Widze, ze od ostatnich komentarzy nic sie nie zmienilo, nadal kadra kierownicza obstawiona po znajomosci. I nie byloby w tym nic zlego, gdyby znali sie na tym co robia. Rotacja pracownikow baaaardzo duza, co swiadczy tylko o zlej kondycji firmy i kiepskim traktowaniu pracownika. Nawet na stanowiskach, gdzie trzeba odpowiedniego wyksztalcenia/kwalifikacji oferuja ci najnizsza krajowa lub niewiele wiecej. O premii nawet nie mysl, jest ona tylko na rozmowie kwalifikacyjnej. Takze szkoda tracic czas na skladanie CV w takiej firmie

Zenek

Na jaką umowę można liczyć na początku pracy? Od razu dają umowę o pracę, czy na okres próbny?

Krys Nowy wpis

Warunki płacy i pracy fatalne

Franek Nowy wpis

Zaczną płacić jak normalna firma inaczej wszystkich stracą

Czy pracodawca Litex motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Im slowo 'motywacja' myli sie ze slowem (usunięte przez administratora)

Faf Nowy wpis
@Pracownik

Niech zaczną normalnie płacić za narodziny

Dawid
Kandydat

Witam jak wygląda rekrutacja do sekretariatu?Czy duża rotacja pracowników?Jakie zarobki?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Litex? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Zenek

@Zenek

Możesz liczyć na umowę na okres próbny, potem dają umowę czasową tyle razy ile pozwala prawo pracy, następnie przepisują cię do innej spółki i historia zaczyna się od nowa.

Izabela
@123

Czyli rozumiem, że na umowę o pracę na czas nieokreślony nie ma co liczyć. Skąd wynika takie przerzucanie pracownika do innej spółki i brak stałej umowy? Czasowa nie wszystkim będzie pasowała a w obecnych czasach większość ludzi liczy na stałe zatrudnienie.

@Izabela

Podczas swojej przygody z tym zakładem nie słyszałem żeby ktoś spośród pracujących osób miał umowę na czas nieokreślony nawet osoby ze stażem kilkunastoletnim... Być może ktoś ma umowę na czas nieokreślony, ale chyba niezbyt dużo osób. A wynika to z prostej przyczyny pracownikowi zatrudnionemu na umowę na czas określony łatwiej jest wypowiedzieć umowę niż osobie na umowie na czas nieokreślony wynika to z prawa pracy. Taka sytuacja miała tam miejsce jeszcze przed obecnymi czasami.

odp
@Izabela

Ten zakład zrobi wszystko, aby pracownik jak najdłużej miał umowę na czas określony lub był na okresie próbnym. Pracownik do końca trwania takich umów jest trzymany w niepewności, czy mu je przedłużą, czy nie. Nawet jest mu wmawiane, że pracodawca, nie widzi przeszkód, żeby taką umową przedłużyć, że jest zadowolony z dotychczasowej postawy nowego pracownika i ma się NIE MARTWIĆ. Przełożony jest w stanie nawet powiedzieć, że nowa umowa jest już wydrukowana i gotowa do podpisania. O PRAWDZIWEJ decyzji na temat przedłużenia umowy, pracownik ZAWSZE dowiaduje się W OSTATNIM DNIU jej trwania. Nigdy wcześniej nie otrzyma takiej informacji (nawet dzień przed zakończeniem umowy, przełożeni dalej brną w swoje bajki :)) . Chodzenie miesiąc przed zakończeniem, pytanie, proszenie się nic nie daje. Jeśli ktoś otrzyma w końcu umowę na czas nieokreślony, to tutaj nie daje to żadnej gwarancji na stabilne zatrudnienie. Nawet po miesiącu od podpisania takowej zostajesz zwolniony i tyle. Jeśli ktoś liczy na poważne traktowanie - to też nie tutaj. Sytuacje wielu pracowników z ostatnich miesięcy, którzy byli masowo zwalniani: jest się na wypowiedzeniu np. przez 3 miesiące. Nikt z przełożonych z tobą nie rozmawia. Robisz na końcu obiegówkę i NAGLE twojemu kierownikowi się przypomina, że jesteś ostatni dzień w pracy i on nie chce podpisać twojej obiegówki, bo jest robota do zrobienia, a nie ma kim! W panice proponowali cofanie wypowiedzeń. Jeśli ktoś ma czas i chęci na zdobywanie takich doświadczeń to polecam ten zakład (i oczywiście spółki, bo jeśli ktoś szuka pracy to musi wiedzieć, że service, zph to są ci sami ludzie).

Meh

Ogólnie jak się robi na dziale gdzie przemiał pracowników jest mniejszy jest lepiej, robota w narzędziowni jest ok, tylko niektórzy jak stary emerytowany pracownik czy majster lubią wpieprzac się w robotę i odgadywać , panuje bałagan w logistyce mimo to sama praca ok tylko ciężko trochę jak ktoś do przyuczenia bo każdy umie na swoim stanowisku i tyle jak jedna osoba nie ogarnia czegoś i ci nie wytlumaczy to lipa, płace se trza jak w każdym zakładzie wynegocjować i tyle , z 2400 - 2800 na start kazdy raczej dostanie

Nowy
@Pracownik

Witam. A jak jest z działem utrzymania ruchu bo dość długo wisi ogłoszenie ale nic nie piszą na temat płac może ktoś się wypowiedzieć?

@Nowy

Wisi, bo nie mogą nikogo znaleźć za takie pieniądze. Jedyne co oferują to minimalnie więcej niż najniższa krajowa i nie ma co liczyć na te premie, o których mówią, bo to ściema.

Była pracownica
@Nowy

Absolutnie nie wierzcie w to, ze kiedykolwiek dostaniecie podwyżkę. Mydlą tym tylko oczy, zwłaszcza jedna osoba, ktora ma się za niewiadomo kogo, a tak naprawdę jest zwykłym szaraczkiem i opowiada jakie to później można kokosy zarobić, bo 'on wam zalaywi' i to tylko na początek najniższa krajowa, bo 'muszą sprawdzić'. Tak naprawde tyle ile na początku Wam powiedzą, tyle będziecie już do końca zarabiać i nie ma z nimi zadnej negocjacji. Oczekują jak najwyższych umiejetności, ale sami od siebie nic nie dadza.

Kontruktor
@Nowy

Złożyłem rok temu podanie na stanowisko konstruktora, ale jak zaproponowali mi warunki i wynagrodzenie, to myslalem, ze spadne z krzesla, więc nie dziwie sie, ze teraz ogloszenie wisi od kilku miesiecy.

@Pracownik

Dokładnie, potwierdzam wszystko. Kierownictwo nie wie co się dzieje, brak znajomości nowych trendów w branży. Premia uznaniowa to tylko słowa podczas podpisywania umowy.

Bzik

Kierownictwo na niczym się niezna stołki obstawione po znajomości. Dzial konstrukcji to jakaś kpina jedyne co wiedzą to ile kosztuje aluminium lub stal i standardowy tekst pewnej osoby rozmawiajmy o faktach a nie o mitach. Firma tragiczna strata czasu trzymajcie się od niej z daleka.

Krzysztof
@Bzik

Twoja wypowiedź skupiła się na kompetencji osób zajmujących stanowiska kierownicze. Ciekawi mnie, czy ma to jakikolwiek związek z warunkami pracy, które oferuje pracodawca? Może mógłbyś napisać, jak wygląda wynagrodzenie, które oferuje firma Litex. Chciałbym dowiedzieć się czegoś w tym zakresie.

Bzik
@Krzysztof

Jak chodzi o warunki pracy firma zapewne oferuje pracę w preznym zespole i dynamicznie rozwijającej się firmie ale większość ludzi tylko czeka aby donieść na ciebie przełożonym taki oto jest zespół. Na szkolenia zwykli pracownicy nie jeżdżą zarezerwowane są tylko dla kierowników i są pod tytułem jak manipowac pracownikiem. Firma się nie rozwija tak jak powstało wszystko kilkadzieaiat lat temu tak jest najlepiej widać w dziale produkcji gdzie pracuje 30 kobiet z Ukrainy na starych zużytych wiertarkach. Najbardziej rozwiniety wydaje się być dział IT który dba by w całej firmie była kontrola oraz zabezpieczenia lepsze niż w NASA... Firma nie posiada żadnych świadczeń socjalnych jedynie co pracownik dostaje to na święta Bozego Narodzenia kawałek szynki oraz kielbase z krótkim terminem waznosci. Wyjazdy służbowe oczywiście się zdarzają ale niema żadnych badań na kierowcę. Podwyżek żadnych niema jeżeli premia jest zapisana w umowie o pracę to i tak nigdy się jej nie dostanie ale jest jeden plus pensja zawsze na czas tyle ile wywalczysz na początku tyle będziesz miał już zawsze. Nadgodziny się zdarzają ale żeby Ci za nie zapłacili musisz dużo walczyć z przełożonym i nie zawsze się uda. W firmie oczywiście próbują coś robić ale ze względu na to że się na niczym nie znają robią to bardzo nieudolnie. Jeżeli jesteś młodym ambitnym człowiekiem który chce się rozwijać to nie jest to miejsce dla ciebie. Jeżeli chcesz dociągnąć do emerytury i nie przeszkadza ci ze np. musisz wkładać ręce pod 10 tonowa prasę (i obys wyjął je na czas bo niema żadnych zabezpieczeń) oraz nie martwi cię to że czasami zwalniają z dnia na dzień to śmiało lepsze to niż nic.

@Bzik

W 100% zgadzam sie z Twoja opinia!

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Litex?

Boss
@Pytanie

Zobaczysz wypłatę będąc np na L4 to się zdziwisz jak naliczona haha

Patrycja

Możecie mi coś napisać o produkcji - jaka atmosfera, jacy kierownicy? zamierzam złożyć podanie na produkcję.

Mikołaj
@Patrycja

Czy firma poszukuje aktualnie pracownika na produkcję? Starałem się znaleźć ogłoszenie na to stanowisko, jednak w internecie są oferty dotyczące zupełnie innych stanowisk. Skąd zatem Twoja decyzja o złożeniu podania?

Damian

Jaka stawka godzinowo jest teraz w litex? I czy są jakieś przyjęcia?

Milka1275

Jak na dzień dzisiejszy wyglada praca w Litex? Jakie zarobki proponują w firmie oraz jakie zmiany są w tej firmie ?

Aa

W internecie znalazłam oferte na prace w handlu (obsługa klienta kluczowego). Może ktoś podzieli się opinią na temat pracy w dziale handlowym? Jakieś opinie na temat pracodawcy czy warto aplikować do Litex? Jaka jest tam atmosfera itp?

Ludzie żałośni jesteście chcecie kasy ale nie pracy jak macie ciężej popracować to was plecy bolą. ja tam pracuje lat kilka mam umowę o prace i nie jestem biurowym. Stawka nie wynosi 6.80 jak ktos napisał ale 8 zl dla nowego na nowy sezon a i tak ma akord do wyrobienia ale POLAK marudzić musi

zwykły
@anonim

to ty masz płacone na godzine stawke czy na akord skoro masz akord do wyrobieniabo cos tu nie gra... a te 8 pln nagodz to rzeczywiscie duzo naprawde.. nastepny co sie godzi na takie pieniadze na was to juz szkoda słów po prostu

olos
@anonim

to sie przyznales do jeszcze wiekszej glupoty kto normalny za 8 zl tam pracowalem ja spawalem tam za 10,50 wiec nic dziwnego ze nikt tam niechce robic bo za takie ochlapy to lepiej szukac pracy gdzie indziej niczego sie tam nie idzie doprosic nawet ubrania roboczego a ty piszesz jakies farmazony myslisz ze pracownikow przyciagniesz kazdy kto tam przyjdzie popracuje miesiac i ucieka bo to jest najwieksza patologia wsrod ostrowskich firm

Elżbieta
@zwykły

Za 8 zl na godzinę !? Jak żyć!? Wolała bym w domu siedzieć niż za takie pieniądze pracować.

Olek
@Elżbieta

Ale zauważyłaś że pierwotny komentarz był napisany 4 lata temu?

były prac.
@Olek

4 lata temu były już dużo wyższe stawki niż 8 zł. Pracowałem za 15 zł lekko 4 lata temu...

Oleg

Czukam pracy.

Ann

Jak obecnie kształtuje się sytuacja w firmie Litex? Ostatnimi czasy często słychać, że dużo ludzi odeszło część została zwolniona. Czy w tej firmie jest jeszcze szansa na stabilne zatrudnienie ? Dużo zleceń jest? Jakie są wymagania do pracy w biurze? Umiejętność obsługi komputera wystarczy ?

Alicja

@Zorientowana, niektóre stanowiska wymagają płynnej znajomości języków obcych. Orientujesz się może w jaki sposób pracodawca podczas rekrutacji w Litex weryfikuje kompetencje językowe przyszłych pracowników? Mogłabyś napisać jak Ty oceniasz tę firmę pod kątem współpracy i jej warunków?

Oleńka
@Alicja

Na rozmowie dostałam zagadnienie do opowiedzenia po angielsku -moje ostatnie wakacje i którą rozmowa po angielsku. Ogólnie straciłam czas, czekałam 3 miesiące aż łaskawie napiszą email,że nie dostałam pracy.

anon

ta firma to totalna porażka. zarząd nie wie, jak nia kierowac, chociaz ciagle gdzies sie szkola. produkcji wszystko zabrali, a w handlu jakies testy spawdzajace ich IQ robia. moze i dobrze, bo niektorzy to sie nie nadaja do tej roboty. coraz gorsze wyplaty. z kazdym miesacem zastanawiaja sie jak tu urznac na praconiku, bo niby koszty rosna...a produkty to totalny badziew. oolnie to nie polecam, bo sie tam umeczycie, a kasy niewiele.

Alicja

@Aaaaa, nie chciałbyś chociaż pójść na rozmowę kwalifikacyjną i sprawdzić co Litex jest w stanie Ci zaoferować? Może mógłbyś w jakimś stopniu negocjować warunki zatrudnienia z pracodawcą. Warto sprawdzać swoje przypuszczenia decydując się na uczestnictwo w procesie rekrutacyjnym. Jeżeli weźmiesz w nim udział w tej firmie, to proszę Cię o opisanie jego przebiegu.

Brat Dziadka Roberta z grobu
@Alicja

Jak można negocjować warunki z osobami, które w kółko powtarzają to samo ? Dziadek Roberta trafnie napisał. Facet z 80-letnim doświadczeniem zarabiający 2500 brutto ? A o organizacji pracy nie wspomnę.

Adam Nawałka
@Alicja

Witam. Szukam pracy i chciałbym aplikować do Litexu ale czytając komentarze, powiem szczerze, że mnie troche zniechęciły. Czy jakaś kompetentna osoba mogłaby mi opowiedzieć o stawkach? Interesuje mnie praca na akord.

Zostaw merytoryczną opinię o Litex - Ostrów Wielkopolski

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.