Opinie o brembo.com/pl/ - Brembo S.p. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Brembo Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Brembo Poland o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brembo Poland w Dąbrowa Górnicza

Johny

Czy może ktoś wyjaśnić, dlaczego nie ma podwyżek bo do tej pory brak oficjalnej informacji i co w związku z tym,

Chciałem się tylko pożegnać z całą Ekipą. Panowie, to były dobre lata spędzone w Brembo, ale czas iść dalej. Wylatuję do UK robić tam w fabryce, kasa taka, że idzie co miesiąc oszczędzić z 10tys. zł, także długo się nie zastanawiałem. Pozdro dla kumatych!

S

Strajki wielu branż Niezależnie od nich strajkują wykładowcy i inni pracownicy uniwersyteccy - łącznie ok. 70 tys. osób - w przypadku których jest to już trzeci taki protest. Jednodniowy strajk prowadzą urzędnicy służby cywilnej ze 120 ministerstw i urzędów - razem ok. 100 tys. - osób, zaś następny, regularnie strajkujący od lata zeszłego roku - pracownicy 14 przewoźników kolejowych i maszyniści. Strajk prowadzą także kierowcy jednej z firm autobusowych w Londynie oraz pracownicy ochrony. Główne żądanie wszystkich strajkujących jest takie samo - podwyżki płac adekwatne do poziomu inflacji, której roczna stopa wyniosła w grudniu zeszłego roku 10,5 proc. Stary pracownicnik i co

@S

I zobaczysz co Wszyscy byśmy chcieli dostać jak najwięcej, lecz nie wszyscy wszystko mogą przeskoczyć

@S

Pamiętaj że w Londynie nie jesteś i w prywatnej firmie pracujesz a tak w ogóle to skąd takie dane masz, pochwal się

@Stary pracownik

Skopiuj wklej i ci wysloczy w internetach info pamiętaj że są na naszej zmieni na waszym kraju i na naszych zasadach jak nie pasuje nie otworza odlewnie w Niemcach :) 4 tys euro dla każdego i można rozpaczać prace

Stary pracownik

Chodzili dzisiaj po odlewni od kozła ze związków z lista i mówił żeby się podpisać na zgodę tej śmiesznej podwyżki oszołomy niech te związki się rozpadną jak najszybciej !

On patrzy nam my patrzymy na niego. Podwyzki w kwocie 800 zł są akceptowalne ale tylko do stawki . Kwota podana przez pracodawace jest kwota omylna gdyż po 1 nie ma zawsze pełnej premi po 2 część składowych wejdzie od lipca po 3 jest tam ocena ktora nie powinna być wychodzi na to że dostaniesz tylko 1.6 zł do stawki . Według poprzednich lat czyli 3 lata temu też była podwyżka 700 zł 2.lata temu również i rok temu również Czy Twoja pensja wzrola o 2 tys brutto w przeciągu 3 lat ? Nie .są to kwoty z kosmu

Xx
@.

A związki zbierając podpisy mówiły że to co jest na tej liście wchodzi od lutego A ocena od stycznia, czyli 1,6 od lutego a ocena od stycznia czyli rozumie że 1,6 + 0,40 ( tyle mam) =2 zł do stawki od lutego.

Stary pracownik

Spór zbiorowy to nie prosta sprawa może trwać po zmianie przepisów do 9 miesięcy, musi być powód do wszczęcia a inflacja nie jest po zmianach powodem, jest długa droga, referendum, rokowania, brak rokowań, rozbieżność rokowań, mediacja na którą strona która wszczęła spór musi wskazać mediatora a on jest z Ministerstwa(trzeba pismo wysłać) kolejny krok to akcja protestacyjna, strajk ostrzegawczy i strajk Generalny, Ale w naszej sytuacji skończy się klęską dla nas i mogą być wyciągnięte konsekwencje jeśli zrobimy to bez podstawy prawnej, wszystko pisze w Ustawie o Związkach Zawodowych rozdział o sporach zbiorowych - aktualnych

Specjalista Ds. Zakupów

Zarzekali się, że zdadzą znać, bez względu na rezultat. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Mam nadzieje, że jeżeli stracicie swoje korpo stołki to zostaniecie tak samo potraktowani ;) Rekrutacja w generalnie miłej atmosferze, głównie za sprawą HR.

W moim wypadku kierownik? zakupów uczepił się kurczowo jednego doświadczenia zawodowego (najmniej wartościowego), aż byłem w szoku, że można się tak przyczepić jednej pozycji, zupełnie ignorując inne. Gdy wyjaśniłem mu na czym praca polega, albo mnie nie słuchał, albo nie mogl przyjąć do wiadomości tego co do niego mówię. Miał jakaś wizję tego jak taka praca powinna wyglądać i nie mógł przyjąć innego stanu rzeczy. Np JA: ten proces wyglądał tak „blablabla”. ON: Ale to powinno być tak „blebleble” a nie „blablabla”. JA: No ale ja robiłem „blablabla” i mam nawet napisane w CV dokładnie to samo (myśle, że przecież widział CV). ON: Nie jestem w stanie w to uwierzyć XD.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy -Brygadzista (Delegacja) w budownictwie przemysłowym – remonty-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
logo firmy Kierowca kat. D komunikacji dalekobieżnej FLIXBUS
Profesjonalny kierowca

Wózkowy

A pewnie lipa, 2 miechy w plecy bez podwyżek i bryndza, ale tak jest zachłanny 2 razy traci... Szkoda tylko że żadnej info nie dajecie Panowie związkowcy

suwnicowy

A te ogłoszenie na operatora suwnicy na odlewni wisi i wisi co słabą kasę tam dajecie ? Pani Magdo z HR

Mirek
@suwnicowy

Najmniejsza maksymalna grupa w całej strefie topienia,brak szkodliwego,kartek,przerwa jak się odrobisz z załadunkami. Generalnie traktowanie jak popychadła i zło konieczne....

operator
@Mirek

No to się nie dziwie że ta oferta pracy wisi na portalach z praca. Zauważyłem również , że stawki zmniejszyli również na wózkowego z ciekłym metalem i to sporo hmm dlatego nawet nie ma co sobie głowy zawracać tą firmą jak narazie

Zbych
@suwnicowy

Na suwnicach mniej piją ogłoszenie nie ma sensu

Mirek c2
@suwnicowy

Jak mówisz panią magdę to nieśli pod pachy do taxi z Merkurego nie no drinki tam są ok.Szkoda tych szpilek fajne obcasy

M

Pani Magda jest wporzadkku jedyna uśmiechnięta kobieta w HR

@M

Prawda. Nie to co wiecznie niezadowolona Pani P.Sz. z HR. Dobrze że są Magdzie dobre duszki.

M
@Problem

Akurat pani P nie jest taka zła są tylko 2 spoko panie Pani Paulina i pani Magdą J . Reszta niestety korpowyscig

Gabriela
@M

Tylko dwie? Dwie na ile tak w sumie? Piszesz o korpowyścigu, w jakim sensie? Jak to w rzeczywistości może wyglądać? Pytam, bo interpretacja może bywać różna

Tesla

Wiadomo co dalej ? Co proponuję pracodawca?

Jakie wyniki, czy już po rozmowach o podwyżki

Anka Myszków

Ja już nie daję rady nie wiem po drodze na przystanek 200 saskiej wiśniowej muszę wywalić ta robota chyba mi się nie opłaca

Wiecie jaki wynik rozmów

Ramzes

Jutro rozmowy związków ostatniej szansy jeśli będzie fiasko będzie strajk popieram.

Ranna zmiana

Na rannej zmianie każdy może w dziale HR wypisać się ze związków z obróbki nie musice zapisywać się do żadnych ale dosyć życia za nasze składki! Nawet już skrzynkę zabrali aby się wypisać prze 6 lat ani jednego zebrania z.pracownikami podpisywać wszytslo co im dają zero negocjacji !

Zyga
@Ranna zmiana

I po co płacisz składki a tamci w Ustroniu się bawią za wasze pieniądze bardzo dobry związek hahaha mówiła Patrycja z góry co tam w hotelu się działo i kto kogo pod pachy ciągnął po schodach akurat byłem z Elką może zaświadczyć.

@Zyga

Szkolenia związkowe to wielka biba pjianstwo nic więcej za składki związkowe od ludzi już to się skończy niedługo w tym zakładzie będą kontrole zewnątrz już zostały powiadomione odpowiednie służby.

Łowca Hanysów

W Brembo tylko Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa.(usunięte przez administratora)

Biber

To kiedy te podwyżki bo już mnie szlak trafia pomalu

baran

nie ma dzisiaj rozmów, dopiero we wtorek 28.02

Alicja
@Biber

Śmieszny jesteś podwyżka będzie negocjowana na razie jest projekt około 1000zł ale kwartalnie no i rezygnacja z tzw. kartek chcesz pomóc firmie czy nie? Proszę nie wchodzić mi na górę wszystko powiedzą wam na hali.Temat zamknięty.

@Alicja

Zrezygnować to wy tam mozecie z kawki,klimatyzacji,i innych udogodnień a nie kartek.Zapraszamy na hale pocić się z nami,a nie nic nie robic to my na was pracujemy a nie wy na nas

Mercedes

Czy mercedes orazi inni kontrahenci zostaną poinformowani o możliwości strajku ?

Ramzes

I jak stare związki zawodowe K..... I K.. jak wasze rozmowy z ludźmi o waszych propozycjach ponad 80pricent ludzi nie chce waszych propozycji podwyżek (usunięte przez administratora)

@Ramzes

99 procent ludzi z odlewni podpisało że nie chce ale propozycji zakładu pracy . Myślę że.1200 zł podwyzki co proponują związki to uczciwa kwota

AntyHEJT
@Ramzes

Prawda widzę w oczy kole usuwacie wpis który nie gra z wasza propagandą. Kwotę o której była ankieta wśród pracowników podał zakład a nie żaden z 3 związków które są na zakładzie. Trzeba poczekac co wyniknie ze spotkania we wtorek. Ponad połowa postów na tej stronie to wylewanie żali, hejtu a potem nie dziwne ze zakład ma opinie jaka ma dzięki takim jak wy. BRAWO

@AntyHEJT

Prawda jest taka że wszyscy już znają ten zakład od bardzo złej strony bo pracują tam ludzie z ulicy i kryminaliści taka prawda a jeśli chodzi o podwyżki to kwestia związków które są teraz nowe bo stare związki (usunięte przez administratora) pracodawcy taka prawda każdy ma prawo wyrazić swe poglądy.

@AntyHEJT

Co już nie ma zwolnień grupowych jak wcześniej były teraz jest era pracownika nie pracodawcy wybór należy do pracowników czasy się zmieniają.Kto nie płaci nie ma pracowników kolego.

AntyHEJT

Tego o erze pracowników co do tego pierwszego nie bo nikt nie lizę niczego pracodawcy (no chyba że kierownictwo i donosiciele a tych akurat nie brakuje) a co do tych nowych to żeby nie okazało się że mają słomiany zapał. Więc lepiej poczekajmy i zobaczymy. Najlepiej niech wszystkie związki się dogadają a nie walczą między sobą bo jeśli będzie jednomyślność trzech związków będzie można ugrać najwięcej a jak będą się obrzucać blotem kto lepszy i więcej marchewki obieca to możemy wyjść jak Zabłocki na mydle

Kolega związkowiec K..... chodzi i zbiera podpisy pod śmieszna podwyżka nigdy w życiu tego nie podpisze jak większość zrobiła czekamy na kasę nie ochłapy kolego.

Wizek

Dokładnie zachłanny pracodawca może stracić dobrych pracowników bo będzie chciał przyoszczędzić

Pokemon
@Wizek

@Wizek W tym zakładzie już dobrze to było sytuacja zmienia się na gorsze brak dobrych ludzi z doświadczeniem biorą ludzi z ulicy bez doświadczenia taka prawda i wymagają od nich .Dobrzy pracownicy już dawno tam nie pracujam

Nowy..

Największy problem w tej firmie jest kwestia urlopu. Niby masz 26 dni ale jak chcesz wybrać wolne to NIE! "bo ludzi niema." Masz żyć żeby pracować a nie na odwrót. Wiem że pracownicy mają po 18 dni z zeszłego roku. Na pogrzeb ciotki, urodziny chrześniaka itd. trzeba brać UŻ. Nawet zgłaszając kilka tygodni wcześniej potrzebę wybrania 5dni otrzymałem odpowiedź negatywną. Pracuje tu rok i mój czas nadszedł. Przestrzegam każdego kto myśli o tej pracy. Zastanówcie się 2 razy.

Marian
@Nowy..

Zgłosiłem 4miesiące wcześniej 5 dni urlopu i został on odrzucony. "Na urlop pojedziesz w sierpniu" powiedział kierownik.

Gomez
@Marian

Ludzie nie bójcie . Wydruk z odrzuconego urlopu trzy razy i wizyta w hr. To nie jest nic strasznego.

@Nowy..

Z tym sie z toba zgodze tak jest z urllopem zawsze byl i jest problem.

Gienek

Obijam piec, który jest gorący bo postój tylko 8 godzin. Ciuchy wręcz parzą, buty się topią, ja spocony po same majtki. Przychodzi Pani z BHP (taka młoda) i pyta czemu nie mam okularów. ŚMIECH NA SALI! Nie interesuje jej że piec za ciepły i nie powinienem tam pracować. Ważniejsze są plastikowe okulary na oczach, które mogą też się nagrzać a nawet stopić. Na piecach (na pewno D1) jest (usunięte przez administratora) na maxa.

Mirek
@Gienek

Oj tam nie przesadzaj, 15 minut pracy na gorąco i 7 godzin odpoczynku

Zorro

Prawda jest taka że inflacja teoretycznie poszła w górę 17% w rzeczywistości ok. 30% a to co nam proponują to jest ok 7%podwyżki z czego 70%to są same premie które zabierają za 3 dni L4 acz kolwiek by się chciało wrócic do pracy po np3 dniach (biegunce) i to nie ma sensu ponieważ teraz jesteś na minus ok 600zl za 3 dni L4 za same premie. Gdy dostaniesz to co proponyja będziesz minus ok 800zl na premiach za 3 dni L4 i płacona 80%z godzinowej stawki. Jaki jest sens iść chorować na 3 dni??podsumowanie 17%infancji podawane w TV zerzywista inflacja jest ok 30%firma proponuję ok7%podwyżek w czym jest ok3%do godziny stałej podwyżki. Czy minimalna krajowa poszła w górę o 420zl w premii?

Zamknąć
@Zorro

Zamknąć ten skład w .... jak jest nie rentowny i nie budować 4 odlewni !

Odlewnik
@Zorro

Włosi wykorzystują nas jak tylko mogą a Pan dyrektor obiecuje premie, które się nie zrealizują. Winę zwalą na Polaka a pieniedzy nie będzie dalej.

Kwestia podwyżek w związkach się różnią i stare związki zawodowe to już nic nie robią tylko liżą (usunięte przez administratora) dobrze że mamy nowe związki zawodowe i oni coś działają w kierunku podwyżek płac nie ulegać nigdy dążyć do celu.

Zostaw merytoryczną opinię o Brembo Poland - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Brembo Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Brembo Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 555.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brembo Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 433, z czego 52 to opinie pozytywne, 185 to opinie negatywne, a 196 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brembo Poland?

Kandydaci do pracy w Brembo Poland napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brembo Poland