Opinie o Kobud S.A. w Łęczna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kobud S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kobud S.A. o rekrutacji.

Branże: Górnictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kobud S.A. w Łęczna

Ryll

Ktos byl u prawnika? Dostaniemy jakies pieniadze ?

@Ryll

Co ty myślisz że ktoś pójdzie za ciebie do prawnika??w kobudzie zostało chyba 4osoby nir wiem na co oni liczą bo napewno kasy nie dostaną

TubaX
@Ryll

Wie ktoś czy za listopad bedzie wypłata?

@Ryll

Pismo już złożyłem i Czekam do 10, jeśli nie dostanę pensji za soboty, flapsy i wynagrodzenie za listopad to sprawa skończy się w sądzie. Wiem jakie mam prawa!!!

Xxx
@Mlody

Jakie pismo. Tylko rozwiazanie umowy z winy pracodawcy czy cos jeszcze?

@Xxx

prawnik napisał mi odpowiednie pismo, które zostanie wysłane do firmy, czekamy tylko do 10.

Krol
@Mlody

Ostatnio miało nie być a kasa się znalazła. Teraz też tak będzie. Spoko, luz. A jak nie to się powalczy zastrakuje i wtedy i tak będzie:)

@Ryll

Poczekajmy do 10 Grudnia, Jeżeli nie wypłacą kasy to w tedy trzeba się zebrać i złożyć pozew zbiorowy, heh w sumie to powinni wypłacić wszystko do piątku bo 10 wypada w sobotę. Nie wiem, ale Ja to myślę że to nie ma co panikować teraz bo już nawet pośpiechem to My nic nie zrobimy. Tak czy tak to kasę odzyskamy. Pisze tu chłopaczyna że był już u prawnika i ma gotowe pismo czeka do 10 i jak nie dostaje kasy to wysyła. To skoro tak to czy prawnik powiedział Ci że nawet sprawa sądowa potrwa kilka miesięcy, jak nie kilkanaście a kasę będziesz musiał wyłożyć za założenie sprawy cywilnej i zapłacić samemu pełnomocnikowi i to nie mało fundusz gwarancyjny wypłaci te zaległe pieniądze w dużo szybszym czasie i bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów... A poza tym to prawdopodobnie dogadali się z bankami... jest to info. nie potwierdzone ale prawdopodobnie są dogadani.

Ryllo
@Mlody

Ile taki prawnik bierze ?

@OMNIX

Czyli jeszcze pracujesz pod kobudem? siedzisz na zwolnieniu?

odpowiednie pismo czyli jakie

@123

Nie, nie pracuję pod KOBUDEM... jeśli tak zabrzmiała moja opinia to żle coś może napisałem...

OMNIX

OJ chłopy chłopy... dlaczego Wy piszecie takie (usunięte przez administratora)... głupoty z tym, że "starzy Carbonowcy" będą musieli dokładać do wypłat tych którzy przeszli z KOBUDU!!! przecież ci ludzie poszli w większości na roboty w Bogdance gdzie jadą przodkiem po właśnie KOBUDZIE i zarabiają sami na siebie... przestańcie się szczuć na wzajem bo to nic dobrego nie przyniesie. A drugą sprawą jest to jak to któryś z was napisał... że mają szkoły mają tytuły górnika... Nie patrzcie na to bo nie jeden jest taki który nie ma kwalifikacji a robotę ma w małym palcu... Robicie (usunięte przez administratora) wielki SZUM gdzie tak naprawdę My zwykli ryle nie mamy o niczym pojęcia... dlaczego, kto i co z robił z KOBUDEM... Myślę że skoro pieniądz został obiecany to raczej nie będzie sobie nikt nie robił z "wiecie o co chodzi" poczekajmy... do pierwszych wypłat i w tedy zobaczymy!!! POZDRO RYLE... KILKA dni przed naszym świętem "SZCZĘSC BOŻE".

@OMNIX

Na Śląsku też obiecali

Abc

Czy ktos jeszcze pracuje w kobudzie ?

Boss

Boże stare chłopy i jak dzieci sie zachowują! ,,Starajcie sie bo nie bedzie lekko ...'' teksty jakby pracownicy sami sobie płacili pensje ze swojego budżetu domowego. Na 10 górników 8 to zwykli troglodyci, którzy nie mają życia po za tą norą 1000 m pod ziemią. Przeżywacie jakby w Kobudzie były wypłaty rzędu 6000 tys. złotych. W każdej spółce podobna kasa i taka sama (usunięte przez administratora). Mi tylko żal waszych rodzin i dzieci że maja takich (usunięte przez administratora) za żywicieli. Połowa z was do końca życia by nie potrafiła nic robić jak by zamknęli te wasze dziadowskie spółki.

Wuj
@Boss

Najbardzie udzielaja sie Ci "fachowcy" gornicy. Tylko ile z was ma tytul gornika i szkole. Piekarze kelnerzy rolnicy...zamias klapac gebami wezcie sie do pracy . A zawsze najwiecej do powiedzeni maja ci co robia najmniej a sa najblizej koryta.

Kolo z przodka

Same czopki w carbonie...bleee

Mario
@Kolo z przodka

Ciekawostka.Jak to jest.Tylu z was już byłych kobudziaków tak pluje na Carbon a przyszliście jak zbite psy do moje firmy po pracę? Dostaliście na początek lepsze warunki zatrudnienia niż ludzie którzy tą firmę tworzyli. Wielu z Was miało okazję na przejście do Grupy Carbon w czerwcu.Część kolegów przeszła.. i chwała im za to(wiem,że nie narzekają).Reszta która otrzymała propozycję ,nie skorzystała z niej . Ich wybór.Mieli prawo.Najgorsze było zachowanie względem byłych kolegów.Dobrze wiemy kto i co gadał. @Koło z przodka mam nadzieję,że nie dostałeś u nas zatrudnienia a jeżeli jest inaczej to miej nadzieję,że ja nie trzasnę kim jesteś.Bo będziesz miał przesrane. Do pozostałych ludzi z KOBUD-u którzy dostali zatrudnienie w Grupie Carbon. "czopki z Carbonu" będą oceniać wasze zaangażowanie w pracę.Starajcie się.Lekko nie będzie.My nie mamy zamiaru do was dokładać i nie będziemy.

Były Kobudziak
@Mario

Brawo !!! Dobrze napisane. Ale musisz wiedzieć jedną rzecz, będziecie dokładać przynajmniej na początku. To nieuniknione. Prezes musi komuś zabrać. Zabierze Carbonowcom bo musi Kobudziakom dać dobrze. Nie da to pouciekają- proste. Policz ile osób przyszło i ile musi wydać i z czego to zrobi? Prosty rachunek. Więc nie żal się, nie groź tylko bierz się ostro do roboty bo liczę na grubą wypłatę.

@Mario

czopki z carbonu będą nas obserwować heee nas nie trzeba obserwować i pilnować to wy będziecie sir uczyć roboty od kobudziaka

kolo z przodka

500 zł ??? Ludzie gdzie godność i trzeźwość myslenia... Teraz dali a zaraz Wam zabiorą

#$%

PANOWIE CARBON PRZELAŁ KASE NA KONTO PO 500ZŁ .

Konwojent

He to się wysilił .

Andrew
@#$%

Nie bój żaby. Odlicza sobie przy wypłacie...taki jest tam styl haha...

@Konwojent

ty tyle niedostałeśi i też tobie potrącą

Tępy Ryl
@#$%

Chcesz zrobić z człowieka niewolnika to daj mu pieniądze , których nie zarobił. Mądry cytat niech da Ci do myślenia.

kbd

Źle wypisały świadectwo pracy

@kbd

będziesz sie zalil tutaj że świadectwo tobie źle wypisali (usunięte przez administratora) dać

guru

nie uwierzycie kto będzie wypisywać dokumenty świadectw pracy porażka to już dno.ubezpieczenie też nie mielismy bo składki nie oplacili

fortfort
@guru

kasy na wypłaty nie było to i składki nie oplacili

@guru

No kto będzie wypisywał??

Benny
@guru

Kto ma wypisywać te świadectwa?

Kobud
@guru

Cieszcie się że dziewczyny w biurze zostały bo gdyby nie było ich to kto by wam wystawił świadectwa? Też nie wiedzą czy pracują za darmo czy dostaną jakiekolwiek wynagrodzenie. A jednak zostały żeby być w porzasdku wobec was wszystkich.

xyz
@Kobud

hehe wszyscy uciekli tylko one zostaly ciekawe?

ziomek
@Kobud

Ciekawe, dlaczego kadrowa uciekła do prsu

benny
@ziomek

moze chciała dostać za swoją prace pieniądze.... jak my wszyscy....

Linda
@ziomek

Bo to zła kobieta była

@benny

wredna niech sie prs z nia uzera

Ocet
@anonymous

Hania nie ydzialaj się na forum tylko zajmij praca

@Ocet

Hania? tak JeszcE do mnie nie mowili hehehe

ryl

No to to wiadomo...

jolka

Hanka to Ty hehe

Mark

https://www.money.pl/gielda/komunikaty/komunikat/BUMECH,BMC,komunikaty;gieldowe,bmc;zlozenie;wniosku;o;sanacje;spolki;zaleznej;kobud;sa,514178.html BUMECH S.A. (dalej: Emitent, Bumech) powziął wiadomość, iż jego spółka zależna, tj. Kobud Spółka Akcyjna (dalej: Kobud, Spółka, Dłużnik) w dniu 23.11.2017 roku złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego (dalej: Wniosek) na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne, mający uchronić Kobud przed upadłością. Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Otwarcie postępowania sanacyjnego uzasadnione jest potrzebą dokonania głębokich działań restrukturyzacyjnych zmierzających do poprawy warunków ekonomicznych Dłużnika, w tym przywrócenia mu zdolności do wykonywania zobowiązań oraz potrzebą ochrony Spółki przed egzekucją ze strony pojedynczych wierzycieli, którą postępowanie sanacyjne zapewnia. Restrukturyzacja Spółki w ramach postępowania sanacyjnego w żadnym wypadku nie narusza praw Wierzycieli i nie prowadzi do ich pokrzywdzenia, wręcz przeciwnie - ma zabezpieczyć ich słuszne prawa. Składając przedmiotowy Wniosek Kobud wskazał, że w przypadku uzyskania ochrony Sądu Dłużnik będzie posiadał możliwość obsługi dotychczas zawartych kontraktów, a także posiada możliwości produkcyjne, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje do wygrywania kolejnych przetargów, które w przypadku podjęcia działań restrukturyzacyjnych, opisanych we wstępnym planie restrukturyzacyjnym, pozwolą Kobud na odzyskanie możliwości konkurowania na rynku. Zgodnie ze stanowiskiem Dłużnika przedstawionym we Wniosku, Kobud będzie posiadał przez cały okres prowadzenia postępowania sanacyjnego zdolność do bieżącego zaspokajania kosztów tego postępowania, jak również zobowiązań powstałych po otwarciu postepowania sanacyjnego, co zostało przedstawione we wstępnym planie restrukturyzacji. A więc odblokowane konta = będzie pensja na czas = będzie można pracować :)

@Mark

i po co to piszesz naganiaczu?? postępowanie sanacyjne z reguły poprzedza postępowanie upadłościowe.. Ludzie zabierajcie świadectwa pracy i idżcie do innych firm. Ta firma to,przekredytowany trup warto poczytać ile poręczyła za długo Bumechu któremu Banki wypowidziały umowy

A C

Dostał już ktoś świadectwo pracy?

Przodek
@A C

Nie, czas najwyższy się upomnieć.

Jola

Jak znam panią M to ona z wolontariatem niema nic wspólnego hehe...

Mlody

Żarty się skończyły, pracodawca nie wywiązał się z umowy więc teraz inspekcja pracy się tym zajmie.

roch

popieram

Benny

Nie będzie niczego jak mawiał klasyk... Ani barborki, ani sobót, ani pełnego wynagrodzenia... Z czego? Jak konta zablokowane? Z własnych dadzą?

obeznany
@Benny

nawet jak konta zablokowane, to na wniosek pracodawcy musi wypłacić z nich wynagrodzenia pracownikom, takie prawo,

maniek

Mam nadzieję że dogadają się z tym bankiem. Kobud to jedna z nielicznych firm która dba o pracownika. Nie ma glodowych pensji. Myślę że konkurencja rzeczywiście maczala w tym paluszki. Ale kto ma rozum to zostaje. Myślę że ta mała grupa jest osób co odeszła to już żałuje.

rylek
@maniek

najlepiej byłoby napisac w czasie przeszłym, dbała o pracownika... to już przeszłość...

kick
@maniek

Odeszło co najmniej 3/4 załogi i raczej nikt nie wróci po tej dezinformacji jaką nam zafundowali prezesi. A jeśli chodzi o banki i zus to coś ponoć się zgadali ale z jakim skutkiem nie wiadomo. Zaległe pieniądze będą musieli wypłacić tak czy tak bo raczej nikt im tego nie odpuści... Niech wydadzą oświadczenie jaka jest sytuacja i kiedy zaległą kasa albo zaraz znajdzie się ktoś kto znowu TV poprosi o interwencję. Drugą sprawą jest to że dlaczego nie ma flapsów za niedziele z ŁPUG przecież to nie ich poblokowali więc dlaczego w huhu walą...

ryl
@maniek

Co Ty gościu piszesz? dba o pracownika? W jakim sensie? zostaliśmy z niczym!

Mass
@maniek

Chłopie obudz sie!! W kobudzie zostało 4 osoby na bogdance i cos koło tego na nadrybiu i 50 na L4 siedzi i kto ma uratowac firme te 8 osób ??????

Gdzie pieniądze za soboty ku. Rwa

AndrzejP.

ciekawe czy na barbórkę coś dadzą..

Konwojent
@AndrzejP.

Tym co zostali na pewno dadzą i pewnie nasze flabsy zawiną

@Konwojent

to było zostać to i tobie by dali

MONITOR

GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZA FLAPSY!!!!!!!!!!!! I zna ktoś jakiegoś radcę żeby się z nim kontaktować!!!!!11

guest...

Ile ten Carbon teraz ludzi zatrudnia!!! Bo chyba po połknięciu większości Kobudziaków to teraz najpotężniejsza spółka w LWB??? Coś czuję, że teraz oni będą karty rozdawać. Brawo też dla tych co rozjeba... spółkę z ponad 20 letnim doświadczeniem.. (usunięte przez administratora) jak do tego można było dopuścić...

K.

W info w nadrybiu o hakach na bogdanke jest już?

Zostaw merytoryczną opinię o Kobud S.A. - Łęczna

• Jak się pracuje w Kobud S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kobud S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kobud S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kobud S.A.?

Kandydaci do pracy w Kobud S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kobud S.A.