Opinie o WaveNet Sp. z o.o. w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy WaveNet Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie WaveNet Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WaveNet Sp. z o.o. w Pruszków

MM

A ja pracuję od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona :) wspaniale odpocząć od ogromnej korporacji i bezsensownego wyścigu i móc wreszcie normalnie pracować, w przyjaznej atmosferze i zająć się z przyjemnością bieżącą pracą bez niepotrzebnego stresu!

pług

bo to pisze jedna osoba. zawsze tak jest - jak jest za dużo złych opinii o jakiejś firmie to siada (ktoś z HR) i klepie dobre opinie. :)

nova

to ja chyba byłam rekrutowana juz przez nowa osobę. przyznam że jedna z lepszych rozmow rekrutacyjnych w jakich brałam udział - bardzo profesjonalna, w atmosferze zyczliwości.

zadowolona

Wybór Wavenet na pracodawcę to jedna z lepszych decyzji zawodowych jaką podjęłam. Owszem biuro jest kameralne, pomiędzy domami jednorodzinnymi. Mi to bardzo odpowiada. Wolę taki klimat niż "biurowców szklanych drzwi" na Mordorze. Atmosfera pracy jest bardzo przyjazna, z przyjemnością, bez stresu tutaj przychodzę pracować. Mam dużą samodzielność w pracy i mogę wychodzić z inicjatywą, która jest doceniana. Wynagrodzenie zawsze na czas. Ludzie chętni do współpracy. To co mi się bardzo podoba, to że pracują tutaj bardzo doświadczeni pracownicy, ale jest też miejsce dla tych, co chcą się od nich uczyć i zdobywać doświadczenie zawodowe. Jeśli ktoś lubi pracować w klimacie korporacyjnym, gdzie wszystko jest obwarowane procedurami i jest się trybikiem, to rzeczywiście może nie docenić tego klimatu, co jest w Wavenet. Ja swojej decyzji bym nie zmieniła.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w WaveNet Sp. z o.o.?

Edek

Po 3 latach jak wytrzymasz

Szejk

Co dostać?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie WaveNet Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.

Kkk

Zgadzam się kobieta rekrutujaca bardzo mało profesjonalna. Slabo niestety

miauuuu

I do tego koty łażące dookoła domu... Bo firma mieści się w praktycznie w domu jednorodzinnym.

EQWA

Jak wygląda praca w ksiegowości, czy są podwyżki , premie? Jak wspópraca z przelozonym czy innymi pracownikami w dziale?

judasz

na jakie wynagrodzenie można liczyć bez doświadczenia? I czy nadgodziny rozliczane są uczciwie?

ByłyPracownik

Witam Pracowałem w tej Firmie dość spory czas . Na początku było na prawdę Super . Praca w terenie była pracą w terenie . Lekki chaos ale była w tym jakaś magia . Jakiś czas temu zmieniło się szefostwo/kierownictwo i dzięki ich rządą to już nie ta sama praca . Trzeba się spieszyć bo koordynatorzy dają o sobie znać ( co jest nie wskazane w pracy na wysokości ) . Robota biurowa jest zrzucana na pracowników terenowych co też jak dla mnie jest absurdem . Ekipa ekipie nie równa po przez nie równo rozłożone dyżury. Podstawa jest marna więc tylko na dyżurach człowiek był w stanie dorobić ale i one zostały obcięte . Nie wiem co będzie dalej ale z tego co słyszę od dawnych kolegów nie wróżę nic z tego dobrego . Mam że nie jednej osobie pomoże to w podjęciu pracy ;)

Olo

@kosa a wiesz jakie warunki są dla stażystów? Płatny staż jest?

Jan

Wavenet to największe (usunięte przez administratora) szefostwo tragedia, szczerze odradzam.

Kierownik budowy

Nie polecam, mają budowy na końcu Polski, nie płacą za delegację. Brak auta służbowego na dojazdy do pracy, brak jakichkolwiek prowizji, premi, podwyzek. W firmie panuje jeden wielki bałagan. Nie szanują w ogole ludzi. Oferują bardzo słabe zarobki.

alien

Również lubię pracę w Wavenet. Z tego co wiem są zarówno staże jak i imprezy :).

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie WaveNet Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Nadgodziny są do odbioru

Artur

Stosowanie wulgaryzmów z pewnością nie pomoże. Czy są jeszcze inne powody dla których odradzasz podjęcie pracy w WaveNet?

Kolega

Jak wygląda praca na Asystenta projektowania? :)

Xxx
@Kolega

Praca jak praca. Robi się praktycznie te same projekty, na podstawie wzoru. Rzadko kiedy trzeba coś innego zmienić oprócz podstawowych danych. Praca monotonna. Zarobki niskie, brak możliwości awansu. Podwyżka maksymalnie 300 zł po okresie próbnym. I to tyle na ile można liczyć. I ta kwota jest problemem. Plus to dobra atmosfera pracy i nikt zbytnio do niczego nie goni. Można wiem czego nauczyć i zdobyć doświadczenie oraz podszlifować trochę AutoCada

Czesław

Pracując dwa tygodnie trudno wyrobić sobie zdanie na temat pracodawcy. W tak krótkim czasie niełatwo poznać wszystkie mniej lub bardziej pozytywne strony pracy w WaveNet. Co sprawiło, że zrezygnowałeś z pracy? Napisz proszę bardziej szczegółową opinię, która przybliży realne warunki zatrudnienia w firmie.

@Kolega

Płacą grosze, nie doceniają pracowników, wiekszosc ucieka. Lepiej zatrudnić kogoś nowego, który nic nie potrafi za 2000 niż dać podwyżkę komuś co ogarnia. A jeśli już podwyżka to max 100-300zl i to z wielką łaską. Szczerze to polecam szukać czegoś innego, chyba że student potrzebuje doświadczenia to spoko ale szybko uciekać. A i jeśli chodzi o rozwój to się nie rozwiniesz, a może nawet cofniesz :/ jak dobrze ogarniasz cada to się będziesz nudził albo będziesz musiał uczyć tych których pozatrudniali a nie ogarniają... Oczywiście maja taka sama pensje. Dla osób aplikujacych, jeśli powiecie na rozmowie, że pasuje wam pensja 2tys i kiedyś narysowaliscie kreskę w cadzie to macie pracę na bank, im nie zależy na wiedzy tylko żeby ktoś się zgodził za tyle pracować. Osobiście uważam, że praca po studiach na max rok, a najlepiej zatrudnić się jako student i od razu szukać czegoś lepszego. Traktować to jako staż a nie pracę.

Edyta

Wspomniałeś, że w WaveNet można liczyć na podwyżkę. Jednak interesuje mnie, czy firma docenia i motywuje swoich pracowników poprzez udzielanie im możliwości skorzystania z dofinansowania do pakiety sportowego, prywatnej opieki medycznej, a może organizuje jakieś spotkania integracyjne?

Nik
@Edyta

Nic tych rzeczy. Brak pakietow, min pensja, reszta pod stolem. Tam prezio nikogo nie docenia i nie szanuje, dlatego taka mega rotacja ludzi. Nie warto tam isc, szanujmy sie

Ryszard
@Nik

Nieudokumentowane wynagrodzenie jest niezgodne z kodeksem pracy. Może dodasz jakie rodzaju umowy są zawierane z pracodawcą i czy wynagrodzenie na umowie jest w niższej kwocie niż realnie? Można liczyć na długoterminowe kontrakty, czy raczej umowy zlecenie. Zachęcam do dyskusji.

@Edyta

NIE! NIC TAKIEGO NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE MIAŁO MIEJSCA

Halina

W takim razie szkoda, że WaveNet nie oferuje swoim pracownikom tego typu dodatków czy udogodnień. To jeszcze bardziej zmotywowałoby ich do efektywnej pracy. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jest ono zapewnione?

Kruk

Nie polecam pracy w tej firmie. Brak awansu, brak podwyżek, po okresie próbnym jedyna podwyżka o 300 zł nic więcej. Zarobki bardzo słabe. Ogromna rotacja w różnych działach. Lokalizacja firmy marna. Kadra zarządzająca nie ma pojęcia o pracy z ludźmi. (usunięte przez administratora) Zero benefitów dla pracownika. Nie dba się o dobro ludzi. Zero szacunku.

Alicja
@Kruk

Podwyżka, o której nadmieniłeś może nie jest jakaś szczególnie wysoka, ale już na pewno wpłynie w jakiś sposób na poprawę finansów. Martwi mnie natomiast brak możliwości awansu, a także brak benefitów. Czy na prawdę w WaveNet nie inwestuje się w rozwój zawodowy pracowników? Nie macie tam dostępu do specjalistycznych szkoleń, które podnosiłyby Wasze kwalifikacje?

@Alicja

W Wavenecie raczej nie robi się szkoleń, najlepsza nauka to ta na żywym organizmie i na wariata. :) Tym nie mniej, pal licho benefity i inwestycje, bo podstawa jaką się dostaje jest dobra, ale na początku drogi zawodowej. Praca dobra dla studentów, lub dla tych zaraz po szkole, którzy sobie potem wpiszą ładne stanowiska do CV i przy okazji przejdą też niemałą szkołę przetrwania. Jeśli ktoś tam pracował, ten wie o czym piszę.

Adrian

Pracodawca daje odpowiedni czas na wdrożenie się nowo zatrudnionemu pracownikowi w firmie WaveNet? Napisałeś, że jest to dobre miejsce pracy na początek kariery zawodowej, więc ciekawi mnie, czy pracodawca ma dużo cierpliwości do błędów, które mogą się zdarzać w pierwszych dniach zatrudnienia. Tym bardziej że tak jak wspomniałeś, nie ma gruntownego szkolenia.

@Alicja

Firma ta wychodzi z założenia że lepiej zatrudnić nowego pracownika niż dać podwyżkę bądź wysłać na szkolenie. Wymagania co do nowych pracowników spore jak za pieniądze które oferują. Nawet jak dla początkującego pracownika. Częste rotacje w różnych działach o czymś świadczą.

@Adrian

Na początku w okresie próbnym się za bardzo nie miesza, tylko później potrafi szukać już dziury w całym. Brak zaufania do pracowników, to niestety chleb codzienny. Choćbyś nie wiem jak angażował się w dane projekty i czasu poświęcał na pracę, to i tak będziesz czuł się jakbyś się tylko obijał i oszukiwał pracodawcę. Z drugiej strony nie jest też tak że trzeba wieszać wszystkie psy na Wavenecie. Ludzie tam pracujący są w większości normalni i da się z nimi porozumieć, sama praca dopóki ktoś się do niej nie wtrąca, potrafi być nawet satysfakcjonująca. Lepsze zarobki i większa wiara Prezesa w poczynania swoich pracowników i mogłaby być to Firma godna polecenia.

Adrian
@Kruk

Odejścia osób pracujących mogą być z różnych powodów, więc nie należy generalizować. Zdziwił mnie fakt, że pracodawca nie chce szkolić już zatrudnionych pracowników. Przecież inwestycja w pracującą osobę, to także inwestycja w rozwój firmy. Rozumiem, że nie ma podwyżek, ale czy są premie lub inne benefity, które mogą podwyższyć wysokość wynagrodzenia? Napisz coś o tym.

@Adrian

Nic takiego nie funkcjonuje jak premie. Nadgodziny wypłacane są jako dodatki a nie jako faktyczne nadgodziny, które są błednie naliczane.

Czesław
@Kruk

Szkoda, że nie można liczyć na premie, pracując w firmie WaveNet. Może mógłbyś ocenić, czy jest to dobre miejsce pracy dla osób młodych bez doświadczenia zawodowego? Chciałbym zweryfikować, czy takie osoby mogą liczyć na zatrudnienie oraz otrzymanie odpowiedniej dawki wiedzy od pracodawcy. Mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć.

Zgadzam się

@Kruk

Dokładnie. Kompletnie nie zależy im na pracownikach, którzy wiedzą już co jest grane. "Odchodzisz? No cóż... wiesz jak to u nas jest. Nie mamy ci nic do zaoferowania." I przychodzi kolejny człowiek, który zgadza się na 2300 plus "dodatki" czyli nadgodziny, albo pracę w systemie prowizyjnym (czego nie wpisują w umowie, bo jak twierdzą - nie mogą) i czekasz później jak na zbawienie kilka miesięcy na swoje pieniądze.

A czy ktoś pracował w tej firmie w dziale zakupów? Właśnie kogoś szukają no i teraz, po tych opiniach niezbyt przychylnych, nie wiem czy warto aplikować...

Halina
@Ania

@Ania Uważam, że aplikować zawsze warto. Jeśli sama się nie przekonasz, nigdy nie będziesz wiedziała jak naprawdę jest. Widzę, że na stronie WaveNet Sp. z o.o. jest wiele ciekawych ofert pracy https://www.wavenet.pl/index.php?site=praca. Myślę, że powinnaś spróbować. Jeśli się zdecydujesz podziel się z nami wrażeniami z rozmowy rekrutacyjnej.

@Ania

Dział zakupów to jazda bez trzymanki. Troje ludzi (o ile kogoś teraz zatrudnią), którzy nie wiedzą w co ręce włożyć. Wyceniają wszystko dla wszystkich (większość jest za droga - na pewno ktoś ma taniej). Chociaż to na prawdę wspaniali ludzie, często chodzą poddenerwowani od ilości narzuconych im spraw. Dział zakupów jest też bezpośrednio odpowiedzialny za logistykę tego co uda im się w końcu kupić. Pensję - słabe. jak w każdym dziale.

Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają ci gruszki na wierzbie, dobre pieniądze, opowiedzą o wspaniałej atmosferze pracy i uprzedzą, żebyś nie był uprzedzony. W praktyce? Żadnych podwyżek nie dostaniesz. Nie dostaniesz też benefitów, dodatków, a rachunki i życie będziesz opłacał z 2500 netto. Jeśli będziesz pracował w trybie B2B, jesteś milej widziany, ale licz się z opóźnianiem w płaceniu faktur. Jeśli usłyszysz na rozmowie o 2500 na rękę plus dodatki to miej świadomość, że w rozumieniu 'pracodawcy' dodatkiem nazywane są nadgodziny. Jeśli się nie będziesz dopominał - dostaniesz je. Kiedyś tam. Za ileś miesięcy. Nie wiadomo kiedy. Praca w trybie PWB (pożar w (usunięte przez administratora) Spychologia na porządku dziennym. Lekceważenie pracy pracownika. Już nie mówię o jakimkolwiek docenianiu. Wc Prezes - człowiek, który nie uznaje zwykłego pracownika za godnego sobie. Uwielbia świadomość, że wszyscy managerowie się go boją. Pod przykrywką "koleżeńskich relacji" i mówienia sobie po imieniu kryje się kompletny brak zaufania do kogokolwiek, co nie wychodzi nikomu na dobre. Rotacja jest gigantyczna. Tam jest może z 15 osób (sprawdźcie ile jest zatrudnionych), które pracują tam od dawna. Koleżanki sprzed lat, koledzy z klasy, czasem ktoś zatrudniony w typowy sposób. Jeśli się nudzisz i stać cię na pracę w tej firmie - idź, ale zapewniam. Długo nie zabawisz. Jeśli szukasz firmy, w której będziesz zarabiał przynajmniej zbliżone pieniądze do stawek rynkowych, czuł się dobrze, a Prezes będzie pełnił funkcję lidera, który nie tylko opieprza jak jest o co, ale i mobilizuje oraz docenia - omijaj z daleka. Mentalności ludzi nie zmienisz. Drogi WaveNet - zacznij słuchać co mówią do ciebie twoi ludzie i ocknij się ze swojego bajkowego snu. Bez zaangażowanych, DOCENIONYCH ludzi nigdy nie zbudujesz dobrze funkcjonującej firmy. Pytanie - czy stać cię na nich.

Fizyczny

Pracowałem w pionie technicznym przez 2 miesiące. Wszystko nie wygląda najlepiej. Bałagan, brak organizacji, frustracja pośród kierowników. Braki w podstawowym sprzęcie np. uprzęże itp. Pragnę też nadmienić, że zaległe nadgodziny oraz diety za delegacje otrzymałem po 2 miesiącach od zakończenia współpracy. Nie polecam, szkoda czasu i nerwów. Ponadto wszechobecna kreatywna księgowość.

jegomość

Tak dobrze wam się tu pracuje, że nikt nie pisze? Warto aplikować, może ktoś podpowie?

Maja
@jegomość

Kilka osób w ostatnim czasie wypowiedziało się na temat pracy w WaveNet. Przeczytaj sobie wpis użytkownika @Xxx. Jeśli jednak chciałbyś spróbować swoich sił w strukturach tejże firmy, to świetnie się składa, bowiem prowadzą aktualnie procesy rekrutacyjne, co możesz zobaczyć tutaj: https://www.wavenet.pl/index.php?site=praca Chętnie zatrudnią tam na przykład Koordynatora Projektu. A do głównych zadań należałaby między innymi: koordynacja procesów SA/BP/CW, zarządzanie projektami FTTH, prowadzenie projektów instalacji sprzętu aktywnego stacji bazowych oraz budowanie harmonogramu prac i nadzór nad jego terminową realizacją. Możesz również ubiegać się i o inne posady. Co o tym sądzisz?

Zostaw merytoryczną opinię o WaveNet Sp. z o.o. - Pruszków

• Jak się pracuje w WaveNet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WaveNet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WaveNet Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 5 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

WaveNet Sp. z o.o.