Opinie o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie 3M Wrocław Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie 3M Wrocław Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Beton

Aktualnie to jest dramat. Kierownicy zmianowi to najczesciej sa wybierani z namaszczenia a nie przez rekrutacje, na sile przepychane milionoiwe projekty. Dokladanie obowiazkow na porzadku dziennym. Za kazdym razem za malo robisz jezeli wykonujesz zadania z swojej umowy o prace. Robia takie oszczednosci, ze nie ma w zasadzie autobusow pracoweniczych poza jednym z olesnicy. Brak paczek na swieta, wczasy pod grusza dostajesz z rocznym opoznieniem w sumie, coraz mniejsze doplaty na swieta. Pensje nie konkurencyjne wcale. Firma ma problemy za sprzedawanie lipnego produktu amerykanskiej armii i musi zaplacic odszkodowanie. Nie maja na normalne podwyzki ale zeby (usunięte przez administratora) kilkanascie milionowow w zbiorniki ktore ani razu nie zostaly uzyte to maja. Smiech na sali. System oceniania preacownika to farsa. Mozesz miec caly rok dobry ale raz Ci sie potknie noga i popelnisz blad szykuj sie na zamrozona ( niska ) podwyzke. Na chwile obecna NIE POLECAM tutaj pracowac. Ludzi pracujacych na halach produkcyjnych, czy to magazyn, operator czy utrzymanie ruchu traktuje sie jak smieci. Za niskie pieniadze. Szukam innej roboty. Z porzadnej amerykanskiej firmy zrobili Januszex.

Tuti

Cześć, Pracowałam tutaj chwilkę. Mam bardzo niemile wspomnienia z tą pracą. Odniosłam wrażenie, że bycie chamem to tutaj normalne.

była pracownica
@Tuti

wszystko prawda- w 3M w Janinowie kiepsko ze zleceniami ale mnoooogo spotkań/ pogadanek o niczym bla bla bla. Panie etatowe starsze z Żyrardowa + P. Ewa która nie potrafi niczego nauczyć nowego pracownika same mówia że tak źle w firmie dawno nie było zniechęcając nowych pracowników aby same utrzymały się w firmie z uwagi na darmowe dojazdy i wiek . To lizusy kierowników myślące że mogą rządzić , siedzieć na plotach, i mówić " ja tego nie będę robić". Magazynier Mikołaj jest ok.

Ktos

Niestety wszystko idzie ku temu,że Ukrainscy pracownicy pracujacy za marne grosze przejma całą 3M, smutno jest ,że Polacy są tak traktowani. W ostatni czasie działy przejęła zewnętrzna firma z pracownikami że wschodu.

HAHAHA
@Ktos

Ta firma, która przejmuje kolejne działy jest tak fenomenalna, że nawet ich pracownicy ze wschodu coraz częściej mówią, że się zwolnią bo wstyd im chodzić w koszulce z napisem EWL.... Hahaha Brawo dla tej firmy

WG Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Mam pytanie odnośnie pracy w Utrzymaniu Ruchu w tej firmie. Widziałem ogłoszenie że kogoś szukają. Jest ktoś tutaj z tego działu i wypowie się na temat pracy?

Pati Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Witam, aplikowałam do tej firmy i ciekawa jestem jakie są zarobki na produkcji " na rękę" za miesiąc, czy praca jest ciężka i co dokładnie trzeba robić? Pracuje się w systemie 4 brygadowym?

Dramat

Ogólnie akutlanie jest totalny dramat, główne hasło firmy od roku to OSZCZĘDNOŚCI, na wszystkim, autobus firmowy jest gorzej zapchany niż linia 145 o 15 na grunwaldzkim - takie oto mile transportowanie ludzi jak śledzi w puszce - oczywiście problemu firma nie widzi :), zatrudniają od groma ludzi od paru miesięcy nowych - szafek brak, pracownicy mają ubrania na ławkach w szatni, lub jeszcze lepszy Hit - dali ludziom pół szafki NA DWIE OSOBY - witamy w 2024 roku w mega korporacji z milardowymi przychodami :) jedna osoba pracuje na rano, a na 2 zmianę przychodzi druga i mają jedna szafkę - do której jedna osoba ledwo co się mieści bo to szafka jak dla dziecka w przedszkolu :), oszczędności są ale na pracownikach dolnego szczebla np. Likwidacja autobusów z rejonów dworca głównego, jedyny dojazd jest z Kromera tutaj w sledziobusie bo jest tak przepełniony, pełno elyty która ma uśmiech od ucha do ucha w kołnierzykach. Jak nie chcesz się zdziwić, że się cofasz w czasie do prlu po zatrudnieniu w dużej super amerykańskiej firmie która się reklamuje jaka jest najlepsza - to lepiej szukaj pracy gdzie indziej, firma się stacza na dno. Papier w toalecie szarak jak papier ścierny sprzed 30lat jak nie dawniej, jak nie chcecie przeżyć szoku i przenieść się 30lat wstecz to lepiej omijać ten tonący statek szerokim łukiem. Nie będę się rozpisywał o kadrze 'zarzadzajacej' ale już wiele osób tutaj napisało z jakimi elokwentnymi generałami przyjdzie Wam pracować, odsyłam do lektury.

Hey.. Nowy wpis
@Dramat

Coś nie wierzę że jesteś osobą jeżdżącą wskazaną trasą....natomiast świetnie próbujesz kogoś wrobić w ten post....

Amerykanska super firma :) Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Co tu duzo pisac, tak na prawde 90% tego (usunięte przez administratora) który jest w firmie jest opisane w komentarzach - i każdy z nich bez wyjątku jest opisaniem w 100% i oddaniem tego co w tym bagnie się aktualnie wyprawia. Z fajnych faktów - firma wymyśliła sobie, że wczasy pod gruszą (teraz nazwali to nagrodą urlopową :D:D:D:D - DOBRE NIE?) - będzie wypłacać za np. 2024r w STYCZNIU 2025 ROKU - ot mastermind naszej cudownej firmy, jak zyje to nie spotkalem sie z czyms takim nigdy i o czyms takim nigdy nie słyszałem, żeby nagrode wakacyjną zmienić w nagrode urlopową i wypłacać ją w styczniu rok później :D - także możecie sobie wyobraźić jak fajnie nas tutaj robią na miętowo :) Reasumując - firma 3M wymyśliła, że grusza bedzie przelewana z rocznym opóźnieniem w styczniu następnego roku :D także chciałbym zobaczyć jak w styczniu 50% pracowników mówi, że chce urlop i wnioski składa bo tak nam nasza kochana firma wymyśliła - i wiecie co? 99% z tych ludzi nie dostanie wtedy urlopu bo kto by pracował ?:) Ale zabrać gruszę z okresu wakacyjnego - zeby czlowiek za te marne ochłapy które się tu zarabia w ogóle juz NIGDZIE nie pojechał na wakacje bo ktoś mądry wymyślił sobie, że grusza na wakacje (wakacje są wtedy kiedy JEST CIEPŁO dla naszych mądrych głów z góry - czerwiec-lipiec-sierpien-wrzesień , to jest OKRES WAKACYJNY , A NIE STYCZEŃ PÓŁ ROKU PÓŹNIEJ) będzie wypłacana pół roku po wakacjach :)))))))))))))))))))))))))))))) 3M w pigułce. - odradzam pracę w tym MEMIE a nie korporacji aktualnie. Jeszcze z rok i powiedzą, że papier toaletowy sami z domu mamy przynosić bo jest ciężko.

Rozmowa telefoniczna

Szanowna pani z HR z gatunku "bez kija nie podchodź". Zwykłe chamstwo. Nie polecam

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH
Beton

RWa

Kiedyś (dawno temu) renomowany pracodawca. Aktualnie mnóstwo gości ze wschodu i innych(usunięte przez administratora). Ciężko język polski usłyszeć. Socjal dawno niekonkurencyjny w porównaniu do wrocławskich standardów. Nawet na chwilę nie polecam.

jan papaj 2

Nigdy nie będzie dobrze, jeśli ważniejsze są wyniki od jakościowych produktów. Pracownicy zastraszani, zaczynają coraz bardziej olewać jakość, byleby zrobić jak najwięcej i najszybciej. Później reklamacje i strata starych klientów i potencjalnie nowych. Następnie już krótka droga do mniejszej ilości zleceń, zwalniania pracowników i co dalej? Czy ten statek już nam tonie, Czy nie warto byłoby już odejść, Czy wystarczy wszystkim łodzi, Ratunkowych, trzyemkowych, Chociaż firma to nie statek, Więc zaczekaj na odprawę.

gość
@jan papaj 2

Firma 3M musi zapłacic sześć miliardów $ odszkodowan dla armii USA. Jest to pewne obciążenie finansowe oraz wizerunkowe i firma będzie spłacać to przez kolejne lata co na pewno przełoży się na kondycję finansową. Do tego dochodzą inne procesy sądowe (np. z powodu PFAS). Można z tego wywnioskowac iż po pierwsze firma nie potrafi wyprodukowac dobych jakosciowo produktów, po drugie nie są w stanie połapać się w lokalanych wymaganiach prawnych dot. usług, produktów. Przykłady podane powyżej to własnie potwierdzają. Szumne plakaty marketingowe i górnolotne hasła - a za tym kryje sie słaba organizacja, słabe zarządzanie, średnia jakość. Wystarczy na rozmowie zadać im kilka pytań związanych z wizją firmy na najbliższe lata, nowoczesnymi technologiami, sposobem zarządzania i prowadzenia projektów. Kto kumaty ten szybko wyciągnie wnioski o ile dostanie jakąś odpowiedź bo przeciez wszystko ściśla tajne... Mendeżerowie grają na czas, wszyscy chcą przeczekać, niepewna i niestabilna sytuacja w firmie.

Prezes

Całkowita prawda. Dziś sam się zwolnilem i przeniosłem do Boscha bo pomimo umowy jeszcze do końca kwietnia już nie widziałem sensu pracy gdzie z dnia na dzień przenoszą ludzi na inne działy jak wiadomo że interkadra przejmuje ich miejsca bo jest tańsza. Płacz kobiet, coraz więcej reklamacji i totalne olewanie pracowników nie wróży firmie nic dobrego. Żadnego zebrania by choć spróbować wyjaśnić co się dzieje, zebrania o reklamacjach po polsku, gdzie połowa nie rozumie nawet słowa i ma to gdzieś też pokazuje dokąd płynie ten statek. Zamieniając wyszkolonych pracowników na tańszych jest strzałem w kolano ale widać osoby za to odpowiedzialne nie mają pojęcia o zarządzaniu jak i ludźmi tak i firmą. Nie rozumiem kto daje pozytywne wpisy bo niestety polecić innym pracy w 3m już nie mogę A tym co zostali jeszcze z podfirm radzę przenieść się na inne zakłady bo tu nie zna się ani dnia ani godziny. Jeszcze rok temu jak się przyjmowałem było w miarę ok i miła atmosfera a i praca nie najgorsza. Niestety ktoś szukając oszczędności robi je w najgorszym miejscu czyli w kadrze pracowniczej. To ci ludzie stanowili o jakości i marce tego zakładu. Pozbywając się ich kosztem nowych, tańszych i nieprzeszkolonych to jakby kupić nowe auto i podmienić dobre części na tańsze zamienniki ... Tyle z mojej strony. Tym co zostali życzę spokojnej pracy i oby ktoś na górze się wkoncu obudził

Znudzony

Nie wiem kim są slupianki o których piszecie ale ktoś powinien na tym forum przyjąć zgłoszenie o (usunięte przez administratora)i prześladowaniu przez was (o ile slupianek to nazwisko ) Wasze wypociny nie wnoszą nic na temat firmy a jedynie pokazują wasza małostkowość i chęć dokopania komuś z prywatnej chęci zemsty . Napisałbym ze moglibyście się wstydzić ale nie jestem pewny czy to cokolwiek zmieni . Jednak życzę wam abyście spotkali się z takim sam traktowaniem jakie reprezentujecie, może wtedy przejrzycie na oczy i poczujecie to samo co prześladowani przez was ludzie (nie wiem czy zasługują na jakaś karę za swoje postępowanie ale nie nikt nie zasługuje na tyle nienawiści ile na niech wylewacie )

wylizane?
@Znudzony

Nie wiem kim jesteś Ty - ale z tego co napisałeś - jesteś typowym wylizywaczem -dobrze wiesz czego :), oraz wchodzisz tam pewnie cały żeby Twój przełożony był zadowolony - oby tak dalej, za bronienie tej etycznej firmy też dostajesz jakieś medale albo nagrody? Zapewne do teczki zrobiłeś sshota i już byłeś się pokazać z nim u szefostwa -jesteś prawdziwym rycerzem :D Ludzie piszą prawdę, nikt kto tutaj piszę negatywną opinie nie wyssał tego z palca - wystarczy posłuchać w szatni o czym ludzie rozmawiają żeby wiedzieć jak "fajnie" aktualnie jest w 3M :) , a ostatnie "oszczędności" które na przestrzeni paru miesięcy pokazują jak firma oszczędza ale tylko na pracownikach niższego szczebla też wiele pokazuje. Idź rycerzu po podwyżkę i awans bo widzę, że jesteś prawdziwym korpo-szczurem.

Nike
@Prezes

Zgadzam się w 100%z Twoją opinią na temat 3M. Kiedyś 3M to była przede wszystkim Jakość i można się było obiema rękami uczciwie pod tym podpisać. Teraz słowo JAKOŚĆ NIE MA KOMPLETNIE NIC WSPÓLNEGO Z 3M!!! Od lutego wkroczyła druga Ukraińska firma.,przez którą zwalniani są lub przenoszeni pracownicy 3M którzy spędzili tam wiele lat. Pomijam fakt, że jest to przykre, niesprawiedliwe i krzywdzące. Polscy pracownicy musieli robić dobrze, szybko i bardzo żadko były reklamacje. Ukraina nie musi robić normy bo po co (to są bardzo leniwe i niesolidne panie) o jakości to już nie na mowy i jeszxze całemu kierownictwu i pani dyrektor bardzo się to podoba a już na pewno nic nie przeszkadza. Jesteśmy już zdecydowaną mniejszością! Czekamy kiedy ta cała firma przejedzie się w końcu na tych leniwych Ukraińcach, bo zaczął się koniec 3M

Ona
@Nike

Nie zgadzam się z tą opinią. Proszę zapoznać się najpierw z procedurą zatrudniania obcokrajowców. Istnieje taka rzecz jak badanie rynku pracy! Jeżeli pracodawca decyduje się na zatrudnienie obcokrajowca, musi przeprowadzić badanie rynku pracy i sprawdzić czy jest chociażby jeden Polak o tych samych kwalifikacjach, który pretenduje na te stanowisko lub wisi na liście w urzędzie pracy. Skoro miejsca są zajmowane przez Ukraińcow, to co może oznaczać? Naprawdę proszę najpierw zapoznać się z przepisami.

Top
@Ona

Na serio myslisz ze ludzie w Polsce maja mniejsze kwalifikacje niz oni? Do pakowania rzeczy? Na serio zastanow sie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A 3M to sie juz od dawna z prawem mija.

To mnie ubawiłaś.... ????
@Ona

Takie przepisy są wymagane jedynie w stosunku do małych firm. Wielkie korporacje nie muszą, i nie trzymają się tych przepisów.. (mają swoje sposoby i Środki) Ich nadrzędnym i pierwszym prawem jest przynosić ZYSK firmie.... reszta to brednie i mydlenie oczu.

@
@Ona

Co za bzdury! Świadomie mijasz się z prawda, być może pani z HR! Firma dostaje dodatkowe pieniądze za pracowników ze wschodu i dlatego nie jest zainteresowana Polakami.

pytajaca
@@

czy mozesz powiedziec na jakiej zasadzie firma dostaje kase za pracownikow ze wschodu, nie widze zadnego prawa, ktore dofinansowuje ich

Jak jest z pakietem medycznym w 3M Wrocław Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Zainteresowana

Cześć, mam pytanie czy pracując na 3 zmiany święta są wolne?

Mat

0 szacunku od pierwszych operatorów do pracowników, którzy starannie wykonują swoją pracę. Nie ma możliwości awansu

korpo-rat

Przedmiotowe traktowanie ludzi. Jestes numerem (assetem) - firma ma akurat potrzebę żebyś jako inżynier wykonywal prace niezwiazane z twoim profilem zawodowym i masz to robic. Lepiej wszystko na rozmowie wstępnej się dopytać i wymagać obietnic na piśmie. Managerowie żyją we mgle...

markus

Wytwór firmy 3M PIERSZY OPERATOR. Młodzi ludzie na tych stanowiskach, lizusy ij bez szacunku dla operatorów. Jedyne co potrafią powiedzieć to że wystawią notatkę, zgłoszą do kierownictwa, lub że będzie nagana. Pomoc w sprawach produkcji zerowa. Kompletny brak pojęcia o maszynach i pracy na nich, tylko norma i norma.

nnnnnnn
@markus

Cała prawda, pierwsi operatorzy często nimi są bo dobrze zakręcili się przy kierowniku lub mu kiedyś donosili. Zerowa wiedza na temat maszyn, potrzebujesz pomocy to idź do innego pracownika, odciągając go od jego maszyny i przez Ciebie on tez nie ma normy. Ich kwalifikacje tez powinny być sprawdzane.

NN
@nnnnnnn

A nasza pierwsza to chowa się za filar, obserwuje co robimy i myśli że jej nikt nie widzi i leci meldunek do kierownika. Ale żeby coś pomóc to zawsze brak czasu.

Nikt

Praca dla Ukraińców lub mało lotnych Polaków z wytatuowanymi twarzami. Praca powtarzalna, nie wymagająca myślenia. Nisko trzeba upaść by trudnić się w takim miejscu. Kiepski hajs i kiepskie godziny pracy.

Drm

Na jakie zarobki netto można liczyć na produkcji?

nie warto

Zanim zaczniesz pracowac popatrz na kurs akcji 3M, poczytaj o procesach toczących się przeciw firmie i zastanów się czy chesz byc częścią takiej organizacji. Masowe odejscia pracowników (niektorzy z długim stażem w 3M - dlaczego odchodzą... ?), związany z tym chaos organizacyjany oraz niepewna przyszłosc związana z podzialem firmy na dwie spółki powodują że nie jest to miejsce, które można polecić.

Jak jest z pakietem medycznym w 3M Wrocław Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Tuti

Bob
@Tuti

Niestety częste są takie zachowania. Do tego bardzo słaba atmosfera pracy. Przerost ego niektórych pracowników. Słaba organizacja pracy i współpracy między działami . Niekonczące się spotkania i dyskusje, gdzie nikt nie potrafi podjąc decyzji. Często spychologia zadań. Generalnie ludzie uciekają z tej firmy - dodatkowo teraz restrukturyzcja, planowane zwolenienia (ale oczywiscie nikt nic konkretnie nie wie).

była pracownica

Produkcjanin

Po długim weekendzie ktoś na produkcji wpadł na genialny pomysł żeby sprawdzić całą zmianę pod względem trzeźwości. Jedna osoba wyleciała. Ludziom nawet nie pokazano czy alkomat ma legalizację. Jest to nadużycie przepisu ponieważ jeżeli jest podejrzenie to rozumie. Osoba która wyleciała niech idzie do sądu. Niedługo wprowadzony zostanie alkomat na wejśćiu. Nie dajcie się.

Prawda

Kodynatorzy E.D i B.R tłumaczą się że sprawdzają kamery pod pretekstem że było zdarzenie to niech wytłumaczą dlaczego zostały sprawdzone kamery po tym jak lider napisał meila czemu nie został wrzucamy plac na regały. Chłopaki z chemii mieli wtedy dużo wydań. Co przyznał im koordynator po sprawdzeniu kamery. Ale wytkną im takie rzeczy jak nie noszenie np.okularów.

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Wrocław Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Wrocław Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 4 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Wrocław Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 33 ocen.

3M Wrocław Sp. z o.o.