KWK "Krupiński"

Suszec

Opinie o KWK "Krupiński"

Iza

@górnik z oficjalnych i informacji dostępne są tylko takie o likwidacji, żadnych wiadomości na temat ponownego otwierania KWK Krupiński nie ma.

górnik

co na tym krupińskim panowie.... podabno ktoś kupił tą kopalnię i ludzi szukają, prawda to czy ściema?

Gosia

Nic nie zrobił, to jakaś wymyślona historia, ale nie wiem skąd wzięta się taka opinia, moim zdaniem to ściema

biegunka

ja go znam a co zrobił takiego ?

osom

mam pytanie zna ktos moze taka kurwe jak Marcin Gorka jeden z pracownikow KWK ten czlowiek rozwalil mi rodzine jesli ktos go zna prosze o odpowiedz

jojek

wkońcu krupiński zamkna i ludzie odzyja na innych kopalniach

foka

Kwk Krupiński jest już sprzedany wziął to niemiecki inwestor .więc byt górników i pracowników tej kopalni jest już rzesadzonywszyscy będziemy robić pod firmą sig.

gwarek

Jo tez jestem za tym zeby robic wszystkie soboty niedziele i święta bo i tak nie ma co robić w dni wolne ,a frelki też juz za darmo nie chcą dawać..

marcin

wie ktoś czy w najbliższym czasie będą przyjęcia na krupiński?

kadra byla w meksyku

górnik

Załoga strajkowała a związkowcy na wycieczkach bawili się

dzin

Ta kopalnia to (usunięte przez administratora) pracowałem nie polecam

jsw górnik

Wstyd mi za zzg kadra, że ja siedzę na strajku a oni na wycieczkę wyjeżdżają WSTYD

dron

zróbcie coś z tymi emerytami w kule lecieli przez 25 lot robota nie jeden mioł lekszo od sprzątaczki w sklepie a tero wielce by chcieli robić i zabierać robote innym wystarczy,że jest oferta roboty to zaroz 10 emerytow i jak mój synek mo z nimi konkurować ni mo żodnychy szans ,bo emerytowi najniżswza karajowa a reszta do koperty narobiło się tyle cwaniaków dupnych prywacioży co żerują na górnictwie a jakby nie kopalnia to niejedni by puszki zbiyrali po śmietnikach abo wachowali w straży,a tak zbudowali sprawiedliwość,w ktorej jednym państwo daje wszystko a drugim nic

obserwatoor

Radku daj spokój z tym tematem bo pomyśl realnie, kto w dobie kryzysu, niepewności i oczywistym braku szans na zatrudnienie do JSW podejmnie ten temat? Romku tu nie chodzi o ilość pracowników mojego pokroju bo jest ich niewątpliwie wielu na kopalni co widać po aktualnym wydobyciu, tylko nie każdy się udziela.. Mi mówić jest fatwo- taki charakter. Gdy w górnictwie nauczymy się rozmawiać to osiągniemy skutek a później kolejne elementy z poprzedniego postu..

Obserwator

Jeśli soboty mają uratować byt kopalni to owszem trzeba podjąć działania mające na celu poprawę sytuacji, ale nie zapominajmy że każdy kij ma dwa końce, będę pracował częściej, rodzinę widywał rzadziej, studiował zaocznie na urlopie, narażał się częściej itp. ale za co? To że dostanę parę groszy więcej to jedyny atut całego zamieszania? Może trzeba podejść z drugiej strony.. Skoro kopalni Kr ma taką sytuacje to może trzeba ją modernizować, zapewnić procent z wydajności na rzecz rozwoju nie wszystko do wspólnej puli bo przepraszam kolegów z innych kopalni ale to my będziemy robić 6 dni, a jeśli będzie sprzęt to może będzie pracować się łatwiej, przyjdę do pracy wiedząć że na miejsce dojadę, materiał przywiozę, kręgosłupa nie zawiąże na supeł... Ja to widzę z tej perspektywy bo walczyć z wiatrakami możemy wszyscy, ale czy to coś zmieni, mało mamy do powiedzenia, starajmy się urwać coś z tego co przypłacimy krwią, łzami i potem. Lżejsza praca lepsze samopoczucie, większa wydajność- ogólnie lepsze efekty..

murek

jo uwazam sie powinno sie robic w soobty

szczurek

soboty owinny byc wolne

pustelnik

powinni wpowadzic soboty robocze to zwieszy byt tej kopalnii

miros
@pustelnik 17.10.2014 13:45
powinni wpowadzic soboty robocze to zwieszy byt tej kopalnii

i tak pojda na szczyglowice

pustak

powinni zamknac te kopalnie. Tam jest wieczny mobbbing

jurek

MARIAN
@jurek 16.10.2014 12:21
pracuje na G2 i jestem za tym żeby wprowdzic soboty robocze na Krupińskim to poprawi Wydajnośc i BYT tego OBOZU PRACY...

mało tego ten nadsztygar każe pakować wnęki i nie tylko, pyłem kamiennym

Mieta

Pracuje na Krupinskim na grp-1 .Szlak mnie trafai jak slysze o tych sobotach to nie tylko robocze soboty ale tez brak mozliwosci robienia swiat tym bardziej dla ludzi na zmianach. Automatycznie mniejsza stawka urlopowa mniejsza barborka czternastka. NIE DLA SOBOT NA KRUPINSKIM !!!! Siewcy propagandy do nory DO ROBOTY ! A do takiego stanu kopalnie doprowadzili ci na gorze nie my zwykli pracownicy

wiluś

pracownicy ze zmian co sądzicie o roboczych sobotach ?? czy nie warto wprowadzić zmian dla wszystkich łącznie z ranną ??

cymes

Wiecie moze jak najszybciej dojechac tam z gliwic?Szukam jakichs polaczen bo 3h w jedna strone mija sie z celem

miro

tam tyko jednosc niedala dupy

dymek

chyba średnią mają opnie..

morek

wycieczki robia konretne ale pijaków niebronia

morek

związki na krupińskim są konkretne zawsze pomoga czlowiekoi w potrzebie

ziom
@morek 25.09.2014 02:41
związki na krupińskim są konkretne zawsze pomoga czlowiekoi w potrzebie

Kolego co masz na myśli że zawsze pomogą ? Bumele załatwią czy 20te miejsce na liście rezerwowej jak lepsza wycieczka jest zorganizowana ? Do których warto było by się zapisać i co sądzicie o ostatnich wydarzeniach?

bolek

noo józef ma racje jest taki jeden nadsztygar z mozgiem dziecka.NO ale tak to jest jak padaja takie słowa od niego ślusarz niech dokreca lufe a wy juz jedzie.hahaha.ale jaja.

RYL...

a jak tam pracownicy SIGU sprawdzacie sie ??? zarabiacie dobrze ??? na jakie oddzialy was przydzielili ???

grzbiet hehe;)

a co z tym 6 dniowym tygodniem pracy dotyczy to konkretnych oddziałów czy całej kopalni i na jak długo to bedzie...

przodowy

potwierdzam opinie jozefa Nasztygar P.... kazał wykładke we wnece na kołowrót stosowac worki z pylem kamiennym. Ze śmiechu mnie brzuch boli do dziś. No cóż taki mamy dozór wyższy na krupińskim

jozef

na przygotowkach mozna zostać Nadsztygarem w wieku 27 lat z mogziem dziecka. Taki nadsztygar wydal nam polecenie pakowac pustki PYLEM !!!! na GRP- 2

edek

z kasą jest ok ludzie też, LOLEK ma racje nowa załoga do bani np. zrobią takiego mlodego po "studiach" zaocznych nadsztygarem a na robocie sie nie zna, ryczy ,wyzywa a i tak przodowy wie więcej i zajmuje sie robątą śmieszne !!!!!

lolek

według mnie jest źle, skupię się tylko na aspekcie pracy, ludzie nie czują że trzeba coś z siebie dać, że trzeba myśleć, jest sporo nowej załogi do 5, 10 lat stażu, z których 15 % bym podziękował za pracę z uwagi na ich podejście do pracy brak wiedzy (brak chęci w zdobywaniu wiedzy w rozwijaniu się), a kto jak nie oni co młodzi mają zostać przodowymi, takie myślenie jak jeden z powyższych postów, przyjść pociepać łopatą i to wszystko, a przy tym pościemniać że tak ciężko itp. Nikt nie rozumie że jesteśmy na giełdzie i nikt nie będzie dopłacał do tej kwk jak nie będzie odpowiedniej wydajności. Na Krupińskim musi być większa wydajność, większe zgranie załogi by wydobyć więcej z uwagi na to że wiele z tego co leci po taśmie to kamień :/

wszystko jest ok

miś

kwoty którymi się zachwycasz są średnią z PIT 11, to oznacza, że wliczone są wszystkie dodatki łącznie z węglem, wypłata miesięczna tych braci jest niższa o 1500 do 2000 złotych od średniej

janek górnik od 5lat

jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niewiele się robi i dużo się zarabia, jak robiłem w budowlance było prze..j..ane a tu jak porównam to jest miód, idę do pracy na 6 a o 14 już jestem wykąpany wychodzę z kopalni, czystej roboty jest z 4-5h , barbórka, 14, wcześniejsza emerytura jeszcze przed 50tką i to za pracę lżejszą niż na powierzchni, nic mi na głowę nie pada, nie muszę na mrozie czy deszczu układać kostki brukowej,a średnia roczna dzielona przez 12 miesięcy z dodatkami za trzymanie łopaty, kilku kluczy to ponad 4tyś na rękę miesięcznie gdzie na powierzchni musiałbym tyrać na to po 12-14godzin dziennie + wszystkie soboty. Nigdy bym nie zaczynał pracy w budowlance gdybym wiedział jak tu jest.

kami

Co jest za problem jak nie pasuje kampania,przerobka,biedronka jako magazynier muslicie ze to sa lata 90 to chyba zle szkoly pokaczyliscie jedzcie na mazury lub w gory to was pewnie posadza a godna pesja dla was bedzie 5000(debi...)chwalmy co momy a nie malo i malo troche zle myslenie

mariusz

wszytsko jest wporzadku

Kres

Może się poprawi, a może nie. To trochę wróżenie z fusów. Trzeba wziąć pod uwagę, że górnictwo pomału będzie musiało zmienić strukturę działania - Polska przecież cały czas na węglu jechać nie będzie.

ja

zarobki ok a ten palant co wypisuje na grp 4 to jest sam [usunięte przez moderatora]

jarek

czesc chce sie zatrudnic w tej kopalni moglby mi ktos powiedziec czy to wogole mozliwe i co trzeba zrobic?.jestem z wegierskiej gorki i sa przewozy na krupinskiego.jak ktos jezdzi bardzo bym prosil o kontakt [usunięte przez moderatora]

grp

Nie tylko doswiadczenie, ale wyksztalcenie tez trzeba miec. A nie jak na krupinskim nadsztydarami zostaja po sredniej, bo za zaslugi...i lata pracy. Na grp na palcach jednej reki mozna policzyc tych co sie na robocie znaja (mlode sztajgry) nie liczac grp 4, gdzie same [usunięte przez moderatora]lacznie z kierownikiem D.. i jego zastepca [usunięte przez moderatora] Trzeba awansowac mlodych, a nie emerytow z uprawnieniami- moze trzeba popytac wsrod zalogi i innych z dozoru wyzszego bo to przeciez oni maja stycznosc na codzien ze sztygarami i wiedza kto co potrafi. Pozdrawiam i mam nadzieje ze w koncu zaczna myslec tam u gory

KRIS

O ktorym glownym mowisz ? ps. skad sie wziely te zwiazki JEDNOSC na krupinskim i kto ich tu wcisnal ? Wie ktos ? Kto namascil lidera ?

górnik

co tam na krupińskim[usunięte przez moderatora]po dwóch latach zostaje kierownikiem ! więc dadzą radę!szopka!Czy tam ktokolwiek patrzy na doświadczenie innych! czy wystarcza dobre plecy i włazi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] stwo!

kami

dzieci popracujcie w gornictwie nie kryjac sie za plecami chrzesnych rodzon it [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i nie piszcie glupot bo chyba nie rozumiecie co to gornictwo(bez obrazy)nie macie zielonego pojecia!czas oderwac sie od sutka mamy to nie sanatorium ani pielgrzymka to jest gornictwo SNOPLE

jurek

teraz dopiero bedzie porzadek ...zrobia czytniki na dole i nie bedzie wczesniejszych wyjazdow na powierzchnie, kontroluja czy górnicy nie piją przed i w czasie szychty , mamy wspaniałego szefa straży pseudonim [usunięte przez moderatora] a i jeszcze czujniki na wejsciu do rejonów to super rewelacja... bedzie ład i porządek... spółka o nas dba....

xyz

na tej kopalni jedynie na maszynowy, dozór niie pijący i solidny chyba najlepszy z całej JSW

chuck noris

Ej a co ty myslisz że po trzech miesiącach pracy na tasmowym zarobisz 3000... stary zastanów sie co piszesz... ludzie na dole ze stażem zarabiają po 1800-2000zł na pozaprzodkach... ścianowcy i przodki dostaną.. reszta niestety nie.. slusarz co [usunięte przez moderatora] po kopalni we wszystkie katy dostanie 3000 a ten co leży na szafach dostanie 5500... a do każdej awarii leci dozór maszynowy bo sobie pan ślusarz nie radzi... taka masz kolego sprawiedliwość na każdej kopalni JSW...

kris83
@chuck noris 23.01.2012 18:43

Pierwsze słyszę o takich zarobkach, rozliczałem braci którzy pracują w KWK Krupiński, jeden jest najniższej klasy górnikiem który często pracuje przy "obsłudze taśmy", "przygotówki" itp. i miał 76tyś brutto na pit 11, starszy brat jest sztygarem i miał 128tyś. brutto , jak to nie są dobre zarobki skoro średnia miesięczna na rękę wychodzi odpowiednio 4400zł i 7450zł to ja nie wiem gdzie jest lepiej. W tym kraju jest niewiele miejsc pracy gdzie zarabia się łącznie z dodatkami tyle co na kopalniach, hutach , elektrowniach itp.

Zostaw opinię o KWK "Krupiński" - Suszec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK "Krupiński"