NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Mędrzec

Witam wszystkich jak wam się podoba praca z brakiem obsady na liniach może teraz Staff pomoże na produkcji zobaczą jak się pracuje w jednym systemie 4 brygadowym będą mieli duuuuzo czasu dla rodziny i lżej pracownikom będzie na produkcji jak zasilicie szeregi

JuRa

"Strzał w kolano"? A niby to dlaczego? Niewiedza na temat ośmiogodzinnego systemu 4/bryg. rodzi takie wymysły. Wystarczy wykonać symulację harmonogramu w porównaniu do obecnego. Czas narażenia na emisję czynników szkodliwych jest wtedy ograniczony. Że nie ma obecnie przekroczeń, nie świadczy to o tym, że one nie występują, lecz (często nieznacznie) w granicy poniżej dopuszczalnego, tzw. NDS. To może, w połączeniu z długotrwałym zmęczeniem przynieść skutki negatywne dla organizmu w dłuższej perspektywie. W takiej sytuacji czas poświęcony na regenerację ma szczególne znaczenie. Suma - summarum, oby po latach nie przyszła refleksja (czego nikomu nie życzę), kiedy skutek takiej bezmyślności (także po stronie pracodawcy) zaprocentuje poważną chorobą, nie wyłączając nowotworów. Oby!

Pracuś
@JuRa

Tu nie chodzi o szkodliwe warunki tylko o pieniądze jak zwykle... Brak premii za 12h brak nadgodzin jedyny minus więcej brygad ale pewnie oplacalne...

Standardy

Nie potrafię pojąć tego jak taka wielka firma może pozwolić sobie na dopuszczanie na stanowisko liniowych ludzi bez wykształcenia, często nawet bez matury. Brak kompetencji objawia się na każdym kroku. Jak ma być dobrze w tej firmie kiedy operator jest (usunięte przez administratora) tylko dlatego że ma lepsze kompetencje od liniowego i jest traktowany jak zagrożenie dla jego stanowiska. Jeśli myślicie o aplikowaniu do tej pracy to nie przyznawajcie się że macie lepsze wykształcenie bo będziecie wyeliminowani choćbyście robili na 200%

Larwa

Może mi ktoś powiedzieć czy dalej można przejść na dział P0 i jak tam wygląda praca? Czy osoby z długim stażem też są tam brane pod uwagę

Pezero
@Larwa

Daruj sobie ten dział. Zapylenie i atmosfera katastrofa. Pupilki nic nie robią bajerke kręcą, a Ty masz robić za 2. Aaa i bym zapomniał jak się pomylisz w mieszankach i cemencik pójdzie do kanału a stary się o tym dowie, to już po ocenie. Co innego pupilek, pupilkowi może się zdarzyć ????

Larwa
@Pezero

Na jakiej brygadzie tak jest?

Rożek
@Larwa

B - pracowałem tam rok i sobie podarowałem bo (usunięte przez administratora) na tej zmianie jakich mało

Jak dla mnie zarobki na start okej - wiedziałem na co się piszę. Miło zaskoczyłem się podejściem co do przepisów BHP (jedyny niewypał jak dla mnie to okulary), samo zaopatrzenie pracownika w ubiór to tez +. Dużo benefitów(multisport, luxmed). Niestety jak w każdej pracy dużą role odegrały osoby z którymi się pracuje, bo tak na prawdę na całą brygadę 5 osób było ok, reszta to raczej ludzie typu pomogę, ale nie pokażę żebyś czasem nie umiał więcej ode mnie(n(usunięte przez administratora). Strasznie na minus brak pewnej przyszłości tj. praca przez pośrednika, potem 3 umowy pod firmą i …? No właśnie i co dalej - większość ludzi straszyło ze nie przedłużają umów(tak było jeszcze w zeszłym roku). No i finalnie system pracy 12 godzinny, przy tak monotonnej pracy to tragedia i do tego przerwy 15,20,15 gdzie na kantynę trzeba biegnąc zjeść… Ludzie dużo narzekają na wypłaty w tej firmie, ale jak za taką pracę to raczej nie ma źle.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

PO

Japończycy nie wiedzą już co tu się dzieje? Biuro bawi się w najlepsze.Przyjeżdżają do pracy 7:10,7:20 na parkingu a operator spóźni się na wejściu minutę to musi 20 min zostać odrobić

Biuro
@PO

A rozumiesz, że jak biuro przyjeżdża 7:10,7:20 to kończy 15:10,15:20?

biurwa
@PO

Pewnie dlatego, bo biuro często zaczyna od 7:30 :)

Putin

Z czego co wiem to praca jak praca. Tylko zależy z jakimi ludźmi. Np Noxy brygada (usunięte przez administratora) Nie idźcie na nią. Ludzie nawet są ok. Ale Plusowy dajcie spokój. Gdybym był kierownikiem już dawno bym go (usunięte przez administratora) 0 szacunku do ludzi. 0 czego kolwiek. Ja nwm co on tam robi na tym stanowisku. On powinien być a lini robic. On nawet nie umie. Sory nie ma pojęcia jak kabel ładować a ma pretensje do ludzi. Ale już powoli to się kończy. W tej firmie każdy może stracić stołek a to co on robi to się nazywa mobink????????

Referendum

Za rok w NGK będzie minimalna krajowa tak gonią stawki na strefie.

Nierób

Nadgodziny to były modne 20 lat temu, teraz jak ktoś chce czegoś więcej niż spędzania życia w fabryce wybiera każdą wolną chwilę na przyjemności. Rodzina, hobby, imprezy, wycieczki, leży przed Tv

biurwa
@Referendum

Za kilka lat minimalna dogoni moją stawkę a pracuje 11 lat w NGK :)

Ulubieniec czerwonych
@Nierób

Nie wiem w jakim pan świecie żyje ale nadgodziny to podstawa dobrej wypłaty zwłaszcza jak przemiły pracodawca który dba o ludzi pozwala robić dwunastki po dwunastkach :) Pozdrawiam serdecznie

mlody

Idąc twoim tokiem rozumowania czyli kompensując inflację nadgodzinami to za niedługo trzeba będzie wydłużyć miesiąc albo dobe

Nierób
@Ulubieniec czerwonych

Dla mnie mogą i robić 24 po 24 z miejscami noclegowymi na terenach zielonych zagospodarowanych np. przez namiotowy wojskowe. Nowoczesny obywatel chce zaznać i doświadczyć czegoś więcej niż zapach uniformu roboczego i opowieści o tym jaka to super impreza była na ekopikniku raz do roku. Ale jeżeli społeczeństwu wystarcza minimum egzystencjonalne to nadgodziny faktycznie są czymś super.

50 latek

Ta firma potrzebuje dużego przewietrzenia w szeregach zarządu, tylko nawzajem się awansują tworząc stanowiska żeby tylko podnieść sobie pensje. Połowa to dostała stanowisko po znajomości. (usunięte przez administratora)do odsunięcia. Dlatego właśnie potrzebny jest strajk żeby centrala w Japonii usłyszała. Im nie zależy na dobru pracownika tylko na wypchaniu swoich kieszeni, dogadują się z podobnymi siebie na strefie stąd tak niskie podwyżki

dwa1
@Referendum

4540 zł od lipca 2024. NGk będzie musiało dać przynajmniej 1000 zł brutto każdemu.

musztarda po obiedzie
@dwa1

A po co przecież nie bedzie strajku pracownikom pasuje że bąda pracowac 12 godzin dziennie I w nocy , w weekendy i święta za najniższą krajowa , trzeba było myśleć podczas referendum , teraz NKC NIC NIE MUSI TYLKO MOŻE...

1Dwa
@dwa1

@dwa1 Kolego chyba Ci się wcisło jedno 0 za dużo . Trzeba było wziąść kolegow I koleżanki i(usunięte przez administratora) na referendum to w tedy zarzad by musiał dac a teraz dostaniesz 200 max

dwa1
@1Dwa

Nowy pracownik 15% podwyżki stary dostaje 8%. Jeszcze trochę i nie będzie różnicy między takim z 10-letnim stażem a takim z 1-3 lat Dzisiaj ogłosili, że Polska ma najniższe bezrobocie w UNi mniej więcej 2,7 %. Jak NGK będzie chciało produkować to będą musieli płacić !!!

Jakub
@dwa1

Serio nowi dostają większe podwyżki? Może chcą zrównać wszystkim pensje? Chociaż ci bardziej doświadczeni powinni mieć więcej. Nie płacą jakiegoś dodatku stażowego czy coś takiego?

P10
@Jakub

W ostatnich dwóch latach nowi 1100zl więcej od stawki wejściowej a ja 800 zł .Czyli straciłem 300 zł a wcześniej podwyżki były 60,80 zł od kiedy pracuję

Eloooszka

4300zl od 1 lipca 2024r @dwa1

Bogdan
@Eloooszka

To już potwierdzona informacja, że taka będzie stawka od 1 lipca ale dopiero przyszłego roku? No chyba, że Ci się coś pomyliło. Wiecie może z czego wynika to, że nowi pracownicy wyższe podwyżki dostają procentowo? Jeszcze zapytam, czy skoro tak niezrozumiale są rozbijane te podwyżki to czy ktoś w ogóle próbował kiedyś wnioskować tu o wyższą pensję, czy zawsze kończy się to taką samą odopowiedzią?

Eloooszka
@Bogdan

Z tego co wyczytałem to tak, 4300 od 1 lipca 2024...

P10

Papier toaletowy lepszy już jest nawet w najgorszym toi toiu.Niszczycie tą firmę.Ci którzy tu jeszcze pracują to jest kwestią czasu jak odejdą za miedzę.Zarobki fatalne,praca za dwóch ludzi,obcinana premia o połowę. Kto by pomyślał że za 12 la to napiszę ale mam dość

Wypadek w pracy na finalu

Doznałem ostatnio sporego urazu w pracy ale nie mogę go zgłosić bo w naszym celu jest brak wypadku - jedli go zgłoszę ja i koledzy będziemy mieli mniejsza premie. Co to za idiotyczna firma. A jeśli ktoś jest zainteresowany co się stało to wam powiem, wsadziłem sobie do oka końcówkę od tych super ochronnych okularów. I więcej ich nosić nie mam zamiaru

FC_Barselona
@Wypadek w pracy na finalu

Pamiętaj że jestesmy jedną drużyną. Nie myśl o sobie tylko o całym zespole. Dopóki gramy możemy wygrać nagrodę za brak wypadku. Poza tym pamiętaj, że jakbyś miał założone okulary to nie doszłoby do tej nieprawidłowości.

Śmieszne
@FC_Barselona

Już od chyba 2 lat nie mma nagrody za brak wypadku. Kasa poszła pewnie na te okulary. Co najwyżej możesz dostać breloczek za 1000 dni bez wypadku jak noxy

FC_Barselona
@Śmieszne

Breloczek też jest miłym upominkiem. Pamiętaj, że liczy się gest a nie wartość pieniężna.

uxy

Ile ma sie aktualnie na czysto pracując cały miesiąc ale bez nadgodzin?

Jan
@uxy

4500 BRUTTO,to sobie oblicz ile jest Netto czyli na rękę.

Nicky
@uxy

Około 3600 na łape.

Eryk
@Nicky

To nawet nieźle. Ale to już z premią, czy sama goła pensja? I załóżmy, jak ktoś dopiero się zatrudnia to też już ma jakieś dodatki, czy trzeba coś przepracować, aby dostać?

Nicky
@Eryk

Z uwzględnionymi dodatkami poza jednym - tzw. ,,zetkami”. Tylko, że wich przypadku w jednym miesiącu masz powiedzmy pięć (czyli tak jakgdybyś miał 20 godzin extra) w innym będziesz miał jedną albo wcale a (usunięte przez administratora) musić w co drugi weekend i święta jak wypadną. No i z zetkami jest czasem tak, że jak produkcja siada i jest jej mało to cię o 3:00 w nocy zwalniają do domu. Ogólnie nie warto i lepiej poszukać czegoś od poniedziałku do piątku po 8 godzin.

Pytam

Czy przeba mieć kludke do szafeczek ?

ENGekA

wiadomo jakie są widełki wczasów pod gruszą bo nigdzie znaleźć nie potrafię

Prorok
@ENGekA

Jak nie wypełniłeś druku o dochodzie w odpowiednim terminie, który minął To będziesz miał wczasy pod dębem.

Witam. Jakie aktualnie obowiązują stawki w NGK ? Pozdrawiam

@Zainteresowany

4500 na start w trybie czterobrygadowym po 12 h czyli weekendy święta jak ci wypadnie według grafiku w pracy oczywiście normalnie płacone do tego za dzień urlopu zabierają ci 1.5 dnia czyli w skrócie masz 17 dni urlopu z tego połową zarządza ci firma więc w skrócie patrząc lepiej iść gdzie indziej tyle samo dają ale na 8h wiesz wtedy że żyjesz w weekendy i święta w domu z rodziną jesteś a nie w pracy a o temperaturach panujących na niektórych działach to już nawet nie wspominam i zapyleniu.Większość ludzi pracująca tutaj szuka sobie innej pracy i odchodzi z tego (usunięte przez administratora) Także warto się grubo zastanowić nad pracą w tej firmie bo można ją tylko chyba polecić komuś kogo się nie lubi.

Od stycznia minimalna krajowa będzie 4300-4400. Ngk 4500 12h na nogach prorodzinny system w pracy, czyli w pracy rodzina, w domu dzieci które pytają "mamo kim jest ten pan? " Co może zaoferować teraz NGK w porównaniu z innymi firmami na strefie? tylko to że ma coraz większą rotacje pracowników i to że przyjmują już każdego kogo się da.

Koksik

Teraz szkoły będą kończyć to będzie łapanka i starzy pracownicy będą musieli za nich(usunięte przez administratora) Bo to nie nauczone pracy i dwie lewe ręce mają jak to mówił jeden z kierowników takie pokolenie i nic nie zrobimy więc może nasz kochany zarząd zacznie doceniać swoich starych pracowników i ich szanowac którzy chcą pracować bo bez nas to się obudzicie z ręką w nocniku

Myślisz że to ze względu głównie na zarobki czy chodzi że tyle godzin w robocie? Nie zapowiadają się jakieś podwyżki? I nie mam na myśli że minimalna od lipca idzie do góry tylko czy firma coś da w tym roku od siebie?

Pp

Podwyżki są zawsze w kwietniu i tegoroczne wg zarządu "uwzględniły podwyżkę płacy minimalnej w lipcu". A to, że (z tego co się orientuje) już tylko jedna firma na strefie daje gorszą stawkę na start niż NGK to nieważne ;)

Haha
@Pp

To ciekawe bo podwyżki były mniejsze niż rok wcześniej więc nie wiem co tam uwzględniali no chyba że zarząd dla siebie uwzględniał to im na pewno pasuje bo jak na razie nie ma komu pracować…nie wspominając że ludzie się zwalniają sami.

Pp
@Haha

Masz rację. Stawkę wejściową dźwignęli mocno do góry i to tego dotyczył przytoczony przeze mnie cytat

Piknik

Trzeba pochwalić za kolejny udany piknik, cudna pogoda,wspaniałe pomysły,zabawy dla dzieci, świetne miejsce do wypoczynku,relaks,upominki bardzo fajne. Minus kiełbasa z grilla myślę że ktoś ładnie zaoszczędził na niej :) Co do głównego konkursu z nagrodami to szkoda się wypowiadać.

@Piknik

Konkurs był fajny, wymagający wielogodzinnego zaangażowania żeby przejść przez wszystkie etapy. Uważam, że było to zorganizowane z głową. Komu zależało na nagrodach ten walczył.

Jestem pod wrażeniem wspaniałej organizacji pikniku. Wszystko zorganizowane z należytą starannością. Duży obiekt, super atrakcje, fantastyczny konkurs- gratulacje dla wszystkich wygranych! :) Brawo NGK.

Chce wrócić do ngk

Czy dalej można wrócić do ngk tak jak kiedyś można było po 12 miesiącach wrócić z powrotem bo ja zwolniłem się ponad 4 lata temu i jednak chciałbym wrócić z powrotem i chciałbym się dowiedzieć czy dalej jest taka możliwość. Ewentualnie czy można się zatrudnić ponownie przez agencje pracy bo ogłaszają się w całym województwie że szukają ludzi do pracy a ja chętny wrócić z powrotem do ngk.

Powrót
@Chce wrócić do ngk

Na stronie Ngk jest specjalny formularz, przez który można zgłosić chęć powrotu właśnie po 12 miesiącach

Lid

A jak ze strajkiem będzie czy nie bo jakoś ucichło bo są zadowoleni z podwyżki i systemu 12h i tyle szumu o nic

@Lid

Cóż firma uciszyła starych pracowników podwyżkami którzy i tak by nie przystąpili do strajku nawet jakby dostali 50zł podwyżki nadzieja w nowych pracownikach że zawalczą o swoje bo w zupełności jest ich na tyle żeby zatrzymać firmę i zwrócić uwagę Japonii na to co tutaj polski zarząd wyprawia.

Johnny Bravo
@Prawda

A nowym pracownikom nie odpowiadają warunki pracy? Nie odpowiada im system 12 godzinny i kwota na umowie? Jak się zatrudniali to ktoś ich zmusił do podpisania umowy, że teraz mają "walczyć o swoje"?

Typy
@Prawda

Jak uciszyła? Właśnie staży pracownicy dostali najmniej.

@Typy

U mnie na dziale starzy nie narzekają wręcz zadowoleni z podwyżek co nie można powiedzieć o reszcie.

Mariano
@Lid

Związki mają na ten moment związane ręce żeby przeprowadzić referendum dopóki pracodawca nie udostępni listy pracowników co na ten moment nie za bardzo pracodawcy idzie z tym aczkolwiek nie wiem jak to wygląda ale na pewno ma jakiś termin do którego musi udostępnić to zwiazka

????
@Johnny Bravo

Trzeba się rozwijać i cały czas ewoluować. Taka jest przecież filozofia firmy.

Zmianowy stołówki

Witam wszystkich zainteresowanych często goszczę na głównej stołówce w dość licznym gronie i mówi się o tym że nie idą na referendum bo jest obawa o listę obecności a także duże grono przy mnie obecnych zadowolonych z potężnych podwyżek

Rezo
@Zmianowy stołówki

Potężne? U nas na dziale śpiewajom, że maks 12%bedzie podwyżki, u Was więcej?

A u nas lipa
@Zmianowy stołówki

Volkswagen Poznań podniesie także wynagrodzenie dla nowozatrudnionych osób. Na start od lipca 2023 r. będzie to 5450 zł brutto plus dodatki.Pracownicy otrzymają także dodatkowe bonusy finansowe w łącznej wysokości 10 tys. zł — w czerwcu br. i w lutym 2024 r. będzie to odpowiednio 6 tys. zł i 4 tys. zł.

Mariano
@A u nas lipa

Nie porównuj NGK do Volkswagena to 2 inne światy są oni mają dużo większą kasę niż w NGK chodź nie ukrywam że ngk napeeno jest wstanie więcej dać co dało jawne podwyżki dla kierownictwa s gore powinny być żeby produkcja zobaczyła na co stać firme

Onan
@Mariano

Prywaciarze więcej płacą już niż NGK. Co kiedyś było nie do pomyślenia. Także nie dwa różne światy tylko (usunięte przez administratora). Polski mental lepiej zabrać niż dać swojemu ot i to jest problem

@A u nas lipa

Jak się chce to można dać pracownikom.U nas po minimum.

Yyyy
@A u nas lipa

Volkswagen daje obecnie 4211zl na start, jest na (usunięte przez administratora)oferta pracy ????

Kisiel
@Yyyy

W nowym roku minimalna płaca 4254 zł , to w ngk jak wyrównają w kwietniu to nowy i ten co robi 10 lat będą jechać na tej samej stawce.

Obserwator

Czas na wprowadzenie widełek płacowych jak ma to miejsce w poważnych firmach, koniec z oszukiwaniem pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.