Opinie o Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. w Krapkowice ul.Ciepłownicza 8

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. w Krapkowice ul.Ciepłownicza 8

Administracja

Witam, moze i pracodowca odpisuje czesc pieniedzy na fundusz socjalny, ale z wynagrodzenia rowniez pieniadze sa potracane bo widac to na pasku z wyplaty. Tu nie chodzi o to ze sie komus nalezy tylko o to w jaki sposob zostalo to powiedziane. Logiczne jest to ze od dwoch lat wydaki na fundusz sa wieksze bo sa wczasy, olowkowe, koszyczkoww i itd....wystarczylo normalnie ludzia taka informacje przekazac a nie na zasadzie ze po korytarzach ludzie chodza i szepcza...bo Pan (usunięte przez administratora) zabronil cokolwiek mowic. Niestety podejrzewam ze tych bonow i tak by nie bylo a dzisiejszy mail informujacy o wysokosciach progow dochodowych tylko utwierdzil mnie w przekonaniu ze bylo to zaplanowane od samego poczatku. A jesli ktos na tym forum wypisuje ze ludzie marudza to zapraszam na tydzien do pracy przy maszynach na abs i dodam ze nie jestem osoba pracujaca na produkcji ale od zawsze mam wielki szacunek dla tych ludzi bo wiem jak ciezka prace tam wykonuja. I prawda jest jedna ze gdyby nie praca tych ludzi na produkcji cala reszta nie mialaby co robic. I wszyscy ci ludzie zasluguja na szacunek i na to aby ich z tym szacunkiem traktowac, bo to nie Oswiecim!

@Administracja

Po raz kolejny zle informacje. Nie ma potrąceń z wynagrodzenia na fundusz świadczeń socjalnych. Polecam sprawdzić.

Maro

Ludzie tak mieszają, dziwne teorie spiskowe wymyślają, jak oni to policzą by człowiekowi nie przekroczyło strach panika szkoda gadać... Prosta rachuba :)????

@Maro

Bez tych znaków zapytania miało być :)

Śmichu warte
@Maro

Tak policzą ,że Ci co nie pracują na nocki i weekendy i wiecznie przebywają na l-4 dostaną najwięcej .IM SIĘ PRZECIEŻ NALEŻY.

@Śmichu warte

Ważne, że cokolwiek chcą dać...Ale ludziom wiecznie mało i mało

LOLITA

W Krapkowicach była walka o pieniądze ma święta i co się stało? Pani z dołu z maszyn, która chciała pomóc pracownikom w walce o swoje dostała zwolnienie i jeszcze zastrzeżone było że nie ma przychodzić do pracy ale będą jej przez 3 miesiące płacić. Boją się skurczybyki dlatego stanmy może w obronie obronie tej Pani ona poświęca się dla nas wszystkich! A co do głupiego gadania o koszyczkowym, olowkowym itp. Długie lata tego nie było i nikt się nie upominal! Zawsze czekaliśmy tylko na pieniądze na święta A Pani która to napisała chyba ma niepokolei w głowie albo zarabia więcej o będzie stać ja na święta! A może nie ma rodziny na utrzymaniu...to przykre :) Pozdrawiam myślący i walczący odlam tej zacnej firmy :) Ps* nie dajmy się zastraszyć!

@LOLITA

Masakra. A teraz gadka, że pieniądze na święta zawdzięczamy radzie pracowniczej. G...o prawda. A gdzie była rada pracownicza przed całą aferą, w domu siedziała i bąki zbijała. Karpiowe zawdzięczamy tylko i wyłącznie pani która została zwolniona. Pamiętajcie o tym....

@Wiki

RADA PRACOWNICZA? ALE JAJA... Tym Paniom się coś od nas należy. One straciły pracę A inni zyskają na tym... Osoby, które nie podpisały się na liście nie powinny dostać złamanego grosza, bo tylko nagaduja na te Panie które nam pomogły!

Kpina
@LOLITA

Co sie nalezy tym pania? Od początku mowiono ze 8 grudnia bedzie zebranie i ostateczna informacja, petycja napisana ok kazdy ma prawo zadac pytanie ale po co te przyspiewki i oczernianie w internecie i za to zostala zwolnionaa... Aaa tak w ogole skoro ma okres wypowiedzenia to po co opuszczaka dzisiaj z panem b zaklad miala prawo zostac pijana nie byla...

@Kpina

Zebranie, zebraniem. Tu chodzi o to, że kogo się nie zapytało "żółtego, zielonego" itd to każdy mówił że bonów nie będzie. Nawet panie z biura ze Strzelec tak informowały pracowników, bo były wykonywane tam telefony. Więc nie gadaj o jakimś zebraniu

Obojętny
@Kpina

Kto powiedział gdzie było napisane ze 8 grudnia będzie zebranie " kogo się nie zapytało "żółtego, zielonego" itd to każdy mówił że bonów nie będzie. Nawet panie z biura ze Strzelec tak informowały pracowników, bo były wykonywane tam telefony. "Więc Kpina powiedz kto.Oczernianie ?Raczej cala prawda.

@Kpina

A co do zebrania, to mało kto wiedział, że coś takiego będzie. To chyba ty pracujesz w biurze albo jesteś kapusiem;;;;

@Kpina

Jakie oczernianie w Internecie... każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie... Podobno już nie jesteśmy państwem komunistycznym gdzie obowiązuje cenzura na wszystko! Jest WOLNOŚĆ SŁOWA jakby ktoś o tym nie wiedział. KAŻDY KTO DZWONIŁ DO STRZELEC, PYTAŁ WYŻSZYCH STANOWISKIEM SŁYSZAŁ: NIE BĘDZIE NIC NA ŚWIĘTA! Ludzie nie róbcie z innych (usunięte przez administratora) Mydlenie oczy, że Pani I. zwolniona za post... Załatwiła to nam A wy idioci, którzy tak fiacie swoim "przełożonym " jeszcze się na nich poślizgniecie. Ale to wasza sprawa. A co należy się tym Paniom? Minimum: DZIĘKUJĘ!

Dyl

Orientuję się ktoś czy tym roku będzie jakaś zapomoga na święta? Jak to baby raz sieją ploty, że bd a teraz, że nie...To by było na prawdę świństwo jakby nic nie sypneli ????

@Dyl

Podpinam się do pytania xd

Coroplastuś
@Dyl

Koszyczkowe,ołówkowe,wczasy pod gruszą,zapomogi dla ubogich .Jeszcze Wam mało?Nienasycone.

@Coroplastuś

A to dobre zapomogi xd w życiu nic nie dostałam chociaż mam najniższą krajową na siebie i dziecko ... o koszyczkowe sie nie prosilam zreszta dopiero od niedawna uswiadomiono nas ze cos takiego jest ... wczasy pod gruszą były prawie w każdym zakładzie oprócz tego i gdyby się ludzie nie pytali nikt by nie śmiał o tym nawet wspomnieć.... olówkowego na oczy nie widziałam za to zobaczę goła wypłatę na same święta ... A pieniądze na fundusz socjalny idzie z naszych wypłat ...

j....
@Rozpoznawalna o_0

(usunięte przez administratora) prawda. Od kiedy masz cos odciagane z wyplaty na socjalny??!! Zanim cos powiesz to sie zastanow. Wszystkie ogloszenia co do wyplat sa na tablicach. Nauczcie sie czytac. Wasze pieniadze?? Juz je przejedliscie.

j....
@Rozpoznawalna o_0

a zlozyles wniosek o zapomoge??

@j....

Rozumiem że 2 panie ktore walczyły o bony zostały zwolnienie tak z troski? I kazano im nie przychodzić do pracy i nawet im za to zapłacą byle się nie pokazywały... na tablicy to akurat nie wiele pisze Ale widzę że biurokracja się broni ... żal

@j....

Ps : Nie twój interes co robia ze swoją jałmużna bo tak można inaczej nazwać ta rzekomo wypłatę...Bo przecież zarabia się tam tyle że oprócz rodziny można dokarmiac głodujących w Somalii... żal

Pyskacz

To jakis zart ze bonow ma swieta nie bedzie ? Bo nie maja kasy ? A co zrobili z kasa ? Nowych aut sie zachcialo a ludzo wyri***i ? Nie damy sie! Te pieniadze Nam sie naleza. Jesli zaklady sie zbiora w kupe zdzialamu razem wiele. Ludzie to NASZE PIENIADZE I WALCZMY O NIE.

@Pyskacz

Oj pyskacz, pyskacz. To prawda pieniądze nasze ale jak ktoś już napisał ,że ołówkowe, gruszkowe, koszykowe , zapomogi -co jeszcze ? A jeżeli chodzi o namawianie do zwarcia się wszystkich zakładów bo w kupie siła , proszę bardzo. Wystarczą dwa dni i nas nie ma. Kilka tirów maszyny wywiezie, materiały też i co ? Dzisiaj nie ma problemu. Dwa , trzy dni i pozamiatane. Tylko wiatr będzie hulał. A Inspekcja Pracy ? Proszę bardzo - oni nic wspólnego nie mają z funduszem socjalnym. Nie maja prawa wnikać w taki fundusz. To jest wewnętrzna sprawa firmy. Nikt nie może decydować na co taki fundusz jest przeznaczony i dla kogo. Tak ,że przestań się pyskaczu wymądrzać bo nie masz pojęcia jak szybko dzisiaj można firmę postawić i jak szybko można ją zwinąć.

Niezadowolony
@pracownik

A komu zależy na tym by ta firma istniała :) chyba nie szaremu pracownikowi ,najniższą krajową zarobi wszędzie.

BIEDNY
@pracownik

jestem ciekawy kto tak pisze ,ten co ma kupę kasy czy ten kto jest w zarządzie co i tak swoje dostanie.

BIEDNY
@pracownik

CO DO WYPOWIEDZI NEGATYWNYCH DO NALEŻYTYCH PIENIĄŻKÓW PRACOWNIKOM...

Coro krapkowice
@pracownik

Pierdzielisz jak pol Tluczony firma sie otworzyla rozbudowala w strzelcach i co szukaja w olx lub radiu ludzi bo nikt nie chce robic albo docenia ludzi albo masz racje sie spakuja ale do siebie niemiec lub innego panstwa teraz to sie otwieraja kolejne 3 duze firmy na powiecie krapkowice woec sami wisza na wlosku aaa w strzelcach zanim kogos zwolnia to inne firmy tego pracownika przyjma... Jak ktos powiedzial za ten psi grosz kazdy gdzie inndziej moze robic bo nizej juz sie nie da... Aaaa haslo olowkowe koszyczkowe czy wczasy pod grusza dostaliscie co wam malo juz przejedliscie to pani k...inska powiedziala z krapkowic... Ktora se na 7 rano przychodzi i pierdzi na stolku pod wazelina reszty zarzadu aaa 2 te koszyczkowe czy wczasy to wy se mozecie wsadzic od 20 lat byly karpiowe nie bylo tatego i bylo ok kazdy woli karpiowe niz na lato wypociny... Zreszta widac ilu ukraincow juz samych ucieka od tego zakladu...

GERTRUDZIA
@pracownik

Hahaha dobre sobie... I tak ta firma już długo nie pociągnie... Chyba idioci jeszcze w to wierza. Kazda inna praca bedzie lepsza od tej. A na hali i tak wiatr hula... większa wichura i okna wypadają, instalacja elektryczna co chwilę się zapala... Na palarnii nikt nie zauważył że jeszcze szkło z szyb leży pewnie sprzatna jak komuś zleci na głowę! Ludzie co bronicie ta firmę aż tak boicie się, że pracy nie znajdziecie czy po prostu nie macie godności do samych siebie. Za długo była cisza... cały czas tylko mobing i wyzysk! Jeszcze pieniądze kradną... no wybaczcie, SZANUJMY SIĘ!

planista produkcji

Rozmowa nie odbyła się, ponieważ osoba, z którą rozmowa miała się odbyć, nie przyszła na spotkanie, stracone 20 minut życia. Odesłano mnie z kwitkiem, bez przeprosin, bez wyjaśnienia, a przecież czas i koszty dojazdu i poświęcony czas na przybycie na spotkanie nie jest za darmo.

Nie zadano.

logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
logo firmy Młodszy inspektor nadzoru budowlanego
Służba Cywilna
logo firmy Inżynier robót
JWW INVEST S.A.
Dominika

@Dyl rozumiem, że zawsze w Coroplast pracownicy mogli liczyć na prezenty na święta? @Coroplastuś czyli sporo dodatków można dostać do pensji. Możesz wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa każdy z nich? I ktoś jeszcze może potwierdzić czy te wszystkie dodatki są czy też nie bo zdania są mocno podzielone.

Zawiedziona
@Dominika

Dla przykładu powiem jak było rok temu: -wczasy pod grusza 1000 zł -koszyczkowe 200 albo 250 nie pamiętam -bony na święta 500 zł. Daje to łącznie ok 1750 zł. W tym roku koszyczkowe 200 zł ,wczasy niecałe 500. Owszem dodali olowkowe, o które nas nie pytali , bo wiadomo nie każdy ma dzieci i nie każdy to dostał. Brakuje wiele więcej pieniędzy z funduszu niż rok temu. 2 lata temu na świeta dostaliśmy 700 zł. Moim zdaniem nasze pieniądze zostały wydane na tzw nagrody dla Pracownika miesiąca. Ale oczywiście nikt nas nie pytał czy wolimy oddać kasę na taką nagrodę czy dostać to na święta żeby KAŻDY dostał swoje pieniadze

Wkur iona
@Zawiedziona

Ci co maja dostac to dostana za bardzo chodza w skowronkach a z ludzmi 5o dlaczego nie chca na ten temat rozmawiac...

Przesyt
@Wkur iona

Tam się nie da w ogóle pracować,jedyne wyjście to porzucić to.

zróbmy wreszcie coś!!! 3

Strajk Zagadnienie strajku jest uregulowane w ustawie z 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (DzU nr 55, poz. 236 ze zm.; powoływana dalej jako: u.r.s.z.). Zgodnie z art. 17 strajk polega na zbiorowym powstrzymywaniu się pracowników od wykonywania pracy w celu rozwiązania sporu dotyczącego interesów wskazanych w art. 1 u.r.s.z. (interesami takimi są warunki pracy, płacy lub świadczenia socjalne oraz prawa i wolności związkowe pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych). Należy pamiętać, że strajk jest środkiem ostatecznym i nie może być ogłoszony bez uprzedniego wyczerpania możliwości rozwiązania sporu według zasad określonych w art. 7-14 u.r.s.z., czyli rokowań, mediacji i arbitrażu. Strajk może być zorganizowany bez zachowania tych zasad, jeżeli bezprawne działanie pracodawcy uniemożliwiło przeprowadzenie rokowań lub mediacji, a także w wypadku, gdy pracodawca rozwiązał stosunek pracy z prowadzącym spór działaczem związkowym. Przy podejmowaniu decyzji o ogłoszeniu strajku podmiot reprezentujący interesy pracowników powinien wziąć pod uwagę współmierność żądań do strat związanych ze strajkiem. Jedną z najważniejszych zasad jest dobrowolność udziału w strajku (art. 18 u.r.s.z.). Należy pamiętać, że niedopuszczalne jest: • zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa, a także • organizowanie strajku w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w jednostkach Policji i Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej. Ponadto prawo do strajku nie przysługuje pracownikom zatrudnionym w organach władzy państwowej, administracji rządowej i samorządowej, sądach oraz prokuraturze. Zgodnie z art. 20 u.r.s.z. strajk zakładowy ogłasza organizacja związkowa po uzyskaniu zgody większości głosujących pracowników, jeżeli w głosowaniu wzięło udział co najmniej 50% pracowników zakładu pracy. Strajk wielozakładowy zaś ogłasza organ związku wskazany w statucie po uzyskaniu zgody większości głosujących pracowników w poszczególnych zakładach pracy, które mają być objęte strajkiem, jeżeli w głosowaniu w każdym z tych zakładów wzięło udział co najmniej 50% pracowników. Samo ogłoszenie strajku powinno nastąpić co najmniej na 5 dni przed jego rozpoczęciem. Rozpoczęcie strajku nie oznacza, że kierownik zakładu pracy może być w jego czasie ograniczony w pełnieniu obowiązków i w wykonywaniu uprawnień w odniesieniu do pracowników niebiorących udziału w strajku oraz w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu i nieprzerwanej pracy tych obiektów, urządzeń i instalacji, których unieruchomienie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego lub przywrócenia normalnej działalności zakładu. Sami organizatorzy strajku są obowiązani współdziałać z kierownikiem zakładu pracy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu pracy i nieprzerwanej pracy obiektów, urządzeń i instalacji. Zgodnie z art. 22 ustawy w obronie praw i interesów pracowników, którzy nie mają prawa do strajku, związek zawodowy działający w innym zakładzie pracy może zorganizować strajk solidarnościowy na czas nie dłuższy niż połowa dnia roboczego. Przepisy o rokowaniach, mediacji i arbitrażu stosuje się odpowiednio. Inne formy protestu Pracownicy mają swobodę co do skorzystania z tego sposobu rozwiązywania sporu. Zamiast strajku mogą skorzystać oni z innych form protestu wywierających nacisk na pracodawcę i stanowiących pewnego rodzaju dolegliwość. Na inne formy protestu niż strajk wskazuje art. 25 ursz. Zgodnie z nim w obronie praw i interesów pracowników mogą być stosowane, po wyczerpaniu przepisanego ustawą trybu postępowania określonego w rozdziale 2, inne niż strajk formy akcji protestacyjnej, niezagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu, bez przerywania pracy, z zastrzeżeniem przestrzegania obowiązującego porządku prawnego. Z prawa tego mogą korzystać także pracownicy niemający prawa do strajku.

zróbmy wreszcie coś!!! 2

Rokowania W przypadku sporu zbiorowego pracodawca podejmuje niezwłocznie rokowania w celu jego rozwiązania w drodze porozumienia (art. 8 ursz). Sformułowanie to oznacza, że pracodawca ma obowiązek podjąć określonego rodzaju działania - rozpocząć negocjacje. Należy zaznaczyć, że określenie „niezwłocznie” należy rozumieć jako pojmowane działanie bez zbędnej zwłoki. Oczywiście należy wskazać, że pracodawca nie ma prawa narzucać stronie związkowej, ile osób ma uczestniczyć w rokowaniach oraz które to mają być osoby personalnie. Należy pamiętać, że każdy związek zawodowy jest samorządny w tym zakresie. Z tej zasady wynika również prawo związku zawodowego do korzystania z pomocy innych osób (np. przedstawiciela struktur nadrzędnych związku, innego członka związku spoza zakładu pracy), które mogą brać udział w rokowaniach. Ustawa nie wskazuje, kiedy rokowania mają się zakończyć. Strony mogą zatem rokowania zakończyć podczas pierwszego spotkania, mogą też wyznaczyć sobie kolejne spotkania. To akurat zależy od możliwości finansowych lub organizacyjnych pracodawcy albo od przedmiotu sporu, a także od elastyczności i skłonności do kompromisu obu stron. Samo prowadzenie rokowań także zostało niedookreślone w ustawie i pozostawione zostało autonomii stron sporu. Należy pamiętać, że podczas negocjacji strony co do zasady są równorzędnymi partnerami. Pracodawca nie może zatem wymuszać na stronie związkowej określonych zachowań, a związkowcy także nie mogą uciekać się do działań pozaprawnych (np. okupacja zakładu czy niedopuszczanie innych pracowników do pracy) mających zmusić pracodawcę do ustępstw. Mediacja Podobne zasady jak te wskazane w odniesieniu do rokowań powinny obowiązywać podczas mediacji. Różnica polega na tym, że na tym etapie mamy udział osoby trzeciej, bezstronnej - mediatora. Zgodnie z art. 11 ursz mediatora ustalają wspólnie strony sporu zbiorowego. Mediatorem może być każda osoba, co do której porozumieją się strony, pod warunkiem że spełnia warunek bezstronności (oceniają to same strony przy podejmowaniu decyzji o powołaniu mediatora). Może być to także osoba z listy mediatorów ustalonej przez ministra właściwego do spraw pracy. Strony mają 5 dni na wybór mediatora. Jeżeli strony w tym zakresie nie porozumieją się we wskazanym terminie, postępowanie jest prowadzone z udziałem mediatora wskazanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z listy mediatorów. WAŻNE! Rokowania lub mediacja kończą się podpisaniem porozumienia lub protokołu rozbieżności. W jednym i drugim przypadku jest to obowiązek o charakterze formalnym. Porozumienie zawarte w ramach sporu zbiorowego uznawane jest za źródło prawa. Jeżeli przebieg postępowania mediacyjnego uzasadnia ocenę, że nie doprowadzi ono do rozwiązania sporu przed upływem 14 dni, od dnia zgłoszenia sporu organizacja, która wszczęła spór, może przeprowadzić jednorazowo i na czas nie dłuższy niż 2 godziny strajk ostrzegawczy. Arbitraż Jeśli mediacja zakończyła się protokołem rozbieżności, czyli nie zakończyła sporu zbiorowego, uprawnia to stronę związkową do podjęcia akcji strajkowej (art. 15 ursz). Zanim do tego dojdzie zgodnie z art. 16 ursz podmiot prowadzący spór zbiorowy w interesie pracowników może, nie korzystając z prawa przewidzianego w art. 15 ursz, podjąć próbę rozwiązania sporu przez poddanie go rozstrzygnięciu kolegium arbitrażu społecznego. Jest to kolejny etap rozstrzygania sporu zbiorowego, różni się on jednak od rokowań i mediacji tym, że ma charakter fakultatywny. Strony nie są obowiązane poddawać sporu pod rozstrzygnięcie arbitrażowe; może do tego dojść tylko na podstawie decyzji strony związkowej. Kolegia w przedmiocie sporu zbiorowego wydają orzeczenie, jednak także ono nie musi wiązać stron sporu, jeżeli jedna ze stron zastrzegła przed poddaniem sporu takiemu rozstrzygnięciu, że orzeczenie to nie będzie jej wiązało.

zróbmy wreszcie coś!!! 1

Spór zbiorowy w zakładzie i co dalej Oprócz sporów o charakterze indywidualnym toczących się na linii pracownik-pracodawca w zakładzie pracy może dojść do sporów o charakterze zbiorowym - między pracodawcą a załogą lub jej częścią. Spór zbiorowy pracowników z pracodawcą lub pracodawcami może dotyczyć warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych. Spór zbiorowy istnieje od dnia wystąpienia przez podmiot reprezentujący interesy pracownicze - związek zawodowy - do pracodawcy z żądaniami dotyczącymi warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych, pod warunkiem że pracodawca nie uwzględnił wszystkich żądań w terminie określonym w wystąpieniu, który nie może być krótszy niż 3 dni (art. 7 ust. 1 ustawy z 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - DzU nr 55, poz. 236 ze zm. - zwanej dalej ursz). A zatem pracodawca nie może zbagatelizować żądań pracowników, nie powinien też ignorować tego rodzaju wystąpienia. Na gruncie przepisów prawa takie wystąpienie rodzi istotne konsekwencje. W przypadku wystąpienia pracowników reprezentowanych przez związek zawodowy z żądaniami pracodawca może: • uwzględnić wszystkie zgłoszone żądania; w takim przypadku nie dochodzi do zawiązania sporu zbiorowego, brakuje przedmiotu sporu, • wyraźnie odmówić uwzględnienia żądań wskazanych w wystąpieniu; w takiej sytuacji zawiązuje się spór zbiorowy, w zakresie zadań przedstawionych przez związek zawodowy. Podmiot zgłaszający spór w wystąpieniu lub w piśmie może uprzedzić, że w razie nieuwzględnienia wysuniętych żądań zostanie ogłoszony strajk. Dzień zapowiedzianego strajku nie może przypadać przed upływem 14 dni od dnia zgłoszenia sporu. W praktyce dość powszechnym zachowaniem jest, że pracodawca, otrzymując pismo z żądaniami pracowniczymi, nie reaguje na nie w określonym terminie. Pojawia się zatem problem, czy doszło do zawiązania sporu zbiorowego czy też nie i czy w związku z tym żądania należy ponowić. Otóż ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nie nakłada na pracodawcę obowiązku ustosunkowania się do wysuniętych żądań. Pracodawca nie ma zatem obowiązku wystosowania do związku zawodowego (lub związków) pisma, w którym przedstawia swoje stanowisko w przedmiotowych kwestiach. Ustawa w art. 7 mówi wyłącznie o „nieuwzględnieniu wszystkich żądań w terminie określonym w wystąpieniu, nie krótszym niż 3 dni”. W sytuacji gdy ze strony pracodawcy w określonym przez związek zawodowy terminie nie ma żadnej reakcji na zgłoszone żądania, należy domniemywać, że doszło do prawidłowego wszczęcia sporu zbiorowego. Milczenie pracodawcy nie jest równoznaczne z uwzględnieniem żądań. Związek zawodowy ma zatem prawo do dalszego postępowania przewidzianego przepisami ursz. Przykład Pracodawca milczy i nie odpowiada na wszelkie pisma strony reprezentującej pracowników. Takie działanie pracodawcy w sytuacji poprawnie wszczętego sporu zbiorowego może być uznane za naruszenie przepisów ustawy. Pracodawca wyraźnie nie dopełnia obowiązków określonych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, m.in. nie podejmuje niezwłocznie rokowań, do czego jest zobligowany. W związku z tym może być ukarany grzywną lub karą ograniczenia wolności. Obowiązki pracodawcy Przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nakładają na pracodawcę wiele obowiązków związanych z zaistniałym sporem. Przede wszystkim pracodawca ma obowiązek podjęcia procedury rozwiązywania sporu zbiorowego określonej w ustawie. Ma również umożliwiać pracownikom reprezentowanym przez związek zawodowy korzystanie z uprawnień w zakresie sporów zbiorowych (np. korzystanie z prawa do strajku i innych akcji protestacyjnych). Ponadto ma obowiązek zawiadomienia właściwego okręgowego inspektora pracy o powstaniu sporu. Zgodnie z art. 26 ust. 1 ursz, kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją: • przeszkadza we wszczęciu lub w prowadzeniu w sposób zgodny z prawem sporu zbiorowego, • nie dopełnia obowiązków określonych w tej ustawie, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych wskazuje na poszczególne etapy rozwiązywania sporów: rokowania, mediacja, arbitraż, strajk. ________________________________________

Coro krapkowice

Pracownik niech zgadne jestes z administracji zakladu lub majstrowa? Pierdzielisz jak potluczony firma sie otworzyla rozbudowala w strzelcach i co dalej szukaja w olx lub radiu ludzi bo nikt nie chce tam robic albo docenia ludzi albo masz racje sie spakuja ale do siebie do niemiec lub innego panstwa teraz to sie otwieraja kolejne 3 duze firmy na powiecie krapkowickim wiec sami wisza na wlosku bo za te kase wszedzie mozna isc... aaa w strzelcach zanim kogos zwolnia to inne firmy tego pracownika przyjma... Jak ktos powiedzial za ten psi grosz kazdy gdzie inndziej moze robic bo nizej juz sie nie da... Aaaa haslo olowkowe koszyczkowe czy wczasy pod grusza dostaliscie co wam malo juz przejedliscie to pani k... powiedziala z krapkowic... Ktora se na 7 rano przychodzi i pierdzi na stolku pod wazelina reszty zarzadu aaa 2 te koszyczkowe czy wczasy to wy se mozecie wsadzic od 20 lat byly karpiowe nie bylo tamtego i bylo ok kazdy woli karpiowe niz na lato wypociny...gdyby czlowiek wiedzial to by tamtych nie bral... Zreszta widac ilu ukraincow juz samych ucieka od tego zakladu...

Była pracownica

Pracowałam tam 1,5 roku i w tym zakładzie to można dorobić się jedynie nerwicy i garba. Brygadzistki mają swoje ulubienice (te które kabluja) więc jeśli tego nie robisz to na swoim miejscu długo nie postoisz. Lata się po piętrach i robi wszystko bez większego przygotowania. Raz pokażą i masz robić, a jeśli robisz buble to potem drą mor... A już największą komedie się odgrywa jak ma być i jest audyt. Długo by tak jeszcze opisywać. Całe szczęście już tam nie pracuje.

Zarząd Cholokaustu

Zarządzenie 11/2017 Szanowni Państwo, w związku z otwarciem nowego zakładu Coroplastu w Mołdawii po przeniesieniu maszyn w Krapkowic i Dylak oba zakłady w Polsce do połowy 2018 roku zostaną zamknięte pozostanie jedynie zakład w Strzelcach Opolskich jednak nie będzie transferu osób ze starych zakładó do nowego - Ukraińcy są tańsi z wyrazami Szacunku i Poważania

@Zarząd Cholokaustu

HOLOKAUST!!!!!!!! Jak już coś piszesz to chociaż zajrzyj w słownik-masakra

Wera
@Yanina

A nie Holocaust pouczająca.Masakra, masakra!

@Wera

Zanim się zaczniesz wymądrzać następnym razem proponuję sprawdzić swoją wątpliwą wiedzę HOLOCAUST, HOLOKAUST-obie wersje są poprawne i dopuszczone. Nie wiem jak ty, ale ja mieszkam w Polsce i operuję spolszczonymi nazwami-i to jest dopiero masakra.

taki jeden
@Yanina

I oczywiście pracujesz w Coroplaście haha

@taki jeden

Od 2 lat na szczęście już nie Panie Rozbawiony-podziękowałam za jałmużnę i zarabiam normalne pieniądze, ale trochę tam popracowałam, tak że orientuję się w temacie, pozdrawiam ;)

anka

Czytam i nie wierze.... pracuje w Coroplaście kilka lat.Od ponad roku w Strzelcach. Może i faktycznie coś jest na rzeczy z Krapkowicami i Dylakami, u mnie na wydziale jest kilka babeczek, które zostały przeniesione z Dylak. I są zadowowlone z warunków (hale czyste, stołówki też). Kto pracuje/pracował w Krapkowicach i Dylakach ten wie, jak tam jest. Jednym słowem masakra. W Strzelcach pod tym względem jest super. A sama praca - ok. Wiadomo, że trzeba swoje zrobić ale nie biadolcie że tak ciężko. Najbardziej niezadowoleni to pewnie nic by nie robili. Kto chce pracować-pracuje. Są osoby zadowolne, ale i takie co im wiecznie coś nie pasuje. Ja jestem zadowolona. Może nie jest praca marzeń, ale jest dobrze.

janosik
@anka

jestem tego samego zdania. zarobki mogłyby byc wieksze to fakt i szkoda ze firma z tym nic nie robi, zeby zatrzymac ludzi. za niedlugo nie bedzie komu robic. ale cala reszta na plus. kto nie pracowal niech sie nie wypowiada

Dominika

@Pracownica czyli potencjalni pracownicy nie mają się czego obawiać i mogą spokojnie składać do tego miejsca swoje zgłoszenia. Czy jakiś pracownik jeszcze chce się wypowiedzieć o swoich doświadczeniach z firmą Coroplast?

Dominika

To jak już pojawia się coraz więcej pytań to może ktoś się skusi z pracowników na odpowiedź na moje i @Natalie pytania. Pamiętajcie, że odpowiadając na pytania macie szansę pomóc komuś w znalezieniu owego miejsca pracy.

Pracownica
@Dominika

Co chwile słysze opinie że nas przenoszą do Strzelec od osób które tutaj nie pracują ale to nie prawda.Może kiedyś mają takie plany ale na dzień dzisiejszy napewno zostajemy w Krapkowicach.

Natalie

No właśnie, sama chciałabym wiedzieć czy jeszcze w ogóle opłaca się zatrudniać do Krapkowic, czy w ogóle jest co robić bo słyszałam, że z tym bywa różnie a normę przecież trzeba skądś wziąć. I czy to prawda, że mają Krapkowice niedługo zamykać w związku z przeniesieniem całości di Strzelec Op?

Dominika

Może ktoś odpowiedzieć użytkownikowi @Była o sytuacji aktualnej w firmie Coroplast? @Aaa a po co taka agresja? Skoro nie chcesz odpowiadać to nic nie pisz, a nie atakuj innych użytkowników.

Była

Co się dzieje w Coroplaście w Krapkowicach?

Aaa
@Była

Nie interesuj sie

Zwykly pracownik zarabia najniższą krajową plus dodatek nocny.

kandydat

Wysłano zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. A osoba rekrutująca nie zjawiła się. Spotkanie nie odbyło się. Odesłano mnie z kwitkiem bez przeprosin, bez wyjaśnienia. Także ... Proszę ocenić samemu :-D Stracone 20 minut z życia. :-(

Martema

Tak na serio to daj sobie spokój z ta firma.

Zostaw merytoryczną opinię o Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. - Krapkowice

• Jak się pracuje w Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. Sp. K.