Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Kalkulator

Panowie na PGG górnicy wywalczyli 6 tyś. zł. dla każdego to wyrównanie do wypłaty za inflacje i to dopiero jedna transza z trzech bo następne dopłaty będą negocjowane i będą wyższe! Docelowo każdy górnik do wypłaty na pgg ma dostać ok 20iyś. zł. dodatku inflacyjnego! To pytam się co my (usunięte przez administratora) w/ a robimy na pg silesia ..... za ciężką pracę dostajemy tą jałmużnę.... Prezes daj żyć! Zarabiacie teraz miliony a my na życie nie mamy! jaki trzeba mieć tupet żeby tak robić! Dodatkowo zwięzki zawodowe biorą od nas składki i nic z tym nie robią le.nie! żenada!(usunięte przez administratora)

@Kalkulator

Nie ma się co dziwić że tyle wypowiedzeń ludzie złożyli, ale to widocznie za mało żeby Pre... es się przejrzał na oczy, obudzi się we wrześniu jak załogi braknie nawet na 4 brygady, bo tych wypowiedzeń będzie przybywać.

Strzał z D

No właśnie

Ble ble
@Strzał z D

My dostaniemy wikendy na umowę zlecenie

Bolek
@Ble ble

Pierwszy zgłoszę ten fakt wszędzie gdzie się da

Poiukwrotki
@Bolek

Co u olkerta???????????????

Kunta Kinte
@Kalkulator

Czas na zmiany w związkach. Inaczej polegniemy jak (usunięte przez administratora).

Czech

Witajcie. Jak chcecie podwyżki lub zmianę działu to jest sposób. Idziecie na l4, dzwoncie do Pani Dyrektor że macie inną pracę. Albo stawka odpowiednia i zmiana działu. I się da. Tak robią kobietki w administracji. Da się. To trzeba brać przykład. To jestkrzywdzenie ludzi którzy pracują .Trzeba by się było nad tym zastanowić drodzy zarządzający tą firmą. I trzeba mieć tupet żeby dzwonić po kolezankach i się chwalić osiągnięciem. Bardzo nie w porządku.

Maruszz
@Czech

odezwala sie ta która się zapiera że nie choruje a inni za nia robia

Emeryt

Siostra dyspozytora

G 9
@Czech

Dziękuję zwiazką i całemu zarządowi a zwłaszcza kurduplowi z glutem za wypłacenie naszej premi za L4 jesteście wielcy bu ha ha ha

Mariola
@G 9

Ja to jestem zadowolona zarabiam 7tysi siedzę sobie w starej chalpce czasem mnie suszy ale to komuś wypiszę delegację i siedzę w domu bu ha ha ha

Atreju
@Czech

A chory co tam się dziejowywuue u Olgierda???????,

Mirosław

Już wiadomo czemu się ludzie zwalaniaja będzie gorzej praca 6/1 brygada 5 i 4 będą rozwalone bo są naj mniej liczniejsze .Praca więcej dni za te same pieniądze . dramat

Gorniq

Tak ponoć mówią 5 brak ludzi 4 brak przodowych

@Mirosław

Niestrasz ludzi takim bełkotem bo to że ludzie się zwalniają to ich wybór a praca jest i będzie od poniedziałku do piątku i nikt tego nie przeskoczy nawet w pg Silesia prawo jest jedno dla wszystkich

Brygadzista
@Górole z przodka

Ciekawe co powiesz jak zarobisz mniej z powodu braku dodatku brygadowego za soboty i niedziele. Chyba że zrobią tak, abyś pracował 30 dni w miesiącu bo inaczej padniesz na twarz z głodu.

@Brygadzista

Ale oczywiście że tak będzie, teraz zapomnij o podwyżce, jak chcesz więcej to w sobotę i niedzielę do pracy, a system zmieno nie dla dobra pracowników, tylko z powodu braków w załodze brgady się rozpadają.

@Brygadzista

Sami będą sobie pracować za takie marne

tak bedzie

A jeszcze wam te soboty i niedziele będą kwartalnie wypłacać.

Brygadzista
@Aaa

Związki Zawodowe powinny teraz mocno nacisnąć na wzrost płac, choćby z powodu możliwości utraty dodatku brygadowego. Nie wspomnę o inflacji. We wszystkich spółkach zadyma, tylko u nas cisza jak makiem zasiał. Albo teraz coś załatwią albo wszyscy powtarzam wszyscy powinni wypisać się od nich.

@Brygadzista

Przecież ci fali po 400 żeby ci teraz odebrali należysz jeszcze do nich jeszcze to jesteś (usunięte przez administratora)

@Górole z przodka

Ale przecież teraz będzie można dorobić w soboty i niedzielę, żeby wyjść na to co teraz to trzeba będzie przepracować wekend, czyli zamiast 20 dni roboczych będziemy dodatkowo 2 robić. Ludzie kiedy przejzycie na oczy, że was na każdym kroku kiwają w imię tak zwanego waszego dobra. Tutaj kasa to ma zgadzać się tylko Pre... wi.

Jarzabek
@Brygadzista

A to Wy dalej jeszcze te pseudo związki utrzymujecie?

Rumakowx
@Mirosław

Pytam co tam o Olgierda???????,???

Wegielek

Chłopy kiedy płaca za metry na kartę ???

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Marian

Panowie mam pytanie jak sie pracuje na wentylacji? Mam okazje zaczac prace na tym oddziele? Chodzi mi o ludzi o dozor jaki system pracy?

Węgiel

Kiedy płaca za niechorowanie ? W przyszłym miesiącu ??

@Węgiel

Taaaaak. Zawsze w drugim miesiącu kwartału.

Inwest_Ryl

Prawda jest taka, że JSW taki H_j fedruje, w zasadzie jak teraz silesia. Nowa władza widać, że fedrowala na pniówku, fedrujemy jak Pniówek hahaha. Pniówek z 5 ścian 15 tys ton na dobę max. Silesia fedrowała w dobrych czasach 12.5 tys t z 2 ścian xD Do tego koledzy obecnie mamy ewenement w historii ceny węgla energetycznego są wyższe od koksujacego!! Gdzie jest k... Kasa? Poszła na remont sekcji? Haha bo prezes zastał ścianę z kompleksem złomowym, to jak nazwać go teraz? Złom do kwadratu?! Do tego na pniówku w ścianie 30 osób u nas 11 haha + plus drogie nieroby z firm od wampola po inne tech góry.

@Inwest_Ryl

A mówili na pierwszej masówce że nie chcą płacić firmom bo wolą dać pracownikom. A teraz już nikt nawet nie wie ile tych pseudo firemek jest na kopalni. Pożytku żadnego tylko tlen zużywają.

Nagle kopalnia chce wprowadzić normalny system pracy, wyższe premie. Dopiero teraz się budzą jak tyle wypowiedzeń złożonych. Wcześniej dawali ale przodowym tylko. To niech sobie teraz sami robią wielkie gwiazdy. A wypowiedzeń będzie przybywać.

Normalny
@Marek

Co z tego że chcą, po ilu ludzi pracuje na każdej zmianie? Jakie jest minimalne obłożenie? To co się tu wyprawia to jakaś kpina. I wy tak chcecie ciągnąć na tym koniu? Sztygarzy udają jak by to było coś normalnego ze w 5 osób chcą ścianą jechać, z resztą przodowi to kolejna banda idio.. Gdzie jakiś regulamin, tego tu nie ma. Tu tylko jechać jechać. Sami do tego doprowadziliśmy

Mindrock
@Marek

To jest nic chłopy mi się dzisiaj śnił najgorszy w życiu koszmar śniło mi się że jestem rumpelstickinem nie uwierzycie jaki przerażony się obudziłem zlany potem więc to co się u nas dzieje teraz w porównaniu z tym to piccolo

@Normalny

Wydawanie pieniędzy na ludzi z firm tu wyrzucone pieniądze, Każdy kto pracuje na dole wie jak to wygląda i jakie łby tam pracują. Dozór z firm w wieku 85+ lat których trzeba reanimować na dole wiecznie pod wpływem oraz ich podwładni którzy nie potrafią się podpisać. Lepiej te pieniądze przepić i przepalić. Większy z tego będzie pożytek.

Yoyo

Tragedia się dzieje, fajni ludzie odchodzą zostają tylko firmy i alkoholicy. Dzisiaj na rano cały taśmowy był tak pijany że się prawie pozabijali a kierownik widocznie to popiera. Trzeba szukać roboty gdzie indziej bo za chwilę będzie tu jak za starej Silesi.

EWUNIA
@Marek

Pierwsze słyszę , że chcą wprowadzić normalny system pracy??? Czyli od poniedziałku do piątku?. Mamią ścianowców i przodkowców jakimiś marnymi premiami ,typu 5dych do szychty czy tam więcej flapsów. Za charówę bez pełnego obłożenia. Panowie zapłacicie za to za jakiś czas swoim zdrowiem. Zobaczycie. Dalej nie zdają sobie sprawy z tego, że kopalnia to jest jeden wielki organizm. Że serce nie funkcjonuje bez płuc ,wątroby,nerek... i nawet (usunięte przez administratora) jest potrzebna itd. Wszyscy pracujący w P.G. Silesia przyczyniają się do wydobycia i wszyscy powinni być za pracę godnie wynagrodzeni. Od ścianowca czy przodkowca po panią w biurowcu. A te wypowiedzenia? No nie dziwię się Wam. Tylko prezes znowu naobiecuje Wam gruszki na wierzbie żebyście zostali i pewno na jakiś czas zostaniecie a oni będą mieli fachowców i radochę że jakoś to idzie. Pamiętacie jakimi samochodami przyjechali do Nas na kopalnie jak ją zakupili??? Zobaczcie jakimi dzisiaj przyjeżdżają. Różnica jest kolosalna. Szkoda że tego dobrobytu My nie odczuwamy tak jak np. górnicy JSW.

@Marek

Premia jest, albo jej nie ma, jeden dostanie drugi nie i tak w kółko tu chodzi o godny zarobek podstawowy, a nie zabawa w kotka i myszkę. Tutaj cały czas kombinują jak (usunięte przez administratora) pracownika, Wolą dać kartki, bo składek nie odprowadzają. A wolne weekendy już od kilku lat obiecują. Każdej zwalniającej się osobie proponowano podwyżkę, jakoś nikt się nie rzucił. Dlatego jedyna okazja dla tych co zostają teraz możecie coś ugrać dla siebie bo pali im się grunt pod nogami. Po każdej zmianie zebrać wszystkie łopaty, o ile są, bo tu brakuje wszystkiego i zanieść pod gabinet Pana co jeździ wypasiona furą, niech sobie wybierze, taką żeby wydajnie pracował i zjedzie na dół na jedną szychtę. I nie liczcie na związki bo one tu tylko są.

Mieczysław
@Aaa

Od 1 września praca od poniedziałku do piątku i wypłata dywidendy 10tys a pracowników dołowych i 5 tys dla biura .

@Mieczysław

A wiadomy już którego roku to nastąpi.

kalkulator

A bumech zarobił na naszych wypłatach w zeszłym roku ok 270 milionów złotych - tak nas wykiwali (usunięte przez administratora)

Lalala
@Mindrock

I co to masz jo miałem gorzej mi się śniło że jestem jego synem to znaczy córka to dopiero było,

Czy ktoś coś wie więcej o zmianie systemu pracy?

Rolki się kręcą

Marian krasnalu ogrodowy co jest z Tobą? Zrobiłbyś jakieś pożegnanie. Zniknąłeś tak nagle jak się zbrojenie zaczęło a tu na kopalni tyle osób Ci chce podziękować osobiście.

Ryl
@Rolki się kręcą

Maniek poszedł na emeryture ?

profesor IV poziom
@Rolki się kręcą

Marian ale nie wstydź się napisz co u Ciebie słychać. Wszyscy wiemy w oddziele że czytasz goworka bo miałeś to ustawione jako strone startową w przeglądarce jak jeszcze robiłeś.

Robol
@profesor IV poziom

Jest sezon stoi krasnoludek w ogródku;))

Sznupacz dołowy
@Rolki się kręcą

Podziękować. Chyba pod pomnikiem.

Czarna z mlekiem
@Rolki się kręcą

Kawa z automatu to już nie to samo. Marian lepszą parzył.

Orion

Górnictwo: Nagrody dla pracowników JSW między 13 a 19 tysięcy zł brutto

Buc
@Orion

U nas 3 tysięcy za Węgiel i się ciesz i rób za trzech wcale się nie dziwię że się zwalniają

Mieczysław
@Buc

Zwolnień ciąg dalszy odchodzą wentylacja i ścian bumech nie chcą iść na ugodę pracownikom

Taki tam
@Mieczysław

Nato wychodzi ze bumech chce żeby kopalnia sama się zamknęła ludzie się zwolnią a oni postawia farmę fotowoltaiczną i do tego spalarnie

@Taki tam

Skąd takie wnioski? Słyszałeś coś o tym?

Taki tam
@Monika

O fotowoltaiczne sami mówią od zeszłego roku a na spalarnie dalej szukają miejsca a lepszego od tego nie znajdą wnioski nasuwają się same

Wegiel

Co to za przelewy?? Co to jest??? 4800 brutto ?

Kolega Roberta

Basia ale PG to prywatna kopalnia i nic państwo niema do zarobków W państwowej za węgiel płacą 5800 zł Więc nie rozumie cię co ma polski ład do PG Mi się wydaje że żale to do związków zawodowych w PG Bo to one doprowadziły że na PG nie stać górnika nawet na ryż a w polskich kopalniach tak sz.m.a.t.o. B.r.u.d.n.a

@Kolega Roberta

Zdrowo ograniczony jesteś, jesli nie widzisz powiązania nowego, nowego, nowego, ale już od dziś starego nowego ładu z wynagrodzeniem. Pisowaki.... Najgorsze określenie. 2 sprawa. Kto się nie zgodził na przełożenie płatności za węgiel na miesiąc lipiec? Który taki mądry?

@Inwest_Ryl

Cwiklo od 1 lipca nowy ład obniż ci podatek. 17 na 12 % i jak pracodawca cię nie oszuka to zyskujesz około 300 zł netto do wypłaty za miesiąc lipiec

basia
@Zapach

Obniżony podatek ha ha ha ... a zauważyłeś ktetynie że miesięczna ulga też jest obniżona z 425zl na 300zł i realnie to możesz dostać przelewu 2-3% więcej niż do tej pory (a mozesz nie mieć żadnej różnicy i to nie jest wina pracodawcy)???? Nie pisz że każdy dostanie 300zl więcej bo to ile dostanie i czy w ogóle dostanie cokolwiek to zależy od miesięcznego wynagrodzenia a nie od pracodawcy....poczytaj pier...one (usunięte przez administratora) ustawy i wytyczne ministrów do "nowego podatku" ze zrozumieniem (jeśli jesteś w stanie je zrozumieć w co wątpię)....

kalkulator
@basia

Ale ty jesteś tem.pa strzała od deputatu nie ma premii więc by się 300 dostało więcej na rękę młocie mam nadzieje że jesteś zwykłym rylem a nie liczysz naszych wypłat bo mieszasz deputat z wynagrodzeniem mło.cie! Jak można być tak ograniczonym u. mysł, owo jak ty??? i teraz nie masz miesięcznej ulgi i też 300 zł z węgla....

pimp

poczytaj ustawę... ze zrozumieniem

Inwest_Ryl

Co za pisowska ścierka XD Ciekawe czy za 2021 odliczysz składkę zdrowotną od przychodu, czy nadal jest twoim kosztem hahaha ha. Powiedz nam jeszcze ze inflacja to wina (usunięte przez administratora), oraz że Orlen nie podniósł marży na rafineriach o 700%.

Dyrektor

Ale zapach i inne tępe strzały jesteście. Może Ci nawet do 0 obniżyć ten vat, a i tak za niedługo nie będzie cię stać na nic poza(usunięte przez administratora)którą dostaniesz od bankstera. Jedzenie, paliwo i wiele innych rzeczy 1,5 razy droższe niż rok temu. Musiałbyś tępaku zarabiać 1,5 razy więcej żebyś mógł żyć na takim samym nędznym poziomie jak rok temu. A teraz to kto by nie przyszedł po tej bandzie pisorów to i tak już nic nie zrobi bo się nie da. Za niedługo trzeba będzie ogłosić bankructwo, bo co jeszcze zostało to (usunięte przez administratora)przed wyborami dla (usunięte przez administratora)takiej jak ty żeby na nich głosowała. A i już na kolanach chodzą o po stopkach całują eurokratów z brukseli żeby jeszcze co mamoną poratowali. (usunięte przez administratora)

@Dyrektor

Poraz kolejny raz się pytam co ż tępa brudna nic nie warta Qurwa urodziła takie qurewakie ścierwo nic nie warte

Co nas to obchodzi
@Zapach

Ale to się swojej starej zapytaj, a nie na forum piszesz o waszych rodzinnych sprawach. Co to kogo obchodzi?

@Co nas to obchodzi

Nie przekrecaj tak jak to robi totalna opozycja

Mirek sz

Dziś kolejne dziesiątki wypowiedzien jest ponad 60 sami pracownicy dołowi kto tu będzie pracował panie w kadrach się dziwią bo podwyżki były hehe

@Mirek sz

Niech Panie w kadrach, popracują w soboty i niedzielę, to już nie będą się dziwiły tylko same się zeolnią

Bleble
@Mirek sz

Jakie podwyżki te śmieszne 400

Orion
@Aaa

Szczególnie związkowcy powinni popracować w tym systemie,może wtedy coś się zmieniło

Ble ble
@Orion

My mamy związki na kopalni ?Może kiedyś były , bo teraz to nie są związki tylko darmozjady którzy sobie robią dobrze a pracownikom pod górę

@Ble ble

Czego chcesz przecież macie zmianę we władzach w solidarność i ten Lopez z mechanicznego haaaa lachociag

Leń

Który to ten Lopez?

Geox

Cześć, na jakie dodatki w ciągu roku można liczyć w firmie wpbk exportb.

Wojciech

Witam panowie proszę o normalne odpowiedzi jakie zarobki w przodkach ....????? Po ile kartki ? 14?.barborki ? Po ile węgiel wypłacany? Po pewnie węgla nie dają?

Polak

Putin popełnił największy błąd napadając na Ukrainę Miał napaść na polskie i wybić lewactwo bo tak tutaj największe jest tego skupisko

Ratownik z bobrownik
@Polak

Grzecha daj już spokój. Internet nie dla Ciebie.

śmieszek

Ciekawe jak teraz rośnie dług silesi... zrobiło się już 3 miliardy długu z dwóch? Teraz żeby kupić taki duży dług trzeba będzie zapłacić 3 zł. a nie 2 zł. jak to bumech kupił.... bo inflacja =) ...ach wał wałem robiony, każdy lody kręci a górnicy z ręką w nocniku...

Rabula

Wągiel jest już na koncie, ale szału nie ma.

@Rabula

Za to w 111 się działo ruszyła lawina o 13 było już nerwowo

Mx-5

Kiedy wypłacają węgiel ??

Telef.
@Mx-5

Węgiel ma być wypłacony do 15 sierpnia.

Uuu
@Mx-5

A świstak siedzi i zawija w sreberka

M
@Mx-5

Karta nie działa w większości sklepów. Brawo pg

Kon
@M

Działa tylko trzeba ja umieć używać

kinia
@M

Naucz się używać to nie będziesz fermentu siał

@kinia

Działa karta w tych sklepach co wcześniej np mc Donald nie poprosi lipa nic nie polepszylo

Rzeczywistość
@Mx-5

W pg silesiap przeliczyli kiedyś węgiel po bardzo niekorzystnej cenie dla pracowników i za 8 ton węgla prezes nam teraz wypłaci 3500 złotych to jest interes życia żeby tak oszu.kać ciężko pracujących swoich pracowników! Do tego wiedząc że tona węgla na składzie kosztuje 2500 zł. węgiel jest nasz bo nasi dziadkowie walczyli o tę ziemię a teraz a nie mam do niego dostępu a do tego jestem wykiwany przez pg silesia bo za to sobie mogę kupić jedynie 1.5 tony mojego węgla!

Emeryt
@Rzeczywistość

Ale NATO się zgodziły związki w 2012 roku Myśląc że coś ugrają do siebie Powinni być rozliczeni (usunięte przez administratora)

Ryl

30 czerwca

basia
@Rzeczywistość

Odkup kopalnie i cały węgiel będziesz miał wtedy za darmo

Zaopatrzeniowiec z przewozu

Siema, z tej strony wasz były kolega który wam dostarczał papu. Co tam u was słychać? Ja aktualnie mam nieromatywny czas pracy. Raz robię 2h, raz 5 a wypłata fajna. Wystarczy tylko chcieć. A no i robota w pomieszczeniu z klimą co w taką pogodę jak znalazł. Pozdrawiam

Zaq
@Zaopatrzeniowiec z przewozu

No nie mów, zostałeś żigolakiem?

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA