Opinie o ZRE Katowice w Jaworzno

<p align="justify">ZRE Katowice S.A. to nowoczesne przedsiębiorstwo z 60 letnim doświadczeniem na rynku energetycznym. Przez sześć dekad działalności nasza Spółka zdobyła ogromną praktykę oraz wiedzę w zakresie montażu, modernizacji, remontów urządzeń oraz instalacji energetycznych, proekologicznych i przemysłowych. Wykonywaliśmy zadania dla Klientów na terenie całej Europy między innymi: w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Serbii. Firma oferuje kompleksowe usługi, realizując zadania „pod klucz” - od projektu, poprzez dostawy, montaż instalacji aparatury kontrolno – pomiarowej i automatyki, po rozruch i przekazanie obiektu do eksploatacji, a także opiekę podwykonawczą oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. </p>

Branże: Naprawa i konserwacja wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZRE Katowice w Jaworzno

merkel politik

amerykańskie koncerny - wiadomo jaka sitwa wprowadzą lada chwila w żydowskim sejmie w polsce prawo wprowadzenia gładkiego technologii 5G - amerykańskie wojsko po to między innymi tu jest abyśmy nie podksakiwali - ale wasze polisy na życie nie obejmują umierania od 5G - ale oczywistym jest, że od tego się umiera doznaje wszelakich raków i innych chorób. Na tą chwilę ubezpieczyciele nie ubezpieczają od 5G - bo według zakłamanych badań to jest zdrowe. Polskie społeczeństwo ma być królikiem doświadczalnym tej technologii. Jest możliwe, że pod koniec roku bedziesz mieć pod domem nadajnik z którym nie będziesz mógł nic zrobić. Powstała furtka do nie wypłacania pieniędzy z polis, gdyż ubezpieczyciel zawsze może stwierdzić, że człowiek doznał czegoś tam śmierci lub choroby poprzez 5G, ale to jest formalnie zdrowe i brak kasy. Musicie żądać od ubezpieczyciela ubezpieczenia od 5G inaczej wasze polisy tracą sens. Już teraz trzeba działać - naciskać poprzez pracodawcę, albo wycofać się z polisy -wiadomo,że tylko tak ubezpieczyciel patrzy - a również macie jakiś pośredni wpływ na zatamowanie tej niszczycielskiej technologii. Wzrost chorób rakowych w ostatnim rok do roku rzędu 80-90 tysięcy a jeszcze nie ma 5G oficjalnie - bo jest to wynik niepolskiej polityki obniżenia polski do 21 milionów parobków.

Agata
@merkel politik

To nie jest odpowiednie miejsce na wywody o takim charakterze. Jeśli masz nam jednak coś konkretnego do powiedzenia o ZRE Katowice w kontekście tego, jakim jest pracodawcą, to oczywiście serdecznie Cię do tego zachęcam. Pozostałych chcę poinformować, że firma ZRE Katowice właśnie prowadzi rekrutację. Na ich stronie znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.zre.com.pl/pl/kariera/ A może ktoś już ostatnio aplikował i powie nam coś o przebiegu rekrutacji? Nie ukrywam, iż takie informacje bardzo by się tu przydały.

@Agata

jak nie masz wygórowanych wymagań finansowych to się nadajesz

Artur
@gal

Jaka stawkę masz na myśli pisząc wygórowane wymagania finansowe. Czy jest to średnia krajowa, czy raczej powyżej i można dorobić nadgodzinami, premiami lub innymi dodatkami. Wysokość pensji i przynależne dodatki są interesującym tematem dla potencjalnych kandydatów, więc liczę, że mi odpowiesz.

@Artur

Stawki raczej poniżej, no chyba że uda się coś wywalczyć na początek, brak jasnych kryteriów premiowych, jeżeli już jakieś powstaną to i tak nikt się ich nie trzyma. Na podwyżki praktycznie nie ma co liczyć, jak to się mówi w zre, żeby dostać podwyżkę trzeba się zwolnić i przyjąć ponownie. Co do nadgodzin to istnieje taka możliwość praktycznie tylko w przypadku pracowników fizycznych.

Adolf
@gal

Nadgodziny tylko w okresie wakacyjnym bo przy wyższych temperaturach lepiej się pracuje na hali czy na elektrowni nie mylić klimatyzowanych biur tam tylko 8 i na rano.A zimą po 8 i do domu bo nie ma nadgodzin I weekendów więc nie ma premii czyli dostajesz samą podstawę brutto!Minimalną krajową.Lepiej zarobisz w Valeo albo na innych produkcjach I zdrowia nie zniszczysz tak jak tutaj.

Maciej
@Adolf

W okresie zimowym nie ma żadnej szansy na to, aby zostać po godzinach? Dziwne, że tylko latem istnieje taka możliwość. Wydawałoby się, że pracownikom latem może zależeć na tym, aby wyjść normalnie z pracy, ponieważ chcieliby po południu skorzystać z ładnej pogody. Odpowiedz, proszę, dlaczego tak to wygląda.

abcd

Niedlugo juz bedzie po ZRE ,wtedy bedzie wielki placz lizodupow i donosicieli

@abcd

Skąd przypuszczenia o tym, że firma ZRE Katowice może upaść? Masz jakieś rzetelne informacje na ten temat, czy może są to tylko i wyłącznie Twoje przewidywania? Informacje, które podałeś, są dla mnie zaskakujące, dlatego mam nadzieję, że uargumentujesz swój komentarz.

Książe Mariusz

Już niedługo nie będziecie musieli się wysilać z głupim pisaniem na tym forum! To potężne ZRE upada więc nie tylko najemnicy pójdą na bruk! Tylko im będzie łatwiej znaleźć pracę niż zasiedziałym nieudacznikom!

Kuta_brudas

Ola bój się boga to może nie ostatni ale na pewno go odczujecie w kieszeni Hi Hi(usunięte przez administratora)

Olaboga
@Kuta_brudas

Od listopada jest kiszka z robotą i powiem Ci najemniku drogi, że jakoś nie zarabiam mniej, a wręcz przeciwnie. Trochę najemników poszło za bramę, więc i kasa dla mnie się znalazła. Pozdrawiam

Olaboga
@Kuta_brudas

I widzę że musisz dowartościowywać swoje wypociny lajkując sam sobie? Hehe, cóż, jaki najemnik taki poziom. Pozdro

Szczerze

Zakład jak zakład, napewno są lepsze oraz napewno są gorsze. Większość narzeka, a prawda jest taka, że ludziom z Chrzanowa i okolic ZRE uratowało życie

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ZRE Katowice, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
byyllyy pracownikk

Ijuz wyjasniam 90% ludzi pracujacych pod ZRE (monterzy,spawacze itp) jest bardzo slaba ,dlatego pracuja za takie pieniadze.Zyja w swoim swiecie w innej firmie sa bez szans.ZRE bazuje glownie na pracownikach wynajetych z podfirm,a co sie tyczy nalemnikow to ZRE ma robote to okjak niema to zwalniaja. Nadzor czyli kierownik i mistrzowie nadaja sie do piekarni spawalnicy razem z nimi

lynx
@byyllyy pracownikk

Słabi pracownicy? masz chyba siebie na myśli. Większość z nich znajdzie prace wszędzie a to że dalej są w ZRE wynika z faktu iż po 45 roku życia ciężko jest zdecydować się na zmiany.

Bastek
@lynx

Dlaczego Centrum Produkcyjne ma taką negatywną opinie na rynku pracy?

lynx
@Bastek

Dobre pytanie ale raczej nie do mnie, prędzej należałoby porozmawiać z prezesem. Może przejrzy na oczy o ile nie jest już za późno...

Zadowolony83
@byyllyy pracownikk

I w końcu ktoś POWIEDZIAŁ PRAWDĘ !!!! Każdy kto się zwolnił ze ZRE i miał sobą coś do zaoferowania zarabia dziś 2-3 x więcej. Chyba, że ktoś jest lewy albo ma lewiznę to trzyma się ZRE. Tyle w temacie!!!!!

Gaweł
@Zadowolony83

Potwierdzam, chociaż może nie 3x jako specjalista w ZRE 3500 z nadgodzinami, u nowego pracodawcy 6500 za 8h z czego 3h na kawie :) Pozdrawiam brygady

@byyllyy pracownikk

Tu nie o to chodzi że pracownicy są bardzo słabi tylko często jest tak że człowiek przyzwyczaja się do swojej pracy, otoczenia, ludzi i nie lubi zmian. A że teraz zarabia się mniej niż parę lat wcześniej a wszystko podrożało o 100%, no cóż.

Killer
@Gaweł

Witam.Zamierzam aplikować na stanowisko Technolog procesów produkcyjnych...po twoim wpisie zacząłem się zastanawiać.Napisałeś Specjalista...czy można jaśniej jakie stanowisko zajmowałeś?Z góry dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam

rambo.72

Moje sugestie dla ZRE Katowice: Wypowiedzieć się konkretnie poco był potrzebny AKCJONARIAT -skoro od 26 LAT ZEROZERO DYWIDENDY to K I E D Y w końcu będzie??????? Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pomyśleć co po mnie czyli PREZESIE zostanie: FIRMA czy rozbicie dzielnicowe (czyli rodzinne)?

@rambo.72

Może się mylę, ale z tego co wiem (słyszałem) akcjonariat był potrzebny żeby przejąć firmę, podobno kto wiedział i miał taką możliwość, wykupił "odpowiednią" ilość akcji. Dywidendy podobno były wypłacone raz, dwa albo trzy razy, w celu spłacenia kredytów wziętych właśnie na kupno akcji, kredyty się pospłacały i już nie ma potrzeby żeby wypłacać dywidendy ponownie.

@gal

Mówisz wszystko w trybie przypuszczającym;a ja konkretnie:10 sierpnia data założenia spółki-i rekord świata w wypłacie dywidendy :tzn.po upływie 4 miesięcy i 5 dniu-otrzymujesz 60% tego co wpłaciłeś:i prawie całkowity zwrot (tzn.39%)po ok.7 -miu miesiącach jesteśmy na 0 i mamy toco mamy:Nomenktalura w całej Polsce uwłaszczyła się i 24 lata bez "zysków" to firma jest filantropem i wyko-nuje usługi charytatywnie-pytanie retoryczne?.Napisz w jakim dziale pracujesz to się spotkamy.POZDRAWIAM świątecznie.

@rambo.72

no widzisz, sam wiesz lepiej co i jak

Zuzanna
@gal

ZRE Katowice na swojej stronie w mediach społecznościowych określiła, że realizuje politykę odpowiedzialnego biznesu. Czy potrafisz odnieść się do tej wypowiedzi? W jaki sposób firma to realizuje? Myślisz, że udaje jej się to sprostać w kwestii pracowniczej? W jaki sposób traktuje swoich podopiecznych?

Ludź
@Zuzanna

to właśnie biznes stanowić powinien o pozytywnej przyszłości naszego społeczeństwa - a ludzie?

@Zuzanna

nie uda

ziutek72@gmail.com

Ciekawe KTO nadzoruje prowadzenie tej strony-chyba jest ZRE SA KATOWCE w Katowicach ul.gen.Jankego 13 -a NIE JAWORZNO ul.Martyniaków ( owszem niewolnicy pracują w Jaworznie -baza,EL-II,EL-III,EL-Laziska,ELCHO,EL-Lagisza,EL-Rybnik i wiele,wiele jeszcze zespołów remontowych. Chyba należy takie sprawy prowadzić z n a l e ż y t ą starannością.

XMan

Socjal na poziomie zerowym,brak posiłków w okresie zimowym.

Bladt industry

Pracuje w tym zawodzie 13 lat , zaczynałem na ZRE dało dobre podstawy ale doświadczenie zdobywa się na wielu płaszczyznach w kraju pracowałem na około 40 zakładach jako spawacz na działalności a zagranica w okolicach 7 , prawda jest taka gdzie pracowałem przy podobnych produkcjach czyli dźwigi itp wszędzie już został wprowadzony proch metal 1,4 lub 1,6 lub rutyl gaz CO2 szlifierki na sprężone powietrze przy corocznych wzrostach prądu ma chyba większy sens tak by nie ucinać pieniędzy załodze lecz szukać oszczędności w technologi lub optymalizacji procesów produkcyjnych w wielu zakładach w Polsce które robią podzespoły do dźwigów koparek foresterow na Szwecję, Finlandię itp używa się już drutu proszkowego a tam technologia dalej oparta o lity drut 1,2 najtańsze końcówki prądowe dlatego jest jak jest powodzenia

rambo.72

Dziwnym trafem jest to zakład WYBITNIE charytatywny bo świadczy usługi w kraju oraz:Francji,Anglii,Szkocji,Irlandii,Finlandii,Danii,Izraelu--a od 25 LAT : 0 dywidendy-a FIRMA w rękach RODZINY-konkluzja:do tego był potrzebny AKCJONARIAT.

xDD

Jeszcze Niemcy

@xDD

brachu dopisz jeszcze Danię,Finlandię- a zyskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii do rąk mafijnej rodzinki i tyle w temacie???

Tara

Powiem tak, pieniędzy nie ma bo straty cały czas. Stawki jak 10lat temu kpina. Ale tiry co chwila wyjeżdżają z towarem.Wykonanie i jakość w tej firmie to sciema dlatego szukaja nastepnych fachowców . Ramy cięte na złom. Kasting na nowej malarni zakończył się prawie wpi.e.rdo.le.m. Dla gości oczywiście katering a pracownicy bułki z maszyny bo po co stołówka w tych czasach. Większość pracowników to najemnicy bojacy się odezwać .To nie Zre Jaworzno tylko Alstom Jaworzno. Zre to tylko hala 8.

berlinowiec
@Tara

Hahaha to fakt, jedynie gdzie cokolwiek się robi to 8 hala, ale ilu Was tam zostało, może z 20 osób?

Mickos4209

Jestem aktualnie pod firma zre w delegacji w berlinie. Nikomu nie polecam tej firmy . chyba ze ktos ma ciężko z kasa . bo tutaj nikt majatku się nie zarobi. A po drugie kierowinicko nie ma wogole szacunku do pracownika .

berlinowiec
@Mickos4209

Jaką stawkę dostałeś ponoć od 12-15 euro na godzinę dają i nocleg w kiepskich warunkach po 3 osoby w pokojach.

Można prosić o włączenie ogrzewania w zakładzie bo na szatniach jest bardzo zimno, zwłaszcza jak się wychodzi z pod prysznica.

Czy ogrzewanie zostało już włączone w zakładzie? Może warto po prostu zgłosić to odpowiedniej osobie lub przełożonemu?

@Gaweł, rozumiem, że zmieniłeś pracę i nie jesteś pracownikiem ZRE Katowice. Czy mimo tego udało Ci się zdobyć cenne doświadczenie lub inne umiejętności, który pomogły Ci na dalszej drodze zawodowej? Może sytuacja w twojej poprzedniej firmie ulegnie poprawie. Czy w tym przypadku gotów byłbyś wrócić do firmy?

@hehehe, proszę Cię o nie wdawanie się w słowne sprzeczki. Forum GoWork.pl jest miejscem konstruktywnej dyskusji. Zachęcam Ciebie do wyrażenia swojej opinii na temat firmy ZRE Katowice. Czy uważasz, że w ostatnim czasie w firmie powinny zostać wprowadzone jakieś istotne zmiany?

Mały Monter
@Marta

Tak Marta, sugeruję że powinny być wprowadzone. Takie same jak w większości firm branży dostaw usług serwisu dla energetyki. Jest w Waszej firmie potencjał, jest technologia, są wprawieni Marketingowcy. jak Pan JK(Pozdrav!), ale nie ma uporządkowanej sprawy płacowej dla pracowników z doświadczeniem, i itych potencjalnych, którzy przyjadą i zapukają do drzwi, nawet od młodszej konkurencji na rozmowę kwalifikacyjną. Dla mnie do zaoferowania obecnie płacowo nie macie nic, ale pracy nie szukam bo ją obecnie mam. Szkoda że nie w branży i nje przy turbinach. Firma to nie piaskownica, nie można sprowadzać wszystkich interesantów pukających do drzwi do poziomu 2400-2500 netto i mierzyć ich jak rozbawionych delegantów szukających aby ucieczki z domu i nadgodzin, gdzie za takie same prace na miejscu w innej cześci Śląska można otrzymać 4300 4500netto, ( nie piszę o połowę młodszym europejskim i ogólnopolskim partaczu). Teraz ludzie a Monterzy czy operatorzy defektoskopów to też rozumni i potrafiący liczyć ludzie, liczy się to co jest za 8h na rękę. Gadki że, praca(usunięte przez administratora)i niskopłatna ale za to pewna, nadrobisz w nadgodzinach na nikim w tych czasach wrażenia nie zrobią. Przybyszami z ukrainy wszystkiego nie przegonicie, koszyk zleceń, cieżko zdobytych co podkreślam zwłaszcza w tych czasach przy kurczącym się na rynku zapotrzebowaniu usług dla bloków 200MW z tym światopoglądem nie ogarniecie! Pozbyliście się imbecyla i fircyka łysego michasia z p... A, to już ogromny krok milowy na przód. Budżet i finanse z gumy nie są, ale warto pomyśleć co i komu się oferuje. Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami dla rdzennych i walecznych Monterów.

@Tara, rozumiem, że Twoje zdanie o firmie ZRE Katowice jest negatywne. Czy oprócz tych kilku negatywnych kwestii, udało Ci się znaleźć jakieś plusy w tej pracy? Czy próbowałeś rozmawiać ze swoim przełożonym o zaistniałych problemach oraz o jakości stołówki pracowniczej? Czasami zwykła rozmowa potrafi bardzo wiele zmienić!

xDD
@Marta

Jakiej stołówce pracowniczej? Przecież żadnej nie ma.

Ulka

To dziwne, firma ma opinię dobrego pracodawcy a tu taka nagonka. Konkurencja?

MuszęDorabiaćPoGodzinach
@Ulka

Gdzie ma taką opinię dobrego pracodawcy? Chyba wśród pracowników biurowca w Katowicach, bo na pewno nie wśród pracowników fizycznych na nowej bazie w Jaworznie. Nie, nie jestem z konkurencji.

Jerzy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Sądzę, że powodem niskich wynagrodzeń jest niska jakość pracy osób fizycznych. Gdyby było inaczej to te osoby już dawno pracowałyby na produkcji w różnych zakładach produkcyjnych, których jest mnóstwo i można tam dobrze zarobić a wiem że mają braki w ludziach. A po drugie - odbiegając trochę - po co pieprzyć jakieś głupoty o oponach palonych przez górników przed sejmem - w celu zaśmiecenia forum?

MuszęDorabiaćPoGodzinach
@Jerzy

Było to nawiązanie do myśli, którą chciałem przekazać. Proszę się nauczyć czytać panie Jerzy i rozumieć pełne zdania, a nie wyłapywać między wierszami. Pozdrawiam.

Jerzy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Dziękuję za pozdrowienia. Rozsądna odpowiedź ale jednego wciąż nie rozumiem - po co kurczowo trzymać się ZRE, skoro mnóstwo firm technicznych i produkcyjnych potrzebuje ślusarzy, spawaczy i monterów, są skłonni płacić naprawdę duże pieniądze a i robota zdaje się ciekawsza - przy produkcji maszyn a nawet całych linii technologicznych, prawda? Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i namawiam do zainteresowania się takimi firmami. Sądząc po stylu Pańskich wypowiedzi myślę, że miałby Pan coś im do zaoferowania.

szukam_pracy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Bardzo mi się podobało to co napisał pan o związkach zawodowych - że to przede wszystkim koleżeństwo i przyjaźnie. To jest piękne, tak trzymać, takie związki popieram i sam chciałbym do nich należeć.

Hehehe
@szukam_pracy

To sie zapisz do zwiazkow i plac co miesiac na nich, a bedziesz mial z tego cale nic, bo jedna klitka bedzie sobie jezdzic na wycieczki za twoje pieniadze. Zycze powodzenia

Monter
@Hehehe

Sorry, ale mijasz się z prawdą

hehehe
@Monter

Skoro tak twierdzisz, to chyba nalezysz do wyzej wymienionej klitki

@Mickos4209, rozumiem, że jesteś niezadowolony z wynagrodzenia w firmie ZRE. Czy zostałeś poinformowany o wysokości wynagrodzenia jeszcze przed rozpoczęciem pracy? Czy dokładnie zapoznałeś się z umową? Napisałeś o braku szacunku do pracownika, ale nie przytoczyłeś żadnych argumentów, które by to potwierdzały. Czy na pewno to miałeś na myśli?

stary pracownik

Kiedyś ZRE był dowodzony przez Zamet. Firma się nazywała ZRE Zamet Remont i Energetyka. Wtedy to były dobre czasy. Niestety ten Zamet jakoś po 2000 roku został wchłonięty przez firmę Idea 98.

@stary pracownik

to inna firma była..

@Monter, Jeżeli nie zgadzasz się z opinią użytkownika @Hehehe warto przytoczyć odpowiednie argumenty. Twoja opinia będzie w ten sposób bardziej wiarygodna. Czy możesz napisać jak Ci się pracuje w firmie ZRE Katowice? Co daje Ci w tej pracy największą satysfakcję? Wasza opinia o firmie jest bardzo ważna, na pewno są osoby, które szukają o tej firmie pewnych informacji.

Zostaw merytoryczną opinię o ZRE Katowice - Jaworzno

• Jak się pracuje w ZRE Katowice?

Zobacz opinie na temat firmy ZRE Katowice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZRE Katowice?

ZRE Katowice