kobud

Łęczna

Opinie o kobud

Czop 2016-11-22 00:49:29
Wiadomo już coś o barbórce w tym roku?
guest 2016-11-25 20:38:51
wiadomo tyle co i w tamtym... jest to jena wielka niewiadoma... lepiej mówić że jej nie będzie, a później być w miarę mile zaskoczonym
guest 2016-12-02 18:14:51
i co??? firma da jakąś premię??? czy jak każdy prywaciarz powiedzą że nie ma kasy... bo rok nie był za dobry!!!
Obst 2016-12-05 10:43:57
I co dostaliście Barbórkę?? Czy Was znowu oszukali?
Nick 2016-12-05 10:51:24
To kobiety więcej do domu przynoszą niż wielcy górnicy z Kobudu dalej siedzicie cicho przed świętami zamiast was doceniać to was gnoja straszą i doluja. Zebrać się jaja wyhodowac i do prezesa po premie świąteczne a nie łeb w dół wszystkich was nie zwolnią kto za was bd pracował kto dla nich bd zarabiał.
Tom 2016-12-05 14:48:25
Dzisiaj obiło mi się o uszy ze mają dawać razem z wypłatą
guest 2016-12-05 16:23:19
dobrze mówisz!!! tylko widzisz. co po niektórzy niestety ale przyjęli z pokorą wszystko to co roi z nami kierownictwo... a prezesom??? hmmm przypalą głupa że oni o niczym nie wiedzieli!! Nie ma w tej firmie nikogo kto staną by za całą załogą... Jest jakiś tam przedstawiciel wybrany przez kogoś tam, i na dodatek nie mamy żadnej gwarancji że cokolwiek negocjuje dla wszystki czy tylko dla przodka, a może dla samego siebie!!! w pizdu z takim podejściem do ludzi
Nick 2016-12-05 20:57:50
Nie rozumiem górnik brązowy hełm noszący to ten który pracuje najciężej nie ważne przodek knefel spongi codziennie jedzie do pracy zjeżdża pod ziemię pracuje w stresie zapyleniu jak można dzielić na przodkowcow i nie. Ci co po 8 budynków stawiają a potem 2500 na pasku mają niech się puknal w czerep nie szanują sami siebie swego zdrowia pracują na premie dla białych a sami mają tylko ból w krzyżu i pomiazdzone palce. Na Barbórkę każdy powinien zostać wynagrodzony. A nie zerkac na konto 10 i myśleć sobie ja pier... za co znowu mi zabrali wstyd czasem przed żoną za takie pieniądze zjeżdżać do dziury... ale dalej lby w dół i je b a j
guest 2016-12-06 19:51:01
I właśnie dokładnie tak jak piszesz,,, górnik brązowy hełm noszący to ten który pracuje najciężej""" ale z tym 2500 na pasku to nie przesadzaj bo jakieś 80% załogi tej firmy takiej wypłaty nie widziało już od kilku miesięcy... no chyba że jak to zaznaczył Pan Św. przecież na karcie tesco też macie pieniądze... które powinniście doliczyć do zarobków... HMMM ale [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ZUS nam tych pieniędzy do emerytury nie doliczy!!! Tutaj tylko się mówi o tradycjach ale niestety my nie mamy nic wspólnego z tymi co naprawdę obchodzą święto górnika... Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, wracając do domu po wypłacie jest faktycznie głupio... dzieciaki nawet widzą że ojciec styrany od razu wali się na wyro i nawet nie myśli o jakiejkolwiek zabawie z nimi nie mówiąc już o wyjściu na jakiś spacer... takie to tradycje, że nawet życzeń Barbórkowych nie złożyli, nawet karczmy dla załogi nie zorganizują, ( chyba że chłopaki sami sobie coś wynajdą) żałosne jest właśnie to że od kilku lat da się zauważyć, iż na pierwszym miejscu jest przodek czy są przodki, pozostała załogo praktycznie wcale nie jest brana pod uwagę... coś organizują to dowiadujemy się na samym końcu albo nawet wcale, w najlepszym wypadku dopiero po fakcie. Podobno w Nadrybiu, planista jest szykowany na kierownika hehehe, jak dobrze rozkminiam to chyba wszyscy wiemy o kogo chodzi :-P więc obejdzie się bez nazwisk... :-P
fnatf 2016-12-06 22:24:17
dozor miesza tylko 6m3 powietrza kopalnianego A slyszal ktos co sie wydarzylo na imprezie kola SITG?
fnatf 2016-12-06 22:30:16
popetrzcie na sztygara Sz.twarz, a i o sztygarze K.tez cos mowia,to wam wyjasni skutki picia wodki z gornikami, hahahahahahaha
guest 2016-12-07 16:46:47
hehehe o tym drugim to słyszałem... ale ten pierwszy???!!! hmmm za co??? ale cóż, tak właśnie będzie się działo jeżeli nie zmienią swojego podejścia do ludzi.
fifi 2016-12-08 16:17:20
Zobaczcie na konto... banda złodzieji..dziekujemy panie Święty za cudowną wyprawkę na święta...zeby ci opłatek kantem w gardle staną...
Nick 2016-12-08 20:52:12
Niech im osc z karpia w gardle stanie. Wstyd i tyle...
mikołaj 2016-12-11 10:30:43
ej nie ma mojej odpowiedzi!!! jakim prawem!!! a takie ładne życzenia im wysłałem!!! Pamiętaj kierownictwo ty nasze kochane... Świąt nie zabieracie nam tylko naszym dzieciom i rodzinom! Dzieląc się opłatkiem niech w waszych głowach będzie to ze te stoły zastawione po same kanty macie dzięki tym co niekiedy własną krwią wam zapełnili, składając sobie świąteczne życzenia spójrzcie swoim dzieciom żonom i rodzicom w oczy i powiedzcie im że mamy to wszystko dzięki tym ludziom którzy naprawdę tyrają i których dymacie od kilku ładnych lat... Świąteczny karpik niech wam smakuje!!!!
guest 2016-12-13 19:15:27
heh z tą nominacją Stopy... co tu dużo gadać?! A z Barburką w Kobudzie tym bardziej nie ma co... co rozwijać tematu, z kim nie rozmawiasz każdy coś innego mówi, każdy wie na 100% a jak na razie to żadna z tych pogadanek się nie spełniła. Tak więc, kolego jeżeli ma coś być to wie o tym tylko sam prezes i to ten który podpisuje przelewy. Nie rozumiem polityki tej firmy... Zamiast wyjść do ludzi i powiedzieć prosto jak chłop krowie na miedzy słuchajcie nie będzie żadnej kasy!!! nie liczcie na żadne pieniądze, albo będą pieniądze tyle i tyle do tego dnia wypłacone, problem by się rozwiązał i nikt by głupot nie gadał, że to z wypłatą, że to po wypłacie do któregoś tam grudnia, że to dopiero po nowym roku!!! Albo jak nie ma nikt odwagi niech napiszą kartkę i w gablotach wywieszą jak sytuacja wygląda, to nic kompletnie nic!!! jak dla mnie to Oni nie mówiąc nam nic po prostu śmieją się z nas za plecami, i w ten sposób chcą pokazać jak daleko mają nas w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
felek 2016-12-15 18:50:43
Przyszedł spust z hu.a...cała mi to barbórka...tzn swiadczenie socjalne..
Nick 2016-12-15 21:03:44
Szkoda że zapomoga nie napisali ile dali 366?
Nick 2016-12-15 21:04:51
Złotówka za dzień pracy heh
hrabia Władysław Czop z Knefla 2016-12-15 23:25:30
hmm usunieto moj wpis, ktory nikogo nie obrazal... dziwne. co do barborki... rok temu 600 teraz 360, co bedzie za rok, dwa... ? dobre i to, ale uwazam, ze za nasza praca powinny to byc lepsze pieniadze, zwlaszcza, ze to jedyny socjal jaki mamy (flapsow nie licze, bo to kazda firma ma), a karta tesco jak wiadomo wprowadzona zamiast pensji. jak to mowia kobud biedny, ale najedzony.
ihc 2016-12-16 06:39:20
W rg pobrali nawet po 3 tys ..można dać można tylko trzeba chcieć
guest 2016-12-16 17:36:52
No właśnie można dać tylko trzeba chcieć!!! ale ze po 3 tysie pobrali nooo to pierwsze słyszę!!! Zastanawiam się czy faktycznie wszyscy pobrali te 360 czy tam 370 zł. bo coś mi rozum podpowiada, że ten Kobud lepszy tzn. przodkowy dostał chyyyba więcej!!! ale cóż, trzeba nam z tym żyć... WSTYD pozdro rylki
hrabia Władysław Czop z Knefla 2016-12-28 21:07:56
koniec roku sie zbliza, wroble cwierkaja, ze szykuja sie zmiany personalne w firmie i ponoc roboty jakies po nowym roku
Eee 2016-12-29 10:12:19
3 stycznia mam rozmowę, wczoraj zadzwonili że szukają ślusarzy na przodek, praca od połowy stycznia.
mati 2016-12-29 20:03:16
cos wiadomo na temat przyjec gornikow dolowych?
hrabia Władysław Czop z Knefla 2016-12-29 23:14:55
najpierw rodzina, potem gmina :) pare osob moze przyjma, troche robot sie szykuje
Nick 2016-12-30 12:39:34
Witam pracuje w prg linter i dostałem propozycję do kobudu czy opłaca się wie coś ktoś na ten temat? Zależy mi na waszej opinii
guest 2016-12-30 18:12:48
Zależy kolego czy liczysz na wielką kasę czy nie??? bo jak ci są pieniądze nie potrzebne to dawaj... może i zarobisz pare groszy więcej chociaż nie wiem. faktycznie szykują się na jakieś roboty, coś tam gadają ale jeżeli nie podniosą ludziom kasy to będzie wielka dupa bo już teraz rozmawiamy między sobą że wielu z nas zmieni spółkę. Wychodzi na to, że teraz to nawet w RG zarabiają lepiej. I stać było ich na porządną kasę na święta dać ludziom, spółka która istnieje chyba dopiero dwa lata, wypłaca ludziom po 3 tysie, a i nawet więcej bo ponoć do 3,5 tys. było dane pracownikom,,, jest ją stać!!! A u nas co dali po 370, jakieś ochłapy!!! WSTYD!!! hehhe kupe ludzi się ma zamiar zwolnić po nowym roku z KOBUDU. Pompujemy pieniądze prawdopodobnie gdzieś w śląsk albo hu... wie co!!! bo nie wieżę że tak kiepsko by nam płacili... KOBUD S.A. heheheheh spółka akcyjna!!! jesteśmy okradani... do tego od stycznia wzrasta najniższa krajowa do 2000 tys. brutto. czyli jakieś 1460 na rękę chyba wyjdzie... A umowy ludzie mają z jakimiś stawkami nie wiadomo skąd, 60 zł. roboczo dniówka brutto??? co to jest za stawka??? przecież to nawet nie wychodzi najniższa krajowa brutto już nie mówiąc o kwocie netto z tej umowy... I nikt z tym nic nie robi... TO JEST CIEKAWE!!! Słyszałem że już nawet co niektórzy z dozoru się wkur....ają na to płacenie!!! Trzeba się z tej firmy pozbyć kilku osób które to ewidentnie działają na szkodę pracowników...
Nick 2016-12-31 11:25:20
U nas ludzie dostali po 10% premi od wypłaty śmiech a jeszcze przedłużają umowy do 15 lutego bo mówią że niewiadomo czy robota będzie. Dlatego pytam czy może chociaż z tymi umowami w kobudzie lepiej? Bo dzwonili do mnie z kobudu że potrzebują 15 osób bo przodek w nadrybiu rusza. i nie wiem czy się dobrze zrobię z tym przeniesieniem. U nas zarobki marne za cały miesiąc kotwienia 2100zl wyszło. Doradców chociaż z umową lepiej Kobus? Pracownik prg linter.
hrabia Władysław Czop z Knefla 2016-12-31 22:33:11
Guest co jak co, ale dozor to chyba nie ma powodu do narzekan. Pensja+tesco+flapsy za zgloszenie ludzi i odebranie raportow to miod malina. Nawet materialu nie potrafia zalatwic, najlepiej sie pochowac i obstac( zaraz sie odezwa o odpowiedzialonosci, ale za kogo - chlopa z knefla? albo za ludzi co sa oddelegowani na oddzialy?). Zobacz ile ludzi nagle porobilo dopuszczenia, bo wiedza ze dobra kasa za walenie w ptaka. Tez slyszalem, ze na wiosne sporo ludzi szykuje sie do odejscia, nic dziwnego bo za 2000 to nikt nie bedzie robil w tym syfie, a chetnych brak. Jesli nie podniosa płacy to SA ( no wlasnie SA to moze jakies akcje nam sie naleza?)nie pomoze, bo i tak ostatnie przyjecia to sama rodzina (nowoprzyjety i odrazu do przodka, a chlopaki co maja duzo wiecej dołu siedza gdzies po kneflach albo innych h u j owinach). Kolejna kwestia - brak socjalu. Robi nas w firmie +/- 400 osob i nie wierze, ze ustawowo nie ma funduszu socjalnego. Zycze nam zeby w tym nowym roku sytuacja w firmie sie polepszyla.
guest 2017-01-02 09:52:07
hrabia owszem masz rację. Z tym dozorem to jak najbardziej prawda, jak trzeba coś załatwić to niby załatwiają, a na drugi wielkie zdziwienie, że nie dojechało... on do wiadomości przyjął jak najbardziej ale już nie podał dalej bo po co ludzie sobie poradzą, na garbie przyniosą... Socjal jest na bank. Tylko po prostu nikt z nas nie zainteresował tym żadnej z instytucji która zajmuję się sprawami pracowników tz. PIP. Weszła od 01.01.2017 nowa najniższa stawka brutto. 2000 tys. zł. czyli na rękę bez żadnej premii powinniśmy brać niecałe 1500 zł. ciekawe czy nam coś podniosą... w tej firmie siła jest tak naprawdę tylko w nas tzn. tych co siedzą na kneflach czy też chodzą na jakieś h u j o winy. Zwalniać się będziemy na 100 % zostałą jeszcze tylko opcja negocjacji z zarządem... ale oni nas mają w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Mają ludzi przyjmować ponoć jakoś teraz.to niech biorą szybko bo przed rozstrzygnięciem przetargów nie będą mieli załogi z kwitami i będzie lypa....!!! SIŁA JEST W NAS.. MUSIMY SIĘ POSTAWIĆ!!!!!!!!!!
hrabia Władysław Czop z Knefla 2017-01-02 23:18:13
ok podniesli najnizsza pensje, czyli 1500 jest pewne, ale skad wiesz ile teraz bedzie premii? tu maja pole do popisu. bylo 1200 (jesli sie nie myle)+premia, a teraz tez moga kombinowac, zwlaszczae ze najnizsza pensja to 1700 na kneflu. zobaczymy w lutym jak zaplaca za styczen.
guest 2017-01-03 11:40:44
hehehhe no jak skąd mogę wiedzieć.... jak było... skoro płacili 1700 zł. na kneflu razem z premią, a podstawa była 1200 czyli premia była 500 zł. tak...? to teraz będzie 1500 na rękę a premii 200 zł. proste!!!! przecież to są tacy kombinatorzy że hoho... Zresztą zostawmy już te zarobki... PIP się zajmie w końcu tym ich płaceniem i umowami które mimo że są umowami o pracę to i tak wyglądają jak śmieciowe z tymi stawkami... Ciekawe czy już ktoś nosił wypowiedzenie, bo ja już mam naszykowane... zastanawiam się czy zrobić tak jak rozmawialiśmy żeby iść najpierw w kilku do świętego i na biurku zostawić i wyjść po czym pojechać do Łęcznej i zrobić tak samo czy tylko iść na deptak
mati 2017-01-03 22:52:18
panowie a czy orietuje sie ktos ile placa w RGB poniewaz kazdy mowi ze malo ale ile dokladnie
hrabia Władysław Czop z Knefla 2017-01-03 23:05:10
Pojsc do swietego zapytac jak to jest ze 3 pola, a na kazdym sie inaczej zarabia za ta sama robote, popytac dlaczego takie marne zarobki, jak bedzie sciemnial i odsylal do lecznej, to walcie prosto do prezesa, zapytac o podwyzki, socjal, plany firmy na przyszlosc. jak nic nie ma zamiaru z tym robic, polozyc mu wypowiedzenia na biurko i powiedziec, ze przyjda kolejni, bo sam znam 3 osoby, ktore na wiosne podziekuja za wspolprace za psie pieniadze.
guest 2017-01-04 12:57:17
OK. Ale dobrze wiesz, że tutaj to My nic nie wskóramy. A żeby iść do Świętego to trzeba iść tam w kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt osób, bo pójdzie nas trzech czy czterech to nas wyśmieje. Zresztą czyta te posty każdy, praktycznie wszyscy wiedzą co się tu wypisuje,,, więc nie wiem ale albo się zgadamy w końcu albo dalej będzie nas bez mydła dymał... Mówisz o trzech osobach, że na wiosnę odejdą OK. Nie wiem o jakie pole chodzi ale Ja pamiętam jak rozmawialiśmy między sobą to jakieś 19 osób jest zdecydowane na już...
guest 2017-01-04 13:04:01
Ponoć wcale tak mało nie płacą. Wiadomo na kneflu czy też nowo przyjęty przez trzy miechy nie zarobi kokosów, ale i w Kobudzie też nie napłacą... Tak jak rozmawia się z chłopakami z RG to na wypożyczeniu na oddziały 2500 zarobią. Słyszałem że co po niektórzy zarobią i 3000 tysie. Czy to prawda nie wiem nie widziałem odcinków z wypłat... Mają socjal, święta cisną, mają szansę dużo większą na przejście pod LW bo tak jak widać po ostatnich przyjęciach to nie zapowiada się na to że będą ludzi z innych spółek brać... Wszyscy Ci którzy mają zamiar rzucić robotę w tym roku planują właśnie do RG przejść, tym bardziej, że załoga Kobudu ma doświadczenie i wie na czym robota polega a im takich ludzi potrzeba.
Cypis 2017-01-04 14:10:17
Do rg iść nie bądź głupi, jaki socjal rzadnego nie ma pracuje w rg już 3 lata i napisze wam tu prawdę. Na kneflu zarobi się 1800zl na wzmocnieniach jakieś 21002200 tak samo konwojent. Dobrze zarobi się na przebudowie 2500/2700 jak jest postęp ale dostać się tam nie dostaniesz. Na wynajmie typu wentylacja nadrybie 1800. Fakt że w grudniu zapłacili nam barburke ok 3 tys ale podziel to na 12 miesięcy to mało co wzrośnie wynagrodzenie miesięczne. A z tymi przyjeciami to reklama rg. Przez cały rok 2016 może przyjęli parę osób ale niektórzy z nich się pozwalniali nikt tu nie chce przyjsc. Więc wymyślili przejście i jest wielki szum teraz poczekajcie aż ci ludzie przejdą dastana umowy nie ma co wierzyć plotom.a sam też złożyłem papiery i cisza! Nawet nadzieji nie mam. Pozdrawiam z rg
guest 2017-01-04 15:17:57
O widzisz... to jednak nie pomyliłem się aż tak bardzo. W każdej plocie jest troszkę prawdy. Co masz na myśli mówiąc, ze to reklama??? Jednak ludzie w Kobudzie są zdeterminowani ale i jednocześnie głupi, bo zamiast zebrać się w całość i w końcu postawić na swoim to nie bardzo wiedzą chyba co mają robić. Ale cóż zobaczymy jak zareaguje kierownictwo, na wypowiedzenia. Zresztą kropkę nad "i" postawi najbliższa wypłata. Piszesz coś o tym że nie ma socjalnego? nic kompletnie nie macie??? Nie wiem czy takie właśnie firmy jak Kobud czy tez RG nie powinny mieć jakiegoś zaplecza socjalnego, czy nie jest to w jakiś sposób uregulowane w przepisach prawa pracy czy kodeksu pracy, myślę że osoby udzielające porad w PIP powinny odpowiedzieć na takie pytanie.
mati 2017-01-04 16:38:29
czyli mam rozumiec ze lepiej isc do RGB niz wcale nie pracowac?
Cypis 2017-01-04 16:53:18
Rg socjalu nie ma z tego co wiem to mr ma dopłatę do wczasow. Teraz u was w firmie były rozmowy zobaczysz ilu ludzi przyjdzie do was z rg. Zaraz ktoś napisze że im umów nie przedłużyli tak prawda ale śmiem twierdzić że kobud jest lepszą spółką. Chcesz do rg dawaj dostaniesz 9zl brutto na godzinę będziesz chodził na pylenie lub obsługę.
guest 2017-01-05 10:08:53
Dziewięciu zł. na godzinę dać nie mogą... minimalna stawka jak obowiązuje od początku tego roku to 13 zł. więc jeżeli ktoś się zgodził na niższą to jest po prostu głupi. Kiedy były te rozmowy do Kobudu?
Młody 2017-01-07 17:49:50
Witam. Szukam pracy w spółce bo wiadomo że na lw nie ma szans. Możecie polecić mi jakąś dobrą spółkę?
ryl 2017-01-08 16:45:14
To lepiej wyjedz za miedzę!!! Polecając którąkolwiek spółkę narażamy się na niezbyt dobre relacje z ludzmi. Nie ma takiej która w jakikolwiek sposób zbytnio wyróżniała się od innych... wszystkie mają ten sam cel... wydymać człowieka, wykorzystać go maksymalnie, wziąć za niego porządną kasę, a jemu zapłacić 1600 do 1850 i cześć...
prosiaczek 2017-01-08 21:59:51
moga bo 13 brutto to jest dla umowy zlecenie jesli sie nie myle. robimy na etat to pisanie ze ktos ma 9 zeta za godz troche nie ma sensu. liczy sie podstawa + premie. Młody lepiej daj sobie spokoj z kopalnia. idz do mundorowki, na przedstawiciela, tam gdzie kasa jest, bo w spolce tylko garba sie dorobisz.
guest 2017-01-09 11:03:08
Tak czy tak jak nie 13 zeta za godz. to minimalna krajowa brutto to teraz 2000 tys. więc jakieś 1460 zł. na rękę... zresztą ( usunięte przez administratora ) z nimi wszystkimi...
badubadu 2017-01-14 17:07:49
Co tam słychać nowego w tej SUPER firmie??? podobno ludziuf naprzyjmali :-) i gdzie so te ludzie? czy może zanim zaczeli robić to się pozwalniali??? :-) bo ponoć to same fachowce!!!
mmm 2017-01-15 10:26:01
nowi fachowcy dopiero 16 na szkolenie maja isc. A czy to Fachowcy to sie dopiero przekonamy.
badubadu 2017-01-15 13:59:02
no ponoć tak mówią... :-) nie wiesz ilu ich tam przyjęli?
zloty 235 2017-01-17 16:03:22
wiadomo kiedy beda nastepne przyjecia? i czy wogole beda?
Zostaw swoją opinię o kobud - Łęczna
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kobud