logo PG Silesia

PG Silesia

Czechowice-Dziedzice

Opinie o PG Silesia

Jaro 2017-07-28 21:31
siemaneczko Brać górniczo może tu mi ktos pomoże chce sie przyjąc na kopalnie czytam że poszukuja firmy mam złożone na brzeszcze ale bez odzewu na Silesie widze że są przyjecia tyle ze ja niemam stazu Górniczego ani szkoly mam podobny profil ale nie górnik prosze o pomoc gdzie moge wysłac papiery albo gdzie podjechac pozdrawiam Brać Górniczą Szcześć Boże
Chop 2017-07-28 21:43
Klasztor w Częstochowie i codzienne modlitwy do Przenajświętszej Maryii Matki Boskiej .
jaro 2017-07-28 22:22
spoko dzieki kolego
grp2 2017-07-29 02:57
ty matole nieuku , pochwal się jakie macie udziały?!?!?!?! ha ha Rekinie finansjery i zobacz jaki jest kapitał spółki . ile macie 3% ?!?!?! tak z du## strzelam . za ten wasz wkład to pewnie byś kupił roczny zapas masek pyłowych ....
Górnik 2017-07-29 20:44
Możesz spróbować! Ale to nie jest to górnictwo co było jeszcze kilka lat temu , teraz jest wyzysk kosztem człowieka. Praca się nie zmieniła jak przerobisz 25 lat na GR nosząc kapy i żelazo to nie będziesz miał siły plewić ogródka. Niech wszyscy co górnikom zazdroszczą emerytury niech idą na Silesię. Będą wiedzieć "gdzie koza ma miód" jak przepracują za te same pieniądze co na świeżym powietrzu w pyle i temperaturze chociaż rok.
piotr 2017-07-29 21:31
[usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chłopie jak połomany pracowałem na Silesii teraz pracuje w budowlance mam porównanie i uwierz mi ze na kolanach bym wrócił na kopalnie
jaro 2017-07-29 23:14
dzieki kolego.wyzysk to juz jest wszedzie wiem że nima lekko na dole a i kokosów juz tez niema takze nawet juz nuema czego zazdroscić.a te 25 to i tak juz bym musiał dybać jak normanie pesel juz troszke stary mam 75z przodku heheh .ale co mi tam raz kozie smierć .tylko czy mam szanse bez stazu na dole wogóle co isć i gdzie isć prace w zapyleniu znam i wysokiej temperaturze tez jak pisalem podobny maz zawód formierz odlewnik troszku przerobiłem po odlewniach teraz robie w laminatach 15rok juz dość tego smrodu pozdrawiam Brać Górniczą
zenek 2017-07-30 07:30
Wszędzie trzeba pracować nie tylko w budowlance! Skoro pracowałeś na Silesii dlaczego tam nie zostałeś? Może podziękowali ci za lekką pracę z jakiś powodów, to będzie trudno wrócić na kopalnie nawet czołgając się. Nie rób opinii że na dole się nie pracuje ciężko, może to był powód twojego rozstania z górnictwem ze pracowałeś zbyt lekko. No i dobrze leserów w budowlance też potrzeba, przynajmniej nie przynosisz wstydu braci górniczej. Pracuj tam sumiennie bo za chwile powiesz że budowlańcy podobnie jak górnicy nic nie robią.
piotr 2017-07-30 12:23
Drogi Zenku na silesii nie pracuję bo zwolniłem się sam zmieniłem miejsce zamieszkania nieopłacalny dojazd więc twoje [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Zenku jest nie na miejscu skoro jest tak żle na dole to powiedz mi synku dlaczego jest tak dużo chętnych do przyjęcia na kopalnie i tatusiowie górnicy tak chętnie wciskają swoje latorośle do roboty [sado macho]

ps. Pracował u nas w firmie emeryt górniczy wytrzymał miesiąc i podobno dostał się z powrotem na kopalnie
Murarz 2017-07-30 16:33
Jak tak źle ci w budowlance to się zwolnij! Ja pracowałem na dole miałem 2 wypadki i już nie pracuję w kopalni tylko na budowie. Nie truj że jest syneczku sielana na kopalni , bo jak ci było tak dobrze to mogłeś tam zostać, ja wolę oddychać świeżym powietrzem niż tam się narażać.
PS
A na kopalni też tyrałem tak samo jak teraz na budowie. Więc nie chrzań że tam inaczej mają jak my.
Abstynent 2017-07-30 21:43
A może wybrałeś budowlankę,bo tam można jeszcze coś "wypić" na budowie a na Silesii
to nie bardzo(teraz...)?
zenek 2017-07-31 08:31
Drogi piotrze !! Widzisz na kopalni pracować nie dałeś rady z jakiś powodów ? W budowlance ci ciężko ! Górnikom zazdrościsz że wciągają soje latorośle na kopalnię. Więc jest wyjście " syneczku" z twojej trudnej sytuacji. Skoro kopalnia jest za daleko ? To weź znajdź blisko twojego miejsca zamieszkania piaskownicę i razem ze swoim potomkiem buduj zamki w piasku. Będziesz miał namiastkę tradycji górniczej pracy całymi pokoleniami w jednym miejscu pracy. Będzie to zajęcie adekwatne dla twoich aspiracji. Bo skoro na kopalni nie możesz pracować a w budowlance ci źle to akurat zajęcie dla takiego malkontenta.
I nie obrażaj na tym forum ludzi co ciężko pracują na dole bo syneczku " za mało węgla na dole zejscałeś " żeby krytykować górników.
żaba 2017-07-31 13:01
panowie ja się teraz zwolniłem po 5 latach pracy na silesii,pojechałem do niemiec jako spawacz,praca po 8,5godz,kazdy weekend w domu,i około 3000euro jest w kieszeni....gratuluję wam wytrwałości
ryl 2017-07-31 14:40
Głupi głupcze! Miałbyś teraz 5 dni urlopu zdrowotnego!
żaba 2017-08-01 09:01
wyobraż sobie ze już w ostatni tydzień sierpnia będe miał 5dni urlopu(2 dni płatnego ,3 dni bezpłatnego)i to po niecałych 2 miesiącach.....pózniej będzie tylko więcej!myśle ze głupi i głupszy pasuję bardziej po twojej stronie!powodzenia w dotrwaniu tej emeryturki bez chorób i garba:-)
ryl 2017-08-01 18:09
Chłopie ja Ci gratuluje. To był sarkazm.
żetakzapytam 2017-08-04 23:35
Gościu,mam 20 lat dołu,kwalifikacje strzałowego,rabunkarza ,kombajnisty chodnikowego,operatora wiertnicy,ładowarki,ostatnie osiem lat za przodowego,a ty chcesz mi powiedzieć,że powinienem zaczynać na Silesii za minimalną stawkę?
miner 2017-08-07 15:33
DO stary właśnie ze obchodzi zapytaj dyrekcie to ci wytłomaczą
Luki 2017-08-07 16:15
Jade na rozmowe w srode, powiedzcie mi jakie sa realne zarobki ? Dodam ze pracowałem wczesniej juz na kopalni i mam technika górnika. Slusarze lepiej zarobia czy gorzej niz górnicy?
pozdro
Mechanior 2017-08-07 22:44
Ja lepiej zarobiają niż Górnik. Mało tego leżą i nic nie robią. Zarobki porównywalne z stanowiskiem nadsztygara... A tak na serio ogarnij się chłopie i poszukaj roboty ziemne lidlu za konserwatora
Luki 2017-08-08 04:35
Mechanior
Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie nie odzywaj.
Maniek 2017-08-08 10:39
Praca na PG. NIE POLECAM!!!
Z tym Lidlem to gościu przesadza ale na NORMALNEJ GRUBIE RADZĘ SZUKAĆ ZATRUDNIENIA
Tutaj jest porażka z:
Systemem pracy
Systemem wynagrodzenia
Dozór Szkoda Gadać
NIE POLECAM
Misiu 2017-08-08 11:46
Wszędzie jest jednakowo. Na jednej grubie jest to a na innej tam to. Wszędzie jest ciężko. Lidl to dobra alternatywa dla tych co boją sie ciemnosci.
mietek 2017-08-09 09:26
Może i jest jednakowo ale PG jest Orginalna pod jednym względem i na dłużej dyskwalifikuje się!
Chory system pracy!
4ro bryg w kopalni to porażka!
Nasi Ojcowie walczyli o wolne soboty!
A tu firmy nie pracują w weekendy a tobie "urlopu" nie dadzą bo nie ma ludzi?!
Chore
Knedel 2017-08-09 15:04
Jak Polak głupek nie potrafi gospodarzyć,to niech teraz je.b.i.e na Czecha.Czemuś biedny? Boś głupi!
Adi 2017-08-09 15:40
Niestety system 4 brygadowy to duży minus zwłaszcza ze płaca tylko 10zl do godziny. Inaczej by to wygladało jesli by płacili 100 % za soboty a za niedziele 150%. Zaproponowali mi 2800 brutto tak ze to troche mało jak na kopalnie.
Misiu 2017-08-09 22:08
Wąski szyb czyli gardło wymusza zapewne system brygadowy. Tylko 4 niedziele wolne w miesiac to 4× 12 = 48 przy 11 tys ton dobowego wydobycia to prawie 500 tys ton rocznie. To z koleji sprzedaz za X ( nie znam niestety ceny) daje Y przychodu. Matematyka jes tu bez litosna! To nie 4 brygadowka na Silesi, bo robilibysmy 365 dni w roku. To zupełnie inny system. Urlop zamowiony = urlop wypisany. U mnie w oddziele nie ma prblemu z zamówionym urlopem. Zawod gornika albo sie kocha albo nienawidzi. I tyle w temacie.
Maniek 2017-08-10 00:31
Brak słów!
Życie jest tylko jedno! I my mamy je poświęcić PG dla "bez litosnej matematyki"
Brak słów!
Podaj mi "Kolego" nazwę tego oddziału gdzie Ci ten urlop tak WSPANIAŁOMYŚLNIE dają?!?
Poryte Łeby
Misiu 2017-08-10 06:39
Maniek. Czyli jak się przyjmowałes nikt Ci nie powiedział w rekrutacji jaki tu jest system pracy i wynagradzania?!!! To nie ladnie. Powinni ci powiedzieć wowczas albo bys sie zdecydowal na prace albo nie!
NOWY ELEKTRO 2017-08-10 18:23
Witam

Proszę o informacje lub przykładowy grafik pracy w systemie 24/7 jak to wygląda w praktyce mam niebawem zacząć prace jako elektromonter.
Maniek 2017-08-11 07:39
Owszem powiedzieli jaki jest sys. Pracy
Ale nie mówili ze wzięcie urlopu jest taki problem!?
O innych RZECZACH też nie mówili.
A Ty "KOLEGO" nie odp. Mi NA JAKIM ODDZIELE TAK Ci ten urlop dają?????
Bo to mnie interesuje!!!
Zorientowany 2017-08-11 08:38
Urlop bez problemu dostajesz na:
G1, G2, GRP1 2 3, w taśmowym i przewozie Full Ludzi nie wiem jaka sytuacja w wentylacji i u ratowników ale PEWNIE Też no problem! Ogólnie to z urlopem BAJKA. kiedy chcesz to masz a w weekendy to kierownik Wygania na urlopy! TAKA SYTUACJA.
123 2017-08-11 18:07
Pochwal się jakimi "kwitami" na rozmowie zaszeleściłeś i jakie doświadczenie posiadasz.Niektórzy myślą,że za same dobre chęci dostaną kontrakt na 5000PLN-ów
Adi 2017-08-11 20:02
Napewno lepsze niz ty :)
123 2017-08-11 22:58
Kiepski argument synku.Jeżeli zaproponowali ci 2800PLN-ów,to jesteś cienias i tyle w temacie.Podszkol się,zdobądż duuuużo doświadczenia a wtedy napewno zaproponują ci pierwszy kontrakt w okolicach 4000 PLN.Przede wszystkim ,więcej pokory,synku.
ADi 2017-08-12 13:34
Synku to sobie mozesz mowic do ludzi na twoim poziomie. Mało wiesz wiec sie nie wypowiadaj, szkoda mi klawiatury na dyskuje z toba(nie bez powodu z małej litery)
pozdrawiam wszystkich( prawie wszystkich) :)
Ad 2017-08-12 13:39
Cienias to jest z ciebie bo sam pewnie tyrasz za 2000PLN-ów i tyle w temacie
Paweł1990 2017-08-12 14:31
To jak tylko dodam, że rok temu w MSE stawka 2800 brutto była proponowana osobom mającym m. in. 10 lat w górnictwie oraz uprawnienia kombajnistów ścianowych. Nie wiem jak (nie)bardzo się podniosły stawki w tej firmie-córce, jednak powiedzmy sobie wprost - to była kpina, nawet 2800 zł netto dla kogoś takiego to byłoby niewiele tym bardziej, że nie trzeba by było wiele inwestować w kształcenie takiego pracownika.
qwerty 2017-08-13 00:02
Sprawa jest prosta.Wycenili cię na tyle, ile jesteś wart dla firmy.Fachowcy zaczynają pertraktacje od 4000PLN-ów w górę na początek.
Maniek 2017-08-13 15:57
Ponawiam pytanie
NA JAKIM ODDZELE DAJĄ URLOP BEZ PROBLEMU??????
Proszę o konkretną odp.!
mechanior 2017-08-13 21:10
Rzadnym!!!!!!!
???????????????????????? 2017-08-13 23:56
Jak mnie w 3 brygadzie u ratowników nie zrobią zastępowych to rezygnuję z ratownictwa
Dino 2017-08-14 07:35
Dobra rada nie podoba się to zabiera się Patryku zabawki i zmienia się piaskownice . tyle o pyle .
PG 2017-08-14 08:59
Ambitny znów szaleje i terroryzmem !!!!
Benek 2017-08-14 20:23
Dino Może znowu ambitny do bulu Patryk strzeli focha i nie zagra w jutrzejszym meczu jak rok temu ????????????????????????????
miodzio 2017-08-14 23:59
RZADNYM piszemy Żadnym! Może poprosiłeś o ÓRLOP zamiast o Urlop i dlatego nie dostałeś? Dobrze że nie jesteś planistą bo już widzę te mapy z "H"odnikami. :-)
Dominiq 2017-08-15 18:01
20zł nagrody KRZG. To są jaja jakieś, już mogli by się nie ośmieszać i wogóle tego nie dawać.
666 2017-08-15 21:37
Nie masz racji! Powinieneś dołożyć jeszcze wiecej wysiłku i starań abys w końcu zrozumiał żeś głupi! Bardxo dobrze Wam przodownicy pracy!
zainteresowany 2017-08-17 12:46
Na jaką stawkę może liczyć strzałowy w PG Silesia.Pojawiła się oferta,może ktoś określić na jaki zarobek może liczyć strzałowy z kilkuletnim doświadczeniem?
Jarzabek 2017-08-17 17:02
Nie słuchaj nikogo.Jedź sam i się dowiedz.
Zostaw swoją opinię o PG Silesia - Czechowice-Dziedzice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PG Silesia