Opinie o Grupa Mac S.A. w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Grupa Mac S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Mac S.A. o rekrutacji.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Mac S.A. w Kielce

Artem

Zmarnowałem tam pół roku swojego życia.

Aaa

Polecam

Jeśli chodzi o Kielce, ciężko o jakieś ciekawe, duże i rozwijające się miejsca pracy - nie ma co ukrywać. MAC pod tym względem się wyróżnia. Ogólnopolska duża firma, która działa na rynku 30 lat i ciągle się rozwija ale na tym niestety plusy tej firmy się kończą. W firmie nie ma w zasadzie szans na awans ani podwyżkę (jeśli jesteś zwykłym pracownikiem, a nie menadżerem) ewentualnie można przejść z działu do działu ale to raz na kilka lat... Atmosfera jest bardzo kiepska jak i zarobki, dlatego co chwilę ktoś stamtąd ucieka. W działach brakuje naprawdę kompetentnych ludzi, mimo że pracują tam po kilkanaście lat. Zadania są ciągle spychane na inne osoby i działy, bo nie ma odgórnie ustalonych zasad, dlatego panuje tam chaos i ciągły stres. Nadgodziny są niepłatne. Urlop można wziąć tylko w martwym sezonie czyli od lipca do połowy sierpnia. Firma oferuje profity np. 13 pensja jeśli wypełni się roczny plan..w rzeczywistości dostaje się tylko kilka stówek a nie całą 13 pensję. Na dzień dziecka dostaje się 50 zł, na święta też coś wpadnie, jeśli oczywiście wypełnisz wniosek, bo jeśli nie to nikt ci o nim nie przypomni. Dużo można pisać, ale szkoda czasu... Odkąd zmieniła się kadra zarządzająca działami, pracownicy będą uciekać jeden po drugim.

Beata

Zgadzam się z tym. Z Dzisłu Obsługi co miesiąc odchodzi doświadczony długoletni pracownik ... to wielka szkoda dla firmy jednak jesli nie zostanie tam zatrudiony prawdziwy menager sytuacja się nie zmieni ...

Piszesz o niepłatnych nadgodzinach. W większości firm za nadgodziny można odebrać sobie dzień wolny w dogodnym terminie. Jeśli chodzi o atmosferę, to wszytko jest w rekach samych pracowników, bo to oni tworzą relacje między sobą. Czy myślałeś jak mógłbyś zgrać zespół tak, żeby pracować się w bardziej przyjaznym otoczeniu? Napisz, proszę jakiego rodzaju umowy o pracę są podpisywane z nowo przyjętymi pracownikami? Czy są długoterminowe i stabilne?

Ola
@Piotr

No niestety bo w dużej mierze atmosfera zależała akurat od managera danego działu w którym byłam... brak jasnej komunikacji z wspolpracownikami ze strony managera, kazdy bal sie isc i cokolwiek zapytac bo manager tylko wywracał oczami na wszystko... dodatkowo faworyzował tylko kilka osob i byli traktowani lepiej niz inni. Moim zdaniem takie cos jest niedopuszczalne jesli chce sie kierować zespołem. Zależy od działu, ale raczej są UoP na krótkie okresy tak do roku max (mimo ze na rekrutacji obiecują inaczej), bo zabezpieczają się przed ewentualnymi macierzyńskimi.

@Ola

Oczywiście wszyscy pracownicy powinni być traktowani na równi, czy zgłaszałaś takie sytuacje gdzieś dalej? Warto też grupowo porozmawiać z przełożonym. Wspominasz, że w zależności od działu umowy są podpisywane na różne okresy, a Twoim zdaniem w którym dziale pracuje się najlepiej i czym się on wyróżnia? Może obecnie poszukiwani są tam nowi pracownicy? Wcześniej na forum była mowa o tym, że sporo osób odeszło, dlatego zakładam, że są jakieś wolne wakaty.

Stop nepotyzmowi
@Piotr

Bardzo stabilne do ostatniego dnia przed zwolnieniem wszyscy Cię zapewniają, że Cię nie zwolnią...aż tu nagle pewnego dnia okazuje się, że córka koleżanki manager regionu bardziej potrzebuje tej pracy niż Ty .... smutne i żałosne

Jola

Jak przebiega proces rekrutacji?

Aplikowałeś na stanowisko Młodszy specjalista ds. przetargów oferowane przez firmę Grupa Mac S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Mac

Ja polecam pracę w MAC.

Burger
@Mac

Moi sąsiedzi polecają to czemu mam być gorszy! Macie miejsce ??

W porównaniu do innych firm w Kielcach jest całkiem nieźle. Dość wysokie wynagrodzenia, dodatkowe profity w postaci opieki medycznej, roczna premia, dodatki typu pod gruszą i na święta oraz stałe godziny pracy. Ja jestem zadowolony.

Łukasz

Podałeś sporą ilość benefitów. Czy można także brać udział w szkoleniach i kursach dających nowe uprawnienia?

Znudzony

Dodatkowo brak stresu, praca bez odpowiedzialności, kawa i herbata za darmo. Dla komfortu pracy lepiej nie wychodzić przed szereg.

Kiki

Do roboty!!!!!! No jasne nawet wiadomo kto to napisał... To przykre ale pokazuje właśnie prawdę o tej firmie. Takie uwagi i wypowiedzi słyszymy codziennie. "Do roboty, lenie"Chociaż urabiasz się po pachy za niskie pieniądze ... Pani menager wie jak zmotywować zespół do pracy.... smutne ale prawdziwe. Życzę wiecej uśmiechu na codzień i trochę szacunku dla ludzi (pracowników)

Elżbieta
@Kiki

Widzę, że jesteś bardzo rozżalona, ale pamiętaj, iż w każdej sytuacji warto jest zachować pełen spokój. Powiem Ci, że ostatnio zastanawiałam się nad podjęciem pracy w MAC EDUKACJI, ale nie mam doświadczenia. Czy firma daje szanse na zatrudnienie takim właśnie osobom?

Były
@Elżbieta

Tak, na wysyłkowni. Tam rozwiniesz się fizycznie i duchowo.

Agata
@Były

Twoja wypowiedź jest bardzo ironiczna, jednak może chce chciałbyś powiedzieć coś więcej na temat pracy? Czy zarobki są adekwatne do wykonywanych obowiązków? Można liczyć na premie?

@Agata

Premie? Oczywiście, ale nie dla wszystkich. Na rozmowie obiecywne jest ze premia wynosi np. 300 zł minimum co miesiąc, a w edekcie otrzymuje sie 20 zł, 23zł... bo tak kierownik wylicza :D Śmiech na sali..

do roboty

Ja polecam. W firmie jest pełno zblazowanych, leniwych pracowników, którzy zapewne coś więcej by chcieli, ale nie bardzo potrafią coś więcej z siebie dać. To oni tutaj piszą ;) Jeśli komuś chce się pracować, chce się uczyć i ma pomysły, to odnajdzie się w tej firmie. Bo mam wrażenie, że najbardziej narzekają Ci, którym się nie chce. Do roboty! ;)

@do roboty

Jesteś zapewne na jakimś wysokim stanowisku w tej firmie, więc dlatego może Twoje pomysły są brane pod uwagę, niestety niżej tak nie jest :D

Elżbieta
@były pracownik

Rozumiem, że jesteś zatrudniony w firmie i wiesz jak wygląda praca na niższych stanowiskach. Podziel się z nami informacją, jak to wygląda z Twojej perspektywy. Jakie to są stanowiska i czy praca na nich jest dla Ciebie i innych pracowników satysfakcjonująca?

Kiki
@do roboty

No jasne nawet wiadomo kto to napisał... To przykre ale pokazuje właśnie prawdę o tej firmie. Takie uwagi i wypowiedzi słyszymy codziennie. "Do roboty, lenie"Chociaż urabiasz się po pachy za niskie pieniądze ... Pani menager wie jak zmotywować zespół do pracy.... smutne ale prawdziwe. Życzę wiecej uśmiechu na codzień i trochę szacunku dla ludzi (pracowników).

Zastanawiam się dlaczego tak rzadko piszecie. Tak dobrze pracuje się?

NickNolte:)
@Piotr

Jeśli pracowałeś w tej branży to powinieneś wiedzieć... teraz się nie pracuje :-), zbiera się siły na pracę po 12-16 h/dobę (+ 2 godziny na posiłki i 8 na sen :P ), a jeśli już... to się szuka innej roboty bo po przedstawieniu nowego systemu motywacyjnego dla konsultantów szału nie będzie. No chyba, że aplikujesz na wyższe stołki- wtedy firma godna polecenia. Przyzwoita kasa i zero odpowiedzialności :-).

Mgd

Witam chciałabym się dowiedzieć jakie warunki pracy oferuje firma dla ph?

Lidia

@Ulka co chcesz przez to powiedzieć? Nie zgadzasz się z innymi opiniami na temat pracy w firmie MAC EDUKACJA S.A.? Może w takim razie powiesz co Ty o tym sądzisz i jakie są Twoje doświadczenia? @anonymous czy potencjalny pracownik dowiaduje się na rekrutacji o tych wszystkich kosztach jakie będzie musiał ponieść?

Ulka

Niektórym najlepiej wychodzi narzekanie!!!

Agnieszka

Czy to prawda, że jest opcja otrzymania samochodu od nich?

@Agnieszka

Jeśli za niego zapłacisz to tak, a później wlejesz do niego swoje paliwo.....

@Agnieszka

Płacisz w tej firmie za wszystko :-), za telefon służbowy, za komputer służbowy (złom ale liczą jak nówka), za udostępnienie auta (bo paliwo i naprawy robisz sama). I z roku na rok obniżają prowizję... Niestety coraz gorzej. Doprowadzą do tego, iż za chwilę zwolnią się ludzie jak kilka lat temu gdzie większość ludzi odeszła bo musiała dopłacać!!! Acha i jesli chcesz pracować jako Konsultantka- musisz mieć spore pomieszczenie magazynowe (tez Twój koszt) :-p

Agnieszka
@anonymous

Chyba nie jest tak źle, mają wielu chętnych, na moje CV zero reakcji, choć doświadczona w materii.

gigi
@Agnieszka

Zatrudniaj się, zatrudniaj :-). Po roku chciałbym widzieć Twoje wpisy. Tylko podpisuj się pełnymi danymi :-D i raczej nie licz na premię. Jak mogą to obetną.

Lidia

@Bartek a odradzasz tylko ze względu na atmosferę i płace? Czy coś jeszcze Ci się nie podoba w MAC EDUKACJA S.A.? A może coś jest co Ci się mimo wszytko podoba? Może ktoś ma inne zdanie niż ten użytkownik?

Bartek
@Lidia

O tak Lidio jest cos co bardzo mi się podoba to..... niepłatne nadgodziny ......

siema88
@Lidia

nadgodziny nieplatne

Lidia

@Waldi a Ty miałeś jakiś związek z firmą MAC EDUKACJA S.A.? Jesteś jej pracownikiem? Jak myślisz jaki może być powód braku zapłaty ze strony firmy?

Waldi

Jeśli już oskarżamy firmę to może trzeba podać dlaczego kwestionują zapłatę. Zbyt poważna firma żeby bez powodu nie zapłaciła!!

mw4it

Ostrzegam podwykonawców - MAC S.A. nie płaci za wykonane usługi. Montowałem dla nich tablice interaktywne, zapłaty nie otrzymałem, sprawa w sądzie.

Omijać z daleka, wyzysk straszny. Firma aspiruje do korporacji ale nadal jest w latach 90 ... kadra kierownicza poniżej poziomu ...

Lidia

@Bartek rozumiem, ale czy ktoś wcześniej z MAC EDUKACJA S.A. Cie o tym poinformował? Była jakaś wzmianka na umowie? Kiedy się dowiedziałeś, że nadgodziny nie są płatne w tej firmie?

Bartek

Odradzam, Odradzam, Odradzam pracy w tej firmie!!!!! Wyzysk! Nie docenia pracownikow szczegolnie tych dlugoletnich i doswiadczonych.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Mac S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w Grupa Mac S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Mac S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Mac S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa Mac S.A.
1.4/5 Na podstawie 317 ocen.

Grupa Mac S.A.