Geoplan Sp. z o.o. Wydawnictwo Kartograficzne

Bielsko-Biała

Opinie o Geoplan Sp. z o.o. Wydawnictwo Kartograficzne

Były

Jakiś czas temu pracowałem w Geoplanie i niestety wszystko co pisze EXex to prawda. Chciałem tylko dodać, że opowiastki o tym, ile to się w Geoplanie zarabia, można włożyć między bajki. Produkt słabo się sprzedaje, a sama forma zatrudnienia (współpracy ) jest beznadziejna. Geoplan szuka naiwnych lub zdesperowanych osób, aby sprzedać coś ich kosztem. Sukcesem już będzie, jeśli nie dołożysz do tego biznesu. Nie polecam tej firmy.

Waldi

Słyszałem, że Geoplan to dobry pracodawca więc mam nadzieję , że praca będzie ok.

EXex

W firmie nie ma podstawy jest tylko prowizja za sprzedaż ale pod warunkiem że umowa zostanie we właściwy sposób podpisana i rozliczona. Prowizja to 20% od wartości sprzedaży sprawnie rozliczana co tydzień. Każdy sprzedawca na własnej działalności gospodarczej czyli musi sam opłacać zus, koszty działalności tzn paliwo samochód telefon. Sprzedasz miesięcznie za ok 20tys miesięcznie dostaniesz 4tys prowizji. (jak sprzedasz za 30tys jesteś bardzo dobra) Koszty to: telefon 50pln , ZUS 1200pln, użytkowanie ( się zużywa i się psuje) samochodu ok 500pln, paliwo do samochodu ok 800pln ( tygodniowo zrobisz ok 1000km ) zastanów się ile ci zostanie !!! od tego trzeba zapłacić podatek. Jak jesteś bardzo dobra zarobisz miesięcznie może 1000pln więcej (wzrastają koszty) Brak urlopu bo to własna działalność. Idziesz na urlop nie pracujesz to nie zarabiasz. Przychodzą święta nikt się z tobą nie spotka to nie zarabiasz, tak samo z długimi weekendami itp. czyli ok 2 miesiące w roku jesteś bez przychodu. Nie licz że będziesz pracować w mieście w którym mieszkasz, codziennie czeka cię dojazd za który firma nie da ci złotówki. Brak czegoś takiego jak delegacja nawet jeśli byłaś np 13h w pracy- z dojazdami może czasami tyle wyjść. Jak już po kilku miesiącach skończysz jakąś mapę dostaniesz kilka procent premii (4-5 nie pamiętam) jeśli tak długo wytrwasz. Jeśli nadal chcesz tu pracować zastanów się dlaczego jest tu tylko kilku pracowników. Wszyscy odchodzą. I nie słuchaj rekrutera bo to co mówi z czasem okaże się nieprawdą. Szukją ludzi do pracy. Zapomniałam dodać że oferowany produkt czyli ogłoszenie na mapie miasta jest bardzo trudny w sprzedaży, trzeba mieć bardzo dużo szczęścia i umiejętności żeby go sprzedawać, nie masz doświadczenia to nawet nie próbuj bo i tak nikt cie tu we właściwy sposób nie przeszkoli. Kilka godzin opowiadania o mapie i radź sobie sama. Potem zero wsparcia. Za ewentualne wsparcie musisz zapłacić firmie. Powodzenia.

Ochotnik

Jak się pracuje w firmie? M am zamiar aplikować i jest to ważne!

Mikuś

Widziałem ofert pracy dla przedstawiciela handlowego ale to było z maja i nie wiem czy jest jeszcze aktualna? Słyszałem sporo dobrych opinii o firmie i chętnie bym aplikował, tylko proszę o kilka podpowiedzi.

Przedstawiciel Geoplan
@Mikuś 20.06.2017 10:28

Najprościej zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła, skonfrontować z tymi, którzy pracują w firmie od wielu lat, a nie słuchać nieudaczników, którzy chcieliby pieniądze dostać, a nie zapracować... Z poważaniem

Przedstawiciel Geoplan
@Mikuś 20.06.2017 10:28

Kasztan

Nie dają żadnych narzędzi, własna działalność gosp., brak podstawy, tylko procent od sprzedaży. W dodatku boom na tego typu reklamę był z 10 lat temu. Teraz to tylko wciskanie kitu i strata czasu. Mają też jakąś aplikację, która jest kompletnie bezużyteczna w dobie google. Strata czasu i pieniędzy. Z czystym sumieniem odradzam każdemu, kto ma zamiar tu pracować.

Kasztan

Kuba

Geoplan ciągle rozszerza zasięg swojej działalności, każda dobra i dobrze prosperująca firma tak postępuje. Dla pracowników to jest dobry sygnał, jest bezpieczeństwo i perspektywa pracy. Wszędzie są jakieś drobne problemy i musimy sobie radzić w rozwiazywaniu.

Natalia

Co nowego dzieje się w firmie Geoplan Sp. z o.o. Wydawnictwo Kartograficzne. Zupełna cisza na forum?

Mikuś

Miałem okazje pracować w firmie i miło wspominam ten czas. Ponieważ zmieniłem miejsce zamieszkania chętnie bym do firmy wrócił. Mam pytanie czy ktoś wie o rekrutacji. Stawki kiedyś były dobre a jak jest teraz?

inwestor

nie dajcie się nabrać - inwestorzy mają dosyć tych naciągaczy...

ala

włąsnie pisza tak w ogłoszneiu ja też sie zastanwiam , mi chodzi akurat o przedstawiciela handlowego wiec, podjerzewam, ze prowizja czasem może byc wieksza niż sama podstawa, a umowa o pracę jest? też mnie to zastanwia

HałoN

A jaki jest ten atrakcyjny system wynagrodzeń prowizyjnych?

Pele

Może jakiś :pracownik: z tego forum podać jakie są realne stawki prowizyjne i za co? jest jakaś podstawa?

Pracuję w Geoplanie już kilkanaście lat. Jak to na własnej działalności były wzloty i upadki. Praca jest ciężka - wymaga dużej wytrwałości, samodyscypliny i odporności na stres związany z pracą z klientem. Trzeba nabrać doświadczenia w tej pracy i nie jest to jak ktoś napisał "trzeba umieć wcisnąć kit". Tutaj żeby sprzedawać musisz być po prostu handlowcem: elastycznym, szybko reagującym, dysponującym wiedzą i predyspozycjami do tej pracy. Jednak jest to jedyna w tej branży firma w której nie ma najmniejszego problemu z płatnościami. Ktoś pytał o zarobki. Powiem tak - są bardzo zróżnicowane: od 2 do 9 tys w zależności od wielkości sprzedaży. 20% ze sprzedaży jest od razu co tydzień wypłacane, na koniec sprzedaży danej mapy premie, w międzyczasie jak ktoś dobrze sprzedaje kolejne bonusy. Praca nie łatwa, ale wpływy na konto rekompensują wysiłek.

ML
@Pracownik 02.10.2015 20:00

No tak to może w teorii. Praktyka wyglada tak, ze jeśli masz "za dużo" tzn powyżej 2tys to pani prezes kombinuje jak może żeby nie wypłacić. Faktury są rozliczane w następujący sposób: wystawiasz powiedzmy kwotę 2-5 tys. a otrzymujesz 300zl jako cześć. Reszta... na poczet dalszej pracy. A to brakuje papierka, a to bo rabat dałeś klientowi to ci potrącają z pensji. I patrz i czekaj czy wypłaca:// Delegacja - ustalenia co do zwrotu kosztów dojazdu, noclegu. Praktyka - nie dostajesz nic bo np nie jest podpisane tyle umów ile założyła pani prezes i kropka. Stwierdzenie ze za wczasy nie zwracają. Nie zgadzasz sie - idź do sądu. Tak pani prezes traktuje ludzi. A wiec zastanów sie czy chcesz rozpocząć prace bez jakiejkolwiek podstawy i z szarpaniem sie i proszeniem o swoje cieżko zarobione pieniądze.

Oburzony
@ML 26.04.2017 18:20

Żałosne Panie Łukaszu...

Zenek B

Czy ktoś mi w końcu konkretnie odpowie o co chodzi z tym 1000 pln podstawy?

zawilka

Witam, powyższa opinia jest nieprawdziwa, ponieważ firma Geoplan poszukuje pracowników na różne stanowiska, w całej Polsce. I tak w Bielsku, w siedzibie firmy na ul. Cieszyńskiej 434 szukamy osoby do działu Call Center. Ponadto poszukujemy Przedstawicieli Handlowych do sprzedaży powierzchni reklamowych w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim (praca w oparciu o umowę agencyjną, własna działalność gospodarcza). Następnie w związku z wprowadzaniem nowych produktów firmy, jakimi są aplikacje mobilne 2GO! Kraków, 2GO! Bielsko-Biała, 2GO! Szczecin oraz 2GO! Wrocław chętnie zatrudnimy osoby z tych miast do pozyskiwania klientów i sprzedaży ogłoszeń reklamowych (praca w oparciu o umowę zlecenie). Wszelkie informacje i szczegóły dotyczące stanowisk można uzyskać w siedzibie firmy, na stronie internetowej www.geoplan.net.pl i pod numerem telefonu: 668884525. Pozdrawiam i zachęcam do współpracy.

Zenek B

Jak tysiąc podstawy jak w ogłoszeniu jest, że to działalność gospodarcza . .

gebels

zmiany,zmiany,zmiany....

johnny 22

Mam ofertę pracy od nich i od Big Form. Czy ktoś w temacie może podpowiedzieć, która z firm jest bardziej wiarygodna, wypłacalna i bardziej dochodowa dla PH?

@johnny 22 28.04.2015 20:28

Zdecydowanie więcej zarobisz w geoplanie o ile umiesz coś "wcisnąć" ludziom.

Pracownik2
@Pracownik 08.05.2015 16:28
Zdecydowanie więcej zarobisz w geoplanie o ile umiesz coś "wcisnąć" ludziom.

Nie musisz nic wciskać, a wręcz nie powinieneś. Wciskając masz klienta tylko na jeden raz. Sprzedając uczciwie dobry produkt, jakim bez wątpienia są usługi Geoplanu, masz klienta na kolejne edycje.

Widze że ciągle padają pytania "ile ma handlowiec na ręke" - otóż ani złotówki, tz. podstawa 0, ile sprzedaż tyle masz. Od każdej umowy masz 10,8% ale musisz zapłacić sobie zus, paliwo, telefon oraz podatek dochodowy. Jeżeli jesteś dobrym handlowcem to wyciągnąć możesz nawet 6-8 tys miesięcznie a jak sobie nie radzisz to masz straty.

pracownik2
@pracownik 27.03.2015 18:55

Chciałbym poznać tego pracownika - współpracownika! Osoba zatrudniona wiedziałaby, że poza 10,8% jest 1000zł miesięcznej podstawy, co tydzień są premie od 250zł do 1000zł tygodniowo + 8% do 10% od całego obiektu na zakończenie sprzedaży. Tylko fakt, trzeba pracować ciężko. Wtedy są wyniki i to świetne. Nic za darmo.

Zenek Bąbalina
@pracownik2 26.05.2015 18:49

Od kiedy jest 1000 podstawy??

zawiedziony

Jeśli tak płacą jak naciągają klientów to życzę dużych zarobków. Firma wykonuje usługę reklamową na mapach regionalnych po 2 latach od podpisania umowy z klientem /który zdążył już zapomnieć o usłudze/,w tym czasie także zmienił adres firmy.Fakturę i późniejsze wezwanie do zapłaty oraz wezwanie sądowe wysłali nie wiadomo gdzie /nie ma potwierdzenia odbioru/ i to ma być uczciwa firma? PORAŻKA Naciągacze i tyle. Nie dajcie się nabrać ani na usługę, ani na pracę w tej pożal się Boże firmie.Jak traktują klientów tak i pracowników.Jeśli już czytajcie dokładnie umowy,które nie zawierają terminów wykonania usługi przez co można w taki jak wyżej opisany sposób wyłudzać pieniądze.Jeżeli ktoś z was został też tak potraktowany opisujcie swoje doświadczenia z tą firma.

trent

jeśli tak teoretycznie Twoim zdaniem wygląda praca na stanowisku przedstawiciela handlowego to chyba jeszcze tej pracy nie zacząłeś. Gdyby to była praca dla wybitnych ludzi to przedstawicieli handlowych w tym kraju nie byłoby tak wielu. Praca nie jest tak skomplikowana jak ją niektórzy opisują... sorry

miku

handlowiec

Miku

Mają ciekawy system prowizyjny, natomiast nalatać się trzeba i nie jest to praca dla każdego. Akwizycja reklam to nie jest łatwa sprawa, a poza tym konkurencja spora.

Nikt

Chyba CallCenter, nie dziwne że Ci nie wyszło :)

praca

Zatrudnię handlowców z tej firmy (usunięte przez administratora)

praca_przedstawiciel@o2.pl

Poszukujemy przedstawicieli z tej firmy (usunięte przez administratora)

facebook

Byłem,widziałem i odszedłem - bez zalu. Szkoda kasy - własnej!!!!!!!!!!!! na Ta FIRMĘ. A Colcenter - pozal sie Panie Boze

niunia

nie polecam... dadzą umowę o dzieło,potem zlecenie po czym Cię zwolnią nie wiadomo dlaczego szkoda czasu żeby zaraz znowu być bez pracy lepiej od razu szukać innej nikt nawet nie potrafi zauważyć że się starasz

lolo

"Jest całkiem fajna i miła". Bu ha ha ha ha.... Prawie spadłem z krzesła :) :) :)

A czy to są imieniny u cioci(usunięte przez administratora) że jest miło i fajnie?! Strasznie infantylna wypowiedź, obawiam się że praca i płaca też na tym poziomie.Chyba sami piszą sobie te opinie.

Zostaw opinię o Geoplan Sp. z o.o. Wydawnictwo Kartograficzne - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Geoplan Sp. z o.o. Wydawnictwo Kartograficzne