IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Wspominam swoją ostatnią podwyżkę przed odejściem. Dostałem 2zl podwyżki z uściskiem dłoni i gratulacjami kierownika. Później okazało się, że zaczyna się rekrutacja nowych pracowników na moją obecną stawkę. Kłamstwo na kłamstwie opierane i jeszcze klepanie po plecach, że jest dobrze. Szkolić nowego na mojej stawce? Zmieniłem firmę i wam przyjaciele też polecam.

Natalia

Kolejki do zwrotu bardzo duże, nie ma szansy zrobić szybko zwrot. W innych sklepach nie ma takiego problemu.

@Natalia

Pierwszego dnia chcielibyście wszystko załatwić. Są limity, dlatego obsługa trwa dłużej.

Czarna foka

To takie polskie..: Chyba za dużo tej niewoli było ze Polak nagle stał się panem. Pierwszy dzień otwarcia sklepów a tu już wymagania. Tylko Polak tak potrafi. Bo się w miesiąc im remonty pokończyły

Korona virus

(usunięte przez administratora) oczekiwanie 4 godz brak personelu

Kokoszka

Praca straszna, nawet po jawnej dyskryminacji pracowników i zgłaszaniu czystej faworyzacji swojego partnera przez kierownika na dziale, kierownictwo nie widzi problemu, robi puste spotkania na "oczyszczenie" atmosfery, aby tylko pokazać, aby lepiej sobie darować dalsze narzekanie Praca dobra na początek, ale nic więcej. Kiedyś firma dobra, ale nie teraz. No i wymuszanie "właściwego" oceniania firmy w anonimowym sondażu ;) A to, że nowi pracownicy dostają więcej niż osoby wykwalifikowane to ju było pisane, no ale oczywiście jest Kategoryczny zakaz mówienia o swoich zarobkach - właśnie dlatego :)

Wstępna rozmowa telefoniczna z Panią z HR aby umówić kolejna rozmowę z HR już przez teamsa. Rozmowa raczej w lużnej atmosferze z typowymi pytaniami czemu ikea, odpowiedz o doświadczeniu itd. Dodatkowe 3 pytania po ang 1. co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem 2. W jaki sposób się komunikujesz i 3 nie pamiętam. Niestety pomimo zapewnienia że otrzymam informację zwrotną do dziś jej brak pomimo kontaktu z mojej strony...

pytania o motywację (dlaczego ta praca?), opisz doświadczenie, co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem, jaki sposób się komunikujesz

marek

IKEA TARGÓWEK - 15.04.2020 kierownictwo poinformowało pracowników o jednym przypadku zachorowania pracownika na korona wirusa. Kierownictwo wiedziało o takiej możliwości ponad 2 tygodnie temu kiedy pracownica poinformowała ich o tym, z ich decyzji została odesłana do domu a innych pracowników Ikea o tym nie powiadomiono. Po 2 tygodniach kiedy choroba została potwierdzona konsultowali to z sanepidem który stwierdził że po takim czasie to oni już nic nie będą robić. Kierownictwo przedstawiło to teraz, że ryzyka zakażeniem nie ma. Pogratulować troski o pracownika i zdrowego rozsądku, najważniejsze są zyski i żeby zamówienia były realizowane.

Danka
@marek

Ot, cała Ikea liczy się tylko KASA, KASA, KASA !!!!!! i wyzysk młodych ludzi którzy niekiedy zaczynają dopiero swoją karierę , za marne wynagrodzenie ciężka HARÓWA , młodzi ludzie zastanówcie się czy warto , idąc do innej firmy możecie na początek mieć takie samo wynagrodzenie ale nie ma takiej harówy !!!!!! Doświadczyłam tego i bardzo się cieszę że zmieniłam pracę .

@Danka

Teraz zacierają już ręce że skończył się rynek pracownika, 300 cv na 1 miejsce. Płacą też 2 tys za polecenie pracownika, poprzednio płacili 1 tys ale to też nie pomogło. Na początku to jest wszystko ładnie i pięknie a potem jest to, że nowy ma przerąbane, a na dłuższa metę to pracodawca nie szanuje tu nikogo, jak dałeś się złapać to trochę tu popracujesz licząc ze będzie lepiej ale budzisz się z ręką w nocniku. Jak trzeba złowić nowego pracownika to on dostanie wyższa stawkę niż stary dobry i doświadczony pracownik. Potem okazuje się, że nowy i tak nie chce robić jak zobaczy jak to wygląda.

@marek

Dementujemy te informacje. Jeden z pracowników IKEA Targówek faktycznie zachorował na COVID-19, jednak pragniemy podkreślić, że przez dłuższy czas poprzedzający badanie i potwierdzenie pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa przebywał poza naszym sklepem. Zadziałały wszelkie procedury bezpieczeństwa, a wyjaśniając sprawę postępowaliśmy zgodnie z wszelkimi rekomendacjami i zaleceniami służb sanitarnych. Zapewniamy, że sklep jest bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i dla klientów odbierających zamówienia. Przygotowaliśmy również procedury bezpieczeństwa dla odwiedzających sklep w sytuacji, kiedy przepisy oraz regulacje prawne pozwolą na ponowne otwarcie sklepów IKEA w Polsce.

struś
@marek

Nawet jeśli uczciwej powie się dyrektorowi o jawnej dyskryminacji pracowników przykład nie prowadzenie co rocznych rozmów oceniających z pracownikami. Tak naprawdę skończyło się na nie przyjemnej rozmowie z kierownikiem działu i uczuciem zastraszenia. Niestety dużo gadacie a mało robicie.

Niestety tylko na chwilę bo ta praca Cię wykończy. Korporacyjne zakłamanie, wieczny brak kasy dla szarego pracownika.

BursztynowyŻemyk

Ostatnio w Ikei zrobiło się strasznie koleżeńsko. Jak jestes dobrym kolegą kierownika to ustawi ci zmiany jak chcesz. Ogólnie pracowałam tam 2 miesięce i szczerze nie polecam a nawet odradzam. Zero pomocy od kogokolwiek wyzyskiwanie pracowników prośby oby zostali dłużej że zapłacą potem każą odbierać nadgodziny. Ogólnie porażka

@BursztynowyŻemyk

Zgłoś takie praktyki jeśli masz rację, bardzo łatwo to sprawdzić. No chyba że to wytwór Twojej wyobraźni, a to byłoby słabe

Hanna
@Ś w i a t

@Ś w i a t Z Twoich wypowiedzi stwierdzam, że pracujesz już długo w IKEA. Powiedz, czy przyjmują tam studentów?

Goździk
@Hanna

Jasne że przyjmują. Nawet lepiej bo student nie potrzebuję całego etatu????

@Goździk

Do 26 lat nie płaci się podatku od zarobków co powoduje że taki młody pracownik dostaje tyle co doświadczony pomimo niższej stawki. W przypadku nadgodzin na niepełnym etacie dodatek jast naliczany po wyrobieniu całego etatu. Ikea opłaca się takie zatrudnienie, problem może być z przejściem na cały etat. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie. Rotacja nowych pracowników jest bardzo duża, z 10 po roku zostaje 1-2.

Niezadowolona

Niepolecam zakupów przez internet. 12 dni czekam na potwierdzenie mojej płatności przez Ikea. Mimo że dzwonię i piszę do Ikea wszystko stoi w miejscu. Gdzie indziej już dawno przesyłkę bym otrzymała a tutaj nadal czekam. Jeszcze raz niepolecam.

Magda

Omijajcie szerokim łukiem zakupy w internecie/ przez telefon. U mnie historia: -Platnosc internetowa nie podpiera do zamowienia Kilka dni oczekiwania az znajdą platnosc - zamowienie traci termin dostawy - ponowne zamowienie wystawione blednie na inny podmiot: noty korygujacej nie mozna wystawic, bo nie ma oryginalu fv! Bledne kolo. Niekompetencja!!!!

rzeszowianin

IKEA - otwórzcie się w końcu stacjonarnie w RZESZOWIE ! W Stolicy Podkarpacia !

Kamikadze

Ikea co roku startuje w plebiscycie "great place to work" mnie tylko zastanawia po co? Wstyd robią sobię tym że zatrudniają ludzików na pół etatu wmawiając - potrzebujemy ludzi elastycznych. Jeżeli elastyczność polega na tym że dzwoni do Ciebie kieras i mówi przyjdź dodatkowo do pracy. Ty idziesz bo w sumie fajnie mieć więcej godzin i kasy w kieszeni (będzie na nową łyżkę do butów). Od dawna nie ma ogłoszeń na pełny etat od święta dają coś na 3/4. Chwalenie tym jak to w IKEA będzie dobrze dzięki tobie też jest żałosne. Co sprytniejszy odchodzi po 3 miesiącach pracy bo "nie ma pełnych etatów" a obiecywali że po okresie próbnym zwiększą etat. Smutne to. Tak duża firma a tak wykorzystuje ludzi. Odradzam bardzo mocno.

@Kamikadze

Widocznie nie jesteś efektywny żeby proponować Ci większy etat. Zastanów się nad zmianą pracy.

Kamikadze
@Ś w i a t

Efektywność widać po słupkach. Chyba że twój liczony jest w ilości wkurzonych klientów lub posprzątanych podłóg. Dla twojej wiedzy sam mam pełny etat. Jednak jestem pewien że nawet przy połowie bym zrobił więcej od Ciebie. Tu mi chodzi o nowych pracowników którzy chcą tu zostać

Tyku

Gówniana firma nie stać ich na kasjerów Jakeś automaty do obsługi posprowadzali I cymbały same się kasują A potem płacze że podwyżkę co 5 lat dostaje A global kaskę trzepie (usunięte przez administratora) A konto w Szwecji pęka od siana I meble jak zapałka na raz

@Tyku

Więc tak. Post wyżej jest o tym jak w IKEA powstały kasy samoobsługowe. Co jest koleją rzeczy w XXI wieku. Autor twierdzi że przez to jest mniej kasjerów. Klienci sami się obsługują (jak to ma w zwyczaju kasa samoobsługowa). Przez to pracownik nie dostaję podwyżki przez 5 kolejnych lat pracy. Spółka IKEA (Ingka tak poza tematem) przez to nie musi płacić podatków ani składek bo robot to nie człowiek. Przez to spółka jest coraz bogatsza mimo tego meble są coraz gorszej jakości Pozdrawiam

@Tyku

A teraz przejdźmy do odpowiedzi na pani/a zarzuty. Tak powstały kasy samoobsługowe. Jest to dosyć częsta praktyka w sklepach wielkopowierzchniowych. Czy przez to jest mniej kasjerów. Raczej nie wręcz więcej bo jak autor stwierdził "cymbały się same kasują" Ktoś klientom czasem musi pomóc przy obsłudze tejże kasy a do tego jest potrzebny kasjer który się na tym zna. Podwyżki są raz w roku. Zależne są od oceny pracy pracownika. Jak każda firma IKEA ma swoje wzloty i upadki pomimo ogromnego obrotu czasem sklep/firma wychodzi ledwo na plus lub wręcz na zero a najczęściej na minus. Budżet podwyżkowy jest od tego zależny. Jeżeli na 40 pracowników, menadżer dostaję całe 5 złotych podwyżki logiczne jest że nie każdy dostanie dlatego wybiera tych którzy przyłożyli sie do swojej pracy. Jak dla mnie to dobry układ. Podatków od kas samoobluhowych nie ma i raczej nie będzie. To sklepom powinno zależeć na szybszej obsłudze a nie państwu (przypominam tylko że to firma prywatna) Budżet takowy firmy rośnie jak najbardziej jednak spółka nie zarabia tylko na sprzedaży mebli i dodatków ale ma jeszcze inne środki dochodu. Meble są coraz gorszej jakości ale chciałbym tylko zauważyć że cena pozostaję taka sama, a jak ktoś zna odrobinę ekonomii 100zł z 1999 roku jest "mniej warte" niż 100zł dziś (infacja) dla obu stron myślę że jest to fair rozwiązanie

tecuw
@Tłumacz cymbałów

Niedługo już będą tylko samoobsługowe kasy, bo nie wiem czy w dalszym ciągu będą chciały/chcieli w tej "firmie" pracować Kasjerki/Kasjerzy, którzy w ramach pracy, oprócz odgórnie narzuconej przerwy, nie mogą skorzystać z toalety...

@tecuw

Jeżeli wiesz coś o takich sytuacjach to lepiej to zgłosić do GIP. Osobiście się nie spotkałem się z czymś takim aby ktoś zakazał iść do łazienki w trakcie pracy. Więc proszę nie siać defetyzmu.

Lololo
@Tłumacz cymbałów

Pracowalam dotychczas w 5 sklepach w Ikea w Polsce i absolutnie nigdzie nie spotkałam się z sytuacją gdzie nie można było iść do toalety lub po prostu na zaplecze sobie chwilę usiąść i odpoczac (poza czasem przerwy)

@tecuw

Jeszcze się nie spotkałem z sytuacja, że ktoś nie mógł skorzystać z toalety. Poza tym jest duże zainteresowanie ofertą pracy kasjera wśród młodych jak i dojrzałych kandydatów.

TenZły

Tak informacyjnie: w Warszawie, w lokalizacji gdzie pracuje między innymi domolinia, siedzi koleś, który niedawno wrócił z Włoch. Zamiast siedzieć w domu to chodzi normalnie do pracy i ma wywalone, że mógł coś przywieźć. Może kierownictwo się tym zainteresuje zanim pół działu trafi na przymusową kwarantannę?

Z Domolinii
@TenZły

Tak informacyjnie to strasznie bredzisz :)

sfgfgn

Szkoda, że dla kasjerów nie ma w IKEA Łódź nie ma stawka godzinowa 19,98 zł brutto)* + system motywacyjny atrakcyjny pakiet socjalny – karty sportowe: MULTISPORT, ubezpieczenie zdrowotne, ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami- w tym wyjazd zagraniczny. Jakby nie patrzeć IKEA płaci za utrzymanie call center. Łódź, łódzkie Zakres obowiązków: pomocne i przyjazne odpowiadanie na kontakty telefoniczne i mailowe od klientów IKEA udzielanie informacji na temat produktów i usług IKEA przyjmowanie zgłoszeń reklamacyjnych Wymagania Nasze oczekiwania: dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne i łatwość nawiązywania kontaktów kreatywność oraz entuzjazm w działaniu nastawienie na realizację celów dobra znajomość obsługi komputera wykształcenie min. średnie mile widziane doświadczenie w pracy w call center / telemarketingu lub obsłudze klienta, ale niekonieczne Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie CV. Oferujemy Nasza oferta: zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia + Zus stałe wynagrodzenie podstawowe (stawka godzinowa 19,98 zł brutto)* + system motywacyjny stawka godzinowa dla studentów 17,00 brutto profesjonalne szkolenia wstępne i rozwojowe w ramach godzin pracy realna możliwość rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji oraz awansu praca w zespole dynamicznych, otwartych i życzliwych ludzi bardzo wysoki komfort pracy w nowoczesnym centrum operacyjnym atrakcyjny pakiet socjalny – karty sportowe: MULTISPORT, ubezpieczenie zdrowotne, ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami- w tym wyjazd zagraniczny, elastyczny grafik https://pl.indeed.com/praca?l=%C5%81%C3%B3d%C5%BA%2C%20%C5%82%C3%B3dzkie&radius=0&vjk=1b491cd68b18a38c

Pracownik sprzeadaży

Grafiki tragedia, po co jest ten dział skoro cały czas trzeba je poprawiać lub układać na nowo. Może wkrótce przyjdzie nowy dyrektor i zrobi z tym porządek.

lili

Ile zarabia projektant wnętrz w Ikei? Warto tam w ogóle pracować?

Plaster miodu
@lili

Nie wiem jak w ikei ale w IKEA minimalna stawka com&in to ok 4k netto

@Plaster miodu

Dzięki za odpowiedź. Przymknijmy oko ;-). Ikea - Ikei To polska odmiana. 4 K netto? Tam przecież dają niepełne etaty ;-). Co znaczy com@in?

Plaster miodu
@Lili

(usunięte przez administratora) Przy pełnym etacie to stawka minimalna więc sobie policz etaty. Com&in nie ma stawki godzinowej, mają trochę inaczej skonstruowaną umowę niż pracownicy na żółto. Nazwa IKEA to akronim i się nie odmienia nawet po polsku

Dziękuję za info.

@Plaster miodu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pomocna. Pozdrawiam serdecznie :-)

Korek
@Plaster miodu

4tyś netto, w którym sklepi, bo na pewno nie Warszawskim, większość ID na pełen etat ma ok 3tyś na rękę nawet przy kilkuletnim stażu pracy w tej firmie

Magazynier

Robiąc zakupy za moją marną (stała się marna po tych inflacjach i braku podwyżki) w biedronce zauważyłem ogłoszenie ze magazynier w biedronce zarabia 5500 brutto. A IKEA? Cisza. Bo przeciez pracownicy ikea nie potrzebują kasy. Trzeba zapisywać się do związków. Proszę was! Bez tego nic się nie uda w tej firmie. Zarząd zarabia a my wegetujemy nie mogąc odłożyć nawet kilku tysięcy na cokolwiek. Tylko związki.

Bartosz Kwaitkowski

Jak składałem szafkę to wsadzenie szuflady jest koszmarne bo nie widać końca itd.

Talamburyn
@Bartosz Kwaitkowski

No i? Zgłoś to do "Uwagi" w TVN

Krab

Cześć,na jaką stawkę można liczyć na kasie w ikei? Dają powyżej minimalnej?

Talamburyn
@Krab

W samym ogłoszeniu masz podaną stawkę. 20zł/h brutto

Urszulka

Najgorsi są ci nowi kierownicy. Pytasz o cos a oni się na ciebie patrzą jakby ktoś im zadał skomplikowane zadanie matematyczne Kilka lat temu ta praca mi się naprawdę podobała ale teraz ludzie którzy tam pracują to jest poprostu porażka albo nic nie potrafią albo niewiedzą o czym się mówi

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Warszawa

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail