Opinie o Linter Mining Sp. z o.o. w Wodzisław Śląski

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Linter Mining Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Linter Mining Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Górnictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Linter Mining Sp. z o.o. w Wodzisław Śląski

Czołem mam pytanie odnośnie wczasów pod gruszą czy jest coś takiego w tej firmie

@Ex liter

To jak tu jest z bezpieczeństwem pracy i pilnowaniem, by nikomu nic się w pracy nie stało? I czy wiesz, ile są skłonni płacić?

Czy nowo zatrudnione osoby w Linter Mining Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nie ma żadnej niepewności. Jak nie przychodzisz nafukany, nie walisz buł, nie zostawiasz taśmy w ruchu czy nie uciekasz za często na ciepłoty to nikt ci nic nie zrobi bo też za co mieliby cię zwolnić? Zdarzają się zwolnienia ale rzadko w zasadzie tylko z tego powodu co napisałem wyżej. Robota spoko, zarobki przyzwoite pod warunkiem że walisz w opór weekendy w innym wypadku nie opłaca się tu robić bo bez nich dostaniesz na konto minimalną krajową.

Ja w internecie gdzieś znalazłem ogłoszenie od nich i wtedy szukali pracownika na posadę Pracownik Pomocy Dołowej. Jestem dość młody i właśnie chciałbym jak najwięcej pracować, a tam właśnie napisali, że możliwa jest praca w weekendy. I one są dobrowolne na zasadzie nadgodzin? Czy one są wpisywane w grafik jako normalna zmiana i każdy musi mieć jakieś weekendy przepracowane??

Jak chcesz zarobić to musisz robić weekendy bo bez nich zarobisz najniższą krajową. Nie, nikt nie zmusza do robienia weekendów ale patrz punkt 1. Bez weekendów na powierzchni jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w każdej firmie zarobisz więcej.

No tak, rozumiem o co chodzi z tymi weekendami. Ale z drugiej strony, czy jest możliwość robienia wszystkie weekendy, jak ktoś chce, czy firma narzuca limit np. 2 weekendy w miesiącu, aby jednak nie wypłacać za dużo pracownikom?

AB Nowy wpis

Jak masz 10 dni weeknedowych w miesiącu to możesz zrobić nawet 20 ale zapłacą tylko za te 10

Karol Nowy wpis

Od kilku miesięcy są wprowadzone limity dotyczące liczby osób na zmianie. Zapiszesz się to mogą cię wykreślić. Wcześniej nie było z tym problemów

Teresa Nowy wpis
@Karol

O, widzę, że tu osoby wtajemniczone w tę pracę piszą, super. Bo ja też szukam info dla męża o tej pracy i widziałam ogłoszenie dla tego pomocnika dołowego, ale jest ono archiwalne. Czy wiecie, jak by teraz wysłał cv do tej pracy bez rekrutacji, to czy ma szansę na zatrudnienie? Bo może nie ma już wolnych wakatów.

I Nowy wpis

Za siedzenie na guziku ok 220zl na rękę za dzien (w tygodniu), za siedzenie na guziku w dzień weekendowy 300zl na rękę. Za każdy zjazd dodatkowo 50zl bon żywnościowych. Jak umiesz posługiwać się młotkiem i kluczem to idziesz na roboty i masz 280zl za dzien roboczy. Urop albo l4 płacone jest ok 80zl na rękę (ale na pasku napiszą ze 400zl)... Robota spoko tylko nie polecam zmian z szytgarami B. oraz M.

A ile ten okres próbny trwa? Standardowe 3 miesiące, tak jak w większości firm? Jak już ktoś przejdzie przez okres próbny to wtedy na jaki czas dostaje umowę? W ogóle realne jest, aby po okresie próbnym dostać umowę na stałe?

x

tak 1 umowa jest na 3 miesiące. Czas drugiej umowy zależy od zlecenia kopalny gdy firma ma podpisaną umowę np do dnia xx.xx.2025 to do tego czasu masz umowę trudno określić daty końca umowy.

x

umowa na stałe maja nieliczny osoby, nawet osoby którzy pracują lata mają do końca kontraktów. Sam przepracowałem tam długo i miałem zawsze umowę do końca umów podpisaną przez firmę z kopalną

@x

Rozumiem. Ale chyba jakoś słownie można się dogadać, że firma będzie przedłużać każdą umowę, zgodnie z firmą kopalną? Można dostać takie zapewnienie? Czy każdy koniec umowy to jednak stres i niepewność?

Każdy dzień to stres i niepewność. Chłopie prawda jest taka że jak będziesz chodził do pracy, nie będziesz miał N-ek, będziesz robił weekendy to jesteś nie do ruszenia.

@Marek

No dobra, ale ciekawe jak firma do tego podchodzi. Pracownicy czują niepewność, a czy zdarzają się rzeczywiście zwolnienia, albo że nie przedłużają umowy? Czy to jakieś sporadyczne przypadki?

To jakieś dodatkowe pieniądze? Ile Wam tego dają? I czy prócz barbórki jest też i coś na Święta?

x

super impreza Barbórkowa i węgle też dostał 8 ton polecam prace w tej firmie. Nawet dali w tym roku hajs na rybe i paczki dla dzieci.

Suseł
@x

Jasne ze dali wszystko. Jeszcze beda placic zyski w styczniu i w lutym czternastke

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Linter Mining Sp. z o.o. na stanowisko DOZÓR ELEKTRYCZNY bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

Jak szefostwo w Linter Mining Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Jak na kopalni. (usunięte przez administratora) weekendy, najlepiej wszystkie i nie pros o urlop

@Marek

Ale to są jakieś problemy z wzięciem urlopu? Nie chcą dawać wtedy, kiedy chce się wziąć? W wakacje jest kłopot, żeby wziąć 2 tygodniowy urlop? Czy z tym jest ok?

Urlop w wakacje tylko z odpowiednim wyprzedzeniem, inaczej nie dostaniesz. Z urlopem na co dzień raczej też nie ma problemu chociaż możesz się nasłuchać gdy będziesz chciał wziąć z dnia na dzień. Lepiej zaplanować kilka dni do przodu. Zawsze przysługuje ci UŻ albo w przypadku braku urlopu zabiorą ci dzień weekendowy.

@Marek

A ile wcześniej trzeba te wakacje zgłosić do kadr? Z miesięcznym wyprzedzeniem będzie ok? I jak właśnie jest sezon urlopowy, to wtedy jest więcej nadgodzin, aby pracować za tych, którzy mają akurat wolne?

Dimitri

Za pracę od poniedziałku do piątku najnizsza krajowa plus 50zl za każdy dzień zjazdowy. 250zl za dzien w weekend. Matematykę pozostawiam wam...

Jaga

Możesz napisać ile? Bo te obliczenia u kolegi wcześniej to ciężko wykonać bo nie napisał ile weekendów w miesiącu się pracuje i ile tych dni zjazdowych... Może ty wiesz?

x

pisze on prawdę tak jest, dlatego nie warto pracować w tej firme aktualne są przyjęca pod kopalne tam z 1 weekendem masz 7 tys + dodatki (54zl za zjazd kartkę i premie typu motywacyjną czy wyrywanie infekcyjne którego w Linterze nie dostaniesz).

XYZ

Nie wzywaj imienia Pańskiego na daremno i przeczytaj jeszcze raz powoli, to co kolega napisał. 250 za dzień pracy w weekend. Weekend to nazwa potoczna, z reguły używana do określenia soboty i niedzieli. A więc dwa dni. Czyli w weekend można zarobić, jeśli jest ktoś chętny zarobi 250 lub 500 zł, jak rozumiem netto. Mam jeszcze pytanie do Ciebie lub pozostałych osób, czy każdy dzień pracy jest dniem zjazdowym, czy nie jest to równoznaczne, bo jest też coś do roboty na powierzchni? I czy są tu premie lub zakładowy fundusz świadczeń socjalnych?

Madzia

Jak teraz wygląda praca pracownika pomocy dołowej, warto pytać w ogóle o nią? Bo kiedyś była, a ja akurat szukam czegoś dla członka rodziny :) ta kwota bonów 30 zł zmieniła się coś, podstawa rośnie z czasem też? Czy stoi w miejscu?

@Madzia

Na łopacie do póki nie wyrobi uprawnień na taśmę czyli jakieś 2-3 miesiące. Czasem będzie musiał coś zanieść, czasem wymajzlować śruby. Praca jak praca. Do każdej idzie się przyzwyczaić. Dużo zależy na jaką zmianę trafi bo ludzie są różni. Są tacy z którymi będzie się fajnie pracować a są tacy którzy obrzydzą mu kopalnie w ciągu pierwszego tygodnia pracy (niektórzy nawet dnia). Jak chce dobrze zarobić to musi zrobić minimum 6 dni weekendowych w miesiącu. Bez weekendów niestety najniższa krajowa.

Byly pra CV ownik

Witam Poprawilo sie cos Linterze ? Jak z kasa? Atmosfera? Warto wrócic z SiG Odstawa do Lintera z powrotem?

x

nie kłam ludzi , bez weekendów najniższa krajowa a zeby robić weekendy to 2 umowy trzeba na weekend 1 dysketka a w tyg masz drugą jedna umowa o prace druga o dzieło chcesz zarobić to rób na 2 etapy

Martysia
@x

Tak w ogóle to w każdy weekend jest możliwość pracy? Czy to zalezy od tego ile firma ma zamówień? O ile taka praca w weekendy potrafi powiększyć pensję?

Kałmionka

Ale leca w ciula. Robisz szkolenia do Lintera, badania (które musisz sobie opłacić bo firma niby odda ci za to kase na wyplacie) do lintera, a umowę dostajesz na jakiegoś podwykonawcę gdzie zarabiasz 1000zl mniej niż linterowcy i kartki za 30zl... Z tej firmy to już nawet ukrancy uciekaja

Kałmionka

A właśnie ze nie. Wszystko załatwiane przez kadrowego w Wodzisławiu. Po roku mogą przyjąć pod linter bo pewnie prezes za mało na ludziach zarabia...

@Kałmionka

O co chodzi z tymi kartami za 30 zł bo trochę nie rozumiem? To takie średnie wynagrodzenie wykonawcy to jakie kwoty? Możesz powiedzieć? :)

@Kandydat

Ciekawe czy takie same benefity są na każdym dziale? Nie piszesz, o jakie stanowisko chodzi w sumie i formę zatrudnienia. Ja bym chciała wiedzieć, czy zatrudniają tylko na umowę czy freelancerów też?

@Kandydat

Aktualne nie ma nic, nawet urlopów górniczych. Tyle lat i nic nie ma. A jak chcesz wczasy to weekend na dole xD

@x

Urlop górniczy, o którym mowa w art. 11a ust. 1 pkt 1, przysługuje pracownikowi zatrudnionemu pod ziemią w kopalni, zakładzie górniczym lub jego oznaczonej części, nabytych po dniu 1 stycznia 2015 r. przez przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 8 ust. 1, któremu ze względu na wiek i łączny staż pracy, w tym staż pracy w okresie pełnienia z wyboru funkcji w organach związku zawodowego zrzeszającego pracowników kopalni, zakładu górniczego lub jego oznaczonej części, lub staż pracy pod ziemią wykonywanej stale i w pełnym wymiarze czasu pracy brakuje nie więcej niż cztery lata do nabycia prawa do emerytury - w wymiarze do czterech lat.

@x

I dużo tam jest ludzi, którym przysługuje taki urlop, ludzie tam długo zostają czy odchodzą? Nie mam aż takiej wiedzy, żeby się domyślić, jak oni wypadają w porównaniu z innymi w branży. A jeśli chodzi o zwykły urlop to normalnie przysługuje?

@Alicja

Z urlopem nie ma problemów, to zależy od stażu pracy (szkół). Może ludzie znają lub wolą się pogodzić tym ze nie ma czegos takiego jak urlop górniczy znają swoich praw. Aktualnie pracuje pod kopalna i wiem więcej , jakie są prawa i obowiązki. W tej firme nawet nie dostaje sie butów ludzie chodzia w dziurowych i starych ubranach 1 para na rok czy to nie śmiesznie ? a protokół zniszczena ubran czeka sie od 2 tyg + na nowe buty śmiech na saly

@Alicja

To już inny przykład urlop zdrowotny który w tej fimre nie ma i nie przysługuje. Przysługuje on po 5 latach pracy pod ziemią – 5 dni kalendarzowych, a po 10 latach pracy - 8 dni kalendarzowych, płatnych 100 %. Dodatkowy urlop musi być wykorzystany w całości, pierwszy dzień jego trwania przypada na dzień roboczy. Brak jakich bonusów czy dodatkowych uropów oraz słabe wypłaty i wiele innych rzeczy o których można ciągnąc przez te lata co przepracowałem w tej firme w moich oczach firma nie godzien polecane załuje tych lat przepracowanych w tej firmie.

Danuta
@x

To w czym ludzie pracują, w swoich butach prywatnych czy jak? Ubrań też się nie dostaje, z tego co wiem to różne firmy raz w miesiącu kupują odzież roboczą, bo ona szybko się niszczy?

Ex liter

Potwierdzam, firma bida z nędzą jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej i odzież roboczą. Do tego (usunięte przez administratora) pracowników. Szkoda, że nikt z aktualnie pracujących osób nie zgłosi tego do PIP.

@Ex liter

Czy w Linter Mining Sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Cieśla?

Alicja

Znaczy co, ucinają zarobki czy premie? Trochę ci tu tutaj pousuwali z tego wpisu, ledwo wiadomo, o co chodzi. To jak tam się ogólnie zarabia rzeczywiście?

@Alicja

po prostu pracowali 6h a ludzie po 7 i pół zastawali na dole jak byl okres pandemi 4/5 etapu pracy było a odstawa musiała jechać nie było czasu skróconego bo zanim zmenik przeszedl to juz dawno jazdy nei było

@Alicja

to się inaczej liczy do składek i lat pracy, (usunięte przez administratora) w tej firme w żywe oczy a ludzie dają się okłamywać i nic z tym nie robią ob sie boją znaleźć innej prac ... inaczej mówią a inaczej liczą nie dostałem aneksu do umowy na ten okres pracy 4/5 nic nie podbisałem jak sie zwoiłem dostałem świaderstwo pracy było napisane 4/5 w tym okresie pracy. Dobrze że juz tam nie pracuje

X

Dla osób ktrórzy pracowali 2020 kwiecień do lipca tak 3 miesiące był 4/5 etapu, inaczej sie to wlicza w lata pracy. (usunięte przez administratora)rma czlowiek sedział po 7 h + w tych dniach na obsludzie, nawet nie bylo aneksu. NIE POLECAM TEJ FIRMY

maros

witam! te 4.000 tys da sie tam zarobic jako pomoc dołowa?

Jeszcze linterowiec
@maros

Tak z dwoma czerwonymi, czasem z trzema czerwonymi masz 4000.Cały miesiąc bez rewiru

Karol
@maros

Nie idź tam chłopie. Ta firma to wrak. Ludzie którzy tak pracują to największe (usunięte przez administratora) na kopalni. Każdy na kopalni i na powierzchni(usunięte przez administratora)się jak mówisz że jesteś z Lintera bo wiedzą kto tam pracuje i co wyprawia. Rżną na wypłatach na potęgę. Raz za cały miesiąc i 4 czarne dostajesz 4500 następnego miesiąca za to samo 3800. Idziesz wyjaśnić to spychologia. Idź do KPP, KPP rżnie gł*pa że nic nie wie i mówi zadzwoń do biura na Maja. Biuro mówi że to od KPP zależy i tak w kolko. Z kierownictwem się nie dogadasz i nic nie załatwisz bo od razu do ciebie z mor*ą. Porobiły się kliki(usunięte przez administratora) z długim stażem nie do ruszenia. Emeryci tylko czekają żeby młodym dać w(usunięte przez administratora)z robotą. Pokazać im kto tu rządzi. Przynieś, podaj, zaleć. Chleją na potęgę ze sztygarami na klapie. Młodym bez uprawnień każą w tym czasie stać na guziku. Kilka razy sztygara złapałem w sarkofagu jak spał. Wtedy nagle człowiek do rany przyłóż. Sztygarzy co chwilę wyjeżdżają z ciepłotą a następnego dnia w gablocie wywieszona lista pracowników tych co blachę wcześniej odbili, darcie mordy i straszenie że zabiorą ci premię. Kto ma choć odrobinę oleju w głowie raz dwa stamtąd ucieka.

@Karol

Mocno Ci zaleźli za skórę. A czy wiesz czy faktycznie można tu sobie wyrobić uprawnienia i firma to sfinansuje? Bo piszą na swojej stronie, że są bezpłatne kursy i szkolenia.

Joo
@Edward

Ja miałem kurs na przenośniki , rzekomo po 2latach pracy w linterze można odebrać papiery bezpłatnie, a na miejscu okazuje się ze trzeba zapłacić żeby Ci je oddali kiedy odchodzisz.

ExLiter
@Joo

To prawda, poproś po skończonym kursie o oryginał bo jest Twoją własnością. W innym przypadku nie uzyskasz go za darmo.

@maros

2709 zł netto+ marnie dodatki jak nocka czy za mydło aż 10 zł. Nie polecam pracy w tej firmy . Pisze tu bez weekendów za weekend 2 dostanesz 3100-3200 za 4 znów 3600~ gdzie w normalniej pracy bez weekendow 4.500 zl dostanesz. te kartki za 30 zł masz za zjad czyli 20 dniowek 600 zl dodatkowo z nimi jest kolo + 3200 bez weekendow

Olga
@praca na dole

Dzięki za obliczenia. Oprócz tych dodatków które wypisałeś to są jeszcze jakieś inne benefity? Można liczyć na kartę sportową albo prywatną opiekę medyczną?

Kola
@Olga

Jest karta Multisport od kierownika jak targasz kozly, bks 5 t albo inny zlom na drugi koniec kopalni albo z 800 na 600. Samo zdrowie. I prywatną opieka otoczy cie kpp w szczególności jak w weekend nie przyjdziesz

@Olga

Ogółem firma tylko na początek i to tylko dla niedoświadczonych, firma świadczy usługi, nie ma się nic w niej tylko rabat do firmowego hotelu gdzie drożej wychodzi niż by ktoś miał jechać do innego.

Pasztet

Takiej (usunięte przez administratora) to ja nie widział, ludzie tam chodzą tam wystraszeni jak roboty walą po 8 świat za 5000 tys złotych omijać szerokim łukiem ten (usunięte przez administratora) a nie linter

praca na dole

2709 zł netto+ marnie dodatki jak nocka czy za mydło aż 10 zł. Nie polecam pracy w tej firmy . Tyle co ciec na parkingu zarobi.

Hahaha

Ty (usunięte przez administratora), kartka za zjazd za 52zl Czego nie łapiesz ?

Komórczak

Ja nie wiem co wy chcecie od tego lintera. Nic nie robisz, pare łopat wrzucisz za te 7 godzin, przerobisz 30 dni i 7500zl plus kartki 50zl za zjazd

Lobo
@Komórczak

Jakie 50 za zjazd. 30

Smoliński
@Komórczak

Ja dostol 8000

Kefir

Witam,gdzie się lepiej robi i są lepsi ludzie Borynia czy Zofiówka

Irek
@Kefir

Borynia ma normalną jedną zmianę. Reszta to przechlane (usunięte przez administratora).

Kefir
@Irek

Która zmienia jest ok

Odpuść ranki

Julia
@Irek

No jedna zmiana jest spoko. Od jakich godzin jest ta zmiana? Serio aż tak źle oceniasz resztę? Pracodawca jak radzi sobie z tą sytuacją? Twoja wiadomość sugeruje, że w firmie jest problem z alkoholowym. Rzeczywiście tak jest? Czy skąd taki komentarz

Loki
@Kefir

Tak to prawda i ma linter przejac przenośniki tasmowe,obsluga + serwis w marketach biedronka,netto, Lidl i aldi

Zofi

Witam chodzą słuchy ze z Zofiówki ma linter zniknąć i ma to przejąć sig2 odstawy Czy ktoś coś więcej wie ?

Miki

Czy firma linter dalej daje kase w kopertach na boryni?

Kiki
@Miki

Caly czas, przelew na konto, plus akord w kopercie

Olga
@Kiki

Ile z tej wypłaty idzie przelewem? Ta pozostała część to jest gwarantowana czy może się tak zdarzyć że obetną ją za coś? Jest na nią w ogóle jakaś umowa?

Zostaw merytoryczną opinię o Linter Mining Sp. z o.o. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w Linter Mining Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Linter Mining Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Linter Mining Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 17 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Linter Mining Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 295 ocen.
  • 1 Maja 16 F
    44-300 Wodzisław Śląski