IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Seba Nowy wpis

Pani nie podchodzą do kasy tylko gadają

Piter

Wg mnie, pracuję ponad 5 lat, jest to zwykła korporacja, która bazuje na starej opinii świetnego pracodawcy, który dba o pracownika i o wartości. Wartości zawsze można zmienić ( co też się jakiś czas temu wydarzyło), najważniejszą jest zysk, produktywność, a pracownicy jako liczba godzin i kolejny KPI. Czuję się zażenowany słysząc z ust kierownictwa jednej z najbogatszych firm świata, że trzeba ciąć koszty, na to nie ma pieniędzy, budżet tego nie zakłada i najczęstsze: nie ma na to godzin. Brak obstawy na działach, pot płynący po tyłku, kolejki w sklepie, bo brak godzin. Niby nic dziwnego jak na korporację, ALE... IKEA pierze Ci mózg, że ludzie= pracownicy są dla niej najważniejsi, że klient jest najważniejszy, że wartości. I TY naiwny idealisto w to wierzysz, a po przepracowaniu chwili przecierasz oczy ze zdziwienia, bo to korpo nastawiona tylko na własny zysk. Z pozytywów- wielu fantastycznych ludzi, idealistów, którzy jakimś cudem jeszcze dają radę i wierzą, że może coś się uda jeszcze zmienić ( mam nadzieję, że w pierwszej kolejności kier. sklepu) Ale generalnie na cały etat trzeba sobie zasłużyć, dostajesz 1/2 na papierze a i tak często pracujesz cały etat; bardzo często ściągają Cię do pracy z dnia wolnego, więc trudno sobie zaplanować życie; praca na zmiany; mnóstwo procedur, biurokracji, polityki i stresu.

Jula man Nowy wpis
@Piter

Jak czytam tą opinię to przed oczami mam kolejną SZWEDZKĄ RODZINNĄ FIRME JULA ,tam też wiecznie nie ma pieniędzy ,jesteśmy niesamowicie biedni i cud że mamy pracę !!! A buduje się sklep za sklepem i przejmują kolejne firmy ,te szwedzkie firmy to chyba tak mają ,pracownika wycisnąć jak uwczesnie już wyciśniętą cytrynę ,do najmniejszej kropli i zapłacić mu jałmużnę i niech się cieszy że ma ZASZCZYT W TU PRACOWAĆ !!!

Jula man Nowy wpis
@Piter

Jak czytam tą opinię to przed oczami mam kolejną SZWEDZKĄ FIRME JULA, tam też wiecznie nie ma pieniędzy ,jesteśmy niesamowicie biedni i cud że mamy prace !!! A budują się sklep za sklepem i przejmują kolejne firmy, te szwedzkie firmy chyba tak mają, pracownika trzeba wycisnąć jak ówcześnie wyciśniętą cytryne, do najmniejszej kropli i zapłacić mu jałmużne, niech się cieszy że ma ZASZCZYT TU PRACOWAĆ !!!

JOANNA

Czy w IKEA jest możliwość pracy tylko w godzinach porannych, czy tylko praca zmianowa?

Zizou
@JOANNA

Z tego co wiem, to zmianowa

Bronisław
@Zizou

A jak to wygląda z pracą w weekendy? Jest lepiej płatna? Czy stawka jest niezależna od tego w jaki dzień się pracuje?

@Bronisław

Nie jest dodatkowo płatna.

halko Nowy wpis
@JOANNA

jest dodatkowo płatna 8zł/brutto na h (soboty/niedziele)

Przyszła pracownica

Może ktoś powiedzieć jak jest na restauracji? Jako pracownik gastronomiczny? Jest bardzo ciężko? Jak ruch klientów? Idzie się przyzwyczaic? Będę wdzięczna za pomoc

@Przyszła pracownica

Ruch bardzo duży, szczególnie w weekendy. Praca bardzo ciężka. Bardzo dużo dźwigania. Dla kobiet nie polecam. Płacą bardzo słaba jak na pracę na kuchni. W weekend nie ma czasu nawet na załatwienie się taka prawda bo kolejki są przez kilka godzin. Weekendy to największa masakra jeśli chodzi o ilość gości, a czasami przyjdzie Ci jakis klient wyżyć się na tobie taka prawda, a kierownik i tak przyzna rację klientowi. Praca zmianowa, najwięcej pracy na popołudnia, bo takich zmian jest najwięcej. W weekendy Praca jako piecowy to katorga dla nóg i kręgosłupa bo trzeba przenieść tyle towaru. Najgorsze jest to że i tak pozniej przyjdzie kierownik i powie ze nie robi się wyników i żadnych podwyżek nie będzie, które i tak są tylko raz w roku we wrześniu. Te podwyżki i tak czasami są śmieszne bo wynoszą cale 50 gr na godzinę brutto. I to jest cała podwyżka jaka czlowiek dostaje na najbliższy rok pracy.... mniej niż inflacja

Ollaaalla
@Sajmon

Całkowita prawda, dodam że dziewczyny z restauracji to nie chodzą a biegają, jak nie z tym to z tamtym w 6 godzin spokojnie 10 tys kroków.Zmiany są 9-cio, 10-cio godz. Dziga się dużo, dużo do ogarnięcia na kasie jaki poza. Niestety nikogo nie dotrudniaja nie ma wystarczających dochodów więc skład jest okrojony poniżej minimum. Dodatków do pensji nie ma jeśli chodzi o premie jak w innych zakładach to ich nie ma.dodatkiem można nazwać ewentualnie punkty benefit którymi płaci się w różnych sklepach, dodatkowo można dorobić 200pun.za pracujące weekendy,

@Ollaaalla

No brzmi to dość chaotycznie. :( Ruch to zdrowie jak to mówią, ale co takiego te dziewczyny muszą tam dźwigać tak w ogóle? :/ I tak się zastanawiam czy chociaż atmosfera między pracownikami jest spoko, czy nawet nie ma czasu, żeby się zrobiła jakakolwiek?

Ollaaalla
@Ewelina

Najlepiej wpaść usiąść przy stoliku dla klienta i popatrzeć... W wakacje jest urwanie głowy. Niestety nie wszystko klient widzi jaka to jest ciężka praca, oczywiście nie zawsze bo są chwile spokoju ale tylko jeśli jest wystarczająca ilość pracowników, wtedy jest ok każdy ma co robić . Ale gwarantuje że jest co robić. Atmosfera dla mnie była ok, ale jak w każdym zakładzie zawsze trafi się jakiś zgrzyt. Co do dzwigania skrzynki że szklankami i kubkami (puste i pełne?) TACE i inne zeczy.

@Ollaaalla

No właśnie to coś na czym by mi zależało, bo jak człowiek dobrze się dogaduje i czuje to robota nieważne jaka by nie była spoko idzie. No a jak w wakacje takie "urwanie głowy" to czy jakoś to wpływa na wypłatę? ;)

Misiu
@Sajmon

Wszytko opisane wyżej jest prawda. Ujęte to bardzo dobrze. Praca głównie na popołudnie, na rano bardzo mało zmian. A żeby je dostać trzeba być pupilkiem szefa lub osoby która układa grafik. Ogólnie kolesiostwo jest tam niesamowite. Tzw. Ręka rękę myje. Płaca jak za taką pracę to mniej niż najnizsza krajowa. Roboty strasznie dużo.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie IKEA Retail? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Czy w IKEA Retail możliwa jest praca na podstawie B2B?

Qwe@

Nie polecam pracy w tej firmie chora atmosfera żałosne zarobki podpierdalanie innych do kierowania mobbing w białych rękawiczkach z uśmiechem na twarzy, obowiązków tyle że się odechciewa i jeszcze coś od siebie daj ,młodzi kierowcy żeby się wykazać zrobią wszystko po za osobista pracą jeszcze by się pobrudzili nie polecam szkoda zdrowia !!!!!!!!!!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w IKEA Retail?

lol

Jak się nie starasz to nie dostaniesz. Wszyscy z mojego działu po 3 miesiącach (wstępnej umowie - w przypadku agencji to trochę inaczej wygląda) dostali umowę na czas nieokreślony.

Ciekawy

Ile pracowników zatrudnia IKEA Łódź?

Jukim

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na stanowisko pracownika logistyki?

@Jukim

Myślisz, że dają jakieś zadanka?

@Jukim

Zależy kto prowadzi, ale ogólnie dobra atmosfera. Pytania o gotowość do pracy zmianowej, doświadczenie, uprawnienia UDT lub gotowość do ich zdobycia. Bez udziwnień.

Izabela
@.

praca na ile zmian w firmie ze o to wlasnie pytaja? czy jak ktos ma dzieci i nie moze pracowac na wiecej niz 1 zmiane to ma szanse na zatrudnienie i dostosowanie grafiku czy od razu nie ma szans na prace?

Sajmon

21.6 brutto czyli prawie najnizsza krajowa.

Bronisław
@Sajmon

A premie jakieś do tego dochodzą? Bo tak sama najniższa to trochę lipa...

Zofia

Praca w dziale kas to jakaś porażka, liczą się tylko znajomości i podlizywanie się w biurze.

Barbara

Co się z Wami stało?? Segregacja z uwzględnieniem przyjęcia preparatu medycznego?? To jest paranoja!!!

Zizou
@Barbara

Przecież to nie Ikea wymyśliła...

Skrobek
@Barbara

Takie czasy. Każdy chce być zdrowy i się szczepi. Jak ktoś tego nie robi musi się liczyć z konsekwencjami.

Zygacz

Co tu się dzieje? Czy to jest portal oceny pracodawców czy jakości świadczonych usług i towaru? Nikogo nie interesuje czy Twoja lampa dojechała cała, lub czy dodatkowo płaciłeś za dostawę i skręcenie krzesła. Ogarnijcie się GoWork, bo wystawiacie się na pośmiewisko... Zero merytorycznych opinii, samo lanie wody...

wojtek

Obsługa miła ale polityka sklepu nastawiona na łupanie klienta z kasy zakupiłem kuchnię za prawie 20.000pln i dojazd 4 kilometry płatny prawie 500pln .Miesiąc temu kupiłem meble za 2800pln w sklepach BODZIO transport GRATIS

K.K.

Koszmar. Usługa reklamacyjna z długim czasem oczekiwania a w dniu zaplanowanego wykonania usługi dzwonią, że nie mogą. Następny termin za 2 tygodnie żarty robią ludzi Kawałka deski nie mogą wymienić trzeba czekać miesiącami. Ikea na psy zeszła Żałuję, że zamówiłam jeszcze szafę. Brak kompetencji. Najgorsza firma meblarska w Poslce. Niesolidna

Czy nowo zatrudnione osoby w IKEA Retail otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Dompteur

Tak

Kupujący

Beznadzieja totalna z dowozem produktów trzeba brać wolny dzień żeby czekać na dostawców znowu biorą pod uwagę osoby niepracujące - życzę powodzenia ja zrezygnowałem z dziadostwa

kurzacha

Pragnę wyrazić uznanie pracownikowi działu oświetlenia. Pan Anton w dniu 10.05.21 osobiście nam pomógł w wyszukaniu, zakupie i zdjęciu ostatniej lampy bambusowej z ekspozycji. W ten sposób wykazał dużą inicjatywę i zrozumienie, jako że przyjechaliśmy specjalnie po ten artykuł z odległości ponad 200 km.

@MM

Pierwszy raz w życiu się spotkałam się z sytuacją, w której nie dowieziono mi na czas zakupionego przeze mnie towaru. Trzykrotnie informowałam o braku dostarczenia towaru i otrzymałam informację, że .....muszę czekać na rozpatrzenie reklamacji - maksymalnie 14 dni, bo na to pozwala ustawa. Na razie pieniędzy nie mogą mi zwrócić, zatem nie mogę w innym miejscu zakupić niezbędnych mi rzeczy - "zamrożone pieniądze". Szczerze mówiąc, myślałam, że tak duża firma w bardziej profesjonalny, szybszy sposób potrafi rozpatrzyć reklamacje. Informacje przekazywane przez konsultantów na infolinii są niespójne. Nie polecam usługi związanej z transportem - nie skorzystam więcej z takiego rozwiązania.

Pomocna koleżanka
@@MM

Z infolinii to nie proponuje dowiadywać się czegokolwiek, gdyż infolinia ma wgląd jedynie w to, co jest w systemie. Nie mogą pójść i się zapytać pracownika bo infolinia Ikei mieści się w Łodzi na ul. Żeligowskiego i tam nie pracują pracownicy Ikei tylko studenciaki pracujący po 3-4 godziny dziennie bo studiuja, którzy nie mają praktycznej wiedzy co się dzieje w IKEA np na magazynie czy na reklamacjach. Tak samo infolinię dla wielu wielu różnych firm.

Mex

Lipa tandeta fatalna obsluga

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Łódź

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

IKEA Retail