Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Byly pracownik

Nie skladac czy nie jest kierasem?

Nikt
@Byly pracownik

Nie jest .

Fryzjer

Zwolnień na produkcji nie było bo pracownicy sami się pozwalniali jak pamiętam to wyciągu tego kryzysu pewnie 600 -set albo lepiej ! Bo za tak niskie stawki nie chcieli pracować i nadal ludzie się zwalniają!Tylko tego nigdzie nie napisali bo po co lepiej kłamać! Jak zawsze! Jak Nowy pan Prezes od kłamstw zaczyna to dobrze tej firmie nie wróży!

100%

@Fryzjer

Gdzie w Szczecinie można zjeść dobrą rybę ?

@ja

Polecam paprykarz w konserwie haha

To że polecam to nie znaczy że jem

@.

Znam te twoje preferencje kulinarne do mix'ów sałat z Biedry.

Pesiak

A co bedzie na koniec lutego

@Pesiak

Zapytaj Fryzjera.

Żona

Nie pojmuję dlaczego w firmie PESA Bydgoszcz, karze się pracownika za to że wykorzystuje urlop wypoczynkowy, który jest zgodny z Kodeksem Pracy ZABIERAJĄC PREMIĘ. Człowiek ma rodzinę, wydatki i co pracownik ma być pokorny i przytakiwać na wszystko Panu kierownikowi. Ciekawa jestem co Inspektorat Pracy mi powie na temat zabierania premii pracownikowi, który nie był na zwolnieniu lekarskim tylko na urlopie wypoczynkowym. Ciekawe co jest podstawą prawną, iż Kierownicy mogą używać argumentu wykorzystania urlopu do nie wypłacenia przysługującej premii pracownikowi.

Wariat
@Żona

Tak się dzieje na P-2.Kierownik zabiera premie za urlop. Napewno wiecie jaki jak nie wiecie to zapytajcie. Napiszę nazwisko.

@Wariat

Czyżby kolejna (usunięte przez administratora) w korach kierownikiem ? Tak to jest jak chłopy nimoty biorą się do rządzenia.

żigolo
@Wariat

nie wiemy jaki i grzecznie pytamy

Sus

Siemens Mobility, praca, Poznań Warszawa : Specjalista ds. Serwisu (serwis lokomotyw) z 20 stycznia

Leszno
pesa

pesa to drugi byly romet armia nieprodukcyjnych biurowych,kierownikow,brygadzistow,a zwalniac beda produkcyjnych to jakis absurd agecjie pracy dalej beda zarabiac oco tu chodzi .

On
@pesa

Chodzi o to że ktoś zarabia na tym pieniądze... Kilku pośredników...

Absurdalne polskie zarządzanie

Absurdalne polskie zarządzanie zwolnić niskoopłacanych produkcyjnych Polaków a wypożyczać drogie agencje obcokrajowcami

Dzięki

Dziwne tyle jest zaległości a chcą zwalniać z produkcji,reorganizacja polegała na tym że teraz są sztucznie utworzone stanowiska (np.brygadziści bez angażu) brygady tak wielkie że pracownik nie wie kto jest jego przełożonym i odwrotnie bolączką tej firmy jest potężna biurokracja,sztuczne stanowiska np od kontrolingu ,co robią technolodzy,projektanci tego nikt nie wie,czy ktoś sprawdza co tak zwani biurowi robią w czasie pracy?co robi kontroler na magazynie skoro materiał do montażu trzeba przerabiać,co robią w firmie emeryci? co pośrednicy?a co związki zawodowe czy jeszcze mają członków?jeżeli tak to garstkę.Na koniec to sobie mnie minusujcie jak chcecie

tak będzie

No to szykujcie się na zwolnienia "Niewykluczone, że aby przetrwać trudności, spółka będzie musiała sięgnąć po najdalej idące środki - łącznie z redukcją zatrudnienia w dziale produkcji. Dotychczas wypowiedzenia wręczono wyłącznie pracownikom pionów administracyjnych." (usunięte przez administratora)

@tak będzie

czyżby męska histeria ?

@tak będzie

To nie nowina.Juz wcześniej pisali że to nastąpi. Teraz brakuje ludzi a co dopiero po zwolnieniach.(czyżby Ukraina).

Załamany znieczulicą

Hmm. Zastanawia mnie sytuacja na dziale poszycia pracownicy nie ma mają pracy w tygodniuna na swojej hali i są rozsylani po wszystkich halach a mówią że w weekend muszą przyjść do pracy i jest pytanie czy ktoś kontroluje tą sytuacje bo raczej NIEi kolejne pytanie dlaczego brygadzisci piją kawę jeśli pracownik nie może ??? Prezes firmy powinien zrobić z nimi porządek bo nie zajmują się tym czym powinni i nad tym ubolewam.... Bo pracownik jest tu samowystarczalny i musi sobie radzić sam

Ktos z białego
@Załamany znieczulicą

proponuje zrobić im zdjęcie i udać się z tym do dyrektora lub prezesa. niżej czyli mistrz i kierownik nic nie da ponieważ oni sami ich dobierają. często i jest tak za zwyczaj ze powyżej kierownika nikt nie wiem tak naprawdę co się dzieje na hali i w innych pomieszczeniach socjalnych lub służbowych. każdy pracownik jest tylko pracownikiem i powinien być traktowany tak samo nie zależne od zajmującego stanowiska i każdy pracownik ma prawo widzieć się z każdym przełożonym nad sobą nie ważne jak wysoko patrzy. teraz jest bardzo dobry czas na to oby odważni pracownicy z waszego szczebla zajęli się tym problemem puki nowy prezes nie jest przeciągnięty na żadna ze stron. prawda zawsze jest lepsza niż praca w warunkach w których coś komus nie pasuje. chcialam zaznaczyć ze nagrywanie WŁASNYCH rozmów jest w pełni legalne nie zależnie od rozmówcy. "Nagrywanie rozmów, w których się uczestniczy, nie może być uznane za popełnienie przestępstwa, o którym mowa w art. 267 k.k."

Poszycie
@Załamany znieczulicą

Odpowiem Ci wprost nigdy nie zdarzyło się żeby brygadzista lub mistrz kazał przyjść na n/h jeżeli by nie była potrzeba a że zdarza sie że ludzie są wysylani na inne działy to sory widocznie jest taka potrzeba lub sobie nie radzicie więc przestań siać zamęt i zajmij sie własną (usunięte przez administratora)

Fryzjer

Jak nowy pan Prezes też będzie słuchał głównej Pani kadrowej oraz zarządu to też polegnie!

Prezes to zarząd.

Ukrainiec

piękne czasy nastay dla nas specjalistiuw ze wschodu. mam nadzieje ze będziecie się zwalniać wy polacy to będę mial jeszcze wiecej pracy i możliwości robienia nadgodzin za lepsze pieniądze niż wy. a co do naszych kobiet to raczej one z was robia tragarzy i chlopcow od noszenia kawki niz wy się z nimi dobrej bawicie.

Hetman
@Ukrainiec

Ja się zwolniłem z Pesa Bydgoszcz Z-4, a gdy chodzi o Ukraińców to wiemy co robiliście na Kresach i jedynie pałace, które wybudował rodzina Potockich przetrwała i jest znakiem czasu i histori gdyż tego do końca nie zniszczyliście.

Pe Trzy
@Ukrainiec

Do specjalistów to raczej wam daleko i to bardzo daleko asystencie a co do nas tragarzy to popytaj swoich ziomków i Pań u nas w firmie jaka jest prawda bo nie wiesz co mówisz raczej specjalisto. Opowiedzą Ci pare prawdziwych histori odnośnie naszych jak to kto napisał "zigolakow" bo nie jeden pociupcial tu i tam a są tacy co nawet zarobili na tym. Dlatego lepiej już nic tu nie pisz i się nie udzielaj tylko się doinformuj specjalisto.

@Pe Trzy

No i dałeś się wciągnąć - a Ukrainiec Cię podpuszcza.

@Pe Trzy

myslisz ze nie znam tych wszytkich histori nawet ta jedna z ciekawszych z z-2 lecz to tylko świadczy o was polaczkach jacy jesteście i nieudolności we wszystkim. znam je dobrze i jak pewnie wienkszosc naszych fachowców z Ukrainy bo w przeciwieństwie do polaczkuw rozmawiamy ze sobą i się wspieramy. ratujemy ten zakład po raz drugi wiec powinieneś nam podziękować.

Już były
@Ukrainiec

To jak znasz te wszystkie , ta historie to lepiej uwazaj na swoja klacz bo niepozorny osiołek zajmie sie nia jak swoja chyba juz byłą i przynajmniej zadowolona bedzie a jak sie postara to i kase za twoje nadgodziny wyciągnie i będziesz nocował w firmie aby odrobic. No ale jak pisałeś nizej dla ciebie to nie problem zostawac dluzej i pracowac ciezej a i w domu ktos cie wyreczy przynajmniej

Bobs
@robotnik

No i znowu dałeś się wciągnąć-widocznie się nudzisz..? :) Pozdrawiam.

Ave
@Ukrainiec

szoruj do kołchozu ukraiński brudasie do szwabów sie zawijać tam sie obijajcie My Polacy was nienawidzimy wiesz co to Wołyń jak twoi dziadkowie zabijali polskie dzieci analfabeto

@robotnik

I ty to nie Ukrainiec to polacy podpuszczają udając ukrów tak ciężko zatrybić?

Ukrainiec

a niech i bedzie powturka "chłopskiej" koleszko

tajniak
@Bobs

pewnie ze się nudzę w końcu tu pracuje

Ukrainiec

to popytaj to dowiesz o brygadzistach kturzy nosili dziewczyna kawki i napoje po pojazdach i nie tylko razem z zigolo i innymi biegali z wystawionym jezorem i nie odpuszczali ich na krok a tobie zycze udanego pilowania co by to nie znaczylo

P1/P2 do DYREKTORA

Kiedy wreszcie skończy się kolesiostwo na p1/p2.Dokładanie do premii ciągle tym samym osobom,teraz od swoich brygadzistów dostali dodatkowe 500zł.Oczywiście te same osoby,które są nagradzane każdego miesiąca.Przecież to zniechęca do pracy.A cały czas słyszymy o mobbingu i sprawiedliwym podziale pieniędzy.I nic z tego.Konieczna jest interwencja dyrektora.

L
@P1/P2 do DYREKTORA

Ktoś ci pierdoł naopowiadał jaka dodatkowa premia?

матрьошка

i dobrze ze tak malo dostajecie pienidzy za to wasze nierobstwo chodzicie i scieme robicie a my zawsze musimy pracowac za was

Spawarotti

Witam wszystkich normalnych i tych mniej też bo przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Jak to w końcu z tą pracą i płacą w Pesie? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć normalnie czy tylko pierdoły o niczym.

@Spawarotti

(usunięte przez administratora)Tak że się nie dowiesz. A prawda jest jak (usunięte przez administratora) każdy ma swoją.

Bartas
@Spawarotti

Narazie nie przyjmuja. Przenosza ludzi po dzialach

Normalny
@Spawarotti

Płaca jest nie za ciekawa, również słyszałem o redukcjach i dostosowaniu na zapotrzebowania ludzi po przez rotacje na działach oraz wspomaganiem się agencjami pracy. Praca w tej firmie jest nie najważniejsza, tutaj możesz spotkać ciekawych oraz doświadczonych ludzi nauczyć się wielu nowych rzeczy posiąść obszerną wiedzę oraz umiejętności na temat kolejnictwa, będziesz miał okazje współpracować z Ambitnymi, Kompetentnymi przełożonymi a nawet być może znaleść Miłość Swojego Życia z za wschodniej granicy co nie jeden pracownik już to pokazał,z powodzeniem lub nie z tego co się tutaj czyta.

@Spawarotti

Przeczytaj: Typo Nowy wpis 10.01.2020 06:09 Nazwa działu: Produkcja Żenada... jakbym w ryj dostaľ 1950zl wypłaty ... bo w listopadzie bylem 2 dni na L4 i poleciała cala premia.

Chuck

To Prawda że Były kierownik działu PS Slawomir S Nadal pracuje w tej firmie?

Sendzika

Nowa strategia podobno ma zakladac redukcje.......

zarobki ukrainy

Tu macie ile fachowcy zarabiaja (usunięte przez administratora)

Polski dziad
@zarobki ukrainy

Nasi w stoczni maja 15 zl , kim w kraju jest Polak https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,45266

Stoczniowiec
@Polski dziad

Dziś stocznia gryfia zatrudnia pracowników z Ukrainy i płaci im ok 7 euro na godzine .Nie wiadomo ile jeszcze biorą pośrednicy ale ja mam po 30 latach w stoczni 15 zł netto Jeśli tak dalej stocznia będzie robić to sama dyrekcja i ukraincy będą pracować

Szczury uciekaja z Pesy

@Hydraulik

Oczywiście chodzi o Biały Domek. Prezes i jego skarbnik.

Morgan

To juz koniec panowie

@Hydraulik

Wy to każdego wykończycie. Jaki by nie przyszedł.

Pralnia

Ale agencje zarobiły krocie

Nie martw się. Chłodzić się będziesz zimnym piwkiem.

Hydraulik

Były prezes Pesy ratował już tyle zakładów a na Pesie wyszczerbił sobie żeby. Nie wyrzucili go tylko sam zrezygnował bo nie widział już ratunku. Koła ratunkowe tu nic nie pomogły.

w kazdej firmi produkcyjnej ukraicy zarabiaja duzo wiecej od polaków bo sie szanuja sa zgrani nieboją sie jak polacy

robotnik

Racja choć mało prawdopodobne w dzisiejszych czasach. Bardziej preferuję działanie we własnym zakresie.

robotnik

To nie prawda, na zjednoczeniu przejechałem się parę razy jak doszło co do czego to szukali kozła ofiarnego. Ale jeżeli masz chęć zjednocz 1000 ludzi zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja działam we własnym zakresie i dobrze na tym wychodzę,przecież nie wezmę za rączkę gościa do kierownika i powiem że Pan X ma dostać podwyżkę bo ze strachu powie że to nie on chce tylko ja chcę dla niego podwyżkę i znowu wyjdę na idiotę. Po za tym wytrzymaj do końca lutego i pesa zostanie tylko historią. Powodzenia.

Wykrywacz

Tu się nie zgodzę ze 90 % bo około 95 %. (usunięte przez administratora)jest wyjątkiem by zjednoczył nas wszystkich jakimiś fajnymi Ukrainkami, nakręcił by nam bajere i doszli bysmy napewno wszyscy do porozumienia.

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 325.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 282, z czego 44 to opinie pozytywne, 104 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz