NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy Państwo!

Z uwagi na pojawiające się komentarze skupiające się na konkretnych osobach, przypominamy i apelujemy o wyrażanie opinii na temat firmy oraz warunków pracy, zgodnie z celem przeznaczenia niniejszego serwisu, niezmiennie w sposób kulturalny i zastosowaniem się do obowiązujących przepisów prawa.

Zaznaczamy, iż wolność słowa ma swoje ograniczenia - nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności, a także do ujawniania informacji dotyczących konkretnych osób bez ich wiedzy i zgody. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Zwracamy również uwagę na obowiązujące nas wszystkich przepisy o ochronie danych osobowych. Komentarze łamiące prawo lub też będące niezgodne ze stanem faktycznym, będą usuwane przez administratora serwisu, a osoby naruszające dobra osobiste mogą zostać  pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

NGK Ceramics Polska nie będzie akceptować i dawać przyzwolenia na komentarze obraźliwe lub krzywdzące osoby trzecie.

Z poważaniem,
 NGK Ceramics Polska
Alojz ze P5
@Kobiera z P4B

No a nie?? Dziołchy ino potrafią się kłócić, obgadywać i fohy storić. A robić to już nie. Ciągle ino pomagać im trzeba bo inaczej płaczą po rogach hali.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

25.05.2023 03:05

Czym zajmuje się Państwa firma? Co jest głównym filarem Państwa biznesu? W jakim mieście/miastach działacie? Jak duża jest Państwa firma?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

NGK Ceramics Polska to jedna ze spółek grupy NGK Insulators, która globalnie działa w różnych kierunkach technologii. W Polsce jednak specjalizuje się w branży automotive, będąc dostawcą części do samochodów. W Gliwicach oraz Dąbrowie Górniczej, gdzie łącznie znajdują się 4 fabryki, produkowane są wkłady ceramiczne do samochodów z silnikami diesla oraz benzynowymi, a także sensory tlenków azotu NOx, które montowane są w układach wydechowych pojazdów. Łącznie zatrudnionych jest ok 4600 pracowników w obu naszych lokalizacjach.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Historycznie korzenie NGK sięgają do Japonii, do roku 1905, w którym powstała pierwsza produkcja izolatorów elektrycznych. Z izolatorów narodziły się inne produkty ceramiczne, które produkowane są między innymi w Polsce od 2004 roku. Od tego czasu Grupa NGK prężnie się rozwija, będąc światowym liderem w wielu kierunkach technologicznych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Strukturę spółki NGK Ceramics Polska dzielimy na dwie grupy – produkcyjną i pozaprodukcyjną. Pracownicy produkcyjni, to grupa zajmująca się bezpośrednio produkcją elementów ceramicznych i montażem sensorów NOx. Grupę pozaprodukcyjną stanowią pracownicy pośrednio zaangażowani w produkcję, czyli biura inżynierskie oraz pracownicy administracyjno-biurowi, którzy dbają o obsługę wszystkich procesów, dzięki którym nasza firma funkcjonuje na co dzień. Łącznie to około kilkadziesiąt działów, takich jak. Administracja, Finanse i Księgowość, HR, IT, BHP, Zakupy, Logistyka, Utrzymanie Ruchu oraz wiele innych, pośrednio związanych z produkcją.

Proszę napisać z jakich powodów odchodzą najczęściej pracownicy z działu Nox. Dlaczego rotacja na tym dziale jest tak duża ? Co sprawia że największy odsetek ludzi składających wypowiedzenie to pracownicy ze stażem powyżej 10 lat ?

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Ciężko nam mówić o planach rozwojowych, ponieważ sytuacja w branży automotive jest niezwykle zmienna i właściwie z dnia na dzień potrafi być inna. Czasem więc ciężko jest nam przewidzieć najbliższą przyszłość. Firma jednak cały czas zatrudnia zarówno pracowników produkcyjnych, jak i pracowników do wszystkich biur, w zależności od bieżącej sytuacji i potrzeb danego obszaru.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutacja prowadzona jest dwutorowo. Pracowników produkcyjnych rekrutują dla nas Agencje Pracy Tymczasowej i tu ściśle współpracujemy z czterema agencjami. Nasz dział HR bierze jednak udział w ostatnim etapie tego procesu. Staramy się więc spotkać indywidualnie z każdym kandydatem, który aplikuje na stanowisko Operatora Linii Produkcyjnej. Rekrutacje do grupy pozaprodukcyjnej prowadzimy już sami. Na tym polu działają nasi rekruterzy, którzy opiekują się całościowo procesem rekrutacyjnym. Warto jednak wspomnieć, że prowadzimy zarówno rekrutacje zewnętrzne, jak i wewnętrzne, dzięki którym wielu naszych pracowników produkcyjnych przeszło do grupy pozaprodukcyjnej. Staramy się więc wykorzystywać potencjał naszych pracowników, zdając sobie sprawę z posiadania wielu wartościowych ludzi na pokładzie firmy. Poza tradycyjnymi rekrutacjami, proponujemy również współpracę studentom, którzy w dość elastycznej formie wykonywania różnych zadań mogą nabywać u nas techniczną wiedzę i umiejętności, ze szczególnym naciskiem na dział Utrzymania Ruchu. Możemy się pochwalić grupą kilkudziesięciu studentów, którzy każdego roku wspomagają nas w pracy, często też pozostając z nami na stałe już po ukończeniu studiów.

Pet w NGK

Napewno zwykly pracownik by miał prawo głosu ,jak już to jakiś wasz(usunięte przez administratora),

Bielawa
@Pet w NGK

Dokładnie, ostatnio jak ktoś zadawał niewygodne pytania to go wzięli do biura, ciekawe czy chłop dalej pracuje czy raczej już nie, bo pan szef nie wiedział co odpowiedzieć bo na kartce nie miał na to odpowiedzi ????

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces wdrażania pracownika w naszej firmie zależny jest od stanowiska. Dla grupy produkcyjnej wprowadziliśmy proces onboardingu, który ma za zadanie jak najlepiej i najdokładniej wprowadzić nową osobę w proces produkcji, w strukturę firmy oraz w wewnętrzne zasady i procedury, które obowiązują nas wszystkich. Obecnie pracujemy też nad podobnym programem dla pracowników pozaprodukcyjnych. Tu - zależnie od stanowiska - nowego pracownika wprowadza jego bezpośredni przełożony oraz dedykowana do tego osoba. Nie ukrywamy, że początki bywają ciężkie. Nasza firma. zarówno pod kątem struktury, jak i samych procedur, a także pod względem swojego rozmiaru, nie jest łatwa do przyswojenia. Dlatego też na bieżąco wspieramy wszystkich naszych pracowników, zarówno tych nowych, jak i tych bardziej doświadczonych. Zwieńczeniem takich działań są także spotkania integracyjne w postaci m.in. pikniku rodzinnego, który staramy się organizować każdego roku, oraz teambuildingu dla pracowników biurowych, na którym staramy się zadbać o kwestie współpracy i komunikacji między pracownikami z różnych działów, które na co dzień nie mają ze sobą tak dużej styczności, z naciskiem na różnice lokalizacyjne Gliwic i Dąbrowy Górniczej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Staramy się dbać o rozwój pracowników na każdym szczeblu, biorąc też pod uwagę wszystkie nasze potrzeby. Regularnie wysyłamy naszych pracowników produkcyjnych na kursy, których rezultatem jest zdobywanie uprawnień. Pracownicy biurowi natomiast każdego roku uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach podnoszących kwalifikacje i umiejętności. Korzystamy też z różnego rodzaju platform, zarówno językowych, jak i szkoleniowych. Staramy się sięgać po nowoczesne formy i narzędzia w tej kwestii, aby zapewnić wszechstronny rozwój naszym pracownikom, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Co roku na ten temat przeznaczamy sporą część budżetu i nie zamierzamy z tego rezygnować. Wychodzimy z założenia, że rozwój pracowników jest naturalną częścią cyklu zatrudnienia oraz niezbędnym elementem rozwoju każdej firmy, która rozwija się wtedy, kiedy rozwijają się jej pracownicy. Temat rozwoju, to także system ocen pracowników zarówno tych produkcyjnych, jak i biurowych. Chcemy wiedzieć, na jakim poziomie nasi pracownicy spełniają nasze oczekiwania, oraz jakie wykazują zaangażowanie. Jest to dla nas ważne. Cały czas więc pracujemy nad tym procesem, który jest żywym i zmiennym organizmem.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

NGK z uwagą śledzi rozwój technologiczny na świecie oraz nieustannie analizuje trendy i zapotrzebowanie rynkowe. Nasze centrala w Japonii pracuje nad rozwojem szerokiego spektrum produktów, które będą mogły być wykorzystywane w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i będą realizować założenia filozofii NGK dotyczące dostarczania produktów przyczyniających się do poprawy środowiska społecznego i jakości życia. Nasze zakłady w Polsce są gotowe do inwestycji i zmiany profilu, aby podołać zapotrzebowaniu na nowe produkty. Obecnie jednak jest za wcześnie na planowanie zmian, ponieważ bieżące produkty wciąż sprzedają się całkiem dobrze i rynek nadal ich potrzebuje

Nie polecam pracy w tej firmie szczególnie przez agencję Manpower . Kobiety na rozmowie o pracę zapewniają zmianę na danym dziale i danej zmianie a po podpisaniu umowy okazuje się że nie mają nic do gadania i kierownik nawet nie wie że były prowadzone rozmowy w sprawie przydzielenia do danej zmiany. Ponadto z byle jakiego powodu nie przedłużą z pracownikiem umowy .

Pracownik Nowy wpis

Co ty gadasz.. ludzi nie ma i przedłużają każdemu

masakra Nowy wpis

Trzeba było mamusie zabrac ze soba do NGK na rozmowę o prace , MANPOWER powinien NATYCHMIAST zakończyc rekrutacje z polecenia pracownika bo jak sie na przystanku patrzy na dzieciaka 160 cm, 45kg dres kaptur e-fajka trzęsacego sie z zimna to nawet laik pozna że to FIZOL z NGK...

zmotoryzowany

ja nie

ja też nie

Ja też nie, pytałem kolegi i mówi, że on też nie

Helenkiewicz

Ja znam jednego co dojeżdża z Helenki ale do Pyskowic. Może ktoś z Pyskowic?

mAREK Z P51

jO WIYM KIERY JEŹDZI, ODEZWIJ SIE DO MNJIE POD TYM POSTEM

stareinfo
@mAREK Z P51

O już nie jeździ, pewne info.

Jooojooo

Ten gość z drugiej zmiany jeździ z Helenki. Łatwo go poznasz. Ma takie beżowe spodnie i niebieską koszulkę z napisem NGK. Ma też takie buty ochronne ze stalkapą. Nie pomylisz go bo jak nadepniesz mu palce u stopy to nic nie poczuje przez stalkape. To będzie właśnie ten. Dla ułatwienia dodam ci że przebiera się w tej szatni u góry. Możesz też do niego zagadać na tej długiej przerwie siedzi zawsze na jadalni i będzie spożywał posiłek. Mam nadzieję że ci bardzo ułatwiłem i ci pomoże to w znalezieniu tego gościa. W razie czego pisz.

stareinfo Nowy wpis
@Jooojooo

to noweinfo

MasteR

Po co aplikacja hover10 skoro nie można wpisywać sobie urlopu? Czy w tej firmie wszystko jest na glinianych nogach. Zróbcie zmianowym ,liniowym jakieś szkolenia ,aby móc w pełni korzystać z tej aplikacji. A nie dalej kolesiostwo że ulubieniec dostaje urlop , a Ja na swój zaplanowany urlop muszę brać żądło. Kiedy to się w końcu skończy ?!!

A Nowy wpis
@MasteR

Z tego co wiem w hover wpisujesz tylko propozycje urlopu który przełożony musi co zatwierdzić. Więc kolesiostwo będzie dalej.

Związkowiec
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Kiedy referendum strajkowe?Dalej będziecie przyglądać się temu co dzieje się na tym zakładzie.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Belmondo

Zdrowych, Wesołych oraz Pogodnych Świąt Wielkanocnych, a co najważniejsze w "rodzinnym gronie" przy Wielkanocnym Stole dla całego Zarządu, wszystkich Dyrektorów, Menadżerów, Kierowników oraz Pracowników Biur życzą szczerze wszyscy Operatorzy, którzy te Święta spędzą w pracy. P.s. Dziękujemy :-(

Trzylatek.
@Belmondo

Spóźnione, ale szczere D Z I Ę K U J E M Y :)

Romek

Wiedzialem, że tak będzie, więc się zabezpieczyłem. Mam nagrane na dyktafonie w telefonie, jak mój Plusowy przekazuje informację od Kierownika, że każdy Urlop na Żądanie w Święta, będzie odmawiany i traktowany, jako nieobecność nieusprawiedliwiona. Jest to złamanie wszelkich zasad moralnych i przepisów Kodeksu Pracy. Oczywiście będę dzwonić w Niedzielę Świąteczną po Urlop na Żądanie. I niech tylko Plusowy spróbuje mi go odmówić, to ta "głosówka", na pewno znajdzie się w Państwowej Inspekcji Pracy. STOP BEZPRAWIU!!!

@Romek

Tu juz od dawna ludzi traktują wg swoich zasad. Odmawiaja opieki na dziecko a uż to juz nie wspomne. Myślą że im wszystko wolno i tylko straszą ludzi

@Glonojad

Najlepsze że (usunięte przez administratora) i HR ściemniają że nie wiedzą dlaczego ludzie idą na L4.Plus odmawia urlopu,krwi i jeszcze ma do Ciebie pretensję jak możesz chcieć swój urlop wtedy kiedy sam chcesz hehe (usunięte przez administratora) NGK Ceramics powinno się nazywać

FC_Barselona

"Zdjołeś" ?!? To wyraża więcej niż tysiąc słów. Przerasta Cię poprawna pisownia prostych wyrazów a chciałbyś zarabiać 10.000 jako Operator.

Philby nicki

Przecież w tym (usunięte przez administratora) mentalnym nikt już nie chce pracować, a Wy dalej mówicie że jest fajnie. Niektórzy w dniu przyjęcia jedną bramką wchodzą drugą wychodzą taka to fajna praca. Zarząd do wymiany, te dziadki się trochę zasiedziały

MEN

Powoli nie ma komu tego targetu robić. Nawet nie wiesz jak się cieszę widząc kolejnych rezygnujących z zatrudnienia u Azjatów. Ludzi rzucacie jak (usunięte przez administratora) po działach, kombinujecie jak tu tylko uzupełnić wakaty. Zero poszanowania dla pracowników dzięki którym mogliście co roku sobie dopisać kolejne awanse. Karma wraca. Nie polecam to jest praca niczym w Januszexie z memów, masz robić wszędzie, wszystko za najniższą na strefie

sąsiad

haha

Hmmmm
@FC_Barselona

Dobrze wiedzieć że tobie wystarczy najniższa krajową i okulary ochronne na nosie pewnie dlatego tak bronisz tej firmy bo jakby cię zwolnili to tylko do megana byś się nadawał plus taki dla ciebie że w końcu dostałbyś czerwoną koszulkę o której tak marzysz i co do pisowni to jest takie coś jak słownik który czasami sam przypisuje słowa po swojemu więc to co tutaj wypisujesz tylko świadczy o tobie jaki poziom człowieka reprezentujesz a skoro jesteś taki wyuczony to co tu robisz w Ngk ??? Czy prawdą jest taka że twoje wypowiedzi są tak samo nędzne jak twoje wykształcenie ;) także nie kompromituj się bardziej i idź robić te swoje 110% targetu i nie zapomnij założyć okularków żebyś w końcu zobaczył ilu ludzi brakuje w tej firmie a to też zasługa takich jak ty że ludzie z wami nie chcą pracować.

Kol

Jak drodzy koledzy zadowoleni że kolejny raz możecie przyjść i pracować w najważniejsze swieto w roku? Kto próbował uderzać do PIP przecież to jest nie do ogarnięcia co z nami wyprawiają...

@Kol

Za prace w swieta oddadzą dzień wolny w tygodniu. Śmiech na sali. Nikt dobrowolnie by nie przyszedl do pracy w swieta po to zeby miec wolne w tygodniu. Za świeta powinni placic 200% co najmniej. Wiekszosc zalogi to Katolicy a nie mogą obchodzić najwazniejszego świeta koscielnego bo musza byc w pracy. Wg mnie praca w swieta powinna byc zabroniona.

Kol
@Glonojad

Wiesz to jest ten system prorodzinny, po za tym wszysko można zorganizować tak żeby ludzia dać ten wolny dzień, albo przynajmniej zmniejszyć produkcję. Ale ta firma kompletnie nie interesuje się swoim pracownikami, mają nas w (usunięte przez administratora) Przecież zarząd czy biura i tak mają wolne.

Glonojad

90% ludzi ktorych tu pracuje zaczynali prace w systemie 8godzinnym. Firma sama sobie zmienila system wiec skończ gadać bzdury że ludzie na to sie pisali sami.

Typy

Ja się przyjąłem na ósemki i tam mieliśmy zawsze wolne na święta a teraz to tylko dobra wola pracodawcy czy dać nam urlop czy też nie. Kilka lat temu jeszcze się pytali kto bierze wolne na święta żeby wiedzieć jak zaplanować produkcję. Teraz to ich nie obchodzi czy chcemy wolne na święta. A ja się pytam gdzie są związki zawodowe które by nam wywalczyly wolne święta?

A
@Glonojad

Nie pisz głupot nie masz dnia wolnego tylko zetki. No chyba że ty masz dzień wolny bo ja nigdy go nie miałem za żadne święto

@A

Gamoniu a WN i WŚ w grafiku to co to jest? Zetki nie są za świeta tylko jak masz wiecej godzin pracujacych w miesiacu.

Glonojad

Jasne ze bylem na referendum???? tylko nie wiem czemu do mnie piszesz bo ja nic nie pisalem ba temat zwiazkow.

Tak. Jak wracam w poniedziałek rano z nocki to będę miał dużo siły i czasu na świętowanie :) a co do systemu, to kiedy go wprowadzali to siali propagandę, że największe święta będą robić wolne.

Kto kombinuje ten żyje
@Kol

Ja ide jutro do lekarza i biore L4 od piątku do poniedziałku i mam wyrąbane na ten ich zakaz brania urlopu na żądanie. I wam też polecam ten sposób dziś i jutro udać się do lekarza i l4 wziąść na święta gdyby tak pół zakładu zrobiło i by linie postawały to od razu na przyszłe święta by zrobili wolne. Na majówke tak samo zrobie odwiedze lekarza i l4 to jest mój sposób na wolne kiedy potrzebuje biore l4 już nie pamiętam kiedy tą premie za brak l4 dostałem.

sąsiad

dobrze mówisz kolego... Amen

A skąd ty masz te informacje czy ja miałem być w pracy czy miałem wolne?

Jest coś takiego jak grafik ;) który każdy zna więc Twoje pytanie nie ma sensu

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale jest coś takiego jak urlop.

Ja właśnie zaczynam pracę. A ile tak średnio wychodzicie z nadgodzinami? Tak całą wypłata z dodatkami i nadgodzinami na reke

kabel z NGK
@Nowy

Ja jak ma ful nadgodzin i premie to 11000 ale ja jestem dziobakiem kablem i (usunięte przez administratora)dla mnie rodzina sie nie liczy tylko praca praca prace i kasa aż mi zycie mine dlatego jestem idealny dla tej firmy...

Butla

Pracuje 17 lat stawka 8956, tylko P6, tylko tam da się zarobić godnie, pozdrawiam wspaniałych czerwonych

ANONIMOWO

Takie pytanie, ankieta, ciekawostka... Ile czasu tutaj "mniej, więcej" pracujecie i jakie macie stawki? Mój staż Ok 16 lat = po podwyżce ok 6400 brutto = grubo co :) wiem mało... Zróbmy tą ankietę.

8 lat 5920 brutto.

Jeszcze mniej

18 lat 5350 ,jeszcze grubiej

lol

Mój kolega obecnie zarabia w Niemczech 25 Euro z perspektywą do podwyżki w najbliższym czasie do 39 Euro za 1 h Zero kwalifikacji. Pierwszy lepszy dzony z pod monopolowego, który miałby chęci do pracy by to ogarnął. Pozdrawiam

@ANONIMOWO

Patrząc na Wasze zarobki i staż pracy to za przeproszeniem wygląda to bardzo blado. LIcząc te kwoty i staż to +- względem najniższej krajowej to macie podwyżki rzędu ok 150z na rok :O SZOK. A ten sposób oceniania względem podwyżek a stawek dla nowo zatrudnionych wręcz nie istnieje a bardziej demotywuje pracowników niż motywuje ze średnim stażem 5lat bo dostają +- wcześniej wyliczone ok 150zl/rok więcej jak nowa osoba. Chyba już wiadomo dlaczego normalni ludzie zwalniają się hurtem a nowi traktują to jako pracę sezonową.

Ppp
@ANONIMOWO

13 lat niecałe 6200 Ale to już mój ostatni rok w tym (usunięte przez administratora) w DG

W samo sedno.
@@ANONIMOWO

Właśnie dla tego opuszczam ten zakład i kłamliwy zarząd tej firmy mówili że podniosą stawki tym co pracują od 3-5 lat bo są poszkodowani względem nowo przyjętych i co śmiech na sali 150 zł więcej niż nowo przyjęty po 4 latach pracy śmiech na sali a w święta l4 (wszystkim polecam tak zrobić nie bać się bo i tak nic wam nie zrobią a może w końcu Japonia otworzy oczy )niech sami sobie pracują na swoje wypłaty czasy niewolnictwa dawno się skończyły ale zarząd tego zakładu o tym chyba nie wie.

@W samo sedno.

Ty jesteś poszkodowany?W 2 lata dostaliście 1300 zł podwyżki a ja co robię 13 lat 900 zł za oceny.... więc co ja mam powiedzieć o tej sprawiedliwości niby.Firma przez te 1.5 dnia co nam zabierają za wolne to się może cmoknąć.Na moim dziale już nikt się nie prosi Plusa o wolne czy krew.L4 i bez dyskusji.Również polecam tak robić

Iwona
@ANONIMOWO

Ja po 18 latach mam 6200,bo przecież jestem kobietą, dyskryminacja i tyle w temacie.Im dłużej pracuje tym niższe oceny,śmiech na sali,trzeba uciekać przyjdą lepsi????????

Need
@Iwona

Nikt nie przyjdzie.. chyba że (usunięte przez administratora) zamiast życzeń będzie wysyłał hajs uczciwy na konto... Ave

W samo sedno .
@P10

Ja piszę o podwyżkach a nie o podnoszonej płacy na start w ngk więc chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.przez cztery lata w tej firmie moja podwyżka wynosiła 100zł względem nowego pracownika a w tym roku 150zł jako pracownik wyszkolony zarabiam 150zł więcej niż nowo przyjęty co nic nie umie.

W samo sedno.

Za takie podwyżki niech sobie sami pracują człowiek przy ich podwyżkach za 10 lat pod mostem zamieszka zero szacunku dla pracownika (usunięte przez administratora) nękanie i zastraszanie pracownika to chleb powszechny w tej firmie plus czerwoni którzy powinni wiedzieć wszystko a nie wiedzą nic poza tym gdzie znajduje się kantyna i palarnia.

Prośba

Prośba do zarządu. Następnym razem przy podwyżkach, ukazując wykresy miło będzie zobaczyć uwzględnienie ile podwyżki poszło w % na pracowników x biurowych i pracowników x produkcyjnych. Pozdrawiam

@Prośba

Jak jeszcze tu porobisz do 2026 to będzie obowiązek powszechny dostępu do wynagrodzeń to się dowiemy ile kolesiostwo w NGK zarabia...ale obym już tu nie pracował sobie życzę

Pp

Zgadzam się ze wszystkim oprócz tego, że najniżej opłacana. Żona pracuje na strefie i ma niewiele więcej niż najniższa krajowa

Tu co roku jest tak samo jeśli chodzi o podwyżki-7-10% i tu się nic nie zmienia od lat i tak będzie dalej,zapamiętajcie te słowa.Chcesz wiedzieć ile będziesz miec podwyżki za rok?To dodaj sobie średno 8% do wypłaty i tyle zarobisz za rok itd.Nie wiem na co Wy liczycie więcej w tej firmie:)

Ciekawy

Ja myślę że najgorzej wyszli ci co pracują tu od 3 do 6 lat dalej zarabiają tyle co nowo przyjęci a tak się zarząd zarzekał że w w tym roku tak nie będzie także sobie sami odpowiedzcie czy warto tu pracować.

Bgfy
@Ciekawy

Nie warto bo stawka początkowa 5 tys a na strefie firmy płacą od 5,5 tys za 8 h !!!

Z…..

Napisali w mailu cztery podstawy które brali pod uwagę jedną z nich była że chcą docenić dobrych pracowników którzy mają dobre oceny więc bardzo dziękuję zarządowi za wyróżnienie po 5 latach zarabiam 150 zł więcej niż nowo przyjęty a moja ocena zawsze była powyżej 4 więc bardzo dziękuję zarządowi za takie wyróżnienie szkoda tylko że nie dorzuciliście jeszcze kawałka pizzy bo wtedy to bym już był całkiem wniebowzięty i może bym popracowałbym u was miesiąc dłużej a tak posiedzę sobie na l4 do końca umowy ;) i opuszczam ten wasz zakład z uśmiechem na twarzy.Pozdrawiam cały zarząd środkowym palcem i żegnam.

Kalkulator
@Piotr

Tu się z kolega zgodzę. 4-6 % podwyżki = Ci co są gnębieni i słowem nic nie mówią 7-8,5% podwyżki - staży pracownicy i ze stażem ok 3-13 letnim, tak 13to!! 8,6-9 % - (usunięte przez administratora) lizodu.., rodzinka itp. Prosty wzór na policzenie swoich ostatnich jak i kolejnych podwyżek.

Vincent
@Z…..

Zawsze możesz w nagrodę przyjść w świeta Wielkanocne na 12 h postać przy linii. Za najniższą stawkę na strefie

Obershleisen

@Pracodawca brawo kolejny człowiek z nie przedłużona umowa, (bo NGK nie zwalnia ludzi) umowa do końca miesiąca, a człowiek dowiaduje się na ostatnią chwilę i jak wy chcecie pozyskać ludzi skoro tak się zachowujecie

Elmo

Oficjalny zakaz urlopu na żądanie oraz wszystkie urlopy wycofane na niedziele brawo dla zarządu... Mam nadzieję że jutro ktoś się odezwie w tej sprawie

Hmmmmm
@Elmo

Rozumiem że jest oficjalny mail odnośnie niedzieli i zakazu urlopu czy jak zawsze straszą odgórnie ale mailem oficjalnym nikt się nie podłoży ??? Bo to nie zgodne z przepisami???

Typy
@Elmo

Kto się odezwie?chyba nie te pseldo związki. Niegdy nie słyszałem żeby walczyli o wolne święta.

@Elmo

To nie jest takie łatwe nie dać urlopu na żądanie. Do tego sa potrzebne odpowiednie procedury.Ludzie nie dajcie sie za straszyć. Oni robią co chca z Nami, ale niestety sami na to pozwoliliśmy..

@Hmmmmm

Rok temu kierownicy wydzwaniali żeby urlopy wycofywać

@Elmo

Zanim ktoś się zatrudni do tej spółki, może niech się zastanowi czy chce pracować w weekendy, święta po 12 h. Bo później przychodzicie na kilka tygodni, dni a rekordziści po kilku godzinach idą do domu. Szkoda waszego czasu. A to wszystko za ,,konkurencyjne'' 5000 brutto

Papcio
@Glonojad

Tak jak pracownik ma swoje prawa tak też pracodawca ma prawo bronić swojego interesu - jednym z nich jest prawo do odmowy urlopu na żądanie. Doczytaj w Google bo większość która tu pisze właśnie z tamtą bierze wiedzę a Ci co wiedzę biorą z tik toków no cóż.. szkoda pisać

Hmmm
@Papcio

Zadzwoń do pipu oni wytłumaczą kiedy mogą odmówić urlopu na żądanie zresztą pip już to wytłumaczył firmie ale chyba nie dokładnie zrozumieli tak jak i ty.

Ngk

Jak wygląda rozmowa o pracę na Operatora Produkcji przez Gi Group ? Jakie pytania i testy ?

Dobra rada
@Ngk

Przychodzisz i najpierw jest test na prace zespołową czyli składasz regał ze wszystkimi chętnymy którzy chcą się tu zatrudnić. I musisz się bardzo angażować i przede wszystkim współpracować, bo na tym zawsze ktoś odpadnie pamiętam jak ja się tu zatrudniałem i 2 osoby odpadły na składaniu regału, po prostu to jest takie poniżanie ludzi bo jak cie dadzą na zapiecek to i tak pracujesz tam sam, a jak nie ma pełnej obsady bo ktoś weźmie l4 albo urlop na żądanie to pracujesz sam na 2 stanowiskach np na przeładunku, więc ten test dawno powinien zostać już zniesiony. Jak zaliczysz ten test to potem jest wycieczka po zakładzie i radze dobrze zamapiętać szczegółny z tego jak wygląda praca bo potem cie odpytują na rozmowie co zapamiętałeś i jak to przejdziesz to cie przyjmują.

HR
@Ngk

Proste masz mieć wszystkie kończyny palców może brakować zadania w grupie nie indywidualne i do roboty bo nie ma kim klocków przezucac

Dyzma
@Ngk

Pani pokaże ci 3 kolory zielony czerwony i żółty jeśli wskażesz poprawnie każdy kolor to masz robotę...Dość trudne zadanie patrzeć kto teraz tu przychodzi pracować ale jakoś chyba przechodzą ten etap...

Cyrk
@Ngk

Najlepsze są 12 godzinne nocki w weekendy i święta , jak będziesz miał siłe dojsc do darmowego autobusu to na pewno prześpisz swój przystanek ze zmęczenia , po 2 tygodniach nocek 2 tygodnie do siebie dochodzisz , nie mówiąc juz o pracy w smrodzie pyle i hałasie powodzenia...

Sraka
@Dobra rada

Przecież to jest cyrk haha w żadnym innym zakładzie tak to nie wygląda xd przychodzisz masz rozmowę i dostajesz próbny na miesiąc albo 3 i jak ogarniasz to cie zostawia i tyle a tu jakieś składanie regału i przepytywanie ;D bez jaj haha moim zdaniem strata czasu.

.....
@Sraka

18 msc pod agencją, na czas określony, plus 33 msc 3x11 pod firmą na czas określony... stabilność zatrudnienia że hej.

Witam, moja opinia o pracy jest bardzo średnia brak kompetencji kierownika, widać że zarządzania nie studiował bo kierować i motywować pracownika nie umie, ale za to dobrze grać :P

Wiola

Witam jak się teraz rozpoczynają nocki. Mam na myśli w jakie dni praca w jakie wolne. Np dziś nocna zmiana rusza , w środę wolne i jak potem..? Przez najbliższe dwa tygodnie. Czy ktoś mi przybliży?

Pp
@Wiola

Pon-wt praca, śr-czw wolne, pt-nd praca, pon-wt wolne, śr-czw praca, pt-nd wolne i od poniedziałku ranki

Pomocnik
@Wiola

1 tydzień- PON WT PT SOB ND (środa i czwartek wolne ) 2 tydzień - ŚR CZW ( poniedziałek wtorek piątek sobota niedziela wolne )

Pomocny
@Wiola

Jak dziś nocki startują to jest poniedziałek i jeszcze wtorek nocka a potem piątek sobota niedziela , kolejny tydzień tylko środa czwartek a następnie już ranki się zaczynają i tak na zmianę.

????????????

Część dzieciaki ...1584 euro tyle wynosi najniższą krajową za zachodnią granicą a wy za 1165 Euro pracujecie po 12 godzin w weekendy i Święta komentarz zbędny...

WDŚ dla Górnika

W tej firmie,to już nawet plusowi dają wypowiedzenia haha,którzy i tak nic nie robią.Pieniądze to nic. System niszczy psychikę. 12 godzin w tej (usunięte przez administratora) to jest katastrofa.

Heidi
@WDŚ dla Górnika

Spokojnie powoli się wszyscy wykruszą wiek, prorodzinny system i niskie zarobki zrobią swoje. A pokolenia Z raczej nie będzie orać jak ich starsi koledzy i koleżanki. Zarządzanie leży to świadczy o tym że mamy słabych ,,kapitanów''

Heidi

Jaki dział ? U nas Lsh też coraz większe braki

Peksy
@WDŚ dla Górnika

Jak ci tak źle w ngk to zatrudnij się jako kierowca tira to będziesz przepracujesz w ciągi 5 dni pod rząd 71 godzin, 3 razy w tygodniu pracował po 15 godzin a 2 rzy po 13 godzin . Albo zatrudnij się jako kierowca busa to wtedy będziesz pracował i 36 godzin na dobie a po roku takiej pracy jak minie okres karencji przy ponownym przyjęciu do ngk uśmiech przy lekkiej pracy w ngk gwantowany i będziesz sobie cenił prace po 12 godzin z tyloma dniami wolnymi. Normalnie aż szlag człowieka trafia jak czyta takie brednie o tym jak jednemu z frugim źle najlepiej by praca była po 5 godzin z przerwami i to max 3 dni w tygodniu i oczywiście zarobki min 60000 tysięcy na ręke. Mi tu się bardzo dobrze pracuje mam sporo wolnego jem jak człowiek na stołówce a nie w czasie jazdy a jak pracowałem jako kierowca to tyrałem od świtu do nocy i na odwrót przez 5 albo nawet i 6 dni w tygodniu, jadłem prowadząc auto bo czasu na przerwe nie było. Idź jeden z dugim poracuj jako kierowca albo na budowe po 12 godzin to zaraz docenisz prace w ngk. Firma powinna namierzać op ip autorów tych negatywnych komentarzy i zwakniać bez skrupółów za oczernianie firmy w internecie.

WDŚ dla Górnika
@Peksy

(usunięte przez administratora) Co mnie obchodzi że byłeś kierowcą? Co mnie obchodzi że (usunięte przez administratora) od rana do wieczora? Ja pracuje w NGK i na tym się skupiam. Nie piszę też że chce pracować 5h i zarabiać nie wiem ile. Mógłbym dostać połowę podwyżki którą dostałem,oby tylko przejść na ósemki. Myślisz że ludzie się zwalniają,bo NGK mało płaci? Haha. Tu połowa zakładu chodzi jak zombi. Mnóstwo osób jest wypalonych. Mogliśmy coś zmienić ale załoga się ob..... a Ty? Może lubisz się katować w pracy. Może nie masz prywatnego życia. Jesteś zadowolony bo możesz iść na kawkę i przerwę na kantynę hahaha. Ja to bym wolał kawkę wypić w domu,tak koło 15. Dużo osób którym podobały się dwunastki na początku,też już mają dosyć po tylu latach. I nawet nie pisz tekstów typu " możesz zmienić pracę". Pracuję tutaj i tutaj chce zmian na lepsze

Też były kierowca

Po pierwsze tirem nie jezdzisz 12 godzin bo możesz jechać max 10 godzin i to tylko 2 razy w tygodniu, tylko jako kierowca tira nie tylko zajmujesz się prowadzeniem auta, ale robisz też inne prace typu załadunki, rozładunki i doładunki. A ogólny czas pracy kierowcy razem z jazdą i innymi pracami typu załadunki i rozładunki wynosi 15 godzin 3 razy tygodniu, a tylko 2 razy w tygodniu możesz pracować po 13 godzin. I jak pracujesz te 15 godzin to masz tylko 9 godzin przerwy i tyle masz tylko wypoczynku pamiętam jak kończyłem prace o godzinie 20 i zanim dojechałem do domu była np 21 bo pracowałem na miejscu, w domu szybki prysznic zrobienie sobie jedzenia do pracy które też jadłem w czasie prowadzenia tira i o 23 spać na 4 godziny, bo o 3 w nocy już dzwonił budzik a o 4 wyjeżdżałem do pracy żeby być na 5 a jak był skrócony dzień pracy do 13 godzin to i na 3 do pracy chodziłem jak był daleki kurs np do rzeszowa albo do piły i tak przez 5 dni w tygodniu, a co dwa tygodnie 6 dni bo w co drugą sobote też musiałem iść do pracy. A tu w ngk kończe o 19 o 20 jestem w domu jem kolacje kąpie coś poglądam w telewizji kąpie się i o 23 ide spać wstaje o 5 jem śniadanie i o 6 wyjeżdżam do pracy i tak przez 2 albo 3 dni, bo potem są przecież dni wolne. I jak czytam te wszystkie negatywne komentarze to aż mi się bebechy przewracają tu masz jeden z drugim normalną niezbyt ciężką prace gdzie po max 3 dniach masz dni wolne a na tirach tyrasz 3 razy w tygodniu i to po 15 godzin i masz co 2 tygodnie tylko 1 dzień wolnego. Przez 7 lat pracy na tirach pracowałem w 4 różnych firmach i wszędzie tylko wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk i nie pisze tu o wypłacie bo gdyby płacili tak jak np w ngk to nikt by tymi tirami nie jezdził dlatego płacą wysokie pensje żeby tym ludzi motywować do pracy, ale czy to jest warte poświęcania tyle czasu dla pracy i życia prywatnego. Ja wole zarobić mniej i pracować w normalnych warunkach tu w ngk owszem pracuje po 12 godzin ale i tak po pracy mam jeszcze czas na wszystko, a jak mam dni wolne to jest wszystko porobione i pozałtwiane, a jak jezdziłem tirem to żeby coś załatwić to musiałem brać urlop z którym zawsze był problem bo nie miał mnie kto zastąpić bo kierowców nie ma bo ludzie nie chcą w tym zawodzie pracować pomimo wysokich zarobków. Ludzie rezygnują z pracy jako kierowca i to pomimo wysokich zarobków średnio co roku z tego zawodu odchodzi 25000 tysięcy kierowców o czymś to świadczy. W ngk pracuje już od 8 lat i nie zamierzam się zwalniać a tym bardziej wracać do jazdy tirem bo robota w ngk jest jaka jest, ale nie jest najgorzej np na jednym z magazynów na których jezdziłem ładować towar ludzie zaczynali codziennie prace o 17 i pracowali dopóki zrobili prace choćby to miało być i 14 godzin, dopóki nie przygotowali wszystkich palet z towarami które miały wyjechać to nie szli do domu tylko tyrali do końca, a np 1 stycznia nie było ze kac po sylwestrze tylko o 17 byli już w pracy bo 2 stycznia o 3 w nocy już musiały pierwsze auta się ładować. Idź sobie jeden z drugim do magazynu lidla na przeciwko i zatrudnij się jako magazynier pójdziesz codziennie od niedzieli do piątku na 17 czy tam 18 do pracy przerzucisz sto ton towaru skończysz prace o 8 rano i będziesz biegiem leciał do ngk i skakał przez płot i błagał na kolanach żeby cie tu przyjeli z powrotem. Jeden z drugim nie wie co to znaczy ciężka pracy i niewolniczy system a narzeka a peksy dobrze pisze fakt że pisze jak pisze, ale kierowcy tirów to w większości niezbyt wykształceni ludzie znałem takich co edukacje zakończyli na gminazjum bo nawet zawodówek nie umieli pokończyć i taki roboty nigdzie nie dostanie oprócz kierowcy tira bo tam o wykształcenie nikt nie pyta byle ktoś był chętny do roboty bo takie są tam braki kadrowe i o czymś to świadczy.

Magnes
@Też były kierowca

Słuchaj, sam jesteś sobie winny że godzisz się na takie warunki, tym samym psując rynek. Rolnicy potrafią się zorganizować a kierowcy tylko szczekać po parkingach, podobnie jak parobki produkcyjne po kantynach. Nielegalni imigranci w DE na zasiłku mają lepsze życie niż polski chłop pańszczyźniany, właśnie przez takich jak ty.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1060.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.