NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Dział HR

Będzie 349 zł brutto dodatku dla pracowników działu Final . + Podwyżka zależna od ocen całorocznych . Potwierdzone info

Tomasz
@Dział HR

P6 Fajnal ma dostać dodatek ? To jakaś kpina ,za co ? Chyba za to że mają jedne z najlepszych warunków z wszystkich działów.Brak zapylenia , żadnych toksycznych oparów i temperatury rzędu 21C-22C czy lato czy zima, jak oni dostaną taki dodatek to każdy inny dział powinien też taki dostać jak nie większy,taka jest prawda.

Giorgio Armani
@Tomasz

???????????????????? toś dowalił ???????? nie ma zapylenia?? Wejdź na dział zobacz wygląd zewnętrzny i test ciśnieniowy po 12 h pracy smarkam pyłem jak na kopalni i druga sprawa skoro na P6 jest takie sanatorium to czemu nie zmienisz działu na p6 są braki na zmianach, każdy kogo przesuwają na p6 wiecznie płacz bo jest (usunięte przez administratora) bronią się rękami i nogami by nie trafić na p6 więc skończ płakać bo jeszcze cię nie przenoszą do sanatorium na p6 !!???????? Dodatek inspekcyjny dla P6 się należy za twoją (usunięte przez administratora)robotę jaką wykonałeś nierzetelnie bo p6 wszystko naprawi i załata takie podejście jest innych działów (usunięte przez administratora)

@Dział HR

To jest kpina jakaś Na PO zapylenie,krzemionka plus inne rakotwórcze substancje i żadnych dodatków

Edmo
@Tomasz

Na P5M wejdz sobie w produkcje i TPM. Zapylenie jak na P0 na ekstruderach. Glopoty piszesz

Stop pomówieniom
@Giorgio Armani

(usunięte przez administratora) robota? P6 wszystko wyłapie i naprawi? A skąd ta pewność. Widziałem jak wygląda ta ,,inspekcja'' i śmiem wątpić w wysoką skuteczność pracowników tego działu.

Lawina ruszyła...Było minęło,.
@Stop pomówieniom

A wiesz dlaczego zaczyna ta finalna inspekcjach (i nie tylko) wyglądać tak jak wygląda?? Bo na każdym niemal kroku pracownicy są (usunięte przez administratora). na wypłatach,pseudo ocenach To że Ojiji nie ma, to że targetu nie ma, to że buble są wyrzucane. Co raz więcej osób dochodzi do wniosku że PO (usunięte przez administratora) SIĘ (usunięte przez administratora) jak i tak dostaniesz jakieś tam minimum. I takim właśnie sposobem firma która kiedyś była można powiedzieć wyznacznikiem jakości, schodził na (usunięte przez administratora). A szkoda. (Widać że nie tylko jest problem z niebieskimi ale i z białymi bo nie kumają że potrzeba w końcu Europejskich zmian, wypłat, docenienia teoretycznie najsłabszego ogniwa produkcji/pracownika i przywykli do stołeczków) Panowie biali, może jakieś "dojo" z bieżącego okresu z zarządzania i motywacją pracownikow?? Jeden z drugim wyczuł że można lecieć w (usunięte przez administratora) a odpowiedzialność jest zbiorowa to robi na zasadzie, zrobię target (czyt. przerzucę te bloki, oznaczę jako super jakość, (usunięte przez administratora) sie narobię a i tak dostanę tyle siana co Ci co harują dla POLSKIEGO SENSEJA...

Wkurzony 13

Ja się pytam dlaczego na P2 mają dostać 500 PLN dodatku piecowego, tylko znowu asembling nie dostanie żadnych dodatków?

Ludwik
@Wkurzony 13

Spokojnie pracownicy, poczekajmy do 1 kwietnia, jeszcze nic nie wiadomo o dodatkach itp. Jak wiemy warunki na innych działach także są bardzo ciężkie, Forming np. Duże zapylenie. P0 ZASYPY Itd. Czekajmy do 1 kwietnia na kokosy. Osobiście także jestem za dodatkami, to skróci l4 na działach, nie ma Cię to brak dodatku. Pozdrawiam zostało ponad 2 miesiące na mega wiadomości

Piecuch
@Wkurzony 13

Bo nic tam nie robicie płaczki, zapraszam na 12h na płyty w lato jak na linii jest ponad 40 stopni a pot Ci po (usunięte przez administratora) spływa… już paru wygnańców tu było z p1 na pojedyncze dni i robili we dwóch na jednym stanowisku. Poza płaczem że ciężko, głośno i ciepło to wracali zatarci na (usunięte przez administratora)

Ortalionowy rycerz
@Piecuch

Potwierdzam powyzsza wypowiedz,bylem na piecach jakis czas.Dawałem rade,ale tempo pracy,syf,temperatura i dziwny,smutny klimat na tym dziale sprawia,ze rece opadaja juz po wejsciu na linie.To 500 zl dodatku to jest i tak minimum co nalezy sie zalodze tam pracujacej.Wspolczuje i szanuje,ale zarazem dziwie sie kazdemu,kto tam pracuje,bo to jest przegiecie i robota niezaplacona.Ja bym sie zwolnil,a gdybym tam kiedys znowu jakims cudem sie mial znalezc to moja noga tam nie postanie.

Ave
@Ortalionowy rycerz

Ci zamiast być (usunięte przez administratora) że jest takie tempo, takie targety, takie warunki i to za psie pieniądze to jeszcze szczycą się że dają rade. Żadnych dodatków piecuchy - róbcie w tym (usunięte przez administratora) dalej za te same stawki skoro to dla was powód do dumy.

Jeden mądry z niewielu...
@Ave

Kolego mamy podobne podejście do swojej pracy/zdrowia/ŻYCIA. Popieram Twoja wypowiedź. Jak ktoś ma wbite w głowie że tak ma być (czyt.być typowym (usunięte przez administratora) i słuchać że inaczej się nie da, że nie będzie lepszej pracy itd.) to później mamy takie wypowiedzieć jak kolegi z pieców. Pewnie gość jeden z drugim dostali pracę a mieli nóż na gardle, wyczuli człowieka to rzucili ich na piece, dali im te grube 200zl dodatku (szczególnie teraz ta kwota jest śmieszna) Oni myślą że są super twardzielami, a inni dostają tą samą kasę a mniej się urobią i zdrowiej żyją. Człowieku z pieców, pomyśl trochę. Osobiście szanuje waszą pracę i warunki pracy. Ale czasami nie potrafię do końca zrozumieć toku myślenia. Gdzie zdrowie....??

Jerzy

Witajcie operatorzy. Na przełomie Maja/Czerwca, w dużych zakładach, będzie możliwość szczepień na Koronkę. Bez oglądania się na wiek itd. Jak się zapatrujecie, na dobrowolność tego procesu w NGK. Like- chcę się szczepić, Dislike- nie chcę o tym słyszeć.

Jerzy
@Jerzy

Czyli nie jest tak źle z załogą. Jest jeszcze trochę rozsądnych pracowników.

@Jerzy

Żebyś się nie zdziwił ile w naszym zakładzie jest antyszczepionkowców, którym wydaje się, że mają ogromną wiedzę medyczną i są fachowcami w tej dziedzinie.

Ggg
@Jerzy

A czemu jestes przekonany o swojej słuszności w tym temacie?Jesteś światowej sławy medykiem tudzież producentem szczepionki?Każdy ma prawo do własnej decyzji, może nie ma ochoty na kłucie i wstrzykiwanie jakiegoś preparatu?Może ktoś jest bardziej ostrożny i woli sobie odczekać jakiś tam czas?Jak chcesz to przyjmuj w organizm co chcesz,ale nie kategoryzuj innych,bo kaZdy decyduje za siebie,a wiesz tyle co inni,czyli równe nic.

Romek

Oj fachowców od znających się na szczepieniach to mamy wybitnych, antyszczepionkowcy wiedzą wszystko najlepiej:)

...

Jaką szczepionką ?

Agent
@Jerzy

Jak w NGK Wałeczek pozwoli na chodzenie bez kagańca to jestem za tym żeby się ludzie szczepili

NOP

Nazywasz antyszczepionkowcami ludzi którzy mają wątpliwości co do preparatu genetycznego który nie przeszedł wszystkich odpowiednich badań, jest warunkowo dopuszczony i jego producenci są z automatu zwolnieni z odpowiedzialności za powikłania i/lub śmierć? Szczepie się od dziecka ale nie zamierzam być królikiem doświadczalnym. Poza tym "szczepionka" nie chroni przed transmisją, można dalej różnosić wirusa i chorować.

Tom
@NOP

No wlasnie tym wpisem udowadniasz swoja ignorancje i powtarzasz slogany, ktore gdziesz zaslyszales (pewnie gdzies na fejsbuniu). Szczepionka jest po odpowiednich testach i dopuszczeniach. No i co z tego ze nie chroni przed transmisja? A slyszales o czyms takim jak odpornosc stadna? Jak wiekszosc bedzie zaszczepiona to transmisja moze sobie byc - tylko na kogo??? Oj geniusze od siedmiu bolesci od spraw wszelakich. I tacy potem chcą podwyzke. Blazenada.

Haha
@NOP

Uwielbiam powtarzanie tych bzdur zasłyszanych z fb od super specjalistów ;)

@Tom

Dokładnie, wszystkie serwisy informacyjne na całym świecie przekazują nieprawdę w szczególności informacje dotyczące pandemii i odnośnie szczepień. Tylko na fejsbusiu są rzetelne informacje:) przekazywane przez wybitnych fachowców:)

Gumiś
@Haha

I jak tam Weekend Majowy Panowie już urlopy odwołane ?

@Gumiś

Akurat nie licząc piątku to majówka w domu ;)

Gumiś
@Pp

Tak wypadł grafik czy jednak urlopów nie cofali ?

@Gumiś

Z grafiku cały weekend w pracy. Czyli nie cofnęli nam urlopów ;)

yyyyy

A co cię to obchodzi ?

Xxx
@Jerzy

Wszystko dobrze, byleby nie był to dobrowolny przymus...

@Xxx

Nikt nikogo nie zmusza

Ra
@Xxx

Co to jest dobrowolny przymus ?

qwerty
@Ra

Przymus z dobrej woli :)

@Tom

Szczepionki są obecnie w drugiej z trzech faz badań klinicznych. Są dopuszczone WARUNKOWO . Lepiej Ty doucz się koleżanko

@Popo

No i odezwał się jeden z wybitnych fachowców:)

Ty kretynie
@Popo

Poczytaj ulotki popularnych leków, większość z nich ma warunkowe dopuszczenie, a polega to między innymi na tym ze producent zobowiązany jest dostarczać co jakiś czas nowe badania na temat swojego produktu taki o warunek dopuszczenia ;)

Fachowiec
@Ty kretynie

Fachowcy od szczepionek myślą, że tylko szczepionki mają skutki uboczne a tabletki którymi się faszerują jak są chorzy to już tych skutków nie mają, śmiech na sali :)

bob
@Fachowiec

Wiele rzeczy jest niezdrowych,mamy chemie w jedzeniu itd,tabletka od bolu glowy rowniez.Rozchodzi sie o to,ze nie kazdy jak go glowa zaboli od razu leci po apap,a jesli leci to jest to jego WYBOR,nikt mu nie karze zazywac apapu (ktory de facto na rynku jest juz kupe lat).Szczepionki powstaly szybko i nie sa dostatecznie sprawdzone,co chyba oczywiste.Biorac pod uwage wirusa o dosc niskiej smiertelnosci (umieraja glownie osoby starsze,schorowane,badz mlodsze,ktore o siebie nie dbaly,sa otyle itd),do tego dochodza absurdy z lockdownami i maseczkami,potezne pieniadze dla sluzby zdrowia i koncernow farmaceutycznych oraz klotnie spoleczenstwa,dzieki temu pandemia im na reke jak i naszemu rzadowi.To sa zbyt wazne sprawy zeby ktos decydowal za Ciebie,dlatego niech kazdy podejmuje decyzje i sam wyciagnie wnioski z tego co sie dzieje.

@bob

No i są ludzie którzy myślą nadal, że medycyna zatrzymała się na latach siedemdziesiątych XX w. i nadal trzeba wszystko latami testować.

bob
@XXI w.

No i maja prawo do wlasnego zdania w tej kwestii.Chcesz to sie zaszczep i badz bezpieczny i szczesliwy.Nie widze zadnego probemu ;)

@bob

To czy się zaszczepię to jest tylko i wyłącznie moja sprawa i to samo dotyczy każdego innego człowieka. A ty przynajmniej nie pisz bzdur.

Bob
@XXI w.

Pisac mogę to co uważam za słuszne i nie ty będziesz o tym decydował,to po pierwsze.Po drugie żadnego z argumentów,które podałem nie potrafisz podważyć.a jeden, odnośnie wyboru nawet potwierdziles :D.Taki mądry jesteś, powodzenia:)

@Bob

Szkoda czasu na podważanie bzdur jakie ty wypisujesz:) powodzenia mądralo:) koniec tematu.

@Ty kretynie

Zerknij na ulotkę szczepionki na Ebola. Ta z EMA. Ten sam mechanizm działania co dobrodziejstwo, które zapewne już sobie dałeś wstrzyknąć... 20 lat badań, nadal nie zalecana dla osób poniżej 18 lat i tylko 16 tys ludzi po badaniach klinicznych. Teraz "fachowcy" jak ty kretynie mówią coś o nabieraniu odporności zbiorczej, potrzebie szczepienia świństwem, które tak naprawdę nie zostało właściwie przebadane. Przejrzałem apteczkę i żaden z leków nie jest dopuszczony WARUNKOWO docencie. Bzdury godosz.A różnica pomiędzy jedną dawką leku a jedną dawką szczepionki jest taka, że lek działa jednorazowo i w końcu wywalisz go z organizmu, szczepionka i jej dobrodziejstwo pozostaje z Tobą dożywotnio.

Bezmózg
@Popo

Nieprawda. Szczepionka na ospę nie chroni mnie przed zachorowaniem na ospę. Jednak jeśli przejdę ospe to już drugi raz na nią nie zachoruje.

@Popo

Oczywiście, że szczepionka jest dopuszczona warunkowo i dopiero teraz sprawdzają na innych grupach wiekowych i sprawdzają brzegowe przypadki. Świat nie jest na tyle prosty żeby można go było ogarnąć "na chłopski rozum" co właśnie próbujesz uskuteczniać. Zrozum, że jesteś zwykłym robolem na produkcji, który nic w życiu nie osiągnął. Nie nadajesz się do tworzenia nowych rzeczy a jedynie odtwarzania prostych prac co właśnie robisz. Tym bardziej nie rozumiesz jak działa szczepionka mRNA, ze szkoły może jedyne coś kojarzysz o DNA i tyle. Więc zostaw to tysiącom osób, które ten rodzaj szczepionek tworzyły wiele lat i mają znacznie większe IQ od pracownika produkcji. Musisz znać swoje miejsce.

@Momo

Brawo dla tego pana, w samo sedno. Cała prawda o antyszczepionkowcach w jednym poście zawarta, brawo :)

@Momo

Bardzo dobre uświadomienie człowieka, który wszędzie widzi spisek...

Grażyna
@Jerzy

Jak wygląda takie szczepienie w zakładzie pracy? Czym różni się od powszechnego szczepienia? Serio pytam :) Czy pracownicy mogą zaszczepić przy okazji również swoje rodziny? Dajcie znać, jak to wygląda~!

Ego

Niczym się nie różni , normalnie możecie cała rodziną przyjść

@Momo

Widzisz chlopku nic "mondrego" oprócz obrażania mnie nie napisałeś. Ciesze się że mamy tylu oświeconych, postępowych roboli w zakładzie jak Ty, którzy chętnie powtarzają co im tv przekaże. Niech zgadnę od soboty zapylasz po Chebziu bez maski bo w kwietniu Niedzielski z Moravitzem w tv powiedzieli, że od 15 maja będzie to bezpieczne. Ynteligent ehh

@Bezmózg

I dlatego tzw eksperci rekomendują 3 dawkę szczepionki na kowid już teraz i powtarzają że kolejna dawka potrzebna będzie co roku? Czyli jak przy szczepionkach na grypę nieprawdaż? I tu dochodzimy do sedna. Korona wirusy są grypopodobne znane od lat 60 ub stulecia nic nowego. Nowy nie jest tylko sposób całej propagandy, która przypomina tą z lat 30 i 40 XX wieku. Dla Waszego dobra... Zakaz wejścia do parku, sklepy tylko wybrane, zakaz przemieszczania się w tym komunikacją, zakaz prowadzenia działalności, spotkań,... Itpitd

Chebzie
@Popo

Ty to jesteś gość, normalnie się marnujesz w NGK. Ciebie powinni powołać na Głównego Wirusologa Polski, ponieważ masz taką ogromną wiedzę o szczepionkach i wirusach, normalnie szczęka opada :) A do tego zawsze przekażesz prawdę całemu narodowi bo we wszystkich mediach to bezczelnie mówią nieprawdę :)

@Popo

Muszę Cię zmartwić - nie pracuje na produkcji a tutaj zaglądam dla rozrywki. Zatem ciężko nazwać mnie robolem bo raz, że zarabiam więcej, dwa nie przemęczam się zbytnio moją pracą. Przykro mi, że nie zrozumiałeś prawie nic z tego co napisałem i jedyne co przyjąłeś do wiadomości to epitety. Co do tego co napisałeś niżej to tutaj mogę się zgodzić tzn abstrahując od szczepionek to restrykcje wprowadzane przez tę bandę nieudaczników są mocno na wyrost.

PIS
@Momo

Może i nieudacznicy ale jak sobie kupić głosy wyborców to oni wiedzą. Najpierw było 500+ a teraz mamy "Polski Ład" i prawdopodobnie znowu wygrają wybory. Dlatego nie do końca to tacy nieudacznicy.

+++++
@Popo

Czym cię obraził Momo ? Tym, że nie rozumiesz jak działa szczepionka mRNA ? I nigdy nie zrozumiesz do puki będziesz swoją wiedzę czerpał z fejsbusia, pozdrawiam.

@+++++

To wytlumacz z grubsza jak powstaje taka szczepionka i jak dziala.Chetnie sie dowiem tez, skad zaczerpnales tą wiedzę :)

@John

Wpisz sobie na jutubie: uwaga naukowy bełkot szczepionka mRNA. W odróżnieniu od tego co mogą publikować jakieś szury po zawodówce tam autor opiera się na badaniach naukowych a nie stronach typu naukowefakty24 czy inne szokujacaprawda69 etc.

@Momo

Czyli rozumiem,że śmiejesz/cie się z kogoś,że jest foliarzem i wiedzę na z fejsbuczka,a sam/i swoją wiedzę opieracie na mędrcu z jutubika.Ma to sens:D.Nie mam więcej pytań.

@John

Sprawdź najpierw autora a potem możesz rozpędzić się i pierd***ąć baranem (baranem jakim jesteś, nie z barana) w ścianę. Facet nazywa się (usunięte przez administratora)yśliwiec i ma tytuł doktora chemii a jeszcze kilka innych kierunków ukończył. Więc ja osobiście ufam typowi, który jest z tym powiązany niż jakiemuś wsiowemu głupkowi. Chociaż wśród ludzi waszego pokroju to chyba tak działa tzn o nauce nie wiecie nic bo macie pewnie wykształcenie podstawowe a już szczytem waszych możliwości intelektualnych jest wykształcenie średnie. A wiesz, że potem jest jeszcze inżynierka/licencjat a potem magisterka i potem po 5 latach można zacząć robić doktorat. Wszystkie te lata poświęcasz żeby stać się specjalistą w jednej wąskiej dziedzinie. Jest to poziom nieporównywalnie wyższy niż to co masz po szkole średniej. Oczywiście mowa tu o kierunkach technicznych bo jakieś humanistyczne gnioty pewnie i jakaś malutka część z was by mogła skończyć.

@Momo

Napisałbym ci kim ty jesteś,ale nie będę się zniżał do twojego poziomu.Nawet gdybyś zrobił 10 doktoratów to (usunięte przez administratora) pozostaniesz,bo miara wartości człowieka jest przede wszystkim kultura osobista.Ciekawe czy na żywo do ludzi z niższym wykształceniem niż twoje też się tak odnosisz,bo jeśli tak to uważaj, zęby wylatują bez względu na to co ukończyłeś.Bez pozdrowienia:)

@John

Tak myślałem. Zawsze na brak argumentów używa się pięści. Możliwe, że masz rację i straciłbym zęby ale najpierw musiałbyś wejść po drabinie na mój poziom.

@Momo

Ja nigdzie nie napisałem,że coś bym ci zrobił,ale jak tak będziesz komuś ubliżał bez osłony internetu to znajdzie się ktoś może ci wybić z głowy twoje argumenty.

Swierku
@NOP

Najwięcej do powiedzenia mają o szczepionkach i ich składzie ci co jarają e-fajki. Te to dopiero są przebadane :)

Leon

A co na to antyszczepionkowcy ?

@Leon

Uświadamianie osób, które zawzięły się na coś, nie ma najmniejszego sensu. Oni żyją w wieku XIX, więc i tak nikt ich nie przekona.

Beata
@Jerzy

W niektórych zakładach pracy, pracownikom którzy się zaszczepią są wypłacane jednorazowe premie. Szkoda, że NGK nie pomyśli o czymś takim.

pop
@Beata

O to to,proponuje zakladowa loterie szczepionkowa ! Zwyciezca otrzymuje roczny talon na Zeppelina i balon.

Elektryczna Hulajnoga
@Jerzy

Szczepionka jest taka dobra że w Japonii zakazali oddawania krwi przez osoby zaszczepione.

Zbyszeq

I Ciebie

Zbyszko że Spychowa
@Jerzy

Ludzie wszędzie robią strajki zróbcie inwy a nie narzekajcie wszystkich nie zwolnią nikogo nie zwolnią bo i tak nie mają ludzi do pracy brakuje im ciągle robią się zwykłymi złodziejami i wyzyskiwaczami pozdro

Ty głąbie
@Ty kretynie

Porównujesz Apapki do eksperymentalnego preparatu terapii genowej który jest warunkowo dopuszczony a producenci są zwolnieni z odpowiedzialności ?

Fenomen
@Ty głąbie

Patrzcie. Mamy tu osobnika z tytułem doktora, który pracuje na produkcji jako zwykły robol. (usunięte przez administratora)

Lekarz
@Fenomen

Operator to jest wybitny fachowiec z dziedziny medycyny i on dobrze wie, że szczepienia są be a Ci wszyscy wykształceni ludzie pracujący w laboratoriach nie dorastają mu do pięt.

Twoją starą..
@Jerzy

...se zaszczep, jedyny zastrzyk jaki mogę przyjąć to zastrzyk gotówki.

Ryszard

Sam jestem zaszczepiony ale natarczywa agitacja niektórych z Was daje do myślenia czy czasem nie jesteście jakimiś wynajętymi trollami. Jesteśmy zaszczepieni więc chyba nam nic nie grozi ? Więc o co się prujesz w takim razie ? Co Ci przeszkadzają niezaszczepieni ?

Popo

I ci antyszczepionkowcy mieli racje. Ile dawek tego czegos lykles?

Klocek

Powiedzcie mi kochani NOXiarze, przychodzicie na nadgodziny na DPF i nie dość ze wymyślacie na osoby z DPF plotki co to oni nie robią na nockach to sami macie wiecznie problemy, „tu nie postoje bo za zimno”, „tu nie będę pracować bo za ciężko”, nie chcecie, nie przychodzicie, składajcie sobie kabelki dalej. Chyba że macie to w DNA wylewanie żalu i obrażanie innych jak Wasz SL Rudy Steroid

Jakub
@Klocek

Jak już piszesz o nadgodzinach to mógłbyś dodać jaka jest wtedy stawka i czy jest to opłacalne? Dają setki albo pięćdziesiątki? Czy tylko odbiór wolnego?

Tolek
@Klocek

Kiedy można przyjść na nadgodziny?

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Na inspekcji gdzie jest "mexyk" Cieszą się z, meila, w którym było że, od 1 kwietnia dostaną 500 zł dodatku, za tryb "mexykanski" Brak Zetek i brak pełnej premii.

Facom

Od Marca, plugging linia C też ma dostać

Pp

Fantastycznie, 500 za wolne prawie wszystkie weekendy i święta a piecuchy 200 za "dyspozycyjność" (tzn robotę w świątek, piątek i niedziele) :) Jak już firma chce wprowadzić nowy dodatek to powinna zrobić to też na innych działach wg "zasług" ;)

Plg lsh
@Facom

I podobno też mają dostać dodatek za kilogramy i posiłek regeneracyjny (tylko pomiarowy) bo reszta ludzi na linii i tak nic nie robi

Zbulwersowany

Miało nie być podwyżki cen za jedzenie a tu pyk od 1 luty podwyżka cen zup. Oni mogą robić podwyżki ? A my nie dostajemy ? Czy ich nie obowiązuje nasz japoński rok rozliczenia? Ja się pytam gdzie jest moja podwyżka skoro zeppelin dźwiga ceny NGK niech dźwignie wyplaty

Ola

Nie,nie jestem tylko śmieszą mnie płaczki co mu cenę zupy o złotówkę podnieśli

Księgowy
@Zbulwersowany

Podwyżki to zobaczycie na swoich paskach, same składki o 238 zł w górę :) dopiero w Maju można będzie trochę odech złapać i oddać kasę rodzica bo 4 miesiące będą w plecy.

Skladka
@Księgowy

Jakie składki ?

Ivan Groźny
@Zbulwersowany

Biorąc pod uwagę, że w wielu miejscach gdzie jest jedzenie na wagę ceny zaczynają się od 5 PLN za 100 gram to stawka 2.50 PLN jest dalej bardzo atrakcyjna.

Ivan Groźny
@Zbulwersowany

I pewnie największe roszczenia płacowe i dotyczące dodatków takich jak dofinansowanie posiłków mają (usunięte przez administratora), którzy połowę zmiany spędzają na kantynach.

ghg

Racja,podwyzki nie sa gwarantowane,ale to,ze jest to dobra wola pracodawcy,to albo jestes ciemny albo celowo manipulujesz.Podwyzki przede wszystkim sa reakcja na rynek płacowy.Jesli NGK nie da przez np 2 lata podwyzek to bedzie za chwilke na szarym koncu w placach na strefie,a to chwile pozniej pociągnie za soba konsekwencje w postaci braku pracownikow.Dlatego niejako "musza" to robic tj. dawac podwyzki,przyznawac premie,socjale aby byc dalej potencjalnie atrakcyjnym.Gdyby nie to,to nie dostalbys od firmy ani grosza wiecej.

Kentucky
@ghg

Tyle, że firma będzie raczej szła w kierunku redukcji etatów, więc wątpie, że mocno zależy im na zwiększanie atrakcyjności wobec potencjalnych kandydatów.

Loko
@ghg

Na te chwilę to NGK ma o wiele pracowników za dużo w stosunku do potrzeb, więc jak to piszesz nie nie jestem ciemny tylko mam trochę wiedzy a nie opieram się na spekulacjach. NGK to nawet na rękę jak się zwolni trochę tzw. Starych pracowników bo są obciążeniem dla budżetu w dobie kryzysu. A do prostych zajęć na linii produkcyjnej to zawsze się ktoś znajdzie. Faktycznie problem to mają i będą mieć ze specjalistami pokroju automatycy informatycy bo płacą mało w stosunku do konkurencji. Także elo ziom 200 brutto w kwietniu i przestańcie marzyć o czymś czego nie będzie

Poko
@Loko

Dawno takich idiotyzmów nie czytałem. Pracownicy nie są obciążeniem, tylko koszty energii i szukanie oszczędności wśród pracowników, jest najgłupszą rzeczą jaką można zrobić. Nie dziwię się, że jest coraz większy problem podczas rekrutacji...echo się niesie i ten, który zechce się tu zatrudnić, to najpierw dwa razy się zastanowi czy warto - dla 18 miesięcznej "stabilizacji".

Aga
@Poko

Oczywiście że echo się niesie, jak się zwolni 100 ,,starych'' ze stawką 6 brutto, to w skali 5 lat ile to jest oszczędności ? Automatyzacja, redukcja etatów, koszty energii i sumując wszystko robią się potężne kwoty. W Polsce 5 netto to się zarabia na stanowiskach kierowniczych, takie są realia a nie jako fizyczny na linii produkcyjnej. Oni sobie nie pozwolą żeby trzymać gościa naciskajacego guzik koloru zielonego ze stażem 20 lat, który będzie zarabiał 10 netto. To jest Polska, pracownik ma być najtańszym, wymiennym trybem maszyny.

ghg
@Aga

Musisz pamietac,ze czasy,ze ktos bedzie "wciskal" zielony guzik,co jest zreszta mocno niesprawiedliwe (chyba,ze ty masz taka role na linii albo siedzisz sobie na krzeselku w biurze i wydaje ci sie,ze wszystko sie samo robi) za 3k minely.Jak odpowiednio nie bedzie placone nikt nie bedzie niczego wciskal,chyba ze sama zejdziesz pobrudzic raczki :)

Aga
@ghg

Jak widać te czasy nie minęły skoro jęczycie że zupa podrozała w zakładowej stołówce, gdzie i tak taniej nie znajdziesz takiej jakości produktu. skoro smarki wycieracie w rękaw że drogo to znaczy że mało zarabiacie hahahah i dalej się znajdują chętni na taką pracę . Inflacja jest tak wysoka że te 3 k co piszesz to jak teraz 5 k

Kierowca paleciaka
@Aga

Firma do 2025 ma zredukować znaczną część etatów robotyzacja zbliża się wielkimi krokami, do tego elektryfikacja pojazdów. Podwyżki będą oczywiście ale jak zwykle skromne, nigdy przecież przed szereg nie chcieli wyjść. Wystarczy spojrzeć ile płacą inni w okolicznych firmach. Także zupa będzie dalej droga ....

P5
@Aga

O jakiej jakości produktu mówisz? Ostatnio po wyjściu ze stołówki ze prawie narobiłem w gacie, tam jest sam (usunięte przez administratora) najtańsze mięso i inne produkty, nigdy już tam nie zawitam

Koła od palecioka
@Kierowca paleciaka

Niestety tak jest, jak tak dalej pójdzie to nie będzie nas stać nawat na tą zupę , wprowadzają roboty i panele za miliony a nam dają 300 zł podwyżki, śmiech na sali

Wściekły p2b

Jak to jest że na P2 trzeba kobieta wywozić loty, a na innych działach same to robią ? Na piecach 1,2,15 jest zwiększony cykl i chłopaki robią po 89 stosów i są ładowani w (usunięte przez administratora) bo nic z tego nie mają. Ruszcie troche głową Panie Opala, bo zaniedlugo sam będziesz pan na ramkach robić .

Dorian
@Wściekły p2b

I co z tego że więcej robią. Firma ma już tyle lat i na piecach co jakiś czas przyspieszają piece. I jakoś jeszcze żaden kierownik na linii nie pracuje. Ludzie na piecach są specyficzni, dużo gadają a i tak robią z nimi co chcą.

Wściekły p2b
@Dorian

Jak co z tego? Skoro na 3 liniach jest większy target niż na innych to chociaż niech obiad dostaną. Przyjdź porobić cwaniaku chociaż na parę godzin to się dowiesz co to jest 4 stosy więcej, albo lepiej przyjdž na normalną linie gdzie się robi 85 na nocce. Zobaczymy jak długo wytrzymasz.

Piecyk
@Wściekły p2b

Hahaha byłem ostatnio na nadgodzinach i czerwona, podkreślam czerwona,która ma tyle wiedzy na temat pieca co ja na temat baletu idzie siebie na godzinnom przerwe

Piecowy
@Wściekły p2b

Haha dostaną obiad, tyle jesteście warci!! Zwykły obiad. Zapraszamy na P6 to na piece w podskokach wrócicie.

Marianek P2
@Wściekły p2b

Mordo nie zapominal bym o swietach i sylwestrze w robocie za darmo xD. Wszedzie pozwiekszaja cykle kosztem jakosci bo przeciez moga Sobie na to pozwolic, odbija Sobie to na premiach xD

Marianek P2
@Piecowy

Z P6 juz u nas byli pod koniec tamtego roku.. dzien i L4

Wkur... Assembling

To chyba jakis żart, jeszcze pewnie kosztem naszych podwyżek!!

Zzz...
@Wkur... Assembling

Żart to jest gdy na P6 dojeżdżają 2 Loty samych filtrów z cement closed bo ktoś nie potrafi wykonać swojej roboty.

Ulubieniec

Czy ktoś z nox w ostatnim czasie podpisał nową umowę np na czas nieokreślony ?

Twój stary
@Ulubieniec

Tak ale na Dąbrowę, na twoim miejscu już bym roboty szukał. Nie oszukuj się, z takimi wahaniami nastroju nie licz na kolejną umowę , tym bardziej na stałe...

Ulubieniec
@Twój stary

Widzę że pytanie przerosło,,nikt nie prosił o opinie,pytałem bo żonie kończy się umowa ,za parę ms a tu jakieś prywatne wycieczki do kogoś znowu się zaczynają

jp
@Ulubieniec

Nikt w 2023 nie dostanie umowy na stałe. Masa dobrych pracowników poleci. Wolą zatrudnić nowych na okres do 3 lat.

Yogi
@jp

Znam dwie które dostały i kolejna która czeka na umowie więc nie jest tak że nikt nie dostanie.

TylkoNox
@Ulubieniec

Nie. Czekają aż skonczy się umiwa na czas okreslony i do widzenia

Alberto Loco

Rozumiem, że ZZ ,,Kontra'' po odrzuceniu wszystkich postulatów przez Zarząd grzecznie podkuliła ogony? Ciekaw jestem jakie są faktycznie finanse firmy, bo ciężko uwierzyć w długoletnie umowy z nabywcami produktów po z góry ustalonej. Cóż, ciężko liczyć, że ktoś górę przyciśnie do muru w tym temacie biorąc pod uwagę jaką mentalność ma zdecydowana większość załogi pracującej w zakładzie. Dostaną 200 brutto podwyżki i będą całować dobrodziei w rączkę.

Johny
@Alberto Loco

Sprawdź w informacjach na kompie. Firma ma w planach zarobić w tym roku 300 miliardów yenów :) Normalnie o tym piszą

Nikt
@Johny

Nie zarobić, a sprzedać produkty za tyle i to jako cała korpo. Jak odliczysz koszty, to wyjdzie.... LICZ NA SYMBOLICZNĄ PODWYŻKĘ WYNAGRODZENIA

Sędzia
@Nikt

Koleszko jeśli Twoja wiedza jest zerowa to nie podnoś głosu! 300 miliardów mają ZAROBIĆ! Popytaj jakie są koszta utrzymania pracownika oraz tzw media, rok w rok mieszczą się w niecałych 3 % a 97 % to zysk. Więc podwyżka w granicach 60 euro to dla nich jak kawałek mięsa przy kości.

Dzień dobry
@Sędzia

Nie ma to jak wyssać z palca miliardy, dodać procenty i na pewno każdy uwierzy. W te 3% za wynagrodzenia pracowników jestem w stanie dać wiarę choć pewnie wychodzi trochę więcej. A teraz trochę suchych faktów. W 2021 roku, NGK CERAMICS POLSKA Sp z o. o. miała przychody na poziomie 3 094 917 413 PLN, koszty 2 985 394 394 PLN, dochód 109 523 019 PLN, a z tego odprowadzony podatek w wysokości 7 040 085 PLN. Ile było w zeszłym roku? Trudno powiedzieć, dowiemy się latem. Informacje są ogólnodostępne na stronie ministerstwa finansów. Są tam też dane za ubiegłe lata i są one bardziej optymistyczne w porównaniu do tych z 2021. Osoby zainteresowane znajdą sobie. Zaznaczam, że chodzi tu o cała spółkę - Gliwice, Dabrowe, DPF, GPF, NOX, wszystko. To ile wychodzi marży, po odliczeniu podatku, inwestycji itd. Nieco ponad 3%. ????

Zorientowany
@Dzień dobry

Zysku za zeszły rok rozliczeniowy było prawie 250 milionów. Bardzo dużo wydają na energie i materiały trwałe - ponad 70% kosztów rocznych.

Zorientowany
@Dzień dobry

Faktem jest, że 10-15% podwyżka płac jest w ich zasięgu.

...
@Alberto Loco

A co miała zrobić?

To jest najlepsza praca jaka w życiu miałem. Każdy kto wypowiada się negatywnie nie docenia tego co ma, bezpieczeństwo 1 klasa, pieniądze są. Za taka robotę i to bez wykształcenia zarabiam tyle co moi koledzy z magistrami. (usunięte przez administratora)

zyx

Jak wygląda u was praca na magazynie, na jakie działy trafia nowa osoba, czy więcej się chodzi lub stoi w miejscu jest taśma, czy może inaczej to wygląda mógłby ktoś opisać stanowiska czy cokolwiek pozdrawiam.

Marzena
@zyx

Ja bym wolała siedzieć, nie dam rady tyle chodzić, ciekawe czy jest wybór? Też jestem mega ciekawa tych odpowiedzi bo szykuje się do wysłania CV. Ty już wysłałaś?

@Marzena

Stoisz/chodzisz przy/w około taśmy/maszyny w zależności od stanowiska przez 12 odliczając przerwy

Smerfus
@Marzena

Kobiety zwalniają nie polecam albo przezucają na Dąbrowę

Nie do końca tak jest...
@Smerfus

Jak w tytule... Kobiety czasami przerzucają na DB (o ile komuś taki dojazd itd. pasuje) ale nawet te które pracują już kilka lat w Gliwicach nie mają tak prosto tam przejść. Bardziej bym obstawiał że nową Panią zwolnią a jeżeli dadzą na DB.

?

Do kogo uderzyc po pomoc jak komus robia krzywde? Zaraz bedzie zwolnij sie jak ci zle ale nie tak latwo robote zmienic bo rozne losy czlowiek ma i robic trzeba.

Pomocna dłoń
@?

A z kim masz problem? Opisz swoją sytuację

Normalny.
@?

To poważny problem. Sam byłem świadkiem jak nowemu chłopakowi w robocie na asemblingu stary wyjadacz powiedział ze ma (usunięte przez administratora)bo mu (usunięte przez administratora) tylko dlatego ze chłopak chciał robić. Czerwoni wiedzą ale nic nie zrobią z pracownikiem który ma umowę na stałe. Jedyna moja rada: rób swoje, nie przejmuj sie, olewaj. Mów mało, ale jak Ci sie przeleje to powiedz raz ale dosadnie na głos.

Homofob normalny chłop
@Normalny.

Przypominam, bo chyba o regulaminie zakładowym zapomnieliście - jeśli czerwony nie reaguje to trzeba uderzyć wyżej i wtedy czerwony dostanie w ryj. Jeśli wyżej nie zadziała to jeszcze oczko wyżej. Aż do samego prezesa - ale tu już trzeba coś po angielsku wydukać.

zimno
@Homofob normalny chłop

A na koniec po rozmowie z menagerem itak ci umowy nie przedłużą

olo

zglos to do działu HR

Olx
@?

W tej firmie im ktoś jest bardziej opryskliwy ,(usunięte przez administratora),chamski, tym szybciej awansuje ,mam wrażenie że Polaczki kochają takich co zrobią wszystko by być zauważonym przykładów można mnożyć ..nawet jak ludzie się zbiorą i w grupie składają skargę ,to lepiej ich rozdzielić lub zwolnić ,niż usunąć takiego pseudokier..po za tym najpierw znajomości potem ewentualnie praca

Zadowolony pracownik.

Dziękujemy za mini apteczki z okazji tysiąca dni bez wypadku na dziale Nox :-)

FormerEmployee

Pracowałem, zwolniłem się i nigdy więcej ! Pięć 12godzinnych zmian na produkcji w tygodniu powinno być zakazane w kodeksie pracy. Firma nie liczy się z ludźmi wprowadzając zakazy i nakazy penalizowane utratą premi lub dyscyplinarką bez uprzedniego uzgodnienia z pracownikami. Dodatkowo robi wszystko żeby nie uznać szkodliwych warunków pracy na niektórych działach. A wszystko to za pensje zrównującą się z pensja baby na kasie w Biedronce. Załoga niestety nie ma honoru ani ambicji żeby się zorganizować i wywalczyć sobie cokolwiek. Postępująca automatyzacja nie zostawia złudzeń co do redukcji załogi. P.S. Baba na kasie nie dostanie raka ;)

@FormerEmployee

Baba na kasie w Biedrze?Szanuj ludzi żeby Ciebie szanowali tak poza tematem.Całe szczęście się zwolniłeś.Napewno Zawiercie tak

Rak
@FormerEmployee

Nie chce mieć raka, niestety P0 i forming pracują przy mega niebezpiecznych materiałach oraz substancjach. I to za marne pieniądze. Pytam jak długo jeszcze? Pomiary w firmie to.... Nie istnieje szkodliwe, nawet gdybyś świecił na niebiesko.

Irena
@PO

Wolałabym momentami pracować na kasie w Biedronce w ciszy,z oknem na swiat jak w tym hałasie izapylonym molochu .Dobrze ,że emerytura za chwilę.

Elmo

Firma nas (usunięte przez administratora) na podwyżkach że niby od kwietnia to jest tylko i wyłącznie ich ściema co nas obchodzi rozliczenie japońskie ? Żadna zagraniczna firma w Polsce się tak nie rozlicza jak w danym państwie bo nas obowiązują przepisy polskie a nie japońskie....

NGK
@Elmo

Nawet jak popiję takich głupot nie piszę. Skąd się urwałeś? (usunięte przez administratora)to Ci dyktował? Nie pozdrawiam.

Wiem

Każda Japońska, sprawdź a potem pisz głupoty. Zacznij od Sony

lol
@Wiem

Ale w przypadku podwyżek wyrównują potem za miesiące od początku roku,do kwietnia

Jakub
@lol

Czyli wyrównanie za cztery miesiące wstecz? Czemu od razu nie płacą ustalonej kwoty tylko muszą wyrównywać?

Yogi
@Wiem

W Polsce jest fabryka sony? Żyjemy i pracujemy w Polsce co nas interesuje jak jest w Japoni!

Olx
@lol

Co za bzdury ,jakie wyrównanie?normalnie podwyższke masz w kwietniu liczona od maja

lol
@Olx

Oceny z zbierasz od stycznia do końca grudnia tak ? Podwyżkę za nie dostajesz od kwietnia. Czego jeszczs nie rozumiesz. A do kolegi tam wyzej co pytał czemu nie wypłaca od razu . No pomyśl jak byś wolał wypłacać będąc na ich miejscu

Jacek
@Elmo

Od Stycznia w Biedronce na start dają min 3950zł , czyli prawie tyle co w NGK , ludzie obudźcie się .

Luki
@Jacek

I co, złożyłeś już papiery?

Zwykły
@Jacek

A to w której Biedronce? I na jakim stanowisku? Moja pracuje w owadzie 8 lat i ma 3650 brutto... Także nie do końca to prawda...

Jacek
@Zwykły

W każdej, moja właśnie się zatrudniła,i to jest najniższa na start

OP

Powinno być narzekać, sorki za błąd.

Pro_X

Prognozowana min krajowa na 2024 to 4100. W firmie pracujesz po 12 godz, wyliczają Ci dokładny czas na daną czynność, obcinają ludzi i dodaj innych obowiazkow i czychaj, aż popełnisz błąd, żeby pozbyć Cię premii. Gdzie Twoi przełożeni (wzór do naśladowania) uciekają na najdalsze kantyny lub do szatni, żeby odpocząć (bo przecież regulaminowa przerwa u nich obowiązuje razy 5), a Ty szukaj kogoś, kto Cię zastąpi, żebyś mógł udać się na swoją wymarzoną przerwę i w 20min zjadł swoją kanapeczke, dopił kawusie i biegusiem wrócił do obowiązków- w pogoni za targetem.

Proob
@Pro_X

Zapomniałeś dodać, że wszystkie te problemy z kontrolami wychodzą od nadużyć tych wzorców do naśladowania.

@Pro_X

Myślisz że czerwony tego nie wie?Jemu też patrzą na ręce.Też ma kierownika nad sobą i plusa który mu zabiera premię za twoje błędy

Ziobro

Widzieliście ogłoszenie NGK z Belgi? Oni w miesiąc pracując po 8 mają więcej ni my na kwartał tak was polaczki (usunięte przez administratora) Tylko japoński zarząd Polaków wy... Z koryta

Ludwik
@Ziobro

Wystarczy przeliczyć nasze stawki na Euro, to można złapać się za głowę, NIKT w Europie nie robi za taką stawkę!! Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.

Olaf
@Ludwik

Dalej niech ludność się cieszy że dostaje 50 euro podwyżki w kwietniu. Generalnie Polacy jako naród się nie szanują, takie poczucie gorszości. 10 tys brutto pracodawca spokojnie byłby w stanie płacić. większość nawet takej kwoty na oczy nie widziała. W rankingach jesteśmy na samym dole płac w Europie.

@Ludwik

Widzisz Ludwig,nie po to otwierali firmę w Polsce by nam płacić stawki jak w Belgi.Tanio wyprodukują,drogo sprzedadzą>Gdyby chcieli to by firme otworzyli w Belgii.Proste?

Podwyżka
@Ziobro

To ile dają? Daj linka poczytam.

Belg
@Podwyżka

16.64 euro za godzinę

UR

Dzień dobry, na jakie stawki może liczyć mechanik w UR?

Zimny łokieć

Gdzie te redukcje menadżerów i czerwonych jakoś tego nie widać, zwłaszcza te (usunięte przez administratora) z P0, którzy mają zastępców od czarnej roboty.Dalej zarząd leci w kulki, za niedługo w Biedronce będą więcej płacić.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 494 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.