantem to ty jesteś widocznie oni ciężko pracują nie wiesz a oceniasz jak masz problem to idź im powiedz prosto w twarz co myślisz. Ich praca wyglada trochę inaczej co nie oznacza ze nic nie robią.

Marek Kraków

W tym bank nie istnieje obsługa klienta. Średni czas oczekiwania na zgłoszenie konsultanta infolini to około 60 minut. Dzisiaj nawet po upływie godziny nikt nie odebrał rozmowy.

zawiedziony.

wiem że tak sie nie robi ale mordy Michał Majchrzak z dnia rekrutacji nigdy nie zapomnę opowiadał jak to jest pięknie jaka świetlana przyszłość nas czeka gdy vwp nas przyjmnie do pracy a gdy wstąpimy do solidarności to już czekać tylko emy zapomniał dodać ze to BAJKA

Strazak
@zawiedziony.

Mi co prawda nie mowil ze do emy i nic nie obiecywal ale faktycznie mowil ze firma sie rozwija wrzesnia rusza na 3 zmiane ze dobra koniunktura, ze jak sie cos stanie to zawsze mozesz sie zglosic do nas ( do zwiazku) i jeszcze gadal ten tekst co na broszurce z nami nie jestes sam i ze bedziemy sie starac. Teraz wiem ze to Bajki jak Mowisz. Mowisz.

Jacek

Prawda w oczy kole

Potężne kupsko

Witam! Organizuje zbiorową kupę w Szatni , najlepiej na środku szatni bądź między szafkami,

Ml5

Czy ktos wie cos o czarnej ukraince jezdzi na wozku miedzy linia 4a.5krotkie wlosy?????

Jan

Kojarze ja czesto siedza w aucie razem :) pozdro

Z4 Kaban

Właśnie się dowiedziałem - jestem ojcem Jogiego. Jak mu o tym powiedzieć ?

@Z4 Kaban

Super macie tam atmosferę na z4 że ciągle prywatne brudy na tym forum wrzucacie

Yogi
@Z4 Kaban

Tato już wiem wracam do szkoły nigdy nie miałem się za co uczyć teraz z alimentów chociaż. (usunięte przez administratora)

Chop

W Kostrzynie rusza rekrutacja worków. Informacja potwierdzona przez Klina z zakładu 4.

Ktos
@Chop

Nie kłam, w Kostrzynie Volkswagen już nie ma biur. Lubisz siać?

Upi
@Chop

Bzdura. Gdy wróci agencja, to wrócą w pierwszej kolejności Ci sami pracownicy którzy byli. To akurat jest prawda.

Chop
@Ktos

Nie kłamie sam osobiście wciągałem flagi na maszty będą duże przyjęcia

Stary leser

Siema czy ktoś wie już ze spawalni gdzie dalej będzie pracował po starcie Candy 5 .

Markopolo
@Stary leser

Wszyscy wiedzą napewno na T6 że będą tam robić.bo T6 się nie zmienia po caddy 5

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o