Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Plum

Decyzję o tym kto leci w większości przypadków podejmowali majstrowie i liderzy. Dostawali cynka ile osób i to oni decydowali. A potem chodzili oburzeni bo dobrych pracowników im zwalniają

Mike
@Plum

Mój lider sie tłumaczył tym ze on nic nie wiedział śmiech na sali tak to jest odważnych brakuje w volksagenie. Tylko typowe maslany kolomenty i sciemniacze.

Mike

Niestety masz rację. Pozdrawiam

Po raz 18 auto z fabryki(montowni) wyróżnione i kto dostał jakąś za to premie????!!!!!Pewnie tylko WYSOKIE STOŁKI!!!

Typek
@Gość

Chodź, dostaniesz talon :) czy ty na prawdę jesteś taki głupi ? Opłacili plebiscyt żeby otrzymać „niespodziewanie” nagrodę i chcesz dostać prenię ? A podaj mi chociaż jeden powód, dlaczego niby mialbys dostać złamanego grosza ? Za co ?

Tylko numer

Witam mam pytanie do ziomków co w pt robią obiegówki czy wy też musicie zostać do końca w pracy (zm. Popo)??

Obiegówki
@Tylko numer

Ja nie robiłem miałem to w D.. I tak dostałem świadectwo pracy w ciągu 2 tygodni .

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Lakiernik

Nie rozumiem czemu gadacie o zwolnieniach jak takich nie było. Po prostu nie przedłużają umów. Logicznie rzecz biorąc nie są to zwolnienia tylko redukowanie załogi. Nikt nikomu nie wypowiedział umowy. Po co ten cały płacz?

hue
@Lakiernik

Nie do końca logiczne! To tylko zakamuflowane zwolnienia.

Kowalski
@Lakiernik

Ale bredzisz. Co za różnica? Wielu ludzi utraciło pracę bez różnicy jak to nazwać. To co zrobili jest żałosne. Zatrudniali ludzi wiedząc jak będzie wyglądała sytuacja po automatyzacji. Dla mnie na tą chwilę VW to (usunięte przez administratora)

Zakład 4
@Lakiernik

Witam ma pytanko dla osób pracujących Września ( Spawalnia) przechodzę tam 31 sierpnia jak tam się pracuję? Chodzi mi o to czy jest ciężej niż na Zakładzie 4? ( Podłogi? Wanny? Czy jest o wiele lżej? To mnie interesuje ...bo wiadomo trzeba pracować wszędzie.

@Lakiernik

Zgadzam się. >podpisz umowę na czas określony >płacz na forum, bo skończyła ci się umowa >miej pretensje do całego świata Sorry, ale gdy jesteśmy zatrudnieni na czas określony, logiczne jest, że nikt nam nie da gwarancji przedłużenia. Taka umowa zawsze wiąże się z ryzykiem zakończenia współpracy z pracodawcą w określonym terminie. Sam jestem zatrudniony do końca sierpnia 2021 roku i nie mam pojęcia, czy mi przedłużą, czy nie. Ale gdyby nie przedłużyli, to na pewno nie będę tutaj wylewał żali, bo podpisując umowę czasową doskonale wiedziałem na co się piszę...

Byly
@pwrd

czy do Ciebie nie przemawia to ,ze nie przwdluzyli umowy osobom ,które naprawdę sie starały nie chorowały, nie ściemniali, a lewus dostal umowe ,to jest ok ? tez mial na czas określony, tyle ,że bomblowal ,chyba świadczy to o jakiś dziwnych układach itp

@Byly

Nie, nie przemawia. Układy są w każdej firmie, w VW też, ale nie w takim stopniu, jaki tutaj jest opisywany. Gdy osoba z zewnątrz wejdzie na to forum i poczyta posty, to dojdzie do wniosku, że 99% załogi VW tworzy układ zamknięty, a pozostały 1% to uciśniony szary robol, który od soboty do soboty walczy z korporacyjną niesprawiedliwością za miskę ryżu. Ale żeby nie było - znam dobrych pracowników, którym nie przedłużono umów, znam też elkowiczów itp., którym również nie przedłużono. Z drugiej strony - znam dobrych pracowników, którym przedłuzono umowy, znam też elkowiczów itp., którym również przedłużono. Ale wiesz co? Mnie kompletnie nie obchodzi, komu VW dziękuje za współpracę, a kogo zostawia. Ja przychodzę do roboty, robię swoje i idę do domu. Nie przejmuję się polityką firmy, nie zwracam uwagi na konotacje rodzinne współpracowników, nie obchodzi mi kto z kim, za ile i dlaczego. W nosie mam, czy ktoś przesiaduje na L4, czy pisze SMS-a, zamiast śrubkę przykręcić, czy pali papierosa za papierosem. Na układy nie ma rady.

Jo chca
@pwrd

To chyba jesteś jedyny co wiedział że ta umowa na czas określony nie będzie Ci przedłużona...nam nie powiedzieli...a jeżeli świadomie się na to zgodziłeś to chyba masz coś z głową,bo nikt normalny nie wiąże się 5-6 lat z firmą wiedząc że to będzie stracony czas,bo nie oszukujmy się w VW to się nic nie nauczysz..

@Jo chca

Wybacz kolego, ale nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Pisałem wyraźnie, że nie wiem, czy mi przedłużą, czy nie. I taki układ mi pasuje - w końcu VW to nie jest jedyny pracodawca w Polsce, czy na świecie. Czasy, w których pracowało się całe życie w jednej firmie i się w niej umierało już dawno odeszły w niepamięć. Powtórzę się, ale umowa na czas określony jest specyficzna i nikt, nawet sam Oksen czy inny Mnich nie zagwarantuje tobie jej przedłużenia. A jeśli komuś uwierzyłeś na słowo, że na 100% dostaniesz na czas nieokreślony po przepracowaniu danego okresu to gratuluję skrajnej naiwności; wszak czy gdzieś w umowie miałeś zapis, który gwarantuje przedłużenie wraz z jej końcem? Swoją drogą bardzo ciekawe jest to, że zdecydowana większość ludzi, która wypowiada się na tym forum twierdzi, że VW jest be, Niemiec jest be, współpracownicy i przełożeni są be, ale w momencie, gdy nie przedłużą umowy to wielki płacz i zgrzytanie zębami. No i oczywiście barometry zawsze zieloniutkie jak bieszczadzkie łąki wiosną.

Gierek
@Lakiernik

no bo nie powinni zwalniać tylko zmniejszać zakres godzin a pensje w górę, plus do tego jeszcze pozwolić na picie w pracy. Czyli np. wtedy każdy by dostał 8 tys. na rękę a pracowałby 3 dni w tygodniu, dodatkowo przez 6 godzin tylko. VV powinien zatrudniać łącznie 20 tys. ludzi. Wszyscy by mieli robotę, w kotłowni wódeczka, przed i po pracy. Tak jak w tarpanie. To były by piękne czasy.... Właśnie dlatego socjalizm runął ;-)

antylewus
@Gierek

niestety rozpasanie się niektórych lewusów do tego doprowadziło

Słuchaliście olbrysia?

Słuchałem audycji w radio Poznań gdzie wypowiadał się przewodniczący. Najbardziej śmiać mi się chciało jak mówił że większość osób ma przedłużane umowy niż nie przedłużane. Przecież praktycznie cała spawalnia poleciała z umowami na czas określony. Została tylko rodzina kierowników. No moja majsternia na 3 zmiany z ok35-40 osób z takimi umowami to 3 dostały umowę pod warunkiem że przejdą na Wrześnie. Reszta wypad. Nie ważne że ocena C, wszystkie niedzielę bo firma potrzebuje, do tego nadgodziny w tygodniu , bez chorobowego, znajomość całej linii, zaangażowanie grubo ponad 100%. To się nie liczy. Teraz szybko szkolą starych pracowników co obsługiwali 2 może 3 stanowiska bo od sierpnia nie będzie miał kto robic. A pomocy żadnej ze zwiazku

Mały
@Słuchaliście olbrysia?

Kiedyś rozmawiałem w związkach w sprawie przeniesienia że spawalni na montaż. Oczywiście żadnego działania z ich strony. Bardzo szybko temat umarł. Po jakimś czasie sam zorganizowałem sobie opcje przejścia. Byłoby dobrze gdyby przejście nie zostało zablokowane bo tyle pracy na spawalni a nie ma kto robic że nie mogę przejść pomimo że tam już czekali. A teraz okazuje się, że pomimo oceny c, nadgodzinach i dawaniu z siebie więcej niż potrzeba nie dostaje umowy. Tak wygląda polityka personalna i VW i Solidarności ( związek współdecyduje)

Hhh
@Mały

Masz racje. Przewodniczący Piotr wiele razy zaznaczał że związek współdecyduje o tym co się dzieje w zakładzie. No i pokazali jak współdecydują. Wystarczy chociaż spojrzeć na to jak mówiło się o kryteriach wyboru kto będzie miał przedłużona umowe. Gdzie są te kryteria? Wielu dobrych chłopaków leci z którym robiło się naprawdę dobrze. Teraz będzie się trzeba męczyć z lewusami

no future
@Słuchaliście olbrysia?

ale na spawalni VW się nie kończy,przejście każdego ze spawalni na montaż powoduje wypad jednego z montażu,a tam tezsą pracowici ludzie,co nie znaczy że z montażu nikogo nie zwolnili/nie przedłużyli umowy

Monti
@Mały

To coś słabo se załatwiłeś

Mały
@Monti

Słabo tylko dlatego, że chyba za dobrze pracowalem, że nie chcieli mnie puścić że spawki.

.m.

Wychodzi na to że innych w tym zakładzie nie ma

monter-2016

Szybkie pytanie. Tylko proszę o rzeczowe odpowiedzi. Czy w ostatnim okresie czasu, tj. ok 1 tygodnia przywrócono kogoś do pracy na montażu po wcześniejszej informacji, że nie zostaje mu przedłużona umowa?

no future
@monter-2016

tak,znam przypadek nie wnikam co było przyczyną zmiany decyzji

monter-2016
@no future

no future. Jeden czy kilka? Może masz wiedzę czy jeszcze ktoś dostanie czy już jest finito.

Plecaki zostają a porządnych pracowników zwalniają. Śmiech

Luxus

A to VW jest jedynym pracodawcą na świecie? Ty myślisz że tylko ludzie pracujący w VW się budują lub kupują mieszkania? Chory tok rozumowania. Pracy jest pełno i to wcale nie dużo gorzej płatnej.

Komornik

Już zaciera ręce

Kmicic
@Komornik

No komornik jak komornik ale zakład pogrzebowy jak połowa się wychuśda przez nabrane kredyciki

Będzie dobrze
@Kmicic

Poradzą sobie chłopaki

Kmicic
@Będzie dobrze

No muszą

Gang Olsena

Dobra wiadomość nie będzie dalszych zwolnień

Prawda

Skąd takie info?

Ro
@Gang Olsena

Zwolnień, nie będzie i kolejnej umowy również. Ziomalowi, właśnie podzekowali za prace.

F
@Gang Olsena

Tu dopiero się rozpędza XD A ty mówisz ze już nie będzie

Amel
@Ro

Zwolnień nie będzie bo pewnie siano dostali z tarczy i tym sposobem osoby które brały elki,ściemniacze których jest pełno na linkach tym sposobem grzeją tylki A osoby którym zależało na pracy i mieli mówione że jak będziesz się starał będziesz miał robote na lata mi osobiście Tak mówili od solidarnośći po majstra...

@Amel

Mi też tak mówili, więc nie było L4,nadgodziny, 100%wydajności i Co ????umowa nie przedłużona, tak mnie docenili.

fffff
@Amel

kto z solidarności ci tak powiedział?

Siema,czy ktoś się orientuje dlaczego jest taka rotacja pracowników po różnych zakładach?Jedni przychodzą na Z4 inni odchodzą i tak jest we wszystkich zakładach VW

Ciekawy

Czy ktoś widział ostatnio Frącka na montażu ? Trochę się o niego martwię Trochę go już nie ma...dziwne

Ulica Oksena.

Proponuje by ulica między lakiernią a spawalnią miała też swoją nazwę. Np. Tysiąca zwolnionych .

Ulica IP
@Ulica Oksena.

proponuję Inicjatywy Pracowniczej za te wszystkie pomysły co miały uratować nasze miejsca pracy np. produkcja maseczek na lakierni

Zwolniony
@Ulica Oksena.

Witam. Parę dni temu też napisałem taką propozycję, ale została usunięta. Widocznie dość duża ilość "uśmiechniętych buzi" przy tym wpisie komuś się nie spodobała. Podsumowywując VW mógłby w ten sposób okazać szacunek dla ludzi których (usunięte przez administratora) i wywalił na bruk.

!
@Ulica Oksena.

a mi się wydawało że nazwy ulic nadaje się po śmierci a tu jakiś ewenement -śmiechu warte te wynalazki, i jak to teraz splunąć na taką ulicę jeszcze ktoś może się obrazić nie mówiąc o naganie..

DuenetzStrasse

Proponuję ulicę Marka Klapka

Monti
@Zwolniony

Ktoś cie zwolnił czy nie dostałeś umowy?

staruch

Zawsze mogło trafić na kogoś innego. To częsty pogląd, który tu czytam. Jednak trzeba przyznać, że im dłużej pracujesz w VWP tym masz większą szansę że się z niemcem pożegnasz. Tak ptrząc zupełnie z boku to jednak jest plus.

hue
@staruch

Po co zwalniać starą gwardię? Oni już wrośli w linkę. Zazwyczaj młodzi lecą.

Komunikat dla zwolnionych

Dodatek solidarnościowy to nowe świadczenie. Mogą o nie wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku - podaje ZUS. Dodatek solidarnościowy to kwota 1400 zł miesięcznie, wypłacana między 1 czerwca a 31 sierpnia. Można go otrzymać najwcześniej po miesiącu, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Teraz można go dostać już tylko 2 razy (termin na czerwiec minął). Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym, już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji. Mając status bezrobotnego trzeba niezwłocznie poinformować właściwy urząd pracy o przyznaniu dodatku solidarnościowego. O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na tej platformie będzie także dostępna informacja o przyznaniu prawa do dodatku solidarnościowego lub decyzja o odmowie. W razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku, dodatek solidarnościowy trafi na wskazany we wniosku rachunek bankowy w ciągu 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

Tylko numer

Pamiętajce nie ważne jak się staracie ile nadgodziny robocie ile mieliscie L i ile stanowisk umiecie dla Firmy roku jesteście Ty NUMEREM niczym więcej i to sie nigdy nie zmieni a wielka walcząca S to tylko kolejne krzesło w zarządzie pozdrawiam ludzi zwolnionych w lipcu znajdziemy lepsza prace...

Nikos

Ma ktoś już te dni elastyczności w systemie dodatkowe ? Zaraz postoje a dni brak

luka
@Nikos

Wczoraj wskoczyły do systemu.

Wujek
@Nikos

Dodatkowe dni elastyczne dostępne będą dopiero od września,było je widać tylko pare dni ponieważ one są do wykorzystania np.dla pracowników odlewni która miała urlop wcześniej.W porozumieniu jest wszystko napisane i świetnie przemyślane,jeśli tych 5 dni nie wykorzystasz to przepadają,żadnych pieniędzy nie dostajesz.Powtarzam pakiet od września można wykorzystać , więc wszyscy którym umowa sierpniowa nie zostanie przedłużona nie będą mogli z niego skorzystać ani nie otrzymają za to żadnych pieniędzy.

Haha

Jakie postoje?

Pytam

Orientuje się ktoś kiedy mają zamiar dawac umowy na montażu we Wrześni? Wszyscy inni dostali w zeszłym tygodniu.

tak było i jest
@Pytam

Byle nie pytać i poganiać w pracy bo za karę dostaniesz ostatni, cierpliwości:D

Montaż
@tak było i jest

Cała prawda o VW. Lepiej siedzieć cicho i udawać że jest się robotem.

Kowalski
@Montaż

Przecież w VW na produkcji jesteś tylko robolem, nie musisz niczego udawać

Obserwator

12 h w pracy (8+4) , 1h dojazdu (opcjonalnie 2) , 8h na sen co daje 3 h życia dziennie !!! Panowie ta firma was kocha !!!!

Obserwator

Jeśli 12 godzin pracy i 3 życia z rodziną, bądź bez niej mają dla ciebie jaką kolwiek cenę to wcale mi nie jest ciebie żal. Ludzie którzy poinwestowali w siebie takie pieniądze zarabiają w 8 h na jedną zmianę głupku bez ambicji :) Nie pozdrawiam

BLB
@Obserwator

Zawsze mnie dziwiło ile ludzie dojeżdżają do tej pseudonimy VW. Trzeba być debilem żeby tracić godzinę czy dwie na dojazd. 30 km to już jest dużo a gdzie 80 jak wiara dojeżdża. Masakra

Abc
@BLB

Ale co was obchodzi ile km ktoś dojeżdża,Idzi do pracy w Mogilnie ,Słupcy,za Gnieznem,Szamotuły itp,zobaczysz ile zarobisz!!!!!znaleźli się eksperci od mówienia komuś jak ma żyć,bez umowy od lipca z pracą pod nosem

BLB
@Abc

Ty gościu jakiś niedorobiony jesteś czy co? Kto komu mówi jak ma żyć? O czym ty pierdzielisz? Mam w D ile kto dojeżdża, wyraziłem tylko własne zdanie na ten temat. Wszystko.

Abc
@BLB

Ale ludzi dojeżdżających dalej niż Twoje widzimisię debilami to nie zapomniałeś nazwać!!!

Byly
@BLB

no tak ,ale przez to u siebie na wsi jest panem bo pracuje w vw i zarabia ,a to ze pol zycia spedzi w firmie tego nie liczy ????????????

Nn
@Obserwator

Kasa kasa 5lat poswiece i na mieszkanie bez kredytu nie trzeba zagranice jezdzic to poswiece sie w pl. Jakbym mogl to 7dni po 14 h bym ciagnol aby swoj cel zdobyc bez kredytow

hej
@Nn

Ja powiem tak. Jak ktoś chce i ma cel i potrzebuje to nic mi do tego. Bardzo dobrze, szacun. Natomiast jeśli ja nie potrzebuje tyle kasy, nie mam siły i czasy na tyle godzin pracy. To również nikomu nic do tego. Tylko firma wymusza swoją strategią zatrudniania i zwalniania w chwili obecnej te nadgodziny. Pozwalniali i teraz trzeba łatać nadgodzinami. To nadgodziny generowane z winy pracodawcy a nie pracownika. Mogę iśc na nadgodziny aby załatać dziurę bo ktoś wziął L4 lub urlop, robię to dla kogoś. Natomiast teraz firma jest sama sobie winna. Muszę się męczyć w imię tego, że firma pozwalniała moich kolegów...robię za nich a oni na bezrobociu to jest słabe i smutne.. taka prawda.

@hej

Masz rację. Nie przedłużyli umów tym ,którzy naprawdę mogli jeszcze pracować ,robili nadgodziny, L4 tylko w wyjątkowych sytuacjach itd Niestety jeżeli wiesz ,że masz umowę do konkretnego dnia to już nie ma motywacji żeby wyciskać z siebie ,dlatego aż tak wielu poszło na l4

Ben
@Spawacz

Gdyby nie ta dodatkowa kasa na koniec umowy to jeszcze więcej poszłoby na L4

@Ben

Racja

abc

weź się człowieku odstosunkuj,miałbyś umowe to byś pracował ale nie masz i gardzisz wszystkimi i wszystkim,idz do MC teraz pracować i wylewać tam swoje mądrości

Grzegorz
@Obserwator

Panowie, czy z nadgodzinami wyciągnę 10tyś na rękę miesięcznie?

Hunter
@Grzegorz

Letko Panie. Ja mam tyle co miesiąc bez nadgodzin

Xx
@Hunter

Ile lat pracujesz i jaka grupa ?

Tytka
@Grzegorz

Zależy- jak na lince jestes to i tak bywa - Ale masz mocno wymieszane wtedy w .!, dhd Ekipa zza biurka nie maja tak kolorowo

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o