Opinie o Airbus Poland w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Airbus Poland. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Airbus Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Airbus Poland w Warszawa

Doobie

Mam pytanie o ewentualną rozmowę kwalifikacyjną zdalną na Lidera Sekcji Jakości. Nie napisali w ofercie, że jest taka możliwość, ale sama praca może być zdalna. Nie wiem, czy dałbym radę dojechać na rozmowę stacjonarną.

zimone
@Doobie

z tego co widziałem to mają taki ogólny baner, że umożliwiają rekrutacje zdalną, więc może preferują stacjonarną, a zdalna jest w uzasadnionych przypadkach

aleo
@Doobie

w tych czasach to chyba rzecz, o którą najmniej się trzeba martwić

You
@Doobie

Ja miałem w pełni zdalną. Nie było z tym żadnego problemu

@You

I jak wyglądają poszczególne etapy?

@You

I ile etapów ogólnie? Dużo zawracania sobie głowy, cyz nawet nie?

czy*

olek

Jest tu ktoś z labo? Widzę ofertę na laboranta, więc może ktoś napisać jakąś opinie o stanowisku?

Jest OK.

@olek

Jeśli się zastanawiasz nad składaniem papierów, to zalecam to zrobić

Coś więcej może powiesz?

@Toddi

To papiery już poszły, opinii jeszcze szukam jakby co

Ale co więcej?

@olek

Jak zadasz jakieś konkretne pytania, to będzie mi łatwiej odpowiedzieć, bo nie umiem tak ogólnikowo opowiadać

Samo "OK" niewiele mi mówi

@Toddi

Chodzi mi o ludzi, jak się pracuje, czy stabilnie...

@olek

Pracuje się w porządku, praca faktycznie stabilna, a ludzie w większości super, chociaż wiadomo, że nie z każdym ma się swietny kontakt, ale brak zgrzytów

@Toddi

I o to mi szło właśnie, dzięki

Piper

Często zdarza się wam remontowanie lekkich samolotów? Z ciekawości pytam bo akurat trochę się tym interesuje.

Malibu
@Piper

Ciężko stwierdzić. Zdarzają się.

Voss
@Malibu

to z reguły czym się w takim razie zajmujecie???

danker
@Voss

No jest to chyba głównie produkcja z tego co się doczytałem na stronie

Kuba
@danker

Tak, w Warszawie głównie produkcja

Kuba
@danker

W drugim oddziale, w Mielcu, z kolei wyłącznie usługi, szkolenia, produkcji brak.

lennox
@Kuba

jakiego typu to sługi?

lennox
@Kuba

usługi* sorry, słownik.

slick
@lennox

takie przeciwpożarowe i też gaszenie pożarów z powietrza

Kopiuj wklej
@lennox

Usługi agrolotnicze Odkomarzanie metodą lotniczą Usługi patrolowania obszarów Usługi przeciwpożarowe Przewóz lotniczy Szkolenia lotnicze (ATO) Obsługa techniczna (CAMO) Sprzedaż części samolotów

Kopiuj wklej

Info prosto ze strony

Pioter
@Kopiuj wklej

to tak szczegółowego tam nie znalazłem

Neo

Czy znajdę tu kogoś kto pracował lub pracuje w dziale wynagrodzeń i benefitów? Liczę na jakieś opinie, najlepiej na temat działu, ale ogólne też poczytam

@Neo

z tego co mi wiadomo, w HR są wolne dwa wakaty (nowy + zastepstwo), złożyć papiery , odezwą się w ciągu tygodnia

@gniotek

To było dość konkretne pytanie, a twoja odpowiedź się zupełnie do niego nie odnosi...

Kabe
@Neo

Ale przecież chciał/ła tylko pomóc, ja na przykład nie jestem z tego działu i może się zdarzyć tak, że akurat w danym momencie nie znajdzie się nikt kto będzie Ci mógł coś podpowiedzieć.

Kabe
@Neo

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że podoba mi się praca w tej firmie i myślę że pomysł składania tu papierów jest dobry. Ale i tak sam musisz sprawdzić na własnej skórze, czy będzie Ci odpowiadać.

@Kabe

Tak, oczywiście rozumiem chęć pomocy. Jednak skoro pytam o stanowisko to raczej zdaję sobię sprawę, że jest wolne miejsce.

alfik
@Neo

Chyba nie za dobrze się dzieje jak odchodzą wykwalifikowani ludzie z tego działu. Kadry i płace poszły w outsorcing, błędy wnaliczeniach wynagrodzeń nic nie ma na czas... dziewczyny się (usunięte przez administratora) i rzuciły papierami. Wielka strata.

Eryk

Czy warto na staż w airbusie wyjechać za granicę? Może ktoś tak już zrobił?

@Eryk

Bo widzę taką możliwość w ameryce i po prostu jestem ciekaw jakby to wyglądało, bo widziałem tu tylko taki ogólny dość wątek na temat stażu w Pl

@Eryk

jak masz taką możliwość to bym się nie zastanawiał bo to i doświadczenie i wszystko

@Eryk

skąd to w ogóle wytrzasnąłeś? o ile mogę wiedzieć?

@almando

poczytałem na ich stronie, bo szukałem takich ogólnych info

@Eryk

aha, dzięki. to ciekawe dosyć jak ktoś miałby taką możliwość w sumie.

Prob
@Eryk

Do kogo jest skierowana ta oferta stażowa, jest to jakoś skonkretyzowane?

@Prob

na stronie z tego co widzę jest napisane, że dla studentów, o ile dobrze to rozumiem. ale w ogólnym rozrachunku wiem tyle co ty jeżeli czytałeś tą zakładkę...

Tomaszko

Witam, są tutaj jakieś benefity godne uwagi? Zastanawiam się nad aplikacją.

Tomaszko
@Tomaszko

Co prawda widzę część na ogłoszeniu, ale jakie to ma przełożenie w praktyce?

@Tomaszko

Cóż, są w praktyce, ja korzystałem np. z opieki medycznej i dobrze się to sprawdzało. pakiet podstawowy jest finansowany, chyba że chcesz sobie jakiś większy wykupić czy dla rodziny. Było też ZFSŚ to z tego też były jakieś wakacje czy paczki świąteczne. Wiem, że ubezpieczenie też można było sobie wziąć ale ja akurat nie korzystałem z tego, to dokładnie nie powiem jak to działa.

@Tomaszko

Całkiem nieźle ogólnie, ja do teraz nawet z sentymentu co jakiś czas zaglądam co słychać.

@komandos

ubezpieczenie zdrowotne, NNW, czy jak?

@komandos

Sorry, jako kandydat miałem oznaczyć

@almando

to takie grupowe ubezpieczenie na życie to było z tego co pamiętam. Sporo osób z tego korzystało wtedy, ale właśnie ja nie, więc nie wiem co to tam zawierało

@komandos

Okej Okej, dzięki, najwyżej dopytam, to szczegóły już.

Cricket

Widziałem, że firma ma oddział w Wawie i Mielcu - gdzie w takim razie jest ta "główna" siedziba? i czy oba oddziały zajmują się tym samym?

@Cricket

W Warszawie jest zakład produkcyjny więc zgaduję, że i jakby główna siedziba też. W Mielcu raczej jakieś szkolenia itp.

@Modzisław

w mielcu są usługi agrolotnicze, opryski i pomoc w gaszeniu pożarów wystarczy troszkę poszukac w sieci

Monet
@gniotek

a czasami nie każdy potrafi dobrze szukać, albo nie doczyta, to nic takiego strasznego, a uzupełniłeś informacje więc jak dla mnie na plus

Cricket

Dzięki a szkolenia też?

takso
@Cricket

wyczytałem, że są szkolenia pilotów

@takso

Przecież napisałem o tym... w ogóle tak z ciekawości szukacie szkoleń czy roboty? Bo już się zgubiłem

takso
@Modzisław

Zapytał, więc odpowiedziałem. Po co się czepiać?

@takso

Ale ja się absolutnie nie czepiam tylko chciałem doradzić jeśli miałbym taką możliwość.

Lolek

kojarzycie czy organizują tu może staże/praktyki czy coś w tym rodzaju?

@Lolek

bo mega by mnie coś takiego urządzało

@Lolek

i jeśli tak, to płatne, czy raczej "wolontariacko"?

@Lolek

praktyki chyba nigdy nie są płatne? tak mi się wydaje . jesli już to staże

?

a są staże?

@?

staże są i są płatne

Karol
@kom

Ile teraz dają na takim stażu? Można najniższa krajową wyciągnąć? Bo na początek by było ok jak dla mnie. Szczególnie jak jest szansa, że po stażu będzie można zaczepić sie na stałe. Wiesz coś na ten temat?

@Karol

oj nie wiem, stawek nie znam

Poll
@kom

Witam, może będziecie kojarzyć. Może jestem nierozgarnięty, ale nie mogę znaleźć strony waszej, a przejrzałbym sobie jakieś informacje, bo akurat aplikuję tutaj. Chce się jakoś przygotować mniej więcej do ewentualnej rozmowy. Dzięki.

iks
@Karol

proponuję zgłoszenie się po prostu i pogadanie na temat stawek

Olo

Można.

link
@Poll

a jeśli zniknie zanim zdążysz zobaczyc, to szukaj po prostu pod pzl warszawa

mono
@kom

A możesz powiedzieć ile trwa taki staż?

Hachi
@mono

Z tego co kojarzę to minimum 3 miesiące.

Irek

podobno dobra praca dla majsterkowiczów

@Irek

nie wiem, ile w tym prawdy, ale zastanawiam sie czy nie sprobowac

@Irek

ale jednak uznałem, że z tego kasy mieć nie będę

spróbować zawsze możesz

@Irek

tylko najpierw musisz się zastanowić gdzie, bo jest kilka ogłoszeń z tego co widziałem

@Zdzich

a na co są miejsca?

@Irek

no np. masz na specjalistę do spraw jakości dostawców albo do spraw infrastruktury. no nie wiem, co by cię mogło interesować, musisz sobie zobaczyć na stronie

@Zdzich

dobra, już znalazłem coś dla siebie, dzięki

@Irek

Czemu miałbyś nie mieć kasy niby...to nie wolontariat

Hive

jak wygląda rekrutacja? ile etapów, z kim rozmowy?

Maniek
@Hive

Postaram się to opisać najdokładniej jak umiem, bo trochę się dowiadywałem na ten temat. Na pewno nie ujmę wszystkiego, nie wiem też o jakim stanowisko mowa. Generalnie w przypadku stanowisk produkcyjnych masz w zasadzie jeden etap, czyli jedno spotkanie. Feedback dostajesz szybciutko, bo w ciągu tygodnia. Więc to to ekspres. W przypadku stanowisk WCW są 2 etapy - 1 spotkanie z bezpośrednim przełożonym, drugie z HR i ewentualnie z bezpośrednim przełożonym. Na odpowiedź w tym przypadku może się zdarzyć, że trzeba będzie poczekać nieco dłużej, ale to logiczne. Niestety nie wiem jak z menagerskimi, ale jeżeli celujesz właśnie w takie, to mogę podpytać kogo trzeba i ci napisać. Ale to już wiadomo dużo bardziej skomplikowany proces.

Hive
@Maniek

wielkie dzięki. jakbyś jeszcze mógł rozjaśnić czym właściwie są stanowiska WCW? z kontekstu wnioskuję, że biuro/administracja czy coś w ten deseń, ale skrót jest mi kompletnie nieznany i nie mam pojęcia co właściwie oznacza... interesują mnie produkcyjne, ale jak już zacząłeś temat to z ciekawości wolę zapytać.

Kameleon
@Hive

ja tam jestem ciekawy odnośnie tego. gdzie oferty i które z tych źródeł jest najpewniejsze. gdzie można liczyć na najszybszy odzew?

Pik
@Kameleon

ja obstawiam pracuj pl. najczęsciej są oferty i najpewniejszy i najszybszy odzew

@Hive

Białe kołnierzyki, w dosłownym tłumaczeniu

Agata
@elo

czyli co to znaczy? bo ja też nie rozumiem... a szukam pracy biurowej :)

Mila
@Agata

a potrzebne ci to do podjęcia tej pracy bo mi się nie wydaje. po prostu wyślij cv na interesującą cię ofertę i czekaj na odzew. i tak to się właśnie robi

Kawalarz
@Agata

Z całym szacunkiem ale przeczytaj najlepiej jeszcze raz cały ten temat i wtedy ewentualnie wróć z pytaniami...

@Agata

Wiesz co...to może nie szukaj tutaj ;)

@Agata

Pracując tu w biurze, właśnie ty byś takim białym kołnierzykiem była

@Agata

Ale google to trudne i nieznane narzędzie najwyraźniej

Ratownik
@elo

Pewnie się zaplątała, po co się tak denerwować. Na jakie stanowisko byś chciała?

Derek

Witajcie, mam pytanie odnośnie ogłoszenia o kontrolera jakości. Papiery mam, doświadczenie złapałem na stażu ale nie wiem czy będzie ono wystarczające, żeby się dostać. Czy ktoś tutaj mógłby powiedzieć, jakie konkretnie doświadczenie jest mi potrzebne? Ile trwa wdrożenie i czy na początku jest umowa na okres próbny? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

złóż papiery, umowa na 3 miesiące na okres próbny, następna na czas okreslony

Levu
@Derek

Nie określonej konkretnej wartości, więc grunt, żebyś miał i żeby miało jakieś przełożenie na twoje skille.

WW
@Derek

Na stażu przecież dużo się można nauczyć. Więcej pewności siebie.

Agata
@WW

no nie zawsze, bo czasami stażysta to tylko od podawania kawy albo darmowe ręce do pracy, ale dobrze że facet ma inne doświadczenia :)

Matthew

Wyczytałem, że w firmie funkcjonuje też Sektor Kosmiczny - szczerze? Zaskoczyło mnie to. Pozytywnie. Kosmos pasjonuje mnie od dawna, dostałem się nawet na krakowski FAiS, ale z przyczyn prywatnych musiałem przerwać studia już po pierwszym roku (niestety na początku to i tak to oscylowało w okolicy przeróżnych obliczeń, prawdziwie fascynujące tematy dopiero wlatują w następnych latach, kiedy na studiach zostaje jedynie garstka osób no ja niestety się do nich nie zaliczałem i już raczej straciłem nadzieję, że uda mi się kiedyś tak pogodzić kwestie zawodowe, żeby ponownie wrócić na pochłaniające mnóstwo czasu i energii studia). Ale ale. Czy myślicie, że jest jakakolwiek namiastka szansy, żeby dostać się do waszego działu programów kosmicznych bez doświadczenia i pełnego wykształcenia w tym zakresie? Zawsze to było dla mnie tak odległe i nieosiągalne, ale nie wiedziałem, że w zasadzie pod nosem mam wymarzoną fuchę (no, wymarzona fucha to astronauta, ale bądźmy realistami ;) Na początku mógłbym robić właściwie cokolwiek, nawet pracować na zaopatrzeniu, byle liznąć trochę temat z bliska. Strasznie się zajawiłem, będę wdzięczny jak ktoś podzieli się informacją i albo da mi nadzieję na realizację tego planu, albo wyleje kubeł zimnej wody mówiąc, że to nie do zrobienia.

cosmo
@Matthew

wie ktoś coś na ten temat?

obecnie projekty kosmosu wstrzymane

Monet
@gniotek

a tak pokrótce co się robi na tych projektach? jak to konkretnie wygląda właściwie?

Leon
@Matthew

Dział który upadł, taki był prężny.

rada
@Monet

może na stronie firmy udałoby ci się znaleźć jakieś informacje? ja nie sprawdzałem ale tak gdybam że tam coś może być a nie wiadomo kiedy ci ktoś coś odpowie

Laborant

Czy ktoś wie na czym polega praca Laboranta? Cały czas wisi ogłoszenie. Jak atmosfera, jakie godziny pracy i jakie warunki finansowe?

ułan
@Laborant

jako laborant chyba powinieneś wiedzieć?

bck
@Laborant

I na tym wiszącym cały czas ogłoszeniu nie ma zakresu obowiązków?

bck
@Laborant

Ale druga część pytania już zasadna, może ktoś w końcu odpowie

@bck

Atmosfera moim zdaniem w porządku, a o godzinach pracy to chyba ktoś już pisał niżej.

peter

Jest otwarta rekrutacja na produkcje? Można aplikowac przez internet czy trzeba osobiście ?

beetle
@peter

Czy jest otwarta, to nie powiem, bo nie wiem, poczekajmy na kogoś zorientowanego w temacie Ale aplikacja normalnie przez internet, nigdzie praktycznie nie każą się już fatygować z papierami.

Mick
@beetle

A wiecie może czy rozmowa też jest przez internet?

Vip
@Mick

obstawiam, że tak jak w większości teraz, na sto procent nie powiem, ale w razie czego tak sie nastaw

Mes
@Mick

rekrutacja jest zdalna

@Mes

Ah... trochę zazdroszczę tym dzisiejszym rekrutom jak mam być szczery. Kiedyś to trzeba było się pofatygować, garniak elegancko i jednak chyba bardziej się odczuwało to napięcie przy rozmowie. A teraz macie video, w zasadzie trzeba tylko dobrze ustawić kadr i mieć jaki taki internet, nawet się spóźnić na autobus nie można. Fajnie wam.

Mes
@Stary

nie wiem czy jest czego ja jednak wolałem klimat zwykłej rozmowy, może troche więcej fajek człowiek wypalił ale doświadczenie na żywo to nie to samo co przez szybe

@Mes

No nie wiem, czy jak miałbyś wybór rozmowy rekrutacyjnej zdalnej i normalnej, to czy byś wybrał to drugie. Jednak wygoda jest w cenie.

Centek

po ile macie przerwy? pół h?

Komik
@Centek

są wydłużone i wychodzi przerw 40 minut

Centek

elegancko, dzięki

Pablo
@Komik

i to oczywiście przy pracy 8-godzinnej dobrze rozumiem?

Pablo
@Komik

niektórzy to przy 12 godzinach mają takie przerwy.. chociaż wydaje mi się że nawet na pewno powinni mieć więcej

grom

Tak, zgadza sie

Paula
@Pablo

A wiesz dlaczego mają takie przerwy? :)))

Tako
@Pablo

myślę, że wystarczy spokojnie o tym pogadać z kim trzeba, jak coś nie pasuje to warto o tym mówić

Gustaw

Czy ktoś życzliwy byłby wstanie nakreślić widełki płacowe dla pracowników biurowych? Interesuje się ofertą na Starszego Specjalistę ds. Jakości Dostawców. Podobne oferty są mocno rozstrzelone jeśli chodzi o zarobki, a chciałbym wiedzieć wcześniej czy w ogóle warto aplikować.

Gosia

Jak sprzedać akcje eads pzl warszawa Okęcie?

Prac

Jestem zadowolony z pracy w tej firmie, muszę przyznać że nie spodziewałem się że zostanę tu na więcej niż kilka lat, a jednak wciąż tu jestem i chyba już nigdzie nie będe się wybierał. Jeśli kogoś interesuje taka branża to strzał w 10 bo firma sama w sobie jest naprawdę porządna i uczciwa

mish
@Prac

czyli można liczyć na stabilne zatrudnienie?

Prac
@mish

W moim przypadku jak widać tak, jest bardzo stabilnie. Ale myślę że może się to tyczyć każdego, kto chce pracować i faktycznie robi to co do niego należy. Bez powodu ludzi się nie zwalnia.

Rod
@Prac

a z tym to akurat różnie bywa. co firma to inne działania także to też nie da się tak generalizować. wiadomo nie wątpię że mówisz tutaj prawdę o swojej firmie nie mniej jednak, nie każda może się tym pochwalić

Cocacola

Prosze o informacje odnośnie rekrutacji

@Cocacola

Wiecie coś na temat obecnych przyjęć? Są wakaty jakiekolwiek?

@Cocacola

Czy tutaj chodzi ci o tym jak przebiega cały proces?

@Cocacola

Aktualnie znalazłem jedną ofertę pracy dla tokarza, ale może jest więcej i ich nie widzę?

@Kokos

Głównie czy w ogóle jest się na co rekrutować

@Kokos

Ale opisem procesu też bym nie pogardził

@Cocacola

No to jest ta jedna oferta ale nie wiem czy o coś takiego konkretnie ci chodzi

Kobra

Praca jest w systemie 8-godzinnym czy zdarza się więcej? A może na stałe jest jakiś inny system pracy?

Peter

8 godzin normalnie

@Peter

Na jedną zmianę się pracuje czy więcej?

Peter

głównie na 2 zmiany

seba
@Kobra

mogą się zdarzyć też nocki, ale to rzadkość

@seba

Ale wszyscy mają wtedy czy jakieś konkretne stanowiska?

seba

produkcja

@seba

Okej wielkie dzięki za doprecyzowanie

@seba

Sory też że się tak dopytuje, ale wolę mieć wszystko czarno na białym zanim podejme jakąś decyzję

Hevy
@Kobra

jak każdy kto szuka pracy i się obeznaje w terenie.. jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego że pytasz

Zostaw merytoryczną opinię o Airbus Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Airbus Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Airbus Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Airbus Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Airbus Poland?

Kandydaci do pracy w Airbus Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Airbus Poland