Opinie o EKO Holding S. A. w Legnica

z-ca

Poczytaj sobie te 44 strony wpisów a dowiesz się wszystkiego, jak pracuje się w Eko, a nie zamęczasz forum.To jak będziesz pracował, ile, w jakich warunkach, zależy od sytauacji na konkretnych sklepach. Z-ca zarabia 2000 brutto.

pracownik eko

Jako zastępca będziesz przyjmować towar wypisywać papiery zamawiać towar a co najważniejsze pracujesz na jedną zmianę.Czy chcesz czy nie.Rano dużo pracy więc potrzeba jest.Nasz pan kierownik chodzi tylko i narzeka

hm
@pracownik eko

ale pierdoly wypisujesz.

a

A wczasy pod gruszą ?

byłakiero

Kasjerka pracuje za najniższą krajową, czyli za 1850 brutto. Zastępca kierownika ma 2200 brutto, a kierownik 2500 brutto. Szału nie ma...

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
Legnica
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Legnica
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Wrrrrrrr!!!

Tak napewno się polepszy, już nawet nie ma kto pracować. Płacą najniższą, premii brak, kobiety, które maję dzieci się pozwalniały bo lepiej wychodzi wziąć 500+. Jak nie zaczną płacić jak w innych sieciach to będą sami kierownicy i dyrektorzy obsługiwać sklepy.

Mesi
@Wrrrrrrr!!!

Brawo Ty! super wypowiedż i na czasie.Eko nie inwestuje w pracowników nie robi nic żeby dobrzy pracownicy chcieli w nim zostać i pracować...szkoda słów i własnych rąk tam do pracy...uwierzcie pracowałem w dwuch sklepach Eko w różnych miejscowościach to samo...brak ludzi jedna dziewczyna robi za trzy i ma tą samą wypłatę co ta która przyszła nie dawno ręce opadają co za polityka czyli ogólnie chcesz to się zwolnij jutro bedzie następna..tylko jaka? Już tam nie chce nikt pracować rotacja niesamowita kartki ogłoszenia wiszą na portalach i nikt tam się nie kwapi...ogólnie bałagan w każdym aspekcie.Kontrole też są fajne haha oj książkę by napisał.aaaaaaaa i szkoleń nie ma żadnych tylko na papierze gdy" głupi" podpisze a pracują nawet tacy co o handlu pojęcia nie mają i nawet takich się nie przyucza pokazuje się dwie trzy rzeczy i się kręci.Rozpierducha totalna.Szczęście jak masz fajną załogę to jeszcze jakoś pracować można ale reszta do bani organizacji zero.Ups chyba artykuł napisze ciekawe to życie w Eko.Ciekawe kiedy kontrole ruszą bo tego już za wiele żal ludzi.

xxxxx

przeciesz juz nas przejeli

kasia

kiedy eurocasch przejmie eko??? cos juz wiadomo???

za-ca ks

Czy masz się czym martwić ? Jeżeli masz już chory kręgosłup, pozrywane ręce, nerwicę, wrzody żołądka, i chcesz odpocząć od widoku rodziny, to chyba Cię już nic w Eko nie zaskoczy. Pozdrawiam i szczerze odradzam!

Wrrrrrrr!!!

Niech tylko UOKIK skończy swoją robotę(oby jak najszybciej) to polecą te wszystkie nieuki KR i dyrektorki. EuroCasch ma swoich wykwalifikowanych Doradców Regionalnych i bardzo dobrze.

gwizdek

.... nie wiem z jakiego R? jesteś, ale oprócz kierownika jest jeszcze KR i DOR i również oni dbają o to aby zapewnić ci możliwość wzięcia urlopu. Można na czas twojego urlopu ułożyć tak grafik aby była możliwość wzięcia zaleglosci, wziąć osobę na umowę zlecenie, przesunąć pracownika z innego sklepu...itd. Są to rozwiązania na już-nie byłyby konieczne przy regularnym oddawaniu urlopu a twoja ilość to rok braku reakcji. Zawsze jest wyjście i możliwość jeśli się tego pilnuje i dba o dpoczynek pracowników. Porozmawiaj z KR ( po to są i nie gryzą ) każdy pracownik ma prawo porozmawiac z KR bo każdy pracownik jest tak samo ważny.

zołza
@gwizdek

jestem kierownikiem miałam problem z wydaniem urlopów bo za każdym razem jak miałam zaplanowany to wleciało l4 ktos sie zwolnił przyszła nowa osoba ktora nie miała pojęcia o pracy w sklepie zanim sie nauczuła to znowu coś.. i tak w kółko jak się ustabilizowało zaczęłam wydawać urlopy to regionalna kazała je wstrzymać bo sklep był nie dopilnowany (za mało ludzi) wiadomo jedna osoba na uw a reszcie przecież tez trzeba wydać wolne za weekendy i teraz doszło do tego ze mam 3 os na chorobowym i coraz mniej ludzi do pracy a po rozmowie z KR żeby pomogła rozłożyła ręce.. a jak się zapytałam co z tym urlopem będzie jak nie zdążę go wydać ona na to za zapłacę kare...

@zołza

z tego co mi wiadomo na wielu sklepach jest taka sytuacja nie ma jak wydawać urlopów a ludzie się zwalniają albo idą na chorobowe... co drugi sklep ma taka fatalna sytuacje.... ja jestem jednym z nich..

ks
@ja

u mnie jest ta sama sytuacja Kr nie chce pomóc tylko straszą... jest jedno wyjście.. zwolnić się.

jo
@zołza

i tak właśnie ludzie robia, nie ma urlopu ida na L4,za wydawanie urlopu odpowiada kierownik i tylko on zaplacie kare.

zołza
@jo

widzę tutaj poważne (usunięte przez administratora) mózgowe ! nie znasz się to nie wypowiadaj wyraźnie jest w przepisach ze kierownik działu kadr,

hm
@zołza

a ty to pewnie jestes nieudolnym kierownikiem! od kiedy to kadrowy wydaje urlopy?

hmm
@hm

odpowiada za wydanie i ma prawo wysłać na przymusowy urlop od tego jest kadrowy. zatwierdza grafiki i zarządza sprawami kadrowymi

@hmm

a to ciekawe skad wiekszzość ma zalegle uropy czyżby kadrowy przysoł?

ks
@hmm

ktory kadrowy wysyła na przymusowy urlop?pokaz mi takiego w EKO!zatwierdza grafik to fakt ale nie wysyla na urlop ,ks jest od tego! za wszystko odpowiada ks.

gwizdek

Ps. To nie kadrowy odpowiada karnie tylko firma.

gwizdek

"Mała mi" pracodawca powinien wydać zaległy urlop pracownikowi do końca Września. Jeśli pracownik nie może go odebrać (ciąża, długa choroba itd.) urlop się kumuluje (do czasu aż będzie mógł go wykorzystać). Jeśli masz zaległy urlop to powinieneś go wybrać a twój przełożony musi ci go udzielić ( nie w 100% wtedy kiedy chcesz, ponieważ są różne sytuacje). Jeśli obecnie jesteś czynnym pracownikiem i nie chorujesz to możesz iść na zaległy urlop który jest twoim przywilejem a nie przymusem. Piszesz że "wypłaca za urlop lub zmusza do wybrania" - pracownik powinien wykorzystać przysługujący mu urlop i nie ma prawa odmawiac go bo chce mieć za niego zaplacone! Niestety rozczaruje cię-EKO dnia 1 października nie przekaże na twoje konto kwoty ekwiwalentu urlopowego :( bo nie ma takiego artykułu KP. Ps. Idź na urlop i odpocznij a twój przełożony powinien ci go udzielić.

@gwizdek

ale jest problem...kierownik nie wydaje urlopow bo nie ma ludzi do pracy,osobiscie mam jeszcze urlop 21dni za rok 2015 hmm

mała mi

mam pytanie dotyczące zaległych urlopów ..to prawnie wygląda to tak ze odpowiada za nie kadrowy.. bynajmniej tak wyczytałam w necie poza tym po ost rozmowie z moim kadrowym powiedział ze firma zapłaci za zaległy urlop jeśli nie będzie on wydany na czas czyli do 30 września? ale żeby tego uniknąć on będzie wysyłam na przymusowy urlop.. czy ktoś potrafi to wytłumaczyć jak jest faktycznie>??

z dniem urodzenia dziecka nie jest juz pracownikiem wiec musi sie zarejestrowac w urzedzie pracy...z urzedu otrzymuje zasilek macierzyński natomiast urlop macierzynski otrzymuje osoba nadal zatrudniona.

pracownik ze stażem

Ty nie wiesz samą co ty piszesz? Źle komuś radzisz.Do dnia porodu umowa samą automatycznie się przedłuża.Po urodzeniu dziecka jest przez 1 rok na macierzyńskim.A potem może iść na zasiłek dla bezrobotnych

@pracownik ze stażem

Gamoniu jesli umowe ma na rok a w polowie roku zajdzie w ciaze to umowa automatycznie przedluza sie tylko i wylacznie do dnia porodu!(ciaz trwa 9 miesiecy)

@:)

Słuchaj buźko uśmiechu od gamoniow to sobie możesz wyzywać swoich najbliższych jak Ci pozwolą.Odemnie wara.Skoro piszesz bzdury to co mam Ci przytaknac.Nie wiesz a piszesz głupoty.Najlepiej nie pisz już nic na temat umów do dnia porodu i macierzyński tak będzie najlepiej.A osoba pytając niech dowie się od osoby która się tym zajmuje.

hmm

ale buzka ma racje.

@pracownik ze stażem

Komu przysługuje..Matce, która w dniu porodu była zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Jeśli urodziłaś w trakcie obowiązywania umowy o pracę na czas nieokreślony, twoja sytuacja jest jasna – będziesz miała i urlop, i zasiłek. W szczególnej sytuacji jest kobieta, której umowa o pracę na czas określony zostaje z powodu ciąży przedłużona do dnia porodu. Wtedy urlop jej nie przysługuje, bo z dniem porodu przestaje ona być pracownikiem, ale przysługuje zasiłek macierzyński. Pojęcia urlopu i zasiłku macierzyńskiego często są mylone, a to dwie różne rzeczy: urlop to przerwa w pracy, a zasiłek – świadczenie pieniężne.Urlop macierzyński - komu nie przysługuje? kobietom, których umowa rozwiązała się z dniem porodu pracującym na umowę zlecenie lub o dzieło bezrobotnym studentkom (chyba że jednocześnie studiują i pracują na podstawie umowy o pracę).Zasiłek macierzyński Przez rok 1 tys. zł na rękę będzie wypłacany: •bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie pracy, •pracującym na umowę o dzieło bez względu na dochód, •rolnikom, •studentom, •osobom, których dochód jest niewielki i naliczone świadczenie wyniesie poniżej 1 tys. zł kwota zostanie wyrównana. Pracowniku ze stazem pracuje w tym od lat:)

pracownik ze stażem

Chyba wychowawczego A nie macierzyńskiego ?

@pracownik ze stażem

Urlop macierzyński jest uprawnieniem pracowniczym i przysługuje w okresie zatrudnienia w związku z urodzeniem się dziecka. Natomiast zasiłek macierzyński jest świadczeniem z tytułu ubezpieczenia społecznego.

@pracownik ze stażem

a wychowawczy jest dopiero po urlopie macierzyńskim i przysługuje tylko osobie zatrudnionej.

jesli umowa jest na rok a po pol roku zajdziesz w ciaze umowa automatycznie zostaje przedluzona do dnia porodu,w takiej sytuacji zachowujesz prawo do zasiłku macierzyńskiego, ale nie masz prawa do urlopu macierzyńskiego.

Pracownica

Zastanawia mnie jedno w tej firmie jeśli kobieta ma umowę o pracę powiedzmy na rok (bo w tej firmie z tego co mi wiadomo nie są dłuższe jak 2 lata) po pół roku pracy zajdzie w ciążę to co dalej mogę ja zwolnić po roku?

@Pracownica

powiem najprościej,z dniem porodu zakończy ci się umowa,rejestrujesz się w urzędzie pracy i przez 12 miesięcy otrzymujesz 1000zł

Z tego co wyczytałam z biuletynu KR miał możliwość wytypowania osoby ze sklepu, która w dużej mierze przyczynila się do wyniku konkursu. I znając życie żadnej takiej osoby żaden z KR nie wytypował. Moja kierowniczka powiedziała, ze u niej w sklepie nikt nie zasluguje zeby jechac z nia. Takze zapierniczajmy dalej.

Hahaha! a nie mówiłam?

ona

Wypowiadam się WYŁĄCZNIE W SWOIM IMIENIU,TO MOJA OPINIA,MOJE SŁOWA I NIE MIESZAM W TO NIKOGO INNEGO!Co mialam do powiedzenia,to powiedziałam,a żyjemy w świecie w którym istnieje wolność słowa!!!Nikt mi nie zabroni wyrażać własnych opinii!Ze mną czy beze mnie EKO istnieć będzie!Pozdrowienia dla wszystkich pod krawacikami!

jak
@ona

oczywiście że nikt tobie nie zabrania! to forum dla tchórzy bo ona to chyba nie imię :)

Zostaw merytoryczną opinię o EKO Holding S. A. - Legnica

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EKO Holding S. A.?

EKO Holding S. A.