NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy Państwo!

Z uwagi na pojawiające się komentarze skupiające się na konkretnych osobach, przypominamy i apelujemy o wyrażanie opinii na temat firmy oraz warunków pracy, zgodnie z celem przeznaczenia niniejszego serwisu, niezmiennie w sposób kulturalny i zastosowaniem się do obowiązujących przepisów prawa.

Zaznaczamy, iż wolność słowa ma swoje ograniczenia - nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności, a także do ujawniania informacji dotyczących konkretnych osób bez ich wiedzy i zgody. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Zwracamy również uwagę na obowiązujące nas wszystkich przepisy o ochronie danych osobowych. Komentarze łamiące prawo lub też będące niezgodne ze stanem faktycznym, będą usuwane przez administratora serwisu, a osoby naruszające dobra osobiste mogą zostać  pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

NGK Ceramics Polska nie będzie akceptować i dawać przyzwolenia na komentarze obraźliwe lub krzywdzące osoby trzecie.

Z poważaniem,
NGK Ceramics Polska
okok

Szkoda, że potraficie tylko straszyć i ustawiać po kątach zwykłych pracowników, a nie weźmiecie się za czerwonych np na P5, którzy robią sobie przerwę kilka razy 30-60 minutowe. Kolesiostwo, nepotryzm i sztuczne wartości to fundament tej firmy

Nowy pracownik Nowy wpis

Witam od Czerwca mam zacząć pracę na dziale P-0 , jakie macie zdanie o tym dziale. Na kogo lepiej uważać. W z kim można poprostu pogadać dowiedzieć się więcej . Ps nie wiem na jaką zmianę trafię. Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

P10 Nowy wpis
@Nowy pracownik

Ale gdzie w Gliwicach czy Dąbrowie

Tyy

Nie polecam zmiany D sekcja P5 omijajcie szerokimi łukiem, gdy dowiecie się że was tam przydzielono to lepiej odpuścić i iść do SK

@Tyy

Właśnie jestem po rozmowie i mam trafić na ten dział? Możesz mi powiedzieć dlaczego nie warto tam iść? To ciężki dział?

Blabla Nowy wpis
@Tyy

Popieram. Na zmianie D jest spore kolesiostwo i nieudolność czerwonych na obu halach. Jak myślisz czemu jest tak tak duża rotacja? Ja się zwolniłem i się cieszę, że już mnie tam nie ma

Wielki Ł

P6 hala B istne pośmiewisko dla całego zakładu.Targety najważniejsze,traktowanie pracowników jak śmieci,pyskowanie do operatorów.Nikt nie chce na tą zamianę przychodzić na nadgodziny przez czerwonych. Nie pomagają liczyć kompletów tak jak na innych zmianach,nie owijają palet, śmieją się zza biurka z operatorów.Czerwona chołota karze wszystkich za najmniejsze przewinienie uwaloną oceną,notatkami.

Buldoggg Nowy wpis
@Wielki Ł

A o jakiej zmianie mowa?

Xdawdix

P6 hala A zmiana B: Jedna wielka tragedia czerwoni dramat (usunięte przez administratora) i teraz się mszczą na pracownikach, uważają się za nie wiadomo kogo czasami mam wrażenie jakby myśleli że są kierownikami a są jedynie zwykłymi liniowymi .Najgorsze jest to jak traktują nas zwykłych operatorów odnoszą się do nas z wyższością i mają nas za (usunięte przez administratora)przykładem na to może być sytuacja podczas jednej z awarii maszyn gdzie czerwony zamiast przyjść z filtrem i wbić go na ponowna to po prostu przyszedł i kazał nam przyjść po niego żebyśmy to my to zrobili bo mu się nie chciało zrobić kilku kroków więcej bo chciał się popisać przed swoimi innymi kolegami w czerwonych koszulkach kim to on nie, kolejna sytuacja była taka że pomimo wyniku +50 na najwyższym targecie miał czelność podejść do nas i powiedzieć że się "opierdalamy" albo na przykład jak jesteśmy na plusie i bierzemy bilety z drugiej hali to wysyłają nas po nie co skutkuje tym że na lini z 4 osób robią się 3 i nie miałem bym nic przeciwko gdyby w tym czasie musieli wypełnić jakieś ważne dokumenty albo zrobić co kolwiek ważnego ale nie oni w tym samym czasie siedzą na kantynie popijając herbatę i jedząc popcorn i ogólnie dużo więcej jest przykładów traktowania nas jak (usunięte przez administratora) najgorsze jest to że nasz zmianowy ma to gdzieś pomimo tego że zawsze mówi że jak mamy jakiś problem to żebyśmy się do niego zgłaszali tylko szkoda że jak mu o czymś mówimy to słyszy się “że co ja mogę zrobić” itp, nawet jeśli by zareagował to zaraz by się zaczęli liniowi na nas mścić. Jednak co mnie najbardziej śmieszy to jak na przykład jeden czerwony z jednego końca hali i drugi z drugiego ścigają się o wygodniejszy fotel przy biurku gdzie sami mówią nam że to nie jest przedszkole jak np. jesteśmy za głośno. Jedyne co mogę powiedzieć to dramat,szkoda słów na to co tam się dzieje, no i tak jak już pisałem dla mnie to jest chore jak zwracają się do pracowników zwykle chamstwo i prostactwo jedyne co to siedzą za biurkiem i nic nie robią tylko sie z nas śmieją i patrzą jak nas ino wykorzystać żeby nic nie robić.

Jsnebrfusjwjsjfuw
@Xdawdix

@Pracodawca Całkowicie się z tym zgadzam i potwierdzam.. znudzeni "pracą" a i tak w niczym nie pomagają. Królowie P6.. na nockach praca im się dłuży ale i tak wolą chodzić po całym zakładzie czy przesiadywać na kantynie drzemiąc albo patrzeć w telefon bez końca.. jak już się ich o coś poprosi to z łaską i ciężkim sercem opuszczają kantynę czy swój fotel.. Jaka tu oszczędność. Zapisywać ludzi na nadgodziny gdzie 4/5 czerwonych nie potrafi znaleźć swojego miejsca. Nawet do toalety razem chodzą jak panny na dyskotece byle tylko nie być na dziale i udawać że coś się robi. Człowiek nawet urlopu nie może dostać bo korona z głowy spadnie jak taki czerwony by musiał jeden dzień na linii popracować. Kaizen oszczędnościowy.. by na każdej linii pracował jeden liniowy. My jak w w 4 pracujemy jest ok.. jak zabierają jednego operatora i zostajemy w 3 też musimy sobie radzić.. więc jak liniowy by pracował na linii jako 4 operator i w międzyczasie załatwiał swoje obowiązki to by przy okazji widział jak pracuje linia , był na bieżąco z wadami , alarmami.. a tak linia jest w całości ogarnięta przez operatorów.. czerwoni nawet nie podchodzą zapytać czy czegoś nie potrzeba.. są dwie główne zasady.. byśmy radzili sobie sami i żeby był target.

Koleś z pieca.

Pracuje już trochę w tej firmie praca jak każda inna i jak każda firma ma swoich pracowników w (usunięte przez administratora) a to co mówili na rozmowie o pracę to bzdura. Praca jest tu ciężka, zapylenie i hałas na zakładzie bardzo duży w niektórych miejscach temperatura siega powyżej 30⁰. Pójdziesz na L4 zabierają ci cała premie i dostajesz gołą wypłatę i to jeśli masz umowę na czas nieokreślony bo jesli na czas określony to mozesz wziąść maksymalnie 4 dni L4 na rok jesli weźmiesz piaty to juz kolejnej umowy nie dostaniesz, inaczej NGK zwalnia za branie L4, polityka jest taka nie ważne jak się czujesz masz być w pracy albo cie ukarzemy zabieracja dodatki lub zwolnimy. Jeśli pójdziesz na urlop rodzicielski czy weźmiesz wolne na "siłę wyższą" też tracisz dodatki. Jako że pracuje się tu po 12 godzin to chcąc wziąść jeden dzień urlopu zabierają ci półtora dnia, czyli biorąca dwa dni urlopu tracisz trzy dni urlopu z puli 26 dni. Jeśli palisz papierosy to żeby zapalić musisz opuścić teren zakładu, wyjść za bramę czyli jeśli chcesz zapalić to nie jesz bo na obie rzeczy czasu ci nie starczy. Jeśli jesteś kolesiem kierownika linii czy zmiany to masz dobrze jeśli nie to lepiej szukaj innej pracy. Ogólnie zwykły pracownik jest tu bardzo źle traktowany, nikt się z nim nie liczy. Zarobkowo to podobnie jak w innych zakładach.

Anty japan

To japoński (usunięte przez administratora) mają zasady panujące w japoni nadz (usunięte przez administratora)… i być wdzięczny że pracujesz????????Nie te czasy i nie ten kraj.Dużo ludzi którzy tam pracują mają sprane mózgi i byli by gotowi oddać swoje zdrowie a może zycie dla tej firmy i ich wartości japończycy kompletnie wyprali im mózgi.(usunięte przez administratora) kolesiostwo,zapylenie i tperatura zagrażająca zdrowiu a czasami życiu.Najgorszy pracodawca w regionie,już w brembo są znacznie lepiej traktowani pracownicy!!!Pan prezydent Dąbrowy oraz PIP powinni się zainteresować jak są traktowani pracownicy w tej firmie .Nie polecam tej pracy nikomu????????

NoName

@AntyJapan. Ty chyba nie wiesz jak wyglądają ciężkie warunki pracy,wysokie temperatury a tym bardziej złe traktowanie pracownika. Wiadomo ze dla ludzi ktòrym nie chce się pracować i ktòrzy dadzą wejść sobie na głowe wszędzie będą złe warunki a Trzeba było słuchać mamy jak mòwiła "ucz się"?!... Przed podjęciem jakiej kolwiek pracy wyszczegòlnione są warunki na ktòre się zgadzamy lub nie. Co do NGK firma spełniła moje oczekiwania i z czystym sumieniem mogę ją polecić innym. P.S Zamiast czytać komentarze najlepiej przekonać się na własnej skòrze jak naprawde jest.

Kandydat 88

Ile można zarobić na rękę na poszczególnym stanowisku Słyszałem że były ostatnio podwyżki 500zl na rękę czy to prawda

Krychowiak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Witam. Jak się pracuje na dziale P0? To jeden z lepszych czy gorszych działów? Słyszałem, że można tam się dostać bezpośrednio pod firmę. Dzięki.

pracowitek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Witam wszystkich , orientuje się ktoś czy da się pracować na same nocki ?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Zadowoleni z podwyżek? Nowy ma mniej o 100 niż operator z doświadczeniem, ha,ha . Dlatego obniżamy targety od dziś tylko jakość.

Stachu

Mój komentarz tez został skasowany. Widać że prawda w oczy kole. Tak jak pisałem. pracuje tam 7 lat a więc odradzam każdemu tam prace,zapylenie mega duże. Kolesiostwo nie zna granic, liniowi siedzą z czerwonymi i pija kawkę w biurze,a operator pracuje za siebie i za niego usuwając alarmy. Czerwoni śpią na kantynach w czasie pracy,a póżniej są pretensje dlaczego to stało. Rotacja miedzy działami,bo wiecznie ludzi nie ma,nie wspomnę już o L4.Na szczęście jestem w trakcie zmiany pracy.

Jjtt

Na jaką stawkę można tam liczyć na produkcji ? Czy z wszystkimi dodatkami, bez nadgodzin wyjdzie się te 4 tys netto?

Dejw
@Jjtt

Ja w dobrych miesiącach bez nadgodzin wychodzę prawie 5tys netto ,a z nadgodzinami prawie 6

Mm

Jestem zainteresowany pracą. Pytanie moje, przez którego pośrednika lepiej aplikować? Czy jest jakaś różnica między tym co oferują,co wymagają,z którym się lepiej współpracuje, itd. czy też nie ma znaczenia.

Mm

Nie no, poważnie pytam. Myślałem że nie ma nic gorszego niż praca we włoskich firmach . Są takie gdzie trzeba kilkanaście ton przerzucić ręcznie w 8h albo takie gdzie trzeba opanować smykałkę wyrobienia normy, a do tego w międzyczasie wypisać sobie raport, gdzie jednocześnie cały czas z linii schodzi detal i dla "rozrywki" wiecznie psujące się maszyny . U was jest gorzej? Nie sądzę

mm
@Mm

Kiedyś pytałem do jakiego pośrednika najlepiej jest kandydować. Ktoś mi odpisał że strata czasu. Komentarz tej osoby zniknął, więc można się domyślić ze został usunięty . Minęło trochę czasu, ta osoba miała poniekąd rację. Strata czasu. Kandydat nie musi znać procedur BHP w zakładzie. To jest obowiązek pracodawcy aby pracownika z tego przeszkolić w trakcie pracy . A jeszcze musi za to posłusznie zapłacić a nie wymagać . Tyle w temacie. Strata czasu. Można usuwać ale argumenty zostaną

Jak wygląda ścieżka kariery w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Dim

W tej Firmie obowiązują układy i znajomości bez tego nie zrobisz kariery. Dla pracujących wskazane jest uprzejme (usunięte przez administratora) na kolegów i lizusostwo wtedy może przedłużą ci umowę o pracę a jak się nie spodobasz to cię wyrzucą z pracy w poczuciu że jesteś beznadziejnym pracownikiem nie godnym tutaj pracować. Kolego nie warto tutaj pracować najlepszym przykładem jest to że wielu starych pracowników ostatnio się zwolniło i odeszło z tej Firmy.

Pepe pan dziobak

Jeżeli pytasz o produkcję to żadnych awansów nie będzie już. Ostatnie były rok temu z okazji otwarcia 9 linii. Więcej nie jest planowane. Jedynie jeśli ktoś zmieni pracę

Remo

Witam. Chciałbym dopytać o podwyżkę w styczniu jaka była wam obiecana w związku z licznymi odejściami starych pracowników? Jednak jak znam życie skończyło się tylko na obietnicy za to kolejni pracownicy odchodzą z NGK Ceramiks co mnie specjalnie nie dziwi.

Typy
@Remo

Komu obiecali? W tej firmie od lat podwyżka jest w kwietniu. Skąd ta informacja?

remo
@Typy

Info otrzymałem od kolegów, którzy jeszcze pracują w tym zakładzie. Ponoć miały być dwie podwyżki w styczniu i kwietniu związane z licznymi odejściami pracowników w celu ich zatrzymania bo zaczyna brakować ludzi do pracy.

Prawda
@remo

To znajomi wprowadzili cię w błąd, będzie jedna podwyżka w kwietniu, co do ludzi to będą odchodzić,inni będą przychodzić,normalny stan rzeczy w fabrykach produkcyjnych, nie martw się, będzie dobrze

remo
@Prawda

Ja się nie martwię bo tam już nie pracuje a co dalej z tą Firmą to wcale mnie to nie interesuje. Zapytałem tylko z ciekawości bo do NGK nie wrócił był nigdy za żadne pieniądze nawet jak by mi zaproponowali 7000 zł na rękę a nawet i więcej bo nie warto tam pracować. A to co ludzi piszą na forum jest niestety prawdą o tej Firmie. Pozdrawiam.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

stary robol

Zazwyczaj nieprzedłużane są osobom które maja dużo L4, albo widać że nic nie kumają. Ci co się sami zwalniają to pewnie system 12h nie odpowiada po czasie + kasa (już nie te czasy że NGK dobrze płaciło, jeśli ktoś nie robi/nie chce robić nadgodzin to na wypłacie straszna lipa.

REMO

W Tej Firmie się ludzi z pracy nie zwalnia tylko nie przedłuża umów o pracę. Firma zatrudnia pracowników przez agencje pracy na trzech czasowych umowach przez okres 18 miesięcy a jak się może przejdzie pod Firmę są kolejne trzy czasowe umowy po 11 miesięcy każda. Aby otrzymać umowę na czas nieokreślony trzeba przepracować 51 miesięcy.

Irena
@stary robol

To prawda ,praca po 12h ,kiedy po 8 wszyscy mają dosyć tego hałasu i,ciepła.Ludzie milkną,to widać,patrzą w tel.bo się odpręża przez moment.A firma żąda jakości.Niestety to nie pójdzie w parze.

Specjalista

Powiem krótko W kwietniu żądamy podwyżki jak nauczyciele !!! . A więc 30% do stawki podstawowej za naszą ciężką pracę po 12h , w niedzielę i święta. Pozdrawiam ✌️

Rychu
@Specjalista

Racja ale w kwietniu to już będzie za późno teraz musimy dać jasno przełożonym do zrozumienia czego oczekujemy w kwestii finansów za naszą ciężką pracę. Niestety nie ma innego wyjścia bo jeszcze trochę a będziemy zazdrościć zarobku nauczyciela początkującego.

Ja Rudy

Czytam Wasze opinie i robiąc naście lat mam swoje spostrzeżenia. Robota nie jest zła. Zależnie od działu na jaki trafisz jest lekko, mniej lekko, ciężko, mniej ciężko itd itp :) Zarobki jakie są to każdy może rynek pracy zbadać i porównać. Nikt nikogo nie zmusza do pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego niż banda indywidualistów więc wyjaśnię wam zasady, które musicie przestrzegać w tym domu (taki żart z "Poranku kojota"). Mamy dużą rotację, to fakt. Ludzie przychodzą i odchodzą. Z własnego doświadczenia wiem, że często przychodzą dzieciaki, które są na utrzymaniu mamusi. Ledwie skończyłem liceum, biorę pierwszą pracę mając przeświadczenie, że świat należy do mnie. Mamusia da papu i wypierze skarpetki. I tacy najczęściej odchodzą i dają negatywne komentarze jaki to (usunięte przez administratora). Jak ktoś chce pracować i roboty się nie boi to NGK jest OK! Pozdrawiam!

Co ty pleciesz
@Ja Rudy

Większość ludzi z tych narzekających i strajkujących to pracownicy z dłuższym stażem, którym nie pasuje stawka bo wiecznie za mało. Młodzi mają możliwości zmienić pracę, bo wiedzą, że w innych firmach dostaną podobna kasę lub lepsze warunki(system), a póki się nie zadomowili i nie wyrobili stawki za dużo nie tracą. Spójrz na pracowników z większym stażem, nikt im nie da tyle gdzies indziej bez wykształcenia i z papierami na przerzucanie klocków czy ciągniecie kabla tyle ile ngk.

Hmmm
@Ja Rudy

Głupoty piszesz pracuje pięć lat i nie mam niskich ocen a zarabiam 100zł więcej od nowo przyjętego pracownika gdzie ja obsługuje całą linię po całości a nowy nie umie nic ja go jeszcze muszę szkolić zarabia tyle co ja a nawet więcej bo jak młody to zwolniony z podatku i pracuje pod firmą a nie pod ngk bo na tej samej stawce pod firmą zarabiają dużo więcej niż pracownik pod ngk i na dodatek ma 26 dni urlopu a pod ngk 17 dni więc pytam się gdzie tu jest równe traktowanie pracowników jak to twierdzi zarząd (śmiech na sali ) czemu się zwalniam bo mam rodzinę której muszę zapewnić byt a w tej firmie z ich stawkami to kawaler ma biedę przeżyć od wypłaty do wypłaty więc dla mnie temat jest oczywisty pozdrawiam i nie polecam tej firmy nawet najgorszemu wrogowi.

Mariano
@Hmmm

A po co szkolisz gdzie w papierach MSZ że jesteś techer odmów I tyle co ci zrobią nic niektórzy myślą że jak mają pokazać szkolić innemu co to nie oni a nie zapominajcie ustawienie maszyn i inne rzeczy to są najprostsze rzeczy dlatego nazywa się operator a nie profesor

A jakie konsekwencje są przewidziane? Czy zostanę zwolniony z pracy po raz drugi tylko dlatego że napisałem prawdę o moim byłym chlebodawcy? No cóż sami sobie pracujemy na opinię o sobie. Niestety tę opinię łatwo można popsuć a odbudowanie jej jest bardzo trudne a waszym przypadku moim zdaniem niemożliwe. Pozdrawiam i mam nadzieje że już nigdy więcej nie będę pracował w takim zakładzie pracy jak w waszym. Z takim nepotyzmem, stresem i brakiem poszanowania pracownika nie spotkałem się nigdy. Nie wspomnę o braku szkolenia i szkodliwym środowisku pracy chociaż podobno nikomu nic tam nie szkodzi oprócz chodzenia na papieroska. Takie info otrzymałem na szkoleniu BHP od osoby prowadzącej.

Robol

Unikajcie tej firmy jak ognia. Szkodliwe warunki pracy - mega zapylenie i wiele innych. Układy, kolesiostwo, długie godz. pracy. Nie polecam !

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 222.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 160, z czego 20 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.