NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Belzegorg

Nie polecam firma chwali się prorodzinnym systemem pracy a tak naprawdę jest to 4 brygadowych system wykorzystujący na maksa maszyny i ludzi , skutki to brak jakich kolejek sensownych przeglądów kaszy połowa wózków nie działa a przełożeni rozkładają ręce po 50 razie jak słyszą od białego ze budżet firm typu porób 2 lata i uciekaj , ukrywanie i częste afery z białymi i czerwonymi a tu nadgodzinom a tu ktoś miał Lepkie ręce …

Rudy mitoman z PSK

Masz tego dość , praca daje ci w kość , czujesz w sobie te złość zastanawiasz się czy to dla ciebie dżob może to był jednak błąd ? Zapamiętaj sobie ze kiedy znów za innych zbierasz w swej robocie baty powiedz pa pa pracy , kiedy bez powodu przełożony ciebie straszy powiedz pa pa pracy , grzecznie powiedz pa , traktują ciebie gorzej tam niż (usunięte przez administratora), kiedy pracodawca nie dał ci należnej kasy powiedz pa pa pracy po kropce NGK to (usunięte przez administratora) .

Elmo

Jaka może byc temperatura żeby pracować? Bo jakiś (usunięte przez administratora) wpadł na pomysł żeby na assemblingu wyłączyć klimatyzację bo robi się hagare...a ludzie mają paść z ciepła? Trzeba zadzwonić do pipu po raz kolejny bo to co się dzieje na tym zakładzie to istny cyrk...

@Elmo

Przepisy nie określają maksymalnej temperatury, jedynie to że powyżej 28stopni pracodawca ma obowiązek zapewnić dostęp do wody.

Kutanga

Podobno mają dać podwyżki 100 zł i obniżyć stawki na zeppelinie. Nie wiem jak wy,ja zostaję!

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

What the hell is this

Jako nowy pracownik, muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony, od razu dostaje się koszulki na cały tydzień, nie jak w innych firmach aktualnie na strefie 2-3 koszulki radź sobie, polar za 3 miesiące tutaj wszystko od ręki bez problemów jedynie dziwne było dla mnie BHP, brak przerwy co dopiero po 6 godzinach można było zapalić/zjeść, jak już się było na przerwie podczas pracy na produkcji, same BHP 4 godzinki 8 godzin na hali wiadomo lajcik oprowadzenie itd. Kolejne dni już jerzyk motorek petarda w (usunięte przez administratora) pracujesz, praca jak każda inna trzeba pracować mi się podoba, czerwonych mam spoko chociaż wiadomo co zmiana to inni ludzie, pewnie jakieś wafle ryżowe się trafiają. Kasa się zgadza to najważniejsze, jak liczyłem to bez tak zwanych ZT, 3700-3800 bez podatku na łapkę (usunięte przez administratora) jest z ZT ta czwóreczka do kółeczka powinna być. Życie trzeba sobie pod system pracy ustawić tz 2 weekendy pracujesz, (usunięte przez administratora) Jedynie co to nie nastawiajcie się ze praca jest na stałe, firma strasznie patrzy na dyspozycyjność, tz brak L4 na plus brak żądła na plus chociaż znam przypadki ze nawet to nie pomogło, umowa nie przedłużona i tyle trzeba się cieszyć tym co jest póki się to ma. Łapa pozdrawiam wszystkie działy na piecach najbardziej kciuki trzymam lato idzie po mału.

Spocona koszulka
@What the hell is this

Dostał koszulke i tzw. czwórkę bo jeszcze nie płaci podatku i myśli że wygrał życie.... Takich w tym kraju potrzeba więcej, więcej taniej siły roboczej. ,, Kasa się zgadza'' widać że z biedy pochodzisz. Elo trzymaj tak dalej

Szczera prawda
@Spocona koszulka

Niestety dla młodziaka to i może wystarczy na minimalny poziom życia, ale dla reszty... Ojj słabo

@What the hell is this

Hmm jak na nowego pracownika to strasznie dużo wiesz :D nawet Twoi,, znajomi " z działu zdążyli już nie dostać kolejnej umowy.

@Spocona koszulka

Akurat taka kasę na produkcji miałem lata lata wstecz, po prostu system pracy pozwala,mi na pracę w domu ???? Wygrana życia mogę zaliczać na w miarę spoko ludzi i czerwonych, nie polecam oceniać kogoś przez pryzmat internetu, mogę się założyć że mam lepsze wykształcenie niż Ty, kursy jak i języki obce ????‍♀️ Pracę na produkcji po prostu lubię, szczególnie jak mogę mieć jeszcze pracę zdalna w domu????????

@K

Naucz się pisać, nic nie idzie z tego zrozumieć. Nie dziwię się pracujesz na produkcji, mając te kursy i jakże,, lepsze'' wykształcenie. ,,Spoko ludzi i czerwonych'' przynajmniej dzielisz prawidłowo na ludzi i czerwonych ;)

@Antyperspirant

Możliwe że ja nie potrafię pisać, szkole skończyłem w Niemczech, ale za to ty nie masz kultury, tego już się nie nauczysz niestety rodzice zawiedli wyrazy współczucia.

@K

Współczuję to nieudanej emigracji zarobkowej

@Antyperspirant

Są rzeczy ważniejsze od pieniędzy, najwidoczniej lubisz narzekać latami na firmie zamiast się zwolnić, mi pasuje napisałem swoją opinię, znajdź w sobie jaja zamiast opiniować innych ludzi bo im coś pasuje w firmie a tobie nie, kobiety potrzebują tygrysa nie koteczka domowego który przemienia się w tygrysa internetowego, zamiast pisać głupie komentarze bo komuś pasuja takie ironicznie proste rzeczy podczas zatrudniania, dodałbyś coś konkretnego od siebie co pomoże osobie przed zatrudnieniem podjąć decyzję..

@K

Muszę się z Tobą zgodzić w wielu aspektach bo piszesz całkiem mądrze. Ale nie pisz mi proszę że fajnie bo koszulki dali, czy super bo czerwony przyjacielem. W tych czasach ubranie robocze, wypłata na czas itp. w tak ogromnej korporacji to (usunięte przez administratora)standard. Przy tych głodowych stawkach to i tak nic wielkiego. Trzeba walczyć o swoje. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze

@Spocona koszulka

A Ty byłeś zadowolony że stawki początkowej?też z biedy pochodzisz?.Od czegoś trzeba zacząć,nie graj (usunięte przez administratora),bo pracujesz parę lat i masz trochę więcej.Ja pracuje 17 lat i nie gram Pana z produkcji w hałasie i zapyleniu.Tyle w temacie.

Assembling

Jeszcze nie a czemu pytasz ?

Yogi

I to jest dobra wiadomość. A już myślałem że dostaniemy (usunięte przez administratora)

Zimno

Zimno na tej fabryce jak na Syberii , ogrzewania nie ma , bo oszczędności .... Zobaczycie jak zacznie się masowe L4

Pp

Akurat na piecach(przynajmniej lsh) wcale cieplusio nie jest bo w ramach oszczędności z nawiewów nad ścieżkami leci zimne powietrze ;)

Oko
@Pp

Na dpf jak pójdzie robić to napewno mu będzie ciepło. A unas na ścieżkach też leci zimne powietrze.

gnusny slimak
@Oko

A czemu ma isc na piece ?Niepelnosprytny jestes?Ma byc przyjemna temperatura tam gdzie pracuje,a nie,ze ktos ma sie gdzies szwedac.

Najniższa krajowa wzrosła od stycznia,w marcu emerytom wzrosły świadczenia,w kwietniu dostaną 13-tą emerytur3ę a my dopiero ewentualną podwyżkę dopiero w maju.Czas iść na emeryturę.

Niktwazny

Do czasu jak będą wybory już dodatków nie bedzie

Rencista

Po podwyżce moja renta wynosi 1540,życzę powodzenia nawet z 13 i 14 rentą.

Wybierz dobrE
@Niktwazny

Na wybory jeszcze trzeba iść,a nie siedzieć w domu a potem narzekać że źle wybrali.Bo ci co najwięcej narzekają to siedzą na pośladkach a potem mają pretensje do wszystkich.pamietaj jak nie idziesz do urny to z automatu głosujesz na pis

@Wybierz dobrE

Jeszcze nie byłam i nie wiem jak to się robi.

klf
@Wybierz dobrE

Bzdury pleciesz,nie ma zadnego obowiazku chodzenia na wybory.Jak nikt nie reprezentuje ciebie i twoich pogladów/wartosci to nie masz rowniez moralnego obowiazku glosowania na kogokolwiek (bo np jest mniej zły).Wiec nie sluchaj bzdur i nie wciskaj tego kitu innym ;)

Kim

Ile podwyżki bo nie wiem czy szukać pracy...na zakładzie już czuć smród (usunięte przez administratora)czerwonych których w kwietniu zdegraduja i nagle trzeba będzie pracować na linii w niebieskiej koszulce hahaha zobaczycie jak to jest w 15 minut wyjść z działu ,zjeść obiad i wrócić albo wybrać (usunięte przez administratora) czy obiad haha...

Były pracuś

Na szczęście już nie pracuję w tym cyrku, o firmie nie powiem złego słowa bo jeżeli chodzi o socjal, stawki stażowe to nie ma co narzekać bo niektórzy przez wchodzenie w (usunięte przez administratora) jako operator po kilku dobrych latach mają stawki takie że za robotę którą wykonują w innej firmie mieli by połowę i nie ma co się (usunięte przez administratora) Ale jeżeli jesteś normalny i nie masz kolegów czerwonych z którymi chodzisz na kawusie i rozmawiasz o pierdołach to nie licz na wysokie oceny, nawet jak byś robił za dwóch co się nie raz zdarzało to nikt tego nie zauważy, czerwoni widzą tylko swoją otoczkę i gościu który nie robi nic ma większe oceny. Dlatego oceny to się miało w szkole z wiedzy, a tu jesteś oceniany nie od roboty jaką wykonujesz tylko od księcia czerwonego który jak Cię nie lubi to możesz mieć oceny niższe niż gość który dopiero zaczął pracę. Pozdro

Toudi
@Były pracuś

Relacje prywatne mają większy wpływ na ocenę i zarobki. Trzeba wiedzieć jak ćwierkać przełożonemu. Odpowiednie naświetlenie sprawy potrafi pokazać cię w pięknym złudnym świetle.

Kaflok

Witam, dlaczego na P6 od 1 kwietnia dostaną dodatek "inspekcyjny" w kwocie 350zl a my na piecach dalej 200zl?

@Kaflok

Ten dodatek jest za to że jak wyrzucamy filtry z wadami z poprzednich działów to tracimy swoje premie, więc fajnie że w końcu zarząd to przemyślał i nie będę musiał jeść cały rok chleba ze smalcem od którego tyje jak wściekły

A od czego wy jesteście
@Inspektor

A od czego wy jesteście, na każdym dziale jak coś się posypie to premię obcinają,tak więc jak P6 dostanie taki dodatek to napewno nie będzie to fer wobec innych działów.

Inspektor
@A od czego wy jesteście

Wiem że na każdym dziale tak jest, przyjdź sobie na p6 i zobacz jakie buble puszczają poprzednie działy, nikt nie przykłada się do roboty bo ma to gdzieś, dlatego my musimy to wyrzucać i przez to tracimy pieniądze, poprzednie działy robią byle się target zgadzał a co pójdzie to na p6 wyłapią, taka prawda

Inny dził
@Inspektor

Może by się bardziej każdy przykładał gdyby tych targetów tak nie ślubowali,tak więc nie zawsze jest czas żeby każdy filtr oglądać z 10 sekund ,bo po prostu brakło by czasu na zmianie,i jest to robione pobieżnie więc dlatego jest stworzony dział inspekcji P6, żeby to sprawdzić dokładniej,i jesteście od tego jak (usunięte przez administratora) od (usunięte przez administratora)

@Inny dził

To niech Wam wprowadzą kamery jak nam i zobaczymy jak sprawdzacie i słuchacie muzyki czy oglądacie filmy albo siedzicie na kantynach po 8 godzin bo macie wilece (usunięte przez administratora) walicie w (usunięte przez administratora) niemiłosiernie, wszystkie działy liczyą tylko na p6! I my dostajemy za po (usunięte przez administratora)

Eureka...
@Inspektor

Kolego. Powiem stare porzekadło w tej firmie..."jakości to była kiedyś.. teraz(od kilku lat) jest ilość.." + miej wyjeb.. A będzie Ci dane.. " Czyt.pierdo.. to WSZYSTKO, to tylko KAMIENIE. Zrób co masz zarobić i wracaj do domu. JESTEŚ TUTAJ TYLKO ROBOLEM,TYPOWYM FIZOLEM. Ta firma skończyła się ok 3/4 lat temu. Oni mają na NAS wyjeb.. My bardziej ogarnięci w temacie i widzący za kogo NAS mają (tzw.numerem ACP) mają Nas od dawna w (usunięte przez administratora) i się śmieją.(smakował ściep pizzy?? = ich wyjazd w góry itp..??) Ty chyba masz b. krótki staż, mało jeszcze widzisz. Bardzo się starasz. Takich oni uwielbiają, a na koniec powiedzą Ci "my nie zwolnimy Cię, my tylko nie przedłużymy z Tobą umowy" itp. itd. HISTORIA!! Także kwiecień już niebawem. Automaty ruszą, porobią roszad na siłę. Wszyscy będzie cie HAPPY. A i podwyżki zapewne "gigantyczne" = będzie pewnie różnić dy może z 500 brutto miedzy nowym pracowniki a z kilkunastoletnimi stażem.. Powodzonka...

Dodatek
@Eureka...

Dlatego oprócz premii powinny być dodatki i wtedy jak puszczasz bubla, dodatek zostaje zabrany. To samo jak idziesz na L-4, również dodatki zabierać.

Eureka..
@Dodatek

Nie neguję takowych pomysłów. Jeśli chodzi za brak dodatków za L4 to akurat jest i działa bo tracisz dodatek typu premia mies., premia kwartalna czy dodatek DOJO. Ale po co im kombinować z nowymi możliwościami (jeszcze więcej zarobisz przez przypadek), po co mają dodawać sobie roboty. Ważne że my mamy robić więcej i więcej.. Kto chce pójść na L4 to i tak pójdzie (mowa o typowych kombinatorach) JEDYNY sposób na normalne, realne podwyżki względem kosztów obecnego życia to zatrzymanie produkcji na kilka dni = STRAJK na normalnych warunkach. Ale... I tu jest największy problem. W tej firmie jest za dużo kolesiostwa (przecież (usunięte przez administratora) czerwonego, czy też czerwoni (usunięte przez administratora) robiący nie będą strajkować i ryzykować odcięcia od ładowarki...) Inni poprostu się boją odezwać. I w tym momencie zostaje garstka ludzi którzy mogliby wyjść do STRAJKU, i jest ich na tyle mało że zapewne nie zagroziłoby procesowi produkcji. Także puki co strajk to tylko marzenia ściętej głowy. I pozostaje swoje żale tutaj wypisywać. Ewentualnie jak masz jaja(panie równie :)) To możesz (usunięte przez administratora)przełożonemu co o nim myślisz czy ogólnie o tym co tu się dzieje. Pozdrawiam. (usunięte przez administratora) A teraz idę do biedry na promo no gelt był... ;)

Irena
@Dodatek

Choroba nie wybiera.Rzadko chodzę na l4, dlaczego dodatki mają zabierać?już premie zabierają powyżej dwóch dni l4 ,zamiast proporcjonalnie zabierać!.Dziwne myślenie!

P6
@Kaflok

Dodatek ma być w wysokości 500 zł. Mamy najbardziej odpowiedzialna prace w fabryce. Należy się nam taka kwota, a jak wam się nie podoba to zapraszamy na P6, nie wytrzymacie dnia i będziecie uciekać z płaczem

Zakład...
@P6

O ile zakład że nic nie dostaniecie...?? Przegrasz to dajesz mi 50zl, wygrasz to ja daję Ci 100zl. Pasuje układ??

@Irena

Nikt Ci nic nie zabiera. Poprostu Ci nie daje. Pramia to przecież twoja nagroda dodatkowa tak jak kasa za brak L4..

Noxianin

O którym czerwonym mówisz z jakiej zmiany ? I z której fabryki ? Serio czerwony ma romans z operatorka z jakiej zmiany ? Rozszerzcie temat z tymi termomixami co tam się dzieje na tej zmianie bo jestem ciekawy. To dziwne ze kobieta z takim stażem się zwalnia.

...
@Noxianin

(usunięte przez administratora) A co do zwalniania ludzi ze stażem, cóż widocznie firma przestała być konkurencyjna i zaradne życiowo osoby próbują coś zrobić żeby nie utonąć wraz z tą branżą

@...

Mnie doszły słuchy, że coraz więcej jest ludzi pod firmą i dlatego chcą wrócić do modelu gdzie jakiś % stanowią ludzie spod agencji, zapewne przez wszechobecne oszczędności...

Noxianin
@...

Naprawdę już nie wie co sprzedawać. A który pyka operatorów na parkingu ?

Nocy co tam się dzieje
@Noxianin

Nowy budynek B tam czerwony chodził na randki D to termomixy a na starym budynku C tam czerwona kryła czerwonego jak ten wychodził w trakcie pracy do domu

A.L.F.O.N.S
@Nocy co tam się dzieje

Jak moa kogoś kryć jak wyjście oznacza odbicie karty i zarejestrowanie tego faktu? Można to wyciągnąć z systemu

Assembling

Witam Drogi zarządzie zróbcie zakaz nadgodzin dla tych nierobów w czerwonych koszulkach! Siedzą tylko przy biurku albo na kantynie lub też śpią po szatniach.

Jakub
@Assembling

Ludzie na nadgodzinach nic nie robią? Robi się je w nocy że śpią? Nie ma żadnego nadzoru i weryfikacji kto co wykonał? Monitoring tego nie wyłapuje?

Popieram
@Assembling

Czerwoni powinni mieć całkowity zakaz nadgodzin

Niebieski
@Popieram

Zakaz nadgodzin powinien być dla wszystkich

@Niebieski

Zakaz ? Tylko nie na profilach szkoda by było takich nadgodzin.

Robol

Kolejna firma motoryzacyjna szykuje zwolnienia grupowe ciekawe kiedy nas to dosięgnie.

Robol1
@Robol

która firma?

@Robol1

Z grupy stelantis w Bielsku

Oko
@Robol

W Polsce zwalniają a na świecie wlanie będą wypłacać rekordowe premie za zyski za zeszły rok.

Smiech
@Oko

Tylko 40 tys. Pracowników dostanie premie. A my co po kawałku pizzy

Pro_X

Jeśli Staff uważa, że produkcja za dużo zarabia, to zapraszamy z otwartymi ramionami. Nie będzie porannej kawki z ekspresu, ploteczek, śmiechów, wysłania paru maili i chill. Troszkę się pobrudzicie, poruszacie, nie będzie żadnych home office. Spędzicie miło cały weekend po 12godz w pracy, przecież to jest lekka i przyjemna praca. Później pojedziecie do swoich mężów/żon/dzieci, porozmawiacie co tam się działa przez weekend, jak miło spędzili czas, a Ty półprzytomny weźmiesz kąpiel, zjesz kanapeczke i pójdziesz spać. Zarobki na produkcji w NGK nie są niczym wyjątkowym i są oczywiście dostępne do osiągnięcia na strat w innych firmach. A Staff niech otwarcie uświadomi produkcję ile zarabiają ? Jakie stawki mają po np 6 latach pracy ? Bo taki "bR#d@$ jak to mówicie z produkcji może jakieś 4600. Który się otwarcie przyzna ? Czy teraz cicho siądziecie przed komputerkiem, z telefonem w ręku, przeglądając Instagrama i Zalando co tu nowego zamówić...

Okonomijaki
@Pro_X

Tak jest w Japonii, tam każdy pracownik dobrze zarabia. Nie zależnie czy pracuje na produkcji czy w staff, każdy jest tak samo ważny dla firmy. I nie ma czegoś takiego, że ja pracuję w staffe to muszę zarabiać kilkakrotnie więcej bo ja mam przecież wykształcenie.

=|
@Okonomijaki

Przecież tu jesteś Tylko ACP... Czy kiedyś ktoś się liczył z Twoim zdaniem, opinia ?

Yogi
@Okonomijaki

Na produkcji też robią ludzie z wykształceniem. To że ktoś ma dyplom nie znaczy że musi robić w biurze.

Młoda
@Pro_X

Nikt Ci nie karze płakać, zwolnij się rzuć ten niewolniczy system pracy ,,12'' i zatrudnij się w biurze gdzie kolwiek. Rano kawa Zalando itd

Skacowany
@Yogi

Ale można mieć dyplom polibudy a można mieć dyplom wydziału gier i zabaw albo europeistyki. Przydatny jest tylko ten pierwszy. Jeśli ktoś z technicznym dyplomem dalej marnuje czas na produkcji tzn, że jest za cienki. Reszta po śmieciowych kierunkach i tak nie ma co szukać bo to nie ten poziom.

@Skacowany

Sęk w tym, że zdolnych inżynierów jest mało, bo nasz system kształcenia pozostawia wiele do życzenia. Ogółem nie ważne czy ktoś jest po studiach ścisłych, humanistycznych czy zawodówce. Na specjalistów zawsze będzie wzięcie, dla reszty zawsze będą ochłapy.

Ona z biura
@Pro_X

Nie wiem kto Ci tych bzdur naopowiadał, że wszyscy z biur tacy bogaci. Jesteś w totalnym błędzie. Z jednej i drugiej strony czyli na produkcji i w biurze są małe i duże stawki i nie mówię tutaj o czerwonych i TL. Jasne, że praca na prod jest cięższa i wymagająca. Należą się za to godne pieniądze i tego Wam wszystkim życzę w kwietniu. Dodam jeszcze, że wszystkich Was bardzo podziwiam. Robicie kawał dobrej roboty dla firmy i szkoda, że firma tego nie docenia. Wielu pracowników biura Was podziwia i martwi się o Wasze zatrudnienie w związku z wygaszaniem biznesu DPF, a także trzymamy kciuki za Wasze podwyżki bo bez Was ten zakład by nie istniał. Pozdrawiam serdecznie :)

Joł
@Ona z biura

Cięższa to pojęcie względne... Może fizycznie

młody
@Młoda

Koleżanka,post jest pokłosiem tego że są osoby płaczące że niebieskie brudy za dużo zarabiają wzgledem nich. A nie odwrotnie

Mietek
@Młoda

Pierwszy lepszy mietek na produkcji ma na pasku 7+ k brutto z przodu, Dostałem PIT za poprzedni rok i co wyszło ?? A wyszło ponad 7 k zł na miesiąc. W biurach w NGK tyle nie zarabiają.

Mietek
@Młoda

Mam koleżanki na produkcji które zarabiają ponad 120 tys zł brutto rocznie W NGK oczywiscie

Irena
@Mietek

Chyba co miesiąc mają limit nadgodzin,to jest to możliwe u nielicznych kobiet

Roberto

Cześć chciał bym się dowiedzieć jak to jest ze na magazynie Nox magazynierzy z brygady D maja oceny roczne średnio 4,2 do 4,6 ponoć wiodący na tej zmianie ocenia ich bardzo wysoko bo jeden z magazynierów chwialił się ze dostał nawet ocenę 4.8 a tak naprawdę to chyba za (usunięte przez administratora) lecenie bo na tej brygadzie to te (usunięte przez administratora) wiecznie siedzą na kantynie i w (usunięte przez administratora) lecą ! Najlepszy jest ten siwy on to nawet potrafi spać w dzień ????

@Roberto

Nie od dziś wiadomo że te pseudo oceny są nic nie warte,często osoby na tym samym dziale wykonujące tą samą pracę i mające te same umiejętności otrzymują różne oceny tylko dla tego że jeden jest kolegą czerwonego a drugi nie,ot cała prawda o tych ocenach.

@Ania

Dokładnie, u nas to konfidenci mają wysokie oceny plus sztucznie job matrix na3/4 gdzie nigdy nie robił na maszynie, a nam wmawiają ze słabe oceny bo nie jesteśmy na wszystkim wyszkoleni:) nikt tego nie pilnuje, Kojo to mrzonka. Jego główny cel to fikcyjne zasługi swoich kolegów i celowe podziały wśród pracowników.

Uczeń
@Kokosowe

Oceny to są w szkole...tutaj to jest cyrk "ocenowy". Całe kojo jest tylko po to, żeby wszystko zwalić na kojo. Nikt nie powie jest Was, za dużo tylko no niestety słabe kojo, nie masz umowy. Nie wiedzą co zrobić, z osobami które pracują, w firmie 15 lat...młodzi mają natomiast słabe kojo..no tylko w szkole zostajesz, w tej samej klasie rok dłużej....a tutaj no coż

@Uczeń

Młody stażem nie potrzebuje ocen bo stawka minimalna wyskoczy w górę że jego oceny 4,15 nawet na nic się zdadzą.

Belfra obserwator
@Uczeń

Od 16 lat jadę na minimum tego co się wymaga. I jak patrzę na tych co pracują za dwóch a mają takie same oceny, to co mam myśleć ? Uprzedzę fakt, nie jestem ziomkiem czerwonego.

Kubek
@Roberto

Taki urok tych śmiesznych ocen. Jak czerwony wpisze tak będzie. I to nie jest wina operatora czy siedzi czy (usunięte przez administratora) za dwóch. Oceny to (usunięte przez administratora) zrozumcie to wreszcie

Żona pracownika NGK

Mój mąż pracuje w firmie 10 lat i było super: 3 zmiany, praca po 8h, weekend dla RODZINY, kto chciał szedł na nadhodziny...... Niestety od stycznia 2019 firma się stacza: *SYSTEM 12H... PÓŁ MIESIĄCA W PRACY LUB SYPIALNI ŻEBY ODESPAĆ *BRAK WEEKENDÓW DLA RODZIN *ZWALNIAJĄ SIĘ PRACOWNICY Z DŁUGIM STAŻEM *CZERWONI PROSZĄ O DEGRADACJE LUB SIĘ ZWALNIAJĄ Chcialam się spytać czy zarząd tego nie widzi, czy ważniejsze są finanse w waszych portfelach WASZA ELITA LIZUSÓW PRZENIOSŁA SIĘ DO DĄBROWY DAJCIE W GLIWICACH ŻYĆ RODZINĄ I WRÓCIE DO STAREGO SYSTEMU I ZARZARZANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pracownik zmeczony+flustracja=rozpad firmy

@Żona pracownika NGK

Prawda jest taka, że zarząd najprawdopodobniej już widzi koniec firmy. W elektrycznych autach nie są potrzebne DPF-y.

jokero
@Andrzej

Dokładnie ''Zbliża się ku końcowi''chyba że przerzucą się na produkcje karmy dla psów

Boss

Widać nie zrozumiałaś...KORPORACJI.

CZ.
@Żona pracownika NGK

Sama smutna prawda. Mało tego, dochodzą jeszcze nieodpowiednie osoby na stanowiskach, które nie szanują pracowników, demotywując do pracy i odbierające resztki dobrego samopoczucia w tym miejscu. Niestety są popierane przez górę, żeby tylko słupki się zgadzały, wiec robią co chcą. Zjawiska gnębienia pracowników są coraz częstsze,a przy próbie rozwiązania problemu, spotykają się z murem. Zarząd szybciutko udowadnia gdzie jest miejsce operatora. Po 14 latach pracy, smutne to, ze tylko taka opinia przychodzi mi do głowy :(((((

@Żona pracownika NGK

Tak praca po 12 godzin na produkcji to rzeźnia!!!!

Satanoto
@Żona pracownika NGK

Niech masz się zwolni, przecież jest mnóstwo firm, po co narzekać? Nikt go tam nie trzyma siła. Może mu teraz tak wygodniej, bo nie musi spędzać czasu z taka (usunięte przez administratora) która porze na forum jego pracy, jak tak dbasz o niego to umów się w jego imieniu z zarządem i powiedz im jacy są beeeeee

Ramzes
@Żona pracownika NGK

Ale bzdury i utarte slogany nie majace potwierdzenia w rzeczywistosci. 1) "Pół miesiąca" - no wlasnie - pracujesz tylko pol miesiaca, srednio 14-15 dni w miesiacu. A to, ze lubisz gnic w lozku - twoja sprawa. Wielu wykorzystuje ten czas na ogarniecie prywatnych spraw (ktore w 3 zmianowym systemie byly ciezkie do ogarniecia), do realizowania swoich pasji, hobby, ma mniej dojazdow do pracy o okolo 5-6 (a to tydzien dojazdow mniej niz w systemie 3 zmianowym - jesli ktos ma daleko - jest to b. duza oszczednosc) 2) Jak to brak weekendów? Masz przeciez 2 weekendy wolne. Dodatkowo system pracy wyglada tak, ze co drugi tydzien pracujesz tylko 2 dni w tygodniu. Zle? 3) Nie slyszalem o tych masowych zwolnieniach ani degradacjach czerwonych, a pracuje troche dluzej niz Twoj mąz. No i na koniec - nikt na sile nie trzyma Cie w NGK.

Thomas
@Żona pracownika NGK

To może ja też odpowiem na ten stek bzdur: * jeśli odsypiasz dwudniowy tydzień pracy - to współczuje. Musisz być niezłą, leniwą krową, z całym szacunkiem dla krów. * kłamstwo - weekendów masz wolne dwa (lub 3 w zależności od tego ile ich jest w danym miesiącu) - co drugi tydzień * banialuki - nie było żadnych zwolnień pracowników z długim stażem - Ci wlaśnie zostali bo gdzie by poszli za lepszą stawkę na start? * bdura taka sama jak powyżej - szkoda komentarza * oczywiście, że zarząd analizował powyższe możliwości, jednak w pierwszej kolejności interesuje i ICH portfel a nie twoj. To jest prywatna firma a nie instytucja charytatywna wiec myślę, ze nie wymaga to specjalnego komentarza z mojej strony. * rozpad firmy? Ty tak serio? DPF'y mają uruchamiać pierwszą halę a NOxy nie mogą przerobić takiej ilości zamówień jaką dostały. Jakoś nie zanosi się na rozpad firmy. Cos do złego jasnowidza chadzasz.

Pantera
@Thomas

Jeśli uważasz że nie ma co odsypiać po dwóch dniach pracy to widocznie sam nic nie robisz. Weekend co drugi spędzamy w pracy zamiast z rodziną. Zakaz handlu w niedzielę jest ale my musimy pracować co druga. 24 czasem 32 godziny pracy w niedzielę w miesiącu . Nic dodać nic ująć.

Koleżanka
@Ramzes

Co za brednie. Pół miesiąca pracy? Serio ? Może od razu zrób 172 godziny . Cały tydzień za jednym zamachem bez snu i życia z rodziną wtedy będziesz miał trzy tygodnie wolnego. Fajnie???

Niebieski
@Thomas

Pracujesz po 8 godzin wiec nie zabieraj głosu przyjdź popracować na linii pokaż jaki to jesteś dobry masz stałe godziny pracy więc nie wiesz jak na zdrowie wpływa ten zachwalany przez ciebie 12 godzinny system pracy policz ile godzin jestesmy aktuwni wraz z dojazdami i dom też mamy obowiązki jeżeli we dwoje pracujemy i mamy dzieci (usunięte przez administratora)

Tomek D
@Żona pracownika NGK

To uważaj co gafasz bo potem zniszczą Ci opinie za plecami. Dowiedziałem się ostatnio od jednego z pracodawców że dostałem bardzo zła opinie. Sam się zwoliniłem. Zawsze byłem w pracy na czas żadnych bumeli itp. Norma zawsze zrobiona. Zwoliniłem się bo mój brygadzista mnie nie lubił bo ponoć bylem zarobionym synkiem od rodziców. Nigdy nic złego nie zrobiłem nikomu. Nie mogłem znieść presji kogoś kto mnie nienawidził nie wiem za co ? Zawiść straszna. I tetaz jeszcze sobie dzwonią i pomawiaja człowieka. Trzeba będzie znaleźć więcej dowodów i dobrego adwokata. I odzyskać dobre imię. Przestrzegam przed tą firmą !!

@Żona pracownika NGK

To niech się zwolni a nie marudzisz ze zle

Mareczek
@Żona pracownika NGK

A co ty byś chciała robić po 8 godz i oczekiwać kokosuw w tych czasach czeba (usunięte przez administratora) ile ludzi pracuje po 12 godz i nic nie gada ja pracuje czasami po 14 przez cały miesiąc i nie narzekam jestem zadowolony kasa wszystko się zgadza widzę że jesteś kobietą co by chciała coś za nic niestety tak nie jest za robotę się weź moja żona też pracuje po 10 godz ale czegoś się dobrobilismy się leniu

Pioter
@Żona pracownika NGK

To się zwolnij, może w końcu docenisz praca. Zakład w cholere robi dla ludzie a ludzie i tak jak bydło zero szacuku. Powinni was zacząć troszkę gnoic aby naucz pracy bo wielu ludzi po za ngk nie widziało innej pracy i nie wie jak jest naprawdę w dziad firmach

Janek
@Pioter

O ludzie z biur się odzywają jaka to firma jest super, najlepsza itp. zapraszam was na produkcję na 12 godzin w 5-dniowym tygodniu pracy ciekawe jak szybko nóżki zmiękną. A prawda jest taka że robią to nie dla ludzi tylko dla siebie, zamówienia są duże a problemy z obsada też są a nowi pracownicy nie walą drzwiami i oknami więc odpowiedzcie sobie sami czy robią to dla ludzi czy dla siebie

Biurewka
@Janek

To dlaczego nie pójdziesz pracować do biura jeżeli jest tam tak super i biurowi są panami w tej firmie? Hmmm.... może się nie nadajesz do niczego innego tylko (usunięte przez administratora) przez 12h?

nox
@Andrzej

o co się martwisz? Noxy od dawna utrzymują firmę. Jak oni padną to wszystko padnie.

Obserwator
@Satanoto

Zgadzam się z Panią.. od tego jest te forum z tytułem opinii o firmach. Ktoś to wymyślił i gdyby były same dobre opinie to forum nie miałoby sensu. A opiniodawcą jest osoba zewnętrzna która również odnosi się do pracowników którzy mają rodziny. NGK ? Oczywiście to nie jest ostatnia najlepsza rzecz która się w życiu trafiła, można zmienić pracę, ale by ją ocenić trzeba mieć z nią relacje.

dąbrowianka
@Mareczek

słownik na cito

PSN

Naucz się pisać

Sly
@Żona pracownika NGK

Trudno się nie zgodzić, skoro firmę tworzą ludzie pracownicy, gdyż na ich barkach spoczywa czy prezes będzie mógł wystawić fakturę. Mielenie łozorem a zasuwanie na hali to 2 różne sprawy

MacroLover
@Żona pracownika NGK

z flustrowany to jest chyba słownik jak to czyta

Takisobie

Zgadzam się z Tym wpełni. Czemu bo tam pracuje

Elżbieta
@Żona pracownika NGK

A ja się nie zgadzam ! Mój mąż jak pracował po 8 h,to codziennie go w domu nie było ok 10 h ( trzeba liczyć czas dojazdu do pracy) Teraz jest 2 dni w pracy - 3 dni w domu lub na odwrót . Dużo więcej jesteśmy w stanie zrobić i pozałatwiać niż w poprzednim trybie pracy . Jesteśmy mega zadowoleni tym trybem pracy inie wyobrażamy sobie wrócić do poprzedniego.

Pracownik produkcji
@Żona pracownika NGK

Co Wam dają tę cholerne wolne weekendy - w urzędzie czy innych instytucjach nic nie załatwisz, zakupy tylko w sobotę ale też na szybko a niedziela jak jest (usunięte przez administratora) pogoda to w domu. Faktycznie same plusy z tych 8h od on. - pt.

Gocha
@Żona pracownika NGK

Każdy ma prawo do godnego życia. Zatem, każdy uczciwy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom warunki nie tylko do wydajnej pracy ale i do należytego wypoczynku pro rodzinnego.

Załatwiacz
@Pracownik produkcji

A ja nie wiem co wy macie z tym wiecznym ,,załatwianiem". Człowiek coś załatwić potrzebuje zaledwie kilka razy w roku (w zeszłym ani razu nie byłem w urzędzie) Wiecie że prawie wszystko można załatwić przez internet czy do was nie dotarł jeszcze? A jak nie wiesz dlaczego wolne weekendy są cenne to współczuję. Podpowiem że wtedy dzieci nie chodzą do szkoły i można z nimi spędzić czas

Witam ile można zarobić w zakładzie w Gliwicach na początek chodzi mi o pracę na produkcji podstaw + ewentualnie premia ? Z góry dzięki

Alfa und Omega
@Adam

3700 - 3800 bez zetek na start.

Acp
@Alfa und Omega

Jeśli nie masz 26 lat to owszem....

SzyR.
@Alfa und Omega

Nie ma takiej opcji trochę ponad 3k aktualnie dostaje bez nadgodzin.

Nkg

Czy to prawda że będzie spór zbiorowy związków i ngk? Czy APT to też dotyczy?

Pracownik NGK
@Nkg

Nic nie wiadomo na ten temat. Słaby przepływ informacji jest między związkami, a pracownikami.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 494 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.