Opinie o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie 3M Wrocław Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie 3M Wrocław Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Czy nowo zatrudnione osoby w 3M Wrocław Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Odpowiedź

Jeżeli umowa o prace przez pośredniaka typu Randstad/Manpower itp - to umowa o pracę - to tak, od 1 dni dostaje się umowe o pracę ale przez pośrednią firmę - a żeby dostać umowe przez 3M trzeba spełnić pare różnych wymogów jak np: -wchodzić w (usunięte przez administratora)kierownikowi i mieć dużo wazeliny -(usunięte przez administratora)współpracowników -najlepiej nawet chorym w opór przychodzić do pracy - bo jeżeli bedziesz mieć pecha i np złapie Cię angina czy jakieś inne ustrojstwo z 2-3x w roku (co jest NORMALNE) to wypomną Ci to przy zatrudniania na 3M :) -chodzić z przełożonymi na piwko/jakieś eventy (najlepiej te którymi oni się interesują ;D - takie fakty) I tak nie masz pewności czy po 16mscach przez randstad nie powiedzą Ci: - niestety "góra" (mój ulubiony tekst) blokuje przyjęcia na 3M - i tym sposobem nawet NAJLEPSZY pracownik świata zostaje zwolniony bo już dłużej przez pośredniczącą firmę nie można go trzymać ;) /jak masz farta i wykonywałeś zadania które zostały wymienione powyżej to MOŻE uda Ci się "za dobre uczynki" :D dostać umowę o pracę przez 3M ;) Ogólnie powodzenia :P

Ccc
@Odpowiedź

Dokladnie, umowe na firme dostaniesz tylko jak bedziesz w 100% podporzadkowanym pracownikiem, nie bedziesz chodzic na L4 i na urlop tez nie bedziesz chodzic. Uwielbiam to podejscie kierownika ktory dzieli pracowników na lepszych i gorszych, bo co bo jak nie jestem z 3M to mi sie moj urlop nie nalezy? To mam czekac na ostatnia chwile az jasnie ksiaze dzien przed urlopem da mi decyzje? Mimo ze składam wniosek 2 miesiace przed to i tak na koniec slysze ze moze go dostane jak nikt z 3M nie zlozy wniosku na ten sam termin. O urlopie powinnna decydowac kolejnosc wnioskow jezeli nie jest to okres urlopow czerwiec - wrzesien. Ale nie, to jest 3M i tu trzeba sie prosic, a nie zapominajmy ze gdyby nie ludzie z manpower/randstad to ludzie z 3M nie mieliby jak pojsc na urlop bo kto by ich zastapil na ich stanowskach? Ale tak to juz jest jak ma sie o sobie zbyt duze mniemanie.

Boniek

Ponoć po 1300 na głowe dostaliście podwyżki.dobra firma.docenili ludzi.

Noowy

Czesc, zatrudniłem się na tym (usunięte przez administratora)/wygwizdowie bo oprócz 1 linii autobusu 118 NIC TAM NIE DOJEZDZA, dlatego, że rok temu było za każdym razem na rekrutacji i reklamach "zapewniamy dojazd do pracy z różnych części Wrocławia oraz okolic Wrocławia" , fakt tak było, ale teraz zlikwidowane zostały autobusy firmowe z Wrocławia i żeby tu dojechać na 6 rano muszę wyjechać o 4.20 nocnym autobusem (mieszkam za szpitalem na Borowskiej) i oczywiście tak czy siak 118 mi ucieka i wtedy czeka mnie spacer 20min z zajezdni oraz spóźnienie :) , bardzo fajna zagrywka "góry";) odradzam, aktualnie się zwalniam i szukam firmy która nie wydyma mnie jak to zrobiła 3M , najpierw za każdym razem i na każdym kroku wszędzie piszą, że zapewniają dojazd firmowym autobusem do pracy a potem plują na twarz i mówia, że to deszcze pada. (usunięte przez administratora) kiła i mogiła , uciekać stąd jak najdalej

Basia
@Noowy

No tak, tak właśnie robi odpowiedzialne przedsiębiorstwo na miare XXI wieku, gdzie mowi sie o ekologii, ciekawe gdzie paniusie z biura rano zaparkują, jak od zawsze byl problem z miejscem parkingowym, jak z 60 osob 2 autobusami z centrum jechalo. Kazdego dnia sie ciesze ze stamtad odeszlam.

@Noowy

Otóż to.

###

w punkt, niestety 3M nie jest już pracodawca, o którego za wszelką cenę należy zabiegać... przykre ogromnie

@###

Piszesz "już" to jakie miałeś wcześniejsze zdanie i kiedy to tak naprawdę było? I skoro kiedyś taki był to może jeszcze wróci do poprzedniego stanu, bo czemu by nie?

Rozmowa telefoniczna

Szanowna pani z HR z gatunku "bez kija nie podchodź". Zwykłe chamstwo. Nie polecam

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.
Ona

Aplikowałam na stanowisko biurowe (specjalistyczne). Dotarłam do drugiego etapu, następnie miał być już feedback, do 2 tygodni. Niestety odpowiedz nie otrzymałam, co jest bardzo nieprofesjonalne i w tak dużej organizacji jak 3M, nie powinno mieć miejsca.

#mer

Nie polecam pracy w tej firmie: niskie zarobki (st.biurowe), praca praktycznie w domu przed malutkim ekranem laptopa, ludzi praktycznie nie widujesz, a wiekszość odbywa się online co w pracy w fabryce jest absurdem już z załozenia. Slaba kadra średnigo szczebla, osoby rozpczely prace w 3 M zaraz po studiach i maja nikle pojecie o wspolpracy, zarzadzaniu, pracy zespolowej i wdrazaniu nowych osób. Kultura pozostawia wiele do zyczenia, jesli slyszysz jak wszyscy narzekają, szefowa przeklina a koleżanki nie maja ochoty nawet na "kawe online". Słaba atmosfera pracy, niestabilna firma. Natomiast jesli uda Ci sie przetrwac kilka tygodni to mozesz starac sie wyniesc jak najwiecej dla siebie, nie liczac że ktokolwiek cokolwiek usprawni. Jakosc, otwartosc do rozmowi i dbalosc o czlowieka jest raczej marketingowym chwytem anizeli codzienna praktyka. Ja jestem rozczarowana i smutne to, majac na wzgledzie radosc z tego, że rozpoczynam prace w fajnej firmie... tak sadzilam. Dobrze dowiedziec sie wczesniej od innych jak sie pracuje w danym dziale poniewaz wiele zalezy od przelozonego. Wiele osob wydaje sie sympatycznych i pomocnych. Zycze szczescia w utrafieniu, bo zakład jest duzy.

gość
@#mer

w samo sedno. nic dodac nic ując. Ważne że są efektowne i kolorowe prezentacje do pokazania.

Zbigniew

Wiesz co, niestety, ale po awansie ludzie się zmieniają. A czemu odeszli? Z powodu jego zachowania czy ich zwolnił?

Aga

To prawda,u nas też odchodzą,bo niektórzy kierownicy są chamami

@Aga

U was w sensie, że gdzie?

.......

Nie wiadomo czy wróci.Obrobiła mieszkanie które wynajmowała.

...aga

Bo to true home way...

@.......

E.janczewska skusiła się na firany zasłony , obrus kosz z wikliny , sztuczny rozmaryn, wyciskarkę do cytrusów , metaloplastykę _ skuter , zegar i inne drobiazgi .I obiecała właścicielce wojnę.Ale jak wróci z Madagaskaru.Kowalski ja wcześniej zastąpi. Home way mu pomoże.Bo ludzie są ważni nie przedmioty.

...
@.......

Kowalski to francuz rdzenny .Z białego stoku.

@.......

Kaucja pokryje tylko zaległe rachunki za media.Właścicielka w prezencie dostała pęknięty brodzik , zdewastowaną sofę , okna. A taka damę udawała.A to dziadostwo.

@.......

Nie bardzo rozumiem chyba do czego rozwinął się nagle ten wątek. Bo to już do samych warunków pracy w razie czego się nie odnosi? Pytam, bo nie wiem czy zaprzątać sobie takimi tematami głowę

...
@Irena

Warunki pracy są podobne we wszystkich montowniach.Problemy też.Podstawowy to niekompetencja.

@...

aha no i tego ostatniego nikt nie próbuje rozwiązać jeśli jest widoczny? wiadomo dlaczego?

M

Dzień dobry. Będę uczestniczyć w procesie rekrutacji. Naczytałam się wielu negatywnych opinii na temat tej firmy ale bezskutecznie szukam pracy od trzech miesięcy, więc postanowiłam wysłać CV również tutaj. Podobno poziom zadowolenia i opinie są ściśle związane z konkretnym działem, w którym się pracuje. Proszę o opinie, których działów zdecydowanie unikać. Jestem kobietą i nie chcę znowu ciężko pracować i przerzucać tony, zależy mi na pracy bez nadgodzin, z wolnymi weekendami.

BlaBla
@M

Jeśli zatrudnisz się jako operator produkcji lub magazynu i nie masz znajomości albo nie będziesz lizać 4 liter przełożonemu, to będziesz traktowana jak zwykły śmieć. Musisz również pamiętać, że etyka w 3M jest tylko dla Ciebie i to Ty masz być etyczna, natomiast nie licz na to, że firma 3M będzie etyczna wobec Ciebie. Obowiązki które będziesz miała wpisane na umowie na w/w stanowiskach nic nie znaczą i będą naciągane do granic możliwości a czasem nawet łamane, a gdy się na coś nie zgodzisz lub postanowisz to zgłosić, to zostanie Ci to wypomniane na wspaniałej corocznej ocenie, która głównie służy do karania i ewentualnie zwalniania niepasujących firmie pracowników. Co do reszty stanowisk, to poza bramami magazynu panują dużo lepsze warunki pracy, mówiąc krótko traktowania jak człowieka możesz spodziewać się na stanowiskach biurowych. Jeśli masz zamiar zatrudnić się na magazynie, to lepiej sobie odpuść, bo magazyn w tej firmie nie istnieje a firma 3M najchętniej by się go pozbyła ale niestety się nie da tego zrobić.

@BlaBla

Dzięki za odpowiedź. Na to wychodzi, że takie traktowanie pracowników jest normą. W Kerry to samo + przerzucanie ton. O innych firmach też takie opinie BSH, magazyny Lidla, pomniejsze firmy w Dobroszycach i Oleśnicy.

X
@M

na pewno nie dział Zeta - dużo dźwigania i grafik 2 dni pracy po 12h 2 dni wolnego więc rzadko wypada weekend wolny

@X

Czyli nie polecasz?

X
@Irena

ogólnie są tam różne "konfiguracje" produktów, jedne łatwiejsze do wyprodukowania i lżejsze, inne cięższe, często dźwiga się tzw. kapsuły (wygoogluj sobie produkt) na progu dopuszczalnej normy dla kobiet - więc jeżeli nie chcesz się męczyć to nie polecam

@X

Namęczyć to nie ale przydałoby się coś zarobić niestety. Chyba, że w tym temacie też nie ma nawet o czym mówić?

@M

Pamiętaj, że firmę tworzą ludzie , a oni są chyba wszędzie tacy sami. Firma wcale nie jest taka zła, a mówię to jako pracownik z 15 letnim stażem. Owszem , jeżeli ktoś liczy na to, że przyjdzie tutaj i sobie pobimba przez 8h , rozmyślając z głową w chmurach o tym jaki jest wspaniały, to może się zdziwić. Później pełno komentarzy tutaj od takich , że kierownik zły, firma beznadziejna, każą tony przerzucać , nie dbają o ludzi, łamią przepisy itd. Prawda jest taka, że jak ktoś jest pracowity i nie poświęca całej swojej energii na kombinowanie w stylu co tu zrobić żeby się nie narobić, to ktoś taki będzie zadowolony. Pracujesz jak trzeba , jest ok. I wcale nie mówimy tutaj o pracy ponad siły w jakimś kołchozie, po prostu robisz swoje bez kombinowania. Jeśli z kolei jesteś z pokolenia play station i należy Ci się kłaniać w pas , bo raczyłaś w ogóle się zjawić w pracy, to raczej tu nie popracujesz za długo. Niestety takich co przychodzą tutaj z myślą, że pograją sobie cały dzień na telefonie jest mnóstwo i później żale wylewają, że firma zmusza ludzi do pracy. Wobec tych ,którzy tak po prostu są pracowici zdarzają się standardowe gadki, że włazi kierownikowi w cztery litery. Jest całkiem dobry socjal, darmowe dojazdy z wielu kierunków, stołówka, dodatki wakacyjne, bony świąteczne. Przez firmę pośredniczącą trzeba trochę popracować, ale powyżej roku jeśli nie mają nic do Ciebie, to i tak Cię zatrudnią (max 18 msc). Praca w zależności od obszaru raz lżejsza, raz cięższa. Siedzisz albo stoisz, można trafić naprawdę różnie- szeroka gama produktów. Są też monotonne prace ,a są takie gdzie pilnujesz maszyny i odbierasz detale bez jakiegoś szaleńczego wyścigu. Podobał mi się tu jeden komentarz o ocenach rocznych, które są podkładką do zwolnienia pracowników , których firma chce się pozbyć. Przy okazji tych ocen wylatują największe nieroby jakich sobie można tylko wyobrazić lub jeśli ktoś siedzi na L4 9-10 msc i wielkie zaskoczenie później, że firma rozwiązuje z nim umowę. Jeśli nie masz jakiejś niepotrzebnej postawy roszczeniowej i wcale nie uważasz, że pierwszego dnia należy Ci się samochód służbowy, telefon , biuro i 8h do spokoju, to wszystko będzie dobrze.

Żarówka
@M

Nadgodziny się już skończyły dawno,tak jak kończy się pomału wszystko...jeżeli trafisz na 4 bygadowke to 95% weekendów Masz pracujących. Nadzwigac się trzeba,bo facetów jest mało,a kartony na palety trzeba ustawiać,które czasami są bardzo ciężkie...niby są manipulatory,ale przeważne są.zepsute. Moja rada...szukaj pracy dalej,bo ludzie zwalniają się na potęgę. Mi przez Pół roku kręgosłup tak siadł,że z rehabilitacji nie wychodzę. Bez nadgodzin zarobisz między 3200-3400 max

uciekaj
@M

3 zmiany/ 4 brygady wrzucaja jak im sie podoba z tygodnia na tydzien, i nadgodzin tez jest pelno WSZEDZIE, wiec polecam uciekac stad:)

@uciekaj

a tych nadgodzin to tak max ile w miesiącu? pytam, bo ciekawa jestem ile człowiek na max obrotach tutaj wyciągnie

?

Nie miało być $ na karcie podarunkowej?

@?

Na sodexo dostalismy jak co roku ale zawsze były coś extra tym razem była gąbka oraz plasterki

Ochłapy ktorych nawet nie raczyli dac ludziom z podfirmy, mimo ze robia te same rzeczy co ludzie z firmy. Ile ich ta pseudo paczka kosztowala ? 10 zl ? Ciezko bylo dac kazdemu ?

Rozsądny

Z tego co pamiętam; słodki upominek byl na święta oraz doładowana karta. Torba z upominkami na XX- lecie firmy. Proponuje zapoznać się z cenami produktów, które dostałeś/ dostałaś - może wówczas docenisz. Arogancja i poziom wypowiedzi powiązany z brakiem wiedzy o wartości produktu 3M jest porażająca. Pracownik blue ( moi " koledzy")zawsze wymaga, zawsze mu się należy ale sam nie świadczy pracy w sposób należyty. Przez takie opinie teamblue stawiany jest w okropnym świetle.

Arek
@Rozsądny

No jak pracownicy podfirmy dostali doladowane karty to chyba nie wiesz o czym mowisz. Ale raczka raczke myje, idz wlaz dalej w (usunięte przez administratora) kierownikom :) (PS. ta gabka i plasterki na pewno duzo warte- idz i sobie ceny sprawdz lizusie)

Nick100

Taka Prawda

Nick222
@Rozsądny

Niektórzy już mają zapas plastrów na kolejne 20 lat. Jako prezent/nagroda liczy się tylko MONETA.

Irena

I co z tego, że po takiej szkole?

Irena

Czy to jakaś głębsza metafora?

Jak się pracuje z ludźmi z 3M Wrocław Sp. z o.o.?

było się w 3M

Wiesz... Wiele osób z 3M zasługuje na wielki szacun bo odwala naprawdę dobrą robotę i wie że po to tam właśnie przychodzi. Poza nią okazuje równość i szacunek współpracownikom bez względu na wyznawane podglądy , wartości i problemy życiowe . Pomagają w pierwsze dni w 3M we wszystkim. Ale ale.... To ok.70% tej Firmy. A te 30% to ludzie myślący że w pracy wszystko jest normą oczernianie innych śmiech z innych i ich obrazazanie . oni nie mają wartosci . nie idą tworzyc 1 mocnego teamu . nie myślą o uczuciach innego czlowieka. Mysla tylko o sobie w tej pracy a nie o tym ze sa jakies reguły życia w społeczeństwie .

Aleksandra
@było się w 3M

A co szefostwo mówi na takie zachowania?

ROBIŁEM NA KOWALSKIEJ
@Aleksandra

To co zwykle. Zamiatają pod dywan. Liczą się tylko słupki, reszta to ściema. Stołówka na pokaz, żeby zachęcić kandydatów, bo ludzie się zwalniają i brakuje rąk do pracy. Góra na home ofice i jeszcze hajs dostają za to. A ty robolu tyraj, reszta nieważna. W nagrodę dostaniesz plasterki i zatyczki do uszu. Zgłaszane awarie (o ile nie dotyczą produkcji) mogą trwać miesiącami. Najważniejsze to utrzymać swój stołek. Operatorzy to tylko części zamienne. Najlepiej że w biurach pracuje z tysiąc osób a na produkcjach 10 razy mniej. Morda w kubeł i do tyry.

N

Witam, mam pytanie odnośnie produkcji w firmie 3M. Jak wyglądają godziny pracy i w jakie dni jakie są zarobki, premie i czy jest szansa na dłuższą umowę niż "Praca tymczasowa".

@N

Jeśli będziesz się wyróżniał może dostaniesz umowę. Ale to w momentach strzelania z ucha na innych. Nie marnuj zdrowia i lepiej szukać gdzie indziej. Bo tutaj jedyny awans jaki dostaniesz to wyższe stadium depresji :)

było się w 3M
@M

Dokładnie . jak(usunięte przez administratora) chronisz tym co strategie typu m(usunięte przez administratora)bbing / oczernianie cie praktykuja bo niewypada w 1.miesiac Ci donosic to wylatujesz bo to Ty nie inni jestes zly. Nawet jak wszystko robisz ok jestes codziennie i robisz ponad swe siły..... I tak zostaje sie po znajomosciach lub potrafiac niszczyc innych.

Natalia

Zalezy na ktorym dziale i co uważasz za lekka prace, bo moim zdaniem stanie po 12h i pakowanie ciezkich rzeczy do lekkich nie nalezy, gdzie oparator soboe siedzi przy kompie i udaje ze cos robi, bo niestety tacy sie zdarzają. Wcale nie zarabiaja wiecej, wrecz przeciwnie.

M.

Czy to prawda ze jak chce się awansować to trzeba mieć staż min. 2 lata ?, czy to mit zeby pracownicy nie uciekali ?

Awans to nie tutaj
@M.

Jaki AWANS, jak nie jesteś z rodziny to i po 10 latach pracy nie dostaniesz lepszego stanowiska jak Pierwszy Operator.....Firma żenady, nepotyzmu, kumoterstwa, rodziny na swoim, no niby jak wszędzie, ale tutaj bardzo jawnie, wręcz pogardliwie w stosunku do reszty ludzi. Możesz uciekać, na Twoje miejsce mają innych (usunięte przez administratora)

Ilona

Jedyne czego sie mozesz nabawic w tej firmie to wady wzroku od tych tanich, plasikowych okularow rozdawanych raz na pare miesiecy. Ale te lepsze okulary to dla ludzi z biura, ktorzy na hale przychodza raz na miesiac

Czy w 3M Wrocław Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Marysia

tak, są nagrody miesiąca

@Marysia

Brzmi fajnie i co w sumie może być tą nagrodą? ;p

BlaBla
@Irena

W nagrodę masz wolną sobotę i niedzielę, ale to też nie zawsze.

@BlaBla

Dokladnie, albo w nagrode masz zmiane gafiku na 6 dniowy albo 2 na 2, jakby ludzie tylko praca zyli

Grażyna
@Tomek

A nie ma żadnej nagrody pieniężnej lub rzeczowej? Tylko takie kwestie związane z pracą? :/

Irena

A tak bardziej szczegółowo to co z tych nagród wynika?

Janek

Jak dla mnie praca całkiem spoko, dobre benefity i konkurencyjne zarobki.

Leokadia

Co ten (usunięte przez administratora) produkuje? Jakie stawki przez agencje? Ilu zmianowy system pracy? Jakieś premie, socjal, benefity?

francuski

Customer service z francuskim. Co myslicie o stanowisku? Jakie zarobki?

@francuski

a na jakim poziomie jesteś? też się zastanawiam nad tym ale mój francuski jest bardzo początkowy. trochę wstyd się zgłaszać, sama nie wiem...

Jacek

Jezeli chcesz byc wiecznie wykorzystywany to witaj w 3M. Praca jako operator a na papierze marne pracownik produkcji 3. Pros sie o ulrop, a jak nie jestes przez firme to zapomnij o urlopie bo przeciez to 3M ma pierwszeństwo wyboru kiedy idzie na wolne, Ty jestes tylko pionkiem ktory ma sie dostosowac. Stolowka tak na serio tylko dla biura bo tylko jak biuro jest w pracy to funkcjonuje. Ucz sie na szybko nowych rzeczy typu obsluga systemu, obsluga maszyn, a pozniej wielkie zdziwienie ze nie wyrabiasz ich wygórowanej normy albo ze sa jakies zworty. Ogolnie nie polecam nikomu.

Januszek

Mam propozycję na dziale automotive na tzw heldera. Jazda wózkiem dowożenie komponentów. Czy ktoś mi przybliży jak wygląda praca , warto??

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Wrocław Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Wrocław Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 4 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Wrocław Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 33 ocen.

3M Wrocław Sp. z o.o.