Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Emeryt

Panie szpyrka dlaczego pan niechęć by emeryci dalej należeli do grupowego ubezpieczenia Taki z ciebie fałszywy związkowiec zerowy

DonVitoCorleone
@Emeryt

A co ma boczek do gadania ? Jak taka możliwość czyli prawo do indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia zapewnia ubezpieczający

@DonVitoCorleone

Bo chwast od BMW z pierwszego piętra nie chce emerytów w ubezpieczeniu ale że te dzięki emerytom dziś kasę bije to lachociąg nie pamięta

Maupa

Ale to co ze Rumpel???????

Boczek

Ważne jest,aby opracować właściwą technologię . Przygotowanie miejsca pracy jest ważne w trudnych warunkach. Podstawą jest krzewienie bezpieczeństwa pracy, zarobek jest mało istotny najważniejsze bezpieczeństwo.

Kolega Roberta
@Maupa

Za niego też przepraszam że obrażałem ale mam chora głową więc nie przejmujcie się mną jak głupoty pisze

Witam za jakiś czas będę pracownikiem kopalni silesia chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeździ z Tychów lub przez Tychy chodzi o transport .

Tyszanin
@Nowy

Na brygady bedziesz robił?

@Tyszanin

Jeszcze nie wiem od 22 mam mieć szkolenie narazie badania . Chodzi mi o transport

Tyszanin
@Nowy

No mi też. Ja jeżdżę sam z Tychów ale tylko na pierwszą zmianę.

@Tyszanin

Zostaw namiar do siebie

Kazik

Witam daj numer tel

Grzegorz

Szcześć Boże Koledzy. Ile można zarobić na reke na oddziale wydobywczym? Kombajnista, sekcyjny, rabunkarz. Jak atmosfera w ścianie? Czy jest transport ludzi do oddziału? Pozdrawiam

Alojz
@Grzegorz

Nie będziesz rabunkarzem.Tam będziesz wszystkim ;-)

Q

Przemysl dobrze co robisz. Nie masz znajomości gdzie indziej? Odradzam

Ppp
@Grzegorz

Rotacja raczej w drugą stroną, kto może się ewakuje, przez ostatnie dwa miesiąca ludzie sami się zwalniali masowo.

Wydobyci

4000 - 4300 Z trzema weekendami 5000

Gienek
@Grzegorz

Lepiej przyjmij się do McDonalda, zrobisz lepszy krok w przyszłość. Uwierz mi.

Ppp
@Gienek

W Energylandii syn lepiej zrobił jak mąż na Pg Silesia..

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Midas

Nawet SRK dostanie 6400 brutto . Akcje bumechu ponad 70 PLN a idę o zakład że przebije 100 PLN . Kapitalizacja akcji ponad miliard . Tak się robi biznes w Polszy . Niech się panie w pokoju 111 nie dziwią ze maja więcej pracy .

Wesoły Romek

Witam kolegów z silesi. Czy sztygar czapi robi? Czy mówił wam czemu się zwolnił z wesołej? Zapytajcie go. Gość nie ma zielonego pojęcia o kopalni. Tam u was robi z siebie króla węgla? Hahahahahah. Jest smieszny gość???????????????????? Tęsknimy, wróć do nas gluptasku.

Rafi
@Wesoły Romek

To czemu się zwolnił? oswieć nas. No wszystkich to on nie ma w domu.

Górole z przodka

Który to

@Górole z przodka

Taki w bryłach i garbaty.

Kamilos
@Wesoły Romek

I zaś się madrujesz a może zasłon temu swojemu młodemu cuszki zasłon jak idzie do basenu bo wstyd nie robiszjuz nie oceniaj

Aaa

Te wyniki to ciężka praca ludzi, wszyscy na kopalniach dostali nagrody po kilka tysiecy,, a my możemy sobie w weekendy dorobić na drugiej dyskietce, dalej nie traktują pracowników poważnie , ktoś podobno mówił o końcu pracy niewolniczej. Tak ta praca się skończy wraz z wypowiedzeniami bo to jeszcze nie koniec, a związki wezmą się do roboty bo nie będzie miał kto płacić składek.

Kubuś
@Aaa

Trudno nie zgodzić się z tym co napisałeś. Niestety Związki zawodowe zawiodły kolejny raz na całej linii. Naprawdę jeszcze je opłacacie?

Kubuś
@Aaa

Damian. Nie dopisuj postów w starych tematach (JSW) aby przesunąć słuszną krytykę związków na niższe pozycje. Ciebie też to dotyczy podobnie jak nas wszystkich! Praca na dyskietkę chyba bez składek zusowskich i ubezpieczenia (zapewne 28 dni w miesiącu zamiast 21 za te same pieniądze) to wstyd i hańba dla związków a ty powinieneś się za to wstydzić że ciągle ich bronisz.

Grek
@Kubuś

A może to Daniel lub jakiś inny nawiedzony? Na pewno to członek czegoś :-)

Romeo
@Aaa

Nie chce się wierzyć. To chyba nie może być prawda. Taki wyzysk na naszej kochanej PG?

Inwest_Ryl

Za czecha nie bylo zysków, bo sprzedawał węgiel po kosztach do EP coal traiding i dopiero tam zarabiali. (spolka zarejestrowana na Cyprze) Bumech też nie wypłaci zysków, bo zniknął teb zapis z ukladu zbiorowego! Przehandlowali zyski, za premie za niechorowanie....

xyz
@Inwest_Ryl

Taka prawda że dzięki tym ludziom conslozyli wypowiedzenia zmienili system bo niema kto robić, pieniądze też musieli dać większe żeby mieli jeszcze tych ludzi do pracy. Według mnie nikt nie powinien przypisać tego sukcesu jak poprostu samoczynne ratowanie kopalni. A niby premia od zysków gdzie się straciła? Jak sobie dbasz tak masz! Niestety nie zadbali o mechaników, elektryków, górników to są efekty taka prawda. Pozdrawiam

Głupiec
@xyz

A ja myslalem ze to zwiazki wywalczyly weekendy wolne a nie przez to ze ludzie papierami rzucaja. Tak mówią wiec to musi byc prawda co nie?

B
@Głupiec

Nie.

Flet

I co tam na masowce oprócz Strugu na 4 poziomie Co prezes mówił o 1200 brutto dodatku miesięcznie. Co to niby i jakie trzeba spełniać warunki?

Kolega Roberta
@Flet

Chciałem wszystkich którzy się czują urazeni moimi wpisami bardzo bardzo ale to bardzo przeprosić mam niestety coś z głową i przepraszam za złe zachowanie teraz się nawróciłem i nie pije mój partner też mi dużo dal świadomości przepraszam każdego co obrazilem

Prezes
@Flet

Czemu była masówka? Jak każdy się domyśla z powodu nadmiaru wypowiedzeń. Będziemy robić 30dni i się będziemy chwalić ile zarabiamy. Żony pójdą w tango bo co jej z takiego chłopa co go wiecznie nie ma. Taka jest prawda.

Mumiogumi
@Kolega Roberta

Skoro tak mówisz to fajnoo widziałem ostatni że partner twój cie krótko trzymie

Kolega
@Flet

Strug na lV póz w którym miejscu ?

Emeryt

Prawda jest taka że związki na Silesi nigdy nic nie załatwiły i nigdy nie stały po stronie złogi ,.Tak było w starej Silesi i teraz w PG to samo

Aldi
@Flet

Jak będziesz pracował na drugą dyskretnie to wtedy dostaniesz te 1200 brutto 8 godzin swej pracy i następne 8 godz na lewo

Orion
@Kolega

Na stycznikowni

Jsw vs PG

Szkoda że nadal żyjecie chwilą mi JSW nigdy na was nie weźnie ponieważ nie macie pleców… jeśli wam się wydaje że oni czekają na ludzi z P G Silesia to jesteście w grubym błędzie..na jedno miejsce mają 17 00 podań, dziwię się wam że nadal wspieracie związki zawodowe które są na kontraktach i zależy im tylko na tym żeby dorobić do emerytury, mają gdzieś pracowników nie macie umowy prospołecznej więc życzę wam powodzenia uważajcie na kłódkę do bramy jak właściciel zgłosi upadłość w momencie kiedy koniunktura na Węgiel upadnie a znamy takie przypadki tak jest silesia pt. Węgiel słabo stoi chłopy cieszę się że mamy pracę i mamy wypłatę? No nie krasnal ? Szpyra nie dzwon do ludzi i nie gadaj ze maja zaprzestać załatwianie pracy …

@Jsw vs PG

Święte słowa napisane o związkach na PG. A co do JSW, to oczywiście nie przyjmują ludzi "z ulicy" ale tak jak kolega wspomniał, macie dobrego znajomego który pracuje w JSW? - To spotkajcie się z nim, na pewno wie gdzie podejść i komu szepnąć na ucho Wasze nazwisko. I wierzcie lub nie, gdy macie DOBREGO kolegę, to do Was zadzwonią i zaproszą na rozmowę. Życzę powodzenia Pozdrawiam Serdecznie

@Były PG, Obecnie JSW

Nikt Cię na JSW bez mocnych pleców nie zaprosi na rozmowę. Co najwyżej możesz sobie do sigu startować tam porobić i wtedy próbować.

Pracownik JSW od 26 lat
@Jsw vs PG

Ale ty chłopie głupoty opowiadasz chłopakom z PG Kolego pierwszeństwo majom dzieci pracowników do zatrudnienia w ,JSW A tych dzieci jest dużo więc nie rób nadziei

@Robert

Hahahahaha! Chłopie, Ty nie masz pojęcia o czym piszesz! Nie wiem czy jesteś głupi czy tylko udajesz? Napisałem wyżej przepis na dostanie się do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o.. Na dzień dzisiejszy nie ma bezpośrednich przyjęć pod Jastrzębską Spółkę Węglową ( i nie będzie, po to powstał SiG aby weryfikować, kto się do pracy nadaje), napiszę więcej, nawet absolwenci szkół średnich z gwarancją pracy w JSW S.A. są zatrudniani do JSW SiG - swoje trzeba "pocierpieć" (chociaż to i tak lepiej płatna praca niż w PG, od PN do PT, weekendy dobrowolne) aby po kilku miesiącach pracować w JSW S.A. Tobie tego i tak nikt nie wytłumaczy, i nie zrozumiesz, będziesz pracować za miskę ryżu i się cieszył, że masz prace w PG ;-) Pozdrawiam Serdecznie

@Były PG, Obecnie JSW

Ty jesteś jakiś ułomny? Najpierw piszesz o JSW, a kilka wpisów niżej twierdzisz, że piszesz o JSW SiG, tak więc się zastanów baranie o czym sam piszesz, a jakbyś miał jakieś problemy ze zrozumieniem tego to sobie przeczytaj kilka razy co sam napisałeś. O i sig-u mi nie musisz pisać bo właśnie w nim robię. I żadnych pleców nie trzeba mieć jak się ma papiery dobre.

@Robert

Ułomny to może jesteś Ty. Zaorałeś sam siebie stwierdzeniem jak napisałeś to: "Nikt Cię na JSW bez mocnych pleców nie zaprosi na rozmowę.". Mogę śmiało stwierdzić, że nie pracujesz nawet w SIG-u, ludzie którzy pracują w strukturach JSW doskonale wiedzą, że nie ma przyjęć bezpośrednio pod kopalnie - SIG trzeba odbębnić, nie ma innej drogi. Twoja wiedza na temat możliwości pracy w JSW jest znikoma - jesteś zwykłym trollem, ludzie którzy chcą się dostać do JSW szukają ludzi, którzy im pomogą, bo tymi Twoimi "dobrymi" papierami to sobie w SiG'u cztery litery podcierają ;-)

@Były PG, Obecnie JSW

"A co do JSW, to oczywiście nie przyjmują ludzi "z ulicy" ale tak jak kolega wspomniał, macie dobrego znajomego który pracuje w JSW? - To spotkajcie się z nim, na pewno wie gdzie podejść i komu szepnąć na ucho Wasze nazwisko. I wierzcie lub nie, gdy macie DOBREGO kolegę, to do Was zadzwonią i zaproszą na rozmowę." To napisałeś ty ułomie jakbyś miał problem sobie cofnąć trochę do góry i przeczytać jeszcze raz. Gdzie tam piszesz o sigu? Bo widzę, że tylko o JSW wspominasz.

@Robert

Każdy, kto stara się dostać do pracy na kopalni JSW doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma przyjęć bezpośrednio pod kopalnie i chcąc-niechcąc trzeba SiG „odbębnić”. A ponieważ ty nie masz „parcia” na zmianę pracy, to próbujesz udowodnić swoją racje - to ja tobie życzę wytrwałość, bo na głupotę nie ma lekarstwa. Pierwszy i ostatni raz zniżyłem się do twojego poziomu, żeby wytłumaczyć ci że jesteś zbyt ograniczony aby cokolwiek pojąć. Bez odbioru

@Były PG, Obecnie JSW

Jasne, każdy kto chce się dostać na JSW ma się domyśleć, że piszesz nie o JSW tylko o JSW sig bo ciężko te trzy literki takiemu ograniczonemu filozofowi jak ty dopisać... Poza tym jakbyś był chociaż trochę w temacie sigu to byś wiedział, że na ich stronie jest ogłoszenie o pracę że potrzebują ludzi, a od kwietnia co dwa tygodnie cały czas są przyjęcia po kilkadziesiąt osób. I jak myślisz, że trzeba chodzić i pytać po znajomych albo co gorsza zniżyć się do tego poziomu żeby załatwiać to przez związki aby dostać się do sigu to faktycznie nie siej już zamętu na tym forum i nic nie pisz bo tylko szkodzisz ludziom tu zaglądającym.

Miro

Prawda praca więcej za tyle samo żeby kontrakt dostać trzeba 3 święta zrobić w pgg w wrześniu otwarcie bram dla wszystkich uciekają już wszyscy chyba prezes za późno wyszedł do załogi jak ludzie mówili to było dobrze

@Miro

Gościa mi nie szkoda, zamiast iść po rozum do głowy i dać ludziom podwyżki, dalej kombinuje. A czy ktoś zapytał czy praca na drugiej dyskietce jest opodatkowana i płacony jest zus? Pachnie to umową zlecenie. Nie ma się co dziwić że ludzie się zwalniają i zwalniać będą dopóki ich nie traktuje się poważnie.

Niki

W JSW nagrody 19 tys premi wczoraj w tauronie podpisali 6000 tys z tym że 5000 tys teraz do końca lipca w tys w grudniu czekać aż w PGG dostaną a w PG Silesia ile??? Było 500 i to by było na tyle

Były
@Niki

Sprostowanie.WTauronie 7 tys.6 tys do 29 lipca,1 tys w grudniu.w grudniu wyrównanie inflacyjne za drugie półrocze.W styczniu podwyżki.

Węgielek
@Niki

W PG nie ma związków i nie ma kto cie reprezentować. Te co są to emeryci na stołkach i podnóżki Prezia

ciapek
@Niki

w tauronie nawet z SUGU dostali.

Tomek Hajto

Od sierpnia kartki 40 zł 7 proc podwyżki do kontraktu... Cosik mało te 7proc...

Taki tam
@Tomek Hajto

A skąd takie info masz

Inwest_Ryl
@Tomek Hajto

7%... Kogo tym chcecie zatrzymać? To bedzie 350- 400 zl podwyżki. Dodatku za sobotę i niedzielę bylo od 360 do 720. Zamiast coś dodać to zabierają!

Ciekawski kot
@Inwest_Ryl

Nooo ale mozesz sobie przerobić sobote i niedziele i wiecej wyjdziesz haha. Tylko ze niektorych juz przerasta taka matematyka ze zeby zarobic to co miales musisz zrobic dzien albo dwa wiecej W miesiącu. Tego juz niektorym nie wytłumaczysz.

@Ciekawski kot

Ty sobie możesz przerobić bo pewnie masz w dupie rodzinę i nie masz ci robić na wolnym więc żyjesz tylko pracą

Q

I ruszyła kolejna fala wypowiedzeń, zostaną ci co pobrali odprawy i 60+. Tak wygląda silesia.

Jarzabek
@Ciekawski kot

Prawda jest taka,że Ci którzy się chwalą najbardziej wypłatam w JSW,również chodzą do pracy w dni świąteczne.Nie chcę porównywać PG do JSW,bo to ogromna przepaść pod każdym względem.Ale taka jest prawda.

@Jarzabek

A i owszem Panie kolego - ta subtelna różnica jest taka, że pracownik JSW, należy to podkreślić MOŻE (nie musi) pracować w weekend i w dniach weekendowych ma za tą pracę GODNE wynagrodzenie. Pracujący w JSW od PN do PT zarabia się więcej, niż pracownik PG i piszę tutaj o "gołej" wypłacie, jak do tego doliczyć węgiel, barbórkę,14nastkę i nagrodę wychodzi "przepaść" - na PG jest barbórka i węgiel ale już szkoda nawet pisać jakiekolwiek porównanie na ten temat. Dość napisać, że gdy pracowałem na PG to była już tam niezła "patologia" jeżeli chodzi o kolesiostwo, to teraz jest podobno jeszcze gorzej. Pozdrawiam Serdecznie

Chop
@Były PG, Obecnie JSW

Dokładnie a nie jak na Pg ,że masz wolne święto i przyjdź do roboty a druga sprawa rób za czterech ;-)

Dick

Mozna kupić węgiel na PG dla pracownikow

Geronimo
@Dick

Po ile?

Miro

Dziś prezes byl z zarządu ktoś wie jaka decyzję podjol?

Janusz

Ale jaka decyzję?

Profesor
@Miro

Tak wiadomo. Chcą wprowadzić system 2 na 5. Nie ma kim robić. To chcą ludzi zatrzymać. A tu kolejna fala wypowiedzeń będzie końcem lipca.

G 9
@Miro

Tak podjął decyzję wydupi związki i kalifaktorow a pierwszego jemiołę i szwagra o patyka

DonVitoCorleone
@Profesor

2 na 5 czyli 2 dni robimy a 5 dni wolnego ? Lepszy od Tuska i ludzie mimo tego się zwalniają ? Dziwne i niepojęte

Baska
@Janusz

Nie będzie dozoru bo to pasożyty. Wezmą się gwiazdy za robotę. Nie ma ludzi to trzeba sobie radzić w ten sposób. System 2 na 5 to wiadomo. 16 zł do dnowki brutto. No i tyle

Normalny
@DonVitoCorleone

A jak byś ty chciał inaczej? Zwalniają się bo mają do tego prawo każdego indywidualna sprawa i tyle w temacie.

@Normalny

A dużo ludzi ostatnio podjęlo decyzję o odejściu?

Ryl
@Monika

Tak dużo teraz przyjmują do pgg i do JSW Więc tylko głupiec i ludzie przed emeryturą zostaną u pana bmw

Ktoś taki
@Ryl

Jak nazwać osobę, która była na rozmowie do JSW i mogła podjąć tam prace, i z nieznanych powodów nie skorzystała z tej szansy? Dziękuje za odpowiedz ;-). Tak, wiem co pisze, znam osobiście tą osobę :-D

...
@Ktoś taki

To zapytaj się tej osoby bezpośrednio a nie na forum jak tajniak

JSW
@Ktoś taki

Dlatego iż w latach 90 wziął odprawę w której było napisane że nigdy już nie będzie zatrudniony w sektorze państwowym górnictwa Wiem co piszę bo to samo miałem

Ktoś taki
@JSW

No niestety to nie jest ten powód Panie kolego. A do „…”, ktoś już tu kiedyś napisał, że na tym forum piszą sami desperaci niepotrafiący czytać ze zrozumieniem :-)

Komitet strajkowy

Witam! Jak oceniacie ostatnie propozycje zarządu, które odnoszą się do systemu pracy. Przeróbka dziś miała oficjalne spotkanie, zadowoleni ludzie? A jak na dole? Jest ok czy kiszka?

Górole z przodka
@Komitet strajkowy

Jakie propozycję kiedy i komu one były przedstawia nr panowie chyba jest coś takiego jak 2tygodnie na zapoznanie się z zmiana grafików tak czy nie

@Górole z przodka

Kolego na pracodawca niestety musi Cię poinformować o zmianie grafiku Tydzień przed wejściem nowego grafiku w życie .

Ryl
@Górole z przodka

Jaki nowy system będzie Powiedz coś więcej bo ja obecnie przebywam na L4 wypadek na parkingu tak mi kazano zgłosić Więc nic nie wiem co nowego zastane po powrocie Za odpowiedź z góry ślicznie dziękuję

Kamil

Witajcie jakie warunki atmosfera panuja w pg silesia można zarobić godnie mam szkole Górnicza zastanawiam się czy aplikować o przyjęcie.

Figo

Jak nie będzie lepszych wypłat to Pan prezes się obudzi z ręką w nocniku... W JSW Przyjęcia, w PGG przyjęcia... Ludzie się zwalniają bo ich tu nic nie trzyma... Panie prezes bez obfitych podwyzek to Pan możesz już zamykać to

Orion
@Figo

I grafiki pn-pt

@Figo

Jakoś mi gościa nie szkoda, jak się nie szanuje pracowników, to tak jest.

Aaa

Artykuł na potrzeby wizerunkowe firmy, akcje w górę, węgiel w górę, złoża na lata.kraina miodem i mlekiem płynąca. Tylko gdzie w tym wszystkim pracownik, dlaczego nie napisali o zarobkach, że pracownicy masowo się zwalniają bo mają tego miodu po uszy.

Qwerty

Witam czy mógłby ktoś powiedzieć na jakie zarobki oraz dodatki i atmosferę można liczyć w Pg Silesia wiadomo ile wpisów tyle opini mam szkole technik Górnictwa podziemnego proszę o miarodajna opinie dziękuję Pozdrawiam

Koniu

Czy jak dostałem naganę to mogę się odwołać u Pani dyrektor czy nie ? Powinna inna osoba dostać karę a nie ja . Gdzie mam iść to poglosic ? Pomóżcie

Musaszi
@Koniu

A to chodzi ci o Marcina ??

@Musaszi

Też ale nie tylko. Jest jeszcze grzesiek i Krycha co mi też dokuczaja.

Tomasz
@Koniu

To jak Ci dokuczają to nie baw sie z nimi i nie mów im cześć.

@Koniu

Pisz albo jeszcze lepiej Idź pogadać do dyrektorki

mrówka

Czy wy też macie takie problemu z płaceniem tymi nowymi kartami, i jeszcze nie ma komu zgłosić problemów. W naszym 111 nic nie pomogą, na infolinii każdy mówi co innego i wszyscy chcą wymieniać kartę za 40zł! Kto wymyślił tą firmę do obsługi tych kart?

@mrówka

Idź do 104 i tam zgłoś

mrówka
@niunia

@niunia tam niestety nie ma z kim gadać obie Panie umywają ręce od problemu

@mrówka

W 104 siedzi dyrektorka.....to chyba coś wiedzieć musi......

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA