NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Coski

Brawo Kontra. Wygraliście sprawę. Kierownik do zwolnienia. Brawo

NWM
@Coski

O co chodzi?

noxowiec

co tam się dzieje na starych noxach na inspekcji?

noxik
@noxowiec

co, co, co?

Skylight

Jeśli nie chcesz widywac rodziny ,lubisz jeść w pośpiechu żarcie z mikrofali oraz nie masz ambicji żeby walczyć o swoje marzenia przyjmij się do NGK ceramics tam szybko wysoki target zrobi Ciebie niedosypiajacego robocika ,któremu zależy tylko pensji i premi

Niebieski

Zamiast analizować place winnych zakładach przealizujcie ceny w sklepach zarządzie!!!!!!!!!

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Yoga

Będzie joga w NGK. Po co to komu?

Assembling

Czy jest ktoś komu kończyła się umowa i dostał ta na stałe obojętnie jaki dział ?

Ksg
@Assembling

Ja dostałem od stycznia dąbrowa... takie było ultimatum , pracuje na p4

...
@Assembling

Większość osób ma umowy do stycznia kwietnia i okolice września. Także wtedy pytaj. Często jest tak że ultimatum to praca w fabryce Dąbrowie.

Słoniu
@...

Nie przyłaźcie do dabrowy, siedzcie sobie w gliwicach prosze

Kgb
@Słoniu

No bo do Dąbrowy przeszli same lesery którzy liczyli na czerwone koszulki

Operator Assembling

Panie K S (usunięte przez administratora)wiemy ze Pan czyta te opinie wiec chciałbym zapytać jak to jest ze nowa pani liniowa która została wybrana na brygadę D po dwóch dniach przepracowanych chciała zrezygnować czyżby steryd nie przygotował jej na taki natłok pracy? Nie dziwi Pana to że ta sama osoba chce/chciała zrezygnować z drugiego stanowiska w przeciągu miesiąca? Mam nadzieje że przy kolejnych awansach pod uwagę będzie brana przede wszystkim wiedza. Pozdrawiam

Ztrolowany
@Operator Assembling

Haha serio już chciała zrezygnować?

Juchu
@Operator Assembling

Widocznie wie gdzie jest jej miejsce na linii i na siłę nie zmuszajcie jej skoro wie że się nie nadaje

Nox
@Juchu

A kto ją zmusza na siłę ?(usunięte przez administratora)

Byle do końca
@Nox

Ta cała zmiana D jest dziwna jeżeli chodzi o + nic nie umieją ale dobrze bajerują kierownictwo. Do tego wrodzona umiejętność do mówienia nie prawdy, i mamy idealnego +

I.T
@Byle do końca

Zwolnić dziada dla przykładu firma będzie miała same zyski awansuje innego za niższą stawkę

Maly luj
@I.T

Zwalaniają to sie ludzie i to Ci co mają umowy na stale. Nie oszukujmy sie ngk juz nie bedzie dobrym i rzetelnym pracodawcą

Nox Pani
@Byle do końca

Awansowanie kolejnej nic nie wiedzącej osoby na dziale poprawi sytuacje... to kpina

hera
@Nox Pani

Noxy od początku były jednym wielkim nieporozumieniem, jeden synek co ledwo się przyjął od razu czerwonym został, czemu? do dzis nikt nie wie...... ale co tam na pewno sie nadawal na to stanowisko, szkoda ze na nie nie zapracowal.

Dzień dobry. Rozważam zatrudnienie się w tej firmie. Czy ktoś tak normalnie po ludzku mógłby powiedzieć mi coś odnośnie pracy tj. Grafik(z jednego źródła mi wiadomo, ze chodzi sie 5 dni w tygodniu, później 2 dni i tak samo z nockami, lub teraz tylko w tygodniu bez weekendów? Prosiłbym o upewnienie mnie w tym) oraz odnośnie wypłat. Ile średnio miesięcznie można sie spodziewać po tych 15 dniach roboczych? Pozdrawia

Julian
@Zainteresowany

Powiem Ci tak jeśli masz rodzinę na utrzymaniu, chcesz mieć pracę pewną i stałą to lepiej poszukaj gdzie indziej. Tutaj się ino zawiedziesz, popracujesz trochę a w ostatni dzień miesiąca trwania umowy, podziękują Ci za współpracę. Szkoda tracić czas.

Oko
@Zainteresowany

Dwa tydodnie nocek 19-7 i dwa tydodnie 7-19.jak robisz 5 dni to masz środę i czwartek wolne a jak 2 dni to odwrotnie. Wychodzi ci co drugi tydzień weekend w pracy i święta też w pracy. Przyjmują do pracy na miejsca tych którym mieli dać umowy na stałe więc jak widać tu nie ma szans na stałe zatrudnienie .

PO
@Oko

Nie przedłużają umów tylko tym co zamiast pracować siedzą na L4.Będziesz normalnie pracował to o przedłużenie i umowę na stałę nie masz co się martwić.

Julian
@PO

Wiesz w takie bajki to nikt już chyba nie wierzy. Jak będą zamówienia to Ci przedłuża do czasu kiedy nie będą musieli Ci dać umowę na stałe- wtedy do zwolnienia, chyba, że zawalisz to prędzej się ciebie pozbędą.

Oko
@PO

To dziwne bo znam osobę co nie była na l4 i nie przedłużyli mu umowy. I to nie była osoba która siedział większość zmiany na kawie i fajkach. Problem w tym że czerwoni mają w (usunięte przez administratora) Większość pracowników i zaniżają im oceny żeby ich pupilki miały większe oceny. Możesz być dobrym pracownikiem ale będziesz miał za niska średnia i ci nie przedłuża umowy.

Ussu
@PO

Tu sie mylisz bo znam osobę która byla bez L4 3dni przed końcem umowy sie dowiedzial ze nowej umowy nie bedzie

Szczera prawda-->Twoja decyzja
@Oko

1.Prawda. Od lat tak tu jest. Możesz mieć studia, możesz być nie wiem jak mądry. A trafisz na (usunięte przez administratora)kolorowego RED T-shit.. to Ci zrobi pod górkę czyt. zaniży oceny, swoje dopowie kierownikowi i żegnaj Panie... 2.Tymczasowi pracownicy czyt. bez umów na czas nieokreślony mają (usunięte przez administratora).chane. Nawet nie planuj nic do przodu ( do ok 4lat) bo możesz się bardzo zdziwić. Temat opisywany nieprzedlużaniem umów. Ładnie brzmi w ich ustach, "... my nie zwalniamy, tylko umowa się skończyła..." Kto kogo tu za (usunięte przez administratora) robi..?? Kiedyś by to przeszło.Ale dzisiaj ta firma jest trzeciorzędnym pracodawcą. Jeśli pasuje Wam system 12h i ryzyko utraty pracy do ok 4lat to drzwi są otwarte. (bardziej chyba dla młodych ok 20lat, 1sza praca. Przyjdą, porabią rok, dwa ewentualnie ciuln...ą tymi kamieniami i wrócą na garnuszek do mamy) Dla osób ustatkowanych z rodzinami, dziećmi szukających stabilizacji życiowo-finansowej i spokojem ducha że jutro będzie praca - ODRADZAM. A teraz to dopiero się dzieje w firmie. Nie ma miesiąca aby nie było jakiś zwolnień, aż dziw bierze że i przyjęć... (zwolnią tego co ma dostać JUŻ umowę na czas nieokreślony na rzecz nowego do dorobi 4lat = żegnamy...) Rzucanie (najczęściej) niewygodnych pracownikowi po innych działach = tam wtedy jesteś "nowy" i przy kolejnej okazji będziesz 1szy do przenosin na kolejny dział jako zakała... Czasami będziesz musiał nagle zmienić zmianę i szlag trafia Twój dojazd (jeśli jeździsz z kimś autem) nie mówiąc już jak masz małe dzieci i wszystko ustawione z żoną ze zmianami.

Master
@Szczera prawda-->Twoja decyzja

Dokładnie. Nie możesz mieć swojego zdania, nie możesz być osoba myślącą. Oceny to kpina, na 1 dziale rozstrzał z średnia na 2 bieguny a każdy robi to samo.

Urlop

Wiadomo co z urlopami w przyszłym roku, tzn słyszałem że trzeba stary urlop do lutego wybrać, prawda czy plotki?

Sedzia
@Urlop

Plotki, w prawie narazie żadnych zmian.

Stary Wyga
@Sedzia

Plotki plotkami, ale firma, czyt. Przełożony jak będzie chciał to Cię wywali na urlop bez zbędnego gadania, nawet w Styczniu. Stary urlop niby twój, z możliwością wykorzystania do końca września, ale pracodawca w każdym momencie może Cię wysłać na urlop i wtedy już go nie masz. W tej firmie już bywały takie cuda, że ludzie byli wysyłani wcześniej, mimo, że nie chcieli, ba nawet zdarzało się, że nie mogłeś go wykorzystać wcześniej, bo nie było kim pracować ????????????????????????

Sędzia
@Stary Wyga

Jeśli ktoś się dał to tracił urlop, słyszałem że standard na LSH ludzie o 3 do domu wysyłani :/

Stary Wyga
@Sędzia

Na LSH nie ma tego problemu:) bo tam produkcja jest. Jedynie Forming GPF tak miewał. Tera na jednej linii jest Meksyk wiec o wyjścia o 3 nie ma mowy.

Oxy

Tyle tu czytam o nieprzedłużeniu umów szczególnie tych co mają być na czas nieokreślony ,czy może są tu ludzie którzy taką umowę w ostatnim czasie dostali?

Mroczny imperator odbytów

Na święta 1000zl premii świątecznej. Do tego zarząd przyzna 2000 zł premii specjalnej

Ludwik

Proszę Cię chłopie, standard 1000 zł jak już będzie

Enrike Inglesjas
@Mroczny imperator odbytów

Zapomniales dodac, ze te 2 tys to do podzialu na wszystkich pracujacych w NGK.

P Jajo
@Mroczny imperator odbytów

Drodzy pracownicy, firma aktualnie nie dysponuje funduszami by móc przyznać każdemu z was premię świąteczna. W związku z tym zdecydowaliśmy iż w tym roku premia zostanie przyznana jedynie pracowniką biurowym. Dziękujemy wam za wsparcie oraz zrozumienie w tych trudnych dla firmy czasach oraz życzymy wesołych świat

Piecuch
@P Jajo

W ramach pociesze ja i rekompensaty, dostaniecie od nas po kawałku pizzy na trzech. Pozdrawiamy Wasz kochany zarząd

@Mroczny imperator odbytów

Myślę że chociaż tu się nie zbłaźnią i dadzą tyle co w tamtym roku.

Proboszcz

Stawiam na remis 1000 premia świąteczna x 1000 premia specjalna

Sid

Witajcie. Wiadomo co z Sidem z Lsh? Bo podobno ktoś w końcu ruszył temat ile ludzi przez niego ma nieprzyjemności.

Imperator
@Sid

Rozwiń temat jakie nieprzyjemności

Sid
@Imperator

Ludzie się zwalniają

Sznycel
@Sid

A to o tego chodzi z gospodarki zmiana C ?

Lord Wader
@Sznycel

Dokładnie.

Ktosik

Witam, Może ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z pracownikami formingu którzy sądzili się z kierownictwem? I wiadomo coś jeśli chodzi o system pracy, podobno chodzą słuchy że może się zmienić?

Kkk
@Ktosik

Chyba jakieś zwykłe plotki z tą zmiana systemu pracy...

Ostatnie pożegnanie

Wszystkim znajomym którzy wzięli dziś udział w pożegnaniu Zosi dziękuję za przybycie na tą przykrą uroczystość.Dziewczynom które dostały godzinę wolnego żeby móc pożegnać wieloletnią przyjaciółkę.Dzis utwierdzono mnie że jesteśmy dla naszych managerów czerwonych kierowników tylko kolejnymi nr.w tym zakładzie.Niech się przyzna ten który wysłał pocztą do śmiertelnie chorej koleżanki wypowiedzenie? Jak Wam nie wstyd?My którzy poświęciliśmy swoją młodość zdrowie i czas żeby to działało? Teraz gdy potrzebujemy wsparcia Wy robicie takie rzeczy? WSTYD,WSTYD MI ZA WAS.czekajcie kolejne chorowite NR.na list w skrzynce.Nie pozdrawiam,a rodzinie wyrazy współczucia ????Żegnaj Zosiu❤️

Anty

Nasza kochana prorodzinna firma.Widac że można na was zawsze liczyć jesteście pierwsi żeby wbić gwóźdź do trumny.

Assembling
@Ostatnie pożegnanie

Jak to kto? Lenek przy aprobacie Rymara.

ANKA

29 OSOB ZOSTANIE ZWOLNIONYCH, TA IMA ZBANKRUTOWALA, UKRAINY ZOSTAJA DO KONCA 2023.

Yogi
@ANKA

Przecież firma nie zwalnia tylko nie przedłuża umów. Przy takim podejściu do pracowników sami się zwolnimy. Każdy kto może już szuka innej pracy.

anka

masz szanse swojej rodzinie zafundowac biede, bo inflacja 18% dotyczy wszyskich, dziewczyny nie czekajcie tylko pozew o rozwod, niech pajace bula alimenty,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Piece

Firma nie jest zła jak chce sie pracowac. A tylko dzieciaki narzekaja. sa nadgodziny itp. Ale po co az 3 zmianowych na piecach onni tak siedzia i nic nie robia. wystarczy jeden i tak sobie poradzi..

Wotan
@Piece

Ludzie czy wy macie jobla z tymi nadgodzinami.Super firma bo są nadgodziny haha śmiechu warte.Moze do benefitow NGK wpisać NADGODZINY.Jak by firma dobrze płaciła to ludzie by w domu siedzieli z rodziną a nie dymali nadgodziny.Przez idiotów którzy chodzą na nadgodziny płace w tej firmie są jakie sa.

Pp
@Wotan

Nawet jakby firma dobrze płaciła to ludzie i tak by chodzili na nadgodziny by mieć jeszcze więcej hajsu ;)

TakiTam

Czytam niektóre wpisy i nie wierze.. Jeśli jest tak źle i tragicznie to magazyn Lidla lub Koreańczyk czekają za płotem. Wszak nic was tu nie trzyma. Jeśli wam nie po drodze z NGK to przecież droga wolna, są inne firmy. Chyba, że jednak tam jest gorzej.. Płaca niższa.. brak podwyżek.. brak premii.. brak dojazdu.. Hm..

Zeus
@TakiTam

Jak ci się podoba (usunięte przez administratora) to tyraj przez takich jak ty to nigdy lepiej nie bedzie wiecznie zadowoleni

Operator

I jak tam Związki,co tam wywalczyłyście???? "Kamieniarzu",zrobiłeś zagranie pod publiczkę... Dobrze wiedziałeś,że nic nie osiągniesz,ale "propaganda" sukcesu została wrzucona na bęben. Piszesz o pozewie zbiorowym... Pamiętam...Kiedyś,taki był... Tzn...Wy Związkowcy,znowu będziecie znowu chodzić w opaskach,na znak protestu???? Jesteście poprostu żenujący...

Operator
@Operator

Przepraszamza błąd, pozwie*

Szczery….
@Operator

Związkom jakby na czym kolejek zależało a nie tylko na ich ciepłym krzesełku to napisali by pismo w którym opisali by wszystko co dzieje się w Ngk przetłumaczyli by na japoński i wręczyli by to pismo własnoręcznie Japończykowi na jednym z wielu audytów na które przyjeżdżają ale po co lepiej bić pianę napisać do zarządu pismo żeby nie było że nic nie robią a odpowiedz i tak jest z góry już znana te związki to śmiech na sali….

Maniek

Witam czy praca jest ciężka słyszałem że robi się po 12h i jakie są średnio zarobki

Śpioch
@Maniek

Daj sobie spokój z tą firmą gdzie kolejek nie pójdziesz to dostaniesz większą stawkę i 8 godz.a nie 12 jak (usunięte przez administratora)

AlBundy

Jakieś odpowiedzi ze strony zarządu dotyczące pisma kontry czy dalej cisza?

Poinformowany
@AlBundy

Podobno wszystko zostało odrzucone

Ser z napleta
@Poinformowany

Jak to wygladalo: kontra: macie nam dać to i to, ma być tak i tak. Jak nie spełnicie naszych żądań rozpoczniemy strajk. zarzad: ok, strajkujcie kontra: /surprised picachu meme/ Także tego.

Egzorcysta

Wszyscy powinniśmy wyjść przed halę razem z czerwonymi wszystkie biznesy o jednej porze i nic nam nie zrobią trzeba się im w końcu postawić (usunięte przez administratora) z zarządu się bawią dobrze naszym kosztem czas to skończyć

Janek wstawaj @@@łeś się
@Egzorcysta

razem z kim? z czerwonymi? człowieku oni na swoich stanowiskach nigdy by nie wyszli żeby tylko ciepłej posadki nie stracić. Jedynie mogli by wyjść liniowi, i to też nie wszyscy, bo Ci co są pupilkami by zostali przy boku czerwonych. Prawda jest taka ze nie bedzie zadnego strajku, i każdy o tym wie.

Janek złotówa
@Janek wstawaj @@@łeś się

Bo czerwoni to miekkie fajfusy NGK dla tych idiotów to świętość nietykalna

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 494 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.