Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Harlej

Powiem wam że spałem kilka godzin po tej pracy w piwnicy i nie mogę do siebie dojść, Robert wypij redbula bo że mnie nic nie będzie dzisiaj. Chyba że ktoś mi urlopa wypisze to dojdę do siebie

Grzesiek
@Harlej

Ja tu już jestem od godziny. Dziś kombajn na dół nie dojedzie na dole wystarczy sam Michał.

Harlej

Jestem wykończony, układałem jablka w piwnicy, niech mi ktoś wypisze wolne na dziś, padam z nóg. Z góry dziękuję.

Niedziwiedz
@Harlej

A położę się do rowu bo jestem zmęczony. Robert robert jesteś tam????,

Kopyrtek
@Harlej

Boli mnie kolano. Listonosz porobisz za mnie dzisiaj? W przyszłym tygodniu znowu mi wiedzę jakas przekażesz.

O co kaman

Heh miałem robić do końca miesiąca a tu nagle wezwanie do 111 i nowa umowa... I to na stałe. Co tu się wyptawia

Rozsadny
@O co kaman

Tak, a w przyszłym roku wypowiedzonko jak wybiorą co trzeba. Kimś muszą to wyorac. Zbyt dużo ludzi się zwalnia SAMYCH

@O co kaman

coś jest na rzeczy skoro zwolnienia wstrzymali i przedłużyli Ci umowę

Rozsadny
@alojz

Tak, jest potrzebny do przyszłego roku, żeby nie siać paniki niektórym przedłużają umowy. W przyszłym roku będzie narka i but w odbycie

Qaz
@O co kaman

O ile nie posiadasz jakichś wyjątkowych i unikalnych kwalifikacji, to danie Tobie stałej umowy dobrze prognozuje. Zauważ, że po skończeniu umowy terminowej odebrałbyś 10 X wypłatę i znikasz, a ze stałą umową w razie (oby nie) przyszłorocznych zwolnień nabywasz prawa do odprawy, być może dwumiesięcznej. Po co kopalnia miałaby sobie fundować dodatkowy wydatek? Przecież w razie braków kadrowych zawsze mają pod ręką Bastav. Oni wszystko umieją.

E
@alojz

Bo dużo więcej ludzi się sama zwalnia ,to już proponują żeby zostali bo ktoś musi wybrać ścianę do końca ,i tak jak kolega wyżej powiedział cytat "but w odbycie na koniec i narka

Związki PG

Dzięki nam , zapraszamy pana do zapisania się do. Nas . My walczymy o was

Liatonosz

Kiedy mają płacić za metry? I ile tego dostanę jako mechanik przodowy w ścianie??

F
@Liatonosz

2,50zł +podatek

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
DonCorleone

Gdzie jest tu ten orzeszek co tak szpecował że odchodzi na bzie w jastrzebiu ????? Chciałem się zapytać jak tam wasz szyb ?????? Buhahahahahahah . Co to się stanęło ??? Hahahahah

Abc
@DonCorleone

Spoko opanowana sytuacja A jak tam u Ciebie jeszcze 16 miesięcy i kopa w pupala masz

Roki

Podobno cala zmiana z wydobywczego tylko nie wiem czy z1 czy z2 oddzialu zlozyla wypowiedzenie

Van dame
@Roki

Z g1 i wypowiedzenie? Hahahahahah, przeciez to rekordziści. Nie rozśmieszaj mnie. Obiecali dyrekcji że kolejna ścianę wyjadą w 4 miesiące, za darmo.

Jack

Blazen regulka, szukaj se roboty bo koniec bliski, pewnie pampers pełny. Idź do magazynu po nowy. Podobno firma złożyła zamówienie na całą paletę pampersów dla ciebie

ABC

Nie ma się co przejmować bracia Niemcy kupują KWK Krupiński więc tak pójdziemy kopać węgiel .

Janek SRK
@ABC

Kto Ci takie głupoty powiedział? Nikt nie kupuję krupnioka na drugi rok będą zasypywane szyby .Wiem bo pracuje na krupiskim To tak jak uwas ze czterech inwestorów jest

Analfabeta

„Krupiski” i „talron” możesz koleżko rozwinąć co to za kopalnie bo jestem nie w temacie ?

ABC

Chłopy od stycznia na kopalnie JSW będą przyjmować około 300 osób , jest to uzupełnienie załogi po emerytach którzy odejdą w 4 kwartale z JSW . Kto pierwszy ten lepszy , powodzenia .....

Wentylatorek

Panowie czy to prawda ze przodki maja jechać chodnik 124 ? Słyszałem takiego newsa tylko proszę kulturalnie

@Wentylatorek

od kiedy niby ?

Kuba.

Dozór nic nam nie powie żeby paniki nie siać , dziś zagadałem z łaziennym i powiedział że codziennie ktoś z ludzi zdaje haki tylko że on nie wie czy ludzie sami odchodzą czy PG ich zwalnia , wystarczy zapytać kogoś na niskim szczeblu żeby się czegoś dowiedzieć .

Tygrys
@Kuba.

Lazienny powiadasz ??? To ja już więcej nie mam pytań i nie dziwi mnie obecna sytuacja kopalni .

No i gdzie tych czterech potencjalnych kupców a raczej głupców chętnych do zakupu tego skansenu

@Zainteresowany

To tylko wymyśł związków by utrzymać swe tylki do końca wydobycia w Silesi

Pawulon
@Zainteresowany

Związki zgodziły tylko się na obniżenie zarobków I wymyślili sobie dla schronienia swych krzeseł fikcyjnego inwestora Sam rzecznik EPH to potwierdził w wywiadzie TVS SILESIA

Oj
@Janek

Mam pytanko czy ktoś widział ostatnio przedstawicieli tzw związkow ,bo ja dawno juz nie widzialem ,pozaszywali sie w swoich ciep;utkich suchutkich biurach i co boja sie wyjśc i popatrzec ludziom w oczy??? spokojnie nikt wam nie napluje w twarz bo szkoda na was śliny

Genek
@Oj

Nawet strona internetow soli....ści padła jak mucha

Oj
@Genek

dokładnie tak jak piszesz jest :):) a czy zauważyliście ze zakładka komentarze np na stronie solidarności nigdy nie dzialala ? hahaha zenada

@Oj

Widać że nie mają honoru spojrzeć ciężko pracującej załodze PG w oczy że kłamali o 4 inwestorach

@Oj

Tam nigdy nic nie dzialalo

A Ty piesek związkowy widzę Pójdziesz na śmietnik dzięki nim

Janek

Ja już pracuje na jsw od dwóch lat więc nie porównuj mnie do twej sytuacji że dostaniesz kopa w dupe od PG I związków

XXXX
@Zainteresowany

Drodzy forumowicze, a w połowie komentarzy pisze jeden , obrażony na wszystko były działacz związkowy. Obrażony na prezesa nie wie gdzie się ma wyładować , to ubliża wszystkim związkom i związkowcom. Nie przypomina sobie, że też grzał (usunięte przez administratora) na związkach i to myśmy na niego robili. Ma obecnie parę (usunięte przez administratora) doradców. Jednym z nich jest zięć z którego wszyscy się podśmiewają i sprzedają mu nie prawdziwe niusy żeby miał co teściowi opowiadać. Drugim jest człowiek ze związków , dwulicowy Sławomir. Jak wiatr zawieje to tak się zachowuje. Ponadto Pan były związkowiec, nie pełniący już żadnej funkcji wysyła wiadomości SMS do związkowców z samymi nie sprawdzonymi plotkami. Ostatni był z informacją że 29 osób jest na wypowiedzeniu. Nikt żadnego wypowiedzenia nie dostał i do końca roku Praga wstrzymała się ze zwolnieniami. Pytam jakim prawem Pan D wykorzystuje prywatne numery telefonów, które to były udostępniane na potrzeby związku zawodowego i dalej mają temu służyć. Trzeba się będzie tym zainteresować. Większość osób zablokowała numer tego Pana i ma gdzieś jego ploty. A reszcie radzę to zrobić. (usunięte przez administratora) bo wszyscy emeryci związkowi pracują tylko nie On. Zakaz wstępu na kopalnię ma, nie ma gdzie wojować to pisze na forum, na czecho pl i do prywatnych osób SMSy. Trzeba pomyśleć czemu tak się stało. Wszyscy związkowcy o nas walczą , byli działacze do dziś są szanowani, to gdzie się ten Pan posunął, że znalazł się w tak przykrej sytuacji. Przecież to nie sam walczył o kopalnię, nie sam się narażał, a tylko do jego osoby są wyciągnięte takie konsekwencje. Mam nadzieję, że żaden mądry kolega który to czyta nie pomyśli sobie że to za wstawianie się za związkowcami. Przecież tak samo Zdzisiek walczył o kopalnię, Andrzej Latawiec i wielu innych górników. Czemu nikt przed nimi drzwi nie zamyka? Związki dają sobie radę same, same znalazły inwestorów, same monitorują całą sytuację, ciężką przecież. Bądźmy dobrej myśli że kopalnię i miejsca pracy uda się uratować. Przecież wszyscy chcemy pracować, nie oczerniajmy drugich, jedni mniej, jedni więcej się starają, trzeba być trochę wdzięcznym. Szczęść Boże w tym trudnym okresie, niech św Barbara się za nami wstawia.

@XXXX

to prawda zwolnienia odwołane.

@XXXX

A może wprowadzanie zamętu w postaci nieprawdziwych informacji to celowe zagranie . Może ktoś coś komuś obiecał . Nikogo nie oskarżam ale nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć . Albo kret albo (usunięte przez administratora)

@DonCorleone

Mam przeczucie że będzie dobrze. Zastanawia mnie że lecą obelgi na Kadrę, Solidarność a inny związek spokój, może przedstawiciel tych związków sprzedaje ploty Panu D a ten sieje ziarno. Znając tamten związek to nic nie wie tylko żyje plotami bo nikt się z nim nie liczy i mądrze sprzedaje. A Pan D działa. Też taki scenariusz może być. A z zięciem to prawda, bo jak brygada powie mu fake niusa to wieczór już jest napisane, a załoga na drugi dzień boki zrywa. I tak forum si kręci..... Pozdrawiam.

@alojz

Prawda, ale Piotruś jeszcze tego nie wie.

@DonCorleone

A to że ktoś komuś obiecał to całkiem możliwe. Emerytura to nie wypłata.

@XXXX

Ty jesteś (usunięte przez administratora) czy chory Same EPH potwierdziło że niema żadnego inwestora buraku zwiozkowy A nie obrażaj sachy1 bo Ci może zrobić przegląd ortopedyczny lacho ciagu związkowy

DonCorleone

Przepraszam bracia za mały offtop. Ale nie wiem czy to ważne ale w pewnej sieci marketów budowlanych na „C” jest promocja na taczki , ładowność do 150 kg pełen ocynk . Jesień nastała trzeba robić porządki w ogródku i nie tylko ;-)

@DonCorleone

Zapomniałeś dodać Ze do owych oczekiwanych taczek trzeba mieć teź jaja żeby robić nie tylko porządek Na działce

Informator

Poszły wypowiedzenia dla osób mających umowy na stałe. 27 osób ma zostać zwolnionych. Potwierdzona informacja, lista osób do zwolnienia jest u nadsztygarów. Pozdrawiam

Gdzie jest lucek
@Informator

A le lapiecie juz w maju pisalem otym awy teraz klapiecie tymi ozorami zal mi was sprzedali was i tyl zrobcie straj tak jak pgg ale czy wy macie jeszcze ja a

Tik
@Informator

To niech dają odprawę i spier dałam z tego gów na

ryl z silesi
@Informator

Niestety to prawda, a do tego umowy są nie przedłużenie

Optymista

Tak to prawda 27 osób a w pażdzierniku nastepne osoby do zwolnienia ,

Optymista
@Tik

Łaski nie robią żeby dać 3 miesięczną odprawe takie jest prawo w Polsce , warunek że ktoś ma stałą umowe.

Lolek
@Optymista

Odprawę niech dają i nara

@Tik

Nie będzie żadnych odpraw

@Optymista

Prawo prawem zapytaj się emerytów którzy przechodzą na emeryturę pisze odprawa 300% A dostają 150 % Pamiętaj Czech przygrał z związkami głąba dostaniesz 5 tyś brutto i kopa żeś do końca robił

@Informator

27 osób do zwolnienia hm to niech przodki zwolnią oni i tak nie mają nic do roboty taka moja propozycja

Młody g1

No ale po co mają zwalniać innych jak przodki nic nie robią w sumie mogą się poświęci dla reszty załogi .

Strażak sam
@Informator

A czy na liście jest nadszt. Gaśnica ??? Ewentualnie jaką rolę będzie sprawował podczas dogorywania prawie nieboszczki Silesii ?

przodkowiec
@Młody g1

A może ty sie mendo poświecisz co?,jakim fiutem trzeba być żeby coś takiego pisać i myśleć bo kurfa popracujesz pare miesięcy dłużej

Były fizol
@Informator

To nad sztygar pampers z przeróbki narobił już pewnie w pampersa, gdzie on znajdzie pracę?? W valeo będzie musiał zapier

@przodkowiec

Dziadu ja nie bede za p ierdalal za ciebie jak wy papierki zbieracie na dole . Jesteście niepotrzebni reszta załogi jest potrzebna .

GRP
@Młody g1

Dla tego że nie jeden górnik z przodka zastąpi nie jednego nieroba z oddziałów ścianowych czy innych... Dlaczego ludzie z przodków są wysyłani na inne oddziały?.Bo potrafią robić wszystko... poza tym widziałeś kogoś z taśmowego ,ściany lub przewozu przodku bo ja nie.

Emeryt
@Młody g1

Witam porządki już nie jadą żadnego chodnika w Silesi?

@Emeryt

Jadą na dół się wyspać i papierki pozbierać nieudoly

przodkowiec
@Młody g1

Jesteś typowym przybłędom a nie górnikiem ,pojęcia nie masz co to lojalnośc i solidarność górnicza (solidarność górnicza nie mylić ze związkami solidarnosć na pg silesia bo to byłby wstyd) ,przybłeda która wbiła by nóz w plecy każdemu innemu byle tylko jeszcze chwile dłużej mieć wypłate i ciesze sie że ciebie i tak wypier....dolą , nienadajesz sie nawet na pomoc dołową i nazywasz sie górnikiem

Bubel
@Emeryt

Jak nie jadą już żadnego przodka to pozwalniać i tyle w temacie .

Górnik
@Bubel

Faktycznie jesteś jakimś bublem i wybrakiem w produkcji

ABC

Niektórzy fedrują jak w ścianach jak by liczyli jeszcze na medale , głupota ludzka nie zna granic , to prosta matematyka szybciej wykopiecie wegiel to szybciej zamkną Silesia , czy ktoś tego jeszcze nie rozumie ?

H
@ABC

Polaczki robic na czecha szybko fedrować,wybierać ścianę i do zamknięcia silesiu

Żwirek i Muchomorek

Taka moje luźne spojrzenie co tu na tej górniczej się odwala . Co robią flagi przed budynkiem panowie ? Solidarność z górnikami ?? Haha ok i co dalej jak na własnym podwórku macie (usunięte przez administratora) . Pytanie do liderów związkowych jak wy teraz popatrzycie ludziom , górnikom , którzy na was pracowali tyle lat w twarz ?? Ja jestem wszystko w stanie zrozumieć . Inwestor rozdaje karty ma do tego prawo jest w końcu właścicielem ale opowiadanie o rzekomych inwestorach to poniżej pasa i jakiekolwiek przyzwoitości . Ludzie , którzy w pocie czoła tyrali żeby był wynik teraz nie wiedzą na czyn stoją . Pozornie oczywiście bo chyba jest jasne jaki nasz los . Takiego chaosu chyba jeszcze nigdzie nie widziałem . Wstyd wstyd Panie i Panowie . Miłego weekendu chodź deszczowego to możecie na grzyby pojechać . My prawdziwi górnicy do pracy , jutro też , ale w imię czego ?? Motywacja i morale poniżej jakiekolwiek skali . Szczęść Boże

Bar
@Żwirek i Muchomorek

Zgadza się Czech powiedział koniec i koniec Ale związki wpadły na pomysł by do końca utrzymać się na krzesłach że będą wciskać kit o inwestorze Bracia Górnicy za te kłamstwa z strony związków powinniśmy jak jeden mąż wypisać się z tych związków które kłamią

Związki PG
@Żwirek i Muchomorek

Ty się ciesz że robote masz . I ekonomie zostaw nam . Ekonomisto .

Ble
@Żwirek i Muchomorek

Ja ci powiem jedno naiwny jesteś. Szkoda mi ciebie ale ja to już pół roku temu widziałem ale ci o myśleli i byli naiwni że będzie dobrze śmiech na sali. Panowie radzę szukać nowej pracy

Miro

Nas zostawili w pgg podpisali porozumienia a nas zamkną i do pośredniaka tak wywalczyli związki im pomagając

Hajer

Tutaj nie ma żadnej zgranej załogi którzy by wzięli sprawę w swoje ręce. Wiele osób którzy tutaj pracują to pawulony pracownicy byłych kopalń którzy kiedyś już wzięli odprawy i robią by dorobić do emerytury i tyle młodzi to mają gdzieś nikt się nie odezwie. W innych kopalniach załogi potrafią walczyć o swoje mają przynajmniej gwarancje pracy a wy???? Robicie do momentu aż dadzą wam wypowiedzenia do wygrania scian. Żal mi was ja z tego zakładu uciekłem jakiś rok temu i nie żałuję przynajmniej teraz ma stabilna pracę a wy jeśli coś nie zrobicie w tym kierunku to nikt wam nie pomoże powodzenia.

@Hajer

Zgadzam się z Tobą w 100%

Slusarz

Panowie czyli podwyżki deputatu nie będzie. Prawda jest taka że dopóki związki zawodowe będą opłacane i utrzymywane przez kopalnię a nie tylko ze składek członków to nam nic nie załatwią a jak już coś zrobią to tylko minimum żeby było się czym chwalić. Panowie dopóki tego wszyscy nie zrozumia nie będzie dobrze bo związki nie będą gryzly ręki która je bardzo dobrze karmi tylko po to żeby nam było lepiej.

Stefan
@Slusarz

Kolego, proszę nie wrzucać wszystkich związków zawodowych do jednego wora, i w końcu wypisz sie z Kadry...

Slusarz
@Stefan

Nie należę do żadnego związku a przynajmniej dopóki nie zmieni się stan o którym pisałem wcześniej

@Slusarz

Już dawno pisałem ze nic nie załatwią. Jedni biuro podróży KADRA a drudzy AGENCJA UBEZPIECZEŃ SOLIDARNOŚĆ .

Gieniu
@Slusarz

Ciężko oj ciężko jest się wypisać ze związku!!! Wiem to po swoim przypadku. Ale już jestem wolny od tej zarazy!!!! Sama idea związków jest słuszna tylko że u nas się to całkiem popierniczylo. OK 700zł rocznie na DARMOZJADÓW TO PRZESADA!!!!

Gieniu

Ale ja na prawdę jestem szczęśliwy że się udało mi w końcu uwolnić od płacenia na "związki" NAPRAWDĘ NAPRAWDĘ! " Mogę się pochwalić że Sam Sobie zrobiłem podwyżkę o ok. 700zł rocznie NETTO!!! Brawo ja" MAMY TO" Chciało by się NAPISAĆ. PS. NIKOGO ALE TO ABSOLUTNIE NIKOGO KTO PRACUJE NA DOLE I WYPRACOWYWUJE ZYSKI DLA PG SILESIA NIE MOŻNA NAZYWAĆ DARMOZJADEM! W przeciwieństwie do innych którzy biorą sporą kasę i nie potrafią załatwić GODNEJ PODWYŻKI WĘGLA K. U. R. W. A na 300kg! SZOK!! MAMY TO-ŻENADA

Mariolka
@Gieniu

PG Silesia nie ma zyskow. Musisz jeszcze mocniej i wiecej pracować Gieniu.

@Gieniu

Brawo Gieniu! Masz rację mu jesteśmy darmozjadami którzy (usunięte przez administratora) w weekendy za marnie grosze w (usunięte przez administratora) systemie 24/7 i nic nie robią dla PG . A nasi górnicy z basztowki to są bohaterowie negocjacje w ciężkich warunkach w nocy w weekendy wyjazdy na wycieczki kuligi .A my narzekamy 270-290 do 8ton brawo wy mamy to

Mariolka
@Goral

Rozumie goralu ze o systemie pracy jaki panuje w pgs dowiedziales sie wczoraj z tablicy ogloszen przy straznicy w mijscowosci ktorej mieszkasz? Twoj kolega Gieniu nazwal kogos darmozjadem przez to chyba sam sie nim stał. Kazdy ma swoja prace do wykonania i nie masz prawa go rozliczac. Moze nawet jest tak, jak piszesz o tej banszlowce i jak tam dlugo i kiedy sie pracuje. Pamietaj! Zawsze mozesz cala kwote( rowniez ta wynegocjowaną co rok) przekazac np na ta Twoja Remize Strazacka. Ten marny ochlap na pewno im sie przyda.

@Mariolka

Mariolka gdzie Ty żyjesz chyba w kosmosie jaki węgiel chyba że te darmozjady nie umieją liczyć 2700-2800 za 8 ton przyniase Ci ta kasę i kup mi 8ton węgla jeżeli chodzi o dodatkowy urlop to dlaczego na PG nie można go podzielić na 4-4 lub 5-3 nie wiem skąd się wzięłaś na tej kopalni albo pracujemy w innych firmach.Bony świąteczne barbukowe smiech na sali dadza 150-200 zł a premię (usunięte przez administratora) i sa do przodu. Więc przestań (usunięte przez administratora) .

Emeryt
@Stefan

Kolego wszystkie związki są takie

Alojz
@Slusarz

Jak to jest ze w artykule na tvs pisze, że jest czterech inwestorów Polskich i Czeskich teraz? Pisze też, że Zarząd mówi o tych potencjalnych inwestorach, że to jest wymysł Związków Zawodowych???

Bolo
@Slusarz

Zamiast podwyżki deputatu to teraz będą kwity na węgiel dawać w związkach ....

Koleś

Chłopy trzeba się ze związków wypisywać bo wała w ....

Bolo
@Koleś

Zgadza się Wczoraj potwierdziło to eph że inwestor jest tylko w głowach związkowców NIEMA ZADNEGO INWESTORA PRECZ Z KLAMCAMI

Masakra
@Koleś

Ze związków to ja się wypisałem już 5 lat temu , a ty sie chcesz teraz wypisać jak na bramie już kłódke zakładają simiechu warte.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA