Opinie o AMEET Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy AMEET Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie AMEET Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AMEET Sp. z o.o. w Łódź

Pracownik (były)

Nie polecam. Wszystko w tej firmie leży - od organizacji po płace. Notoryczne wciskanie zadań, które nie należą do zakresu twoich obowiązków. Jedna osoba pracuje tutaj na kilku stanowiskach - oczywiście na jednym etacie i pojedynczej pensji - wiąże się to z masą codziennych bezpłatnych nadgodzin (wyjście z firmy 'o czasie' graniczy z cudem). Brak jakiejkolwiek motywacji do pracy - nie ma tutaj nawet najbardziej podstawowych benefitów, zarobki grubo poniżej średnich rynkowych, brak jakichkolwiek szkoleń, zerowa szansa na podwyżkę nawet po kilku latach pracy i 'awansie' (kierownictwo wymyśla coraz to nowe powody braku podwyżki - nie bo inflacja, nie bo wojna, nie bo... nie; najlepiej, gdyby pracownik pracował za darmo, 24/7), brak premii, brak dofinansowań do czegokolwiek. Atmosfera w zespole niby okej, ale też nie do końca. Ludzie co prawda mili, ale nie wykazują chęci do jakiejkolwiek integracji. Możliwość pracy zdalnej/hybrydowej. Jednak nie wiąże się to z jakimkolwiek dofinansowaniem do 'home office' czy chociażby rachunków za internet. Co do plusów: pensja wypłacana w terminie, klimatyzowane biuro, firmowy parking. To chyba jednak za mało, by w obecnych czasach zatrzymać pracownika na dłużej.

Update
@Pracownik (były)

Nic poza dodatkiem za pracę hybrydowa /zdalna się nie chyba nie zmieniło zmieniło.

vera

Rozmawialiśmy o pracy, przeszłam pierwszy etap rekrutacji (rozmowa z HR), następnie miałam mieć rozmowę z szefową. Podałam proponowane wynagrodzenie, zakładając, że będziemy negocjować. Od miesiąca cisza XD Niezbyt to profesjonalne.

@Przemo

@Przemo Na szczęście dłuższy urlop można (a nawet trzeba!) planować i raczej nie ma z nim problemu. Z krótkimi urlopami też nie miałem problemów. Jedne z niewielu pozytywnych aspektów pracy w tej firmie.

Bartek Nowy wpis

Kto brał udział w obywającym się 4 miesiące temu procesie rekrutacji na Specjalistę ds. Sprzedaży, i chciałby podzielić się detalami, odnośnie wynagrodzenia oraz obłożenia pracą? Czytałem dotychczasowe opinie, nierzadko krytyczne, zwracające uwagę na nawał obowiązków. A samo ogłoszenie nie zawierało nic, czego nie znalazłbym gdzie indziej, typu umowa o pracę, czy praca hybrydowa.

@Pracownik (były)

Chyba raczej za mało :( Plusy które podałes to standard. A z tymi nadgodzinami to jak, pracownicy się nie buntują ze sa bezpłatne? Dla przykładu ile mniej wiecej ich wychodziło w miesiącu?

@Beata

Hej! Czasy mamy jakie mamy, więc niestety ludzie boją się odezwać, by nie zostać zwolnionym . :( Co do nadgodzin - różnie, zależy od obłożenia projektami. Czasem zostajesz godzinę, a czasem siedzisz i do 22. Teoretycznie nadgodziny są do odbioru, ale praktycznie to nawet nie ma ich kiedy odebrać, bo ciągle wpadają nowe. Pracy jest tyle, że tak po prawdzie nawet nie ma kiedy wyjść na ustawowo przysługującą przerwę. No ale co się dziwić, skoro w tej firmie spotkania online na MS Teams (których jest kilka dziennie - po 30 min, 1h, a czasami i dłuższe, a większość z nich nic nie wnosi) nie są wliczane do czasu pracy przez planistów.

Asd
@Pracownik (były)

Widzę, że jak nie pracuję tam już od paru lat, tak nic się w tym miejscu nie zmieniło:D To było jeszcze w czasach przed pandemią, więc na temat pracy zdalnej się nie wypowiem, ale cała reszta to Ameet, jaki pamiętam. Od siebie dorzucę jeszcze skandaliczne podejście osób na wysokich stanowiskach do szeregowych pracowników. Ludzie pracują tam bardziej z przyzwyczajenia i chyba boją się zmienić pracodawcę, bo realnej motywacji tu zwyczajnie brak

Chłopaczek
@Pracownik (były)

A ja za sam papier który poświadczy pracę w wydawnictwie Ameet - zgodziłbym się pracować za darmo. Chciałbym nabrać doświadczenia, poznać środowisko pracy, być współtwórcą wielkich wydawniczych projektów. Nawet sobie sprawy nie zdajecie miernoty intelektualne co to znaczy praca na licencjach Disney'a, Pixara czy Lego. Taki papier ma większą wartość od magisterki na Akademii Sztuk Pięknych.

@Pracownik (były)

A nie ma szans, aby te nadgodziny były wypłacane? Skoro nie ma ich nawet kiedy odebrać? :/

@Chłopaczek

'Być współtwórcą wielkich wydawniczych projektów'... widzę, że nie masz pojęcia, nad jakimi książkami to wydawnictwo pracuje. ???? Co do pracy na licencjach, to licencjodawcy gardzą takimi małymi wydawnictwami. Co chwilę przychodzą jakieś odmowy (nie, bo nie), nierzadko narzucają jakieś absurdalne zasady. 'Mógłbym pracować za darmo' - bardzo byś się spodobał szefostwu firmy Ameet, oni tam nawet stałych pracowników z doświadczeniem X lub nawet XX lat traktują jak wolontariuszy. ????

Graph
@Pracownik (były)

W punkt. Dodam jeszcze brak szacunku do człowieka. O benefitach jakichkolwiek można zapomnieć - nawet przy okazji Świąt nie ma przysłowiowego „śledzika” tylko jakiś mikro cukierek. Przykre.

Elżbieta
@Graph

mikro cukierek? czyli jakiś drobiazg z życzeniami wleci? a już odnosząc się do samych warunków zatrudnienia to coś się docelowo zmienia teraz z nowym rokiem? firma to ma jakieś konkretne plany może?

Update Nowy wpis
@Pracownik (były)

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w AMEET Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 7 września na Pracuj.pl.

Agata
@vera

Aha, to brzmi jakby ta kwota była poza ich zasięgiem :D Ale szkoda, że nie powiedzieli wprost. Ty próbowałaś się z HR kontaktować aby się czegoś dowiedzieć? A propos to może powiesz jaką kwotę podałaś? Chciałabym wiedzieć ile to dla nich za dużo, żeby ewentualnie nie stracić czasu :P

Grzybek

Ta firma to (usunięte przez administratora) i tyle. Wszystko powyżej 3-3,5 to dla nich za dużo. Bardzo dobrze, że znalazłaś sobie coś innego, bo tutaj byś traciła tylko nerwy...

@Grzybek

oj, to rzeczywiście malutko, zwłaszcza na stanowisku zarządzającym (przynajmniej tak wynikało z opisu), na którym wymagana jest elastyczność (co Pani rekruterka wielokrotnie podkreślała). Już ja sobie wyobrażam, co to może znaczyć (:

Iwona
@Grzybek

3-3,5? Ale masz na myśli netto, prawda? Bo brutto ro niezbyt zgadzałoby się z ustawową minimalną. A czy do takich zarobków może gwarantują jednak jakieś benefity, choćby skromne?

@Iwona

Tak, tak, przytoczone przeze mnie kwoty to wynagrodzenie 'na rękę'. O jakichkolwiek benefitach można zapomnieć. Od szefostwa nawet życzeń na święta nie dostaniesz, a co dopiero jakieś dodatki, premie, multisporty, medicover. Gdy tam pracowałem, to jedynym bonusem, jaki można było dostać w okolicach świąt to, UWAGA, możliwość ZAKUPIENIA tych ich pseudoksiążeczek za lekko obniżoną cenę, bo zalegały na magazynach i nie mieli co z nimi zrobić. ???? Swoją drogą, teraz panie na kasie bez żadnego kierunkowego wykształcenia maja dużo lepsze warunki w pierwszym lepszym markecie, niż pracownicy w tej firmie.

Maria
@Grzybek

O kurczę, no to jak sama podstawa to szkoda...a umowę o pracę przynajmniej dają? Ktoś wspominał też o nadgodzinach, że takowe się pojawiają, a płacą za nie zgodnie z kodeksem pracy, czy są one do odbioru? No bo jak płacą, to przynajmniej jakoś sobie pewnie można dorobić do podstawy jeśli występują często.

@Maria

Pozwolę sobievzacytować użytkownika @Pracownik (były) "Co do nadgodzin - różnie, zależy od obłożenia projektami. Czasem zostajesz godzinę, a czasem siedzisz i do 22. Teoretycznie nadgodziny są do odbioru, ale praktycznie to nawet nie ma ich kiedy odebrać, bo ciągle wpadają nowe. Pracy jest tyle, że tak po prawdzie nawet nie ma kiedy wyjść na ustawowo przysługującą przerwę." To sama prawda i podpisuję się po tym obiema rękami.

Przemo
@Grzybek

Rozumiem że do odbioru ale co to daje jak i tak nie można ich odebrać? To jest problem w ogóle z wolnym i urlopem? Można sobie zaplanować np. 2 tygodnie w wakacje czy trzeba brać krótsze terminy przez nawał roboty?

Grzybek Nowy wpis
@Przemo

AMEET Sp. z o.o. chce zatrudnić na stanowisko Asystentka kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 4700 będą osiągalne?

Szwagier

Jeśli pytasz o brutto, to tak.

@Szwagier

Czyli nie ma co liczyć ma takie wynagrodzenie już na rękę? A jest możliwość uzyskania premii, podwyżki?

Szwagier
@Beata

'Premia', 'podwyżka' i inne tego typu słowa w tym (usunięte przez administratora)nie występują. Tutaj 'awans' bez jakiejkolwiek podwyżki to norma, a jedyna premia za ciężką pracę na jaką możesz liczyć to dobre słowo od współpracowników. (usunięte przez administratora)

Elżbieta
@Szwagier

Awans bez podwyżki? A to ciekawe. Masz jakiś przykład do podania?

Ninja
@Elżbieta

Tak, to normalna praktyka w tej firmie. Wraz z awansem na nowe stanowisko dokładają Ci milion nowych obowiązków, ale o wyższej pensji możesz zapomnieć. Staż pracy też ma się nijak do wynagrodzenia. Ludzie pracujący tu po 5-10 lat mają praktycznie takie same zarobki jak na początku.

Natalia
@Ninja

No a te stawki na początku można negocjować? Bo skoro potem ciężko z podwyżkami to to mógłby być dobry sposób na wywalczenie dobrej stawki?

Były

Firma z bardzo nieprzyjazną pracownikowi atmosferą. Zdecydowanie odradzam.

@Były

O co chodzi z ta nieprzyjazną atmosferą? Miałeś jakieś spiny jak tam pracowałeś? Tylko z przełożonym się nie można dogadać, czy chodzi o ogólne relacje miedzy pracownikami? Pytam, bo zależy mi na pracy w fajnej atmosferze i nie wiem czy wysłać CV.

Atmosfera
@Grzegorz

Atmosfera w Dziale Sprzedaży Zagranicznej nie zachęca. Dziwne, nieprzyjazne zachowanie osób na wyższych stanowiskach. Brak pomocy z ich strony. Wręcz są obrażeni jak czegoś nie wiesz. Czujesz się obgadywany i nieakceptowany. Jest kilka miłych, pomocnych osób, ale zwykle nie ma ich w firmie - pracują zdalnie. Najlepiej dogadasz się z osobami nowo przyjętymi , nie skażonymi toksyczną atmosferą. Szef działu, który przyszedł do Ameet z corpo udaje, że przyjaźni się ze wszystkimi, ale to są zabiegi manipulacyjne. Okaż mu szacunek. Jak poczuje zagrożenie to Cię zniszczy. Generalnie rotacja pracowników jest tu bardzo duża. Sam wyciągnij wnioski.

@Atmosfera

To niedobrze, bo widzę, że atmosfera nie za ciekawa. A jak jest w z wypłatami? Na początek płacą w miarę dobrze? Można co jakiś czas wystąpić o podwyżkę i spotyka się to z przychylnością, czy raczej bez szans?

Kirył
@Grzegorz

Wystąpić możesz ale za efekt nie ręcze.

Aleksandra
@Kirył

Dlaczego? Czyżby szefostwo było ciężkie do przegadania w tym temacie?

Bluebell

Na jakie zarobki można liczyć rozpoczynając pracę na stanowisku młodszego specjalisty ds. brandu?

@Bluebell

Zapewne niskie. Jak na większości stanowisk w Ameet.

Grzegorz

Zapewne? To nie wiesz dokładnie ile płacą? Bo takie gdybanie to jeszcze nic pewnego. Przydałoby się aktualne info, nie?

@Grzegorz

Jakoś nie wierzę, żeby w tym miejscu nastąpiły jakieś sensowne zmiany, więc "zapewne". Pracowałem tu dość długo i wiem, że w Ameecie pracuje się tylko dla idei. Według wyższego kierownictwa nagrodą jest sam fakt, że możesz pracować.

KT

Dodam jeszcze minusik dla Pani z HR, która cichuteńko siedzi sobie i udaje że nie wie co się dzieje wokół niej.

KT

Jedyna znana mi firma handlowa, w której co kilka miesięcy zmieniają Ci obsługiwanych klientów. Poziom zarządzania w dziale sprzedaży na bardzo niskim poziomie - manipulacja, obgadywanie, straszenia, kary. Komunikacja z szefową mało merytoryczna. Bardzo razi w oczy brak szacunku przełożonej z działu sprzedaży do wszystkich - zarówno swoich pracowników, współpracowników, jak i klientów i kontrahentów. Nie polecam, chociaż może na krótko? Warto popatrzeć, choćby po to żeby wyciągnąć wnioski jak nie zarządzać :-) Dodatkowy negatyw za podejście w okresie pandemii (dotyczy tylko jednego działu, nie firmy)

Xyz

Radzę omijać to wydawnictwo szerokim łukiem. Miałam nieprzyjemność pracować w Ameet przez prawie półtora roku. Standardowo obiecują jakiś rozwój i perspektywy, ale to zwykłe mydlenie oczu. Praca za bardzo małe pieniądze, bez jakichkolwiek motywatorów. Szczególnie negatywnie oceniam panią dyrektor handlową, która swoją bezczelnością demotywuje i dzieli zespół. A wiadomo, że skłóconymi ludźmi łatwiej manipulować.

Byku

Firma jako pracodawca bardzo słaba, rozwój znikomy, kasa średnia - slaba. Atmosfera (usunięte przez administratora) przez kierowników. Dziwne zagrywki, straszenie oraz upokorzanie. Odradzam szkoda nerwów chyba że na chwilę aby zobaczyć że w poprzedniej nie było tak źle.

Em

Jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze się coś znajdzie. W tej firmie jak w każdej są rzeczy dobre i nie. Praca w AMEET to praca dla ludzi z pasją a nie dla tych co chcą kasę i inne benefity dostawać za samo przyjście do pracy. Okres próbny na umowę zlecenie czasem się stosuje ale umowa o pracę na okres próbny jest już standardem. Socjalu może i nie ma ale jeśli dla kogoś jest to najważniejsza kwestia to może faktycznie niech nie przychodzi do tej firmy. Prawie 200 osób tu pracuje więc chyba znaczy to, że są tu inne pozytywne aspekty dla których ludzie zostają. Firma się szybko rozbudowuje, tworzy fajne produkty. Nie jest to wielka korporacja z kapitałem zagranicznym więc nie ma co się spodziewać cudów. Ale firma się stara i robi co może, żeby było coraz lepiej, np. oferując lekcje angielskiego czy różne szkolenia. Zmiany może są powolne ale nie można mówić, że nic się nie poprawia.

Peem
@Em

Kasa i inne benefity? Nie bardzo rozumiem, to chyba oczywiste że każdy chce otrzymywać kasę za pracę czyli wynagrodzenie. W przecwiwnym razie to wolontariat nie praca. Zgadzam się ze pracownicy AMEET muszą mieć silną wewnętrzną motywację do pracy bo zewnętrznych motywatorow jak na lekarstwo.

Em
@Peem

No i każdy wynagrodzenie za swoją pracę dostaje. Chodziło mi o to, że jak ktoś szuka pracy by przyjść, przeleserować 8 godzin i dostawać za to góry złota to nie ten adres.

mag.

Hej a co sie poprawia? 0 socjalu , 0 podejścia do człowieka , firma dramat

Maja
@mag.

Co ma główny wpływ na Twoją opinię na temat firmy AMEET? Być może dostrzegasz jakieś pozytywne strony pracy w tej firmie? Wszystkie informacje mogą okazać się przydatne dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie.

Byku
@Em

Żałosne i zarazem śmieszne.

srednio@

(usunięte przez administratora)atmosfera żenująca, ludzie się boja odezwać głośniej. Mobing dziwne zagrywki ze strony przełożonych, jak wyczują słabość to będą po tobie jeździć.

MAG

Robisz kawę kierownikowi to masz lepiej, firma dramat, (usunięte przez administratora)

Mati

Najgorsza firma, w jakiej pracowałem. Śni mi się po nocach, mimo że od dłuższego czasu tam nie pracuję. Zdecydowanie nie polecam. Fatalna atmosfera powoduje, że ludzie stałe się zmieniają. Nieustanne zmiany organizacyjne również nie pomagały. Masakra.

Pan Bartek
@Mati

A ja bardzo lubiłem pracę w Ameet, to prawda że wiązała się z bardzo dużym stresem (niefajna współpraca z koordynatorem, niejasne wytyczne dla projektów, terminy niemożliwe do realizacji - albo nagłe zmiany koncepcji) - ale nigdy bym nie powiedział że to najgorsza firma w której pracowałem. Dziś z perspektywy czasu ilość rzeczy jaką nauczyłem się w studio jest bezcennym doświadczeniem, dla umiejętności graficznych. Pozdrawiam :)

Krzysiek

@mati sam zrezygnowales czy cię zwolnili?

Iza

Jak długi jest okres próbny? I jaki rodzaj umowy jest zawierany? Jak atmosfera między pracownikami?

Uzumymw

Ciężko znaleźć znaczące plusy pracy w Ameet. Jedyne, które mogę wymienić to pieniądze wypłacane na czas i niektórzy współpracownicy, których dało się lubić. Firma daje pracę za bardzo niewielkie pieniądze, nie ma jakichkolwiek benefitów. Symboliczne podwyżki przyznawane są niechętnie. Niestety, największą wadą Ameet jest podejście do pracownika i brak zewnętrznej motywacji. Atmosfera w firmie zdecydowanie nie należy do najlepszych. Kierownictwo wyjątkowo unika pochwał. Pracuje się tu pod dużą presją czasu, a ze względu na masowo odchodzących pracowników, liczba obowiązków stale się powiększa. Zdecydowanie odradzam.

Maja

@Molly czy możesz opisać, co należy do Twoich obowiązków? Czy AMEET stawia przed Tobą zadania, które rozwijają Twoją wiedzę i pozwalają się doskonalić? Możesz określić czy firma obecnie prowadzi jakieś procesy rekrutacyjne - jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i na co zwrócić uwagę podczas jej trwania?

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w AMEET Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Molly

Na atmosferę w firmie narzekać nie można. Zespół jest młody, kreatywny i pełen energii. Rzeczy, które robimy sprawiają, że wszyscy czujemy się jak duże dzieci. Ogólnie firma mała nie jest a nie ma tego korpo napięcia i nadęcia. Mnie się tu podoba :)

Zostaw merytoryczną opinię o AMEET Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w AMEET Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AMEET Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AMEET Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AMEET Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AMEET Sp. z o.o.
  • Nowe Sady 6