NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Jaśnie_Pan_z_PeEe

Jakie macie plany na majóweczkę? Nocki czy Ranki? Pomyślę o was ciepło jak będę łapać rybki a wy pracujcie na nasze nagrody kwartalne. Buziaki :**

Typy
@Jaśnie_Pan_z_PeEe

Majówka jest przereklamowana

Paulina

Hmmm....narzeczony zastanawia się nad aplikacją na stanowisko operatora, ale świadczą pracę przez agencję, przynajmniej tak jest na stronie, nie ma szans na zatrudnienie bezpośrednio z firmą? A te nagrody za brak absencji oraz wypadków, są pieniężne i po jakim czasie można wziąć udział w wewnętrznych procesach rekrutacyjnych, aby awansować na inne lub wyższe stanowisko?

Małgonia dziewczyna czerwonego
@Paulina

Niech sobie da spokój. 12 h system pracy zniszczy Wam życie rodzinne. Lepsze zarobki też można znaleźć, a z tego co piszesz ma chłopak trochę większe ambicje niż linia produkcyjna

PO
@Paulina

Pod firmą odrazu na dziale PO.Z tym awansem to tak łatwo nie ma chyba ze znajomości jak w każdej pracy.Premie są więcej niech próbuje

Maria
@Małgonia dziewczyna czerwonego

To prawda - system 12 godzinny bardzo wyniszcza organizm , No i te święta w pracy:(

Noone
@Paulina

Pod firmą pracujesz 18mcy, później przechodzisz pod firmę, albo za bramę. W większości działów w firmie w tym zakresie nie ma drogi na skróty. Jeśli chodzi o rekrutacje wewnętrzne - trzeba śledzić tablice informacyjne. Nie często się trafiają i dużo zależy od tego czy ktoś kto ma plecy chce się wbić na dany stołek. Nagroda za brak l4 jest nagrodą pieniężną wypłacaną w 3transzach. 300, 500 i 1200zl brutto. L4 skutkuje utratą najwyższego szczebla nagrody (niezależnie od powodu L4). Może próbować składać papiery ale to niezła robota na chwilę - jeśli trafi spoko dział i przełożonych. Nie polecam zostawać na długo - poziom frustracji rośnie wprost proporcjonalnie do stażu.

Pozdrawiam
@Paulina

Jak Ci ZALEŻY na narzeczonym to lepiej namów go na prace w innej firmie bo po 12 godzinach to nie bęziesz miała z niego pozytku a po 2 tygodniach nocek to będzie na zmiane pracował i spał nie mówiąc o pracy w święta majówka , boże ciało , wielkanoc (nocka w sobote) itp inne świata na pewno nie za te pieniądze...

Kek

Obawiam się, że słabo ogarnięty jesteś z tymi kaizenami oraz zastępowaniem przełożonych skoro nie dopilnowales sobie oceny przez te 7 lat. Faktycznie - gdybyś był dobry to miałbyś to "B" w zeszlych latach co wygenerowało by Ci stawke 5200-5400. Szkoda, że tylko Ci kiełbasa w głowie po takim czasie.

Pomidor

Czytając to co napisałeś nie dziwię się że masz taką stawkę. Dlaczego przekładając klocki ze skrzynki do skrzynki ktoś ma mieć 1.5 tys więcej ? Tylko dlatego że pół życia spędził w montownii ? To mu się należy ? Wszystkich ze stażem powyżej 10 lat powinni zwalniać bo później są właśnie takie idiotyczne komentarze że się należy. Zjedz kiełbaskę i do roboty, napisz kaizen że trzeba okleić pianką kant drzwi żeby się jakiś (usunięte przez administratora)nie (usunięte przez administratora) głowa i na weekend 12 h nocek zapraszamy

No nie bardzo.

W związku z tym, że rynek azjatycki i amerykański mają tą "elektyfikację" gdzieś - (usunięte przez administratora)????

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Scanio najlepszo

Garść informacji dla tych co chcą się zatrudnić . Szkoda czasu na tą firmę . Po kilku latach pracy okazuje się że lepiej ponownie się zatrudnić niż systematycznie uczciwie pracować . Lepiej na tym wyjdziecie bo te śmieszne oceny są rozdawane po znajomościach . Co do firmy nie ma zle . Ale same zarządzanie leży po całości . Jeśli nie (usunięte przez administratora) tym wyżej to nie licz na nic więcej . Liczy się tylko target i tylko to jest celem firmy . Przezbrojenia ? Awarie ? Oczywiście występują ale Ty musisz nadrabiać . O (usunięte przez administratora) dookoła już nie wspomnę . Nie jestem zbyt wymagający ale to co kiedyś o firmie mówili ma się ni jak do tego co jest obecnie . Wszędzie cięcia . Czerwoni .. to też jest interesujące . Od Ciebie wymagają a sami większość nic nie robią . Hah . Idź lepiej pograć jeden z drugim w bilarda bądź paintballa to lepiej na tym wyjdziesz. Nigdy więcej takiego korpo chyba że firma dopiero co się otwiera . Z góry stanowiska są obstawione i to rodzinne . Najlepiej jak będziesz "synem" z przypadku hah to masz najlepiej . Dramat i tyle

Tommy Gun
@Scanio najlepszo

W pełni potwierdzam wypowiedź. Dodam tylko, że kolesiostwo w tej firmie to podstawa. Można by powiedzieć, że to firma rodzinna. Stanowiska przekazywane z pokolenia na pokolenie. Chciałbym pozdrowić: mamę, tatę, syna i wujka.

Co z tym referendum strajkowym? Miał być w kwietniu. No już połowa miesiąca i nic nie słychać.

Zmyślona odpowiedź

(usunięte przez administratora) bo co innego machanie szabelką w powietrzu i liczenie na to, że przeciwnik się wystraszy a co innego realna walka kiedy przeciwnik mówi "sprawdzam".

Lysy

Nie będzie strajku bo jest duże zadowolenie z podwyżek na GPFach

Prawda
@Lysy

Kierownicy chodzą po działach i się śmieją pracownikom w twarz że żadnego strajku nie będzie powód żaden stary pracownik nie będzie strajkował powód ich stawka jedynie co umieją to podburzać nowych pracowników żeby się odzywali a jak przyjdzie co do czego to udają że nic nie wiedzą szkoda że tylko nowi mają odwagę walczyć o swoje a starzy tylko liczą na to że coś wywalczą i też im coś skapnie z tego taka prawda.Jestem ciekaw co powiecie jak firma za 10lat się zamknie a wy zostaniecie w wieku 60 lat bez pracy kto was wtedy zatrudni??? Wtedy będziecie żałować czemu nie walczyliście o swoje w kolejce po zasiłek tyle z mojej strony dorzucę jeszcze tylko tyle że nie polecam nowym pracy tutaj bo przyszłości i stabilizacji tutaj nie uraczycie co widać po tym jak firma ratuje się pracownikami z za granicy.Polak w własnym kraju traktowany gorzej w pracy niż obcokrajowiec a niby mamy równouprawnienie po prostu żenada.

mlody

Zaraz pierwsza wypłata po nowej stawce, potem piknik darmowa kiełba, urlop i temat się rozmyje,a potem od kwietnia to samo

Leno

Prowadzona jest rekrutacja na nową linię P2 .Czy jest tam gorąco?

@Leno

Nie

Ktoś
@Leno

Nie

Kola

Kiedy w końcu ten strajk bo dużo gadacie a nic nie robicie ludzie na formingu zosta li zastraszeni i w święta do pracy bo nie dostali urlopu a zarząd i kierownictwo switowali a(usunięte przez administratora) do roboty dla was świat nie ma

Jesteś tego pewien?Jak Nie było ani jednej Z w zeszłym miesiącu tylko goła pensja plus premia specjalna to czego wy chcecie.Właśnie teraz widzicie ile zarabiacie bez różnego rodzaju Zetek i innych premi..

Nadpracownik

Warto wiedzieć ile wynosi goła pensja. W sytuacji kiedy firma zabierze wszelkie dodatki i premie (bo mogą to w każdej chwili zrobić i nic wam do tego) może być płacz niektórych.

No ID

Były dwie Z2. Dokładnie 6 i 7.03. Mi też trochę za mało wypłacono a akurat swoją wypłatę wyliczam bardzo dokładnie.

Świerku

Podziwiam ludzi co to szykują się do strajku a nie potrafią sobie policzyć wypłaty. Premii nie wypłacili? Wiecie co wpływa na wysokość wypłaty w danym miesiącu? Jakie są składniki? Od czego zależne?

Chce tu pracować

Widzialem nowe ogloszenie na produkcje na nową linie Ktoś wie, co tam się robi? Jak bedzie wyglądac praca?

biger
@Chce tu pracować

Tak jak wszedzie, czerwoni juz dawno wybrani po znajomosci, a ty bedziesz zaiwaniał na lini. no chyba ze bedziesz pieknie wchodził w depozyt to i lepsze traktowanko bedzie? kto wie?

Chce tu pracować
@biger

Nooo, ale co będzie produkowane na nowej hali? Ogłoszenia są, a brak informacji, co niby pracownik tam bedzie robił.

O co chodzi z wypłatą za marzec? Ktoś wie? Miała być premia, ale za niska coś ta wypłata. I nie można podejrzeć paska w hover bo nie przychodzi hasło sms-em.

Przy biurkowy opierator

Nareszcie zmiany, nowy manager na dziale P0. Ten człowiek zrobi tam porządki z tymi zbędnymi czerwonymi, którzy całe 12h na telefonie z paroma wyjątkami od tej (usunięte przez administratora). Kolesiostwo i lecenie w kulki. Konieczne jest zredukowanie ilości czerwonych na tym dziale o połowę.

NGK se (usunięte przez administratora) do własnego gniazda i mailem się teraz żalą, bo sprawa medialna się stała.Teraz już za późno na pisanie jak do kogoś kto nie skończył żadnej szkoły. Wiemy że nas (usunięte przez administratora) i to nie pierwszy raz. Koniec z tym.

Smutny

Właśnie czytam i nie wierzę co firma wypisuje. Premie i urlop przemilczę. Ale skąd oni wzięli te 15 % podwyżki na produkcji. Chyba że liczą czerwonych. Ja po 16 latach pracy dostałem jakieś 8 % za oceny 3.9. Ci co robią pare lat i mieli wyrównane stawki do 4.5 tys. Mają jakieś 10-11 %. Więc gdzie te 15. Nie wyszło im z tym mailem.

Bzdury
@Smutny

Zarząd wypisuje bzdury skoro są tak dobrzy dla nas to mogli zrezygnować że swoich podwyżek i dać je tym co najmniej zarabiają przy ich zarobkach to nawet 30% inflacji wrażenia nie zrobiłoby tylko pytaniem czyim kosztem tyle zarabiają i wiecznie im mało niech się pochwałą ile sobie podwyżki przyznali i nowe funkcje za które pewnie wynagrodzenie do góry poszło dodatkowo a nie potrafią policzyć ile ludzi jest na produkcji potrzebnych wieczne braki na liniach ludzie rzucani po innych działach pseudo szybkie szkolenia na stanowisku (Bhp się kłania)by operator mógł na nim pracować żeby linia nie stanęła ale oczywiście czerwone koszulki mają się dobrze dalej nic nie robią a operatorzy tyrają za dwóch za śmieszne podwyżki zapomnieli w tym mailu napisać że dali dwa kawałki pizzy ludzie jak się będą zwalniać to w cv będą pisać że była firma go tak doceniła że dostał dwa kawałki pizzy.Z tym urlopem to też bzdury piszą ale co się dziwić od tych kursów i szkoleń jak gnębić pracownika to się im w głowach poprzewracało.Czekam aż pracownicy zaczną wam wytaczać procesy za (usunięte przez administratora)i dyskryminację kobiet w tej firmie wtedy Japonia się obudzi i wam podziękuje za współpracę.

Prawda
@Smutny

Ci co mieli stawkę 4000 zł to teraz mają 4600 zł i to jest podwyżka dokładnie 15 %

Kierownik
@Smutny

Liczą 15%, bo liczą średnio. A średnia zawyżają biura i tylko biura a nie czerwoni.

Smutny
@Prawda

Nie znam takich. Każdy który robi parę lat to ma minimalnie więcej jak 4 tys.. Wychodzi na to że tylko całkiem nowa osoba albo przyjęta rok temu ma 15 %.

Firma już wystosowała pismo do pracowników o zaniechanie dalszych działań. Oni naprawdę są tacy ciemni i głupi, że nie widzą jakie podwyżki dali pracowniką ? Teraz tym bardziej ludzie powinni się zebrać i złożyć podpisy żeby w końcu Japończycy się dowiedzieli co ten polski zarząd odwala tutaj

Zaciekawiony firmą

Olu na profilu kontry na (usunięte przez administratora) dzieje się tyle samo co robią związki w NGK a na pewno czytają wszystko co tutaj ludzie piszą może wyjaśnią dlaczego wszystkie rozmowy z zarządem odbywają się dzień za późno i po co z nimi rozmawiają skoro zarząd śmiej się im prosto w twarz w biurach żeby nikogo nie zwolnić utworzyli sobie nowe stanowiska i sobie dodali niby więcej pracy co pewnie za tym idzie większe wynagrodzenia i już wiadomo gdzie poszły głównie pieniądze z podwyżek a produkcja dostała okruchy z stołu…..gdzie jesteście panowie z Kontry ludzie chcą usłyszeć dlaczego wszystko robicie za późno i tak szczerze to w ogóle was nie widać na tym zakładzie wyjaśnicie czemu tak jest czy schowajcie się jak zwykle i będziecie udawać że coś robicie ludzie czekają na odpowiedz….

Ciasne leginsy aż jaja widać

skumaj typie jedną prostą rzecz - firma potrzebuje dynamicznie zmieniać ilość siły roboczej w postaci niebieskich. Nie ważne czy przepłaca dla APT - ma elastyczność, że kiedy jest mniejsza produkcja to zmniejsza zatrudnienie czyli z dnia na dzień wywala ludzi z APT. Przy UoP już tak się nie da zrobić dlatego nie biorą każdego pod siebie.

Hmmmm
@Ciasne leginsy aż jaja widać

W Johnson Matthey APT tylko rekrutuje a pracownicy są zatrudniani bezprośrednio pod firmę więc to tylko świadczy o NGK Kiałka traktuje swoich pracowników tylko pytanie czy to Japonia tak zarządza czy (usunięte przez administratora) którzy jak wszyscy wiedzą nie umieją zarządzać.

Doda

Na p4 ludzie zapiszaja po1 na przeładunku a pasipszuchy chodzą i jedzą godzina 8 już siedzą na stołówce i nikt tego nie widzi

Logika
@Doda

Skoro piszesz o tym procederze tzn, że co najmniej jedną osobą to widzi. Zatem nie możesz pisać, że nikt tego nie widzi. To przeczy logice. Ale z drugiej strony nie wymagam od was logicznego myślenia.

Typy
@Doda

Przerwa rotacyjna. Każdy idzie o której chce .

Doda
@Typy

Przerwa rotacyjna co pół godziny ?? Pół godziny pracuje pół godziny przerwy ??

Lid

Zdegradowali liniowego zbrygady a zhali 3 na operatora a on dalej nic nie robi tylko jest naprawiaczem wózków śmiech na sali to równi pluswego powinni zdegradować skoro nie umie zarządzać ludźmi po co tyle (usunięte przez administratora) i trzeba na nich robić

Rosomak

Ludzi brakuje, a umów nie przedłużają. Info o strajku w NGK już po całych Gliwicach krąży na różnych portalach. Kto będzie chciał potem przyjść tutaj do pracy, jak tu tak źle się dzieje. Teraz to nawet tych dziur nie załatają pracownikami z zza wschodniej granicy. Chyba wiadomo dlaczego. Niedługo nawet na Komunię córki nie dostaniesz urlopu. Już dwa razy firma popełniała te same błędy, co sami przyznali w gazetce DSM, a tutaj znów to samo. Czy kierownicy, managerowie, a tym bardziej Zarząd są tak mało rozgarnięci i krótkowzroczni??? Chyba tak, zwłaszcza biorąc pod uwagę niesprawiedliwość przy tegorocznych podwyżkach. Niekompetentny Zarząd przez takie właśnie działania pokazuje tylko, jaki ma całkowity brak szacunku do swoich operatorów na fabryce. Nie zapominajcie tylko, że to My jesteśmy motorem napędowym tej firmy. Wasz Zarząd zawsze można wymienić, a nas już nie wymienicie, bo nie będziecie mieć na kogo ????

Uciśniony
@Rosomak

To nie krótkowzroczność tylko celowe, wyrafinowane działanie by sprawdzić na ile mogą sobie pozwolić względem załogi. Analogiczna sytuacja jak z władzą i ich elektoratem. Myślę, że strajk wyraźnej większości zakładu wywróciłby stół i kazał zdefiniować relacje na linii NGK-pracownik na nowo z większą korzyścią dla pracownika. Niestety, obstawiam że zbyt wiele osób jest z obecnego stanu rzeczy zadowolonych, obojętnych, albo zwyczajnie w świecie boi się postawić

Blizniak
@Rosomak

90% Kierowników w NORMALNYCH firmach przechodzi scieżke od zwykłego pracownika po awans do Kierownika wtedy firma DZIAŁA SPRAWNIE , w przypadku NGK 20 paroletni GAMOŃ mający rodzine w kadrach i czerwona KOSZULKE wystawia oceny pracownikom z 10 lub 15 letnim stażem , ludzie OMIJAJCIE TĄ FIRME Z DALEKA...

Janek Wiśniewski oadk
@Uciśniony

Ci co są zadowoleni to (usunięte przez administratora) .Fajnie by było jakby większość się postawiła walczymy przecież dla wszystkich o większe podwyżki więc chyba warto a zarząd może trafić do lamusa najlepiej do FIATA w Tychach do tatuaia

Mariano
@Janek Wiśniewski oadk

Ci co nie chcą brać udziału w strajku wystarczy że w referendum anonimowym zagłosują pozytywnie stworzą chociaż możliwość osoba którzy chca strajkowac możliwość by do tego doszło referenddum jest anonimowe i pracodawca nie ma wglądu do tego jak kto zagłosował a oddanie głosu pozytywnego nie określa też czy osoba BD czynię brała udział w strajku

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.